Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
277 postów 9920 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Moje komentarze

 • Ważne analizy prof. Śliwińskiego
  http://www.monitor-ekonomiczny.pl/s17/Artyku%C5%82y/a510/K%C5%82amstwo_o_wzro%C5%9Bcie_gospodarczym.html

  Cytuję:
  Ilu Polaków wie, że polskie gospodarstwa domowe mają najniższą wartość majątku spośród krajów należących do OECD? Czy fakt ten można pogodzić z propagandą sukcesu? Kto interesuje się metodą liczenia Dochodu Narodowego brutto, który w perspektywie dwudziestu kilku lat praktycznie nie wzrasta? Na domiar złego jest błędnie liczony, bowiem nie uwzględnia inwestycji ujemnych, czyli strat majątku narodowego z tytułu prywatyzacji i upadłości polskich przedsiębiorstw. Jeśli do tego dorzucimy fakt, że do Dochodu Narodowego dopisywane są dochody w przeważającym stopniu bezużytecznych (i często szkodliwych) sektorów gospodarczych (nadmiernie rozbudowanej administracji, banków, agencji obrotu nieruchomościami, ochrony, hazardu i prostytucji), zachwyt nad wzrostem gospodarczym powinien topnieć jak śnieg na wiosnę.
  "Rów w którym płynie mętna rzeka ..."
 • @60grzegorz 17:43:20
  Twój problem polega na tym, że zatrzymałeś się na etapie podstawówki. Nic ponadto nie przyjmujesz do wiadomości i nie rozumiesz.

  Cóż. Sekciarze tak mają.

  EOT.
  PAN JEZUS OTWIERAŁ "ŻYWOT" MARII! – List do Rebeliantki!
 • @60grzegorz 17:34:26
  Że nie znasz Biblii i dokonujesz błędnych egzegez.
  PAN JEZUS OTWIERAŁ "ŻYWOT" MARII! – List do Rebeliantki!
 • @Husky 14:40:28
  Zgadzam się.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • Heretyku,
  człowiek nie żyje dla seksu, tylko dla zbawienia. NMP i Św. Józef pobrali się, aby wspólnie wychować Jezusa, a nie dla seksu. Św. Józef otrzymał tą misję z woli Boga.

  Dziwne, że tego nie wiesz, "badaczu Pisma".

  Dziwne też, że nie słyszałeś o świętych małżeństwach powstrzymujących się od seksu na chwałę Bożą, choćby Św. Konga i Bolesław V Wstydliwy.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_Kinga

  I nudne są Twoje bajdy o rzekomych "dzieciach" NMP i Św. Józefa. Zmyślasz, Panie.

  Jesteś dziwnie zafiksowany na seksie.

  https://www.deon.pl/religia/w-relacji/cialo-duch-seks/art,152,co-jezus-myslal-o-seksie-kobietach-i-malzenstwie.html
  PAN JEZUS OTWIERAŁ "ŻYWOT" MARII! – List do Rebeliantki!
 • @57KerenOr 00:25:45
  Poza tym obrzydliwe jest to, że na siłę próbujesz "analizować" i to błędnie istotę małżeństwa NMP i Św. Józefa.

  To jest po prostu skrajnie niesmaczne.

  EOT.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • @57KerenOr 00:25:45
  Śmieszny faceciku i pyszałku, co Ty wiesz o tym, co obserwują i myślą katolicy? Diabeł Ci kłamliwie donosi czy po prostu tupeciarsko łżesz, jak niejaki Gebbels?

  A Twoje zmyślenia na temat NPM to po prostu obraz Twojej chorej duszy, gdzie nie jesteś w stanie wyobrazić sobie, że Bóg nie kieruje się ludzką logiką, skażoną przez grzech, tylko własną Boską.

  Śmieszne jest, że z taką pewnością odmawiasz Matce Bożej bezgrzeszności. Z woli Boga Jezusa Chrystusa urodziła niepokalanie poczęta, czyli nieskażona grzechem pierworodnym.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • @57KerenOr 21:41:11
  //MOŻE JAKIŚ FRAGMENT Z PISMA ŚWIĘTEGO//

  Na tym, polega Twoja fałszywa "egzegeza", bierzesz fragmenty, a całości nie widzisz.

  Biedaku, jak będziesz tak nadal postępował, to po prostu trafisz do piekła.
  https://gloria.tv/article/B7eamY8te33w1f8YPFdg8oN9n
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • @57KerenOr 17:03:02
  Koleś, NMP to nie jest Twoja koleżanka, a Ty nie jesteś żaden ekspert od prawd o Bogu i Kościele.

  Pycha, z jaką próbujesz sobie przypisywać wiedzę teologiczną, biblijną, historyczną, etc., jest po prostu żałosna.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • Patrzac na punktację
  to zlecieli się wszyscy sekciarze i przechszty, atakujące NMP, Królową Polski.

  Nic po Waszych atakach, oficjalnych i zza węgła. NMP będzie czczona jako Matka Chrystusa, z woli Najwyższego Królowa, czy Wam się to podoba, czy nie.

  Ale póki żyjecie, możecie zawrócić z błędnej drogi.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • Maryja wszechwładną królową w Królestwie Bożym
  Maryja rozkazuje w niebie aniołom i błogosławionym. W nagrodę za Jej głęboką pokorę Bóg dał Jej władzę i posłannictwo, by trony opróżnione przez upadłych skutkiem pychy aniołów obsadzała świętymi. Taka jest wola Najwyższego, który pokornych podnosi na wyże; żąda On, by niebo, ziemia i piekło bezwzględnie poddane były rozkazom pokornej Maryi, którą uczynił królową nieba i ziemi, władczynią swych wojsk, skarbnicą swych bogactw, szafarką łask, narzędziem wielkich cudów, pośredniczką ludzi, zagładą nie­przyjaciół Boga i wierną towarzyszką swej chwały i swych triumfów.

  Bóg Ojciec chce przez Maryję mieć dzieci aż do końca świata i mówi do Niej: In Jacob inhabita (Zamieszkaj w Jakubie), tzn. uczyń sobie stały przybytek w mych dzieciach i w predestynowanych wyobrażonych w Jakubie, a nie w dzieciach szatana i potępionych, których przedstawicielem jest Ezaw.


  Podobnie jak w porządku naturalnym i cielesnym dziecko ma ojca i matkę, tak w porządku nadprzyrodzonym i duchowym mamy Ojca – Boga i Matkę – Maryję. Wszystkie prawdziwe dzieci Boże i predestynowani mają Boga za Ojca, a Maryję za Matkę; a kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca. I dlatego ci, co pójdą na potępienie, mianowicie heretycy, schizmatycy itp., którzy Najświętszej Maryi Panny nienawidzą lub się względem Niej odnoszą z pogardą i obojętnością, nie mają Boga za Ojca, jakkolwiek się tym szczycą, gdyż nie mają Maryi za Matkę. Gdyby bowiem uważali Ją za Matkę, kochaliby Ją i czcili, jak prawdziwe i dobre dziecko kocha i czci matkę, która je na świat wydała.

  Najniezawodniejszym znakiem, po którym odróżnić można odstępców i głosicieli błędnych nauk, tych, których Bóg nie zaliczył w poczet wybranych, jest to, że kacerze i odrzuceni mają dla Matki Najświętszej tylko wzgardę lub obojętność i starają się słowem i przykładem, otwarcie lub skrycie, nieraz pod pięknymi pozorami obniżać nabożeństwo i miłość ku Niej. Niestety! Bóg Ojciec nie powiedział Maryi, by w nich założyła swoje mieszkanie, albowiem są dziećmi Ezawa.

  Św. Ludwik Maria Grignion de Montfort, Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny, Instytut im. Ks. Piotra Skargi, Kraków 2006, s. 12-13

  Read more: http://www.pch24.pl/maryja-wszechwladna-krolowa-w-krolestwie-bozym,782,i.html#ixzz5QgL5P26k
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • Bat na heretyków
  Antoni Padewski, przyzywany jako patron rzeczy zagubionych, należy do grona najpopularniejszych świętych. Ale, jak to zwykle w takich przypadkach bywa, postać Świętego, ulegając „uludowieniu”, zatraciła swe prawdziwe rysy, kształtowane wśród wydarzeń jego bogatego, choć krótkiego życiorysu. Tymczasem mało kto wie, że ten prosty mnich franciszkański był zadziwiającym Europę i dwór papieski złotoustym kaznodzieją, nazywanym młotem na heretyków jako szermierz przeciwko niebezpiecznej herezji katarskiej i człowiekiem, z którym w życiu i po śmierci łączy się tak wiele niezwykłych cudów, iż bywa nazywany Antonim Cudotwórcą. Niepozorny habit krył ducha tak niezłomnego, iż nawet despotyczny i krwawy władca Werony Ezelin III zadrżał w duszy i ukorzył się przed franciszkaninem, gdy ten wypominał mu jego nieprawości. Ponadto ze względu na głębię swych nauk Antoni został policzony między Doktorów Kościoła, obok najtęższych umysłów, jakie wydała nasza Matka, Kościół Święty.

  Read more: http://www.pch24.pl/sw--antoni-padewski-,3328,i.html#ixzz5QgHkc9SA
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • @Repsol 12:14:42
  Dzięki.
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • @57KerenOr 22:56:52
  Obrzydliwy komentarz. Czy Ty nie możesz zrozumieć, że Twoje "egzegezy" wywołują u katolików odruch wymiotny?
  Św. Sergiusz I i święto Narodzenia NMP
 • Przeczytałam
  Bardzo interesujące. I ważne.
  Zapomniana japońska cristiada i skuteczna odsiecz z Polski
 • @Rzeczpospolita 11:35:26
  Wykazuje się Pan żenującą niekompetencją i nienawiścią do katolicyzmu.
  Czy Duch Święty wyparował z Kościoła katolickiego ?
 • @kula Lis 67 17:11:07
  Dziękuję za komentarze.
  Co się dzieje w Sądzie Najwyższym?
 • @Andrzej Tokarski 14:42:43
  Kompetencje nowych izb:

  - Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych - zgodnie z art. 26 Ustawy o SN:

  Do właściwości Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych należy rozpatrywanie skarg nadzwyczajnych, rozpoznawanie protestów wyborczych i protestów przeciwko ważności referendum ogólnokrajowego i referendum konstytucyjnego oraz stwierdzanie ważności wyborów i referendum, inne sprawy z zakresu prawa publicznego, w tym sprawy z zakresu ochrony konkurencji, regulacji energetyki, telekomunikacji i transportu kolejowego oraz sprawy, w których złożono odwołanie od decyzji Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, a także skargi dotyczące przewlekłości postępowania przed sądami powszechnymi i wojskowymi oraz Sądem Najwyższym.

  - Izba Dyscyplinarna - do właściwości Izby Dyscyplinarnej należą sprawy:

  1) dyscyplinarne:

  a) sędziów Sądu Najwyższego,

  b) rozpatrywane przez Sąd Najwyższy w związku z postępowaniami dyscyplinarnymi prowadzonymi na podstawie ustaw:

  – z dnia 26 maja 1982 r. – Prawo o adwokaturze (Dz. U. z 2017 r. poz. 2368 i 2400),

  – z dnia 6 lipca 1982 r. o radcach prawnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1870 i 2400),

  – z dnia 14 lutego 1991 r. – Prawo o notariacie (Dz. U. z 2017 r. poz. 2291),

  – z dnia 21 sierpnia 1997 r. – Prawo o ustroju sądów wojskowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 2243 i 2265 oraz z 2018 r. poz. 3 i 5),

  – z dnia 18 grudnia 1998 r. o Instytucie Pamięci Narodowej – Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu (Dz. U. z 2016 r. poz. 1575 oraz z 2018 r. poz. 5),

  – z dnia 27 lipca 2001 r. – Prawo o ustroju sądów powszechnych,

  – z dnia 28 stycznia 2016 r. – Prawo o prokuraturze (Dz. U. z 2017 r. poz. 1767 oraz z 2018 r. poz. 5);

  2) z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych dotyczące sędziów Sądu Najwyższego;

  3) z zakresu przeniesienia sędziego Sądu Najwyższego w stan spoczynku.

  Izby te nie musiałyby być zbyt duże, gdyby przewidywane liczby skarg nadzwyczajnych i spraw dyscyplinarnych były niewielkie. A tymczasem, jest dokładnie odwrotnie.
  Co się dzieje w Sądzie Najwyższym?
 • @Andrzej Tokarski 13:15:50
  Hmm. System anglosaski, w którym SN jest skromny liczbowo, to coś zupełnie innego, niż postkomunistyczny.

  Np. kluczowe dla polskiej reformy Izby - Kontroli
  Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych (przewidziano 20 stanowisk do
  obsadzenia) i Dyscyplinarna (16 stanowisk) - jeszcze nie powstały. A mają się one zająć skargami nadzwyczajnymi (ta pierwsza) i postępowaniami dyscyplinarnymi (ta druga).

  Mają pomóc oczyścić wymiar sprawiedliwości z ludzi nieetycznych i niekompetentnych oraz naprawić szczególnie spektakularne "pomyłki" sądownictwa.
  Co się dzieje w Sądzie Najwyższym?
 • @Husky 12:42:25
  Ma prawo wyrazić swój pogląd ;)
  Co się dzieje w Sądzie Najwyższym?

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

ULUBIENI AUTORZY

więcej