Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
273 posty 9906 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Moje komentarze

 • RIP
  Wielki erudyta, świetny organizator, uroczy człowiek.

  Niestety, nikt nie jest wieczny.
  WITOLD MICHAŁOWSKI NIE ŻYJE
 • Dobre pismo
  Rozumiem irytację.
  Obrońcy szamba sądowego
 • @kula Lis 67 14:58:49
  Zgoda.
  Sędzia ma być młody i przystojny
 • @wercia
  Stare lampucery - jak to określiłaś - powinny szybko zniknąć z sądów. Chyba, że PAD będzie nadal blokował ich usunięcie.

  Istotne, kto wejdzie na ich miejsce. I to jest drugi bardzo ważny problem.
  Sędzia ma być młody i przystojny
 • @Fischer 23:20:32
  Co do zasady możesz mieć rację, ale okradzenia tego nagrobka dopuszczono się za czasów rządów "liberałów".
  Hieny cmentarne
 • @kula Lis 67 11:39:51
  http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/co-to-za-wartosc-multipartyjnosc
  Sędzia ma być młody i przystojny
 • Sprawa jest bardziej skomplikowana
  Asesorzy nie tylko nie mają doświadczenia życiowego i nie są sprawdzeni pod względem cech osobowych ani poziomu moralności, ale też rekrutują się naprawdopodobniej głównie z rodzin prominentnych prawników (vide córka w-ce marszałkowej Dolniak). W końcu dostali się do KSSiP za czasów poprzedniej władzy. Jakież więc standardy wnoszą do sądzenia z własnych domów? A kto ich i czego uczył w tej KSSiP? Zobaczymy.

  Z koroną zawodów prawniczych też wielki kłopot. Środowisko adwokatów jest równie chore, jak sędziowskie. Albo zdemoralizowani prominenci albo zastrachani tchórze, zarabiający przede wszystkim na urzędówkach. Lekko przesadzam, ale tylko lekko.

  Szansą są ławy przysięgłych, ale to projekt wymagający przemyślanego wdrożenia - wielkich kampanii społecznych i starannego przygotowania społeczeństwa.

  Najpilniejsze jest rozbicie betonu sędziowsko-prokuratorskiego i wprowadzenie realnej odpowiedzialności dyscyplinarnej za błędy (izba dyscyplinarna w SN), ale te ustawy zostały skutecznie zablokowane przez PAD. Niestety, przy dużym udziale Kukiz15 i Gowina, którzy nie popisali się umiejętnością planowania strategicznego. Lepsze jest wrogiem dobrego, po raz kolejny się okazało.
  Sędzia ma być młody i przystojny
 • @ikulalibal 20:04:33
  Nie fantazjuję. Wiem, kiedy po raz pierwszy okradziono ten grób. Odpowiedziałam na pytanie Fischerowi.
  Hieny cmentarne
 • @Fischer 16:08:21
  Kradzieże rozpoczęły się za czasów PO.
  Hieny cmentarne
 • @Repsol 00:18:31
  Niektórzy kradną, bo już inaczej nie potrafią żyć.
  Hieny cmentarne
 • @staszek kieliszek 04:33:02
  Staszku,
  ten nagrobek jest solidny, ale nie ma nic wspólnego z ostentacyjnym bogactwem. Czerwony granit stał się już bardzo popularny.

  Grobowiec jest po prostu ładnie zaprojektowany i starannie wykonany.

  Jest gestem wobec mojego ukochanego ojca, świetnego inżyniera, ale jednocześnie wielkiego estety, człowieka wyrafinowanej kultury.

  Dlatego ta profanacja mnie tak boli.
  Hieny cmentarne
 • Modlitwa ojca Pio o nawrócenie grzeszników
  Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad Pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.

  O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia...

  Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że "żniwo jest wielkie, a robotników mało", że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  ---------------

  Moze trzeba się pomodlić za tych złodziei?
  Hieny cmentarne
 • @staszek kieliszek 21:42:34
  Mam nadzieję, że jednak nie. Trudniej wynieść z cmentarza.
  Hieny cmentarne
 • Modlitwa
  Boże, Ty pragniesz zbawienia ludzi i hojnie udzielasz przebaczenia; prosimy Twoją dobroć, abyś, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi zawsze Dziewicy i wszystkich Świętych, dopuścił dusze naszych braci, sióstr, krewnych i dobrodziejów, które zeszły z tego świata, do udziału w wiecznej szczęśliwości.

  Boże nieskończonego miłosierdzia, który pozwoliłeś naszym braciom i siostrom, krewnym i dobrodziejom wyznawać Twoje święte Imię, przyjmij łaskawie nasze pokorne modlitwy i udziel im odpuszczenia wszystkich grzechów.

  Wszechmogący i miłosierny Boże, spraw, aby dusze naszych braci i sióstr, krewnych i dobrodziejów, za których się modlimy, oczyszczone ze wszystkich grzechów, otrzymały z Twego miłosierdzia szczęście światłości wiekuistej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
  Hieny cmentarne
 • @kula Lis 67 14:07:22
  Wieśku, Episkopat jest przeciwny przyjmowaniu "nachodźców", a "uchodźcom" pomaga na miejscu.
  P. Lisicki oskarża Episkopat o "islamizację" Polski
 • Media nie odrożniają
  rzeczywistych uchodźców od ekonomicznych i politycznych "nachodźców".

  Nie chcą wiedzieć, że polski Episkopat troszczy się o ludzi faktycznie poszkodowanych wojną i wspiera przede wszystkim pokrzywdzonych w krajach ich zamieszkania.

  Ta antykościelna propaganda to dowód na niskie standardy dziennikarzy. Niestety, także tzw. prawicowych.
  P. Lisicki oskarża Episkopat o "islamizację" Polski
 • @kula Lis 67 13:39:37
  Dzięki za istotny koment.
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • Skuteczność i znaczenie sakramentów
  Jeszcze przypomnę

  W teologii katolickiej skuteczność sakramentów należy do dziedziny misterium. Jeżeli zostały udzielone zgodnie z rytuałem przez upoważnioną osobę, sakramenty są ważne "ex opere operato" (same w sobie, same przez się), czyli niezależnie od sprawiedliwości udzielającego (szafarza) i przyjmującego sakrament.

  Skutki sakramentów zależą jednak także od dyspozycji tego, kto je przyjmuje (ex opere operantis - na podstawie tego, czego dokonał działający).
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Jan Paweł 07:26:41
  Mój artykuł o Godnym Ojcu nie jest poświęcony Kościołowi, tylko nadużyciom władz państwowych i samorządowych. Może to by Pana zainteresowało?

  Jestem pewna, że liczba błędów w KK jest znikomo mała w porównaniu ze strukturami świeckimi. Trzeba jednak pamiętać, że duchowni są też grzesznikami, jak inni ludzie, i zdarza się, że mylą się w ocenie zdarzeń politycznych, ale ich misja polega przede wszystkim na sprawowaniu sakramentów świętych i głoszeniu Ewangelii, a nie na kierowaniu polityką państwową.

  Pańska troska o Kościół brzmi mi niezwykle fałszywie. Wierny katolik wie, że wartość sakramentów nie zależy od poziomu mądrości, ani bezgrzeszności księdza, tylko od tego, że są one znakami łaski, przez które jest udzielane wierzącym życie Boże.

  Ten z irokezem, który Pana oburza, też by Panu skutecznie udzilił rozgrzeszenia i Eucharystii. Poza tym nie musi Pan do niego chodzić. Nie mieszka Pan w kraju, gdzie dostępny wiernym jest tylko jeden ksiądz.

  Uprzejmie proszę, aby Pan tą nagonkę na KK uprawiał w innym miejscu.

  Dalsze komentarze na ten temat będę kasować.
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił
 • @Jan Paweł 19:07:35
  Szanowny Panie, mówiąc Pańskim językiem, to takie szuje siejące IN GREMIO pomówienia na temat biskupów, załatwiły m.in. arcybiskupa Wielgusa.

  Proszę mi tu nie uprawiać antykościelnej propagandy.

  Proszę się czuć wyproszonym z tej dyskusji. Nie mam czasu na ustosunkowywanie do każdej kolejnej Pańskiej insynuacji.

  Dziękuję za obecność.
  Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

więcej