Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Debata o Polskiej Racji Stanu – jaka nazwa nowej zakładki?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Moderator nowej zakładki Ultima Thule proponuje, aby ją zatytułować: PRS – Debata. Co o tym myślicie?

 

 
 
 
Dwa dni temu miała miejsce na portalu Neon24.pl burzliwa konwersacja o zasadach moderacji blogerskich dyskusji na temat polskiej racji stanu. Powstała koncepcja, aby powołać drugą zakładkę, gdzie odbywałaby się taka twórcza debata, moderowana przez blogera Ultima Thule.
 
Redaktor Naczelny „Neonu” Ryszard Opara przedwczoraj późnym wieczorem (18.11.2013 23:57:50) napisał:
 
"Potwierdzam rozmowę telefoniczną z Panem UT. Nie ma problemu z utworzeniem drugiej zakładki PRS. Nazwę jednak musicie wybrać sami a kiedy na to się zgodzicie - poproszę administrację o jej fizyczne utworzenie".
 
Ultima Thule proponuje, aby zakładkę zatytułować: PRS – Debata. Co o tym sądzicie?
 
W razie braku innych propozycji, pomysł nazwy zgłoszony przez Ultima Thule zostanie potwierdzony Redaktorowi Naczelnemu jako ostateczny. 
 
Może macie jeszcze jakieś inne oczekiwania w związku z nową zakładką? Zapraszam do dyskusji.
 
  
 
 
 
  
 

KOMENTARZE

 • A więc
  zapraszam do kolejnej, pełnej pasji dyskusji :) Ujawnianie nazwisk, biografii, wyznania, stanu cywilnego, miejsca zatrudnienia i innych danych osobistych jest całkowicie dobrowolne, a co zasady - zbędne ;)

  Liczy się tylko pomysłowość i szczere zaangażowanie!
 • Ja już wyraziłem swoją opinię wcześniej
  I ją podtrzymuję. Poprzednia notka jasno określiła że zakładka PRS ma być administrowana przez Ulthima Thule. Ja się pod tym podpisałem. I podobnie uczyniła większość. Pan Wojtas zgłosił ostatnio chęć zmiany nazwy dla siebie na PRS - Wojtas. I to by było optymalne rozwiązanie. Nie wprowadzało by w błąd jak dotychczas i nie budzilo zastrzeżeń.
 • Tylko dopowiem
  Żeby nie budzilo to wątpliwości, a właściwie przypomnę to co zostało ustalone, że debata o Polskiej Racji Stanu ma być otwarta dla wszystkich bez jakichkolwiek ograniczeń. Każde stanowisko, każda koncepcja powinna być zaprezentowana, nawet tzw. Cywilizacja Polska, chociaż nie spełnia wymogów cywilizacyjnych, ani nie potrafi sprostać definicji. Ale z powodu, że Krzysztof Wojtas swoją CP tak tutaj lansje myślę, że powinniśmy dac mu szansę. Jeżeli sam nie będzie chciał zabrać głosu na ten temat to ja mogę to zrobić za niego. Jako jeden z nielicznych przeczytałem to co pisał o CP i doskonale orientuje się o co w tym wszystkim chodzi. Wracając do naszej zakładki PRS to uważam, że UT jako administrator zobowiązany jest zachować całkowitą bezstronność i żadnej koncepcji nie faworyzowac. Nie chciał bym bowiem by debata o Polskiej Racji Stanu została zdominowana liberalizmem i procentami od kredytów. Uważam też, że przynajmniej na PRS powinna obowiązywać netykieta.
 • @Mind Service 06:30:14
  Dzięki za jasne wyartykułowanie oczekiwań.
 • @night rat 07:54:40
  OK. Też dziękuję.
 • @Rebeliantka
  Dla wyraźnego odróżnienia się od Wojtasa nazwa zakładki mogła by być np. Dobro Polski

  Pozdrawiam
 • @jazgdyni 09:01:02
  Cenna uwaga. Dzięki.
 • @Rebeliantka 09:03:19
  Stanowczo protestuję wobec jakiegokolwiek kojarzenia słowa Polska z Ultimą Thule. On chce tu zrobić Polin, albo w najlepszym przypadku Judeopolonię. Ten człowiek nie wie co to jest Polska! Będzie bronił lichwy i ideologii okupacyjnej do ostatniego blogera. A tu jego starszy brat w wierze:
  http://www.dailymotion.com/video/xcu8mg_shimon-perez-wykupujemy-polske_news

  To co - Ozjasza Godberga ver Korwina-Mikke jeszcze Wam mało?
 • @nikander 09:40:18
  Przyjmuję do wiadomości, ale nie podzielam tej oceny.
 • @jazgdyni 09:01:02
  Dobro Polski nie ma IMHO z Polską Racją Stanu. Jak zaczniemy wymyślać różne dziwne nazwy zamiast tej ustalonej to do rozpoczęcia debaty nie dojdzie. A zamiast tego Wojtas będzie produkował paszkwile anty-Polskie i anty-Katolickie.
 • @Mind Service 10:23:04
  Tutaj ciebie nie zrozumiałem.
  Czy polska racja stanu to nie jest dobro Polski?
 • @Mind Service 10:23:04
  A co ty tu jeszcze robisz?
  Czemu nie biegasz po "prawicowych" blogach przestrzegać przed Panem Wojtasem ? :D)))))
  Za chwile może być za późno... :)
 • @SpiritoLibero 10:30:08
  Mind Service nie musi tego robić. Wymieniony właściciel "saloonu" sam się dostatecznie obnaża. Czemu dał dobitnie wyraz w "poszukiwaniu onanistów".
 • @Mind Service 10:23:04
  Nazwa "Dobro Polski" jest piękna, ale być może warto jednak - jak wskazujesz - pozostać przy słowie kluczowym "PRS" w tytule zakładki.
 • @Rebeliantka 10:36:27
  Może "PRS Blogerzy" ?
 • @jazgdyni 09:01:02
  No tak, nie Polska Racja Stanu tylko Dobro Polski. Przecież kazdy judo-katol wie, że dobrem dla Polski jest żydowska lichwa i obrona prawna watykańskich pedałów w Polsce.
  Skąd tyle żydostwa na NEon24?
 • @Astra 11:11:01
  Zapisuję do rozważenia. Dzięki.
 • @nikander 11:14:19
  Ty jesteś człowieku chory. Bardzo chory. Dlatego nikt z tobą nie może wytrzymać. Żona cię porzuciła, dzieci nie chcą widzieć. Poproś dobrego lekarza, by ci pomógł.
 • @jazgdyni 11:26:17
  Jazgdyni, rozumiem, że się denerwujesz, bo ja też, ale nie mieszajmy wątków osobistych do dyskusji o sprawach publicznych, nawet, gdy inni tak postępują.
 • @night rat 11:31:32
  Ale pan Opara chce mieć konkretna nazwę dla naszej zakładki. Powinna się ona też odróżniać od tytułu zakładki "wojtasowej", aby uniknąć dalszych niepotrzebnych kontrowersji wokół "praw do nazwy" ;)
 • @Mind Service 06:30:14
  Masz rację, ale nie do końca.

  Otóż ja będę tylko moderatorem technicznym, a nie ideowym, dlatego nie powinno być problemu, że wyrażę swoją opinię.

  W przeciwnym razie musiałbym zostać wykluczony z części merytorycznej, a to byłaby ogromna i niczym niepowetowana strata dla jakości dyskusji.

  Poza tym admina technicznego zakładki zawsze można wybrać na nowo i ktoś inny za miesiąc czy dwa może kontynuować dyskusję.

  Jeżeli okaże się, że kwestia lichwy jest częścią PRS, to ja wyrażę swoje stanowisko, a inni swoje i w takiej wymianie poglądów fakt, że jestem adminem technicznym nie będzie miał przecież żadnego znaczenia, bo np. nie będę preferował swoich wypowiedzi czy usuwał odmienne opinie.

  Tak więc nie róbmy problemu tam, gdzie go nie ma.

  Proponuję, o ile nie ma innych konstruktywnych propozycji, uznać, że nazywamy zakładkę PRS - Debata i oczekujemy, że administracja portalu szybko ją utworzy i przekaże insygnia ...

  No i zapraszamy do udziału w dyskursie zwolenników CP oraz Nikandera (ale pod warunkiem, że przyjdzie z wykrywaczem Żydów) ...
 • @Rebeliantka 11:33:24
  ja uważam, że ataki Nikandera uwiarygadniają osobę atakowaną ...
 • @night rat 11:31:32
  Dodanie w menu kolejnej opcji albo zmiana nazwy wymaga wiedzy na poziomie gimnazjalisty. Utworzenie bloga pt. PRS Wojtas nie powinno zająć więcej niż kilka minut. Przypuszczam, że takie zapowiadane poważne prace są raczej związane ze stworzeniem mechanizmów manipulacji i dostępu do danych, szczególnie tych osobowych dla kogoś z zewnątrz. Nie bez przyczyny Wojtas żądał ujawnienia pełnych danych osobowych swoich dyskutantów.
 • @Ultima Thule 11:39:23
  //Proponuję, o ile nie ma innych konstruktywnych propozycji, uznać, że nazywamy zakładkę PRS - Debata i oczekujemy, że administracja portalu szybko ją utworzy i przekaże insygnia ...//

  Ponieważ innych propozycji jest niewiele, co by oznaczało, że proponowany przez Ciebie już wczoraj w komentarzach tytuł zakładki nie budzi watpliwości, proponuję, abyś przekazał tą nazwę panu Oparze.

  Bo chyba w tej chwili rzeczywiscie najistotniejsze jest, aby jak najszybciej rozpocząć debatę.
 • @Mind Service 11:47:00
  Czy warto spekulować? Jest zgoda na powstanie naszej zakładki, gdzie nikt nie żąda ujawniania danych osobowych i na tym poprzestańmy.
 • @jazgdyni 11:26:17
  Zgadza się, jestem trochę uczulony na polskość i mam alergię na dzumę nadjordańską zarówno w starej jak i nowej odmianie.
  Widzę, że ostatnio nastąpiło tu wujątkowe pylenie tej zarazy.
 • @Mind Service 11:47:00
  " Przypuszczam, że takie zapowiadane poważne prace są raczej związane ze stworzeniem mechanizmów manipulacji i dostępu do danych, szczególnie tych osobowych dla kogoś z zewnątrz. Nie bez przyczyny Wojtas żądał ujawnienia pełnych danych osobowych swoich dyskutantów."

  http://www.emotikony.friko.pl/emots/2/hahaha.gif
 • @Ultima Thule 11:39:23
  Zgodzę się na PRS debata, ale pod warunkiem, że ta wojtasowa nie będzie wprowadzała w błąd jak obecnie. On chce zawlaszczyc PRS i pod tą nazwą lansować swoje urojenia CePowe. A nie ma żadnego prawa do tego bo nazwa PRS nie jest zastrzeżona tylko dla niego, co więcej nie podlega takiemu zastrzeżeniu podobnie jak Polska czy Naród. Ostatecznie można by się zgodzić na PRS wojtas, co i tak jest duzo na wyrost.
 • @Mind Service 12:26:09
  Można spróbować postawić taki warunek. Jest on trafny merytorycznie.
 • Wojtas znowu zabrał głos
  Ciągle w tym samym stylu:

  http://cygnus.neon24.pl/post/102003,anonimowi-onanisci-a-polska-racja-stanu

  Nadał sobie prawo decydowania o tym, komu wolno dyskutować o polskiej racji stanu. "Śmieszno i straszno".
 • I jeszcze twierdzi
  że nie mamy prawa nazywać się Polakami. I że jesteśmy "onanistami".

  To wszystko "bez dowodów", mocą "wojtasowego dekretu".

  Bogu dzięki, że powstaje nasza zakładka i że moderować ją będzie kulturalny, rzeczowy Ultima Thule.
 • @Rebeliantka 12:43:42
  Wojtas jest śmieszny w tym swoim zacietrzewieniu i nienawiści. Ale gdyby mu dać rządzić to zapewne przestało by być do śmiechu bo Wojtas dla wszystkich, którzy z nim się nie zgadzają uruchomił by obozy koncentracyjne.
 • @Mind Service 12:49:45
  Nie wiem, co by uruchomił, ale na pewno byłoby to coś, co naruszałoby w dużym stopniu dobra osobiste osób od niego zależnych.
 • Przytomnie zareagował cyborg
  http://archiwum-y.neon24.pl/post/102006,kultura-czajnikow-z-gwizdkiem
 • @nikander 11:14:19
  Dopiero teraż zauważyłam Pana komentarz. Nie ma on charakteru merytorycznego.

  Przekracza Pan granice współżycia społecznego i narusza dobra osobiste katolików. Nie życzę sobie tego na moim blogu. Prosze dobrowolnie usunąć ten komentarz..
 • @jazgdyni 11:26:17
  Jazgdyni, nie zauważyłam, jaka była treść komentarza do którego się odniosłeś. Rozumiem teraz lepiej Twoją reakcję. Nikander przekroczył rażąco dopuszczalne granice.
 • @Rebeliantka 13:37:43
  Banuję się osobiście i z satysfakcją. Po co mam płacić własnym zdrowiem za czyjeś fanaberie. W końcu nie mój cyrk nie moje małpy.

  Życzę sukcesów w obronie lichwy.
 • @nikander 14:29:16
  Nie jesteśmy obrońcami lichwy, wprost przeciwnie. Dziekuję, że dostosował się Pan do prośby, aby nie zamieszczać dalszych niemerytorycznych, obraźliwych komentarzy na moim blogu.
 • NAZWA ZAKŁADKI
  Po pierwsze wydaje mi się że za bardzo się spieszycie.
  Spokojnie.
  Nic się nie stanie jeśli wybór nazwy potrwa dzień dłużej.
  Tym bardziej że ostatecznym decydentem jest właściciel portalu.

  Ponadto idiota od CePowni w swoich wymiocinach napisał nową wizję:

  " niech określą swoją nazwę zakładki ale wara od nazwy Polska Racja Stanu."

  Więc już macie wielki zgrzyt.
  Piszę macie bo ja nie jestem blogerem a mój głos ma wartość głosu gajowego na okręcie, czy żyda za okupacji.

  Ten jełop uważa że nazwa Polska Racja Stanu należy li tylko i wyłącznie do niego.
  A jeśli mnie pamięć nie myli to już troszeczkę wcześniej to sformułowanie było w obiegu.

  Ten obecny projekt powstał wszak głównie aby nie dopuścić aby "takim" tematem zarządzał przygłup który cenzurą i chamstwem kreowałby czytelnikom swoje wynurzenia jako głos większości.

  Moim bardzo skromnym zdaniem konkurs na nazwę "podzakładki" powinien kilka dni spokojnie a nie na wariata potrwać ale pierwszeństwo powinno mieć teraz i od zaraz VETO do administracji a w zasadzie właściciela na zawłaszczenie "takiej nazwy" o "takiej wadze" przez jedną (na dodatek chorą) osobę.

  Nazwa PRS jest ok ale jak pisałem wcześniej bodajże wczoraj i dzisiaj "night rat" powinny być do niej podzakładki ze szczególnym określeniem że jedna z nich jest wizją tylko i wyłącznie jednej osoby.
 • @ALIK 19:42:05
  Zgadzam się z Twoimi konkluzjami, ale pośpiech był - jak pokazał czas - wskazany.

  Około pół godziny temu ukazał się artykuł pana Opary pt.:

  http://ryszard.opara.neon24.pl/post/102029,polska-racja-stanu-polskie-drogi

  Wbrew Twoim i wielu osób (w tym nmie) obawom tzw. CP będzie nazwana Polską Racją Stanu.

  Grupa, która kontestowała tą koncepcję i chciała równolegle pracować nad własną wizją PRC z moderatorem dyskusji Ultima Thule została "wyznaczona" przez pana Oparę do "innnego zadania" o nazwie "strategia odbudowy Polski". Pan Opara był łaskaw przygotowac nawet dla nas artykuł wprowadzający.

  Otóż ja nie zamierzam być kojarzona z PRC wg wizji Wojtasa. Nie podejmowałam się też konstruowania strategii odbudowy Polski.

  Sprawa wymaga przedyskutowania na nowo w naszej grupie.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 20:19:57
  Witam.
  Właśnie zauważyłem ten kolejny pusty bełkot z kilkoma górnolotnymi frazesami.
  Swoje zdanie delikatnie napisałem.
  Spokojnie, wiem żem tu nikim - ale nawet taki nikt swoje zdanie ma.
  To albo mój ostatni wpis na NE albo jeden z ostatnich więc jakby co pozdrawiam (prawie) wszystkich.
  Szkoda marnować tutaj czas.

  Pisałem nie raz i nie dwa:

  W Polsce bez zmiany pokoleniowej nie zmieni się nic.
  A potrzeba ich być może nawet dwie.

  Wiedzą to tez i "oni" i dlatego taki jełop jak KJW będzie prowadzić zamkniętą niby dyskusję zapewne z wielonikowcami która ma zadanie kształtowania ludzi po "ichniemu".

  Na szczęście będzie to czytało z pięć osób ana krzyż - ale podejście do kolejnej pseudo transformacji już jest. Wszak czas nagli.
 • @Rebeliantka 20:19:57
  //Sprawa wymaga przedyskutowania na nowo w naszej grupie//

  - Co tu dyskutować? Pan Opara jasno pokazał, że dla niego nie liczy się nasze zdanie - blogerów; nie liczy się zdrowy rozsądek i zwykłą przyzwoitość. Faworyzując Wojtasa i pozwalając mu na obrażanie blogerów i komentatorów odkrył zupełnie swoje oblicze. Wyprodukował właśnie samo-uwielbienie i zamieścił na pudle jaki to z niego prawdziwy Polak - Patriota i na dodatek Katolik. I pewnie liczy jeszcze, że mu ktoś w to uwierzy... Istotna kwestia dla mnie to poznać prawdziwe motywy tego postępku, chociaż wiele można się domyśleć.
 • @ALIK 20:34:28
  Bardzo ciekawe uwagi.

  Może jednak nie powinniśmy się zniechęcać i jednak próbować działać nadal?
 • @Mind Service 22:21:26
  Muszę się przespać z tą sytuacją i przemyśleć ją na nowo.

  Mam zwyczaj robić rzeczy, które uważam za ważne, niezależnie od okoliczności. A nasza grupa ma potencjał.

  Dobranoc.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej