Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Czy te przerażające informacje są prawdziwe?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tom Sullivan z Radia FOX News poinformował za brytyjskim dziennikarzem Finianem Cunningham'em, że ukraiński prezydent Poroszenko nie przestrzega rozejmu i razem z USA chce eskalacji konfliktu.

 

Tom Sullivan z Radia FOX News (nadaje na terenie USA i Kanady) poinformował za brytyjskim dziennikarzem i ekspertem w sprawach międzynarodowych Finianem Cunningham'em z Fundacji Kultura Strategiczna, że ukraiński prezydent Poroszenko nie przestrzega rozejmu i razem z USA chce eskalacji konfliktu.

 Źródło:  http://wakeupfromyourslumber.com/news/nuland-lands-kiev-us-backed-regime-tools-war

 

Poniżej informacje z tekstu. Proszę mnie nie utożsamiać z poglądami w nim zamieszczonymi, ani z retoryką autora. Nie wiem, jak jest naprawdę na Ukrainie.

__________________________________________

 

Do Kijowa przybyła Victoria Nuland (ur. 1961 w Nowym Jorku) - amerykańska dyplomatka, asystent sekretarza stanu w amerykańskim Departamencie Stanu Johna Kerry, szefowa Biura ds.Europy i Eurazji (The Bureau of European and Eurasian Affairs).

Jest to traktowane przez wymienionych wyżej dziennikarzy jako złowieszczy znak, że wojna na Ukrainie ma dalej eskalować.  

W ostatnich dniach zawieszenie broni wynegocjowane w dniu 5 września nie jest przestrzegane, a codziennie odnotowuje się kilka cywilnych ofiar.

Władze w Kijowie, nazywane przez Finiana Cunningham'a reżimem, w jego ocenie rozpoczęły otwarte rozmowy o wznowieniu działań wojennych w Donbasie poprzez  podniesienie gotowości bojowej i mobilizację nowych jednostek wojskowych, starając się „stłumić ruch niepodległościowy w samozwańczych republikach ludowych Doniecka i Ługańska”.

W ubiegłym miesiącu, pisze Finian Cunningham, Kijów zajmował dwuznaczną postawę.  Czasami deklarował  akceptację dla zawieszenia broni wynegocjowanego przez prezydenta Rosji Władimira Putina oraz Organizację Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE),  w innym czasie ukraińcy twardogłowi ostrzegali, że nie było w praktyce takiego rozejmu i że Ukraina jest na skraju totalnej wojny z Rosją.

Cytuję dalej Cunningham'a :

Domniemane zawieszenie broni było nieprzestrzegane, gdyż Kijów odmówił wycofania się z linii konfliktu.

Teraz Prezydent Petro Poroszenko przeszedł do stricte wojennej retoryki. W tym tygodniu w telewizji były potentat przemysłowy zamienił krawat i garnitur na mundur i ostrzegał, że siły pod jego dowództwem są gotowe użyć «nowoczesnych technik walki».

Poroszenko powiedział, że "Ukraina dostosowała swoją gospodarkę do zasad wojskowych i zapewni wszystko, co jest możliwe dla armii ukraińskiej, aby być silniejszą».

W zeszłym tygodniu twardogłowy premier Arsenij Jaceniuk oświadczył, że wojsko w Kijowie dostało nowe urządzenia i sprzęt zimowy.

Ten „odnowiony militaryzm”, reprezentowany przez całe przywództwo polityczne w Kijowie - wraz ze wzrostem łamania zawieszenia broni na wschodzie - wydaje się być nieprzypadkowy i związany z przybyciem szarej eminencji Victorii Nuland.

Nuland nie było w Kijowie od marca. Jej nieobecność miała niewątpliwie na celu osłabić wrażenie z wcześniejszego kontrowersyjnego zaangażowania w nadzorowanie wspieranego przez CIA zamachu stanu z 22 lutego, kiedy wybrany ówczesny prezydent Wiktor Janukowycz został obalony przez faszystowski spisek kierowany przez Jaceniuka.

Dwa tygodnie przed tym zamachem, Nuland została przyłapana na prywatnej rozmowie telefonicznej z ambasadorem USA na Ukrainie (Geoffreyem Pyattem)  o spisku na temat kształtu nowego systemu z Jaceniukiem w roli głównej. W czasie tej rozmowy Nuland niepochlebnie wyrażała się o Unii Europejskiej, używając przy tym słów wulgarnych. Krytycznie też wypowiedziała się o jednym z przywódców opozycji ukraińskiej Witaliju Kliczko. Rozmowa ta została opublikowana przez nieznane osoby na internetowym serwisie youtube.

Partia Jaceniuka i neonazistowska partia Swoboda, z jej szturmowcami z Prawego Sektora, od tego czasu zdominowały politykę reżimu antyrosyjskiego. Po tajnej wizycie w Kijowie w kwietniu złożonej przez dyrektora CIA Johna Brennana, reżim rozpoczął masową ofensywę wojskową w celu powstrzymania rosyjskich dysydentów we wschodniej części kraju, którzy odmawiali uznania zasadności zamachu stanu, wspieranego przez USA.

„Operacja antyterrorystyczna” spowodowała ponad 3600 ofiar śmiertelnych i do miliona uchodźców. Większość ofiar cywilnych (co najmniej 2500 osób) zostało zabitych od masowego ostrzału ośrodków cywilnych w Doniecku i Ługańsku przez siły Kijowa. Obejmują one regularne jednostki wojskowe, a także neonazistowskie bojówki należące do tzw. Gwardii Narodowej i prywatnych milicji (różne szwadrony śmierci), powołanych przez pro-kijowskich oligarchów, takich jak Igor Kołomojski.

Zarówno Waszyngton, jak i Bruksela ukrywają tę kampanię terroru, aby nadać pozory legalności systemowi w Kijowie jako «Rządowi Ukrainy». Waszyngton i Bruksela również wzmacniają dywersyjną propagandę Kijowa oskarżając Rosję o ukrytą agresję i destabilizację regionów Donbasu.

Prezydent Rosji Putin i przewodniczący OBWE, Didier Burkalter, który jest także prezydentem Szwajcarii, w tym tygodniu powtórzyli, że wszystkie strony konfliktu ukraińskiego muszą przestrzegać warunków zawieszenia broni podpisanego w Mińsku w dniu 5 września.

Ale wydaje się, że Kijów chce już teraz rozwiać wszelkie pozory, uznając, że zawieszenie broni nie obowiązuje. Rosyjskojęzyczna milicja w Donbasie twierdzi, że siły Kijowa wykorzystały rozejm jako szansę na przegrupowanie.

Przemawiając w dniu 8 września w  Donieckiej Republice Ludowej wicepremier Andrei Purgin powiedział: «Oni robią to, co było niemożliwe bez warunków rozejmu. Wszystkie ruchy konwojów byłyby niemożliwe. Podczas rozejmu konwoje pojazdów bojowych osiągają cele i przygotowują się do ataku».

Rolą publiczną Poroszenko było do tej pory stwarzać wrażenie, że Kijów stosuje się do rozejmu i toruje drogę do dialogu politycznego z dysydenckimi regionami.

Jednak, twardogłowy Jaceniuk, nieustępliwy w antyrosyjskiej retoryce, organizował w tym czasie dostawy pomocy wojskowej do Kijowa z Waszyngtonu - ostatnia transza o wartości 53.000.000 dolarów została ogłoszona podczas pobytu Poroszenki w Białym Domu trzy tygodnie temu.

W tym tygodniu, w dniu, w którym Nuland wylądowała w Kijowie, reżim ogłosił, co wielu podejrzewało cały czas - że miesięczne zawieszenie broni miało taktyczny charakter i posłużyło do podwojenia operacji wojskowych.

Rzecznik Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko, powiedział w poniedziałek: "Udało nam się uzyskać nowe uzbrojenie oraz reorganizację i przekwalifikowanie przemysłów obronnych. Udało się też przegrupować nasze siły, aby przeprowadzić głębokie rozpoznanie i zebrać więcej informacji na temat przeciwnika. Zakończyliśmy trzecią falę mobilizacji. Daliśmy szansę na odpoczynek po ciężkich walkach i i możemy wrócić do normalnego".

Przez «normalne», Łysenko rozumie «terroryzowanie ludności cywilnej we wschodniej Ukrainie".

„Czekoladowy Król” Poroszenko ogłasza teraz jednolitą  wojowniczą politykę wobec mieszkańców wschodniej Ukrainy, a co za tym idzie, w kierunku samej Rosji.

Wizyta w Kijowie w tym tygodniu Victorii Nuland, jastrzębia Waszyngtonu, pozwala przypuszczać że eskalacja wojny ma imprimatur USA.

Źródło: Finian Cunningham, Fundacja Kultura strategiczna, 07 październik 2014

 

---------------------------------

 

Pochodzący z Belfastu w Irlandii, Finian Cunningham (urodzony 1963) jest znanym ekspertem w sprawach międzynarodowych. Autor i komentator mediów został wydalony z Bahrajnu w czerwcu 2011 roku za krytyczne dziennikarstwo, w którym podkreślał łamanie praw człowieka przez reżim wspierany przez Zachód. Jest magistrem chemii rolniczej i pracował jako redaktor naukowy dla Royal Society of Chemistry, Cambridge, w Anglii, zanim rozpoczął karierę w dziennikarstwie. Jest także muzykiem i autorem tekstów. Przez wiele lat pracował jako redaktor i pisarz w mediach głównego nurtu informacyjnego. Przebywa teraz w Afryce Wschodniej, gdzie pisze książkę  o Bahrajnie i Arabskiej Wiośnie.

Przywoływany przeze mnie tekst pokazuje, że ocena sytuacji na Ukrainie może być całkowicie odmienna od wersji przekazywanej w mediach polskich. Czas pokaże, kto prawdziwie relacjonuje tę sytuację. Być może okaże się to wkrótce.

A teraz na koniec jeszcze pewien "smaczek" z portalu prawy.pl.

http://prawy.pl/z-zagranicy2/7146-poroszenko-ma-siec-domow-pogrzebowych

Poroszenko ma sieć domów pogrzebowych

No cóż, jeśli informacja ta byłaby prawdziwa, to oznaczałoby to, że prezydentowi Ukrainy nie przeszkadza zarabianie na śmierci własnych obywateli. Informację tę należy traktować z ostrożnością, gdyż jest ona przytoczona za serwisem novorosinform.org.

 

KOMENTARZE

 • Jeśli ten scenariusz się potwierdzi,
  to należy znowu najserdeczniej współczuć mieszkańcom Donbasu.

  I nie przekonanym do tej bratniej wojny żołnierzom ukraińskim i ich rodzinom, także.

  Papież Franciszek powiedział, że "każda wojna jest szaleństwem. Nie rozwiązuje żadnych problemów, za to tworzy nowe".
 • @night rat 05:12:41
  Nie wiem, jak jest. Przeczytałam też oficjalne polskie informacje. "Nieaktualne bajki", jak je nazywasz, nierzadko, po czasie, okazywały sie niepozbawione rzetelnego jądra. Niepokoi mnie los ludności cywilnej na Wschodniej Ukrainie i mam prawo pytać, czy sytuacja zmierza tam w dobrym kierunku.

  Jeśli informacje i oceny tego Brytyjczaka są błędne, to jeszcze nie powód, aby je nazywać "ruską propagandą". Amerykanie nadzwyczaj często "mylą się" "ostatnio" w ocenie sytuacji na świecie i nie ma powodu, aby traktować ich poltykę z pełnym zaufaniem.
 • @Rebeliantka 09:59:20
  Aha, to nie jest test na inteligencje, ani badanie reakcji. Nie musisz zachowywać się jak pogrobowiec systemu, w którym dopuszczalna była tylko jedna racja i okrojona wersja rzeczywistości.

  Ludzie Zachodu mają dobry obyczaj patrzeć na ręce swoim politykom i nierzadko odkrywali, że politycy jednostronnie lub w niepełny sposób przedstawiali motywy swoich decyzji.
 • Ukraina jest traktowana wyłącznie przedmiotowo przez wszystkie siły zewnętrzne
  Nie jest dla nikogo tajemnicą że Majdan w Kijowie i obalenie legalnie wybranego prezydenta Janukowycza ( jaki by nie był) zostało sfinansowane przez departament stanu USA i światową Chazarię.

  Długoletnie hodowanie nazistowskich banderowców na Ukrainie tez ma swoich "ojców".
  Obecnie na Ukrainie ma miejsce bardzo intensywna indoktrynacja w duchu banderowskim ("OUN UPA DERŻAWNI WYZNANNJA").
  Chodzi o wyhodowanie "wściekłych psów" , które będzie można poszczuć przeciw Rosji (ale które instynktownie mogą się obrócić również przeciw Polsce).

  Będzie się nadal lała krew ale skutki dla Ukrainy będą katastrofalne bo Ukraina już jest bankrutem a prowadzenie wojny kosztuje krocie.
  Armia ukraińska walczy marnie (oni zawsze byli kiepskimi żołnierzami) a dowodzenie jest przykładem rzadko spotykanego bezhołowia.

  Jeśli Michnik, Siemoniuk, Blumsztajn, oba Wildsztajny, Kaczyński i Komorowski nie staną w pierwszym szeregu niezwyciężonej armii ukraińskiej, to Ukraina przegra tą wojnę.
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:07
  //Michnik, Siemoniuk, Blumsztajn, oba Wildsztajny, Kaczyński i Komorowski //

  Zapomniałeś Ptaszniku o Tomusiu Sakiewiczu i jego wiernym giermku tow.Targalskim.

  Można by ich zrobić hetmanami siczowymi :)
 • O!...
  Dopiero teraz zauważyłem, że mogę tutaj komentować...

  Dzięki Ci Rebeliantko, jestem szczerze wzruszony :)))))))))
 • @Ptasznik z Trotylu 10:53:07
  //Ukraina jest traktowana wyłącznie przedmiotowo przez wszystkie siły zewnętrzne//

  I wladze ukraińskie też. Jak się zdaje interes władz i obywateli jest mocno rozbieżny.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:54:48
  Ależ proszę. Tylko nie atakuj KK, bo się znowu pogniewamy.
 • @Rebeliantka 14:59:21
  Oj... a Ty znowu z tymi bezpodstawnymi insynuacjami... Nigdy nie "atakowałem" KK. Przecież to mój Kościół...

  Ale ok. Nawet uwagę, że ksiądz proboszcz jeździ brudnym autem zamieszczę gdzie indziej :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 15:06:11
  Dzięki :)
 • @night rat 05:12:41
  //Rosja też była wielokrotnie oskarżana na forum międzynarodowym (o rozpalanie konfliktu, sprzęt, ludzi-są dowody)- nic to, rozkaz obiektywnie przemilczeć.//

  można prosić o te dowody ?
 • @night rat 00:39:25
  Nie chcę Google,
  pokarz dowody !!
 • @error
  Error- jak sama nazwa wskazuje. Pokaż, nie pokarz. Pokarz to od pokarać. Pozdrawiam serdecznie.
 • @Iza 08:12:10
  Przepraszam bardzo,
  jest mi wstyd,że "walnąłem" takiego byka .
  Ale, jako usprawiedliwienie podaję :późna pora,mętny wzrok i trzęsące się ręce.
 • Powstańcy z Donbasu,jesteśmy z Wami.
  Trzeba jak najszybciej to bander-upaińskie bydło posłać do piachu i będzie spokój.
 • Nuland nie przyjechała na darmo
  Potwierdza się:
  http://wpolityce.pl/swiat/225005-ostateczny-zwrot-w-polityce-stanow-zjednoczonych

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej