Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Nie tylko "ruscy agenci" podają

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Amnesty International (AI) poinformowała w najnowszym raporcie, że obie strony konfliktu na Ukrainie niemal codziennie dopuszczają się zbrodni wojennych, w tym torturowania i zabijania więźniów, również cywilów

 Portal www.wpolityce.pl poinformował wczoraj wieczorem  o zabójstwie we wschodniej Ukrainie przez dwóch ukraińskich żołnierzy dwóch kobiet, matki i córki, posądzanych o współpracę z prorosyjskimi separatystami.

Kobiety zostały zastrzelone z karabinu maszynowego. Całość tutaj.

To nie jest pojedynczy przypadek.

"W maju organizacja praw człowieka Amnesty International (AI) poinformowała w najnowszym raporcie, że obie strony konfliktu na Ukrainie niemal codziennie dopuszczają się zbrodni wojennych, w tym torturowania i zabijania więźniów, również cywilów. Organizacja powołała się na zeznania dawnych więźniów, którzy mówili m.in. o torturach z użyciem elektrowstrząsów, kopaniu i dźganiu nożem. Działacze AI rozmawiali z 17 więźniami separatystów i 16 osobami, które były przetrzymywane przez ukraińskie siły rządowe, w tym Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). Wszyscy oni przebywali w niewoli pomiędzy lipcem 2014 roku a kwietniem tego roku".

 

 Módlmy się o pokój na Ukrainie i na świecie. Papież Franciszek stale o to apeluje. Wojna nie rozwiązuje żadnych problemów, za to tworzy nowe i to straszne.

KOMENTARZE

 • @All
  Rachunek sumienia - co zrobiliśmy, aby wojna na Ukrainie zakończyła się jak najszybciej?
 • @Rebeliantka 09:36:01
  A ilu z nas zależy na tym, by trwała jak najdłużej?
  Komu zapewnia temat na długotrwałe cykle notatek?
 • @programista 09:48:27
  Hm, to jest inne pytanie. Też trafne. Długotrwała wojna jest w interesie wielu. Przy czym, najmniej "podejrzani" są korespondenci wojenni. Ci wykonują ważne zadanie - informowania opinii publicznej.
 • @Rebeliantka 09:56:49
  Wielu z tych korespondentów prowadzi jedynie doping "naszych".
 • @programista 10:06:10
  Jeśli tak jest, to błąd. Korespondent powinien starać się zachować obiektywizm.
 • @Rebeliantka 10:14:00
  Mamy na Neon24 dwa takie regularne cykle notatek - każdy może sam ocenić ich poziom obiektywizmu.
 • @programista 10:16:59
  Jasne. Podlegają one swobodnej ocenie, jak wszelkie teksty blogerskie.
 • @ireneusz 10:44:20
  Bzdury. Kościół zbiera pomoc charytatywną dla ludności cywilnej.

  Proszę nie dezinformować i nie używać epitetów.
 • @chrisdigger 10:58:20
  Oczywiście, że Polacy się interesują tą wojną. Co najmniej boją się wkręcania Polski w ten konflikt.

  I bez protekcjonalnych tonów, proszę.
 • @japoniec 11:02:04
  A Ty znowu doszukujesz się jakichś "spisków"? ;)

  Jest wolność komentowania, ale nie ma zgody na kłamstwa i obrażanie.
 • @japoniec 11:11:34
  Piszesz, jak Ci się wydaje.
 • @chrisdigger 11:44:37
  Nie rozumiem tej retoryki.
 • @chrisdigger 11:44:37
  Chyba po raz pierwszy muszę się z tobą zgodzić. Choć ty cały czas przy barze i w pijanym widzie odbierasz rzeczywistość, miewasz chwile natchnienia.
  Trzeba przyznać, że Polska stała się zwyczajnie zniewieściała. Nic tylko zawodzenia i płacze prosto z kruchty albo sprzeczki o marchewkę. A kiedy trzeba dać w mordę parchom, albo na suchej gałęzi powiesić zdrajcę - nie ma nikogo. Nic dziwnego że się staczamy w otchłań. Jak przyjdą Ruscy, to też pochowamy się w piwnicach.
  Ciekawe co zrobimy jak będą gwałcić nasze kobiety?
 • @chrisdigger 13:01:34
  Ty chyba zanadto chcesz być błyskotliwy i przez to stajesz się zupełnie niezrozumiały. Zupełni nie wiem o co ci chodzi z tą Irlandią.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:48:11
  No właśnie, co Ty zrobisz, jak ktokolwiek będzie gwałcił Twoją kobietę? Na przykład jakiś murzyn z natowskiej armii? Bo ruskich jak na razie u nas nie ma a jankieskie murzyny są.
  Stacjonują od pewnego czasu też na Ukrainie i mieszkańcy nie są zadowoleni z ich postępowania wobec kobiet i dziewczynek.
  A jeśli nie pasują Ci notki prorosyjskie czy prodonbaskie, załóż swoją i podawaj o czym SBU informuje, choć nie wiem, czy będziesz mieć popularność, bo co SBU czy ukraińskie media podają, można przeczytać i zobaczyć w głównych polskojęzycznych ściekach medialnych.
 • @lorenco 14:25:35
  Mam nadzieję, że będzie Pan w stanie spokojnie rozważyć to co napiszę.
  Niezależnie od własnych sympatii, a te zdecydowanie kieruję ku słowiańskim nacjom, muszę brać pod uwagę najbardziej prawdopodobny wariant zdarzeń. Ponieważ naród Polski jest bezwolnie kierowany przez żydowską klikę ku konfrontacji z Rosją, a z kolei naród Rosyjski jest kierowany przez taką samą żydowską klikę do wojny z Zachodem, to raczej nieodwołalnie nastąpi wejście rosyjskiego wojska na nasze tereny. Psychologia ma swoje prawa, a ponieważ do wojska biorą prostych chłopaków, nie będą się wyłamywać z tych prawideł. Prawidła zaś mówią i historia poświadcza, że na zdobycznych terenach żołnierze gwałcą kobiety. Ponieważ żołnierz natowski nie zdobywa Polski, tylko będzie z niej uciekał – akurat o murzyna martwić się nie muszę.
  Na pytanie co ja zrobię, odpowiem: chyba nikt wychowany w pokoju, nie jest w stanie przewidzieć własnej reakcji w obliczu śmierci, jednak, ponieważ raczej nie mógłbym później patrzeć w swoje odbicie w lustrze i raczej już sobie pożyłem – zabiłbym.
 • @chrisdigger 12:01:49
  Nie jestem.

  Ale nie rozumiem po co pytasz. I nie interesuje mnie to.

  Zadajesz dużo pytań insynuacyjnych nie na temat.

  Na następne tego rodzaju podziękuję Ci za udział w dyskusji.
 • @Krzysztof Szotowicz 14:55:59
  Pan by zabił, ja bym zabił pewnie większość mężczyzn też. Czyli nie jest tak źle, że będziemy siedzieć w piwnicach, podobnie jak donbascy mężczyźni tam nie siedzą lecz bronią swoje rodziny przed ukraińską Nacgwardią czy Prawym Sektorem.
 • @Krzysztof Szotowicz 12:48:11
  Właśnie. Róbcie coś.
 • @chrisdigger 13:01:34
  Ty się zajmij naturą Polaków, a głównie swoją męskością. Bo na razie to widzę u Ciebie czepianie się kobiet.

  Adios.
 • @nocny gryzoń 14:47:21
  Właśnie.
 • @Krzysztof Szotowicz 14:55:59
  Mam nadzieję, że Twoje prognozy wojenne się nie spełnią.
 • @lorenco 15:26:53
  Trzymam za słowo ;) Ale chciałabym, aby nie doszło do "konfrontacji".
 • Info
  Chrisdigger usunął swoje komentarze. Trudno. Nie jest to poważne, ale cóż, wolna wola.
 • @lorenco 14:25:35
  Nie ma już czegoś takiego, jak Wanda co nie chciała Niemca, a pomnik matki polki jest do.. zapomnienia. Burzyć nie ma co. Szczególnie jeśli się umówimy, że takie coś kiedyś było. Jak Mickiewicz, ale już nie żyje. Niech sobie stoi pomnik.
  Bladego pojęcia nie mam po co ci idioci ciągną te.. swoje kobiałki, na emigrację i wypruwają sobie tam potem żyły dla nich. Toż i tak skończy się tak samo i małpa złapie lepszą gałąź. Wszystko jedno jaką, a to jałowiec, a to baobab, a to kebaba, co za różnica, byle parę euro do przodu, a nie męczyć się z tym biednym imigrantem.
  Panowie - nie bierzcie tego na emigrację, a już szczególnie jeśli macie z tym dzieci i to.. kochacie. Taki paradoks. Biologiczny zresztą.
  No ta, ja wiem, że jak zostawisz to w tzw "domu" to też.. może być pięknie, ale frajerze, chociaż nie będzie to lazło po twojej nędzy i rozpaczy, a gdy się w końcu dowiesz, sam możesz kopnąć w dupę.

  Mudzinów już jest trochę, lorenco, nie natowskich. Jakoś chłopaki nie potrafią im pomóc przenieść się do Francji, gdzie są lepsze studia (podobno), za to szerzą francę tu. I co? Chłopaki mówią: "Głupie k...!" No dobra, ale nasze! Poza tym mudziny mają system, jak je sobie robić i dalej chłopaki nic. Ciekawe. Zamiast wysłać to paczką z powrotem do Gabonu, to każdy pretekst jest dobry, żeby pod paragraf nie podpaść. Szczególnie rasowy i gra mandolina zwycięstwo moralne jest.
  Podobnie z arabusami, chociaż ci póki co są na razie mniej bezczelni. Dopiero rozpoznają teren i jest ich za mało. Ale będzie przecież więcej. Soon.
  Więc jeśli natowski mudżin będzie miał pomysły niezdrowe, to trzeba mu je z główki wybić i żeby się utrwaliło - całemu plutonowi. Tak się w wojsku działa. Odpowiedzialność zbiorowa jest skuteczna, wtedy pilnują się sami i nie ma tekstu: "to nie ja, to kolega".
  Dużo gorzej jest wybić z głowy coś ruskim (mają twarde głowy, zazwyczaj pustawe) i do tego ich będzie trochę więcej. Od razu kilkaset tysi, argumenty będą mieli większe i zapewne, jak zazwyczaj, pociągi z amunicją, które się nie kończą.
  Wolę chyba te mudziny i zostać rasistą. White power! To jest przecież zabawa, w porównaniu do najazdu wielu tysięcy mongołów ze wschodu.

  Ogólnie źle już było, teraz jest jeszcze gorzej, a na horyzoncie szambo totalne. Polska szkoła wojskowości nie uczy dawać się okrążać i bohatersko przegrywać, odnosząc zwycięstwo moralne. Owszem, istnieje tradycja twardej obrony fortecznej, ale to dopiero w sytuacji niemożliwego manewru. Więc w pierwszej kolejności manewr i wykorzystanie dostępnych środków bojowych. Dopiero potem "no to poszaleliśmy" i ostatnia reduta.
  Tak mi się wydaje na chwilę obecną...
 • @Torin 16:49:39
  Widzę, że nie szanujesz kobiet i czujesz się lepszy od Rosjanina czy obywatela Mongolii.
  Typowe faszystowskie podejście.
 • @lorenco 18:33:11
  Widzę, że Ci się nie spodobał ustęp o hordzie ruskich mongołów, za to chętnie piszesz o zwyczajach mudżyńskich, co do których się zresztą zgadzam i wiem nawet więcej. Oczywiście nie dziwi mnie twoja postawa. Kobiety, które mnie znają, wiedzą że je szanuje. Twoja opinia na ten temat jest całkowicie nieistotna dla każdego.
  Typowo moskiewski słowianin.
 • @Rebeliantka 16:39:45
  Witaj zobacz co europejska banderlandia z ludzmi robi .Ukłony . https://www.youtube.com/watch?v=VrYbb4C-LkI
 • @Rebeliantka 16:39:45///Chrisdigger usunął swoje komentarze.///
  Ani chybi, -wytrzeżwiał :)))
 • @nocny gryzoń 21:10:56
  Balansujesz na ostrzu brzytwy , jeden wpis od Lorenco do mnie na PW. i pójdziesz spać .Przykro mi .
 • @moher 21:54:45
  No co Ty Mad Max nie trzeżwieje .Ave . Szczęść Boże.
 • @Repsol 21:58:17 Ej tam.
  Każdy musi kiedyś się przytrafić trzeźwy dzień. Znalem takiego co dwa miesiące leżał w delirium, w łóżku, a w końcu wytrzezeźwiał, bo kasy mu zabrakło na dostawców. :))) Pzdr. SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • Przyłączmy się
  i my do apelu Papieża Franciszka
  świetna notka - pozdrawiam serdecznie
 • @moher 21:54:45
  Nie wiedziałam, że w tym problem ;)
 • @Repsol 21:50:30
  Dziękuję. Obejrzę, skoro polecasz.
 • @nocny gryzoń 14:47:21
  //są tacy, którzy chcą wojny
  przewrotnie oskarżając o to innych.//

  No widzisz? Czasami potrafimy mówić jednym głosem.
  A ci "tacy" to mieszkają w Waszyngtonie. Mendy takie jak stworzony kiedyś przez nich Hitler. I znowu zaczynają rozrabiać.
 • @Rebeliantka
  Bardzo ważny wpis.
  Pozdrawiam.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:40:25
  Dziękuję. Wzajemnie pozdrawiam.
 • @programista 10:16:59
  Pisze Pan: "Mamy na Neon24 dwa takie regularne cykle notatek - każdy może sam ocenić ich poziom obiektywizmu". -
  --- Chyba chodzi też o mój cykl... Będę wdzięczny, gdy poda Pan jakieś przykłady niezachowania przeze mnie obiektywizmu.
  Rozumiem oczywiście, że obiektywizm nie zakłada stosowania tej samej miary wobec kata i ofiary.
 • @lorenco 14:25:35
  :)))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:38:58
  :)))
 • @nocny gryzoń 13:17:03
  Pisze Pan: "Ale nie tylko Waszyngton [jest winny]. -
  --- Uparcie twierdzę, że Waszyngton. Nie ma co rozmywać winy.

  I dalej "... żaden separatysta nie kaja się publicznie,...". -
  --- A za co miałby się kajać? Powstańcy nie mieli żadnych szans na rozmowy z kijowską juntą, o czym pisałem często.
 • @Repsol 21:50:30
  Witam i pozdrawiam!
 • @nocny gryzoń 21:10:56
  Od wczesnej wiosny widzę, co prawda tylko tranzyt przez Polskę ( najazd mongołów ze wschodu). Rosyjskie tiry setkami dziennie kursują na trasie do i od przejścia granicznego Polski ze Słowacją w Barwinku. Z kimś ostro handlują, prawdopodobnie z którymś z krajów UE, może z Węgrami albo Austrią?
  Kierowcy wyglądają normalnie, nie mają nic wspólnego z mongolskimi rysami. Zachowują się też normalnie, nie gwałcą, choć to przecież proste chłopy są. Może gdzieś tam na trasie już się "wyhukali" na ukraińskich panienkach stojących przy szosach?
 • @Repsol 21:55:37
  Pozdróweczka Repsolku:)
 • @Torin 20:11:46
  Nie moskiewski Słowianin, tylko Rusomongoł z Kamczatki.
  Mój renifer stoi za mną, czyta i nadziwić się nie może, jacy to inni ludzie potrafią być mili i kulturalni!
  -" Widzisz, mówi, oni swoich reniferów nie zaprzęgają do sani. A ty co? Prymityw jesteś ty Rusomongole.
  Dlatego nikt nas nie chce na tym wspaniałym Zachodzie! Bbbbeeeeeee!"

  Jako Rusomongoł, napiłem się gorzałki, całą musztardówkę samogonu aby utulić smutki...Zaraz zagram sobie na bałałajce "Cichy Don" i następna szklana!
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 08:38:58
  Brawo! Piątka z plusem!
 • @lorenco 17:29:22
  Jednak fiński renifer nie udzielił Ci info najważniejszego - dlaczego tak się stało.
  1. Na oczywistą uwagę, że ruską armię można porównać do plagi szarańczy zareagowałeś, rozpoznając wroga - faszysta!
  2. Uznałeś za stosowne ocenić, w dodatku negatywnie, poglądy w funkcji płci. Dobrze, że nie oskarżyłeś o przemoc w rodzinie, nie mając oczywiście cienia, nie tylko dowodu, ale i poszlaki.
  3. Za to bez powodu przypisujesz, interlokutorowi, jakikolwiek związek z ideologią panów i podludzi. W domyśle oczywiście chodzi o niemców i ich system krematoriów.

  Nie spaliłem dotąd ani jednego mudzina, pejsa, cygana, ruska, mongoła, ani nawet brudasa, na polskiej ziemi, a już szczególnie poza, uważam za domniemanie dziwne i akrobatyczne.
  Nawet psa, to byłoby przecież według dzisiejszych norm szczególnie zwyrodniałe i niedopuszczalne.
  Nawet martwego.
  To się teraz ładnie nazywa i kojarzy z niveą (zresztą też niemiecką) - przepraszam - skremowałeś matkę? I drugie pytanie - uderzyłeś kiedyś polaka?
  No i wszystko jasne..

  Wątpię, aby renifer tego nie wiedział, ale to ty siedzisz z tyłu, masz bat, a do tego prowadzisz po musztardówkach. Renifer nie będąc głupim, nie chciał ryzykować...
  "Kupiłeś" go od finów?
  Trochę czytałem o mongolii, jakoś temat renów na mongolskich blachach, był słabo reprezentowany. Nie pamiętam..
  Kamczatka... no możliwe z renami... ale to znowu trochę dziwne. Też czytałem i oglądałem. Tamtejszy lud, no niby rosyjski częściowo i buntów nie planuje, ma większe zmartwienia, ale moskwę ma dość poważnie w dupie i w zasadzie viceversa. Dwa światy.
  Ten Cichy Don prowadzi bliżej, tam są reny?

  Pozatym słyszałem, że was chcą na tym zachodzie, nawet w polszy. Tylko widzisz, jako uczciwych biznesmenów/inwestorów i dobrych ludzi ( Szeregowy rosjanin, zazwyczaj jest wporzo. Nie zawsze znowu, nie ma co aniołków robić. Statystycznie.), a nie waszą mafię i armię. Tego nie - tego nie przywoź. To sobie zostaw w domu.

  Pozdrawiam.

  PS
  Uważam, że konflikt jest sztuczny. Może wystarczy protokół rozbieżności. Ty kochasz ruską armię, ja nie. Po cholerę brnąć i czynić spór personalnym?
 • @Torin 21:29:43
  Czytasz tylko wpisy pod swoją osobą?
  jesli tak, to:
  W tej chwili jestem w Staliningradzie. Aby tam dotrzeć z Kamczatki, zjadłem renifera.
  Nagrałem tam pieśń i film jak Ruski idą, w tej chwili dotarli już pod Suwałki.
  https://youtu.be/9RYPGOKkN2k
 • @nocny gryzoń 03:26:02
  Ty to tak jaja sobie robisz, czy na poważnie? Mój kolega mi opowiadał, że lądowanie na księżycu to fikcja.
  Proszę o dowód powieszenia się w tym konkretnym wypadku, inaczej to bleble. Jeśli chodzi o polską mafię węglową i aferę z samo zastrzeleniem się pani Blidy, to jest fakt albo bujda?
  A te rosyjskie tiry to nie są węglarki.
 • @lorenco 02:13:15
  Nie, skąd to przypuszczenie? Natomiast często rozmawiam odpowiadając na wpisy pod moją osobą. Uważasz, że to niestosowne?

  Przyszło mi do głowy jeszcze drugie skojarzenie, z używaną gazetą i toaletą. Szorstka sprawa. Podobno produkują drukowany papier toaletowy. Miałem to chyba nawet raz w rękach. Z dolarami, czy jakiś taki wzorek, ale bez sensu to czytać.

  Wydedukowałem, że musisz mieć więcej reniferów. Za cholerę jeden renifer nie wystarczy na podróż z Kamczatki do Stalingradu, na piechotę. No i w połowie drogi może zacząć się psuć. Ciągnąć trzeba na sankach. Co innego jak się ma sześć reniferów. Można ze dwa wszamać do Stalingradu i dalej się jedzie.
  Pieśni są dobre, zawsze to lepiej pośpiewać. Z Suwałkami mnie nie dziwi, w zeszłym roku robiliście tam inspekcje w jednostkach, wtedy się trochę zdziwiłem. Bredzisław i cysorz europy, że "dzieci we wrześniu do szkoły nie pójdą", tylko na Stalingrad, a wy w Suwałkach przegląd WP robiliście w tym czasie. Jak mi doniesiono, krawężniki były nieskazitelnie białe, a trawa pomalowana na idealną zieleń. Prawdopodobnie RAL ustalono wcześniej, przed inspekcją. Bo to była zapowiedziana inspekcja, jak później uspokajał sztab generalny WP. Wieś spokojna, wieś wesoła..
 • @Torin 06:41:18
  Basta Amigo , :)))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej