Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Kulczyk zmarł w nocy w Wiedniu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Miał "drobny zabieg" kardiologiczny. Dzisiaj miał wyjść ze szpitala. Zmarł na skutek komplikacji pooperacyjnych w wieku 65 lat.

No cóż, nawet majątek w wysokości 9 miliardów (popr. 15 miliardów) nie gwarantuje życia i zdrowia.

Może lepiej leczyć się ziółkami niż wykonywać "drobne zabiegi" w renomowanych klinikach?

 

 

Appendix. Nowe info o leczeniu Kulczyka. Trochę dużo tych różnonorodnych wersji.

Appendix 2. Kilka pytań Janeckiego do polskiego wywiadu i kontrwywiadu w związku ze śmiercią Jana Kulczyka

Appendix 3. Ostatnia wersja z 31 lipca

 

Doniesienia "Faktu" z 24 sierpnia

Kulczyk zmarł przez błąd lekarzy?!

Czy Jan Kulczyk mógł umrzeć przez błąd lekarzy?

Sensacyjne doniesienia austriackiej gazety! Dziennikarze „Heute” twierdzą, że w czasie operacji, jaką Jan Kulczyk (†65 l.) przeszedł w wiedeńskiej klinice, lekarze uszkodzili mu tętnicę udową. To właśnie po tym zabiegu najbogatszy Polak zmarł.

Żeby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego miliarder trafił na zabieg do wiedeńskiej klinikipublicznej Allgemeines Krankenhaus der Stadt Wien (AKH), musimy się cofnąć o rok. W 2014 r. biznesmen poleciał do Nowego Jorku, żeby poddać się eksperymentalnej metodzie leczenia raka prostaty, u najbogatszego Polaka lekarze zdiagnozowali bowiem nowotwór. Wybrał USA, bo w Austrii zakazano leczenia, któremu poddał się Kulczyk. 

Nad zdrowiem milionera przez cały ten czas czuwał jeden lekarz. To prof. Shahrokh Shariat – szef kliniki urologii przy wiedeńskiej AKH. W Nowym Jorku poddał swojego pacjenta operacji z użyciem nanonoża, szerzej znanego jako NanoKnife. To mało inwazyjna metoda niszczenia komórek nowotworowych z wykorzystaniem silnego ładunku prądu, nawet do 3 tys. woltów. Zabieg zakończył się sukcesem. W rok po operacji Kulczyk wrócił do zaufanego medyka.Zdecydował się poddać limfadenektomii.

– Chciał mieć pewność, że wszystkie komórki rakowe zostały usunięte – mówi Faktowi osoba z otoczenia miliardera. Operacja polega na usunięciu ok. 20 węzłów chłonnych z okolic biodra i uda, dzięki której można dokładnie zlokalizować ewentualnie nowo powstałe ogniska choroby. Podczas tego zabiegu – podobno prostego – doszło jednak do komplikacji. Jak udało nam się ustalić, operacja miała trwać półtorej godziny, ale przeciągnęła się niemal do sześciu. „Heute” pisze, że w tym czasie doszło do uszkodzenia jednej z tętnic udowych Kulczyka, a do akcji zaangażowano chirurga naczyniowego. 

Po wszystkich tych przejściach biznesmen musiał spędzić aż sześć dni na sali pooperacyjnej. Zmarł 29 lipca – jak poinformował Kulczyk Holding – „w wyniku powikłań pooperacyjnych”. Powodem miał być zator płucny, do którego doszło już po operacji. Jak sprawę tę komentuje lekarz miliardera? – Przyczyna jego śmierci nie ma nic wspólnego z operacją. Poszło dobrze i skutecznie, pacjent był zadowolony – tak tłumaczył się prof. Shariat na łamach „Heute”. –To smutne, że próbuje się fałszywymi pogłoskami zdyskredytować mój zespół, bez szacunku dla cierpień rodziny! – komentował. 

Chcieliśmy z prof. Shariatem porozmawiać, lekarz unikał jednak kontaktu z Faktem.

 

 

Wywiad z Kulczykiem sprzed roku w "Forbesie"

Fragmenty wywiadu z synem Kulczyka - Sebastianem

KOMENTARZE

 • Forbes wyceniał
  jego majątek w 2015 roku nawet na 15,1 mld złotych.
 • Pierwsze info o śmierci podały
  Reuters i Bloomberg. Dopiero potem zostało to potwierdzone przez rzecznika Kulczyk Investments.
 • Jaś nie doczekał...
  ...ZUS odetchnął z ulgą...Jaś nie doczekał wieku emerytalnego...

  aż się mi ciśnie na usta przypowieść o bogaczu i Łazarzu...

  ...i nawet złotówki nie zabrał ze sobą z tego majątku...

  ...pozdrawiam...
 • @trybeus 11:08:53
  Idąc dalej tropem Twojego wątku, to ciekawe, czy brał pod uwagę komplikacje? Czy wyspowiadał się przed śmiercią?
 • @Rebeliantka 11:13:35
  ...myślę, ze na pewno nie brał śmierci pod uwagę...tacy królowie życia raczej myślą, że są nieśmiertelni...może te POwikłania są inną przyczyną...na sakiewiczowni piszą, że :

  Jeden z kelnerów oskarżonych o zakładanie podsłuchów tak relacjonował rozmowę Jana Kulczyka z Radosławem Sikorskim, wówczas ministrem spraw zagranicznych rządu PO-PSL:
  “ "Radosław Sikorski planował zostać unijnym komisarzem ds. energetyki, by móc bezpośrednio nadzorować inwestycje na Ukrainie prowadzone przez Jana Kulczyka".

  http://niezalezna.pl/69416-czy-powiklania-kulczyka-mialy-zwiazek-z-tasmami-z-kim-biznesmen-rozmawial-w-restauracjach

  ...no więc znów ta Ukraina:))..cosik mi się zdaje, że Władimir skutecznie robi porządki w szeregach hasbary :)))zapowiada się ciekawie...
 • @trybeus 11:27:31
  Rzeczywiście, interesująca wiadomość.

  Ciekawe, gdzie się taraz multimiliarderzy będą operować?

  Żadne miejsce nie jest już bezpieczne na tej ziemi. Ani samolot prezydencki, ani zachodnia klinika, że o garażu Petelickiego, czy biurze Leppera już nie wspomnę.
 • Znalezione w sieci
  http://wpolityce.pl/polityka/260734-niezaleznapl-pyta-czy-smierc-jana-kulczyka-moze-miec-zwiazek-z-tasmami-na-ktorych-zarejestrowano-jego-rozmowy-z-najwazniejszymi-politykami
 • @trybeus 11:27:31
  Wałesa twierdzi, że Kulczyk był słabego zdrowia, że był po zawale. Hmm.

  http://wpolityce.pl/polityka/260723-walesa-w-glebokim-zalu-po-smierci-kulczyka-to-czlowiek-niezastapiony-bez-niego-bedzie-trudno-wiele-rzeczy-zorganizowac
 • @Rebeliantka 11:58:12
  ha, no właśnie w Moskwie strzeliły korki od szampana, wszak Kulczyk bardzo pchał się do Afryki, a przecież tam wielu szatanów chce robić interesy...

  ...a Radek miał może obiecane, że wejdzie w wielkie biznesy , a teraz faktycznie będzie dożynał deski...:)))aj waj aj waj ::))

  żeby tak chcieli się wszyscy pozagryzać...by żyło się lepiej :)
 • @Rebeliantka 12:03:02
  Co z Przystankiem Woodstock? Nie godzi się przecież w tak smutnej chwili organizować te radosne, choć niewinne harce. Panie Jurku musimy to odwołać. Młodzież na pewno zrozumie, a Pan i dealerzy odkujecie się następnym razem.
 • @trybeus 12:19:43
  Pewnie wielu konkurentów biznesowych zaciera ręce.
 • @Mariusz G. 12:29:04
  Wszyscy obdarowani pewnie szybko zapomną i będą prędko szukali nowych sponsorów.

  Prawdziwie płakać będzie tylko rodzina. Podobno miał bardzo dobre relacje z synem i córką.
 • Jak zwykle dobrze poinformowany St. Balcerac podaje:
  http://monsieurb.neon24.pl/post/124500,ostatni-pogrzeb-bronka
 • @Rebeliantka 13:09:46 - A Z KTÓRĄ CÓRKĄ?
  Z tą, co w dark-roomie u Sowy i Przyjaciół robiła sobie dżygi-dżygi-bara-bara?
 • @trybeus 11:08:53
  On płacił podatki w Holandii. Polska była jedynie żerowiskiem.
 • Kim był Stefan Krieglstein"
  M.in. członkiem Zarządu i Dyrektorem Finansowym w Kulczyk Investments i Kulczyk Holding w latach 2006-2012. Odegrał ważną rolę w pozyskaniu zainteresowania inwestorów firmami J. Kulczyka - Kompanią Piwowarską (m.in. browar SABMiller) i Volkswagenem. Zajmował też kierownicze stanowiska w SABMiller i w Creditanstalt Investment Bank AG (obecnie UniCredit Group) oraz innych.
 • @Eugeniusz Sendecki 14:52:24
  Nie znam tych szczegółów.

  Myślalam o Dominice, tej która jest członkiem Rady Nadzorczej Kulczyk Investments:

  ś.p. Jan Kulczyk, Ph. D.
  Dominika Kulczyk
  Prof. Waldemar Frąckowiak
  Karl Schleinzer, Ph.D.
  Stefan Krieglstein
  Tomasz Piotr Mikołajczak

  Nie wiem, czy Kulczyk miał jeszcze jakieś inne córki.
 • Ostrzeżenie?
  Być może to czyszczenie przedpola, wzorem podobnej akcji przedokrągłostołowej, gdzie zaangażowane strony pozbywały się tzw. kłopotliwych osobników.
  Z drugiej strony to często bywa, że ludzie mający dużo pieniędzy załatwiają sobie jako operatorów lekarzy z profesorskimi tytułami i mrą wśród tych profesorów, czyli przebrzmiałych sław, które po części już nie operują.
  Z mojej rodziny mężczyzna, trochę młodszy od zmarłego, ma za sobą cztery zawały, wszczepianie stentów i by-passy i robione było to bez żadnych opłat i załatwiań.
  "Fakt" pisze, że zabieg polegał na wszczepieniu by-passów. Zabieg ten stosuje się na późniejszym etapie leczenia, bo jest zabiegiem inwazyjnym, związanym z piłowaniem żeber, z wieloma ograniczeniami dla pacjenta po zabiegu i związane jest z intensywną rehabilitacją.
  Nie jestem lekarzem, ale wszczepiania by-passów nie nazwałbym "drobnym zabiegiem kardiologicznym". Za taki może uchodzić balonikowanie i wszczepianie stentów.
  Coś te informacje nie za bardzo się zgadzają.
 • @Ewa Rembikowska 14:56:19
  Podatki? To takie banalne. Przyjemniej być filantropem ;)
 • @tadman 15:17:05
  A więc trzeba będzie poczekać na weryfikację info. Chyba, że znowu nie będzie transparentności. ;(
 • @Rebeliantka 15:42:59 Pozdrawiamy!
  Tak jakoś umieranie jest u nas w modzie ostatnio, znaczy się -zmiana władzy pewna! To dobrze, ale swoją drogą można obstawiać, kto tu jeszcze musi umrzeć lub"umrzeć"?...Ciało zostanie na pewno zaraz skremowane, aby nie można było zrobić badań DNA, a J.K. z nową tożsamością... - tyle teoria spiskowa. Polskie władze powinny zarządzić przeprowadzenie sekcji zwłok. Jeśli będą z tym trudności, to wniosek nasunie się jeden. Kulczyk to nie był z tych, jak twórcy Googla, którzy z garażowej firemki doszli do miliardów. Kulczyk największe interesy robił na podejrzanych prywatyzacjach (wyprzedaży) majątku państwowego np TPSA, CIECHu, etc...
 • @Kula Lis 62 16:51:02
  teza, że JK zmienił sobie tożsamość ze strachu przed Kaczorem władzy jest wątpliwa, bo wystarczyłoby nie wracać do kraju, gdzie i tak spędzał coraz mniej czasu - natomiast zmiana tożsamości dla uniknięcia długich rąk swoich rzeczywistych mocodawców jest o tyle chybionym zamierzeniem - że to oni decydują kto i kiedy zmienia sobie tożsamość

  polecam również wraz z komentarzem do ES, chyba tu jest przyczyna:
  http://att.neon24.pl/post/124501,herr-doktor-odszedl-sladem-lecha-kaczynskiego
 • @Andrzej Tokarski 17:04:01
  Też przeczytałam i skomentowałam. Też trudno mi uwierzyć w naturalną śmierć.
 • @Kula Lis 62 16:51:02
  Zmiana tozsamości? Chyba jednak to bardzo spiskowa koncepcja.

  Pzdr.
 • @Rebeliantka 17:14:49
  sedno rzeczy starałem się zawrzeć w podtytule:

  "od uwikłań do powikłań"
 • @Andrzej Tokarski 17:27:19
  Zręcznie sformułowane.
 • Warto przypomnieć
  http://pressmix.eu/2015/07/29/pilne-kulczyk-nie-zyje-kto-zamordowal-kulczyka/
 • Tutaj kilka hipotez nt. śmierci
  http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/07/czy-jan-kulczyk-najbardziej-wplywowy-polski-biznesmen-zostal-zamordowany-00492249.html
 • SE podaje inną przyczynę śmierci
  Okazuje się, że Jan Kulczyk nie zmarł w wyniku komplikacji po zabiegu kardiologicznym, ale na wskutek powikłań po operacji związanej z "męskimi problemami". Jak podaje AFP, Kulczyk od roku leczył w Nowym Jorku raka prostaty nowatorską metodą.

  http://www.se.pl/pieniadze/newsy/nie-zyje-jan-kulczyk-zmarl-najbogatszy-polak_652738.html

  Dezinformacja? Plotka?
 • @rerak 18:08:40
  Nie dajemy się napuszczać, tylko analizujemy.

  Podana przez Ciebie statystyka nie była mi znana. Thx.

  Być może jedno nie wyklucza drugiego? Być może była i nowatorska operacja i nieprzewidziane skutki przy innym "drobnym" zabiegu?
 • @Rebeliantka 17:16:06
  Ktoś pamięta za ile ten chazar kupił Telekomunikację z najnowszą tajną centralą służb i za ile sprzedał Francuzom....chazar Kupił za 16 mln a sprzedał za ponad 825 mln. Nikt nie poszedł siedzieć. Czy chazar Kulczyk coś w życiu wyprodukował? On nic nie zbudował, a swój majątek budował łamiąc prawo (volkswageny dla policji), albo je mocno naginając dzięki "uprzejmości" polityków (Telekomunikacja Polska S.A., Autostrady Wielkopolskie, itd.). A ktoś pamięta jak wyglądał przetarg no dostawę aut dla policji? Wygrał go chazar Kulczyk. Cała policja jeździła "jego" samochodami. A afera Orlenu, a spotkania z Ałganowem we Wiedniu...itd. itp. On się "dorobił" tak jak jewreje Chodorkowski, Bierezowski i wielu wielu innych, no ale to wasi 'bohaterowie". Przecież cala ta banda,zwana "biznesmenami" dorobiła się na dzikiej prywatyzacji czytaj bezkarnym POwszechnym złodziejstwie, majątku który należał do narodu!!! Dwa pokolenia Polaków pracowały na ten majątek, przyszły chazarskie "solidaruchy" i go sprzedały, i to za pół darmo.
 • @Rebeliantka 17:56:59
  A może właśnie to jest prawdziwa informacja. Ta nowatororska metoda? W każdym bądź razie jeśli jest to prawda, to pacjent czyli JK ją wybrał.
  Tak, przy tej śmierci dochodzi do człowieka jak jesteśmy marni na tej ziemi. Każdego z nas czeka tak sam los — nie jesteśmy nieśmiertelni. Nie jest istotne czy jesteśmy bogaci czy biedni.
  Współczuję Rodzinie, to ciężkie przeżycie jak bliska osoba odchodzi.
 • @Kula Lis 62 18:22:17
  Przypomniałam już wyzej te dane, linkujac ten tekst:

  http://pressmix.eu/2015/07/29/pilne-kulczyk-nie-zyje-kto-zamordowal-kulczyka/

  Tam jest o wiele więcej szczegółów.

  Na tym portalu Kulczyk na pewno nie jest niczyim bohaterem. On był po prostu bardzo bystrym nowoczesnym spekulantem. Wielu ludziom to imponowało, ale nie sądzę, aby tutaj.
 • @leoparda 18:26:12
  No właśnie. Koniec każdego człowieka jest taki sam - śmierć. Nierzadko nagła, nieoczekiwana.
 • @Rebeliantka 17:14:49
  Przecież to był tzw. słup" służb na procencie!!! jak reszta tych pseudogeszefciarzy chazarskich. Za dużo tracił na POronionych "inwestycjach", jak chazar Krauze, etc... teraz czas na nich...za dużo wiedzą a zmiana władzy się szykuje. Czas POsprzątać tych już niewygodnych lecz z niebezpieczną wiedzą dla głównych graczy/właścicieli tych majątków.
 • @Kula Lis 62 18:30:57
  Może tak być.
 • @Nathanel 18:45:46
  A więc nadal nic nie wiadomo. A inkryminowana klinika milczy.
 • @Rebeliantka 15:12:10
  // Nie wiem, czy Kulczyk miał jeszcze jakieś inne córki.//

  kto to wie , kto to wie, ale ze mial to wszyscy wiedza i nie tylko corki 8-))))))
 • @Kula Lis 62 18:30:57
  wklejam równie tutaj:
  "Słup" - dokładnie to miałem na myśli pisząc, że był plenipotentem - oraz o mocodawcach. I z tego powodu, gdy o tym (moim zdaniem) zapomniał i zaczął mieć własne zdanie - to się wziął i powikłał. Jakieś 15 lat temu w prywatnej rozmowie o JK mówiłem, że tacy ludzie są usuwani, gdy przestają być potrzebni - zwłaszcza gdy wiedzą o wiele za dużo. Więc dziś rano nie byłem zaskoczony. Jeżeli piszę o przypływie patriotyzmu, to oczywiście myślę o patriotyzmie interesownym związanym z własną pozycją - ale jednak.
  Patriotyzm Lecha Kaczyńskiego oceniam wyżej - ale też pamiętam o trudnych pytaniach.
 • @Rebeliantka 18:30:55
  widocznie jak kazdemu z nas - Pan Bog wyznaczyl date by stawil sie na sad ostateczny
 • @Rebeliantka 18:39:11
  Interesy ludzi których pieniądze Kulczyk pilnował mogły by być zagrożone jakby prokuratura zaczęła go przesłuchiwać w temacie nagrań "u Sowy", a tak nie ma winnego i kasa bezpieczna. Nawet nie ustalili wspólnej wersji obowiązującej. Czyli umarł w wyniku ,, komplikacji potaśmowych ''. Podadzą jeszcze z dziesięć przyczyn jego śmierci aby zrobić galimatias,ale ta najprawdziwsza będzie zakryta. Tutaj o raczku, w mediach w dalszym ciągu o komplikacjach pozabiegowych. Coś to dziwne. Grubymi nićmi szyte. Seryjny kardiolog. Następny proszę. Czyli coraz ciekawiej najbogatszy polak nowatorskim królikiem doświadczalnym ? Coś tu śmierdzi seryjnym samobójcą - prostata to przecież jeden z najłatwiej wyleczalnych raczysków ? Zmarł z powodu badań? "Uśmiercające" badania? Coś tu jest nie tak. Co za bzdura. Raz mówią o zabiegu onkologicznym a raz, że proponowano bajpasy. To się kupy nie trzyma. Nowatorski zabieg ... ale jednak ryzykowny. Po co ? Skoro to tylko prostata??? Jak widać "medycyna" idzie naprzód...dziś można umrzeć na kardioprostatę płucno-żylną. Sekcja zwłok niezbędna. Władze powinny zarządzić ją natychmiast by rozwiać wątpliwości. Chaos informacyjny to stara żydosowiecka metoda. A o Komorowskim dowiemy się, że sam się śmiertelnie postrzelił z odległości 3m i to pięciokrotnie. ;)
 • @Kula Lis 62 20:13:39
  Ciekawy komentarz.

  Nie znam się na prostacie, ale wyleczalność kazdego raka zalezy od jego stopnia zaawansowania, a różne metody leczenia - zdaje się - powodują różne skutki i różne możliwe powikłania.

  Ale to wszystko spekulacje, bo nic nie wiemy na pewno i raczej nie będziemy wiedzieć. Dotychczasowa polityka informacji o przyczynach zgonu raczej na to właśnie wskazuje.
 • @Nathanel 18:45:46
  Z tego co wiem, to usunięcie prostaty nie jest jakimś nowatorstwem. Są jeszcze naświetlania. To takie tradycyjne metody. A tutaj przewija się jakaś nowatorska metoda. Nie mam pojęcia o co chodzi. Tylko tak sobie myślę, że jak coś jest nowatorskie, to nie musi być do końca bezpieczne. Jest jeszcze kwestia organizmu człowieka. Czasami jak to mówią "banalnej" operacji co niektórzy nie przeżywają.
  Nathanelu, nie umieraj po tych doniesieniach. Znam osobę, która jest po takiej operacji i żyje 10 lat oraz nie ma żadnych problemów. Będzie dobrze, życzę Ci zdrowia.
 • @Rebeliantka 20:23:09
  Nie za bardzo wierzę w tę śmierć. To nie w ciemię bity facet. Znał służby specjalne, wiedział na co je stać - a tam nie ma sentymentów. Zapewne pije drinki na Karaibach, a w Wiedniu to sobowtóra wykończyli. A miał siedzieć w ciupie po wyborach. Wyjechać, ukryć się skutecznie i zdobyć nową osobowość - to leży w jego możliwościach. Należałoby się bliżej przyjrzeć się panu Sowie? Z kim jest powiązany? Kulczyk ostatnio nie dbał o siebie, wyglądał na bardzo czymś przygnębionego. Czyżby czuł pismo nosem? Ktoś napisał dwa dni temu, że Kulczyk odpoczywa na ekskluzywnym jachcie. Czyżby się asekurował?Zapewne te taśmy także te z córeczką w tle posłużyły by go szantażować. Służby przyznały mu medal na uspokojenie, że jest wszystko w porządku. Pamiętajmy, że chazar Kulczyk był tylko administratorem "organizacji", obdarzony wyjątkowymi predyspozycjami (płynna znajomość języków, podstaw nowoczesnego biznesu itp), preferencje rodzinne, w dość krótkim czasie pomnożył wielokrotnie majątek "organizacji". Ale być może na kontach osobistych zgromadził dla siebie i swojej rodziny "nadwyżki". Moim zdaniem wyjaśnienie może dać.....Pro Civili??? Przypominam, że kiedyś sam powiedział, że gdy skończył 18 lat dostał od ojca milion dolarów , teraz warto by było się zastanowić kogo wtedy w 1968 roku było stać dać swojemu dziecku milion dolarów ? Sam fakt ich posiadania groził konfiskatą mienia i więzieniem a co dopiero taka suma,należy dodać, że wartość dolara wtedy to 90- 120 złotych za 1 dolara.
 • @Rebeliantka 20:23:09
  I tak zupełnie przypadkiem od jakiegoś czasu sprzedawał udziały w swoich biznesach w Polsce...? Zrobienie operacji plastycznej i podmiana trupka to żaden problem, zwłaszcza jak się ma dostęp do takiej kasy jak on ma. A ostatnio mocno w Kenii inwestował...prowadził pokręcone interesy i prał kasę. "Niewymierne interesy Jana Kulczyka i jego rodziny"

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=3546
 • @Rebeliantka 20:23:09
  Czy człowieka wielce zasłużonego dla służb, mogą te służby pozbawić życia, a potem po śmierci wznosić peany na cześć zamordowanego? Mogą.
  Co może być powodem takiego postępowania? Poważne zagrożenie dla interesów tych, którym te służby służą.
  Klasycznym wręcz przypadkiem takiego postępowania służb, jest historia superszpiega Mossadu Roberta Maxwella.
  Jego historię zamieścił kiedyś "Wprost" pt. Arystokracja wywiadu".
  " Szymon Peres, były premier Izraela, który wprowadził go do Mossadu w 1989 r. powiedział mi, że nikt nigdy do końca się nie dowie, jak wiele uczynił Maxwell dla bezpieczeństwa Izraela."
  "Jednym przebiegłym posunięciem Maxwell zdobył tajemnice polskiego wywiadu i sprzedał Mossadowi program komputerowy Promis, wyposażony w tajną elektroniczną "furtkę", pozwalającą izraelskiemu wywiadowi podsłuchiwać szefów polskich szpiegów i poznawać ich plany."
  "Przełomowym momentem jego wywiadowczej kariery było żądanie, by Mossad wydobył go z finansowej zapaści i pętli długów. Po tym jak ukradł 400 mln funtów szterlingów z funduszu emerytalnego swoich pracowników, a banki zaczęły go osaczać, Maxwell zaczął się domagać od Mossadu natychmiastowej wypłaty 400 mln funtów i kolejnych 2 mld funtów na pokrycie pozostałych długów. Szef Mossadu poradził mu, aby zwrócił się do banków w sprawie restrukturyzacji zadłużenia, jak to zrobił inny magnat prasowy - Rupert Murdoch. Maxwell w odpowiedzi ryknął, że nie jest Murdochem i zagroził, że powie wszystko, co wie o Mossadzie, i opublikuje to w swoich gazetach."
  "...nie było innego wyjścia - trzeba było "załatwić" Maxwella za ten brutalny szantaż. "
  "Dziewięciu premierów Izraela i szefów Mossadu wzięło udział w jego pogrzebie, który odbył się w Jerozolimie. Nikt wówczas nie wiedział, że na Górze Oliwnej został pochowany bez mózgu, który zapodział się w czasie sekcji zwłok. "
 • @Autor
  Kula Lis pisze tu o życiu pod przykrywką. Takie wypadki się zdarzają, bo nowa tożsamość pozwala odciąć sie od przeszłości, ale...

  Lech Kaczyński grał aneksem WSI i odwlekał moment ujawnienia jego zawartości. Kulczyk posiadał wiele informacji, które mogły postawić wielu obecnych i byłych polityków w bardzo niewygodnej pozycji; mógł mieć informacje związane ze Smoleńskiem. Dzisiaj jednego i drugiego nie ma, tylko ten ostatni odszedł sam.
  Charakterystyczne jest, że strażnikiem pieczęci w pierwszym, jak i w drugim przypadku jest Nasz żelazny i nie do złamania Antoni. Skoro mu włos z głowy nie spadł to świadczy, że jest co najmniej Światowidem.
 • @Rebeliantka 20:23:09
  Miał dostęp tylko do 5-ciu procent swojej fortuny. Chciał więcej - więc musiał być może odejść, bo to przecież pieniądze panów z WSI. On był tylko słupem dobrze opłacanym słupem. Takimi słupami są: Z. Solorz , R. Krauze , Niemczycki, A. Michnik, A. Gudzowaty i inni... I nie bądźcie naiwni, że rodzina będzie chciała się zemścić jak niektórzy piszą. Rodzina jest sparaliżowana strachem a poza tym skąd wiemy, że rodzinie nie jest to na rękę. Taka zmiana pokoleniowa...Bredzisław,podobnie jak "doktor Jan", chciał kręcić lody na biznesie z Ukrainą. Przecież ma POwołać jakąś fundację z Ukrainą czy coś takiego. Ktoś musi w końcu pilnować interesów chazarów na tej niewdzięcznej ziemi."Doktor Jan" nie doczekał. Czekamy z utęsknieniem na ciąg dalszy......bredzisław musi czuć się zagrożony, co jak co, ale to, za jakie "zasługi" odznaczał denata, to z całą pewnością bredzisław wie.Tak kończą wielcy szubrawcy, a najlepsze w tym wszystkim jest, że wykańczają się nawzajem. https://www.youtube.com/watch?v=ZgbKPe7dY7w
 • @tadman 21:11:16
  Mocna konkluzja ;)
 • @Rebeliantka 20:23:09
  Niejaki - Kara Mustafa, czy "Baranina", przekonali się, że Wiedeń wcale nie jest bezpiecznym miastem.
 • @Kula Lis 62 21:19:40
  Ciekawe komentarze.
 • Leoparda & Nathaniel
  Prostata prostatą, a prosty zabieg kardiochirurciczny to zabieg. Sposób podania informacji i kręcenia przy tym, jako żywo przypomina historie z WTC i Smoleńska. Najpierws prosty zabieg, który uwiarygodnia się wypełnionym kalendarzem spotkań i wyjściem ze szpitala w dzień kiedy zmarł*, (nie podaje się ile dni przebywał w szpitalu), potem pojawia się nowatorska metoda, a szpital jak zwlekał tak zwleka z komunikatem. Wszystko będzie co najmniej dziwne, jeśli podadzą, że ciało zostało skremowane, a wtedy znowu domysły.
  Swoj a drogą to jestem ciekaw czy pigułka gwałtu działa na mężczyzn, a wtedy zamiast rzeczonego gwałtu niespodziewana operacja.

  Zapewne śmierć Jana K. mozna potraktować jako element czyszczenia przedpola przed układem, który powstanie jesienią, a umowy pewnie już zawiązano. Taśmy i robota Stonogi to również element czyszczenia przedpola, bo Radzio już stracił posadę drugiej najważniejszej osoby w Polsce. Będą jeszcze spektakularne odejścia, a zapewne też i spektakularne zgony. Muszą odejść osoby uzgodnione jako niewugodne dla stron umawiajacych się.

  */ Medycyna na usługach zna wiele sposobów, by zgon wyglądał "naturalnie".
 • @tadman 21:30:23
  Brr. Inspirujące, ale ponure wyjaśnienia ;((
 • Kulczyk uświadamia Polaków
  Z wywiadu w Forbes:

  "Co do samej prywatyzacji banków, to nie ma sensu rozmawiać na temat wyższości polskiego kapitału nad zagranicznym. W Polsce pojawili się gracze, którzy po prostu potrafią ten biznes robić lepiej, szybciej i taniej. To prawo wolnego rynku, globalizacja. Narodowość straciła na znaczeniu, bo z drugiej strony, wielkie międzynarodowe korporacje z siedzibami w Nowym Jorku czy Londynie wspierały też finansowanie dużych projektów biznesowych i infrastrukturalnych, które modernizowały i wzmacniały polską gospodarkę. Dla mnie nie ma znaczenia, czy bank jest polski, czy zagraniczny. Dla mnie kluczowym kryterium jest jakość zarządzania. Ważne jest, czy podmiot jest państwowy, czy prywatny. Jeśli państwowy, to prawie zawsze jest źle zarządzany."

  Gdyby ktoś miał dotąd jakiekolwiek wątpliwości co do polskiej gospodarki, to już teraz ich mieć nie powinien, bo według ś.p. Kulczyka, polska gospodarka została zmodernizowana i wzmocniona dzięki wielkim międzynarodowym korporacjom.

  http://gifowisko.pl/uimages/gifs/201107/1311074536_by_Kroopek.gif
 • @Nathanel 23:13:52
  I z powodu tego testu umarł?
 • @Rebeliantka 07:50:40
  Gdzie i jak zmarł Jan Kulczyk. Nowe fakty w sprawie śmierci miliardera. To nie była żadna luksusowa klinika. Jan Kulczyk zmarł w publicznym szpitalu Allgemeinen Krankenhaus (AKH) w Wiedniu. Bezpośrednią przyczyną śmierci był zator żylno-płucny - informuje "Fakt".

  Cytowany przez "Fakt" rozmówca agencji AFP, przyjaciel miliardera, zdradza:
  Jan Kulczyk pojechał do wiedeńskiego szpitala, by poddać się innowacyjnym badaniom przesiewowym w kierunku raka. Rok temu w Nowym Jorku przeszedł operację prostaty.

  AKH zatrudnia 9 tys. pracowników, a rocznie leczy prawie sto tysięcy osób. Dlaczego mający tyle miliardów na koncie (3,5 mld euro) Jan Kulczyk leczył się właśnie tam? To nie zostało wyjaśnione.

  W szpitalu biznesmen przeszedł prosty, rutynowy zabieg. Miał już poumawiane spotkania na najbliższy czas. Nagle pojawiły się powikłania.

  W Wiedniu Kulczyk miał zarejestrowaną rodzinną Fundację Kulczyków. W mieście tym spotykał się także w lipcu 2003 r. z byłym rezydentem KGB w Polsce Władimirem Ałganowem. http://niezalezna.pl/69449-gdzie-i-jak-zmarl-jan-kulczyk-nowe-fakty-w-sprawie-smierci-miliardera
 • @Kula Lis 62 08:49:08
  Zgadzam się z komentarzem tutu pod artykułem na niezależnej,pl:
  "tutu | 30.07.2015 [09:38]

  Stawialem na to ze ktos mu pomogl zejsc z tego swiata. Jesli jednak slysze ze poszedl do zwyklego szpitala publicznego to ewidentne wskazanie jest takie ze chcial zniknac, a w ten sposob smierc i powiklania latwiej znacznie uzasadnic. Cos tu ewidentnie nie gra i zwroci uwage na taka watpliwosc kazdy sledczy - ona az bije w oczy."

  Jaki miliarder leczy się w publicznym szpitalu? Co najmniej dziwne.
 • @Kula Lis 62 08:49:08
  Kiwają opinię publiczną. Badania przesiewowe wykonuje się w oparciu o testy wykonywane przez analizę krwi, więc skąd po pobraniu krwi zator żylno-płucny. A jeśli te badania były innowacyjne to powinno obyć się nawet bez pobierania krwi.

  Dobrze ludzie kombinują, ale polityka informacyjna w tej sprawie będzie kopią tej z kwietnia 2010, czyli kolejne oświadczenie będzie mnożyło możliwą ilość rozwiązań.

  Idąc tropem cytatu z komentarza na niezalezna.pl. Kulczyk próbował sobie zabezpieczyć przyszłość i podobnież odkupił cześć nagrań(?). Uderzyli w jego rodzinę puszczając do mediów informacje na temat jego córki (podobnie było wiele lat temu z córką Adama Kerna i jej kochasiem), a tu zmiana układu sił politycznych i więcej rąsi do wziątków, więc może nie bity w ciemię , przecież doktor, postanowił wziąć sprawy w soje ręce, a nie czekać co mu przyszłość raczy darować.
 • @tadman 10:52:04
  W tej sytuacji sekcja zwłok i stwierdzenie zgonu przez Polskę jest obowiązkowe. Prokuratura już powinna podjąć właściwe kroki i wysłać lekarzy. To nie jest zwykły Kowalski lecz człowiek, którzy trząsł polską gospodarką. Sekcja zwłok nie podlega dyskusji w takim wypadku. Najpierw trzeba uruchomić akcję i pościg na całym świecie za bandytą i mordercą syna pana Olewnika. Organizatorem okazał się sam komendant Policji w Płocku który upozorował własną śmierć a ciało spalono w tempie błyskawicznym. W grobie podobno pochowano szufelkę popiołu z kominka a rodzina dalej odwala cyrk. Obecni okupanci Polski nie są zainteresowani wyjaśnieniem sprawy do końca tak jak i zabójstwem gen. policji M.Papały.
 • @Lotna 10:19:24
  AKH w Wiedniu jest szpitalem uniwersyteckim, rzeczywiście publicznym i rzeczywiście olbrzymim, niemniej jednak jednym z najlepszych w Europie. Nie tak dawno temu leczył się w nim George Michael, o czym wspominała też polska prasa, a który chyba nie musiał oszczędzać...Przypominam, że Austria to silny przyczółek-bastion agentury od zawsze. „Wszystkie drogi i nazwiska prowadza do Wiednia – Peter Vogel, Krauze, Solorz-Żak, Kuna, Żagiel, Kulczyk, …”
 • @Kula Lis 62 11:35:49
  Komentarz z S24
  W ostatniej sprawie to chyba Lucjusz ostro się myli.

  Syn Sebastian niczym nie zarządza, na wszystkim łapę trzyma gentleman z Wiednia, Stefan Krieglstein. Teraz się zacznie rozmontowywanie imperium i okaże tak się jak w przypadku Wejcherta że to był tylko słup, który uwierzył w to że jest wizjonerem.

  Ciekawy jest ten wątek z prostatą dr Jana. Któż by mógł wiedzieć więcej o jego prostacie od wieloletniego, bliskiego przyjaciela Waldemara Dąbrowskiego?
  LUCIUS VORENUS11:40
 • Kulczyk - typowy egzemplarz anty-kapitalistycznego lewicowa.(PSL, SLD, PO)
  Socjalizm dla ludu (podatki, podatki); kapitalizm dla siebie (zamki, jachty, helikopter). Dobrodziejstwa dla organizacji żydowskich (20 mln złotych na Muzeum Historii Żydów.)
 • @All
  Czyli nadal nic nie wiemy i nie będziemy wiedzieć.
 • Najnowsza wersja
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/jan-kulczyk-po-zabiegu-zartowa-godzine-pozniej-umar_653814.html

  http://www.fakt.pl/polityka/ostatnie-lata-zycia-jana-kulczyka-kulczyk-przeczuwal-smierc,artykuly,562865.html
 • @Rebeliantka 09:11:08
  Szpital moloch - jedna, dwie osoby w białych kitlach nikną w takim otoczeniu, a przy okazji nikną taśmy z monitoringu lub sprzęt był akurat w serwisowaniu.


  Polityka informacyjna wypisz, wymaluj, jak ta z kwietnia 2010.
 • @tadman 09:54:15
  Sprzeczne wersje po zgonie miliardera. Śmierć Kulczyka pełna tajemnic... http://niezalezna.pl/69488-sprzeczne-wersje-po-zgonie-miliardera-smierc-kulczyka-pelna-tajemnic?page=1 -- AKH w Wiedniu - to ogromny szpital publiczny, ale w przeciwieństwie do naszych, na ogół negatywnych ocen publicznej służby zdrowia - jest to szpital świetny, wykonujący bardzo skomplikowane zabiegi chirurgiczne.
  Zgon Kulczyka jest wydarzeniem nader dziwnym, ale akurat wybór szpitala AKH - niczym kontrowersyjnym.
  W tym szpitalu leczono prezydenta Ukrainy - Juszczenkę, po tym, jak go "ktoś" poczęstował "jakąś" substancją, po której ucierpiała uroda jego twarzy. Być może nie przeżyłby poczęstunku, gdyby nie pomoc wiedeńskich lekarzy.
  Tak, czy inaczej - śmierć Kulczyka, właśnie teraz, prowokuje do snucia różnych hipotez. Trudno się temu dziwić. Już nic nie powie w sprawie taśm. "Śmierć Kulczyka jest na rękę dla PO" piszą Blogerzy. Wątek Olina w sprawie śmierci Kulczyka

  http://www.pomniksmolensk.pl/news.php?readmore=7052 - był na jachcie i zaraz potem w Wiedniu... i te sprzeczne doniesienia o jego śmierci.
 • @Kula Lis 62 10:11:47
  Brakuje jeszcze terminarza, a mianowicie kiedy pojawił się w szpitalu, kiedy miał zabieg, a o której zmarł. Czy stosowano jakąś akcję ratowniczą.
 • @tadman 12:00:59
  Pamiętacie jak zrobili przekrój autostrady Kulczyk...to każda warstwa przewidziana w projekcie miała grubość tylko 1/3 tego co było w projekcie. To znaczy, że z pieniędzy na jeden kilometr budowali 3 km autostrady ale forsę brali oczywiście jak za 3 km. Potem się człowiek dziwi, że w Polsce jak nigdzie na świecie autostrady zaraz po oddaniu są remontowane. Pewnie podobnie było miedzy Katowicami a Krakowem. W dniu oddawania tego odcinka całe kilometry pasów były wyłączone bo remontowane. Autostrada była budowana za pieniądze podatników i z uchwalonego dodatkowego haraczu od paliwa. Pobierane teraz haracze neobolszewickie nic nie mają wspólnego z gospodarka wolnorynkową a ze zwykłym monopolem i złodziejstwem od wyrobu autostradopodobnego i zagarniętego na podstawie szemranych układów Buzka strategicznego kawałka terytorium Polski. Mówię wam nie kradnijcie batoników w sklepie tylko od razu grube miliony....będziecie elitą tego biednego kraju
 • @tadman 10:46:35
  http://www.fakt.pl/polityka/jan-kulczyk-czul-sie-dobrze-przed-smiercia-ostatnie-chwile,artykuly,562969.html
 • @tadman 10:46:35
  http://www.fakt.pl/polityka/ostatnie-lata-zycia-jana-kulczyka-kulczyk-przeczuwal-smierc,artykuly,562865.html

  Wszystko mozna napisać - teraz. To tylko kwestia interpretacji.
 • Miał być też pobożny
  http://www.fakt.pl/polityka/kulczyk-co-niedziele-chodzil-z-ochroniarzem-do-kosciola,artykuly,563122.html
 • @Autor
  Najwyraźniej widać, że nie znaliśmy Jana Kulczyka.
 • @tadman 19:04:03
  Na pewno nie znaliśmy.

  Ale o naturze ludzkiej coś wiemy. Tęsknota za transcedencją odzywa się prawie w każdym człowieku, gdy śmierć blisko.
 • Trochę wspomnień
  http://kultura.gazeta.pl/kultura/1,114528,18464210,milo-pana-widziec-planuje-pan-wykupienie-polowy-miasta.html
 • I jak się Wam podobała
  ta laurka powyżej? ;)

  Trzeba zwrócić uwagę, gdzie zamieszczona ;(
 • Cd.
  http://wpolityce.pl/polityka/263584-kulczykowi-grozono-smiercia-nowe-watki-afery-podsluchowej

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej