Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Palikociarnia zawsze ma pracę i jest potrzebna

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

O zdumiewających "socjalnych" transferach pracowników między biurami poselskimi.

 W poprzedniej kadencji posłem Sejmu RP był niejaki Artur Górczyński z Ruchu Palikota (potem Twojego Ruchu). W 2014 roku przeszedł do PSL, a w 2015 roku był już w SLD.

 

 

 

 

Oto kilka przykładów jego lewackich interwencji poselskich.

 

W sprawie ojca Tadeusza Rydzyka

www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp

Interpelacja nr 2424
do ministra sprawiedliwości
w sprawie równości wobec prawa osób skazanych

Szanowny Panie Ministrze! Jak donoszą media, obywatel T. R., redemptorysta z Torunia, wciąż nie zapłacił grzywny za nielegalną zbiórkę pieniędzy na finansowanie TV Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej oraz wierceń geotermalnych, które realizowała jego fundacja Lux Veritatis. Pomimo działań komornika sądowego nie udało się ściągnąć od obywatela T. R. pieniędzy.

Dlatego pytamy:

1. Dlaczego od marca zeszłego roku Sąd Okręgowy w Toruniu nie może się doprosić obywatela R., aby zapłacił 3500 zł grzywny?

2. Od kiedy to sądy proszą skazanych na grzywnę o pieniądze?

3. Duchowny twierdzi, że nie zapłaci, bo nie ma z czego. Czy nie można w takiej sytuacji zatrzymać, a następnie zmusić do robót społecznych obywatela działającego aspołecznie, dodatkowo lżącego wyroki sądu?

Poseł Piotr Chmielowski

oraz grupa posłów (Artur Górczyński, Marek Stolarski)

Mikołów, dnia 27 lutego 2012 r.

Odpowiedź Wiceministra Sprawiedliwości:

www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp

 

w sprawie układanki edukacyjnej Europa

www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp

Zapytanie nr 4309
do ministra edukacji narodowej
w sprawie sprzedaży układanek edukacyjnych przez firmę Edu Mal

Szanowna Pani Minister! W dniu dzisiejszym ukazał się artykuł informujący o sprzedaży w księgarniach Układanki Europa przeznaczonej dla dzieci w wieku szkolnym, wydanej przez wydawnictwo Edu Mal. Na układance zaznaczona jest mapa Europy, a na niej Katyń i Smoleńsk, a obok podpis: Mord polskich oficerów 1940 r. Śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego w prawdopodobnym zamachu 2010 r.

Na pudełku umieszczono również informację, iż układanka jest polecana przez nauczycieli geografii i historii.

Wielu rodziców sprzeciwia się tego rodzaju ingerencji. Ponadto wielu socjologów i psychologów podkreśla, że jest to manipulowanie opinią dziecka.

W związku z powyższym zapytuję Panią Minister:

1. Czy Ministerstwo Edukacji Narodowej dopuszcza do użytku szkolnego powyższą układankę?

2. Jeśli ministerstwo nie rekomendowało powyższego projektu, to skąd opinia właściciela wydawnictwa Edu Mal stwierdzająca, iż dzięki wysokiej ocenie tego projektu przez nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjalnych wydawnictwo otrzymało wsparcie finansowe ze środków Unii Europejskiej?

Poseł Artur Górczyński

oraz grupa posłów

Warszawa, dnia 18 kwietnia 2013 r.

Odpowiedź Wiceminister Edukacji

www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/InterpelacjaTresc.xsp

 

Pytanie nr 211 w sprawie liczby kapelanów zatrudnionych w Centrum Zdrowia Dziecka i pozostałych podległych resortowi szpitalach - instytutach, na podstawie umów o pracę lub innych umów cywilnoprawnych oraz kosztów związanych z ich zatrudnieniem, w kontekście ujawnionych niedawno informacji o tragicznej sytuacji finansowej szpitali podległych bezpośrednio Ministerstwu Zdrowia

www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/interpelacja.xsp

 

---------------------

Gdzie znalazła obecnie zatrudnienie pracownica biura poselskiego Artura Górczyńskiego, który nie dostał się do Sejmu VIII kadencji - Joanna Gilman?

A jakże. W biurze posła Jerzego Jachnika z Klubu Kukiz 15, który w swoim czasie organizował w Bielsku-Białej liczne spotkania z Jerzym Robertem Nowakiem oraz miał liczne wypowiedzi podczas telefonów do Radia Maryja.

Więcej tutaj:

rebeliantka.neon24.pl/post/129066,kogo-zatrudnia-posel-jachnik

Czy nie wypadałoby jednak, aby w biurze posła klubu Kukiz 15 pracowali raczej absolwenci szkoły toruńskiej Ojca Tadeusza Rydzyka, a nie wychowankowie lewackiego filozofa z Biłgoraja lub innych lewaków?

 

KOMENTARZE

 • Tak swoją drogą,
  ... to poseł Górczyński z Bielska-Białej był bardzo popularny. Przez jego biuro przewinęły się tłumy asystentów społecznych, co jest uwidocznione tutaj;

  http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/posel.xsp?id=111&type=A
 • Imponujacy wykaz współpracowników
  Lista informacji o współpracownikach
  imię i nazwisko Typ zgłoszenia Data dokumentu
  Aleksandra Danielczyk Pracownik 2012-04-12
  Michał Jasiński Asystent społeczny 2012-04-26
  Adam Kawka Pracownik 2012-04-26
  Kamil Ciszek-Skwierczyński Asystent społeczny 2012-06-18
  Michał Dziubiński Asystent społeczny 2012-06-18
  Iwona Kubicka Asystent społeczny 2012-06-18
  Nikodem Łyp Asystent społeczny 2013-04-02
  Iwona Kubicka Wycofanie 2014-04-01
  Michał Jasiński Wycofanie 2014-04-01
  Michał Dziubiński Wycofanie 2014-04-01
  Adam Kawka Wycofanie 2014-04-01
  Aleksandra Danielczyk Wycofanie 2014-05-14
  Joanna Gilman Pracownik 2014-05-14
  Jakub Janik Asystent społeczny 2014-05-14
  Andrzej Klimczak Asystent społeczny 2014-05-14
  Michał Kinowski Asystent społeczny 2014-05-16
  Magdalena Koryl Asystent społeczny 2014-05-21
  Maria Niewczas Asystent społeczny 2014-05-21
  Magdalena Kazarów Asystent społeczny 2014-05-21
  Judyta Rozmus Asystent społeczny 2014-05-21
  Monika Góralik Asystent społeczny 2014-05-21
  Dariusz Badurski Asystent społeczny 2014-07-09
  Ewa Klimczuk Asystent społeczny 2014-07-11
  Robert Scholz Asystent społeczny 2014-12-09
  Izabela Nowak Asystent społeczny 2015-08-21
 • Ma pieniądze na prowadzenia
  biura poselskiego to je wydaje i dokumentuje.
 • @Rebeliantka
  Dziwne... tym samym cofam słowa napisane pod Pani poprzednią notką w tym temacie. Widać, że cokolwiek się zmieni w naszej autonomii, to kadry pozostaną te same, tylko inne przywdziewają stroje.Pozdrawiam
 • Miliony na posłów. Sprawdź, ile wydają nasi
  Na funkcjonowanie biur poselskich w ubiegłym roku z budżetu państwa poszło 67 milionów złotych. Prawie drugie tyle to pensje parlamentarzystów. Rocznie każdy poseł ma do wydania blisko 146 tys. zł na działalność swojego biura, ale jeśli uda mu się coś zaoszczędzić, suma przechodzi na kolejny rok.
  Poza opłaceniem pracowników czy wynajmowanych lokali pieniądze wydawane są również na przejazdy prywatnymi samochodami w celach służbowych, tzw. kilometrówkę. Te punkty to kilkadziesiąt tysięcy rocznie. Mniejsze sumy idą z reguły na opłacenie telefonów, obsługę księgową, materiały biurowe i prasę, potrzebne posłom tłumaczenia i ekspertyzy, obsługę stron internetowych, opłatę domeny, drobne napraw sprzętu.
  Zarobki samych posłów

  Oczywiście poza tymi pieniędzmi posłowie zawodowi, czyli ci, którzy na czas pełnienia mandatu rezygnują ze swojej dotychczasowej pracy, dostają uposażenie poselskie. Jego wysokość odpowiada pensji podsekretarza stanu i wynosi obecnie blisko 10 tys. zł miesięcznie (dokładnie 9892,30 zł brutto). Do tego dochodzą dodatki dla prezydium komisji sejmowych. Posłowiem, również niezawodowi, pobierają także wolne od podatku diety parlamentarne w wysokości 25 proc. uposażenia (dziś to blisko 2,5 tys. zł).
  http://www.portalplock.pl/pl/334_informacje/9519_miliony_na_poslow_sprawdz_ile_wydaja_nasi.html
 • Poseł cwaniak, czy prawdziwy parlamentarzysta. Po co im kwiaty, służbowy iPhone i drogie restauracje?
  http://natemat.pl/152603,posel-cwaniak-czy-prawdziwy-parlamentarzysta-po-co-im-kwiaty-sluzbowy-iphone-i-drogie-restauracje
 • @tadman 17:39:07
  ;) Pewnie, może sobie dobrać kogo chce.
 • @romanwers 17:44:17
  Tak to wygląda.
 • @Zbójnicki pies 17:46:58
  A były czasy, gdy posłowie działali bezpłatnie ;)
 • @Rebeliantka 20:15:36
  Dlaczego kampania i walka o miejsce w parlamencie jest często taka zacięta? Wcale nie chodzi tu tylko o spory ideowe, światopoglądowe, czy chęć zmieniania Polski. Posada posła to przede wszystkim nawet 25 tysięcy złotych miesięcznie, immunitet i masa innych przywilejów.
  Każdy poseł i senator otrzymuje co miesiąc 9892,30 zł brutto pensji. To ponad 5 razy tyle, ile wynosić ma w przyszłym roku minimalne wynagrodzenie. Co więcej, wielce prawdopodobnym jest, że na jednym z pierwszych posiedzeń, posłowie przegłosują nowelizację, która sprawi, że kwota poszybuje o kilkaset złotych w górę. Wszystko dzięki odmrożeniu płac w sferze budżetowej.

  Na tym jednak nie koniec. Do tego trzeba bowiem doliczyć 2473,08 zł miesięcznej diety. Poseł lub senator może ją wydawać na wszystko, co ma związek z pracą posła, a więc chociażby na dojazdy, wyżywienie czy organizację spotkań z wyborcami.

  Co miesiąc poseł i senator inkasuje więc ponad 12 tysięcy złotych brutto. Kolejny przywilej to tzw. ryczałt na prowadzenie biura poselskiego. Każdy parlamentarzysta otrzymuje z tego tytułu co miesiąc 12 150 złotych, z których musi pokryć wszystkie wydatki poniesione na funkcjonowanie biura. Zaliczają się do nich m. in. wynagrodzenia pracowników, czynsz, opłaty za media, koszty dojazdów i inne podróże służbowe.

  Tak co miesiąc zarabiają posłowie i senatorowie
  Źródło: Kancelaria Sejmu

  Pieniądze dla posła Kwota brutto
  uposażenie 9 892,30 zł
  dieta poselska 2 473,08 zł
  ryczałt na prowadzenie biura 12 150 zł

  Dodatki za komisje i gigantyczna kwota wolna

  Jeszcze więcej mogą zarobić ci, którzy zasiadają w parlamentarnych komisjach. A w tych jest miejsce dla każdego. Pod koniec mijającej kadencji w Sejmie funkcjonowało prawie 30 różnych komisji - mniejszych (kilkunastu członków), średnich (ok. 30) i dużych (ok. 40). Kolejnych 16 było natomiast w Senacie.

  Przewodniczący komisji inkasuje dodatkowo 20 proc. uposażenia (1978,46 zł), a wiceprzewodniczący - 15 proc. (1483,85 zł). Jedna dziesiąta uposażenia (989 złotych) to z kolei dodatek dla przewodniczącego podkomisji.

  http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zarobki-poslow-i-senatorow-25-tysiecy,153,0,1952665.html
 • @Zbójnicki pies 20:27:52
  Przede wszystkim, to ustrój państwa jest do kitu, co sprawia, że poseł jest maszynką do glosowania, a kontrola poselska często nie ma wiekszego znaczenia, bo kontrolowanym organom i tak najczęściej niewiele można zrobić.

  Poseł zawsze może się zaslonić przed wyborcami twierdzeniem, że nic "nie może", a wydatkować posiadane środki ma prawo - pod względem merytorycznym - zupelnie dowolnie. Byleby się zmieścił w budżecie i nie łamał regulaminu.
 • @Zbójnicki pies 20:27:52
  Czyli banda przekupnych darmozjadów niszczących Polskę, nic więcej.

  Serdeczne pozdrowienia dla Autorki
 • @Lotna 23:20:08
  a jak to wyglada na zachodzie ?
  Pozdr.
 • @Rebeliantka 20:57:17
  nie pozostaje nam nic jak startowanie w wyborach - tak mysle 8-))))))
  Pozdr.
 • @Lotna 23:20:08
  Niekoniecznie zawsze niszczących, ale zbyt często nie ratujących. :(

  Wzajemnie serdecznie pozdrawiam
 • @Zbójnicki pies 23:30:14
  Przy ordynacji proporcjonalnej i okręgach liczących milion mieszkańców? ;))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej