Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Jacku, za wcześnie odeszłeś. R.I.P.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niezwykle smutna wiadomość. Wczoraj zmarł Jacek Rossakiewicz, człowiek o renesansowych zainteresowaniach i dokonaniach. Malarz, teoretyk sztuki, filozof, architekt wnętrz, publicysta i niezależny analityk systemów monetarnych.

Był wyjątkową osobą. Psycholog z wykształcenia, od 1980 zajmował się malarstwem olejnym, a od 1985 teorią sztuki. Pierwsze jego obrazy inspirowane były teorią Czystej Formy Stanisława Ignacego Witkiewicza. Od 1989 tworzył cykle obrazów ewangelicznych: Pasja Dunkierska – włączona do zbiorów Muzeum Sztuki Współczesnej w Dunkierce – oraz Pasja według Świętego Jana, która wystawiana była na wielu wystawach.
Pasję według Świętego Jana stanowi piętnaście obrazów olejnych, opowiadających historię Jezusa Chrystusa od Ostatniej Wieczerzy do Zmartwychwstania włącznie. 
Wystawiał swoje obrazy w galeriach w Warszawie (Zachęta), Krakowie (Galeria Zderzak), Gdańsku, Koszalinie i Pile (BWA), oraz w Herning (Dania), Valparaiso (Chile), Barcelonie, San Gabriele, Ille sur Tet, Hazebrouck, Kerkdagen. Stała ekspozycja m.in. jego obrazów – kolekcja Gilbera Delaine znajduje się w Muzeum Sztuki Współczesnej w Dunkierce – od 2005 w Centrum Współczesnej Sztuki Sakralnej w Lille (Francja).
Pasjonat problematyki cywilizacyjnych uwarunkowań doktryn ekonomicznych i finansowych oraz ich wpływu na ludzkie społeczeństwa Autor książki "Demokracja finansowa", opublikowanej w 2003 roku. W ciągu ostatnich lat opublikował ponad sto artykułów na tematy ekonomiczne — głównie dotyczące teorii monetyzacji gospodarki, czyli emisji pełnowartościowych pieniędzy. Brał udział w 18 konferencjach krajowych i międzynarodowych, między innymi w konferencji na temat Projektu zmian Ustawy o NBP, jaka odbyła się w Sejmie R. P. w marcu 2006 roku. Wykładał Zasady monetyzacji gospodarki i Cywilizacyjne uwarunkowania ekonomii w Warszawskiej Szkole Zarządzania, Szkole Wyższej na studiach podyplomowych Nawigatorzy Jutra. 
Członek zarządu Klubu Inteligencji Polskiej. Zasiadł w radzie krajowej powołanej w 2015 partii Jedność Narodu,, którą kieruje prof. Artur Śliwiński.
Zmarł w wieku 60 lat.. Pogrzeb odbędzie się 4 października (we wtorek) o godz. 13.00 na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.
RIP.
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Był też blogerem Neonu
  http://jar.neon24.pl/
 • @ Autorka
  Dziękuję za poinformowanie. Zmówię modlitwę. Niech Mu ziemia lekką będzie.

  Ukłony
 • @Autorka
  Jacek Rossakiewicz był bardzo mądrym człowiekiem. Jego wiedza o świecie była ogromna. Był również blogerem (w NEon-ie też pisał). Był tym blogerem, którego chętnie spotkałbym w realnym życiu - już nie spotkam. Odszedł stanowczo za wcześnie.

  Cześć Jego Pamięci !
 • @Autorka (II)
  Rok temu przedstawiłem interesujący wywiad z Jackiem Rossakiewiczem. Znalazłem notkę, ale film jest już wycofany z sieci. Pozostały w tekście zdania tak mądrego Pana Jacka Rossakiewicza:

  "Celem wydarzeń na Ukrainie było zbudowanie tam Chazarii, tj. drugiego Izraela" - twierdzi rozmówca. - W związku z tym mamy do czynienia z ludobójstwem i masową ucieczką ludności.

  "Izrael powstał po II wojnie światowej. Jest możliwe, iż żydzi sądzą, że efektem III wojny światowej będzie Chazaria. Na przeszkodzie planom Izraela stanęła Rosja" - mówi Jacek Andrzej Rossakiewicz.

  Kończy rozmowę zdanie: "Trzeba pamiętać, że w tej chwili najbardziej niebezpiecznym krajem dla całego świata są Stany Zjednoczone".
 • @Jasiek 00:52:12
  Dzięki za piękną deklarację. To tylko możemy teraz dla niego zrobić. Pamiętać w modlitwie i upowszechniać publikacje.
 • @zygmuntbialas 12:19:31
  To był świetny publicysta i znakomity znawca problematyki kreacji pieniądza. Doskonały umysł i rzetelny badacz. Poza tym bardzo ciekawy malarz.
 • Wielki żal i smutek
  Pokój jego duszy
 • @zygmuntbialas 12:12:50
  Bardzo, bardzo smutna wiadomość. Szkoda wielka, jednego z nielicznych rozsądnych, normalnych mniej.
 • Artykuł na stronie KIP
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/10/odszedl-od-nas-jacek-andrzej-rossakiewicz/

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej