Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Uwaga na przestępstwa z tzw. nienawiści

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kara zależy od tego, kogo znieważasz lub komu grozisz. Zobacz, kto jest szczególnie chroniony.

 W nawiązaniu do dzisiejszej notki Lotnej, przedstawiam poniższą tabelkę:

 

 

Pokrzywdzony

Znieważenie

Przemoc, groźby

Polak, katolik, zwykły śmiertelnik

Art. 216

Art. 190

§ 1. Kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

§ 2. Kto znieważa inną osobę za pomocą środków masowego komunikowania, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 3. Jeżeli zniewagę wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności cielesnej lub zniewagą wzajemną, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.

§ 4. W razie skazania za przestępstwo określone w § 2 sąd może orzec nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża albo na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

§ 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.

§ 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

§ 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego

Funkcjonariusz publiczny

Art. 226

Art. 224

§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

§ 1. Kto przemocą lub groźbą bezprawną wywiera wpływ na czynności urzędowe organu administracji rządowej, innego organu państwowego lub samorządu terytorialnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego albo osoby do pomocy mu przybranej do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej.

§ 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 2 jest skutek określony w art. 156 § 1 lub w art. 157 § 1, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Osoba o innej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej lub bezwyznaniowa

Art. 257

Art. 119.

Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3

§ 1.Kto stosuje przemoc lub groźbę bezprawną wobec grupy osób lub poszczególnej osoby z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, politycznej, wyznaniowej lub z powodu jej bezwyznaniowości, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

 

 

 

Wnioski:

Jak znieważysz zwykłego śmiertelnika, to możesz dostać tylko grzywnę. Jak osobę o innej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej lub bezwyznaniowca - nawet 3 lata więzienia.

Jak będziesz groził zwykłemu obywatelowi, to mogą Cię ukarać grzwną, a jak osobę o innej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej lub bezwyznaniowca, to możesz dostać wyrok nawet 5 lat pozbawienia wolności.

Czy to nie jest czasem dyskryminacja?

  

 Notka Lotnej: lotna.neon24.pl/post/134555,krzysztof-pasierbiewicz-pytanie-blogera

 

KOMENTARZE

 • Odrębny problem,
  to rzetelność śledztw w zależności od osoby "pokrzywdzonego". Te w sprawach dotyczących tzw. "nienawiści" mają szczególny status. To oczko w głowie niektórych prokuratorów. Nawet z broniącej się legalnie ofiary zrobią "rasistę".
 • Moja mowa nienawiści
  http://m.neon24.pl/c03ff7c4aa9d2d16d1e710bfc83f2647,14,0.png
 • @Rebeliantka 13:18:26
  Świetna analiza.

  "Czy to nie jest czasem dyskryminacja?"

  Może na TO byłby "paragraf"?
  Niekonstytucyjność? ;p
 • Sedno
  Prawo pisane dla Polaków, którzy stanowią trzecią kategorię obywateli we własnym kraju. Czarno na białym.
 • Czy tu można się do czegoś przyczepić ?
  "pis dba o Polskę jak o siebie samych"
 • Rebeliantka
  Ciekawe, czy jak Ukrainiec będzie nawoływał" "Lachiw rizaty" to też ma 5 lat?
  A jak to robi zza granicy?

  To jest ścigane z urzędu. Czy ktoś słyszał o przypadkach ścigań?
 • Ron Paul: podatek dochodowy jest nielegalny !!!
  http://korwin-mikke.pl/wazne/zobacz/ron_paul_podatek_dochodowy_jest_nielegalny/70472
  To tam podobno w prawdziwej demokretacji , a u nas :
  „Unia opiera się na wartościach poszanowania godności osoby ludzkiej, wolności, demokracji, równości, państwa prawnego, jak również poszanowania praw człowieka, w tym praw osób należących do mniejszości. Wartości te są wspólne Państwom Członkowskim w społeczeństwie opartym na pluralizmie, niedyskryminacji, tolerancji, sprawiedliwości, solidarności oraz na równości kobiet i mężczyzn.” (art. 2 Traktatu o Unii Europejskiej) "
  http://m.neon24.pl/61c4b46c0ae757f71d0cf7678a4bb3f5,14,0.png
  A co mamy od naszego polskiego fixusa ?
  http://m.neon24.pl/fae17f246edb1f25d14f008ee9427635,14,0.png

  I pytanie dlatych tylko co nie sa "w ciemię bici " , czy podatek jest taki sam kwotowo w zaleznosci od osiagnietego dochodu ?

  "... bądz jakichkolwiek innych przyczyn ".

  Pozdrowienia dla każdego pracowitego jelenia !
 • CZY PODEJMOWANE KRYMINALNEGO ASPEKTU SZCZEPIEN TEZ MOZE BYC MOWA NIENAWISCI
  Art ze str ,,robert brzoza.pl

  Nowe badanie z USA: szczepionki wywołują autyzm
  Posted in Badania Naukowe, Szczepienia

  autyzm

  Debata o tym czy szczepionki powodują autyzm trwa w nieskończoność. Dla przeciwników prawdy mamy kolejny argument.

  Niedawno zaprezentowano na Międzynarodowym Spotkaniu – International Meeting for Autism Research IMFAR w Londynie wyniki nowych badań.

  Przeprowadzono je na młodych małpach gatunku makaków.
  Nowe odkrycie w szczepieniu dzieci

  Badania wykazały, że szczepionki podawane dzieciom według typowego harmonogramu szczepień zalecanego przez Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), rzeczywiście wywołały objawy autyzmu u zaszczepionych małpek, a nie zaszczepione małpki nie rozwinęły autyzmu.

  Naukowcy z Universytetu w Pittsburgu w Pensylwanii, oceniali typowy harmonogram szczepionek (polecany przez CDC) na niemowlętach małp. Podawano szczepionki według standardowego harmonogramu szczepionek dla niemowląt, jaki został narzucony przez rząd w latach 90-tych. Następnie analizowali stan zdrowia zaszczepionych i niezaszczepionych małp.

  Co ciekawe, ten gatunek małp – makaki, posiada około 93,5 procent DNA znalezionego w ludzkim genomie, co czyni je porównywalne do ludzkich niemowląt.

  Według badania, zaszczepione makaki doświadczyły zwiększenia wzrostu mózgu, co jest cechą charakterystyczną u szczepionych ludzkich niemowląt. Później rozwija się autyzm.

  Szczepione małpy doświadczyły także zauważalne zmiany w rozwoju mózgu w porównaniu z ich nieszczepionymi odpowiednikami. Wykazywały wyraźne oznaki upośledzenia, które jest charakterystyczne dla dzieci autystycznych.

  „… Szczepione makaki wykazały inną szybkość dojrzewania jądra migdałowatego w mózgu w porównaniu z nieszczepionymi małpami. Zaburzenia jądra migdałowatego już dawno zostało powiązane z autyzmem. Region jądra migdałowatego jest odpowiedzialny za emocje, pamięć i uczenie się. Osoby z autyzmem często mają problemy w tych dziedzinach” – wyjaśnia SafeMinds, organizacja promująca powiązanie szczepionek z autyzmem.

  Jest jeszcze gorzej ze szczepionkami

  Obecnie rodzice mają jeszcze trudniejsze wybory. Harmonogram szczepień dla dzieci znacznie się poszerzył od 1990 roku.

  Wiele z obligatoryjnych szczepionek, które były podawane dzieciom w latach 90-tych, zawierały rtęć w postaci timerozalu, toksycznego adiuwantu, dlatego szczepionki podawane małpom także zawierały timerazol.

  I choć timerazol został wycofany z wielu szczepionek podawanych dzisiaj, z wyjątkiem kilku szczepionek na grypę i stosowanych przy innych chorobach, to ilość szczepionek znacznie się poszerzyła: od około pół tuzina w 1990 do 24 lub więcej, dzisiaj.

  „Od połowy lat 80-tych, wiele szczepionek, zostało dodanych do harmonogramu szczepień. Teraz dzieci mogą otrzymywać, aż 24 szczepionki przed drugim rokiem życia, a także pięć szczepionek w czasie jednej wizyty. Powoduje to, że harmonogram szczepionek stał się dużo bardziej skomplikowany, niż kiedyś, a dzieci otrzymują znacznie więcej szczepionek niż wcześniej” – pisze Szpitala Dziecięcy w Filadelfii.

  Jeśli chodzi o związek między szczepionkami i autyzmem, SafeMinds walczy, aby wprowadzić prawo całkowicie zakazujące rtęci w szczepionkach, również w tych podawanych zarówno dzieciom, dorosłym, w tym kobietom w ciąży.

  Na podstawie wielu opublikowanych badań na temat rtęci i jej licznych niebezpieczeństw, naukowcy uznali ten związek jako neurotoksyczny. Nie ma żadnych argumentów na wszczykiwanie tego chemicznego/toksycznego związku małemu dziecku.

  „To badanie podkreśla konieczną potrzebę wszczęcia śledztwa na temat rtęci w szczepionkach i zmian autystycznych widocznych po zaszczepieniu dzieci. SafeMinds wymaga opracowania bezstronnych badań, które będą analizować autyzm oraz skutki uboczne szczepionek podawanych małym dzieciom i dorosłym” – powiedział Lyn Redwood, Dyrektor SafeMinds.

  źródło: naturalnews.com  autor Kasia Brzoza ..............................................................................................................
  Przypomne raz jeszcze art ze str alexjones.pl ,,Prominentny prokurator obwinia szczepionki o autyzm u swoich dzieci, Jak widac nawet w USA sa przedstawiciele wymiaru sprawieliwosci, tym wypadku jest to prokurator kryminalny , ktorzy zdaja egzamin z bycia prawym czlowiekiem i mowia prawde wbrew ewentualym konsekwencja i naciska., ..................................................................................................................
  Powie ktos z uporem maniaka gosc pisze w kolko to samo,Zauwazcie jednak ze nic sie w tym temacie nie zmienia ,na dodatek wieksza czesc spoleczenstwa uwaza ze sczzepienia sa dobre i pozyteczne .Slowem ludzie teoretycznie inteligentni majacy organiczna przyrodzona zdolnosc analizy zagadnienia i odpowiedzi jak jest naprawde ulega instynkta stadnym i chowa glowe w piasek ,obok dzieje sie ludobujstwo na najbardziej bezbronnych istotach a wiekszosc milczy .Czym ten preceder ruzni sie od dymiacych kominow krematoriow w oswiecimiu
 • @jAN-DOKONCZENIE
  Szczepienia sa probiezem naszego czlowieczentwa i tak naprawde ruwniez naszej inteligencji tej wykraczajacej poza umysl karkulatywny Nie ludzmy sie nic sie nie zmieni jesli dzialania i postawy beda standardowe a przecie mozna przelamywac ten monopol klamstw medycznych np naklejajac na samochodzie nazwe strony ,czy tytul artykulu z przejmujacym zdjeciem,lekarze moga tworzyc listy sprzeciwu wszystkich nie beda wstanie szykanowac ,sposobow mozna na przelamywanie monopolu informacji moze byc setki wedle osobistej wyobrazni ,wtedy i ci niezdecydowani tez sie przylacza w kazdym razie milczenie i biernosc jest wspieraniem tego procederu zabijania zdrowia i zycia pod pretekstem falszywej troski.. ......................

  Piosenka o Bośni
  sł. Josif Brodski
  przekł. Stanisław Barańczak
  muz. Jerzy Satanowski

  W chwili, gdy strzepujesz pyłek,
  jesz posiłek, sadzasz tyłek
  na kanapie, łykasz wino-
  ludzie giną.

  W miastach o dziwacznych nazwach
  grad ołowiu, grzmot żelaza:
  nieświadomi, co ich winą,
  ludzie giną.

  W wioskach, których nie wyśledzi
  wzrok- bez krzyku, bez spowiedzi,
  bez żegnania się z rodziną
  ludzie giną.

  Ludzie giną, gdy do urny
  wrzucasz głos na nowych durni
  z ich nie nową już doktryną:
  "Nie tu giną".

  W stronach zbyt dalekich, by nas
  przejąć mógł czyjś bólu grymas,
  gdzie strach lecieć cherubinom-
  ludzie giną.

  Wbrew posągom i muzeom-
  jako opał służy dziejom
  przez stulecia po Kainie
  ten, kto ginie.

  W chwili, kiedy mecz oglądasz,
  czytasz, co wykazał sondaż,
  bawisz dziecko śmieszną miną-
  ludzie giną.

  Czas dzielący ludzkie byty
  na zabójców i zabitych
  zmieści cię w rubryce szerszej
  tak, w tej pierwszej.
  ...........................................................................................................
  inna wersja


  W chwili, kiedy przy kolacji
  bronisz niedorzecznych racji
  żal za głupstwem topiąc w wódzie -
  giną ludzie.
  W przecudownych starych miastach
  strach w codzienny pejzaż wrasta
  śniąc o ocalenia cudzie -
  giną ludzie.

  W wioskach, których wcale nie ma,
  bo śmierć przez nie przeszła niema -
  wierząc swej nadziei złudzie
  giną ludzie.

  Giną ludzie gdy głosujesz
  za spokojem - i próbujesz
  bunt sumienia zbić doktryną -
  obcy giną.

  W chwili, gdy rozrywki żądasz,
  w telewizji mecz oglądasz,
  lud się pławisz w słodkiej nudzie -
  giną ludzie.

  Oto nowa jest idea:
  jeszcze ludzkość nie zginęła,
  chociaż w Kainowym trudzie
  giną ludzie.

  Wielbiąc każde przykazanie,
  zapis świętych praw w Koranie,
  Ewangelii i Talmudzie
  giną ludzie.

  Wśród wyznawców każdej wiary
  są mordercy i ofiary -
  twe milczenie wskaże teraz
  kogo wspierasz.
 • @Witkacy 22:03:46
  Ciekaw "kąt ugryzienia problemu" :)

  Brawo za skojarzenie.
 • @Rebeliantka 13:18:26
  Jesteśmy chorzy na wszawicę?
  http://www.wykop.pl/link/1930972/polska-jest-na-drugim-miejscu-w-ue-pod-wzgledem-liczby-sedziow/ Ps..gdy komuchy w 89 roku przekazywały władze solidaruchom, zostawiły sobie zawór bezpieczeństwa w postaci swoich ludzi w sądownictwie i prokuraturze. W razie gdyby coś poszło nie tak, to zawsze mogą liczyć na uniewinnienie, niską karę, ewentualnie przeciąganie sprawy w nieskończoność. Oni naprawdę są chorzy, wszyscy... nie mogą się stawić w sądzie, muszą przechodzić kuracje w swoich willach, spa, sanatoriach.
 • Krysiu przeczytaj to, nóż się w kieszeni otwiera a kałach sam repetuje!
  Porażająca historia księdza zniszczonego przez pomorską prokuraturę. Dowody niewinności „zagubiono”. Prokurator awansowała(sic!) http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/313204-tylko-u-nas-porazajaca-historia-ksiedza-zniszczonego-przez-pomorska-prokurature-dowody-niewinnosci-zagubiono-prokurator-awansowala Ps..Uzasadnienie prokuratury dotyczące dyktafonów bardzo na poziomie. Dna. Bardzo łatwo jest dzisiaj wrobić kogoś w pedofilię. W Polsce sądy działają jak w "Procesie" Kafki. Ty wiesz i ja wiem, mieliśmy do czynienia z polskojęzycznym bezmiarem niesprawiedliwości. Moglibyśmy oboje napisać książkę. "Układ zamknięty", to pikuś. To żydosowiecka swołocz wraz ze swym miotem, do dziś żerująca na narodzie polskim. Tu już nie ma czego reanimować, ten cały wymiar niesprawiedliwości należy natychmiast zlikwidować. Tylko OPCJA ZERO, inaczej to syzyfowe prace! To mafijna kasta, która nie ma racji bytu w zdrowych strukturach. A prokuratura krajowa dziś to prokurator krajowy i minister sprawiedliwości Ziobro. Co oni tam robią? nadal ma sędziów i prokuratorów z układu? A PiS patrzy, widzi i milczy, pytam dlaczego?.
 • Dziękuję za komentarze
  Przepraszam, ze z powodu ważnych spraw osobistych nie jestem w stanie uczestniczyć w dyskusji.
 • @Rebeliantka
  Jest taki przepis (oddaję tylko ducha), że jeśli szkoda poczyniona ofierze powoduje jej niezdolność orzeczoną przez kekarza na dłużej niż 3 dni to sprawca szkody jest ścigany z urzędu.
  Niby nic groźnego nie czai się w tym przepisie. A jednak.

  Praktyka uczy, że policja zniechęca do przyjęcia meldunku, a lekarze odmawiają orzeczeń, a jeśli już uda się takiego przygwałcić do orzeczenia to niezdolności opiewa na trzy dni maksimum.

  Efekt końcowy: poszkodowany zobowiązany jest zrobić dochodzenie, ustalić sprawcę, zebrać dowody i skarżyć sprawcę z powództwa cywilnego. Jeśli sąd nie uzna prośby o zwolnienie z opłaty sądowej to jeszcze należy wysupłać pieniądze z kieszeni.

  Tak nasze prawo piętrzy trudności np. przed pobitymi, czy potrąconymi samochodem.
 • @Lotna 15:53:33
  Prawo nierychliwe, to bezprawie (powiedzenie amerykańskie).
  Dopóki nie stworzymy na nowo sądownictwa, po każdych wyborach, gdy na pasożytnicze mafie popierane przez dezerterów działających na rzecz wrogów Polski, zagłosuje 15-20% obywateli, i będzie to więcej, niż głosów na ludzi prawych, wszystko ci zbóje będą w stanie odkręcić.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej