Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
303 posty 10428 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

„Zawodowstwo” mainstreamu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W sobotnich relacjach głównych mediów przeczytałam błędne wiadomości.

 Nie, nie chodzi o trudności i subtelności związane z rozumieniem pojęcia „intronizacja”, tylko o najprostsze, łatwo sprawdzalne informacje.

 
Cytuję z kilku mediów:
 
Polskie Radio:
 
- Potrzeba wyrazistego poszanowania Bożego prawa, aby stanowione prawo ludzkie nie było ponad nim i nie dochodziło do łamania sumienia człowieka, lekceważenia tego, co etycznie i moralnie dobre - mówił w sobotę przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja. W uroczystościach biorą udział między innymi prezydent Andrzej Duda ipremier Beata Szydło.
 
 
Onet Kraków
 
W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozpoczęła się uroczysta msza, po której nastąpi odczytanie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana. Mimo deszczu w sanktuarium i na błoniach przed świątynią zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób. W uroczystościach biorą udział między innymi prezydent Andrzej Duda ipremier Beata Szydło.
 
 
Niezależna
 
Dziesiątki tysięcy osób wzięły udział w uroczystościach Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Rzeszom Polaków w tej doniosłej chwili towarzyszyli prezydent Andrzej Duda ipremier Beata Szydło.
 
 
Wprost
 
W sobotę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbyła się msza św., podczas której ogłoszony został Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. Mszy św. przewodniczy metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz, a homilię wygłosił przewodniczący Zespołu ds. Ruchów Intronizacyjnych, biskup opolski Andrzej Czaja.
 
 
TVP INFO
 
W uroczystościach uczestniczy między innymi prezydent Andrzej Duda,premier Beata Szydło, biskupi, kapłani i tłumy wiernych.
 
 
Więcej cytować nie będę.
 
O co mi chodzi? O to, że premier Szydło w uroczystości nie uczestniczyła. Więc jak to jest? Ważne media krajowe w ogóle nie sprawdzają przekazywanych wiadomości? Oparli się tylko na komunikatach Episkopatu? Czyli na gotowcach?
 
Jak można mieć zaufanie do takich mediów?
 
Pomijam kwestię powodów, dla których pani premier się nie pojawiła. Decyzja musiała zapaść w ostatniej chwili, skoro biuro prasowe Episkopatu nie zdołało sprostować zapowiedzi. Osobiście jestem rozczarowana nieobecnością szefowej rządu, choć być może jej przyczyny były bardzo ważne. Ale niedopuszczalne jest, aby media głównego nurtu wprowadzały w błąd.
 
No i bardzo się cieszę, że w łagiewnickiej bazylice był obecny prezydent Andrzej Duda. Dziękuję, Panie Prezydencie.
 
 

KOMENTARZE

 • Byli m.in.
  marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie Ziobro i Szyszko, senatorowie Cichoń i Ryszka.
 • Doskonały artykuł w Rzeczpospolitej
  http://www.rp.pl/Plus-Minus/311179952-Ewa-Polak-Palkiewicz-Musimy-intronizowac-Chrystusa-Krola.html
 • To smutne,
  że była taka słaba reprezentacja elit rządzących na tak ważnym wydarzeniu, trybeus ma rację, wychodzi szydło z wora.
  Nawet telewizja olała sprawę. Na transmisję Eurowizji Dzieci mieli czas i pieniądze...

  Pozdrawiam.
 • Bardzo ciekawy artykuł
  K.Wojtasa. Polecam.

  http://brakszysz.salon24.pl/736576,intronizacja
 • "W uroczystości uczestniczył prezydent Andrzej Duda i premier Beata Szydło. "
  "premier Szydło w uroczystości nie uczestniczyła." -Ciekawym kiedy dadzą sprostowanie i przeproszą . -Poza tym należy nam się chyba podanie przyczyny jej nieobecności? -SZCZĘŚĆ BOŻE!
 • @Moher 14:24:01
  Próbuję to ustalić.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:00
  To się nazywa "robienie z igły widły"!!! Zapomniałeś napisać,że Putina też nie było!!!
 • @Rebeliantka 14:29:26 -Chwała Pani za to!
  -Brak informacji prowadzi do spekulacji.
 • @zibi 14:33:07
  Putin jest prawosławny.
 • Info ze strony Prezydenta RP
  http://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,412,msza-sw-z-okazji-jubileuszowego-aktu-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana.html
 • @Rebeliantka 15:47:09
  No i jak zwykle nie ma wyjaśnienia .Prezydent z mamą . Dobra zmiana ?. . Ps. : Od 30-stu lat tak samo. Pozdrawiam smutno.
 • @Repsol 16:20:48
  Do Prezydenta nie można mieć zadnych pretensji. Jeśli pierwsza dama nie chciała lub nie mogła przyjść, to jej sprawa. Jest wolnym człowiekiem. Nie ją wybieraliśmy.

  Prezydent przyszedł, a jego zachowanie było szczere, pełne atencji, a także prawdziwego zainteresowania i powagi wobec homilii wygłaszanej przez bp. Czaję.

  Na stronie internetowej prezydent.pl jest informacja o uroczystości.

  Tak, że wszystko jest OK. Jestem dumna, że jako Polacy mamy katolickiego prezydenta.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:52:00
  Przypuszczam,że nastąpił nagły wściekły atak V kolumny żydowskiej w Polsce i połączone siły komitetu centralnego żydów i Loży BnB nakazały swoim strasznym i mądrzejszym towarzyszom zbojkotować tą katolicką uroczystość.Dlatego garbatonose łajzy pochowały się w dziurach z rabinem Nyczem na czele.
  Kurwizja w osobie Kurskiego i gazeta Sakiewicza także nakazały bojkot.Premierowa Szydło gdyby pokazała się w kościele w Łagiewnikach musiała by dzisiaj za karę czołgać się na kolanach z lotniska w stolicy Izraela do siedziby Nataniachu.
 • @Rebeliantka 17:03:43
  " Jeśli pierwsza dama nie chciała lub nie mogła przyjść, to jej sprawa." Wybacz ,ale jak mówię że to właśnie nie jest żadna " Dobra zmiana" Polecam . http://www.rp.pl/Polityka/307189872-Ile-wyniesie-pensja-zony-prezydenta.html#ap-2 Ps. Czyli żadnego minimum przyzwoitości . Obym nie miał racji .Ukłony.
 • @Rebeliantka 17:03:43
  "Jestem dumna, że jako Polacy mamy katolickiego prezydenta."


  Również pozostałe 8 630 627 Polaków też dziś są dumni
  Pozdrowienia
 • @matterhorn 19:44:31
  Nie pomogło. I tak była kolizja:

  http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rzecznik-rzadu-kolizja-pojazdow-z-kolumny-premier-szydlo-w-izraelu/9l1rsn
 • @Rebeliantka 21:18:11
  Więcej nie dowiemy się . Przykro co z nami wyprawiają . Pozdrawiam. : Niektóre wyniki mogły zostać usunięte na mocy europejskich przepisów o ochronie danych. :(((
 • @Repsol 21:25:51
  Masz rację. Dziwne to.
 • @Rebeliantka 21:34:05
  Dokładnie tak , ktoś chce zagonić nas w tzw. " Kozi róg" Ave.
 • Więcej szczegółów
  Samochód wiozący premier, który był na czele kolumny, nie uczestniczył w wypadku. Zderzyło się kilka bus-ów, w których jechali członkowie delegacji. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Funkcjonariusz BOR, który został lekko ranny w kolizji, jest na obserwacji w szpitalu.

  MSZ poinformowało na twitterze, że w kolizji nie uczestniczył samochód, którym jechał minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski.

  Premier wraz z częścią ministrów we wtorek weźmie udział w polsko-izraelskich konsultacjach międzyrządowych. Oprócz szefa MSZ premier towarzyszą m.in.: minister obrony Antoni Macierewicz, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska i minister sportu Witold Bańka.

  http://wpolityce.pl/swiat/316347-izrael-kolizja-pojazdow-z-kolumny-wiozacej-premier-szydlo-lekko-ranny-zostal-funkcjonariusz-bor
 • @Rebeliantka 21:41:13
  No jak na twitterze to przepraszam . Ps. 144 znaki na poziomie Europy . Dalej komentował nie będę bo wyjdę na kretyna , który zbyt wielu literek używa . Dobrej nocy .Ukłony.
 • No i jeszcze to
  Samochodem, który spowodował zdarzenie, kierował kierowca izraelskiej ochrony.
 • @Rebeliantka 21:52:54
  : )))
 • @Rebeliantka 21:41:13
  czyli był gotowiec i myśleli, ze ludziska się nie kapną, że pani premier chyłkiem wyjechała do Izraela...po co?, za czym? pewnie się szybko nie dowiemy...wiem...konsultacje:))jak zawsze...pozdrawiam i dziękuję za fachowe zestawienie "rzetelności" "miszczów mainstrimu"...
 • @Rebeliantka 21:52:54
  W trakcie pobytu w Izraelu premier Szydło we wtorek po południu złoży wizytę w Instytucie Yad Vashem i w Bazylice Grobu Pańskiego na Starym Mieście w Jerozolimie. We wtorek rano przewidziana jest Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w chrześcijańskiej części Starego Miasta, a także spotkanie z polskimi duchownymi pracującymi w Ziemi Świętej.
 • @trybeus 21:55:54
  Czego nie łapiesz ?. To zwykła choroba sieroca ewentualnie inne zniekształcenia po synu ,który zostanie księdzem . Problemy są takie że Śp. Ks .Jerzy jest niepowtarzalny. Ave Amigo. Polecam : https://www.youtube.com/watch?v=YgF52vWlN68
 • @Husky 21:57:02
  Wiem. Ta info jest od dzisiaj na stronie kancelarii premiera.

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-beata-szydlo-na-konsultacjach-miedzyrzadowych-w-izraelu.html

  "Współpraca gospodarcza w ramach programu „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” będzie jednym z tematów poruszanych podczas dwudniowej wizyty premier Beaty Szydło w Izraelu (21-22 listopada). Podczas konsultacji międzyrządowych planowane jest podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym"

  Więcej pod linkiem.
 • @trybeus 21:55:54
  Za tym:

  "Współpraca gospodarcza w ramach programu „Plan na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” będzie jednym z tematów poruszanych podczas dwudniowej wizyty premier Beaty Szydło w Izraelu (21-22 listopada). Podczas konsultacji międzyrządowych planowane jest podpisanie polsko-izraelskiego porozumienia o zabezpieczeniu społecznym".

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/premier-beata-szydlo-na-konsultacjach-miedzyrzadowych-w-izraelu.html

  Po tej "kolizji", to konsultacje będą "spolegliwe".
 • Sprostowuję info dotyczącą kierownictwa Senatu
  Na uroczystości nie było ani marszałka ani wicemarszałków. Czekam na oficjalne info z Sejmu dotyczące kierownictwa Sejmu.

  A więc osoby, ktore były w Łagiewnikach pomyliły się.

  Natomiast na własne oczy widziałam ministrów Ziobrę i Szyszkę oraz senatorów Ryszkę i Cichonia.
 • Program pobytu premier Szydło w dniu dzisiejszym w Izraelu
  Uwaga! Godziny podane według czasu lokalnego. Czas lokalny = czas polski + 1h.

  godz. 8.45
  Udział premier Beaty Szydło we Mszy Św.
  Kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela

  godz. 9.15
  Spotkanie prezes Rady Ministrów Beaty Szydło z polskim duchowieństwem
  Kościół pod wezwaniem Najświętszego Zbawiciela

  godz. 10.30
  Spotkanie premier Beaty Szydło z premierem Państwa Izrael Benjaminem Netanjahu
  Hotel David Citatel, King David 7

  godz. 11.45
  Podpisanie umowy między rządem Rzeczypospolitej Polskiej a rządem Państwa Izrael o zabezpieczeniu społecznym przez Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietę Rafalską oraz Ministra Pracy Państwa Izrael Haima Katza
  Hotel David Citadel, King David 7, Ballroom

  godz. 11.55
  Podpisanie Wspólnej Deklaracji przez premier Beatę Szydło i premiera Benjamina Netanjahu
  Hotel David Citadel, King David 7, Ballroom

  godz. 12.00
  Oświadczenia dla mediów prezes Rady Ministrów Beaty Szydło i premiera Benjamina Netanjahu
  Hotel David Citadel, King David 7, Ballroom

  godz. 13.00
  Śniadanie robocze wydane przez premiera Państwa Izrael Benjamina Netanjahu z okazji polsko-izraelskich konsultacji międzyrządowych
  Hotel David Citadel, King David 7, Ballroom

  godz. 14.45
  Wizyta premier Beaty Szydło w Instytucie Yad Vashem
  Instytut Yad Vashem
  przewidziano wystąpienie Prezes Rady Ministrów

  godz. 16.30
  Wizyta prezes Rady Ministrów Beaty Szydło w Bazylice Grobu Pańskiego i pod Ścianą Płaczu
 • @Rebeliantka 10:32:47
  Szkoda, że nie jest mężczyzną, bo byśmy ją zobaczyli w jarmułce i znowu by wyszło szydło z worka. Wyszło zresztą tak czy owak, bo wybierając wizytę w Izraelu ponad uroczystościami w Polsce dała wyraźne świadectwo jakiemu narodowi, a przede wszystkim, jakiemu bogu to Szydło służy.

  Jak chodzi o media - większość ich jest skoncentrowana w posiadaniu sześciu korporacji, co się także przedkłada na ich jakość w Polsce. Dziennikarzy już nie ma, to są po prostu urzędnicy. Gryzipórki, które przekazują sobie te same papiery z biurka na biurko, a w dzisiejszej dobie notkę od kierownictwa przesłaną emailem.

  Tym samym wyszło drugie szydło z worka, a mianowicie jak ,,niezależna" jest niezależna.pl - jeśli ktokolwiek dotąd miał jakieś wątpliwości, to właśnie powinien się ich pozbyć, oczywiście pod warunkiem, że jego szare komórki nadal pracują samodzielnie pomimo długoletniego procesu medialnego prania mózgu.
 • @Lotna 14:25:39
  Sprostowuję też info dotyczące Marszałków Sejmu. Oficjalna wiadomość z Sejmu jest taka, że w uroczystościach w Bazylice Łagiewnickiej, które odbyły się 19 listopada 2016 r., nie brał udziału nikt z Prezydium Sejmu.

  A więc, Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana w Łagiewnikach został zbojkotowany przez oficjalne orgna Sejmu i Senatu.
 • @Rebeliantka 17:03:43
  "Jestem dumna, że jako Polacy mamy katolickiego prezydenta"


  >>> rozpiera Cię duma z powodu dokonań prezydenta
  czy jego wystąpień na mszach (intronizacja, słynne złapanie złapanie upadającej hostii) mieszczących się w ramach PR ?

  Co do Dudy - jaki z niego katolik, skoro żona Żydówka, a sam celebruje chanukę ?
  http://www.fronda.pl/site_media/media/uploads/article/duda_chanuka_fotprezydentpl.jpg

  Co do "dokonań" prezydenta:
  1) Prezydent Duda powiernikiem koncernów szczepionkowych... >> http://trybeus.neon24.pl/post/125239,prezydent-duda-powiernikiem-koncernow-szczepionkowych
  2) Prezydent Duda: Polska popiera negocjacje z USA w sprawie TTIP >> http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-09-19/prezydent-duda-polska-popiera-negocjacje-z-usa-w-sprawie-ttip/
  3) Duda: stacjonowanie w Polsce sił USA pokazałoby jedność i siłę Sojuszu >> http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/duda-oprocz-wsparcia-wojsk-chcemy-wsparcia-infratrukturalnego-nato,632230.html
  4) Co prezydent Duda obiecał nowojorskim Żydom? >> http://niepoprawni.pl/blog/trybeus/co-prezydent-duda-obiecal-nowojorskim-zydom

  I z tego jesteś Dumna ?
 • @ekoludek 14:37:58
  Nie wszystkie działania prezydenta popieram. Cieszę się natomiast, że jest katolikiem i ufa Bogu. W ten sposób błędy może z czasem naprawić.

  Co do żony, ma się rozwodzić z Pierwszą Damą z powodu jej urodzenia? Przecież to byłaby paranoja. Prezydentowa jest wolnym człowiekiem i może robić, co chce. Bóg też daje ludziom prawo wolnego wyboru.
 • @Rebeliantka 15:19:11
  Być może jest katolikiem na pokaz ?
  A każdy z punktów 1-4 mojego poprzedniego postu przekreśla go jako prezydenta Polski.
 • @ekoludek 01:05:55
  W sprawie TTIP Duda powiedział: "Polska nadal popiera negocjacje w tej sprawie, jeśli doprowadzą one do porozumienia, które będzie zrównoważone i wzajemnie korzystne".

  Czy można się przyczepić do takiej tezy?

  Co do pozostałych kwestii podzielam wątpliwości. Jest to jednak problem szerszy. To świat dryfuje w niebezpiecznym kierunku, a kto jest tego sprawcą powszechnie wiadomo. Polska - niestety - nie prowadzi suwerennej polityki. Pewnie z powodu swojej słabości ekonomicznej i wewnętrznego zindoktrynowania - wiadomo przez kogo. Jestem tym zaniepokojona :(((

  I pewnie dlatego uważam, że bez pomocy Boskiej jesteśmy bezbronni. Ale Ty nie podzielasz takich metafizycznych nadziei ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

ULUBIENI AUTORZY

więcej