Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Broll i Meszka już nie żyją. Nie załapali się na zmianę.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niech przemówią fakty.

 


http://www.tvn24.pl/katowice,51/dlaczego-sad-nie-zdazyl-wyplacic-odszkodowania-krystianowi-brollowi,723126.html

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/ofiary-psychiatryka-nie-dozyly-zadoscuczynienia/l90nejg

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/dostalem-bialaczki-w-szpitalu/wb0gpzz

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/slask/krystian-broll-byl-przetrzymywany-w-szpitalu-psychiatrycznym-teraz-ma-bialaczke/98s8k85

http://www.tvp.info/24180866/bezprawnie-zamkniety-w-zakladzie-psychiatrycznym-na-8-lat-krystian-broll-w-sadzie-walczy-o-145-mln-zl

http://nie.com.pl/archiwum/dom-wariatow-dla-kazdego/

http://nie.com.pl/archiwum/nie-oddam-mojego-wariata/

 

Niestety. Nadal działają bezmyślni i okrutni prokuratorzy. Sądy - co do zasady - nie chcą płacić odszkodowań za błędy i przestępstwa funkcjonariuszy i urzędników. Biegli bezczelnie opóźniają wydawanie opinii. RPO najwięcej czasu poświęca polityce. Ofiary nie mają żadnych szans w starciu z systemem.

 

A my milczymy!


Appendix.

Znowu nie będzie winnych?

http://www.nowiny.rybnik.pl/artykul,42699,nie-zyja-dwaj-byli-pacjenci-szpitala-psychiatrycznego-aktualizacja.html

 
 

 

 

KOMENTARZE

 • To było i jest w Polsce
  Zmiany są nieznaczne.
 • Warunki do istnienia psychuszki
  Dla orzeczenia psychuszki potrzebne jest trio: fałszywy oskarżyciel wysyłający na badania psychiatryczne niewygodnych ludzi, dyspozycyjni psychiatrzy piszący fałszywe i absurdalne opinie oraz sąd, przyklepujący taki stan rzeczy.
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Tak to skończył się komunizm ha ha....Lenin: " Nasz kodeks moralny jest całkowicie nowego typu, nam wszystko wolno". Czy przed jakimkolwiek budynkiem sądu w Polsce lub w jego środku ktoś widział DEKALOG ?
  Co wisi na honorowym miejscu w budynku Sądu Najwyższego w Polsce ? DEKALOG, czy portrety komunistów ? Na fasadzie Sądu Najwyższego w USA znajdziemy DEKALOG, podobnie na głównych drzwiach wejściowych:
  http://www.itwillpass.com/Mose...
  DEKALOG przed sądami w Stanach Zjednoczonych :
  http://www.msnbc.com/sites/msn...
  http://www.msnbc.com/sites/msn... Fundamentem sprawiedliwości jest DEKALOG.
  Jakim cudem w kraju, w którym sędziami czy prokuratorami są ludzie wychowani w komuniźmie, kierujący się leninowskim kodeksem "moralnym", może królować sprawiedliwość ? Po połączeniu RFN i NRD, wszyscy sędziowie w NRD zostali usunięci z wymiaru sprawiedliwości dlatego, ponieważ głupi, zdegenerowany i kryminalny element nie posiadał kalifikacji moralnych i profesjonalnych na takie odpowiedzialne stanowiska.
  Środowisko prokuratorskie i sędziowskie niestety nadal czuje się bezkarne. Jest to kasta, która nie podlega żadnej kontroli (nawet tej społecznej). Dostrzegam cynizm i małostkowość oraz różne wpadki Prawa i Sprawiedliwości (niekoniecznie te, które wywlekają telewizje PO)! Choć, można polemizować z ich poglądami i decyzjami, ale według mnie jedno jest pewne, PiS wygra wybory jeżeli chwyci tego gada za mordę i zaprowadzi porządek w ogródku samej Temidy! Pawła M. – sędziego Sądu Okręgowego w Szczecinie, który ukradł element do wiertarki, sąd zawiesił w czynnościach służbowych na 5 miesięcy i obniżył mu pobory w tym okresie o 25 procent. Zatem sędziemu zafundowano płatne dłuższe wakacje na koszt podatnika. /newsbook.pl./
  NO COMMENTS!!!!!
 • @kula Lis 66 08:08:48
  "Po połączeniu RFN i NRD, wszyscy sędziowie w NRD zostali usunięci z wymiaru sprawiedliwości dlatego, ponieważ głupi, zdegenerowany i kryminalny element nie posiadał kalifikacji moralnych i profesjonalnych na takie odpowiedzialne stanowiska".

  Proponuję więc Wieder-Wiedervereinigung, czyli Drang nach Osten nr 2. Aż po Bug. O ile wiązać się z tym będzie perspektywa niemieckiej wydajności i niemieckich zarobków, a nie życie od 1-go do 1-go w nieskończoność.

  Przy czym o ile tamto Osterweiterung z 1990 r. było połączone z pierwszym po wojnie namacalnym zderzeniem kulturowym Wschodu i Zachodu, przy językowej tożsamości językowo-historycznej (aż do 1945 r.), o tyle obecne Wieder-Wiedervereinigung byłoby inkorporacją organizmu słowiańskiego, przez lata należącego do kręgu kultury łacińskiej, z podobnym życiorysem co była NRD (plus postkomunizm, którego NRD nie miało, ale on tylko może ułatwić dogadanie się z Zachodem), do zachodniego w pełni ukształtowanego bytu cywilizacyjnego .

  Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, by - przykładem niemieckich - także polskie sądy drugiej instancji zasądzały odszkodowania za przewlekłość postępowania w przypadku, gdy przez rok nie uda się zakończyć sprawy w pierwszej instancji (rok jako reguła).

  Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, by sprawiedliwość orzekana była "tymczasowo" w języku Lutra, a następnie tłumaczona na nasze jako formalny wyrok dla odbiorców. Łatwiej przetłumaczyć sprawiedliwy wyrok z obcego na polskie, niż czytać polskie wygibańce logiczno-prawne, których jedynym celem jest zatuszowanie stanu faktycznego i rozmycie odpowiedzialności.

  Zresztą nie miałbym nic przeciwko orzekaniu w oparciu o sprawdzony ponadstuletni BGB tudzież anglosaski system precedensowy, z pominięciem zawiłych i nieżyciowych rozwiązań polskiego KC (kompromis przedwojennego rozsądku z siermiężnymi realiami gomułkowskiego realizmu) - oczywiście preambułę "Im Namen der Republik Polen" można pozostawić w mocy, zamiast ichniego "Im Namen des Volkes", coby nie dawać paliwa posłance Pawłowicz.

  Oczywistym wspólnym fundamentem i pomostem są korzenie chrześcijańskie i 500 lat łacińskości. Na początku zapewne trochę tarć będzie, ale jeśli w stawie będzie wystarczająco dużo luzu, wszystkie istotne dla ruchu kości nieinwazyjnie miejsce sobie znajdą, jestem pewien.

  Formalny brak barier językowych, przy niezrozumieniu kulturowym, jest często trudniejszą barierą do pokonania, niż zrozumienie mentalne, mimo braku wspólnego języka.

  /Ot, trochę językoznawcy, a może i inni kulturoznawcy, dorobią na boku... nie ma złego, co by na dobre nie wyszło/.

  Mój ostatni przypadek z życia:

  Jestem w urzędzie gminy. Potrzebuję zaświadczenia o wymeldowaniu 4 osób. Przemiła (młoda) urzędniczka załatwia to w 5 minut, szast-prast, pieczęć, opłata 17 PLN i załatwione.

  Dwa dni później - co za pech, dlaczego nie wziąłem tego od razu? - potrzebuję jeszcze jednego egzemplarza tego samego zaświadczenia, ale trafiam na inną urzędniczkę (absolutnie inne nastawienie mentalne, na marginesie powiem tylko, że 20 lat starsza, przy czym oczywiście nie może to być żadna reguła, bo akurat promil nonkonformistów wśród 50- i 60-latków jest najwyższy, a wśród wychowanych na "grze w komórkę" 20- i 30- latkach sami oportuniści).

  I cóż słyszę? Że owszem, mogę takie zaświadczenie dostać, ale dla każdej z tych osób z osobna, co wyniesie mnie 68 PLN.

  Szlag mnie trafił.... Jeszcze okazało się, że przywołana na podorędziu do rozwiązania sporu kierownik wydziału , gdy tylko usłyszała o "nadgorliwości" poprzedniej usłużnej urzędniczki, zapowiedziała wyciągnięcie wobec niej konsekwencji z tytułu narażenia Skarbu Państwa na uszczuplenie...

  Zdzierstwo ma swoje granice.
  17 PLN za zaświadczenie (jedno zdanie!) jest OK.
  Rozdrabnianie się na 4 zaświadczenia nie ma najmniejszego uzasadnienia faktycznego i jest działaniem na szkodę:
  - obywatela
  - lasów państwowych
  - urzędu (kolejki)
 • Wiem o czym piszesz Rebeliantko!
  Wiem o czym piszesz Rebeliantko bo tylko dzięki modlitwie do wstawiennictwa NMP udało się mojej rodzinie uniknąć podobnego losu. Kiedy okazało się że fałszywi świadkowie poplątali się we wcześniej ustalonych wersjach zeznać i groziła kompromitacja całej tej chucpy zorganizowanej przez lokalną biurokrację przeciwko mojej rodzinie, sądzący mnie sędzia postanowił uruchomić wariant "B" czyli umieszczenie niewygodnego świadka jego niegodziwości w wariatkowie.

  http://niepoprawni.pl/blog/godny-ojciec/swieta-swieta-i-po-swietach-czyli-o-koniecznosci-szkolenia-dzieci-na-wypadek-ich
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Szkoda, że ta kasta wypowiada się publicznie z taka pogardą i butą. Co wypowiedz to coraz większe poparcie dla zmian w sadownictwie.
  Takie właśnie osoby psują dobre imię uczciwie pracującym
  ludziom w prokuraturach i sądach. Prymitywna stara raszpla Gersdorf prostacko mataczy. Wniosek? Żeby taki skrajny tłuk został mianowany prezesem SN musi mieć sporo za uszami. Ta osoba ma problemy z potoczną polszczyzną, o poprawnej już nie mówiąc. Najwyższy czas obalić dyktat szczególnej kasty mafijnej w togach...Rozpirzyć to przestępcze gniazdo i stworzyć wymiar sprawiedliwości od podstaw. Przyjdzie szeryf...I tu kobita ma rację! Ktoś to musi pozmieniać! Na początek szeryf pozmienia kryteria wyboru tych najlepszych z najlepszych. Zablokuje możliwości wyboru byle jakich i przestępców oraz uczyni z tego byle jakiego wymiaru "czegoś tam" prawdziwy wymiar sprawiedliwości. Czas na wielkie trzepanie w sądownictwie i powyrzucać tych skorumpowanych , patrzących na kasę, tych co nie pracują zgodnie z prawem i robiącym usługi kolesiom. Czy prokuratorzy, sędziowie usprawiedliwiają kradzieże, branie łapówek, malwersacje niskimi zarobkami? Tak to odbieram. Jak zarobki są niewystarczające i tylko dla zarobku są sędziami niech odejdą. Oczyści się wtedy sądownictwo. Zostaną ci co wiedzą po co tam są. Wywalić z sądów takie typy bezczelne które przynoszą wstyd uczciwym sędziom. Pochodzi z nominacji Bula, rozum ma Kubusia Puchatka, a aparycję prowincjonalnej szynkarki. Nie ma więc przymusu na wielkie apanaże Gersdorf. Gersdorf wygląd ma prymitywnej baby ze sklepu Gminnej Spółdzielni na prowincji, taka szynkara ważąca brudnymi łapskami słoninę..Kochani czytelnicy sprawdźcie jaką pracę doktorsko habilitacyjną miała pani Gersdorf i jaki z niej pożytek dla nauki, czy za takie coś powinno się nadawać tytuły profesorskie ??? Profesor profesorowi nie równy. A ogólnie to profesorków mamy jak psów tylko jakoś efektów nie widać a zwłaszcza siły i znaczenia naszego państwa. O ile dobrze sobie przypominam to za tą babą Gersdorf w kaście, ciągnęła się jakaś aferka korupcyjna. Proponuję poddać czołowych sędziów egzaminom kompetencyjnym. Ciekawe, czy wtedy okazałoby się, że - jak mówi pani sędzina - tą śmietankę tworzą "najlepsi"? Przez lata jakość aparatu sędziowskiego mocno traciła na tym, że środowisko to było hermetyczne i samo się wybierało. Prosty chłop dobrze wie, że chów wsobny prowadzi do degeneracji i patologii a takie zjawisko występuje w polskim, pożal się Boże, wymiarze sprawiedliwości. Czy to nie rozrzutność państwa, żeby tacy jak "sędziowie" nie płacili ZUS, nie mieli emerytur tylko przechodzili w "stan spoczynku" który de facto sprawia, ze otrzymują ok.80% pensji!!! To tych darmozjadów utrzymują ci co maja po 2.000zł. I czy to nie kasta. A ci z TK horrendalne zarobki. Ciekawe co z tymi wypłatami za urlopy!? Każdy kto jest na państwowym garnuszku czyli zarabia z budżetu powinien mieć ustalony zarobek i podany do publicznej wiadomości. Dlaczego nadzwyczajna kasta ma tyle zarabiać? wypracowują jakiś zysk? tu granica zarobku powinna być maximum 10 tys netto i to na zasadzie: nie chcesz? to szukaj innej pracy.
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Afery i aferki to powód ale najważniejszym powodem jest przerwanie panowania klanów prawniczych służących nie Polsce i społeczeństwu tylko " na telefon ". Te klany wywodzą się wprost z tych co to strzelali w tył głowy starą sowiecka metodą. Ich następcy często taką mentalność wynieśli z domów. W innych krajach zrobiono to od razu i jest spokój ! Poziom zaufania do polskich sądów jest dramatycznie niski. Planowana reforma sądownictwa spowodowała, że media poświęcają sędziom nieco więcej uwagi, ale co głównie opisują? Wykroczenie sędziego, który ukradł kawałek kiełbasy za 6 zł, czy element wiertarki za parę zł. To wykroczenia drobnych złodziejaszków i to nie one powodują brak zaufania do sądów. To czyny o niskiej szkodliwości społecznej, a naprawdę dużą szkodliwością społeczną jest to, co odbywa się w gmachach sądów: korupcja, niesprawiedliwe i „ustawiane” postępowania, orzeczenia i wyroki. Przekręty w krakowskim sądzie to już grubszy kaliber, ale są to przestępstwa urzędnicze, które z tym, co dzieje się na salach sądowych nie mają nic wspólnego. Dlaczego media tak mało ujawniają bulwersujących spraw, które toczą się przed sądami przecież to one powodują negatywny stosunek obywateli do tzw. „wymiaru sprawiedliwości”. W Polsce są tysiące absolwentów studiów prawniczych którzy nie mają szans na pracę w sądownictwie. Około 6 % absolwentów prawa nie ma w ogóle pracy !!! A kto w sądach??? Resortowe dzieci z PRL. Na pohybel "nadzwyczajnej kaście" z PRL-u. Dość homo sovieticus i ich resortowych progenitur w prokuraturach i sądach RP! Prezydent Trump wymienia 300 prokuratorów czyli posyła na bezrobocie ze skutkiem natychmiastowym !!! Ps..Sędzia Lidia Jedynak umaczana w Amber Gold wg Wasserman , a co z w-ce prokurator Jedynak z Krakowa zamordowana przez syna, umorzono już sprawę?
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Kościerzyna: sędzia łapówkarz przed sądem. Brał pieniądze za korzystne wyroki. Bulwersująca sprawa na Pomorzu. Sędzia z dwudziestoletnim doświadczeniem stanął przed Sądem Okręgowym w Koszalinie w roli oskarżonego o korupcję. Brał od podsądnych łapówki za korzystne dla nich rozstrzygnięcie sprawy. Janusz Korzeniowski był przewodniczącym Wydziału Karnego Sądu Rejonowego w Kościerzynie. Wpadł przez pazerność. W 2008 roku sędzia prowadził sprawę lokalnego biznesmena Mariana T. Skazał go na 3 lata więzienia, ale odraczał wykonanie wyroku w nieskończoność - za łapówki. Był przy tym bardzo chciwy - nie pogardził nawet półmiskiem ryby w galarecie. Był tak bezczelny, że sam dzwonił do mnie i mówił: "Dawaj pieniądze, bo pójdziesz siedzieć" - relacjonuje zeznania Mariana T. dziennik "Fakt". Biznesmen w końcu miał dość i zawiadomił policję. Janusz Korzeniowski został oskarżony o przyjęcie od podsądnych 140 tys. złotych łapówek. W 2014 roku został skazany na 5 lat więzienia, przepadek łapówek i 60 tys. zł. grzywny. Odwołał się od tego wyroku. W czwartek rozpoczął się jego proces w Sądzie Okręgowym w Koszalinie. Janusz Korzeniowski zatopiony przez kilka osób: pani z agencji towarzyskiej i przedsiębiorca. SSR nadal pracuje zawodowo pisząc ludziom pozwy, apelacje+ jako zawieszony sędzia otrzymuje 3/4 pensji czyli ok. 6 tys.zł na miesiąc ! Wypłacono mu do dziś ponad pół miliona pensji. Teraz zacznie leczyć się psychologicznie lub psychiatrycznie. Takich sędziów to jest w Polsce 90procent, łapówki, chowanie dokumentów, wydłużanie spraw i wiele innych bardzo poważnych przestępstw że strony sędziów. Elity, które mają stać na straży praworządności okazują się być najgorszą swołoczą. SSR w Kościerzynie woj. pomorskie Janusz Korzeniowski osądzał "bytowskiego" złodziejskiego komornika oraz Marcina Stefańskiego po ożenku zmienionego w Plichtę za działalność biznesową przed Amber Gold!!! Ten sędzia wcześniej pracował także w Komisjach Wyborczych, a w XII 2016 dał popis przed komisją ds. Amber Gold, jest nagranie YouTube. Ps..To są skutki rekrutacji na studia, punkty za pochodzenie, punkty za przynależność partyjną rodziców itp. Z hołoty inteligencji się nie zrobi. Poziom zaufania do polskich sądów jest dramatycznie niski. Planowana reforma sądownictwa spowodowała, że media poświęcają sędziom nieco więcej uwagi, ale co głównie opisują? Wykroczenie sędziego, który ukradł kawałek kiełbasy za 6 zł, czy element wiertarki za parę zł. To wykroczenia drobnych złodziejaszków i to nie one powodują brak zaufania do sądów. To czyny o niskiej szkodliwości społecznej, a naprawdę dużą szkodliwością społeczną jest to, co odbywa się w gmachach sądów: korupcja, niesprawiedliwe i „ustawiane” postępowania, orzeczenia i wyroki. Przekręty w krakowskim sądzie to już grubszy kaliber, ale są to przestępstwa urzędnicze, które z tym, co dzieje się na salach sądowych nie mają nic wspólnego. Dlaczego media tak mało ujawniają bulwersujących spraw, które toczą się przed sądami przecież to one powodują negatywny stosunek obywateli do tzw. „wymiaru sprawiedliwości”. Dobry przedstawiciel kasty niezwykłej wg sędzi KRS, o kastach mówiła Irena Kamińska z tego KRS..I pewnie takich jak on są dziesiątki, jeśli nie setki. Tutaj skazany się wkurzył bo miał w tym interes ale jak obie strony mają interes by cicho siedzieć to...Jeszcze gorzej jest w tzw. prokuraturze. Tam panuje wręcz epidemia głupoty i korupcji. Hołota. Powinno się zrobić dokładną lustrację majątkową sędziów i prokuratorów, sprawdzić posiadany majątek porównując z osiąganymi dochodami. No ale to byłby zamach na niezawisłość sądów, prawda? Pani Gersdorf i panie Żurek może jakieś spicze na temat kryształowych cech nadludzi w bezmiarze niesprawiedliwości. Proceder trwał 20 lat gdzie były wasze kontrole samorządowe. Też brali? Przede wszystkim lustracja ! A następnie eliminować sędziów którzy skalali zawód sędziego wydając wyroki pod partyjny interes. Ktoś kto się sprzedał za marne grosze aby być usłużnym wobec władzy powinien na zawsze pożegnać się z zawodem prawnika a nie tylko sędziego ! Bowiem nikt nie zagwarantuje iż wykonując zawód adwokata, ponownie nie będzie brał łapówek czy zacznie być uczciwym ! Zaorać przekręciarzy, panie Ziobro! I to jak najszybciej! Szkoda życia na takich suk.in.synów!!!! Jaką kanalią trzeba być, aby tak postępować! A broniących tych złodziei i malwersantów, również solidnie ukarać i wypad z zawodu!!! Osuszenie bagna z nadzwyczajnej kasty w Polsce jako żywo przypomina bohaterów "Konopielki" Edwarda Redlińskiego.
  Tam też niepiśmienny motłoch bał się osuszenia bagna gdyż to miało skutkować końcem świata. W tym celu prosili niejakiego dziada by odczynił czary, nadzwyczajna kasta też uczepiła się jako rzep swojego dziada w nadziei że ich uratuje, nie zauważyli jednak że to nie jest nawet dziad, a tylko zwykły pierdun...Rzeczoną nadzwyczajną kastę należy wy...rzucić w całości tj. 10tyś na zbitą twarz po czym przeprowadzić ponowną w skali całego kraju weryfikację ze sprawdzeniem do 3-go pokolenia wstecz minimum co robiło i skąd przypełzło mamełe i tate oraz jakie mieli poprzednie nazwiska, po czym przyjąć zwrotnie ca 5tyś (według standardów świata cywilizowanego). Takim to sposobem można osuszyć bagno z żydobolszewickiej nadzwyczajnej kasty a koniec świata nie nastąpi ;) Zawodowa i etyczna jakość tego środowiska niczym nie odbiega od kondycji reszty "elyt" wyprodukowanych i wypromowanych przez PRL, które zwartym szykiem, bez jakiejkolwiek weryfikacji, przepłynęły zeń do tzw. III RP.Nie zapominajmy, że to osobnicy bardzo starannie wyselekcjonowani przez komunistyczne instancje za późnego Gierka i w stanie wojennym, czyli element najbardziej patologiczny i cyniczny.Wielu z nich zdążyło już wprawdzie przejść- w aureoli "autorytetów"- na luksusowe emerytury, lecz zostawili na swoich miejscach wychowanków o podobnej kondycji, zwłaszcza moralnej. Niewiele przesadzę sugerując ich zbiorową eliminację z obszaru wszystkich branż i okrycie karą dożywotniej niepamięci.Zalania jej wapnem.Te typy, wyposażone w realną władzę i gwarancje bezkarności, świadomie i celowo niszczyły życie i szanse najlepszych, najwartościowszych ludzi, skazywały nasz kraj na afrykańskie standardy i mechanizmy, siały wszędzie destrukcję i draństwo, skutecznie hamowały prawdziwy cywilizacyjny postęp. Działały grupowo poprzez sitwy, kliki, koterie, towarzystwa wzajemnej brudnej adoracji. Kompromitowały stanowiska jakie zajmowały, tytuły jakie nosiły, ośmieszały i osłabiały Polskę, życie tutaj zamieniały w piekło lub bagno. Bez żadnych skrupułów, bez najmniejszej refleksji. Dla korzyści prywatnych.Trzeba ich głośno po imieniu nazwać, usunąć zewsząd i z naszej strasznej o nich pamięci. Bez żadnych jak oni skrupułów. Bez tego nie ruszymy jak należy naprzód, będziemy się o nich potykać i przewracać. Nie mamy już na to sił ani czasu. Polska nie ma na to czasu. Problem z sądownictwem w ogóle jest głębszy i trudniejszy. Nie jest tak, że sędziowie stanowią jakieś elity kształtujące się i budujące coś od czasów zaborów.Trzeba sobie uświadomić,że po drodze od tamtej pory była II wojna świat. Niemcy w zasadzie zaczęli eksterminację od wymordowania elit. I wtedy właśnie straciliśmy polskie elity nie tylko prawnicze,ale i akademickie i inne. Obecne środowisko jest niestety ukształtowane przez żydokomunę. Kto skazywał polskich żołnierzy wyklętych? Kto ścigał polskie podziemie? Kto stworzył w Polsce taki system prawny,który wymaga interpretacji? Środowisko prawnicze nie było weryfikowane. I tu tkwi meritum problemu. Bez weryfikacji i zmian w sposobie kształcenia prawników nic się nie zmieni. A takie przypadki,jakie zostały przedstawione, świadczą tylko o tym, że reformę sądownictwa należy potraktować jako sprawę pilną. Jakiej to moralności można się spodziewać po potomkach czerwonych sędziów sprowadzonych na bagnetach armii czerwonej. To są potomkowie tych bandytów, którzy mordowali polskich patriotów po II WW. To, że teraz ich dzieci zakoszą coś w sklepie to pikuś. O wiele ważniejsze jest to jakie wydają wyroki i jak nadal trzymają za twarz cały naród. Dlaczego w Polsce 72 lata po wojnie posiadanie broni jest zakazane. Odpowiedź jest prosta, niewolnicy nie mogą posiadać broni!
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Sędzia miał połaszczyć się na 50 zł. Kamery wszystko nagrały. Wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie miał połakomić się na... 50 złotych. Pieniądze te ukradł na stacji paliw, co utrwaliły nagrania monitoringu. Sprawą zajmuje się Sąd Okręgowy w Płocku. Bulwersujące zdarzenie opisał portal newsbook.pl.

  3 marca na stacji paliw w Wężykach, koło Sochaczewa, zatrzymał się Mirosław T. – wiceprezes Sądu Rejonowego w Żyrardowie. Mężczyzna kupił napój.

  – Zapłacił już za niego, gdy do kasy podeszła kobieta i położyła na ladzie 50 złotych, bo za tyle zatankowała. Po chwili ten mężczyzna wyszedł, a pieniądze zniknęły – relacjonował pracownik stacji „Orlen” w Wężykach.

  Klientka, która straciła pieniądze, zażądała przejrzenia monitoringu. Zapis z kamery nie pozostawiał złudzeń, 50-złotowy banknot zniknął w kieszeni mężczyzny, który w chwilę potem odjechał z Wężyk. Sprawca miał wykorzystać chwilę nieuwagi i „zaopiekować się” 50-złotówką. Kamery zarejestrowały także numery jego samochodu. Okazało się, że auto należy do wiceprezesa Sądu Rejonowego w Żyrardowie, a prywatnie męża prezes Sądu Rejonowego w Sochaczewie.

  Kobieta, która straciła pieniądze, musiała drugi raz zapłacić za paliwo. Jest mieszkanką Wężyk żyjącą bardzo skromnie.

  Gdy policjanci dotarli do Mirosława T., ten zasłonił się immunitetem sędziowskim. W tej sytuacji mundurowi nie mogli wiele zrobić.

  Czynności polegały na przesłuchaniu świadków tego zdarzenia oraz zabezpieczeniu monitoringu. Wszystkie zebrane materiały zostały już przekazane do Sądu Rejonowego w Żyrardowie

  – poinformowała sierż. szt. Agnieszka Dzik, z KRP w Sochaczewie.

  Materiały z zapisu kamer monitoringu ze stacji benzynowej w Wężykach zostały przekazane przez sochaczewską policję do Sądu Rejonowego w Żyrardowie, a ten jeszcze dzisiaj powinien dostarczyć je do nas. Niezwłocznie, po zapoznaniu się z nimi prezes Sądu Okręgowego w Płocku podejmie stosowną decyzję

  – powiedziała Iwona Wiśniewska–Bartoszewska, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Płocku

  O skomentowanie zdarzenia dziennikarze poprosili sędziego Mirosława T.

  Toczy się w tej sprawie postępowanie. Dlatego dostałem od swoich zwierzchników zakaz wypowiadania się w tej sprawie. Gdybym mógł, to na pewno bym się odniósł do tej sprawy

  – stwierdził sędzia.
 • @Rebeliantka 06:17:55 tak robi się w USA.
  Prokurator generalny US Jeff Sessions poprosił wszystkich 49 generalnych stanowych prokuratorów o rezygnację natychmiastową w ostatni piątek. Zostali w piątek poproszeni o podpisanie rezygnacji i natychmiastowe opuszczenie biur. Prokurator Nowego Jorku Indianin Barara odmówił podpisania takiego oświadczenia został natychmiast zwolniony wyrzucony ze swojej pracy i biura, pomimo, że na początku Trump zaproponował mu pozostanie. Tak oto Trump wymienia cała ekipę.
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Korzystne wyroki w zamian za przyjęcie korzyści majątkowych? CBA stawia kolejne zarzuty dla adwokata i prokuratora z Koszalina. Delegatura CBA w Gdańsku pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzi postępowanie przeciwko adwokatowi Arturowi N. oraz prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Koszalinie Karolowi K., którym przedstawiono zarzuty pośredniczenia w załatwieniu sprawy oraz przekroczenia uprawnień przez prokuratora polegające na uzyskaniu korzystnych decyzji procesowych przez podejrzanych w kilku postępowaniach przygotowawczych, w zamian za przyjęcie korzyści majątkowych. Materiały w powyższej sprawie zostały uzyskane w ramach czynności własnych funkcjonariuszy CBA Delegatury w Gdańsku. Z materiałów postępowania wynika, że mecenas Artur N. podejmował się pośredniczenia w załatwieniu spraw w postępowaniach przygotowawczych prowadzonych przez prokuratora Karola N., wykorzystując swoją znajomość prywatną z prokuratorem uzyskiwał w sposób bezprawny informacje z postępowań, w zamian za co przyjął korzyści majątkowe w kwocie nie mniejszej niż 89 000 zł oraz 3 000 Euro. Na bazie materiałów zebranych przez Delegaturę CBA w Gdańsku, uzupełniono zarzuty podejrzanym - adwokatowi z woj. zachodniopomorskiego oraz prokuratorowi Prokuratury Rejonowej w Koszalinie. Podejrzanemu Arturowi N. postawiono kolejny zarzut o to, że w celu osiągnięcia korzyści majątkowej powoływał się na wpływy w Prokuraturze Rejonowej w Koszalinie, a także utrudniał postępowanie karne celu korzystnego zakończenia postępowania dla jednego z podejrzanych. Prokuratorowi Karolowi K. postawiono kolejny zarzut przekroczenia uprawnień, utrudniania postępowania karnego, bezprawnego ujawniania informacji o przebiegu postępowania i planowanych czynnościach. Zdarzenia objęte tym zarzutem miały miejsce w 2013 roku. W sprawie podejrzanym przedstawiono już łącznie po 5 zarzutów.

  CBA.gov.pl
 • Krysiu ciekawe komentarze o tym poubeckim aparacie więc wklejam, osądźcie sami.
  krakus | 14.03.2017 [13:24]

  Dobry przyklad przekretu czy zlodziejstwa ) jest kamienica , gdzie mieszkalem . Krakow , ul Krowoderska 54. Wlasciciel , sedziwy staruszek , wspominal nieraz w rozmowie ze mna , ze chce oddac kamienice na cele charytatywne ( nie mial nikogo bliskiego z rodziny ) . Nie chcial jednak tego zrobic przed smiercia , bo obawial sie , ze moze tak skonczyc jak jego kolega , ktory tak zrobil i pozniej dom starcow ( nowy wlasciciel jego kamienicy kazal mu placic czynsz jak wszyscy -sic !). W kamienicy mieszkal rowniez byly uek - wg relacji starszych lokatorow . I co sie okazalo . W noc , kiedy wlasciciel zmarl ( mieszkal sam ) byl w jego mieszkaniu wspomniany ubek i jakas nieznana nam ( lokatorom) kobieta . I co sie okazalo , wlasciciel przekazal kamienice ( ok. 3 milonow ) wg relacji ubeka w testamencie ustnym wlasnie jemu (...) Walczylismy wszelkimi srodkami , wlacznie z telewizja krakowska , ktora zrobila reportaz ze mna i innymi lokatorami . Nic nie pomoglo . Magistrat i sady jakby - nie moge tego udowodnic , ale tak wygladalo - jakby mieli niektorzy udzial w tym procederze . A na koncu , nawet zaczeli mnie straszyc roznymi pismami - ale bylem juz poza granicami i tak zostawilem cala ta sprawe.  Seen | 14.03.2017 [13:47]

  Kamienica na Loretańskiej 5 została kupiona za 10 tys. złotych od staruszek na Śląsku. Pani prokurator stwierdziła, że jest to realna i godziwa cena, bo tyle przecież nowy właściciel zapłacił.
  Kupował Stefan Czerski z pomocą pracownika dawnego PGM Strumińskiego. Kamienica obok, czyli Loretańska 3 podobnie.
 • @kula Lis 66 14:11:16
  Dzięki za komentarze.
 • @Godny Ojciec 12:12:17
  Tak, to ich wariant rezerwowy. Na szczęście nie udało się im go zrealizować.
 • Co za drań
  ocenił negatywnie informacje o śmierci Brolla i Meszki, straszliwie pokrzywdzonych przez psychiatrycznych bandytów? Ludzi pokrzywdzonych przez dyspozycyjnych psychiatrów-sadystów na zamówienie bandytów w togach!
 • @Rebeliantka 16:26:42
  Jakaś lewacka menda jakich tu sporo, to zrobiła, oby go to samo nie potkało. Pzdr!
 • @kula Lis 66 16:35:06
  a to nie znasz tych zydow z WPS-u
  pzdr.
  dla autorki
  5+
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Czy ktoś wie, co ona chazarka Gersdorf powiedziała i czy ona sama wie?

  " Ja nie mówiłam, jak to mało zarabiają sędziowie, tylko że to nie są… Mówiłam po pierwsze w kontekście, że się zarzuca, że to są tzw. tłuste koty, mówiłam, że to nie są takie wielkie pieniądze " podobnie jak: "żałuję" a jednocześnie "nie żałuję". Czyli typowo żydokomusze tłumaczenie - odbierajcie tak, jak tego chcecie. I wreszcie pazerna baba powiedziała prawdę: "Ja odbieram to jako zaplanowaną akcję, która – tak poważnie rzecz biorąc – ma spowodować zmiany w ustroju sądów powszechnych. Bo jeżeli tak źle mówi się o wymiarze sprawiedliwości , to znaczy, że ktoś musi to naprawić, musi przyjść szeryf i to zmienić"....I w tym cały sęk, trzeba jak najszybciej zrobić porządek w sądach. O pomstę do nieba woła fakt, że sędziowie, którzy mają stać na straży prawa, sami są przestępcami. Typowa komuna. Nietykalne komunistyczne sługusy, wyszkoleni przez NKWDowców. Panie Ziobro, rób porządki, a my - za Tobą murem!
 • @Husky 17:28:40
  Znam, znam tylko z grzeczności i szacunku dla Krysi ich po imieniu i nickach nie wymieniłem. Pzdr!
 • @kula Lis 66 17:40:29 ps.
  27 tys miesięcznie z budżetu... toż to rozbój w biały dzień. "winni iść najlepsi". Prawda. To co robi tam tłumok i przestępca Gersdorf o aparycji bagarzowej?? W Żyrardowie za 10 tys. zł+50 zł to jako tako się przebiduje?
  Przy tym sędziów jest podobno o 50 % za dużo. Wzorem Prezydenta Trumpa należy ostro zweryfikować urzędniczą patologię.
 • @kula Lis 66 17:40:29
  Po słowach w rozmowie z panem Miernikiem w których powiedziała cytuję "bedę was rozjeżdżać moim samochodem", a to jest grożba karalna - powinien iść wniosek do prezydenta o jej odwołanie. A tak w ogóle natychmiast powinna iść poprawka do odpowiedniej ustawy, ograniczająca immunitet sędziowski i prokuratorski tylko do czynności jakie podejmują sędziowie i prokuratorzy w związku z pełnionymi przez nich funkcjami. Powinno się to zrobić natychmiast, po to a by tę nadzwyczajną kastę ludzi sprowadzić na ziemię - dla jej dobra. Innym słowem, jeżeli sędzia lub prokurator popełnia pospolite przestępstwo, ma sprawę karną i idzie siedzieć i nie ma zapytań o cofnięcie immunitetu. Przecież oni stoją ponad prawem. Czas dyskusji nad tym już minął. Trzeba w końcu to zrobić, bo oni pozostają bez jakiejkolwiek kontroli.
 • @Rebeliantka 15:35:27
  To trzeba przeczytać, jeśli chce się poznać brutalną prawdę o I Prezes SN chazaroniemce Gersdorf: http://trustandcontrol.salon24... http://trustandcontrol.salon24...
 • @Rebeliantka 15:35:27 wbij w wyszukiwarkę Gersdorf zobaczysz jej familię.
  http://inwentarz.ipn.gov.pl/#
 • @kula Lis 66 18:03:59
  IPN BU 01220/241
  Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Warszawie [1944] 1954-1990
  Tytuł: Materiały operacyjne przechowywane poza teczkami operacyjnymi dot. Fritz Gersdorf (kontrola operacyjna krypt. "Fryc") - pobyt w Polsce (...)
  IPN Po 08/1285
  Wojewódzki Urząd Spraw Wewnętrznych w Poznaniu [1945] 1983-1990
  Tytuł: Kwestionariusz ewidencyjny kryptonim "Fryc" dot. Gersdorf Fritz, imię ojca: brak danych, ur. 14-11-1921 r. Kontrola operacyjna obywatela RFN w (...)
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Gdyby min Ziobro i szef CBA ogłosił, że zbiera informacje o korupcji w Polsce to w ciągu tygodnia dostałby 20 tyś. informacji !
  część spraw o korupcję została,,ukręcona ,, w prokuraturach i sądach.
  "Polska to kraj teoretyczny" -min. "Sienkiewicz"
  W gminach czy powiatach za Tuska lokalne sitwy ustawiały przetargi,zatrudniały pociotków na fikcyjne stanowiska.
  Wiele inwestycji to buble.
  Firmy niemieckie miały zielone światło na inwestycje/wiatraki/ a polskie firmy padały !
  Wyłudzenia VAT na miliardy nie mogły być niezauważone.
  Rachunki za usługi budowlane to rzadkość.
  Wybory samorządowe były przeprowadzone według specjalnego scenariusza.Komendant policji to kolega wójta czy burmistrza.
  Walka z korupcją potrzebna jak tlen.
  Wiatraki to tylko odprysk niemieckich interesów.
  Niemieckie supermarkety to jest zagrożenie.
  Panie Ziobro do roboty.
 • Co tak przeraziło sędziów z KRS? Ziobro: Ustawa w kilku punktach łamie konstytucję
  http://niezalezna.pl/95396-co-tak-przerazilo-sedziow-z-krs-ziobro-ustawa-w-kilku-punktach-lamie-konstytucje To się „Iustitia” obudziła a wszystkie te zachody tego całego Stowarzyszenia Sędziów a właściwie kółka wzajemnej adoracji tylko po to aby odwlec moment uchwalenia nowej ustawy. Kasta sędziowska w naszym kraju ma wprawę w odwlekaniu spraw a w końcu w umorzeniu. W tym przypadku liczą na zmianę rządu.

  Wiadoma ferajna podnosi wrzask bo, że to już koniec a iskanie łotrów w "wymiarze" - już się rozpoczęło.
  Czego się spodziewamy jako obywatele ?
  Wyrzucenia z zawodu sędziów
  - pijaków
  - złodziei
  - łapówkarzy
  - "polityków"
  - głupich i resortowych
  - ograniczenie immunitetu (Pozbawić immunitetu, lub co najmniej zapisać "immunitet nie działa w przypadku zdarzeń kryminalnych ze strony sędziego..." wiem, chropowato to brzmi, jednak zasłanianie się immunitetem przez złodziei jest nie tylko chropowate. Panie Ministrze Ziobro, proszę konsekwentnie zmieniać bardzo złe nawyki kasty nadzwyczajnej.)
  - odpowiedzialność karna jak zwykłych obywateli

  To MINIMUM panie PK i ministrze Ziobro!
 • @Rebeliantka jednak coś się zmieni.
  Rewolucja w polskim sądownictwie. Ta ustawa to początek zmian. Rząd przyjął projekt zmian w ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury. Przyjęte rozwiązania odpowiadają sprawdzonym wzorcom krajów Europy Zachodniej. Jak zapewnia Ministerstwo Sprawiedliwości, dzięki zmianom KSSiP stanie się kuźnią kadr, absolwenci dostaną pewność pracy w zawodzie, a państwo nie będzie już tracić na tym, że młodzi prawnicy, kształceni z dużym nakładem sił i środków publicznych, zasilają prywatne firmy.
  „Podniesienie jakości pracy sądów i sprawienie, by Polacy odzyskali wiarę w sprawiedliwość należy do najważniejszych zadań rządu Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Zjednoczonej Prawicy. Ważnym krokiem zmierzającym ku temu celowi jest nowelizacja ustawy o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury” – podkreślono w komunikacie Ministerstwa Sprawiedliwości.
  Jak poinformował resort, projekt wprowadza m.in. regulacje, które mają obligować absolwentów KSSiP do tego, by w okresie sześciu lat po ukończonej aplikacji, na co najmniej trzy lata obejmowali urzędy w sądownictwie i prokuraturze albo zwracali koszt stypendiów. Na to samo narażą się, jeśli nie zdadzą egzaminu sędziowskiego lub prokuratorskiego.
  Po ukończeniu kształcenia w KSSiP aplikanci sędziowscy będą – w myśl proponowanych rozwiązań – przystępować do egzaminu sędziowskiego, przeprowadzonego przez państwową komisję. Wynik, który osiągną ma decydować o pierwszeństwie przyjęcia na asesurę sądową. Dodatkowo w razie nieobsadzenia wszystkich stanowisk asesorskich przez aplikantów aplikacji sędziowskiej, minister sprawiedliwości będzie mógł przeznaczyć stanowiska, które zostaną dla aplikantów aplikacji prokuratorskiej.

  Samo mianowanie na stanowisko asesora sądowego (przez ministra sprawiedliwości – red.) ma być dokonywane na czas nieokreślony.

  KRS zachowa przy tym prawo do zgłoszenia sprzeciwu wobec powierzenia asesorowi pełnienia obowiązków sędziego, a sprzeciw ten będzie podlegał kontroli Sądu Najwyższego. Jeżeli KRS nie zgłosi sprzeciwu, asesor będzie pełnił obowiązki sędziego przez okres czterech lat. Asesorzy, a więc „sędziowie na próbę”, otrzymają wszelkie atrybuty niezawisłości, przysługujące „pełnoprawnym” sędziom. Jeśli przebieg ich służby nie będzie budził zastrzeżeń, ich kandydatury zostaną przedstawione Prezydentowi RP przez KRS – już bez, obowiązkowego dotąd także dla absolwentów KSSiP, konkursu na wolne stanowisko sędziowskie wynika z projektu.

  Zmiany dotyczą też samego szkolenia. W myśl proponowanych zmian aplikant sędziowski, w ostatniej fazie aplikacji, będzie sprawdzał i wykorzystywał swoją wiedzę podczas praktyk w sądzie, na sali rozpraw. Projekt zakłada m.in., że po odbyciu 24 miesięcy aplikacji, może zostać upoważniony przez patrona praktyki – sędziego, do wykonywania, pod jego nadzorem, czynności sędziowskich. Nie będzie mógł jednak orzekać.

  Równocześnie kandydaci mający inne kwalifikacje zawodowe niż absolwenci Krajowej Szkoły będą mogli ubiegać się o stanowiska sędziowskie w trybie konkursowym, na dotychczasowych zasadach.

  Przyjęty przez RM projekt wprowadza też zmiany dotyczące ubiegania się o stanowiska sędziowskie przez referendarzy sądowych i asystentów sędziów. Osoby zatrudnione na tych stanowiskach w dniu wejścia w życie ustawy, będą mogły przystępować do egzaminu sędziowskiego jedynie w okresie przejściowym – dwa lata od wejścia w życie ustawy albo dwa lata od nabycia uprawnień wymaganych do podchodzenia do egzaminu. Po pozytywnym złożeniu egzaminu, asystenci i referendarze będą mogli ubiegać się o stanowiska sędziowskie w okresie pięciu lat od dnia złożenia egzaminu.

  Zmienić ma się też sposób dojścia do zawodu referendarza sądowego. Do konkursu na stanowiska referendarzy sądowych będą mogły, jak dotychczas, przystąpić osoby po egzaminie sędziowskim, prokuratorskim, adwokackim, notarialnym i radcowskim, jak również, co – wprowadza projekt ustawy – osoby, które ukończyły aplikację sędziowską albo prokuratorską, ale nie zdały egzaminu sędziowskiego, czy prokuratorskiego oraz osoby po nowo wprowadzanym egzaminie referendarskim. Do egzaminu referendarskiego będę mogli też przystąpić absolwenci prawa, a egzamin referendarski będzie zarządzał minister sprawiedliwości.

  Ministerstwo uzasadnia, że celem proponowanych zmian „jest efektywne wykorzystanie potencjału absolwentów Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury”.

  To ważny krok, służący większej profesjonalizacji kadr sądownictwa. Wysoko wykwalifikowani absolwenci prestiżowej uczelni, zgodnie z modelem sprawdzonym między innymi we Francji i Hiszpanii, powinni w przyszłości tworzyć trzon sędziowskiej profesji zaznaczono w komunikacie.
 • @Rebeliantka 06:17:55
  Miejmy nadzieję, że likwidacja targowicy w prokuraturach i sądownictwie będzie ostatnim decydującym ciosem zadanym komunie w Polsce. Niedobitki będą już potem łatwiej usuwalne. Starym zrobić egzamin czy się znają jeszcze na prawie czy już przesiąknęli rutyną i przekupstwem i w razie oblania testu sprawdzającego zdolność wydalić z zawodu i pozbawić prawa do prokuratorskiej i sędziowskiej emerytury. Takim którzy nie osiągnęli wieku emerytalnego 60i 65 lat prokuratorom i sędziom zagwarantować pracę na portierniach w prokuraturach i sądach, więzieniach no ewentualnie w charakterze palaczy gdzieś w prowincjonalnych kotłowniach! A tym już z prawem do emerytury dać emeryturę 2000 zł. Na prowincji wyżyją! Teraz kolej na zmianę Kodeksu Karnego i Cywilnego, bo do tej pory obowiązują bolszewickie z PRL. Chwała za te zmiany PiS. Kolejna obietnica wyborcza spełniona.
 • Tak się rodzi bezkarność kasty!
  http://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/03/15/825/370/401cafd6b30847218b85b1ee5b7ece44.png Ewa Łętowska o sędzi, która pozwoliła uciec oszustowi: Nawet jak sędzia pogrzeszy, to jest postępowanie dyscyplinarne, a nie karne! To nie solidarność korporacyjna, ale zwykłe kpiny z prawa! Tak można ocenić słowa prof. Ewy Łętowskiej, broniącej sędzi, której błędy pozwoliły na ucieczkę Arkadiuszowi Ł., ps. „Hoss” - pomysłodawcy oszustwa „na wnuczka”. Była sędzia Trybunału Konstytucyjnego jest oburzona postępowaniem karnym, które toczy się przeciw sędzi z Warszawy. Prof. Łętowska wyjątkowo lekceważąco traktuje szokujący skandal z ucieczką „Hossa”, która była możliwa tylko dzięki błędom sędzi Katarzyny Zaczek - Czech z Sądu Rejonowego dla Warszawy Mokotowa. To ona zadecydowała, by „Hoss” nie trafił do aresztu. Prokuratura Krajowa ujawniła, że decyzja sędzi podyktowana była faktem, że sędzia nie zdążyła przeprowadzić wszystkich czynności z podejrzanym i minął czas na jego tymczasowe aresztowanie. Sprawą zajmują się śledczy, bo błąd sędzi doprowadził do ucieczki Arkadiusza Ł. Te fakty nie przekonują prof. Łętowskiej, która jest oburzona śledztwem w sprawie sędzi Katarzyny Zaczek - Czech. Sędzia zrezygnowała z aresztu i ukontentowała się innym środkiem (zapobiegawczym) Potem się okazało, że delikwent się rozpłynął gdzieś w Polsce. To na pewno był błąd. Ale na błąd sędziego, nawet jeśli sędzia bardzo pogrzeszy, to jest postępowanie dyscyplinarne, ale nie karne! stwierdziła Łętowska w rozmowie z „Superstacją”. Sędzia Łętowska nie rozumie, że warszawska sędzia nie popełniła drobnego błędu, ale ciężkie przewinienie, które jeśli wykażą to śledczy i sąd potwierdzi wersję prokuratury, może być kwalifikowane nawet jako przestępstwo. Histeryczna obrona decyzji sędzi z Warszawy świadczy o tym, że kasta sędziowska za nic w świecie nie chce odpowiadać przed prokuratorami za swoje przewinienia. Bezkarność od lat jest problemem, który dotyka środowisko sędziowskie. Wypowiedzi takich autorytetów jak prof. Ewa Łętowska, pielęgnują poczucie bezkarności niektórych sędziów. Ps...Bezczelne próchno ŁĘTOWSKIE, powołane na Niedorzecznika jeszcze przez Jaruzela, straciło okazję, żeby głupio nie szczekać. Wywłoka nie wyczyściła się nigdy jak wszyscy kastowi. Ja znam osobę, którą cygan "Hoss" Arkadiusz Łakatosz okradł na 22tys zł. To jest trauma i wstyd dla takich ludzi na cale życie. To miały być pieniądze na pogrzeb i pomnik. Przecież on nadal działa gdzieś. Jak ja pogrzeszę za 2 batoniki to do pudła Kobieto zamilcz. Jak sędzia co pogrzeszyła, pokryje z własnej kieszeni koszty ponownego poszukiwania cygana Arkadiusza Łakatosza w całej Europie, to możemy się zgodzić na dyscyplinarkę. Jaki autorytet taka wypowiedź! Do tego wygłoszona w stacji tv , która prezentuje poziom poniżej wszelkiej krytyki. Operetkowa postać z tej "profesórki". No przecież jest jasne, że taka sędzinka sama tego nie wymyśliła, jest na to za cienka..tak jej kazał postąpić ktoś nad nią. Tak działa nadal esbecki układ. Jakież to dzisiaj popularne słowo u kasty, takie niewinne, takie łagodzące: "pogrzeszy"- tyle tylko, że w ich przypadku to jest grzech śmiertelny, przysłaniający czasem zbrodnię na duszy lub ciele. Gdyby pani sędzia pracowała w sklepie, fabryce lub korporacji już byłaby zwolniona a nie zdyscyplinowana przez kolegów. Tylko kosy na sztorc wyleczą tą chorobę, czy ta pani wie ilu chorych psychicznie jest osadzonych w więzieniach a są niewinni. Brawo Ziobro. Mojżesz 40 lat wyprowadzał ponoć żydów z niewoli. Polska JESZCZE NIE ZACZĘŁA tej drogi!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej