Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Wielkanoc w stulecie Fatimy.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Za niecały miesiąc chrześcijański świat będzie patrzył tylko na Fatimę.

 

Źródło: Sekretariat Fatimski

 

Kilka zdjęć z Fatimy:

 

 

 

 

 

--------------------------------------

Wszystkim Czytelnikom mojego bloga i Redakcji Portalu życzę błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Chrystus Zmartwychwstał!

  Wszystkiego dobrego, zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych :))
 • Fatima - przestroga przed błędami świata
  Fatimska Pani ostrzegała 13 lipca 1917 r., że jeżeli ludzie nie odpowiedzą na Jej wezwanie, wówczas Rosja „rozsieje swoje błędy po całym świecie, doprowadzając do wojen i prześladowań Kościoła”

  Cały świat zadrżał, gdy 13 maja 1981 r. na Placu św. Piotra w Rzymie turecki zamachowiec Ali Agca oddał strzały do Ojca Świętego Jana Pawła II. Po tym wydarzeniu kard. Joseph Ratzinger powiedział: „Fakt, iż macierzyńska dłoń zmieniła bieg śmiercionośnego pocisku, jest tylko jeszcze jednym dowodem na to, że nie istnieje nieodwołalne przeznaczenie, że wiara i modlitwa to potężne siły, które mogą oddziaływać na historię, i że ostatecznie modlitwa okazuje się potężniejsza od pocisków, a wiara od dywizji”.

  Groźba odrzucenia Boga przez człowieka
  W rok po zamachu, 13 maja 1982 r., Jan Paweł II w Fatimie, gdzie zawiózł śmiercionośną kulę wyjętą ze swojego ciała, powiedział: „W świetle miłości Matki rozumiemy całe przesłanie Pani Fatimskiej. Największą przeszkodą w drodze człowieka do Boga jest grzech, trwanie w grzechu, a w końcu wyparcie się Boga, świadome wyrzucenie Boga ze świata ludzkiej myśli, oderwanie od Niego całej ziemskiej aktywności człowieka, odrzucenie Boga przez człowieka”.
  Nawiązując do błędów, które Matka Boża na początku XX wieku w Fatimie wskazywała ludzkości, Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu zwracał uwagę na zagrożenie poszczególnych narodów i całego świata apostazją, czyli odchodzeniem od Boga, oraz degradacją moralną.
  Trzy lata po zamachu, 25 marca 1984 r., Papież Polak spełnił fatimską prośbę, poświęcając Rosję Matce Bożej. Potem wprawdzie upadł bezbożny komunizm, który prześladował Kościół, głównie w Europie Środkowej i Wschodniej, jednak nie przestał pogłębiać się kryzys moralny świata, widoczny również w katolickiej części Europy, zbudowanej na korzeniach chrześcijańskich. Wkrótce Jan Paweł II wskazał, że światu grozi niebezpieczeństwo zastąpienia marksizmu inną formą ateizmu, który wychwalając wolność, zmierza do zniszczenia podstaw porządku naturalnego i moralności chrześcijańskiej.
  Wobec pogłębiającego się w świecie kryzysu wartości, w 2003 r. w adhortacji apostolskiej „Ecclesia in Europa” Papież Polak napisał: „Europejska kultura sprawia wrażenie «milczącej apostazji» człowieka sytego, który żyje tak, jakby Bóg nie istniał” (nr 9).

  Grzechy świata
  Zło krążące po świecie przyjmuje różne postacie, a orędzie z Fatimy wydaje się być odpowiedzią na zeświecczenie współczesnego świata. W czasie swojego pierwszego objawienia w Fatimie, 13 maja 1917 r., Maryja prosiła: „Odmawiajcie codziennie Różaniec, aby uzyskać pokój dla świata i koniec wojny”.
  Wezwanie Matki Bożej do modlitwy różańcowej w intencji pokoju jest nadal aktualne, a w obliczu wielkiej, globalnej wojny z nienarodzonymi staje się wręcz naglące - uważa dr Antoni Zięba, niestrudzony obrońca życia nienarodzonych. Zwraca on uwagę, że rok pierwszych objawień fatimskich (1917) to także rok zwycięstwa w Rosji rewolucji bolszewickiej, kierowanej przez Włodzimierza I. Lenina, twórcę ateistycznego systemu komunistycznego, który swoją bezwzględną falą prześladowań doprowadził do 100 milionów ofiar ludzkich w skali świata. Niewystarczająco jeszcze nagłośniony jest fakt, że liczba ofiar masowych aborcji w skali globu przekroczyła 1 miliard. A XX wiek szczególnie wpłynął na tę czarną statystykę: najpierw w 1920 r. w komunistycznym Związku Sowieckim „zalegalizowano” zabijanie nienarodzonych dzieci, a potem zaczęto innym krajom narzucać tę zbrodniczą wolność, w Polsce - od roku 1956.
  Dr Zięba przypomina, że w Niemczech przed panowaniem Adolfa Hitlera obowiązywał całkowity zakaz zabijania nienarodzonych. Zaraz po przejęciu władzy przez tego ludobójcę, w 1936 r., wprowadzono „prawną” możliwość zabijania niemieckich nienarodzonych dzieci poważnie chorych lub obciążonych wadami wrodzonymi. Wtedy też w Niemczech zaczęto dokonywać eutanazji na wielką skalę. Do klasycznej wojny prowadzonej na wielu frontach i do eksterminacji podbitych narodów Hitler dołączył wojnę z nienarodzonymi dziećmi zniewolonych narodów.
  W krajach zachodnich do lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia życie poczętych dzieci chroniło prawo. Potem przyszła legalizacja aborcji na Zachodzie, m.in. w Wielkiej Brytanii, Francji, a także w USA. - Rozszerzana na skalę ogólnoświatową wielka konfrontacja życia ze śmiercią trwa do dzisiaj - uważa dr Zięba. Aktualne jest zatem wezwanie Matki Bożej Fatimskiej do pokuty i nawrócenia.
  W związku ze zmaganiami cywilizacji życia z cywilizacją śmierci trzeba pamiętać, że Matka Boża zapowiedziała w objawieniach fatimskich: „Moje Niepokalane Serce zwycięży”. Misja Fatimy nie jest zakończona. Bóg nadal poszukuje ludzi gotowych ofiarować się za innych, by ratować świat.

  „Nie żyjemy dla siebie”
  W 2017 r. będziemy obchodzić 100. rocznicę „pierwszej wizyty złożonej w Fatimie przez Panią przybyłą z Nieba”. W ramach przygotowań do tego jubileuszu trwa Wielka Nowenna Fatimska, zapoczątkowana 13 maja 2009 r. Każdy rok nowenny ma swoje programowe hasło, nawiązujące do treści orędzia fatimskiego. W 2012 r. są to słowa: „Nie żyjemy dla siebie”, zwracające uwagę na konieczność wynagradzania Bogu za grzechy świata. - Mając na uwadze realizację słów Maryi wypowiedzianych w Fatimie, warto przypomnieć, że w 1939 r. s. Łucja pisała do Ojca Świętego Piusa XII, iż gdyby ludzie włożyli więcej wysiłku w propagowanie i przyjęcie nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, mogłoby nie być II wojny światowej - zaznaczył w wypowiedzi dla „Niedzieli” ks. dr Krzysztof Czapla, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego w Zakopanem na Krzeptówkach, koordynującego przebieg Wielkiej Nowenny Fatimskiej. - Każdy z nas powinien stać się świadkiem orędzia fatimskiego przez osobiste praktykowanie i wypełnienie apelu, jaki Matka Boża skierowała do świata w Fatimie. A przypomniała nam i pouczyła nas, iż Bóg pragnie ratować grzeszników, świat i Kościół przez nabożeństwo do Jej Niepokalanego Serca - mówi dyrektor Sekretariatu Fatimskiego. Jego zdaniem, wezwanie Matki Bożej pozostaje w dalszym ciągu aktualne i czeka na odpowiedź, wyrażoną zadośćuczynieniem za innych, zwłaszcza za zatwardziałych grzeszników. Aby świat ocalić, potrzebna jest wiedza o objawieniach Matki Bożej w Fatimie i wiara w nadprzyrodzoną moc tych objawień.
  Każdy z nas może się włączyć w dowolnym czasie w Wielką Nowennę Fatimską przez codzienny Różaniec, ofiarę daną z miłością i uległością wobec woli Bożej, a także przez nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca i świadome poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi. Informacje na temat nowenny można uzyskać na stronie:
  www.sekretariatfatimski.pl.

  http://niedziela.pl/artykul/97861/nd/Fatima---przestroga-przed-bledami-swiata
 • @Husky 16:12:17
  "... wówczas Rosja „rozsieje swoje błędy po całym świecie, doprowadzając do wojen i prześladowań Kościoła”"

  Swoje błędy? Rosja? Jakie? Że nie wycięła masonów i banksterów co do nogi?

  To dopiero byłaby pamiątka patrząc z dzisiejszego punktu widzenia - nie stało się :-(

  Mimo wszystko - Wesołych!
 • @Astra - Anna Słupianek 14:51:01
  Dzięki piękne.
 • @ Autorka
  1917, 1817, 1717, 1617, 1517, 1417.....

  Bez wątpienia w 1917 miały miejsca objawienia w Fatimie, ale co z pozostałymi datami?

  Bez wątpienia 1917 to rewolucja w Rosji zorganizowana przez masonów i bankierów. Bez wątpienia rok 1517 to początek reformacji. Bez wątpienia rok 2017 to rok kiedy Prawosławni, Katolicy i Protestanci obchodzą Święta Zmartwychwstania Pańskiego w jednym dniu.

  Ale coś jednak trzeba wyjaśnić - te rzeczy nie mogą być przypadkiem.

  Zdrowych i Wesołych!
 • @Husky 16:12:17
  Dziękuję za cytat.
 • @Jasiek 16:17:50
  W Rosji są też masoni ;)
 • @Jasiek 16:25:38
  O, widzę, że się jednak zgadzamy co do tego, że i w Rosji w wielu okresach rola masonerii była kluczowa ;(
 • @Jasiek 16:17:50
  Jaśku to ostrzeżenie Fatimskiej Pani, nie moje

  Wesołych!

  http://niedziela.pl/gifs/portaln/624x400/1394452142.jpg
 • @Husky 16:29:41
  http://www.sokzburaka.pl//user_open/cachefbpics/1452015088365848_1969650446602307.png
 • @Husky 16:29:41
  A pamiętasz taki film "French Connection"?

  "Ktoś" obserwował z daleka....

  https://www.youtube.com/watch?v=F_GWvKn6iLo

  Czas: 19min. i 50 sek. - ale oczywiście polecam całość.
  Złóżmy, że pan Barski rzeczywiście coś przeczytał o raporcie francuskich agentów. Kto ma rację: tłum padający w błoto, bo coś leci, czy może oni? ;-)

  Oczywiście protekcjonalnie zapytam czy pan Barski mogłby kłamać o "dotarciu"?

  Ukłony
 • @Rebeliantka 16:26:49
  Żeby tylko...

  Ale jakoś dziwnie mam wrażenie, że tam jest.... ten... ich... no... infiltracja? ;-)

  Oby. Bo poza bierną "Nowogrodzką" - obojętne czy socjal czy nacjo - to u nas ona chyba nie występuje....

  Ale tu mogę się mylić.
 • @rabszak 16:49:11
  to problem prymasa
 • @Rebeliantka
  Niech radość Wielkanocy napełni nasze serca nadzieją i obfitością łask od Chrystusa Zmartwychwstałego. Pozdrawiam.
 • @Repsol 19:51:27
  Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam.
 • Fatima-Rosja
  Sytuacja w jakiej się znajdujemy wynika w dużej części z faktu, że ŻADEN z papieży nie chciał spełnić prośby Maryji o poświęcenie Rosji.
  Na marginesie ciekawostka; Prezydent Putin poprosił nawet Papieża o takie poświęcenie. Reakcja Papieża: "o Fatimie nie będziemy rozmawiać".
 • @Robik 07:58:41
  Ależ Jan Paweł II poświęcił. Potwierdziła to s. Łucja.

  http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-pawe-ii-i-fatima/407-czy-jan-pawe-ii-w-dniu-25-marca-1984-r-powici-rosj-niepokalanemu-sercu-maryi

  „Powiedziałam już, że poświęcenie, o które prosiła Matka Boża, zostało dokonane w 1984 roku i niebiosa je przyjęły”. s. Łucja
 • Znaki po poświęceniu Niepokalanemu Sercu Maryi w 1984 r. przez Jana Pawła II
  „Odpowiedź z nieba" była szybka po poświęceniu 25 marca 1984r. Wkrótce potem, 13 maja 1984, w święto fatimskie zaszło wydarzenie, przemilczane przez środki masowego przekazu: z nieznanych przyczyn nastąpiła w Murmańsku ogromna katastrofa, w której uległa zniszczeniu większość radzieckiego arsenału broni jądrowej. Śmierć poniosło wówczas wiele tysięcy żołnierzy, nawet całe sztaby radzieckie z kilkoma marszałkami. Z powodu osłabienia potencjału atomowego ZSRR zdecydował się wówczas na politykę ustępstw zwaną pierestrojką. Rok później obejmuje rządy na Kremlu Michaił Gorbaczow. Rozpoczęła się tzw. pierestrojką, przebudowa systemu, która otworzyła imperium na świat. Od Polski poczynając, zaczęły się wyzwalać także inne narody należące do bloku komunistycznego. Odzyskano wolność religijną. Przełomowy był Rok Maryjny 1987/88, zakończony obchodami Millennium Chrztu Rosji. Ustanowiono w tym czasie hierarchię kościelną na Litwie, potem, po 62 latach, przybył pierwszy biskup na Białoruś, wrócili biskupi na Ukrainę, do Rosji i Kazachstanu. Odrodził się Kościół greckokatolicki, skazany na zagładę przez włączenie do prawosławia. Praktycznie wszędzie, gdzie są katolicy, można było utworzyć parafię, mógł przybyć kapłan. Jednym słowem: Rosja wraca do Boga. To nadzwyczajne i cudowne. Przez 70 lat - od rewolucji bolszewickiej po lata dziewięćdziesiąte - papieże byli największymi wrogami narodu rosyjskiego - takie przekonanie wszczepiano ludziom w komunistycznym Kraju Rad. I nieoczekiwanie, 1 grudnia 1989 r., Michaił Gorbaczow spotkał się z Janem Pawłem II w Watykanie. Sekretarz generalny KPZR wyznał później, że Papież Słowianin wywarł decydujący wpływ zarówno na niego samego, jak i na wydarzenia, które doprowadziły do rozpadu bloku radzieckiego.

  ciąg dalszy info:
  http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-pawe-ii-i-fatima/407-czy-jan-pawe-ii-w-dniu-25-marca-1984-r-powici-rosj-niepokalanemu-sercu-maryi
 • @Rebeliantka 12:09:06
  To jest nieprawda. I to z dwóch powodów.
 • @Robik 12:15:30
  To są oficjalne info Kościoła.
 • @Robik 07:58:41
  //Na marginesie ciekawostka; Prezydent Putin poprosił nawet Papieża o takie poświęcenie. Reakcja Papieża: "o Fatimie nie będziemy rozmawiać".//

  jakis link na potwierdzenie tego komentarza
 • @Husky 12:42:54
  Did Putin ask Pope Francis for Consecration?
  https://www.youtube.com/watch?v=zIEQ3XEhdB4
  Fr. Kramer: Putin Requests Consecration Francis Denies
  https://www.youtube.com/
  Warto obejrzeć:
  Putin & Christianity
  https://www.youtube.com/watch?v=GaTAopeh76g
 • @Rebeliantka 12:16:53
  Wiem, że takie jest oficjalne stanowisko KK.
  Nie zmienia to jednak faktu iż Rosja nigdy nie była poświęcona zgodnie z życzeniem Niebios.
 • @Robik 14:20:10
  Skąd to Pan wie? Z taką niezachwianą pewnością?
 • @Rebeliantka 19:42:33
  Ponieważ takie są fakty.
  Sisotra Łucja zawsze wyjaśniała, że Matka Boża żąda spełnienia dwóch warunków:
  1. poświęcenia Rosji
  2. podczas poświęcenia Rosji powinni uczestniczyć WSZYSCY biskupi
  Dzisiaj, po 33 latach wiemy już, że Rosja się nie nawróciła a jeśli zaś chodzi o wojny to sytuacja jest dużo gorsza niż w 84 roku ponieważ świat stoi na krawędzi III WŚ.
 • @Rebeliantka 19:42:33
  Witaj Rebeliantko
  Zamieściłam dziś post sprzed roku dotyczący akurat Twojej osoby i pech chciał cenzura wywaliła mi go z głównej strony do piwnicy już po 10 minutach. Nie lubią tu Ciebie czy mnie?
  http://godny.neon24.pl/post/138057,warto-jest-zaufac-opatrznosci-bozej
 • @Robik 02:09:33
  Hmm, nie wiem po co ta dezinformacja.

  Cytuję "Niedzielę":
  http://niedziela.pl/artykul/26852/Rosja-w-objawieniach-fatimskich

  "25 marca 1984 r. Jan Paweł II w duchowej jedności ze wszystkimi biskupami świata (uprzednio do tego wezwanymi) zawierzył świat i Rosję Maryi. Siostra Łucja osobiście potwierdziła, że taki uroczysty i powszechny akt odpowiadał temu, czego żądała Matka Boża. Jednocześnie dodała, że być może akt ten ustrzegł świat od wojny atomowej".
 • @Godny Ojciec 18:17:37
  Nie mam pojęcia o co chodzi, ale Twój tekst jest rzeczywiście niewidoczny.
 • @Rebeliantka 18:19:24
  Istnieje bardzo łatwy sposób żeby sprawdzić kto zajmuje się dezinformacją.
  Wystarczy sprawdzić tekst tego POŚWIĘCENIA i zobaczyć czy w ogóle występuje tam słowo ROSJA!
 • @Robik 02:32:59
  Tekst jest tutaj:

  http://www.sekretariatfatimski.pl/jan-pawe-ii-i-fatima/63-akt-powicenia-niepokalanemu-sercu-maryi-1984

  Słowo Rosja istotnie w nim nie występuje.

  Jest za to ten fragment:
  "W szczególny sposób zawierzamy Ci i poświęcamy tych ludzi i te narody, które tego zawierzenia i poświęcenia najbardziej potrzebują".
 • @Robik 02:32:59
  Warto przeczytac te wyjaśnienia:

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/08/rosja-zawierzona-niepokalanemu-sercu-maryi-swiadectwo-bpa-pawla-hnilicy/
 • Można wierzyć lub nie
  Dwa lata później (1984), kiedy Ojciec Święty przed Bazyliką św. Piotra dokonuje ostatecznego poświęcenia, złemu udaje się już tylko na chwilę – ale za to najważniejszą (na słowa o poświęceniu Rosji) – wyłączyć na placu św. Piotra mikrofony. Ale to, co nie dociera do ludzi, dociera do Boga – akt jest ważny; dokonał się – jak pisała siostra Łucja – „pierwszy triumf Niepokalanego Serca Maryi”.

  https://wobroniewiaryitradycji.wordpress.com/2012/12/08/rosja-zawierzona-niepokalanemu-sercu-maryi-swiadectwo-bpa-pawla-hnilicy/
 • @Rebeliantka 12:24:38
  A więc Rosja nie została poświęcona i w konsekwencji nie nawróciła się i nie nastał obiecany okres pokoju.
  Naciąganie faktów to czysta dezinformacja.
 • I może jeszcze to
  http://www.fronda.pl/a/czy-jan-pawel-ii-zawierzyl-rosje-maryi,58411.html
 • @Rebeliantka 12:36:32
  Ja do tych linków oczywiście nie zaglądam ponieważ sytuacja jest bardzo klarowna: Rosja nigdy nie była poświęcona przez papieża.
  We wrześniu roku 1985 (rok po niby dokonanym poświęceniu) s. Łucja udzieliła wywiadu który został opublikowany na łamach :Sol de Fatima".
  Fragmenty:
  (mowa o "poświęceniu" z marca 1984 roku)
  strona 84.
  Pytanie do s. Łucji: "Czy więc nie dokonał on tego, o co prosiła Ona w Tuy?
  S. Łucja: "Nie uczestniczyli w tym wszyscy biskupi i NIE WYMIENIONO ROSJI.
  Pytanie: Tak więc poświęcenie nie zostało przeprowadzone w taki sposób, o jaki prosiła Najświętsza Maryja Panna?
  S. Łucja: "Nie".
 • @Robik 14:34:34
  To wszystko? Nic więcej nie powiedziała w tej sprawie?
 • @Rebeliantka 18:50:54
  W ostateczności chodzi o Prawdę. A prawda jest taka iż kilkakrotnie "podchodzono" do tego poświęcenia Rosji i s. Łucja zawsze odpowiadała, że musi paść słowo Rosja i muszą w tym akcie być obecni wszyscy biskupi. ŻADEN z tych warunków nie został spełniony - to OCZYWISTE! Można oczywiście założyć dla "świętego spokoju" że to poświęcenie zostało dokonane ale w tym wypadku mamy poważny kłopot ponieważ musimy dojść do oczywistego wniosku iż Maryja nie dotrzymała obietnicy. Od 84 roku nie tylko że nie nastał pokój ale jest coraz gorzej w tym względzie. Również i Rosja się nie nawróciła. Chyba nie będzie Pani próbowała zaprzeczać?? S. Łucja zadała kiedyś pytanie podczas widzenia (będąc już w klasztorze) dlaczego Bóg nawet bez spełnienia tych warunków nie uczyni pokoju na ziemi? Odpowiedź była taka, że ludzie po poświęceniu ZOBACZĄ (zrozumieją), że ten pokój zawdzięczają bezpośrednio Maryji. Czyli, że ta zależność: POŚWIĘCENIE-POKÓJ będzie widoczne dla wszystkich ludzi. Minęły już 33 lata i NIC! Jeśli Pani uważa, że ten obiecany pokój nastąpi w jakiejś niesprecyzowanej przyszłości i ludzie dostrzegą wtedy tę zależność to w sposób oczywisty jest Pani w błędzie. Na koniec tej naszej wymiany zdań dodam jeszcze jeden ciekawy argument; również znany egzorcysta Watykanu Gabriele Amorth (nadzwyczajnie prawa i uczciwa postać) który był organizatorem tego "poświęcenia" z '84 roku i znajdował się kilka kroków od samego papieża mówi w wywiadzie udzielonym radiu "Fatima TV": "Kneeling in front of the statue, he (chodzi o papieża) attempted the consecration, but all around him were politicians who told him, 'You can't name Russia. You can't.' And he asked again, 'Can I name it,' and they said, 'No, no, no."
  Dla pełnego zamknięcia sprawy pozwolę sobie jeszcze na jeden dodatek.
  "22 marca 1984 roku, trzy dni przed ceremonią, s. Łucję odwiedziła jej przyjaciółka Maria Eugenia Pestana. W trakcie odwiedzin zapytała: "Cóż Łucjo, tak więc w niedzielę będzie miało poświęcenie?". S. Łucja odpowiedziała (znając już treść tego aktu): "To poświęcenie nie stanowi przełomu (...) Rosja nie pojawia się w nim jako jedyny obiekt poświęcenia" (br. Francois, "Fatima: Tragedy and Triumph", ss.167-168 Treść tej rozmowy przekazała Maria Pestana następnego dnia w rozmowie telefonicznej ks. Caillon, którinformował o niejbr. Michaela w liście z 30 marca 1984).
  Na tym zakończę tę naszą wymianę argumentów. Jeśli Pani dalej uważa bez żadnych wątpliwości iż to poświęcenie zostało dokonane to ma Pani takie prawo ale Prawdy w tym względzie na da się ukryć i kiedyś będzie ona widoczna dla wszystkich. Z Bogiem.
 • @Robik 00:44:38
  No cóż, bardziej wierzę oficjalnemu stanowisku Kościoła. Z Bogiem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej