Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Prezydent zakładnikiem środowiska prawników

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości została zatrzymana przez Prezydenta RP.

 

Skład SN nie zmieni się przez długi czas, więc orzecznictwo nadal będzie takie, jak było.

 
Wprowadzenie instytucji skargi nadzwyczajnej, gdy będą orzekali ci sami ludzie, to kolejna fikcja.


Skład KRS nie zmieni się przez długi okres czasu, a więc dotychczasowa polityka nominacji i awansów sędziów zostanie utrzymana.


Wątpię, czy znane mi osobiście setki przypadków niesprawiedliwych orzeczeń zostaną kiedykolwiek "skonwalidowane".


Prezydent okazał się zakładnikiem środowiska prawniczego.

KOMENTARZE

 • Szczyt manipulacji
  Proponować rozwiązania bez szans na realizację.

  Zaoferowano nam kolejne "kwiatki do kożucha". Tak działali prawnicy cały czas po 89 roku.

  Skandal i podłość.
 • ŻŻ
  Czystki w sądownictwie nie będzie.
  ------------------------------------------
  Szkoda.

  Tłumaczę to nie tylko wpływem środowiska prawniczego, ale faktem 40 000 agentów Mossadu siedzących na stanowiskach w administracji państwowej, których Izrael nie musi i finansować, gdyż robią to głupi Polacy ze swoich podatków.

  Stosunkowo dużo pieniędzy dla swoich akcji przeciwko Polsce i Polakom syjoniści mogą wyciągnąć ze stanowisk w sądownictwie. Dlatego musi ich być tam pełno.

  W kampanii wyborczej przedstawiałem Dudę, jako oślizłego węgorza.
  Uchwyciłem go jego wypowiedziami o Jedwabnem. Już przewlekłym stosunkiem do zdemaskowania żydowskich kłamstw o Jedwabnem pokazał, że chroni opinię o Żydach, a nie o Polakach.

  ŻŻ -Żadnego Żyda na stanowiskach polskiej administracji państwowej i w polskiej polityce!
 • @adevo 17:11:06
  Radykalny pogląd, ale dużo w nim racjonalności. Już Koneczny szeroko eksponował, że Ż. niewystarczajaco się integrują z polskim społeczeństwem i jego wartościami. Że narzucają swoją cywilizację, co jest szkodliwe.
 • @adevo 17:11:06
  "Radykalna reforma wymiaru sprawiedliwości została zatrzymana przez Prezydenta RP."

  Prezydent stoi na stanowisku Konstytucji, tak jak ją rozumie. I dobrze. To jego zadanie.

  - Schetyna się zbłaźnił, nie przychodząc.
  - Petru wykazał się elementarną logiką, stawiając się i przedstawiając stanowisko.
  - Kukiz potwierdził wolę zmian
  - PiS potwierdził gotowość do dialogu.
  - PSL okazał się, jak zwykle, przewidywalny.

  Mnie interesuje coś innego: na ile Petru miał legitymację do tego, by twierdzić, że CAŁA Nowoczesna nie poprze prezydenckiego projektu konstytucji....

  Gdyby prezydent miał sugestie nieoficjalne, iż pewne kręgi opozycji są skłonne zagłosować inaczej, niż sugerują to ich liderzy, powinien zastanowić się nad GRUBYM rozwiązaniem: nad zmianą Konstytucji, czyli odpartyjnieniem posłów (postawieniem na ich obywatelską odpowiedzialność) i zmniejszeniem roli liderów politycznych, którzy często działają tak, jakby członkowie ich partii byli bezwolnymi wykonawcami ich woli.

  W kuluarach rzekomo się w zeszłym tygodniu wspominało, że kilku posłów PO i PSL jest gotowych poprzeć projekt zmiany KRP w celu zlikwidowania tego patu, który mamy. Być może stąd absensja Schetyny, który nie miał mandatu, by przyjść i powiedzieć NO PASSARAN....
 • @
  ...swego czasu G Braun opowiadał o "układzie wrocławskim", którego należałoby przebić osinowym kołkiem...ja bym dodał, że jest także tzw "układ krakowski", który też należałoby przebić osinowym kołkiem...o krakowskim pisie szemra się w kuluarach jako o "państwie w państwie"...teraz się utwierdziłem, że jest coś na rzeczy...przecież krakowska temida apelacyjna to "niewinna lelija" tzw sądownictwa :))))...myślę, ze prezes miał świadomość, jeśli nie miał to niestety jest małym karzełkiem, którego niektórzy kreują na napoleona :)))
 • Autor
  ...że jest zakładnikiem pewnych środowisk, to oczywiste - ale że prawniczych?

  Postawiłbym raczej pytanie czyim zakładnikiem - a może raczej emisariuszem - są środowiska prawnicze?

  polecam również:
  http://att.neon24.pl/post/139494,obywatel-duda-prezydent-polski-czy-gubernator-polin


  pozdrawiam
 • Będzie tak, jak chciał prezes
  Czyli jak Prezydent A.Duda i Prezes J.Kaczynski ograli totalnych bałwanów
 • @maharaja 17:33:02
  Dzięki temu, że opozycja zablokowała zmianę konstytucji, Andrzej Duda może wycofać się ze wzmocnienia swojej pozycji, zrzucając winę na PO i Nowoczesną.

  PiS dostało to co chciało,

  Duda wykorzystał opozycję do zgrabnego wyjścia z trudnej dla siebie sytuacji. Bo gdy PO i Nowoczesna będą protestować przeciw dającemu PiS większość w KRS systemowi głosowania, Duda i Kaczyński będą mogli powtarzać: miało być inaczej, ale wy nie chcieliście.

  Ograli wszystkich


  wiecej tu:
  https://opinie.wp.pl/andrzej-duda-przegral-czy-ogral-wszystkich-wolta-ws-konstytucji-wiele-mowi-6170041667577985a
 • @Husky 20:00:00
  :D...Ty widzę po niedzieli jeszcze nie wytrzeźwiałeś:))
 • @trybeus 20:18:05
  8-)))))))
  pzdr
 • @Husky 20:25:30
  Pewnie koszerna była .8-))))) http://www.prezydent.pl/gfx/prezydent/pl/defaultaktualnosci/5389/313/1/878464903.jpg
 • Duda może ułaskawi Lecha wawelskiego za lataministerialne i prezydentur bezczystkowych
  Ułaskawił tylko Mariusza Kamińskiego jako słupa bliźniaczeg owzspierającego naszość wojny z Irakioem gruntowym ziobrohakiem na Lepera i solidarnego z nim Giertycha . Nie ułaskawił bliźniaków co już wcześniej ukradli księżyc w sjonistycznej szkole filmowej PRL a odkrytą przez siebie (w telewizyjnej debacie z Millerem i Kwaśniewskim gdy wysyłali wojska "naszość" wojny z Irakiem (większą niż millera i Kwacha) wsparli gebelsowskimi kręgami podejrzeń i wspomnianym gruntowym ziobrohakiem na czele frontu jedności narodowej z PO.sexlewicami ju,ż jaKO PREZYDENT I PREMIER pOLSKI a nie jej prywatyzowanej Warszawy.
 • @trybeus 19:14:25
  Mam zdecydowanie dość układów. Liczę na zmiany oddolne.
 • @Andrzej Tokarski 19:55:59
  Dobre pytanie. Czy prawniczych?
 • @Husky 20:00:00
  Polacy zostali ograni i nie ma się z czego cieszyć. Możesz się tu więcej nie fatygować?
 • @Repsol 23:03:10
  Irytujące zdjęcie.
 • @Rebeliantka 14:23:51 5*****!
  Będą poprawki PiS do ustaw o KRS i SN?
  [Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości przyznaje, że partia nie wyklucza poprawek do prezydenckich projektów ustaw o KRS i SN. „Nas kosmetyka nie interesuje - chcemy zmian strukturalnych i kadrowych” - mówiła Beata Mazurek.]


  http://niezalezna.pl/204239-beda-poprawki-pis-do-ustaw-o-krs-i-sn

  Ps...Prezydent chyba nie widzi rzeczywistości, gdzie obywatel bez układów jest nikim, można traktować go jak szmatę. Tutaj potrzeba gruntownej reformy sądownictwa, bo patologią jest, że taksówkarz, były ubek może dzisiaj robić takie rzeczy, że słów brak. Potrzeba elementarnej praworządności, a co za tym idzie sprawiedliwych wyroków. Kasta sądownicza rości sobie przywileje, chciałaby rozstrzygać nie tylko prawnie, ale i politycznie o losach Polaków i państwa. Tutaj właśnie widzę poważne zagrożenie dla demokracji i działań Prezydenta w tym kierunku. W prawdziwej suwerenem jest naród, i większość decyduje o strukturach państwa i roli różnych korporacji. Nie one mają decydować same o sobie i sposobie działania w skali kraju, bo takie postępowanie jest poważnym zagrożeniem dla prawdziwej demokracji. Nie po to wybieraliśmy polską partię PIS, aby utrzymać przywileje dla różnych grup społecznych i zawodowych. Prezydent Duda zdradził Polaków, którzy na niego głosowali, i który wypowiedział nam wojnę. Bo też w tym duchu zmian głosowaliśmy na niego. Państwo po PRL i Transformacji było totalitarne i skorumpowane, przewlekle chore i w stanie agonalnym, dlatego wymagana była zdecydowana chirurgia na jego organizmie. PAD reformę skorumpowanej korporacji prawniczej przystopował, zaszkodził nie tylko rządowi ale i Polskiej demokracji. Wiadomym jest, że EU wprowadza prawodawstwo, które promuje i nadaje przywileje mniejszościom, wpierw seksualnym a następnie etnicznym. Ten sam nurt i w tym samym duchu urządzane jest w Polsce prawo przez prawnicza korporację. Nie możemy, my Polacy i zwykli ludzie, którzy mamy większość, do takiego sytemu ustrojowego dopuścić, pozwolić aby w kraju rządziły mniejszości. W końcu wszyscy dziś popierają demokrację, a więc należy ją uszanować. Jeżeli Duda nie zmieni swojej polityki obrony postkomunistów tj. sędziów i samorządów , to w przypadku gdyby został prezydentem na drugą kadencję jest więcej niż pewne, że będzie robił to samo. PiS nie ma innego wyjścia jak się go pozbyć. Inaczej nigdy nie da się zbudować silnej niepodległej Polski. Duda i jego: "świta" są zainteresowani jak widać tylko własnym interesem Polskę niepodległą maja w głębokim poważaniu. Bez prawicowego elektoratu Duda nigdy wyborów nie wygra. Pozbyć się go można w prosty sposób. Dać mu działać. Ośmieszy się sam. Tak jak w przypadku obecnie proponowanych ustaw. Przedstawić go jako wrzód, który broni postkomuny. I elektorat prawicowy odwróci się od niego, a wtedy PiS wystawi innego kandydata. I warto wtedy zwrócić uwagę kim będzie jego żona, bo jak się pokazuje niektórym ludziom nigdy nie można zaufać. Choćby udawali jak najbardziej miłych.
 • @Husky 20:00:00
  Prezydent doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że właśnie ważą się sprawy jego II kadencji, o której bez pomocy PiS nie ma co marzyć. Nie jest naiwniakiem, by wierzyć w postanie własnej partii. Dobrze, że Jarosław Kaczyński ma plan B, a nawet C....Będzie dobrze....Jak będzie trzeba to w kolejnych wyborach parlamentarnych PiS uzyska większość konstytucyjną...Dosyć hodowania kast wyjętych spod prawa. 60/65 lat wiek emerytalny równy dla wszystkich kobiet/mężczyzn bez wyjątków dla sędziowskiej kasty. W przyszłym roku wybory samorządowe. Przypominam 81% polskich obywateli, chce, a nawet żąda zmian w sądownictwie. PiS ma w tej chwili poparcie 40%-67%, rachunek prosty należy wytoczyć najcięższe "działa Nawarony" do walki o wprowadzenie reformy sądownictwa. To jest najlepsza kampania wyborcza, czy obecni wyborcy innych partii będą na nie głosowali, jeżeli te partie będą przeciwko reformom sądownictwa?
 • @Rebeliantka
  Krysiu ja i Ty o tym dobrze wiemy, że ze zdegenerowanym wymiarem sprawiedliwości wspomaganym polityczną lumpenhołotą (zbieżność interesów i wpływów...) można walczyć tylko tak jak z mafią albo terrorystami. O tym wiedział śp. Sędzia Falcone... Mechanizmy demokratyczno-konstytucyjnych manipulacji na skostniałym prawie są w istocie jedynie rękawiczką na dłoni chirurga. Jaki ich kolor i materiał - to rzecz drugoplanowa. Istotny jest lancet i sprawność chirurgów, którzy wezmą się za wycinanie tego tumora. A jak na razie mamy samych niedouczonych felczerów kręcących się wokół rany chorego czekając na dobre światło na fali populizmu i czkawki sprytnego wybrnięcia z wyborczych obietnic, oraz strachu przed brukselskimi lumpenlewakami (najczęściej pokolenia 68') decydującymi o formie eurodemokracji w Polsce... Polska to za dobry polityczny biznes (jak kiedyś kraje Ameryki Płd) aby wierzyć jeszcze w patriotyzm klasy rządzącej . Nie dziwi pragnienie jak najdłuższego zamieszkiwania w Pałacu Namiestnikowskim, jednak dziwna jest wyborcza arytmetyka i naiwny bilans zysków i strat...
 • @Rebeliantka 00:07:26
  Ale ważne jest,że Timmermans Dude pochwalił....Coś mi się wydaje, że wybujałe ego żony prezydenta dało o sobie znać i jej braci w wierze!!! Czekam aż zaczną wypływać jakieś haki na prezydenta, najlepiej coś o rodzicach, tudzież dziadkach, może być też o rodzinie żony. Hejt już jest, teraz czas na kompromitację. Klany prawnicze i akademickie o STALINOWSKICH przodkach są najbliższym i ulubionym środowiskiem prezydenta. Teraz towarzysze w togach, prokuratorzy i kapusie z totalnej opozycji mogą spokojnie spać. Nic im nie grozi, bo pan Duda dał im spokój na wiele miesięcy, by mogli zło czynić i to bezkarnie. Niech wreszcie PiS odetnie się od tego pana i przestanie budować jego pozycję. Jak taki mądrutki, to niech zbuduje własną partię i elektorat a nie podszywa się pod ciężką pracę innych. Wszystko dostał na tacy, ale mu mało. Chciałby zostać królem? To niech próbuje w Republice Bananowej...Coraz bardziej przypomina króla....Juliana. No Panie Prezydencie... wszystko na to wskazuje, że będziesz nam królował tylko jedną kadencję. Tak samo jak ustąpił w sprawie "nielegalnych" kredytów frankowych, tak i w sprawie reformy sądów prezydent Duda nie jest w stanie spowodować że dojdzie do gruntownej reformy. Na razie tylko opóźnia. Dałby sobie spokój i zostawił tę sprawę większości sejmowej.
  Ps..Przychodzi ślimak do baru i mówi: Poproszę szklankę wody. Płaci i wychodzi i po godzinie znowu przychodzi nieco zmęczony i mówi: Poproszę szklankę wody. Po 2 godzinach znowu to samo przychodzi do baru i mówi, że prosi o szklankę wody. w końcu barman nie wytrzymał i pyta: Ślimak po co ci szklanka wody? a na to ślimak: my tu gadu gadu a tam mi się domek pali. Tak właśnie jest z tym co zrobił PAD my teraz gadu gadu a ludzie bezprawnie przez sady skazani tracą nadzieję na sprawiedliwość i godne życie. Niech PAD to powie tym wszystkim wykolegowanym ludziom, że nie będzie sprawiedliwości tylko ściema.
 • @Repsol 23:03:10
  PAD betonuje stary układ! Widać środowisko z którego się wywodzi jest dla niego ważniejsze niż dobro kraju.....A to jego Veto to może zemsta za stanie pod drzwiami Prezesa ? Nie wiem czemu, ale Duduś kojarzy mi się z Papkinem…?? W oczy rzuca się wyraźny kontrast między tym co Papkin robi a tym co mówi. Spać przez te "komedię" nie mogłem. Od początku wiadomym było, że propozycje PAD mają na celu takie zagmatwanie sprawy, aby nie zmieniło się NIC! Tak ustalił z Merkel, a potem dogadał z Gersdorf i "ekspertami" Komorowskiego. Obawiam się, że kolejną dziedziną, której nie da ruszyć PAD będzie armia! On nie awansował do stopnia generała nawet jednego z przedstawionych mu kandydatur. Oznacza to przedłużanie obsadzania stanowisk w armii generałami po kursach w ZSRR i FR. Ponowny wybór Dudy będzie katastrofą. To cichy zwolennik IIIRP!
 • @Rebeliantka 00:07:26
  Zastanawia mnie jaki stosunek ma PAD do 250 mld zł skradzionych Polsce i Polakom, co myślał gdy dowiedział się jaka sytuacja była w kraju (ubóstwo)głodne polskie dzieci a Tusk przekazał do BRD 35 mld zł na rzekome ratowanie Grecji, zaś Kopacz, wręczyła BRD 30 mld zł na kolejne pomoce. Wyczyszczone konta przez Tuska ze 150 mld zł OFE z których PO drodze zaginęło, czytaj ukradziono 26 mld zł, itd. itp. Amber-Goldy, Finroyale, Chopiny, etc..? Czy PAD zdaje sobie sprawę iż komuś bardzo i to bardzo zależy aby ukryć to złodziejstwo i gangsterów w Polsce?! Dlaczego Polacy, Polska ma tracić majątki, godność, szacunek, honor za zmanipulowaną kontrowersyjność PAD?
 • @Repsol 23:03:10
  "Podtrzymał propozycję wyboru członków KRS-sędziów przez Sejm większością 3/5 głosów." A 3/5 przecież jest niezgodne z konstytucją. Bądźmy szczerzy, Duda jest oszustem. Dlaczego w 2017r nie można zrobić tego co w 30 czerwca 1990 r.: " Z dniem 30 czerwca 1990 r. na mocy ustawy z dnia 20 grudnia 1989 r. o zmianie ustaw – Prawo o ustroju sądów powszechnych, o Sądzie Najwyższym, o Naczelnym Sądzie Administracyjnym, o Trybunale Konstytucyjnym, o ustroju sądów wojskowych i Prawo o notariacie (Dz.U. 1989, nr 73, poz.436) wygasła trwająca wówczas kadencja Sądu Najwyższego (art. 9 ustawy), w związku z czym sędziowie Sądu Najwyższego, powołani przez Radę Państwa PRL, utracili swój sędziowski status."
 • @Husky 20:04:12
  Nie wylewajmy łez panie i panowie. Trzeba poprawić ustawy sejmowe (ponoć? są jakieś błędy czy niedokładności - wstyd, że są o ile faktycznie są?), wyrzucić pomysł 3/5, i ponownie dać je PAD do podpisu. Podobno może on odrzucać tylko raz albo 2 razy. Później automatycznie przechodzą. Proszę mnie poprawić jeśli to jest niemożliwe. Następnie zdymisjonować PAD-a za ukrywanie Aneksu do raportu o WSI, a Prezesa "opieprzyć", że nam takiego "piątokolumnowca" polecił i cała uczciwa Polska została wprowadzona w błąd i kolejna czerwona wtyka objęła najwyższy urząd w Państwie.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/25/650/433/f4244f5612154379b445dfac32e530e8.jpeg

  Czy ten "sendzia" na zdjęciu nie mógłby się uczesać, ogolić bo wygląda jak menel spod budki z piwem. Toż to kompromitacja sądownictwa i lekceważenie podsądnych.
 • @Repsol 23:03:10
  Multipartyjny wybór do KRS-u ...bo to co przedstawił PAD wczoraj było żenujące, większych bzdur nie mógł wymyślić. Chyba lepiej wychodzi ci człowieku Multikulti i pełna integracja z Narodem Wybranym. Nie widzisz PAD-zie, że totalna opozycja olewa ciebie i Polskę olewa, że to zdrajcy a ty skamlesz, machasz ogonem i robisz im dobrze. Wszystkich nie można zadowolić należy wybrać mądrze i nie zgrywać Matki Teresy z Kalkuty. Kto cię posadził na stołku Prezydenta RP? Już zapomniałeś?
 • @Rebeliantka 00:07:26
  O co chodzi z tymi ustawami o Krajowej Radzie Sądownictwa i o Sądzie Najwyższym? (oraz wiele innych bardzo ciekawych artykułów-polecam!)
  http://stanowice-marcinkowice.npage.de/aktualnoci.html
 • @Rebeliantka 00:07:26
  OSTRZEŻENIE KNF!..Sprzedawcy polisolokat ciągle działają. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie przeciwko pośrednikowi ubezpieczeniowemu, firmie Goldberg&Sons. Jak czytamy w ostrzeżeniu „z otrzymywanych przez urząd skarg konsumentów wynika, że pośrednik wprowadza konsumentów w błąd: m.in. co do wysokości składki ubezpieczeniowej, możliwości rezygnacji z ubezpieczenia, okresu jego obowiązywania.”

  http://wgospodarce.pl/informacje/40821-sprzedawcy-polisolokat-ciagle-dzialaja
 • @Repsol 23:03:10
  Istotą zmian to wymiana ludzi, żonglerka prawem naciąganie znaczeń żadna ustawa temu nie zapobieże, bez odnowy kadr żadna zmiana nie ruszy. DUDA zdradził, blokuje zmiany. To agent PO i UW wróg POLSKI. To właśnie taka "Duda-pomoc" dla starego układu. O tym kto zasiada w kancelarii prezydenta, o nowym projekcie reformy sądownictwa przedstawionym przez Andrzeja Dudę i o wyborach w Niemczech.

  https://youtu.be/1IadK3bCfOc
 • @Rebeliantka zastanawiam się za co Duda ma dr prawa?
  Minister Warchoł o propozycji prezydenta: Konstytucja nie zna zasady "jeden głos, jeden poseł"

  https://wpolityce.pl/polityka/359530-minister-warchol-o-propozycji-prezydenta-konstytucja-nie-zna-zasady-jeden-glos-jeden-posel
  Ps..Pan Minister Warchoł ma absolutną rację. Konieczna poprawka, albo 3/5 a jak nie to na kolejnym posiedzeniu Sejmu zwykła większość i będzie pozamiatane. PAD dał się ograć przez Rzymkowskiego i Tyszkę. A zaliczył pan logikę, panie prezydencie? Minister zagina pana argumentem ad absurdum. Ustawy dla PAD najprawdopodobniej przygotował zespół specjalistów o kompetencjach Egona Olsena, czyli głównego bohatera duńskiego filmu. I tak w praktyce wyglądają pomysły DUDUSIA. Start miał niezły, nawet gada po angielsku, umie trzymać widelec i nóż, tylko proza życia go przygniata. Ot wypisz wymaluj Duduś z Podróży za jeden uśmiech. Należy stanowczo ograniczyć kompetencje PAD, chłopaczek zaczynał niebezpiecznie bawić się wojskiem i nie wiadomo co mu jeszcze strzeli do głowy żeby błysnąć.
 • @adevo 17:11:06
  Pawlak np. dostał ciepłą posadkę w radzie nadzorczej portu lotniczego w Lublinie. Samorząd nie musi się pytać rządu. W programie Marcina Roli wRealu na yt Sokołowski ps.Masa kibicuje Pisowi przy reformach, ale dalej boi się mówić, bo mafie dalej rządzą.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Bardzo złe wieści dla SLD i PSL ustawimy próg wyborczy 7%. No i co komuchy na to? Chciałbym poznać nazwisko pomysłodawcy "jednego głosu", który podsunął to PADowi. Chyba poseł Kukiz-15 Rzymkowski. PAD uwierzył PANU Rzymkowskiemu w jego teorie prawnicze. Przecież on już wiele razy określał się publicznie jako znawca filozofii prawa. Bawi się w konstytucjonalistę. Kukizy wciągają PADa w nicość, chyba że chodzi o ośmieszenie propozycji Kukiza to by się zgadzało, głupot ich jest więcej wrzask o sędziach pokoju wiadomo, w obecnej konstytucji to nie jest możliwe. Adrianku ale żeś się wygłupił, wstydzę się, że wraz z całą rodziną głosowałem na ciebie, prawdziwa PAD-aka!
 • @kula Lis 67 14:12:51
  Zgoda: Bardzo sensowna byłaby propozycja: 3/5, a jeśli nie, to zwykła większość, na kolejnym posiedzeniu.

  Ucieczka w poprawkę Rzymkowskiego świadczy chyba o przywiązaniu do żyrandola i próbie bycia kimś takim, jak Kwaśniewski (plaster miodu dla wszystkich, a jeśli przychodzi do konkretów, to ogólniki i frazesy).

  Duda powinien przeforsować możliwość wyegzekwowania zmiany w konstytucji wbrew duchowi konstytucji, jeśli jest to sytuacja patowa.

  W duchu słów Kornela: "Co komu po prawie, które nie służy ludziom?"

  Bardzo zapunktował z kolei swym jasnym i precyzyjnym wywodem Ryszard Petru, stawiajac się u prezydenta: naród dziś nie potrzebuje zmiany konstytucji.

  Natomiast Duda nie powinien mu aż tak uniżenie dziękować. Pokazał się jako słaby polityk, schlebiający panu Petru.
  Powinien podziękować Kosiniakowi-Kamyszowi, który wnioskowal o wyznaczenie jeszcze jednego terminu. I powinien ten termin wyznaczyć. Nawet teraz. Nawet za cenę narażenia się na śmieszność.

  Bo na razie wychodzi na to, że w graj mu słowa Petru: Tak jak jest, jest dobrze. Tyle że to nijak ma się do haseł, jakie wyniosły go aż pod żyrandol.
 • @Husky 20:04:12
  To dość prymitywna zagrywka, bo już po wyborach wiadomo było, że PiS sam nie będzie mogła zmienić Konstytucji, a w tej sprawie Kukitz jest za rozwiązaniem patowym (3/5). PiS zgodził się na te 3/5 głosów z inicjatywy Dudy już na początku. Żaden racjonalny ustawodawca nie proponuje bubli, z którymi nie wiadomo co zrobić.
 • @kula Lis 67 14:20:40
  Wszyscy rozprawiają o "jednym głosie", a ja nie wiem o co chodzi. A ille głosów może mieć poseł przy jednym głosowaniu?
 • @wercia
  dziś dostałem z MF pismo, że wszczynają kontrolę majątków wobec Gersdorf, Rzeplińskiego i Żurka. Ta odpowiedź była na poniższe pismo: Jako podatnik utrzymujący Rzeplińskiego, Gersdorf i Żurka, zgłaszam na szanownego pana ministra ręce wniosek o skontrolowanie w/w osób pod kątem pochodzenia ich majątku który w żadnej mierze nie ma pokrycia w oficjalnych dochodach urzędnika państwowego czy wykładowcy, na który będąc urzędnikami pracowali by z 200 lat, chodząc goło, nic nie jedząc chyba, że szczaw i mirabelki przydrożne i mieszkając we własnoręcznie wykopanej ziemiance lub pod mostem. Takie prawo jako podatnikowi mi i innym podatnikom przysługuje. Oczekuję od szanownego pana ministra odpowiedzi, łącząc pozdrowienia ....WP...
 • @kula Lis 67 14:51:07
  MF rozpocznie kontrole i zaraz posypią się skargi do urzędników unijnych, że to prześladowania. Niemcom i Francuzom zależy, aby Polska była bantustanem mafijnym, gdzie można kraść i wywozić kapitał bez żadnych konsekwencji.
 • @kula Lis 67 14:51:07
  Zdaje się, że po tych cyrkach i Trump zorientował się z kim ma do czynienia.
 • @wercia 15:01:17
  Macierewicz rok wstecz zgłaszał Dudzie brak weryfikacji pracowników BBN. Nic się nie działo, prócz doniesień medialnych, że Duda chce, aby zdymisjonować Macierewicza.
  http://niezalezna.pl/204252-minister-macierewicz-ujawnia-nowe-fakty-ws-bbn-juz-ponad-rok-temu-alarmowal-prezydenta
 • @wercia 15:01:17
  Dziś bezmiar niesprawiedliwości pochłania 1,7 % PKB, a utrzymanie i uzbrojenie armi to 2,0%! Jest to kwota OSZAŁAMIAJĄCA, zwłaszcza, że średnia w Unii Europejskiej oscyluje wokół 0,6% PKB. Czyli u nas TRZY RAZY WIĘCEJ i jeszcze im MAŁO! Nie dość, że nie ma sprawiedliwości, że nadzwyczjna kasta za swoje poczynania przed nikim nie odpowiada, to jeszcze płacimy na tę kastę trzy razy więcej niż inni! We łbach się POPIER… tej kaście! W Wielkiej Brytanii na 100.000 mieszkańców jest niecałe 4 sędziów (3,6), w Danii niecałe 7 (6,6), w Norwegii 11, we Francji 10, a w Polsce 26 (słownie: dwudziestu sześciu) i dlatego sprawy ciągną się latami. Chyba większych LENI ŚMIERDZĄCYCH z tak wysokimi wynagrodzeniami, to już nigdzie na świecie nie ma. Jakim bezczelnym trzeba być chamem, żeby samego siebie nazywać „nadzwyczajną kastą”! To się w żadnej pale nie mieści. Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf (czytaj: capo di tutti capi nadzwyczajnej kasty), powiedziała, iż: „bycie sędzią to jest taki trochę książęcy zawód" A co ona taka skromna? Dlaczego nie królewski, albo jeszcze lepiej CESARSKI?! Ludwik XIV Burbon - francuski król słońce (1638-1715) zwykł mawiać "Państwo to ja!". Gersdorf przecież nie jest gorsza, a może nawet LEPSIEJSZA, więc POwinna mówić "skromnie" "PRAWO TO JA!", tak jak wg niej suweren to Konstytucja (którą może sobie interpretować jak jej wygodnie), a nie Naród! A oto „wzorowi” sędziowie, których Gersdorf i łunijna łelita broni jak niepodległości: SĘDZIA ZŁODZIEJ wiertarki, SĘDZIA ZŁODZIEJ pendrive`a, SĘDZIA NA TELEFON - Ryszard Milewski z Gdańska, SĘDZIA-OSZUST Wiesława B.-M. ze Szczecina, SĘDZIA-ŁAPÓWKARZ Janusz K. z Kościerzyny, „WZORCOWI SĘDZIOWIE” w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie TOLEROWALI ZŁODZEI W TYM SĄDZIE, w tym prezesa - okradanie podatników… Jeszcze za mało?! Właśnie takie zachowania, a zwłaszcza OBRONA ZŁODZIEI DYSKWALIFIKUJĄ nadzwyczajną kastę jako pełnoprawnych członków narodu! KODziarze i KODziary ireszta politycznego barachła - POkazuję wam ŚRODKOWY PALEC!
 • @wercia 14:46:22
  Prezydent powinien przed ogłoszeniem kompromitujących propozycji skonsultować je z inteligentnymi doradcami. Wygląda na to, że panu prezydentowi Dudzie brak takich doradców. WSIoki Dudzie doradzały i WSIoki koncertowo Dude wkopały. A może WSI coś znalazło, może na rodziców czy teściów, teść był poetą niszowym, a z czego żył ?albo coś najgorszego ZABURZENIA OSOBOWOŚCI a na to nie ma lekarstwa. PiS przygotował dobre ustawy, ale Duda chciał więcej "ważności" dla siebie, gdzie sam stwierdził, że są niekonstytucyjne, a potem Duda sam przedstawia bubel niekonstytucyjny i wyszło więcej zamieszania o co chodziło tzw "totalnej opozycji". PAD swoimi ustawami się skompromitował nie tylko jako strażnik Konstytucji ale także jako prawnik, ponoć dr prawa? Duda się... zakiwał. PiS teraz powinien się odciąć od Dudy, bo PiS ustawy przedstawił, a Duda wpadł we własne sidła i niech tam sam pozostanie, a Polacy czekają na ustawy "prezydencie". Czas A. Dudę wziąć pod "soczewkę" on teraz będzie tzw. "hamulcowym". Duda coraz bardziej zagrzebuje się w piaskownicy! Wstyd dla urzędu, bo on sam mnie już nie interesuje !Szkoda Polski i Polaków!
 • @wercia 14:17:54
  @adevo 17:11:06
  Pawlak np. dostał ciepłą posadkę w radzie nadzorczej portu lotniczego w Lublinie. Samorząd nie musi się pytać rządu. W programie Marcina Roli wRealu na yt Sokołowski ps.Masa kibicuje Pisowi przy reformach, ale dalej boi się mówić, bo mafie dalej rządzą.
  -------------------------
  Za kolesiostwem stoi, jako motywacja kasa i korupcja.
  Za syjonizmem stoi praca na rzecz państwa Izrael.

  Obydwa zjawiska mają negatywny wpływ na rozwój siły państwa.

  Dlatego bardzo interesujący jest ustrój polityczny, bez partii, bez hierarchii, w której władza należy do wszystkich. Wtedy decyzje reprezentacji są na bieżąco kontrolowane. A uprawnienia jednostek są tylko chwilowe. Nie ma sensu ich korumpować.

  System parlamentarny powinien zostać zastąpiony demokracją kulistą w której każdy ma te same uprawnienia władzy.
 • @wercia 15:29:20
  Wyszkowski dla niezalezna.pl: Propozycja prezydenta przypomina sytuację, gdy wąż ugryzł się w ogon!
  [Oceniając przedstawione przez prezydenta projekty ustaw ws. Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego, w rozmowie z portalem niezalezna.pl Krzysztof Wyszkowski stwierdza, że obecna sytuacja to krok w tył, w stosunku do stanu sprzed dwóch miesięcy, gdy Andrzej Duda zapowiadał weta ustaw złożonych przez PiS. „Trochę sytuacja zdaje się przypominać tę, w której wąż ugryzł się w ogon i teraz nie wiadomo za bardzo, co dalej robić ” - podsumowuje K. Wyszkowski.Według Krzysztofa Wyszkowskiego czas, który upłynął od zapowiedzi weta ustaw reformujących sądownictwo złożonych przez PiS został niepotrzebnie stracony. Projekty przedstawione przez Andrzeja Dudę - jego zdaniem - nie są bowiem najwyższych lotów i budzą wiele kontrowersji.]
  http://niezalezna.pl/204300-wyszkowski-dla-niezaleznapl-propozycja-prezydenta-przypomina-sytuacje-gdy-waz-ugryzl-sie-w-ogon
  Ps...Dudahauser gra na czas by komuna miała dobrze jak najdłużej. Kiedyś komuna zainstalowała Bolka z Matką Boską w klapie a teraz zainstalowali obrońcę hostii ministranta Dududahausera. Widać jak Polaków można łatwo przekabacić na ''wzorcowego katolika". Po prostu PAD dostał zadanie od nadzwyczajnej kasty aby było jak było i wywiązał się z tego zadania na 6+.
 • @wercia 14:59:37
  Firerka "Nadzwyczajnej Kasty" Zbeszczelniała Po Ogłoszeniu Projektów Ustaw Dudusia ! Zablokowanie 24 lipca przez Dudusia-Kornhausera, a następnie popsucie ustaw reformujących zasyfione PO-żydokomuną SN i KSR oraz zaproszenie do rozmów pejsatej szefowej Nadzwyczajnej Kasty towarzyszki Gersdorf, było nożem w plecy Narodu Polskiego. Gersdorf wyraźnie zbeszczelniała po ogłoszeniu przez Dudusia-Kornhausera jego blokujących reformę projektów ustaw. Ta żydokomunistka jest czubkiem gigantycznej PO-sowieckiej mafijnej góry ! "Za 10 tys. brutto dobrze żyć można tylko na prowincji" - oświadczyła niedawno ta polskojęzyczna "wyrocznia", która zarabia miesięcznie 27 tys. zł ! i która zadeklarowała, że posiada 8 działek o powierzchniach od 784 m kw. do aż 23 tys. m kw ! ma 197 tys. zł w gotówce, 3,4 mln zł w funduszach !, 14 tys. dolarów oraz 14 tys. euro w gotówce, papiery wartościowe na kwotę 284 tys. zł, 2920 jednostek uczestnictwa w funduszu "Pioneer" oraz 0,5 kg złota ! Wpisała też samochód VW golf z 2011 roku oraz "biżuterię w przechowaniu". Czego nie wpisała i ile ma za granicą to tylko ona wie. Ta PO-sowiecka "Nadzwyczajna Kasta" co ograbia Naród Polski od 1945 roku, to PO-żydokomunistyczne "sędziowskie" łajno.
 • @wercia 15:29:20
  Prezydent Andrzej Duda mocno polemicznie wobec PiS: zmiana musi być głęboka, ale nie musi być rewolucyjna. Zapytany czy to główny powód rozbieżności, stwierdza:
  Zapewne PiS wolałby odwołanie całego Sądu Najwyższego. Ja się na to nie godzę. Dla mnie weryfikacja Sądu Najwyższego przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia, bo to rozwiązanie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.
  Całość pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/359647-prezydent-andrzej-duda-mocno-polemicznie-wobec-pis-zmiana-musi-byc-gleboka-ale-nie-musi-byc-rewolucyjna
  Ps..A mógł być PAD dwie kadencje. Szkoda chłopa, chyba rzeczywistość go przerosła! Ale i szkoda Polski!!! Wybrali go wyborcy PiS a został prezydentem opozycji. Nadal widać WSI rządzi. I tyle. Duda następna ostoją "okrągłego stołu" oraz ochroniarzem największych złodziei III RP Balcerowicza, Lewandowskiego, Boniego, Tuska, Dukaczewskiego i wielu, wielu innych. PAD jesteś słabym człowiekiem lepiej by było dla Polski i polaków abyś jak najszybciej podał się do dymisji wraz ze swoją oranżerią pałacową. Zawiodłeś nas prezydencie! Czy wyobrażasz sobie jak się czuje twoja córka w szkole kiedy koleżanki i koledzy ją pytają: Kinga co ten twój stary wyczynia? Kiedy tłumaczą jej, że jest b.dużo sędziów, którzy jeszcze w PRLu sądzili opozycjonistów i te zgrzybiałe dinozaury trwają w zawodzie do dzisiaj. Co twoja córka powie kiedy pokażą jej w internecie pałace których dorobili się niektórzy sędziowie swoją najuczciwszą w czasie 1000lat pracą? Kiedy mam umyć swoją lodówkę to wyjmuję wszystko i segreguję: to włożę z powrotem inne zaś wyrzucam bo się zestarzało i zasmrodzi mi całe wnętrze. Podobnie rzecz ma się z sądami. Opcja zerowa i niech parlament głosami swoich wyborców oczyści lodówkę. Okazałeś się prezydencie hamulcowym. Szkoda będzie tych straconych lat do końca twojej kadencji. Osobiste rozgrywki z min.Z.Ziobro wyglądają jak sprzeczki w piaskownicy. Nie wystarczy być namiętnym oratorem do tego potrzebna jest zdolność stosowania polityki zgodnie z przyrzeczeniami dawanymi swoim wyborcom w czasie kampanii wyborczej. Zawiodłem się na tobie p.prezydencie!!! Panie Duda zostań lepiej kaznodziejem ! Panie Duda masz dobra dykcje, czytaj w EMPIKU nadal "Wesele". Przed rokiem 2015 wszystkie partie wygrywające demokratyczne wybory mogły swobodnie tworzyć Rząd RP i decydować o każdej sprawie zwykłą większością głosów, a PiS-owi nie wolno! PiS musi mieć 3/5, żeby mógł zrealizować obietnice wyborcze! Każdy oszołom ma więcej do powiedzenia w Polskim Parlamencie od zwycięskiej partii PiS! Gdzie są obrońcy demokracji?! Wszystkim padło na mózg i przestali rozumieć, co ta demokracja oznacza?! Suweren wybrał PiS! Kto ignoruje i blokuje w działaniu PiS i Rząd z niego się wywodzący, ignoruje wolę wyborców, wolę Suwerena! Konstytucja wyraźnie mówi, że to Suweren sprawuje władzę poprzez przedstawicieli, których wybrał! Prezydent chce ograniczyć wolę Suwerena?!
 • @wercia 15:29:20
  Kiedy prezydent zrozumie, że nie da się zrobić reformy z tymi bandytami w togach. Cały SN i KRS do wymiany. Reformować muszą nowi ludzie. Czy dotarło do PADa że przy wyborze 1/1 teoretycznie może dojść do sytuacji, że wybrany zostanie tylko jeden sędzia? A może PAD powinien powtórzyć V klasę szkoły podstawowej z lat 60-tych? Duda "przegiął" i zdaje sobie sprawę, że musiałby zaistnieć bardzo dziwny zbieg zdarzeń, by Kaczyński zdecydował się poprzeć go jako kandydata na drugą kadencję. Więc będzie "podskakiwał" PiS-owi. Do momentu gdy nie zostanie złamany i wyczyszczony w Polsce system gdzie grupa kolesi się zbiera i może zabrać innemu człowiekowi wszystko i jeszcze pokazać na to papier podbity przez sąd RP (czego ukoronowaniem jest SN) to niech mi nikt (łącznie z panem) nie opowiada farmazonów o wolnej Polsce. Bo taka wolność to tylko iluzja, a rzeczywistość składa się tylko z długiej smyczy która nie wadzi bo nikt mocno nie szarpie nią do czasu gdy przyjdzie na niego kolej. Im głębiej ludzie wgryzają się w przedstawiony przez pana "projekt" (a w zasadzie bubel prawny na miarę tego co serwowało nam przez lata PO-PSL), tym większe mam przeświadczenie, że przeczytał go dopiero dziś wieczorem i dopiero dociera do Pana w co wysmarowali prezydenccy doradcy. NIE GODZĘ się za kolejne 25 lat qurestwa i domagam się rzeczywistych zmian, a nie pudru na syfilis. Zmiana musi być rewolucyjna !! Zbyt długo czekaliśmy, żeby jakiś hamulcowy, dla swojego ego, hamował lokomotywę dobrych zmian. Czekalìśmy ponad 200 lat Już wystarczy. Pomnika Dudy pewnie nie będzie. A mógłby być. Szkoda. I szkoda zmarnowanego czasu. Cały BBN jest spadkiem po Komorowskim ... poziom rzecznika i szefowej kancelarii prezydenta też pozostawia wiele do życzenia! Wszystko to wygląda nieciekawie ! W następnych wyborach musimy wybrać Polaka o czystym patriotycznym życiorysie, jakże byliśmy naiwni pracownik kancelarii prezydenta a jednocześnie członek UW.
 • @wercia 15:29:20
  PAD broni kasty i mataczy raz tak i raz tak. Stracił dwa miesiące, by przedstawić gniota i dalej gra na czas. Szok!!! Strategia godna śpiocha. Żeby było tak jak było. Jak się nie da z tą ustawą nic zrobić po myśli rządu RP, to i Vatowcom złodziejom można będzie tylko palcem pogrozić. Bo sądy w tej formie i w tym składzie nic im nie zrobią. To są wieloletnie powiązania finansowe i mafijne. Chcieli wystawieni przez Naród, odważni ludzie coś zrobić, ale zły zatrzymał sprawę zmian. Nawet się Hostią posłużył, żeby nam oczy zasłonić. Nie wydaje mi się by nowe ustawy, zaproponowane przez prezydenta szybko zostały poddane głosowaniu w Sejmie...Prawo i Sprawiedliwość nie powinno godzić się na żadne ustawy, które nie będą przewidywały zamian kadrowych w Sądzie Najwyższym i KRS...Gersdorf jest tylko wierzchołkiem góry lodowej. To jest public face za którą stoi dużo potężniejsza nomenklatura. Dopóki nie wykopie się całkowicie tego komunistycznego betonu, nie będą możliwe większe przeobrażenia i reformy w Polsce. Sędziowie PO-kroju Gersdorf nie tylko nie gwarantują niezależności sądów i orzeczeń, ale również niszczą ustrój państwa, nie zapominajmy, że Wymiar Sprawiedliwości to władza wykonawcza. Władza sądownicza, skorumpowana do cna mafia w togach niszczy Państwo i obywateli...Ileż to wyroków na zamówienie PO-stkomunistycznej elity zapadło już w wolnej Polsce...? Prezydent Duda kierując się fałszywą solidarnością ze środowiskiem prawniczym blokuje zmiany umożliwiające powrót sprawiedliwości w sądach...czym więc różni się od swojego PO-przednika, fałszywego arystokraty i wnuka sowieckiego siepacza...? Andrzej Duda nie tylko zdradził środowisko, które wyniosło go na urząd Prezydenta, ale także swoich wyborców. Pod czyim wpływem znalazł się Duda i co spowodowało, że podobne jak jego poprzednicy Boluś Wałęsa i BUL Komorowski jest prowadzany na PO-UB-eckim PO-stronku jak WSI-iowy kundel...??? Prezydent sam ustawił się w sytuacji bez wyjścia, bo oto targowicka mniejszość widząc jego słabość jeszcze bardziej go szkaluje, nawet dla PO-UB-ecji przestał być partnerem do rozmowy...Im będzie słabszy, tym bardziej będzie przez nich PO-miatany...
 • @wercia 15:29:20
  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/news/smig20160902054_1.jpg


  Płk Juźwik pogrąża Solocha. „W BBN wiedza o mojej przeszłości była powszechna”. Szef BBN Paweł Soloch zwolnił w sobotę pułkownika rezerwy Czesława Juźwika, z departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w BBN, po uzyskaniu informacji o służbie Juźwika w Wojskowej Służbie Wewnętrznej w latach 1983-90. O służbie Juźwika w WSW napisała „Gazeta Polska". Pułkownik postanowił zabrać głos w sprawie. W rozmowie z RMF FM podał, że wiedza o jego przeszłości była w BBN powszechna. – Byłbym zaskoczony, gdyby (Paweł Soloch – przyp. red.) nie znał mojej przeszłości – powiedział.
  Minister Paweł Soloch podjął decyzję o natychmiastowym rozwiązaniu umowy o pracę z płk. Czesławem Juźwikiem, ekspertem w Departamencie Zwierzchnictwa nad Siłami Zbrojnymi, po uzyskaniu informacji o jego służbie w Wojskowej Służbie Wewnętrznej w latach 1983-90 - wynika z komunikatu BBN.

  CZYTAJ WIĘCEJ: Dyrektor z BBN służył ludziom Moskwy! "Gazeta Polska" ujawnia teczkę oficera wojskowej bezpieki

  Szef MON Antoni Macierewicz powiedział wczoraj, że ponad rok temu zwracał uwagę m.in. prezydentowi Andrzejowi Dudzie na "pewne nieprawidłowości" w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

  Dziś swoje trzy grosze dołożył sam Juźwik.

  Byłbym zaskoczony, gdyby nie znał
  - tak odpowiedział płk Juźwik na pytanie, czy szef BBN znał jego przeszłość.

  Podał, że sam nie informował Solocha o pracy dla WSW, ale, „ta wiedza w BBN-ie, a także w resorcie obrony - była powszechna”.

  Pozostałem w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego, zakładałem, że została dokonana weryfikacja, niektóre osoby odeszły. Teczka oficera jest dla uprawnionych organów - a takim niewątpliwie był mój przełożony w BBN - dostępna. Wystarczy się o nią zwrócić
  – powiedział w rozmowie z Krzysztofem Zasadą pułkownik. UJAWNIAMY całą teczkę człowieka, który w latach 80. zwalczał wrogów "socjalistycznej Ojczyzny" a następnie trafił do BBN.

  https://pbs.twimg.com/media/DKtDm-7W4AAkJHA.jpg


  Ciekawe ilu jeszcze takich "Juźwików" mamy wewnątrz systemu bezpieczeństwa narodowego? BBN to wylęgarnia WSIoków. Cały BBN do wymiany! Soloch powinien zostać zdymisjonowany. Soloch może najwyżej zarządzać skupem butelek. To człowiek WSI a PAD też na pewno o tym wiedział. Teraz nie dziwi weto PAD w sprawie SN i KRS i nowe ustawy, które nic nie zmieniają w sprawie wymiany nadzwyczajnej kasty. Dzisiejszy wywiad Prezydenta wszystko wyjaśnia. PAD nie jest już prezydentem prawicy, ale ubecji i nadzwyczajnej kasty. Pan Kaczyński bardzo się pomylił. W świetle ostatnich poczynań Prezydenta, zastanawiający jest brak publikacji raportu z likwidacji WSI !!! Minister Łapiński: "Pan prezydent nie jest pod wpływem WSI. Trudno być pod wpływem instytucji, która nie istnieje". Ciekawe tylko dlaczego Prezydent nie ujawnia aneksu z likwidacji WSI choć nakazuje mu to Ustawa.
 • @wercia
  https://wpolityce.pl/polityka/359611-lament-rzeplinskiego-w-tym-anarchizowaniu-panstwa-ida-w-kierunku-totalnej-kontroli-politykow-nad-calym-systemem-sadowym
  Ps..A kogo interesują wynurzenia tego czerwonego knura? Rzepcio to wręcz książkowy przykład upolitycznionego sędziego, Tylko POdłym wolno bezprawie i złodziejstwo uprawiać. Złodziej za kradzież funduszy emerytalnych powinien być wydalony z zawodu i siedzieć. "Być może chodzi o to, by zamknąć interes, który nazywa się Krajowa Rada Sądownictwa", a tak się ten geszefcik wspaniale kręcił. Na prawdę żal. Skończyć z półśrodkami. Zlikwidować KRS. Zlikwidować immunitet sędziów. Niech Naród decyduje o tym, kto ma sądzić. Sędziowie mają być z wyborów powszechnych.
 • @wercia 15:29:20
  Soloch powinien wylecieć zaraz po tym, jak wyszła na jaw przeszłość Juźwika. Ale fakt, że prezydent nic z tym fantem nie robi, wiele daje do myślenia. Prorokuję, że Juźwik, to nie jedyny trup w szafie BBN. Czerska czasami pisze ... jak donosi nasze źródło w MON ... czyli także i w MON są krety, które przekazują informacje na Czerską. I to m.in. jest źródłem konfliktu. Słuszne wytykanie błędów w prezydenckich strukturach i ujawnianie struktur szpiegowskich. W kancelarii Prezydenta jest siedlisko czerwonych zdradzieckich gnid.Wszystkich WON. Kancelaria i BBN to siedlisko sowieckich zdrajców. Dlaczego oni nie chcą opublikować ANEKSU ? 80 % personelu Kancelarii Prezydenckiej było by do zwolnienia ? Może więcej ? A ilu z MON ? Czyli PAD i jego ekipa do wymiany i to szybko. Czas na rewolucję!
 • @wercia 15:29:20
  Co prezydent chciał osiągnąć projektami? "Nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie"...Polacy nie chcą wyrzucenia jednego dnia całego Sądu Najwyższego i nie chcą podporządkowywania KRS tylko jednej partii - obwieścił w wywiadzie dla „DGP" prezydent Andrzej Duda. W taki sposób uzasadnił powstanie swoich projektów. Zapewnił równocześnie, że nie zapomina, skąd się wywodzi, ale „chce zmian, które okażą się trwałe i będą przyjęte". Jeśli chciał w ten sposób zyskać na popularności i przekonać do siebie opozycję, to już wie, że nie udało się. "Chyba nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie. Patrząc na słupki, wyciągają z nich wnioski, które prowadzą ostatecznie do wyborczej klęski, a przede wszystkim ruiny realnej polityki" - pisze w najnowszym numerze "Gazety Polskiej", Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny tygodnika.
  W pierwszym wywiadzie po przedstawieniu projektów ustaw o KRS oraz Sądzie Najwyższym prezydent Andrzej Duda mówi "Dziennikowi Gazecie Prawnej", że przedstawił propozycje głębokich zmian, jednak w niektórych punktach jest mniej radykalny niż autorzy ustaw, które zawetował.

  Ale ja przypominam: sięgnąłem do korzeni, czyli wyborczego programu PiS. Stąd instytucja skargi nadzwyczajnej. Ona ma zapewnić ludziom większe poczucie sprawiedliwości. Może być ostatnią deską ratunku dla podsądnych, którzy czują się skrzywdzeni niesprawiedliwymi wyrokami. A co do innych moich propozycji: duża część sędziów Sądu Najwyższego będzie musiała odejść na emeryturę. To załatwia w moim przekonaniu problem tych, którzy kiedyś należeli i sądzili w imieniu PZPR. I w Sądzie tym pojawi się, w związku z powołaniem dwóch nowych izb: Dyscyplinarnej oraz Kontroli Nadzwyczajnej, wielu nowych ludzi. To będzie przewietrzenie tego Sądu, zarazem mieszczące się w granicach konstytucji
  – wyjaśnił prezydent.

  Problem w tym, że niektóre z propozycji prezydenta Dudy wymagają zmian konstytucji, a więc również zawarcia porozumienia z opozycją. A wiadomo, jak zakończyły się "konsultacje" z Platformą Obywatelską. Co więc osiągnął prezydent? Poza poruszeniem opinii publicznej...

  W wywiadzie Andrzej Duda podkreśla, że jest politykiem "popularnym". Warto więc pamiętać o pułapkach czyhających na polityków, którzy zbyt wiele uwagi przywiązują do sondaży. Pisze o tym Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny "Gazety Polskiej" w najnowszym numerze tygodnika.

  Chyba nie ma większego mordercy polityków niż sondażownie. Patrząc na słupki, wyciągają z nich wnioski, które prowadzą ostatecznie do wyborczej klęski, a przede wszystkim ruiny realnej polityki. W Polsce od kilkunastu lat próbuje się tworzyć partię środka. Wszystko niby się zgadza

  - czytamy w najnowszym numerze "Gazety Polskiej". Tomasz Sakiewicz tłumaczy:

  Część wyborców PO o liberalnych poglądach uważa Platformę za zbyt mało ideową i nastawioną na geszefty. Natomiast część wyborców PiS sądzi, że ich ugrupowanie za bardzo skupia się na sprawach ideowych i chciałoby w życiu publicznym czegoś spokojniejszego. Jest trochę takich, którzy wymieniając wady obu partii, nie potrafią zdecydować się na żadną z nich. Słowem: idealna sytuacja, żeby zmobilizować kilka procent tych, którzy nie głosują, a są pośrodku, i zabrać po kilka następnych procent obu partiom. Jak dobrze pójdzie, to będzie z tego nawet największa partia. Wielokrotnie potwierdzały to sondaże. Tylko że w wyborach ostatecznie żadna partia środka nie przekroczyła progu. Okazało się, że kiedy wyborcy idą do urn, to bardziej boją się skumulowania wad partii środka niż ich zalet. Poparcie dla partii i ludzi środka jest bardzo miękkie. Jeżeli nawet uda się przekonać choć trochę osób z jednej i drugiej strony, to przy akcie głosowania nie ma to większego znaczenia. Polski wyborca głosuje na zasadzie swój–obcy. Jeżeli byłeś nasz, a już nie jesteś zupełnie nasz, to jesteś zdrajcą. Jeżeli byłeś u tamtych, a przeszedłeś do nas i mocno się nie wkupiłeś, to nasz jeszcze nie jesteś. Jeżeli nie byłeś ani u nich, ani u nas, to czyj jesteś? Jest to wojenny sposób identyfikacji, wynikający z doświadczeń komunizmu i wasalizmu III RP wobec obcych mocarstw. Wyborca nie testuje polityka pod względem jego cech, póki nie sprawdzi, do jakiego zalicza się obozu. Jeżeli nie jest w stanie tego zrobić, to woli na taką mimozę nie głosować. Co innego, kiedy wyborcę pytamy o renomę polityka. Popularny może być nawet wróg, bo jest przystojny, dobrze ubrany albo nieźle gada. Wyborca będzie go darzył sympatią, ale przy urnie go rozstrzela. Skąd więc biorą się zmiany tendencji wyborczych? Po pierwsze, te zmiany nie są takie duże. Po drugie, wynikają one bardzo często z łączenia i dzielenia podobnych partii. Po trzecie, obozy potrafią powiększać się i pomniejszać dzięki zwerbowaniu niezdecydowanych albo przekonaniu, że źli to tamci. Polityk, który lawiruje, zaszkodzi swojemu obozowi, a sobie najbardziej, ale za to przez jakiś czas może być dzięki temu popularny. Tylko popularność jest w Polsce – jak wyżej wspomniałem – cechą drugorzędną. Podstawą jest identyfikacja.
 • @wercia
  Rzadko się z Sakiewiczem zgadzam (od "czasów ukraińskich"), ale tym razem ma rację, Andrzej Duda mówiąc kolokwialnie, schrzanił swoją prezydenturę. Jest politykiem niedojrzałym i tyle, myśli, ze ładnym gadaniem robi się politykę. Miał dwa miesiące czasu na nowe ustawy i przedstawił je ale z wadami konstytucyjnymi. Są to wadliwe propozycje i teraz mamy próby korygowania tych propozycji, itd,. Słowem cyrk. To samo z jego propozycjami w sprawie referendum o nowej konstytucji. Referendum musi być proste - jedno pytanie i koniec, góra dwa. Nie wyobrażam sobie zwykłych wyborców skreślających tabelę z kilkunastoma pytaniami. To będzie krach frekwencyjny, dziecinada jednym słowem. Tu jednak prawdopodobnie pan prezes Kaczyński powie co o tym sądzi i sprawa się zakończy. Prezydent ogłasza, że wybory powszechne są nieważne. Bo co innego znaczy, że mówi, że nie ma znaczenia, która partia wygrała wybory, i jakie miejsce zajmuje dlatego w Sejmie ? Ale jeżeli wybory są nieważne, i Sejm jest nieważny, i rząd jest nieważny, i która partia jest rządzącą jest nieważne, to dlaczego ma być ważny prezydent, pytam zatem pana Dudę ? Gdzie tu logika, gdzie tu sens, i gdzie tu słowne krętactwo ? Jak teraz widać Duda to człowiek infantylny. Do tego uderzyła woda sodowa do głowy. To szkodnik udający patriotę, a nogi mu z żydowskiej Unii Wolności wyrastają i będzie bronił umów okrągłostołowych itp.
 • @wercia
  Jak widać prezydent Duda stosuje mniemanologię w swoich wyobrażeniach o byciu prezydentem i uważa swoich wyborców za filozofów. Dla wyborców PiS, istotne jest to czy prezydent jest strażnikiem naszych ideałów, czy się przefarbował, w trakcie swoich "rządów". Jemu się wydaje, że jak raz zagłosowaliśmy na PAD, to siedzimy w tym miejscu do końca świata. PAD tylko dlatego wygrał wybory, bo był popierany przez PiS. Gdyby nie to, nadal byłby nikim. Naszym wskaźnikiem jest JK, a nie mało znany Andrzej Duda, czyli królik wyjęty z kapelusza. Jeżeli się nie sprawdza to już go nie ma. Innych wyborców też nie zdobędzie poza Kukizem i to w drugiej turze, jeżeli tam wejdzie. Czas żeby to uzmysłowić panu prezydentowi.
 • @wercia
  Ja akurat chcę, aby Sąd Najwyższy i KRS pogonić jak najszybciej, więc Prezydent się myli w ocenie tego, co chcą Polacy. W ogóle uważam , że swoimi vetami i późniejszymi poprawkami zrobił wiele złego. Już dawno byłoby pozamiatane. Totalni by trochę głośniej powyli, KE po raz kolejny by nas postraszyła, ale robilibyśmy SWOJE. A tak wróciliśmy do punktu wyjścia. Prezydent stracił moje zaufanie i nie wiem, w jaki sposób mógłby je odzyskać. Boję się powtórki z rozrywki, czyli rozpisania nowych wyborów, a może i " nocnej zmiany". Nie wiem, gdyby tak miało się stać, to czarno widzę i już w życiu na żadne wybory nie pójdę. Cała moja nadzieja w prezesie Jarosławie Kaczyńskim do niego mam 100% zaufanie. Może on trząchnie prezydentem i wybije mu z głowy jakieś chore, prywatne ambicje. Tu się toczy wojna o być albo nie być mojej Ojczyzny, prezydent zdaje się tego nie rozumieć, albo udawać, że nie rozumie.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Pozwolę sobie podzielić się z Państwem kilkoma myślami, które mnie od pewnego czasu nachodzą. Otóż, z jednej strony pan prezydent wygłasza niebywale głębokie przemówienie z okazji: 11 listopada (Narodowe Święto Niepodległości), 3 maja (Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej), 1 sierpnia (rocznica wybuchu powstania warszawskiego), 15 sierpnia (Święto Wojska Polskiego), 1 września (rocznica wybuchu II wojny światowej), 17 września (rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę), przy okazji ćwiczeń wojska polskiego (np. ostatnio Dragon 2017), itd., itp. Wszystkie te przemówienia są tak głębokie (w dodatku bez kartki), że można w nich niemal utonąć. Poruszają najszczersze uczucia u niemal wszystkich polskich patriotów. Natomiast z drugiej strony, pan prezydent swoimi wetami ustaw o SN i KRS chroni postkomunistycznych aparatczyków (oficjalnie nie chce oddać władzy nad sądami w ręce Prokuratora Generalnego). I teraz pytanie, czy my, jako Jego wyborcy, oddaliśmy na niego głos aby wygłaszał głębokie przemówienia, czy oddaliśmy na niego głos aby raz na zawsze usunąć z życia publicznego postkomunistycznych aparatczyków? Odpowiedz pozostawiam Państwu. W moje ocenie, chyba zostaniemy już tylko z tymi niebywale głębokimi przemówieniami, i to jeszcze przez 3 lata... Pytanie tylko, u ilu z nas będą one jeszcze poruszać nasze serca?
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Prezydent żalił się, że PiS nie pokazał mu własnych projektów aż do momentu głosowana. Stawiam, że projektów pisanych przez własnych doradców nie czytał aż do czasu swojego wystąpienia (i to też pobieżnie). Że nie wspomnę o tych dopisywanych na kolanie punktach po negocjacjach. PAD obiecał po wetach projekty ustaw, tymczasem przedstawił legislacyjne gnioty (wybór "kulkowy" KRS na zasadzie "uruchomienie maszyny losującej, następuje zwolnienie blokady..." to jakaś kpina), puder w postaci skargi nadzwyczajnej nic w tym temacie nie zmienia. O całej reszcie "zmienić ale tak by nic nie zmienić" nie wspomnę. Co do SN. Ta instytucja przez całą IIIRP jest kpiną w żywe oczy Polaków, przyklepującą największe patologie na którą nie ma bata. Nie Panie prezydencie, ja po 25 latach czekania nie zamierzam słuchać, ze "Pan się nie godzi". To JA się nie godzę, na kolejne 25 lat qrestwa. Nie obchodzą mnie przemówienia o wolności z pańskich ust ani żadnego innego polityka. Ponieważ żadnej wolności w Polsce nie ma. Wystarczy, że zbierze się grupka kolesi z sądowymi koneksjami i każdego Polaka może pozbawić majątku oraz doprowadzić do upadku, a na to wszystko pokażą sadowy papier z podpisem "W imieniu Rzeczpospolitej". Przy obecnej patologii "wymiaru niesprawiedliwości" wolność jest tylko iluzją, rzeczywistość składa się z długiej smyczy na szyi każdego zwykłego Polaka, która nie wadzi bo jest długa i nikt nie szarpie. Do czasu, aż komuś się nie spodoba to co on posiada lub wie. Wtedy przypomina mu się jego status rzeźnej krowy. Dzisiejsze słowa Zofii Romaszewskiej ostatecznie rozwiewają wątpliwości, czy PAD wciąż ma status osoby niezależnej, otóż nie ma. Został otoczony dworakami, którzy prowadzą go ku zgubie, a przy okazji pociągną jeszcze nas. Od obozu "dobrej zmiany" oczekiwałem wzmocnienia Polski tak by zanim nad Europę nadejdzie burza. Nasza Ojczyzna była na tyle silna by nikt nie odważył się tu mącić, i jednocześnie była na tyle silna by odmówić udziału w szaleństwie innych. Do tego wręcz niezbędne jest oczyszczenie złogów w sądownictwie. Nie mam zamiaru oglądać Polski w rzeczywistości, gdzie za słupki poparcia służą brzozowe krzyże. Albo PAD zrozumie co jest ważne albo za dwa lata skończy tak jak zaczynał z 6%. Choćby nie wiem jak sympatycznym i czarującym był człowiekiem, nie poświecę dla niego Polski ani dla żadnego innego polityka.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Oto "polskie" postżydobolszewickie sądy panie Duduś!. Tylko Opcja Zero! Sąd w Tychach skazał polskiego kibica za baner „German death camps”. W Niemczech flaga nie wywołała żadnych reakcji. Szokująca decyzja sądu w Tychach. Skazał polskich kibiców za wywieszenie baneru z napisem „German death camps” na ogrodzeniu stadionu. To jednak nie koniec. Wcześniej polscy kibice zostali napadnięci i pobici przez Niemieckich kiboli, których rozsierdził napis na banerze. Według relacji jednego z Polaków, tyska policja nie zareagowała na tę napaść, a podjęła interwencję dopiero, kiedy ponownie rozwinięto baner. Miał to być nasz protest związany z nierespektowaniem wyroku w sprawie żołnierza AK Karola Tendery. Chcieliśmy również zaprotestować przeciwko kłamstwom pojawiającym się w niemieckich mediach, o „polskich obozach koncentracyjnych” mówi Adrian Loska w rozmowie z portalem wPolityce.pl, który wspólnie z Ireneuszem Ruchałą wywiesił banery. Flagi długi nie wisiały. Polaków zaatakowali Niemcy i zerwali banery. Niemcy uderzali nas pięściami i kopali, zerwali flagi, rzucili je na ziemię i uciekli. Policjanci stali blisko, ale nie reagowali opowiada Loska o zdarzeniu do którego doszło 18 czerwca w Tychach. Komenda Miejska w Tychach twierdzi jednak, że do żadnego ataku nie doszło. Policjanci podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy do lat 21 nie odnotowali żadnych poważnych zdarzeń w tym żadnych ataków niemieckich kibiców na Polaków. Monitoringi sprawdzane przez policjantów nie wskazywały żadnej agresji w stosunku do wywieszających transparenty osób poinformowała portal wPolityce.pl rzecznik prasowa Komendy Miejskiej Policji w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Jednak pojawia się pytanie - skoro jak wynika z wyroku sądu (punkt 3) dowodem rzeczowym w sprawie Ireneusza Ruchały były dwie płyty z nagraniami, na których miało być zarejstrowane wieszanie banerów na płocie stadionu, to czy nie ma tam nagranego ataku niemieckich kibiców na Polaków? Doszło do niego, według Adriana Loski, w około dwie minuty po wywieszeniu banerów. Policjanci stali trzy czy pięć metrów od nas, nagrywali zdarzenie kamerą, ale nie interweniowali. Zdarzenie oprócz policjantów widziało jeszcze co najmniej kilka osób przed stadionem. Funkcjonariusze podjęli działania dopiero, gdy ponownie rozwiesiliśmy baner „German death camps” na prośbę polskich kibiców, którzy byli świadkami zdarzenia i chcieli sobie zrobić zdjęcia na tle flagi mówi Loska. Twierdzi, że policja rozpoczęła interwencję, kiedy ludzie porobili sobie fotografie z banerem „German death camps”. Otoczyło nas około trzydziestu tajniaków i poprosili o oddanie flagi. Zapytałem, na jakiej podstawie prawnej podejmują takie działanie. Nie byli w stanie odpowiedzieć. Odmówiłem. Policjanci naciskali i czterokrotnie ponowili żądania, tłumacząc, że otrzymali polecenie zabrania flagi. Żeby nie eskalować konfliktu oddałem baner. Zaznaczyłem, że nie zgadzam się na takie działanie, ponieważ nie ma do tego podstawy prawnej. Policjanci powiedzieli, że zabierają nas na komendę, gdzie nas przesłuchają. Poszliśmy pieszo na komendę, gdzie powiedziano nam, że flaga została zabrana, zostanie przekazana do biegłego, ponieważ nawołuje do nienawiści na tle rasowym i etnicznym relacjonuje Loska w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Policja twierdzi, że podjęła działanie w sprawie baneru w wyniku interwencji obserwatora UEFA. Czynności te wszczęto wskutek przekazania przez obserwatora UEFA informacji dot. braku wydania zgody na umieszczanie na ogrodzeniu stadionu jakichkolwiek ogłoszeń, plakatów, afiszy, ulotek, napisów lub rysunków za wyjątkiem zawierających oficjalne logo turnieju przekonuje rzecznik prasowa KMP w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Po kilku dniach policja wycofała się z postawienia nam zarzutu, że baner wzywał nienawiści na tle rasowym i etnicznym mówi Loska. Funkcjonariusze policji oskarżyli kibiców z art. 14 § 2 w związku z art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń, czyli wywieszenie flagi na płocie bez zgody właściciela płotu.
  Art. 14. § 2. Kw mówi: „Każdy ze współdziałających w popełnieniu czynu zabronionego odpowiada w granicach swojej umyślności lub nieumyślności, niezależnie od odpowiedzialności pozostałych współdziałających”.
  Natomiast zgodnie z art. 63a § 1 Kodeksu wykroczeń: „Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie, plakat, afisz, apel, ulotkę, napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny”. Na meczach pojawia się wiele flag i nikt nie wymaga, ani nie weryfikuje pozwoleń na ich wieszanie. Podczas czerwcowego meczu piłkarskiego w Tychach na meczu wisiało wiele flag, nikt z właścicieli nie został ukarany. Na stadionie były też dwie flagi wywieszone przez czeskich kibiców, nawiązujące do niemieckiej odpowiedzialności za II wojnę światową. Policja nie podejmowała innych działań w sprawie o wykroczenie jw. Z żadnego innego miejsca zarządzanego przez osoby prywatne czy instytucje Policja nie otrzymała zgłoszenia o wywieszeniu czegokolwiek bez zgody właściciela i tym samym nie było podstaw do podejmowania czynności służbowych zarówno na terenie miasta jak i do interwencji wewnątrz stadionu, gdzie zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych Dz. U. 2017 poz. 1160 z późń. zm., za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa odpowiedzialny jest wyłącznie organizator imprezy wyjaśnia rzecznik prasowa KMP w Tychach aspirant Barbara Kołodziejczyk. Kiedy dowiedzieliśmy się o zmianie zarzutów zapytaliśmy policji skoro wywiesiliśmy dwie flagi, dlaczego jesteśmy ścigani za jedną. Wpadli w konsternację. Nie bardzo wiedzieli jak to wszystko wytłumaczyć, ale brnęli w to wszystko ślepo dalej. Powtarzali będziecie skazani, jesteście winni twierdzi Loska. Przypomina, że kiedy podobny baner z takim samym napisem „German death camps” był prezentowany w Niemczech, tamtejsza policja ani razu nie reagowała. Nie może być tak, że baner o takiej samej treści jest eksponowany na terenie Niemiec i żaden niemiecki urząd nie reaguje, a zrobiła to dopiero polska policja na polskiej ziemi. Dla mnie to wstyd mówi w rozmowie z portalem wPolityce.pl. Adrian Loska prowadził obszerną wymianę korespondencji z komendantem miejskim policji w Tychach. Mówi, że jego argumenty spotkały się z lekceważeniem. Nasze odczucia są takie, że z góry przyjęto założenie, że będziemy skazani twierdzi. I dodaje:
  To była cenzura prewencyjna poprawności politycznej i łamanie prawa przez policję. Kibice GKS Tychy wywiesili replikę flagi „German Death Camps” na meczu ligowym z Olimpia Grudziądz, który odbył się we wrześniu. Policja tym razem nie interweniowała. Rzecznik KMP w Tychach stwierdziła, że nie interweniowali, ponieważ „za utrzymanie porządku i bezpieczeństwa na stadionie odpowiedzialny jest wyłącznie organizator imprezy zgodnie z Ustawą z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych Dz. U. 2017 poz. 1160 z późń. zm.”. To wybiórcze traktowanie przepisów. Oba spotkania, Czechy-Niemcy i GKS-Olimpia odbyły się pod auspicjami PZPN. Na jednym meczu flaga wywołuje reakcje, a na drugim nie. Kompletne widzimisię, nie ma równego traktowania. Bo oczekiwałbym, że jeżeli drugi raz wywieszamy taką samą flagę, powinniśmy się spotkać z taką samą reakcją komentuje Loska. O komentarz w sprawie poprosiliśmy posła PiS i członka sejmowej komisji ustawodawczej Arkadiusza Mularczyka. Sprawa mnie szczególnie zbulwersowała i wymaga wyjaśnienia. Jako państwo powinniśmy dołożyć wszelkich starań, żeby walczyć z kłamstwem historycznym. W działaniach organów ścigania widać bardzo formalistyczne i biurokratyczne podejście. Mam wrażenie, że nie pochyliły się dokładnie nad tym, czego sprawa dotyczy i nad intencją osób, które pojawiły się z transparentem pod stadionem komentuje sprawę w rozmowie z portalem wPolityce.pl poseł Mularczyk. Poinformuję o sprawie ministra spraw wewnętrznych i ministra sprawiedliwości dodał parlamentarzysta. Najbardziej bulwersujące w całej sprawie jest to, że w Niemczech baner z napisem „German death camps” nie wywołał żadnych działań organów prawnych. A przecież siłą rzeczy budził tam znacznie większe emocje niż w naszym kraju.
  Tomasz Plaskota
  https://wpolityce.pl/polityka/359724-nasz-news-sad-w-tychach-skazal-polskiego-kibica-za-baner-german-death-camps-w-niemczech-flaga-nie-wywolala-zadnych-reakcji?strona=2

  Ps...„German death camps” to najprawdziwsza prawda, co znaczy że za prawdę wyrok dostali ! Jak mają nas inni szanować kiedy takie durne sądy mamy. Skandal i to jest polski sąd ???? Skazać za prawdę ? Gorsi od bolszewików ! Dziękujemy za ustawy o sądownictwie Prezydencie Duda. Wstyd panie ministrze Błaszczak ! Komendy Policji nie zostały odzyskane.. a to już 2 lata rządów PiS. Policjanci powinni zostać zwolnieni, w Polskiej Policji niech pracują tam Polacy, a nie pseudopolacy. A sędzia, który wydał wyrok niech idzie całować stopy Niemcom. Konkretni policjanci i sędzia won z Polski!! Rak poprawności politycznej toczy wiele instytucji, MSW także. Rząd powinien podjąć zdecydowane działania w celu naprawy sytuacji a wszyscy w MSW powinni zainteresować się wydarzeniami w Zgorzelcu!!! I właśnie na tym przypadku wyraźnie widać, jak bardzo potrzebna jest reforma wymiaru sprawiedliwości. Błaszczak za dupę całą komendę MO w Tychach, i to zaczynając od komendanta po szeregowego funkcjonariusza, bo to jest po prostu milicja, a nie policja..Ale teraz ubeki mają wsparcie duże od Dudy, więc będzie jeszcze gorzej. A po drugie znaleźć bat na takich sędziów i Maliniaka w tangu z Romaszewską i agentami w BBN. Błaszczak nie nadaje się na ministra zarządzającego policją, jest za delikatny tam potrzeba drugiego Macierewicza a nie jakieś laleczki.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Co ujawnienia Aneksu WSI: Ustawa ta mówi: „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, po zasięgnięciu opinii Marszałka Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, podaje Raport do publicznej wiadomości w Dzienniku Urzędowym Rzeczypospolitej Polskiej „Monitor Polski”. Postanowienie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o podaniu Raportu do publicznej wiadomości jest równoznaczne ze zniesieniem klauzuli tajności w rozumieniu art. 21 ust. 1 i 3 ustawy z dnia 22 stycznia 1999 r. o ochronie informacji niejawnych.” Oznacza to że Raport oraz uzupełnienia (aneksy) do niego muszą być publikowane przez Prezydenta RP. Przepis ten nie zawiera trybu warunkowego lecz nakłada na prezydenta obowiązek publikacji tego typu materiałów i wręcz wymusza ich ujawnienie. Rzeczą niezwykle znamienną jest fakt, że dziś nikt nie stawia prezydentowi tego rodzaju zarzutu. To, że nie czynią go rządowi propagandyści, jest oczywiste. Znacznie ważniejsze jednak, że nie robi tego również zbieranina, zwana „opozycją” – tak rzekomo wyczulona na przypadki łamania prawa przez polityków PiS.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Zdrajca. Tak o nim piszą i tu i wszędzie. Bloger Matka Kurka pisze tak: "Prezydent Duda postanowił razem z Kukizami i Gowinem grac przeciwko PiSowi /to znaczy przeciwko nam jego wyborcom/ i Kaczyńskiemu, który uczynił go prezydentem". To nie przejdzie, jego Pan Bóg pokarze za taka podłość. Dzięki nam dostał się na fotel prezydenta i chce unicestwić PiS. Kontrowersje.net Sami przeczytajcie, ogarnia przerażenie, że ktoś taki siedzi w pałacu. Mam nadzieję, że to czytasz panie Duda, a nie tylko niemieckie szmatławce. Zobaczycie, że zawetuje jeszcze ustawę medialną !!!
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Co Gersdorf robiła w 1984 roku w RFN? „Mogła podjąć współpracę z bezpieką”. Członek Trybunału Stanu Robert Majka zwrócił się do I prezes Sądu Najwyższego, przewodniczącej SN Małgorzaty Gersdorf, by wyjaśniła i przedłożyła Trybunałowi decyzję IPN świadczącą o tym, że "nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL". W piśmie przesłanym 25 września br., również do wiadomości m.in. prezydenta Andrzeja Dudy, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry i prezesa IPN Jarosława Szarka, Majka powołuje się na książkę dziennikarza "Gazety Polskiej" Macieja Marosza pt. "Resortowe Togi".

  W moim przekonaniu w zapowiadanej publikacji autor sugeruje wprost, że cytuję: "prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf w latach 70., jako czynny prawnik była aktywnym działaczem Socjalistycznego Związku Studentów Polskich" podkreślił Majka. Według niego inne informacje zawarte w książce, a dotyczące wyjazdów Gersdorf do RFN w 1984 r., świadczą o tym, że "mogła podjąć współpracę z aparatem bezpieczeństwa państwa PRL, a to wpłynęło znacząco na późniejszą karierę sędzi".

  Wobec powyższego wnoszę o wyjaśnienie przez Panią Przewodniczącą na piśmie ww. okoliczności oraz przedłożenie sędziom i członkom Trybunału Stanu w kadencji 2015-2019, decyzji z IPN, zaświadczającej, że Małgorzata Gersdorf nie była tajnym współpracownikiem wojskowego i cywilnego aparatu bezpieczeństwa państwa PRL napisał Majka.

  Do czasu nadania tej depeszy PAP nie udało się uzyskać stanowiska SN w tej sprawie. Na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej, Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu znajduje się zarządzenie z dnia 9 września 2008 r. dotyczące Gersdorf. Wynika z niego, że prokurator IPN zarządził o pozostawieniu jej sprawy "bez dalszego biegu wobec niestwierdzenia wątpliwości co do zgodności oświadczenia lustracyjnego z prawdą".
  Ps..Ale wpadła! Nawet ksiądz jak nie umoczył się w tym SBckim łajnie, paszportu nie dostał. Ja nie byłbym zdziwiony gdyby 80%sędziów było TW. Wielu światłych ludzi już dawno mówiło, że alkoholiczka Gersdorf to agent SB, mówią też, że każdy sędzia SN jest byłym agentem, I tacy są pod ochroną swoich braci i sióstr, są nie do ruszenia, są bezczelni, a teraz mają swego prezydenta Dudę. Wdzięczni za ocalenie ubecy i agenci chyba teraz ufundują Dudzie pomnik. Z samego zachowania alkoholiczki i przestępcy(zarzut przyjęcia 2 mln zł łapówki)Gersdorf jasno wynika, że jest umoczona. Może nie tylko w Polską Bezpiekę ale też jest na postronku Niemiec. Treść zarządzenia IPN jest ciekawa wszak przecież oni podejmują dochodzenie tylko wtedy gdy złożone oświadczenie jest nie zgodne z prawdą czyli osoba kłamie w innym przypadku nie ma żadnych konsekwencji co do sprawowania urzędu. Czyli mogła byś konfidentką. I jeśli w oświadczeniu tego nie zataiła to może zajmować najwyższe stanowiska w Polsce bo taką sejm uchwalił ustawę lustracyjną.. Proszę przeczytać całe pismo Sędziego TS Roberta Majki. Jest wątek zamilczany przez wszystkie media...Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego wezwana do wyjaśnienia zarzutów Członek Trybunału Stanu Robert Majka domaga się przedłożenia przez Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego, decyzji z Instytutu Pamięci Narodowej, zaświadczającej że nie była tajnym współpracownikiem SB oraz wyjaśnienia przez Małgorzatę Gersdorf sprawy zarzutów karnych stawianych wobec niej przez Ryszard Jacha. Poniżej tekst wystąpienia, które otrzymały prócz pani Prezes także najważniejsze osoby w państwie:


  http://serwis21.blogspot.com/2017/09/pierwsza-prezes-sadu-najwyzszego.html
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Po woli zaczyna wychodzić, czym Marela zaszantażowała Aarona Feigenbauma. Pewno Stasi mają teczki na jego rodzinę, a on za nieujawnianie prawdy jest w stanie sprzedać Polskę. Tu się nasuwa prosty wniosek. Kaczyński jest nie do złamania ani kupienia. W latach "80 "prawnicy" podróżowali do RFNu przeglądać archiwa pod kątem "praw własności" w Polsce. Tych poniemieckich i tych pożydowskich. Każdy z tych "prawników" w słusznym wieku lub ich rodziny, to posiadacze wielu nieruchomości! Wystarczy kwerenda w księgach wieczystych z filtrem wieku "nabywcy" i czasu "nabycia". Pierwsze to niech się wszyscy PROKURATORZY i SĘDZIOWIE wykażą jakimi to cudownymi operacjami bankowymi doszli a raczej doskoczyli to milionów na kontach? Później możemy się pobawić w życiorysy! 22 listopada 2017 ta baba alkoholiczka Gersdorf niech bierze swoją emeryturę i czeka na sprawdzenie w IPN. Bo może się okazać, że będzie dostawała 2 tysiące, a nie 17 tysięcy, które teraz jej dożywotnio przysługuje.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Były ksiądz Jacek Międlar skazany za znieważenie Joanny Scheuring-Wielgus! Ma pracować społecznie przez 6 miesięcy.(nieprawomocnie na szczęście)


  https://wpolityce.pl/kryminal/359764-byly-ksiadz-jacek-miedlar-skazany-za-zniewazenie-joanny-scheuring-wielgus-ma-pracowac-spolecznie-przez-6-miesiecy

  Ps...Suspendowany powinien być ten kto suspendował ks. Jacka Międlara. Kasta nie odpuszcza. Duduś razem z kastą. Nawoływanie do zabójstwa? Chyba gruba przesada! Trzeba mieć dużo złej woli by tak oceniać te słowa p.Jacka Międlara. PO takim wyroku to powinienem zobaczyć cala totalniacką sitwę skazaną za groźby karalne, etc..etc.. wobec PiS i rządu. To ta, co pijana wrzeszczała "za Smoleńsk", z kieliszkiem w ręku! Nie ma kary, to nie ma i miary! Było ją posadzić! Ta szczerbata i tępa szmata na taki hejt całkowicie sobie zasłużyła swoimi bezmyślnymi, a czasami wręcz głupimi wypowiedziami. Sąd dobrze wiedział i rozumiał jak również sama Wielgusowa to rozumiała ... ale jak to lewactwo... księdza trzeba ukarać wiec przekręca kota ogonem do przodu i udają durni.... wszyscy zrozumieli że chodziło o ogolenie pustego łba ...tylko sąd nie ...Sąd nie zna kontekstu historycznego (do szkoły pod górkę?), chodziło o golenie... Brzytwa to powinna być dla tego sądu to nie jest skandal co coś więcej przygłup z nowotworowej obraża kogo się da rozwala spotkania i jest cacy, p Międlar jesteśmy z panem. Jej się nie da znieważyć. Kiedyś - nawiązanie do okupacji '39-'45. Brzytwa - ogolić na łyso. Co w tym zbrodniczego?? Apeluj Jacku.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Podobnie jest w Sądzie Rejonowym w Częstochowie zapluskwionym przez małżeństwo którzy są tam sędziami. On sędzia z nazwiskiem jakich wiele jest w "www.inwentarz.ipn.gov.pl", uniewinnia swoich a potem ten "swój" przez tego w/w sędziego uniewinniony nagle staje się oskarżycielem tego człowieka który jego oskarżył i zaczyna się gehenna i ZEMSTA, bo ten uniewinniony oddaje teraz sprawę do sądu ze to on został POMÓWIONY. Prokurator odrzuca tą zemstę a pomimo to na wniosek tego byłego uniewinnionego i jego adwokata ZAKLEPUJE następna rozprawę Żona tego sędziego i to wbrew decyzji PROKURATORA a uzasadnienia tego w/w sędziego który uniewinnia tego cwaniaka są tak absurdalne- a ja wolontariusz obserwujący co tam się na rozprawach w tym sądzie dzieje mam dowody, że brak nawet słów, by te absurdy cytować! Dodam, że potem takiego człowieka niszczy następna ich kumpela sędzina, bo na swoich rozprawach nie przyjmuje dowodów ale przejmuje sugestię tego byłego już uniewinnionego, że jego przeciwnik to IDIOTA i kieruje tą osobę do biegłego PSYCHIATRY by na chama zrobić z niewygodnego porządnego człowieka IDIOTĘ. A wiec mamy ponowne sfingowane rozprawy, czyli takie jak w czasach tych przez UBP-NKWD kontra polskim patriotom.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/09/28/828/380/5f6f3bd2d506466a895d7063cfafb347.jpeg

  Na zdjęciu dobrana trójca żydobolszewickich ubeckich agentów, pospolitych złodziei i alkoholików!

  Chazarka, złodziejka i alkoholiczka Gersdorf biadoli: Nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach zasługujemy(sic!!! ale arogancja, tupet i bezczelność tej żydowskiej pijackiej skorumpowanej przestępczej larwy)..Zarozumiałość I prezes Sądu Najwyższego nie zna granic. Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy zaapelowała do sędziów Małgorzata Gersdorf. Małgorzata Gersdorf wystąpiła podczas pierwszej części uroczystości z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego. Mówiła m.in. o "wewnętrznej niezawisłości". Wzywam, proszę i nawołuję, abyśmy się jej wszyscy trzymali. W przeciwnym razie kiedyś, gdy już nasze postaci zostaną jedynie cienką warstewką tuszu odciśniętego na kartkach papieru, na których wydrukowano nasze postanowienia, wyroki i uchwały, nikt nie wspomni nas z szacunkiem, na jaki we własnych oczach dzisiaj zasługujemy apelowała do sędziów. Zdaniem pierwszej prezes, dzieje SN "skłaniają do namysłu nad gotowością poświęcenia własnych interesów dla dobra ogółu". Będąc sędzią, nie można się nikomu nie narazić, toga to nie ubiór dla ludzi ceniących komfort psychiczny i święty spokój. Dlatego proszę: nie zwracajmy uwagi na syrenie śpiewy polityków; nie uciekajmy też od stosowania prawa w formalizm niezrozumiałych, lecz dla każdego wygodnych uzasadnień stwierdziła z patosem.


  Ps...To jedno zdanie zawiera esencję prawdy o sądzie. "W moich oczach... " Boże, zmiłuj się nad nimi. Szacunek powinno się mieć w cudzych oczach, we własnych to pycha. Ponadto szacunek jest pustosłowiem o ile się go nie okazuje. Trudno szanować przedstawicieli instytucji , która ze stosowania prawa czyni farsę i nie potrafi sobie poradzić przez lata z prostymi sprawami. Wiem czego doświadczyłem w sądach i mojego szacunku ci ludzie nie będą mieli. Po takich wypowiedziach jest oczywiste, że nie wystarczy reforma sądownictwa w Polsce, ale dodatkowo jest niezbędne dokładne wymiecenie sądów i prokuratur z sędziów i prokuratorów, którzy, delikatnie mówiąc, potrzebują opieki psychiatrycznej. Czy ja dobrze rozumiem? Sędziowie domagają się już nie tylko dożywotniej pracy dla siebie i całych rodzin na koszt podatnika, gigantycznych emerytur i braku możliwości zwolnienia, nazywania "kastą wspaniałych ludzi" i prawa do moralizowania całemu społeczeństwu na którym się pasą, ale teraz pani prezes domaga się jeszcze wyróżnionego miejsca w historii? Taki bezczelny to chyba nawet Napoleon nie był. Nasz kraj jest niestety ciągle w oparach komunizmu co jest wynikiem tego iż tak naprawdę nie potrafiliśmy się odciąć od tego okresu kiedy to nasze Państwo nie było przecież niepodległe. W związku z tym ludzie, którzy wtedy rządzili bądź wspierali tamten układ przeszli bez uszczerbku do III RP a teraz obchodzone są idiotyczne rocznice jak ta 100 niezawisłości sądów i wiele innych anomalii jest. Trzeba być skrajnie naiwnym aby uwierzyć, że trepy projektujące tzw. transformację pozostawiły tzw. wymiar sprawiedliwości przypadkowi. Po "transformacji" tylko stamtąd mogli spodziewać się zagrożenia (wręcz śmiertelnego). Robota została wykonana profesjonalnie czego dowodów mamy multum, ja wspomnę jedynie proces w aferze FOZZ, czyli pierwotnej akumulacji kapitału przez górne warstwy nomenklatury. Opinia publiczna winna znać szczegółowy życiorys sędziego, jego pochodzenie, kim byli rodzice, jakie zawody wykonywali, rodzeństwo itp. Zwykła sprawa. Mój śp. ojciec mówił cyt; kiedyś sędzia to był autorytet dla ludzi dziś patologia z najniższej półki. Nie mógł się nadziwić, że coś takiego ma miejsce w kraju którego bronił własną piersią .Twierdził, że świat wariuje i dąży do samozagłady. Jeżeli doszło już do takich zachowań ludzi którzy powinni być dobrym przykładem dla narodu a są patologią to kogo mają szanować patologię ? wali jej na dekiel ? czas odejść ! Na stronie SN wyszukałem, że Gersdorf ostatni raz uczestniczyła w składzie sędziowskim 1 lipca 2014. Za pracę w SN otrzymuje ponoć 27.000 zł.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  https://media.wplm.pl/pictures/825/upscale_True/path/2017/02/20/825/360/c8f1e15707b34d52aee8f974a3e16107.jpeg


  Chazarski złodziejski pomiot Aaron Bucholtz alias Balcerowicz broni się po materiale TVP. NBP naraził na straty Skarb Państwa po nieudanej inwestycji? To "fałsz, insynuacje, skandaliczne..."


  https://wpolityce.pl/gospodarka/359864-balcerowicz-broni-sie-po-materiale-tvp-nbp-narazil-na-straty-skarb-panstwa-po-nieudanej-inwestycji-to-falsz-insynuacje-skandaliczne

  Ps...Ten nie Polak, a chazarski pomiot Bucholtz alias Balcerowicz za zniszczenie polskiej gospodarki powinien siedzieć w twierdzy bez wyroku 20 lat, a później wyrok i następne 20 lat . Oto "elyta" III RP w pełnej krasie - Balcerowicz, Bolęsa, Cimoszewicz, Michnik, Kwachu, "Bul" Komorowski... Szkoda słów...Teraz wiemy po kim niedorozwinięty jest Rysiu !!! Jeżeli temu pseudo profesorowi za doradcę wystarczał taki głupek jak R. Petru to go dyskwalifikuje. Ta afera to mały pryszcz , przy aferze tzw. rubla transferowego sprezentowanej przez Balcerowicza Polakom. Kosztowała ona Polaków coś koło 2 mld ówczesnych ecu, wypłaconych byłemu DDR . Mordy się przy tym obłowiły ! Pierwszy skok to, że za czasów wicepremiera Balcerowicza wydano dwa kryminogenne rozporządzenia: z 30.12.1989 r oraz z 19.03.1990 Na skutek kryminalnego importu alkoholi straty państwa wyniosły kilkanaście bilionów zł. Balcerowicz to macher nr 1 Sorosa ! Miliardy zł ukradli razem na przekręcie ze skokową dewaluacją złotego !!! Balcerek powinien siedzieć za genialny pomysł stałego kursu dolara. Miliardy poszły za granicę. Jakby tego chazara Bucholtza alias Balcerowicza publicznie władze polskie powiesiły to bym uwierzył w dobrą zmianę i mógł spokojnie umrzeć.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Tak działała mafia reprywatyzacyjna. Kamienica była warta 10,4 mln zł, a roszczenia do niej sprzedano za 2 tys. zł!
  http://niezalezna.pl/204473-tak-dzialala-mafia-reprywatyzacyjna-kamienica-byla-warta-104-mln-zl-a-roszczenia-do-niej-sprzedano-za-2-tys-zl

  Ps.Wałki na miliony i nikt nie usłyszał zarzutów......Prawie 3 lata "rządzi" PiS a złodzieje śmieją się z Polaków. Lepszy był ten ....., Marek Mossakowski, co za roszczenia do Hożej 25a zapłacił 50zł. Nota bene ma się dobrze ten .... i wszyscy którzy brali udział w gangsterce - notariusze, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy - również. Zdaję sobie sprawę, że zrobią ze mnie antysemitę, ale spójrzmy prawdzie w oczy - na tym polegał, polega i będzie polegał pejsaty biznes. Tak jest od wieków. W tej sprawie komisja europejska, nie widzi pogwałcenia praworządności? Dziwne.... No tak pogrążyłaby by ziomków....Polacy w tym ja zastanawiamy się dlaczego związani z nim jeszcze nie siedzą? Ano ponieważ najpierw trzeba powymieniać chazarobolszewickich sędziów i prokuratorów. W tych przekrętach umoczeni się notariusze, prawnicy, urzędnicy, sędziowie, prokuratorzy i wyznawcy jedynej słusznej wiary. Kto ich ruszy? Sami sobie stryczki na szyje zarzucą? Ciekawe czy chazarska złodziejka HGW pójdzie siedzieć?. Na razie ma wielki parasol mafii sądowo-prokuratorskiej. Czy w ogóle da się wprowadzić te reformy i co na to teraz prezydent Duda? Chce dalej chronić tę mafię? Teraz, kiedy PAD zablokował czyszczenie tej stajni Augiasza?
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Szok! Sąd i prokuratura bronią radnej PO, która szkaluje Żołnierzy Wyklętych! „Bandyci, zabijający żydów” i inne epitety nie są nawoływaniem do nienawiści?
  [Internauci walczący o dobre imię bohaterów, walczących z sowieckim okupantem alarmują o szokujących decyzjach prokuratury i sądu w Częstochowie. Okazuje się, że obie instytucje nie widzą niczego złego w fakcie, że częstochowska radna Platformy Obywatelskiej Jolanta Urbańska szkaluje Żołnierzy Wyklętych. Śledczy odmówili wszczęcia śledztwa z doniesienia Artura Sokołowskiego oraz Krzysztofa Janusa - działaczy z Częstochowy, a sąd uznał, że nie są oni stroną w postępowaniu i w związku z tym, nie mają prawa wnosić zażalenia na odmowę wszczęcia śledztwa przez prokuraturę!]


  https://wpolityce.pl/polityka/359923-szok-sad-i-prokuratura-bronia-radnej-po-ktora-szkaluje-zolnierzy-wykletych-bandyci-zabijajacy-zydow-i-inne-epitety-nie-sa-nawolywaniem-do-nienawisci

  Ps...To owoce nauczania prawników przez żydolewacką profesurę. Postżydokomuna i postubecja w sądach i prokuraturach jak widać trzyma się nadal dobrze. To draństwo w rogach w dużej mierze nie utożsamia się z Polską. Oni stają przeciwko Rządowi i 85 % Polaków. Działają jak Volksdojcze to skorumpowany, zalkoholizowany, złodziejski żydobolszewicki ściek. I jak tu nie przeprowadzić reformy wymiaru sprawiedliwości?! I jak tu nie wzywać pana PG i ministra Ziobrę żeby zareagował w ramach nadzoru na takie postępowanie Prokuratury i Sądu, No jak?! Sądownictwo i prokuratury to zgnilizna przesiąknięta żydokomunistycznym kłamstwem i zbrodnią. Czy trzeba więcej na potwierdzenie potrzeby "przewietrzenia" sądownictwa i prokuratur? A właściwie jego budowy od zera? To jest tak, że jak stonka na ziemniakach żydostwo obsiadło polski wymiar sprawiedliwości i takie są wyroki tej mafii stąd ten kwik przed zmianą. Jak długo jeszcze, ta żydobolszewicka zaraza w czarnych togach będzie się tak zachowywała? Nie zdziwię się jak ci sędziowie są z nadania czerwonych pajączków ( +60). Wyrokowała swołocz SSO Marcin Buzdygan. Przydałoby się nazwisko prokuratora. W internecie nic nie ginie. Sądy i prokuratury w Częstochowie i Opolu to niestety skamielina, gniazdo szerszeni z PZPR i ich potomków. W zapomnianej Częstochowie i Opolu nic od lat się nie zmienia. Nadzwyczajna kasta czuje się tutaj bezpiecznie. A prezydent A. Duda, reformę tej sądowej mafii zablokował. I co panie Prezydencie, nadal chcesz trzymać starych sędziów do emerytury? Jak żydzi zabijali Polaków to dobrze (Naliboki, Koniuchy........). Żydzi mordowali Polaków i działali przeciw Polsce, tak jak czyni dziś wspólnie z przestępcami w togach Patologia Obywatelska, ZSL-PSL i Nowoczesna-kurtyzana. Postąpić z nimi jak Fryderyk Pruski. Kiedy wreszcie żydostwo odpowie za zbrodnie popełnione na Polakach? Gdzie tu skandal ? przecież kasta to w prostackiej linii potomkowie tych którzy dla swojej świńskiej władzy zwalczali wszystkich którzy pamiętali, że to tylko złodzieje. A my pamiętamy nadal. Szok to jest dlatego, że PiS na wszystko pozwala. Mieli zamykać i co ? Ani jeden gościu z Obozy Zdrady Narodowej nie siedzi. Wszyscy prezesi sądów powinni być wymienieni, to są dawni kolaboranci służb PRL-owskich i po-PRL-owskich. Sądy sądami, ale skandaliczna jest postawa prokuratury. Podobno naszej. Od dawna uważam, że w prokuraturze nie nastąpiła dobra zmiana. Może Prokurator Generalny wyjaśni nam, dlaczego? Panie Min. Ziobro, weryfikacja i relegacja natychmiast! Panie Ziobro... czas na ręczne sterowanie! Do roboty! Pamiętam jak były żołnierz AK opowiadał jak po wojnie snajper o ps. "Oczko" zastrzelił żyda kata oficera UB strzałem prosto w czoło było to na moście w gdy ten wracał z katowni. "Bandyci zabijający żydów".. żyd powie prawdę jak się pomyli. Ich zginęło 271 tysięcy (dane Międzynarodowego Czerwonego Krzyża i encyklopedii Almanac) w czasie drugiej wojny porównaniu do ponad 6-ciu milionów Polaków. Żołnierze Wyklęci wykonywali wyroki na zbrodniarzach, zdrajcach i tzw. komunistach. Trafiali się różni a niektórych nawet więcej, takie to nacje. Tej radnej peowskiej, sędziemu i prokuratorowi ogolić pusty łeb na łyso jak to NSZ i AK robiła takim sprzedajnym szmatom.

  Co się dziwić skoro MSZ na zewnątrz nie broni Polaków i cenzuruje!

  https://kresy.pl/wydarzenia/polskie-msz-naciskalo-usuniecie-zasluzonych-naukowcow-listy-prelegentow-konferencji-polsko-ukrainskiej/
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Warszawa wierzchołkiem góry lodowej. Mafia „reprywatyzowała” na potęgę. Kamienice w Krakowie przejmowane za bezcen. „Z wiedzy, którą posiadamy od polityków aktywnych w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” powiedział Tomasz Leśniak z krakowskiego stowarzyszenia Miasto Wspólne. Dodał, że sprawa każdego przejęcia „powinna być przeanalizowana przez prokuraturę”. Tomasz Leśniak przyznał, że zasięg procederu przejmowania nieruchomości o nieuregulowanym statusie prawnym w podejrzanych okolicznościach – to co można by nazwać „dziką reprywatyzacją” na terenie Krakowa jest trudny do ocenienia. „W tej chwili żadna instytucja publiczna nie dysponuje takimi danymi w Krakowie. Z wiedzy, którą posiadamy od polityków, którzy działali w latach 90., takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny w tamtym czasie było około 600” zapewnił. Stwierdził, że jest to skala mniejsza niż w Warszawie. „Natomiast w skali Polski jesteśmy takimi drugim miastem pod względem liczby reprywatyzowanych kamienic” oświadczył. „Najbardziej znane były przypadki z końca lat 90. i działalność gangstera Łapy, który później sprzedawał te nieruchomości” ocenił. Chodzi o Piotra B. skazanego za przejmowanie kamienic z wykorzystywaniem sfałszowanych pełnomocnictw od rzekomych właścicieli. „Łapa” dostał wyrok w zawieszeniu i kilkaset tysięcy złotych grzywny. Po pewnym czasie zniknął. Wyrok nie spowodował, że policja przestała się nim interesować. Nadal jest poszukiwany. W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie do lipca działał zespół, który analizował akta spraw karnych związanych z przejmowaniem własności kamienic o nieuregulowanym statusie prawnym w okresie od 2003 do 2012 roku. Chodziło o ponad 200 kamienic. W przypadku 12 zakończonych spraw uznano, że nie zostały wyjaśnione w dostatecznym stopniu. Ponadto kilkanaście z analizowanych przypadków nie znalazło jeszcze sądowego rozstrzygnięcia. Te sprawy i nie tylko one, mają szansę znaleźć się w polu zainteresowania kolejnego zespołu, który najprawdopodobniej zostanie powołany w ciągu kilku tygodni. Rozmówca przyznał, że dla Krakowa mogłoby być sensowne powołanie komisji weryfikacyjnej, na wzór tej, która funkcjonuje ds. reprywatyzacji nieruchomości w Warszawie. „Natomiast to jest podmiot, który działa stosunkowo wolno, bo jeśli weźmiemy pod uwagę, że takich kamienic, które miały nieuregulowany stan prawny było 600, natomiast komisja weryfikacyjna analizuje jeden przypadek kamienicy na miesiąc, więc jest to stosunkowo wolne tempo” ocenił Leśniak.

  Ps...Jaka mafia? Potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. A tak nawiasem, to trzeba było tych wszystkich zbrodniarzy-komunistów powiesić w odpowiednim czasie a nie robić pośmiewisko. Niestety zabrakło żołnierzy NSZ którzy jako jedyni prawidłowo oceniali sytuacją polityczną Polski i Polaków. Niestety, ale winni temu stanowi rzeczy są właśnie dorośli Polacy w liczbie około 27 000 000, którzy jako przygłupiaści wyborcy, sprowadzają nam na nasze głowy to nieszczęście poprze ciągłe – co 4 lata – wybieranie tego szajsu, potomków ubeckich dynastii przywleczonych tu w ’44 na ruskich tankach, razem z wszami i WSI. Dotyczy to całej Polski, a wartość zrabowanego przez koszerną mafię majątku, łącznie z systemem bankowym, przedsiębiorstwami, drenażem finansowym Polski przekracza wielokrotnie najwyższe stawki "reparacji niemieckich". Proponuję zająć się Wrocławiem. We Wrocławiu jest niemiecki konsulat. Najliczniejszy chyba na świecie. Ponoć zatrudnionych jest tam ponad 1000 osób. I to pewnie Niemcy przejmują kamienice, bo prezydent kapuś myckowy Dutkiewicz (obecnie sąsiad myckowego złodzieja Frasyniuka) słucha poleceń z konsulatu, a nie swoich wyborców. Komisja zwraca kamienice które rozkradziono za przyzwoleniem Bufetowej. Prokuratura wsadza pionki a boss mafii reprywatyzacyjnej śmieje się z komisji i nazywa ją teatrem bo prokuratury i sądy same uczestniczyły w tym procederze. Dopóki nie zrobi się dekomunizacji w prokuraturach i sądach to bandyci mogą spać spokojnie.. Państwo Polskie w ciałach ludzi z komisji reprywatyzacyjnej odbiera ukradzione nieruchomości a HGW powołuje najdroższych prawników aby nie dopuścili do zwrotu i od razu bronili jej przed odpowiedzialnością i więzieniem bo chyba nikt nie ma wątpliwości że ona musi trafić do więzienia. HGW wyłudza pieniądze z ratusza na swoje cele a nikt jej tego nie blokuje. Ona nadużywa uprawnień a to też przestępstwo karne.
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Prezydent grozi drugim wetem! Te słowa pokazują, że reforma sądów będzie niemal niemożliwa. Prezydent andrzej Duda w wywiadzie udzielonym „Dziennikowi Gazecie Prawnej” zagroził ponownym zawetowaniem ustaw dotyczących Krajowej Rady Sądownictwa i Sądu Najwyższego. Głowa państwa forsuje rozwiązanie, w którym członkowie KRS są wybierani przez Sejm większością 3/5 głosów, problem w tym że uzbieranie takiej większości jest niemal niemożliwe. Z kolei PiS nie godzi się na to, aby każdy poseł miał głosować na jednego kandydata. Andrzej Duda wyklucza także głębokie zmiany w Sądzie Najwyższym.

  Ostatnie dni pokazują, że prezydent wyraźnie staje przeciwko propozycjom forsowanym przez swoją macierzystą partię i biorąc pod uwagę zarówno sejmową arytmetykę, jak i twarde stanowisko samego Andrzeja Dudy wiele wskazuje na to, że z reform wymiaru sprawiedliwości nic nie wyniknie. W kwestii wyboru członków KRS prezydent twardo obstaje przy wyborze tego gremium większością 3/5 głosów w Sejmie:

  Proponowałem, aby przy wyborze KRS, jeśli nie zostanie uzyskana większość 3/5, decydował prezydent. Wobec wątpliwości konstytucyjnych i braku większości w Sejmie do nowelizacji Konstytucji w tym zakresie, zaproponowałem nowe rozwiązanie. (…) W odpowiedzi PiS chce, aby w drugim etapie decydował większością 3/5 Senat. Tam klub PiS ma taką większość. W efekcie spór sprowadza się do pytania, czy obóz rządowy ma wybierać wszystkich 15 członków KRS.

  Prezydent Andrzej Duda zapytany przez przeprowadzającego wywiad red. Piotra Zarembę o ewentualne ponowne weto ustawy o KRS wcale jego nie wyklucza i stawia warunek wyboru członków Rady większością 3/5 głosów w Sejmie:

  Nie zgodzę się, aby Krajowa Rada Sądownictwa była wybrana w całości głosami jednej tylko partii. To jedno zastrzeżenie.

  Podobne, stanowcze stanowisko głowy państwa występuje w kwestii składu personalnego i ewentualnych zmian w Sądzie Najwyższym. Prezydent nie chce usunięcia obecnie orzekających tam sędziów i argumentuje to faktem, że wpływ na obsadzanie stanowisk w Sądzie Najwyższym miałby Prokurator Generalny, którym obecnie jest Zbigniew Ziobro:

  Zapewne PiS wolałby odwołanie całego Sądu Najwyższego. Ja się na to nie godzę. Dla mnie weryfikacja Sądu Najwyższego przez prokuratora generalnego jest nie do przyjęcia, bo to rozwiązanie sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem i logiką.

  Stanowiska prezydenta Andrzeja Dudy zarówno w sprawie wyboru KRS, gdzie trzyma się wyboru sędziów większością 3/5 głosów oraz nieznaczne zmiany personalne w Sądzie Najwyższym praktycznie paraliżują realną reformę wymiaru sprawiedliwości. Takie rozwiązania w praktyce niewiele zmieniają, a władza „nadzwyczajnej kasty” jak określają się sędziowie pozostałaby nienaruszona. Widać więc, że prezydent chyba zapomniał o tym, że został wybrany głównie przez ludzi popierających Prawo i Sprawiedliwości i troszczy się o interesy środowiska sędziowskiego lekceważąc swoich wyborców. Nie wróży to dobrze obozowi Zjednoczonej Prawicy, a redaktor Witold Gadowski, niezwykle przychylny rządowi i zmianom w sądownictwie, w takiej sytuacji już przepowiedział upadek projektu IV RP obserwując takie, a nie inne działania prezydenta Andrzeja Dudy.


  Ps..Duda to oszust z żydowskiej UW ? był uśpiony i w momencie groźnej dla układu IIIRP reformy sądów został obudzony by zablokował zmiany ! Z KRS. i SN. powinien "wywalić" WSZYSTKICH. I jeszcze dobrze posprzątać. A tak drugą kadencję ma "z głowy" i tyle. Ponoć sondaże opinii społecznej wykazują wzrost poparcia dla PAD ale odnoszę wrażenie, że nie jest to ocena większości Polaków, którzy oczekują gruntownej zmiany w wymiarze sprawiedliwości, a tylko elektoratu popierającego opozycje i bezpośrednio związanych z trzecim filarem władzy sądowniczej.W mojej ocenie dotychczasowe działania Pana Prezydenta zwłaszcza w zakresie negatywnej oceny przygotowanych projektów ustaw o SN i KRS i przedstawienia własnych projektów / niektóre niezgodne z konstytucją / nie dają podstaw do pozytywnej oceny. Błędem prezydenta było także veto do zmiany ustawy o Regionalnych Izbach Obrachunkowych /16/ w zakresie celowości i oszczędności wydatków samorządowych co podważa zasadę racjonalnego gospodarowania środkami finansowymi - dopuszczono nadal do marnotrawienia środków, np. HGW, czy prezydent Gdańska.
  Veto prezydenta pozbawia RIO prawa do badania wydatków pod względem celowości i oszczędności czego domagał się PiS w swoim projekcie.
 • @kula Lis 67 08:35:04 Gersdorf wyraźnie zbeszczelniała po
  całe sądownictwo i ,,sędziowie " bardziej bezczelnie pod pozorem prawa stanowią ,,bezprawie"
 • @kula Lis 67 15:07:18 Bat to odsunięcie od czynności służbowych...
  ale na razie nie dopuszczają takich wniosków do Ziobry :(
 • @andrzejw 17:04:49
  "Wymiar sprawiedliwości trzeba zaorać i zbudować od nowa". Mocne słowa posła w programie Michała Rachonia. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności, te ostre słowa padły z ust posła Kukiz'15, Jerzego Jachnika w dzisiejszym programie "Woronicza 17". Sprawa reformy sądownictwa była jednym z kluczowych tematów debaty polityków. Pierwszym tematem w programie była reforma wymiaru sprawiedliwości. Wymiar sprawiedliwości, ten, który wciąż mamy, jest żywcem przeniesiony z PRL. Był to ten obszar państwa, który nie został zreformowany pod żadnym względem, ani instytucjonalnym, ani personalnym. Nie nastąpiła żadna weryfikacja sędziów, którzy byli narzędziem władzy. Ci sędziowie dalej orzekają w sądach demokratycznego państwa. Ta reforma musi być głęboka, być może głębsza niż reformy w innych obszarach państwa zdiagnozował sprawę Jacek Sasin z PiS. Szczególną uwagę uczestników programu zwróciła wyrazista wypowiedź posła Jerzego Jachnika, który proponował radykalne zmiany wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą, trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie także finansowo i z hukiem wylatywać, to nic nam nie pomoże powiedział poseł Kukiz'15.


  Ps...To są ciągnące się za nami efekty okrągłego stołu i nocnej zmiany. Gdyby to był normalny i uczciwy Kraj to ci panowie i panie z SN i KRS wraz z prawnikami siedzieli by "ciupie" a ich niewiadomego pochodzenia mienie byłoby przejęte przez skarb państwa, a tak to te żydobolszewickie wszy wraz ze swym pomiotem będą się domagać jeszcze odszkodowań. "Syfilisa się nie pudruje", ma oczywiście racje pan poseł Jachnik. Prokuratury i sądy i szerzej cały wymiar sprawiedliwości, to najbardziej chora i cuchnąca zgnilizną moralną jak i korupcją, pospolitym złodziejstwem tkanka państwa polskiego. Jeżeli nie zreformujemy a raczej zbudujemy od nowa tej dziedziny, to żadne inne reformy nic nam nie dają. Ich tej żydokomuszej zgnilizny już nawet nie da się zreformować. Trzeba to wszystko zbudować od nowa. Nie można zaorać tego co nie funkcjonuje. Przy takim oraniu najgłośniej krzyczeli by o swej niewinności najbardziej zepsuci. Nie jest to sposób szybkiego oczyszczenia sektora sprawiedliwości. Przecież dodanie jednego uczciwego do dziesięciu zdeprawowanych da w efekcie deprawację tego uczciwego, ponieważ stara gwardia już się nie zmieni. Patrzmy na tych ponoć "nowych" (Tuleya, Milewski, Łączewski). To jest rak, a raka trzeba wyciąć do ostatniej tkanki. Nie może być przerzutów. Prokuratury, sądy i częściowo już wierchuszka policji to ostatni bastion żydokomunizmu. Dopóki ostatni stalinowski prokurator, sędzia, policjant nie odejdzie, ich dzieci czy wnuki to żydokomuna w Polsce nigdy nie upadnie. Temat zaorania powinien dotyczyć także szkolnictwa wyższego, no ale PiS tego nie zrobi..mając za ministra Gowina nieroba. Tam nadal siedzą "profesorowie", których rodowód to PZPR, WSI lub Ludowe Wojsko Polskie. Piastują wysokie funkcje i kształtują relacje w całym środowisku. Nadal obsadzają stanowiska swoimi więc św Piotr, który powoli ich zabiera do siebie niewiele tu zmieni. Pisze się i mówi zniszczyć, zaorać i zbudować od nowa. Pozostaje zadać pytanie tylko z czego? Ze złego żydokomuszego ziarna, jakim są dzisiejsi młodzi sędziowie, czy prokuratorzy, nie będzie wiele pożytku. Na dziś żaden etniczny Polak, nie jest zamieszany w tzw "wymiar sprawiedliwości". Polacy, nie mają swojego reprezentanta w tych zawodach. Co to za Naród ci Polacy? Są, a jakby ich nie było. Mnie to nie dziwi, bo wiem kim jest ten Naród! Naród, który czeka na "otrzęsiny". Tylko OPCJA ZERO może, choć i do tego mam wątpliwości coś zmienić, bo jak nie to będziemy nadal malować trawę na zielono...Trzeba postawić na młodych etnicznych Polaków spoza żydobolszewickiej kasty, którzy chcą się dokształcać, awansować, na tych którzy mają kręgosłup moralny. Pogonić żydolewactwo, starą szkolę tą popeerelowską, tych co bronili mafie vatowskie, uwłaszczeniowe, amberowskie itd. Upublicznić nazwiska tych, którzy skazywali "za nic", tak po prostu bo im PO kazało - akcja widelec itd...Wprowadzić ustawę o nieprzedawnieniu przestępstw mafii w togach, i dopiero wtedy czyścić aż do skutku.
 • @andrzejw 17:04:49
  Faktem jest, że bezpośrednio przed zawetowaniem ustaw PAD odbył 2 godzinną rozmowę z żydem Szewachem Weisem w Pałacu Prezydenckim i 2 godzinną rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel. Zawetowanie nastąpiło więc nie z woli narodu i woli samego PAD. Jest realne podejrzenie, że PAD do tej decyzji został przez nich "zmuszony" czymś co na niego mają, czyli BND i Mossad. Złamał tym prezydencka przysięgę. Teraz to już tylko Jasełka dla gawiedzi. Prezydent "Efialtes" Duda uniemożliwił reformę państwa. PAD zablokował prawdziwą reformę sądownictwa a z tym i inne pilne reformy. Już 3 miesiące mijają jak zawetował dwie ustawy realnie zmieniające status quo w nadzwyczajnej kaście prawniczej. Okazał się wilkiem w owczej skórze, w kampanii grał rolę kogoś innego, teraz broni interesów tych których m.in. dzięki jego wyborowi mieliśmy znieść. Nie można zapominać o I-szej zawetowanej ustawie, arcyważnej dla wyników wyborów samorządowych, a mianowicie o Regionalnych Biurach Obrachunkowych, każdy wie czym to pachnie dla lokalnych peowskich i peeselowskich kacyków. Przypomnę także Polakom to, że PAD nie wsparł modlitwy różańcowej na granicach, bo rzekomo modlitwa to sprawa osobista, a tymczasem gorliwie w świetle kamer zapalał świece chanukowe z braćmi żydami. A tow. Zybertowicz nie powinien się już ośmieszać z tym swoim oportunizmem. Jakby towarzysz Zybertowicz tego nie tłumaczył to zdrada jest zdradą a kłamstwo kłamstwem. PAD to jak teraz widać platformerski i uwolski kret. Jeśli PAD zaczynał w UW, to nie mamy czemu się dziwić, że broni starego żydokomuszego układu i ich pomiotu. Dudakornhauser-zosia nie chce aby braciom w wierze, którzy opanowali SN i KRS spadł włos z głowy. Zosia, fizyk i przyjaciółka Wielowiejskiej z GW mści się za córeczkę za Biełsat jej odebrany. Romaszewska "zieje nienawiścią", bo jej córce Agnieszce jako prezesowi TV Biełsat - telewizji dla Białorusinów (antyŁukaszenka) Waszczykowski obciął dotacje. Ta telewizja zwalcza Łukaszenkę co w chwili obecnej nie jest w interesie Polski tylko w interesie Georga Sorosa, niejakiego Kramka męża Ukrainki Ludmiły. Śp. Romaszewski miał taka samą "żoneczkę" jak Jasienica, tylko brzydszą. Córeczkę Soros dawno temu zwerbował..A PAD i tak nie słucha Zybertowicza. On słucha tej starej, wrednej żydowskiej ropuchy Zosi Szmosi Romaszewskiej. Do diabła z tą podłą żydowską raszplą. Te spotkania to tylko teatr, a reformy jak nie było tak nie ma. Co kogo obchodzi "dobra atmosfera". Ja głosowałem na Prezydenta A.Dudę tylko dlatego, że utożsamiał się z programem PiS-u, a nie na panią Romaszewską "legendę". Zresztą tych "legend" mam serdecznie dość, a jeżeli PAD na nich się opiera to niech poprosi jeszcze inne "legendy" takie jak Bolek, Frasyniuk, Bujak itd... ich zalegendowało UB/SB/WSI. Któraś z tych legend ubiła choć jednego komucha ? Gdzie i kiedy ? Jak się nazywał ? Stoczono jakieś walki, bitwy ? Gdzie, ilu czerwonych zabito ? To jest pic na wodę fotomontaż. Legendy chlały wódę z czerwonymi bandytami, a nie walczyły. Czerwoni po absolutnym bankructwie dupami padli na siedzenia Mercedesów a mordami w pudła kawioru. Tak skończyła się "walka" legend" z czerwonymi. Jak teraz widać to już koniec Dobrej Zmiany. Widocznie PAD ma obiecany stołek w UE za te veta. PAD rozumie reformę tak jak PO,.N , UW, PSL nie radykalnie czyli ma zostać tak jak było. O tym jak działa dana instytucja decydują kadry tam pracujące, a nie Ustawy (które można różnie zinterpretować). Bez radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości odcięcia od komunizmu będą mafie sędziowskie nadal parasolem ochronnym skorumpowanych policjantów jak mataczenia w sprawie śmierci K.Olewnika czy J.Cygan. Znowu będzie ręka w nocniku, znowu będzie płacz i pytanie - co nam umknęło, sądownictwo, afery , zdradziecka działalność PO-PSL, zrabowane kamienice, Smoleńsk, to wszystko jest ważne, ale najważniejsza w tej chwili jest Ukraina - nie popierać hitlerowskiego państwa, nie popierać niszczenia polskości, nie walić miliardami we wrogie państwo , nie dawać obywatelstwa wrogom , wypowiedzieć kuriozalną umowę emerytalną. Jeżeli w materii ukraińskiej nie wypali cokolwiek, odpowiedzialny będzie PiS, w całości i za wszystko. Naród już wie i zdecydował, czasu jest bardzo mało. Wielu Niemców mówi, że nienawidzą szczególnie PiSu i prezesa Jarosława Kaczyńskiego bo burzy spokój Europy i Unię. A jak się dopytacie w jaki konkretnie sposób prezes Jarosław Kaczyński niszczy Europę to Niemcy nie potrafią odpowiedzieć. Najważniejszą osobą w państwie na dziś jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, a kolejno minister Antoni Macierewicz, ministrowie Ziobro i Jaki a nie PAD. Oni muszą mieć nawet nie poczwórną a podziesiątą ochronę. I stały monitoring ochrony i ich rodzin ze strony SKW, ABW. Tych "ktosiów", jest pełno i na wschodzie i zachodzie, a ich sługusów w kraju, bez liku! , to też dbać należy i grosza nie żałować, na ochronę, polskich patriotów! Prezes PiS Jarosław Kaczyński to jedyny polityk polski klasy światowej, z dużą wiedzą i pomysłem na Polskę. Do tego świetny strateg i nie do kupienia. Dlatego takie próby unicestwienia. Prezes PiS Jarosław Kaczyński to nasz skarb. Czy to już koniec Polski? Jej wrogowie ostro grają. Gdyby zamordowali Jarosława Kaczyńskiego, byłby koniec Polski. Nasza Ojczyzna zamieniona by była w bantustan. Kradliby aż do końca, w końcu zagryźli by się sami. Byłoby jak w Warszawie, Krakowie, Łodzi, etc..Pan prezes Jarosław Kaczyński jest naszym ostatnim gwarantem. Brata już zabili. W 2010 mieli zginąć obydwaj. Ale prezes Jarosław Kaczyński zmienił plany z powodu stanu zdrowia matki i nie poleciał samolotem. Ktoś, być może, chce dokończyć zadanie, bo prezes Jarosław Kaczyński zmienił diametralnie układ sił w Polsce. To jedyny kochający autentycznie Polskę, rozumiejący jej trudne położenie i ogrom zagrożeń, wynikających z obłędnych, neomarksistowskich pomysłów typu Soros. Powinno być rozpoznanie służb w sprawie zagrożenia życia, niezależnie czy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czy innej osoby, a publikujących wrażliwe dla bezpieczeństwa dane powinna spotkać surowa kara. Jak dojdzie nie daj Bóg do zamachu na życie Jarosława Kaczyńskiego to PAD może sobie pogratulować dał zbrodniarzom czas na jego przygotowanie, a więc współpraca ze zbrodniarzami zalegającymi prokuratury, sądy, służby w tym policję się powiodła. Czołganie prezesa PiS po tych jego śmiesznych salonach, tylko to potwierdza i daje do myślenia czy PAD nie działa na czyjeś zlecenie, może wkrótce się przekonamy. Niedługo wyjdzie, że PAD poszedł na układ w sprawie sądów za obietnicę nie tykania niemieckiej, rosyjskiej, izraelskiej i amerykańskiej agentury rozsianej po parlamencie i w pałacu RP. Szanowny panie prezesie Jarosławie Kaczyński, teraz jest znakomita okazja oczyścić kancelarię prezydencką PAD z żydowskich doradców agentów Sorosa. Wystarczy pójść w ślady niesamowitego młodego kanclerza Kurza (Putin to już dawno zrobił) i ogłosić, że w ciągu jednego miesiąca mają się z Polski wynieść wszystkie fundacje finansowane przez Sorosa. Zobaczymy jaki będzie "kwik" jego żydowskich agentów z Łapińskim na czele w kancelarii prezydenckiej? Nadmienię, że żona ministra Glińskiego pracuje w fundacji Sorosa, dlatego on taki bierny, nic nie robi, nadaje się do usunięcia. Publikujcie ANEKS do Raportu Likwidacji WSI! PAD kogo bardziej bronicie? TW. w kościele katolickim i synagodze, czy własnych dup? W latach 2007-2010 też chcieliście ludzi szantażować aneksem za plecami obywateli i skończyło się krwawą jatką w Smoleńsku! Znowu prosicie się o jakąś tragedię? PAD skończy w smoczej jamie, a prezes Jarosław Kaczyński na Wawelu obok Brata (w najlepszym przypadku). Nie muszę chyba mówić, co powinna zrobić SKW, by odebrać to, co do niej należy. (Aneks WSI, który zawiera także szokujące dane o peowskim idolu czyli ruskim agencie Bulu-Debilu Szczynukowiczu alias Komorowski, który umoczony był w kryminalny handel bronią ! Na rozkaz rosyjskich służb poprzez skazanego w USA handlarza bronią Monzera al-Kassara, WSI dostarczało broń antyamerykańskim terrorystom. Bul-Debil jako wiceszef MON bezpośrednio nadzorował ten kryminalny handel, który kwitł także kiedy Bul był ministrem obrony w latach 2000–2001. To wtedy dorobił się nielegalnie co najmniej 260 tys. zachodnioniemieckich marek - gigantycznej wtedy sumy. Te dane są tak kompromitujące dla Polski członka NATO i kluczowego obecnie sojusznika USA, że nie chcą obecnie ich publikować ! Bo i trzeba byłoby wziąć za dupę i skazać na dożywocie Bula-Debila ! A wiadomo jaki smród by się z tego gówna rozniósł !) Po "upadku muru berlińskiego" jeden Amerykański minister tak się wypowiedział. "nie znajdziemy tyle miejsc w wiezieniach, żeby wsadzić do cel ten cały aparat bezprawia z NRD, musimy wiec im dać szansę na samooczyszczenie..i dać nawet awanse w strukturach RFN". To samo było z denazyfikacją..to samo z dekomunizacją...niestety "gest Cejrowskiego" byłby jako jedyny skuteczny. Albo jak w Norwegii.."ktokolwiek się oddal zdradzie pracując dla okupanta nie ma prawa do żadnej funkcji publicznej do 3 pokolenia". Schluß i już!!!! Chcemy taki Rząd i takiego Prezydenta co to potrafi. Nie znam słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego w temacie aneksu, znam słowa tylko naćpanego, kłamliwego żydowskiego karzełka Łapińskiego którego słowa są warte tyle co psie gówno na ulicy!

  https://twitter.com/daguuniaa/status/917027226931159043
 • @Rebeliantka 14:23:51
  Kasta nie odpuszcza - rokosz w SN! Zawistowski: Wszyscy sędziowie, którzy zostali powołani, uważają, że prof. Gersdorf jest I prezes.

  https://wpolityce.pl/polityka/414529-zawistowski-sedziowie-uwazaja-ze-p-gersdorf-jest-i-prezes


  Ps..Niech przyłazi baba. Kiedy w końcu przyjdzie Naród, to latarnie będą...świecić. Targowicy nie! A uważajcie sobie co chcecie, to nie was Suweren wybierał w demokratycznych wyborach! To Suweren Ustawą zgodnie z art Art. 180.4 Konstytucji określa granicę wieku przechodzenia sędziów w stan spoczynku. Długo jeszcze pozwolimy żeby sędziowie szantażowali władzę ustawodawczą i wykonawczą w państwie. To już nie jest trójpodział władzy, tylko władza sądownicza rości sobie prawo do władzy nadrzędnej. Co znaczy "sędziowie uważają"? oni mają respektować prawo tworzone przez przedstawicieli Suwerena w Sejmie, Senacie, rządzie! Czy ten człowiek nie ma wykształcenia prawniczego? To dlaczego nie POdpisuje dokumentów? Te, chazarobolszewicki miocie Zawistowski, prywatnie możecie uważać, że schlampe chazarska i alkoholiczka Gersdorf jest Napoleonem. Polakom to nacią zwisa. Siwy chazarski dziadku Polacy są przeciwnego zdania. Suweren, ponad 80 % Polaków chce zmian w sądownictwie a oni dalej swoje. Jak można im ufać? Chazarska kasta zamieniła się w hałastrę. Pobili w tym rekord świata. Takiej kompromitacji nie odnotowała cywilizacja Świata. Gdzie jesteś "chrabio" Żurek? Nie rozumiem jednego. Czy to jest rokosz? Jeśli faktycznie jest to należy chyba tych sędziów odsunąć i ukarać prawda? W dawnych czasach to by była zdrada stanu i stryczek...A dlaczego to jest tolerowane i jedynie słychać zgrzytanie zębów? Jak schlampe chazarska i alkoholiczka jest Prezesem, to dlaczego nie podpisuje żadnych pism? Bo taka głupia to ona nie jest i wie, że prezesem już nie jest. Ciekawe kto oprócz głównej księgowej podpisuje się przy wypłacie dla niej. Każdy wie, że schlampe chazarska i alkoholiczka Gersdorf to emerytowany I sędzia SN. Skąd są pieniądze na funkcjonowanie tej wrogiej państwu instytucji? Wystarczy wstrzymać przelewy z Ministerstwa Finansów żeby zgasło światło. Jak to folwark schlampe chazarskiej i alkoholiczki Gersdorf to niech sama płaci na utrzymanie. Przydałby się przyspieszony kurs prawa bo panie i panowie sędziowie SN (w swojej domniemanej wielkości) dużo już zapomnieli. Coraz natrętnej będzie wracało pytanie: co tacy ludzie tam jeszcze robią? Nie znajomość prawa i interpretacja go w sposób wygodny dla tej kasty powinna być wystarczającym powodem by tego typu indywidua zostali usunięci z zawodu. Wyzerować tych karłów moralnych i prawniczych! Niech ktoś zada pytanie tym bezczelnym sędziom ...czy w świetle konstytucji skazali by kogokolwiek ...wszystko jest w ustawach..ich wiek emerytalny również...Bezsilność władzy przeraża, i co Dobra Zmiano, wycieramy twarz, udając, że deszcz pada? i na nic 500+, mieszkanie +, wyprawka dla każdego ucznia etc. Tak wygląda bunt chazarobolszewickiej i ich miotu wsobnego sędziowskiej bandyterki w praktyce. Jak długo ta... grupa ludzi.. , będzie się wynosić ponad parlament w imię partykularnych interesów? To przypomina najgorsze chwile Rzeczypospolitej. Tylko czekać jak stwierdzą nielegalność wyborów? Panie i panowie z PiSu weźcie się porządnie za sądy a nie tylko pozorowane działania. Tu jest klucz do wszystkiego bo inaczej nic nie zdziałacie, zawsze kasta będzie wam podrzucać kłody i utrudniać reformowanie kraju. Pokażcie w końcu, że macie jaja, że warto na was głosować. Proponuję rozpisać referendum ogólnokrajowe na temat opcji zerowej w sądownictwie i rozwiązania wszystkich sądów oraz powołania na nowo poprzez zmianę ustroju.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej