Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Jak Godny Ojciec córki przed urzędnikami obronił

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Napisałam o Godnym Ojcu w "Obywatelskiej". To tekst o niekompetencji urzędników i o tym, kto za to płaci.

 
  
 
 
 
  
Przemoc domowa, której nie było. Kto za to płaci?

Polski wymiar sprawiedliwości naprawdę wymaga wielkich zmian. Absurdy „wyprodukowane” przez prokuratorów i sędziów są niewyobrażalne dla  zwykłego śmiertelnika. Oto, co spotkało dwoje rodziców ze Skierniewic, gdy urzędy zajęły się „ochroną prawną” ich dzieci na podstawie donosu.
 
2.10.2013 r. rodzinę (nazwijmy ich X) przed południem odwiedziło dwoje pracowników Miejskiego Osrodka Pomocy Rodzinie – pan J.R. i pani J.G. W domu przebywał tylko ojciec dzieci. Jedna córka była w szkole, druga w przedszkolu, a pani domu - w pracy. Pracownicy MOPR przybyli z. „interwencją w związku ze zgłoszonym podejrzeniem przemocy w rodzinie”.
 
Zdumiony ojciec próbował dowiedzieć się o co chodzi, pytał o podstawy prawne i faktyczne podjętych działań, a gdy nie uzyskał żadnych konkretnych wyjaśnień, wyprosił urzędników z domu i zapowiedział złożenie na nich skargi.
 
Dwuletni koszmar

Bezzwłocznie to zresztą uczynił. Uruchomiło to natychmiast całą machinę biurokratyczno-sądową przeciwko rodzicom. MOPR powiadomił sąd rodzinny o podejrzeniach przemocy wobec dzieci, a prokuraturę o tym, że pan X miał znieważyć interweniujących moprowców, przy czym pracownik J.R. miał też być przez niego uderzony w plecy.
 
Rodzina została objęta nadzorem kuratora sądowego. Trwał on grubo ponad 2 lata. Jak dalece był bezpodstawny świadczą opinie kuratorów, którzy wnioskując o jego zakończenie, zgodnie stwierdzili, że zarzuty odnośnie stosowania przemocy wobec małoletnich dzieci nie potwierdziły się, a rodzinę należałoby „nagrodzić za te wszelkie problemy, jakie wyniknęły”. Przytaczam fragmenty opinii:
 
„Nie zauważyłam niczego niepokojącego, wręcz przeciwnie. Obserwowałam, jak funkcjonuje ta rodzina, w jaki sposób spędzają ze sobą czas, co robią razem, jak się zachowują. (…) Tak jak zaobserwowałam, państwo sobie radzą bardzo dobrze, zaspokajają nie tylko potrzeby podstawowe dzieci, ale również dbają o ich rozwój intelektualny, duchowy, społeczny”.
 
„Na początku ten mój nadzór był bardzo intensywny, zbierałam informacje ze środowiska, w którym mieszkają nadzorowani, chodziłam do przedszkola, kontaktowałam się z panią dyrektor, z wychowawcami (…) Podaję jako wzór tą rodzinę (…) Jest to rodzina, w której czyta się książki, w której poświęca się dużo czasu dzieciom, dzieci państwa są nad wyraz inteligentnymi dziewczynkami, wyróżniają się na tle grupy rówieśniczej, są to dziewczynki takie otwarte, wesołe, pogodne, widać dużą więź emocjonalną między dziećmi a rodzicami. Dziewczynki odnoszą sukcesy, starsza w szkole, młodsza w przedszkolu, są chętne do brania udziału w rożnych konkursach. Starsza zajęła wysokie miejsce w konkursie wiedzy religijnej na etapie międzyszkolnym. Widać, że z tymi dziećmi w domu pracuje się, rozmawia, czyta książki. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do pełnienia funkcji rodzicielskiej”.

No cóż. Zastrzeżeń żadnych nie ma, ale donos spowodował, że pojawiły się podejrzenia i na długi czas władze państwowe wkroczyły radykalnie w prywatność rodziny X. Na szczęście kuratorzy byli kompetentni i dobrze się skończyło.
 
Dotkliwe konsekwencje

Niestety, to jednak nie koniec kłopotów, bo na skutek zawiadomienia MOPR, złożonego do prokuratury, pana X oskarżono o przestępstwa popełnione na szkodę pracowników tej instytucji (znieważenie, groźby, naruszenie nietykalności cielesnej).
 
Jak to zwykle w takich wypadkach bywa, sąd dał wiarę tylko „pokrzywdzonym” funkcjonariuszom i skazał pana X na 5 miesięcy pozbawienia wolności, zawieszając wykonanie kary na 3 lata. Nadto orzeczono 500 zł grzywny, obowiązek przeproszenia „pokrzywdzonych” i zapłacenia „pokrzywdzonemu” J. R. 800 zł nawiązki.
Omyłka MOPR, wywołana donosem „życzliwych”, spowodowała też inne koszty dla rodziny X – jak na przykład wynajęcia adwokata. Ale nade wszystko, ojcu rodziny nadszarpnięto opinię w mieście, przez co nie mógł on znaleźć właściwego zatrudnienia.
 
Jak widać, cała ta sytuacja okazała się korzystna wyłącznie dla pracownika socjalnego J. R., który na swojej niekompetencji „zarobił” 800 zł.
 
Wystąpiłam do dyrektorki skierniewickiego MOPR o to, aby jej pracownik rozważył rezygnację z przyznanej mu przez sąd nawiązki, skoro badanie sprawy przez sąd rodzinny nie potwierdziło w najmniejszym nawet stopniu krzywdzących pomówień o przemoc.
 
Pani dyrektor Janina Wawrzyniak odpowiedziała mi jednak stanowczo, że w sprawie zapadł prawomocny wyrok karny , który uznał winę oskarżonego.
 
No cóż, dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo), tylko co to ma wspólnego z "pomocą rodzinie"?
 
/Krystyna Górzyńska/


 
 
"Obywatelska", Nr 149
 
 
 
 
 
 
 

KOMENTARZE

 • Tak się zastanawiam
  Czy nie byłoby lepiej, gdyby rozwiązać wszystkie urzędy i cały wymiar sprawiedliwości w Polsce? Przecież to jest przede wszystkim żródło niewyobrażalnych błędów i kosztów. Po co nam ten koszmarny balast, gdzie sprawiedliwa decyzja lub orzeczenie to jak w grze w ruletkę?
 • Do Admina
  Przepiękne zdjęcie dobrałeś do notki. Dziękuję :)
 • Autorka
  "No cóż, dura lex, sed lex (twarde prawo, ale prawo), tylko co to ma wspólnego z "pomocą rodzinie"?".

  I tu jest sedno tej patologii o której piszesz. Rzymska zasada dotyczy bowiem prawa, a tu jest bezprawie, bo przepis prawa zastosowano do innej sytuacji jak ta do której go przypisano.

  Oskarżenie było o przemoc w rodzinie, a tu jej nie było. To rodzinie należy się rekompensata, zadośćuczynienie i nawiązka. To rodzina tu jest ofiarą napaści. Każda ława przysięgłych to przyzna i jako winni będą sądzeni tylko urzędnicy.

  Nadto tu był terroryzm ze strony urzędników państwowych względem rodziny - ich agresja i wymuszenie wspierany przez terroryzm całego zaangażowanego tu aparatu władzy państwowej.
  Zdaje się że na to nie ma środków prawnych. Tu więc trzeba zadziałać z całą mocą moralności - sądów polowych wojskowych poprzedzonych ogłoszeniem stanu wojny z terroryzmem.

  Tu się ujawnia cała patologia podstępnie realizowanego ustroju socjalistycznego kiedy nominalnie mamy demokrację. Tu i z socjalizmem jako ustrojem zbrodniczym opartym o gwałt i terror urzędnika państwowego trzeba też walczyć.

  Tu też się nie obejdzie bez wkroczenia Wojska Polskiego i sądów polowych.
 • @miarka 15:02:05
  Uzupełnię:
  To typowe dla władzy totalitarnej:
  https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSl3SDmwZuHcBtwbMWR9ScR090-qMikTh-1NojvtT4xq9Lx06Uo
  http://m.neon24.pl/207be8d4556b04c39f024f8dfe6f8fd0,14,0.jpg
  SOCJALIZM – to nie forma rozwoju społecznego, tylko degradacji społecznej – jego bazą jest rabunek i dystrybucja łupów z zawłaszczanie i wyłączenie spod nadzoru obywatelskiego wielkiej ich części “na koszty dzielenia”, czyli koszty utrzymania (i to na wysokim poziomie) jego czapki.
 • @miarka 16:09:35
  Dziękuję za cenne komentarze. Świetnie zinterpretowaleś problem.
 • Szanowna Pani, te absurdy "wyrodukowane" przez tzw wymiar (nie)sprawiedliwości, są niczym innym jak tylko i wyłącznie...
  dobrze zorganizowaną szajką do pozyskiwania dzieci, dla siatki handlującej dziećmi via domy dziecka, via Włochy, na cały świat dla pedofilskiej oligarchii.
  Rozpaczliwie trąbi już o tym Pan Paweł Bednarz z Fundacji im. Dobrego Pasterza:
  http://fundacjadobregopasterza.pl/
  Tutaj jest próbka (dla ludzi o mocnych nerwach) gdzie te biedne, odebrane biologicznym rodzicom, bądź krewnym opiekującym się dziećmi, trafiają:
  https://www.youtube.com/watch?v=AWwf2iRxvDc
  Tutaj, zdesperowany ojciec dzieci, walczył o nie, jak przystało na prawdziwego ojca rodziny. Te dzieci miały szczęście, że miał kto o nie walczyć.
  A co z dziećmi, które nie mają rodziców? które trafiają do domów dziecka, bo ich rodzice, przedwcześnie umierają, co jest w tym teraz zatrutym środowisku powszechne?
  Wydaje się, że Polska jest już chyba rezerwuarem wszystkiego, także dzieci do burdeli pedofilskich na całym świecie.
  Umieralność młodych ludzi - rodziców małych dzieci, jest tutaj co najmniej zastanawiająca, jak nie podejrzana.
  Kiedy w końcu Pan Bóg zlituje się na tą Ziemią...
 • @Rebeliantka 13:08:12
  Podobno wszystkie urzędy w Polsce są biznesami, zarejestrowanymi w Waszyngtonie.
  Jeszcze jakiś czas temu, na Neonie pisały o tym Panie Bejda i Wojda, przedstawiając skany dokumentów.
  Obserwując jak od czasów komuny wzrosły opłaty urzędowe, podatki, jak wzrosła ilość różnych podatków i opłat, trudno zaprzeczyć temu, co te Pani opisywały
 • @miarka 16:09:35
  miarka nie pieprz! gdzie Ty tu widzisz socjalizm?
  Socjalizm dbał o dzieci, bezpłatnym szkolnictwem i darmowymi albo tanimi przedszkolami, darmowym albo prawie darmowym wypoczynkiem, różnymi akcjami socjalnymi w zakładach pracy, więc nie wciskaj tutaj przy okazji tak ważnego tematu, swojego kitu.
  Żyjemy w podłym kapitalizmie, gdzie człowiek jest towarem i jak widać takze nasze dzieci są towarem, który dobrze się sprzedaje na tym pieprzonym kapitalistycznym, oligarchicznym świecie.
  W głowach im sie poprzewracało...
 • @Jan Paweł 18:56:15
  Pozyskiwanie dzieci do dziwnych ośrodków i rodzin, to znana sprawa. Tylko nikt nie chce się nią zająć.

  Paweł Bednarz to ten, który wszczął awanturę w Sejmie, gdy procedowano w sprawie ustawy hazardowej i był na miejscu wypadku posła Wójcikowskiego, nolens volens zajmującego się aferą hazardową? To ten, który oskarża KK o handel dziećmi?
 • @Jan Paweł 18:56:15
  Kim jest Paweł Bednarz?

  http://www.tvp.info/33672616/kim-jest-pawel-bednarz-tajemniczy-swiadek-smierci-posla-wojcikowskiego
 • @Jan Paweł 19:05:14
  "gdzie Ty tu widzisz socjalizm?
  Socjalizm dbał o dzieci, bezpłatnym szkolnictwem i darmowymi albo tanimi przedszkolami, darmowym albo prawie darmowym wypoczynkiem, różnymi akcjami socjalnymi w zakładach pracy, więc nie wciskaj tutaj przy okazji tak ważnego tematu, swojego kitu."

  Socjalizm jest wtedy, kiedy tym co mają odbiera gwałtem, przemocą, terrorem "bo mają", a daje tym co nie mają, ale tak, że najwięcej korzyści z tego rabunku mają wszelkiego rodzaju pośrednicy i pasożyty związane z władzą.
  Na pewno wszelkiego rodzaju "pomoce społeczne" na swoje "potrzeby zatrzymują ponad 50% co "władza" dla nich rabuje.
  Skala socjalistycznej grabieży sięga nawet 90%.
  Ktoś robił dokładne zliczenie wszelkiego rodzaju podatków i wyszło mu 83%.

  To socjalizm grabi dzieci rodzicom "co je mają" pod byle pretekstem, by je zaraz dawać tym "co nie mają", a nawet mieć nie mogą bo są zdeklarowanymi homoseksualistami, a przy okazji "waaadza" zarabia swoje 50-90% "rynkowej wartości".


  "Żyjemy w podłym kapitalizmie, gdzie człowiek jest towarem i jak widać takze nasze dzieci są towarem, który dobrze się sprzedaje na tym pieprzonym kapitalistycznym, oligarchicznym świecie".

  Nie. Żyjemy w bandyckim faszyźmie. Faszyzm to władza państwa nad narodem. Faszyzm to związek korporacji prywatnych i państwa.
  Socjalizm jest częścią faszyzmu, a demokrację to mamy tylko fasadową, praktycznie tylko na "uroczystość dnia wyborów", po którym wszystko znów wraca do faszyzmu. Zostają obiecanki cacanki a głupiemu radość.

  I to nie kapitalizm jest oligarchiczny a korporacjonizm, który już prawie w całości przejął wszystko co kapitalistyczne niszcząc klasę średnią, oraz niszcząc narody i rabując ich dobra wspólne, które ze swojej natury są dobrami niezbywalnymi, a więc legalnie nabyć ich oligarchowi (korporacje prywatne) nie mogli.


  "W głowach im sie poprzewracało...".

  Żeby tylko. To wyrachowani bandyci. A to trwa, "bo złu, aby zwyciężyło wystarczy bierność ludzi dobrych".

  A my jesteśmy "dobrzy", tak dobrzy, że nie chcemy skrzywdzić nawet tych co nas krzywdzą...
  Tak dobrzy, że myślimy, że jak bedziemy grzeczni to nikt nam krzywdy nie zrobi...
  Tak dobrzy, że kochamy dobrych i złych, ale tak samo, a więc tych złych już cierpiętniczo i samozatraceńczo.

  ... i już nasze zatracenie coraz bliżej.
  A starczyło pamiętać, że nie ma mowy o prsprawiedliwości dopóki nie panuje moralność i moralny ład życia publicznego.
  - że nie wolno patrzeć na prawodawstwo (czyli nie ma prawa) dopóki nie panuje sprawiedliwość, zwłaszcza odpowiedzialność i miłość...
  - że nie ma mowy, aby prawodawstwo, pieniądze, ceny i władza były "drukowane z powietrza", aktem odgoórnym a uzurpatorskim, a wmuszane ogółowi z wymuszoną jego biernością.
 • @miarka 21:28:04
  Świetne uzupełnienie. Dzięki.
 • @Rebeliantka oto jacy nas sądzą.
  Nadzwyczajnej kaście wolno więcej? Pijana sędzia spowodowała wypadek i nadal pracuje za pokaźną sumkę..W maju tego roku w Chorzowie, sędzia Beata B. spowodowała wypadek pod wpływem alkoholu. Odsunięto ją od orzekania, ale wciąż pracuje w sądzie. Jak podaje portal se.pl. sędzia wciąż otrzymuje takie samo wynagrodzenie jak sprzed swojego wybryku. 22 maja 2017 r. sędzia Beata B. wsiadła za kierownicę... kompletnie pijana. Kobieta z podporządkowanej drogi wjechała prosto w nadjeżdżającego opla astrę, w efekcie czego jej auto dachowało. Dwukrotne badanie alkomatem pokazało ten sam wynik - 2,4 promila w wydychanym powietrzu - podaje portal se.pl. Jak informuje "Super Express" nazwisko byłej prezes Sądu rejonowego w Siemianowicach Śląskich nadal widnieje na stronach sądu. Beata B. nie została odwołana, ale pracuje teraz w wydziale cywilnym i otrzymuje za to sowite wynagrodzenie. Po tym, jak wszczęto postępowanie dyscyplinarne przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach, została ona zawieszona w czynnościach służbowych. Postępowanie jest w toku. Ale sędzia Beata B. nadal jest sędzią, nie jest odwołana. Jest odsunięta od orzekania i nie wykonuje żadnych czynności, ale formalnie nadal pracuje w sądzie. Jej wynagrodzenie nie zostało obniżone. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął powiedział "SE" Krzysztof Zawała, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Katowicach. Jak ustalił portal se.pl w przyszły poniedziałek ma się odbyć posiedzenie w sprawie obniżenia wynagrodzenia sędzi o połowę. Prokuratura Okręgowa w Katowicach zadecyduje o wymiarze kary za popełnione przez sędzię przestępstwo. Za prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu grozi jej do 2 lat więzienia.

  Źródło: se.pl
  Ps...Tak na marginesie "wynik 2,4 promila w wydychanym powietrzu" oznacza 4,8 promila we krwi. Należy ją przesunąć do orzekania w sprawach pijanych kierowców. Tematyka jest jej znana..Oto efekt Pracy Prezydenta oszukańca. Taką decyzję może podjąć sąd dyscyplinarny, ale do tej pory nie podjął, co miał podjąć przecież to ich koleżanka, a Duduś taki układ chce utrzymać. No to ma teraz lepiej. Nic nie robi, a kaście kasa leci! W Niemczech sędziów wybierają posłowie do Bundestagu, a w Polsce sędziny wybierają się same i to jest "zdobycz demokracji", że te małpiatki same siebie wybierają i wg. tante Merkel jest to szczytowanie demokracji w PRL bis. Tak jak powiedział prezes Jarosław Kaczyński, że w Polsce 6000 sędziów wystarczy a jest teraz 12 000 dlatego nadmiar systematycznie będzie usuwany z zawodu i tego oczekują Polacy. Dobrą zmianą w sądownictwie byłoby wprowadzenie ławy przysięgłych jak w USA. A kto będzie nadzorował te swoiste "koło fortuny" w sądach z losowaniem sędziów do spraw – to to w praktyce wyjdzie na to samo co jest ale inna nazwa, a szumu i zamieszania pełno. Obym się mylił, ale pomimo ogromnego oczekiwania na zmiany we właściwym kierunku to chyba z tą ekipą pokoleniowej rodziny rodzin to się nie uda. Być może niczego się nie doczekamy ze zmian na lepsze bo kto ma to robić? politykierzy składający się z chazarów i szabesgojów członkowie masonerii kierownicy korporacji??? Poniżej więcej przykładów jak ta w artykule...Śląska najwyższa kasta od lat pijana!!! .... dlatego, że w żaden sposób nie karana... i co z tego wynikło dla Polski? - w stanie wojennym oczywiście POdpisał "lojalkę" - jak wszyscy na wysokich stołkach! ...ROK 2006 ... linia obrony: źle nerka filtrowała alkohol! Jak myślicie? ... czy sędzia został ukarany? - NIE! przeszedł w tzw. stan spoczynku i przez lata "uprawiał tzw. sąd na wyjeździe....czyli pijaństwo z lumpami....) Pijany sędzia spowodował wypadek Sędzia z Katowic, który spowodował wypadek w Świętokrzyskiem, miał w wydychanym powietrzu 2 promile alkoholu. Komisarz Krzysztof Skorek, z biura prasowego policji, potwierdził Radiu Kielce, że do zdarzenia doszło w miejscowości Szarbia w powiecie kazimierskim, 1 kwietnia wieczorem. Jak ustalono, prowadzony przez 58-letniego sędziego samochód, najechał na tył poprzedzającego go auta. Nikomu nic się nie stało. ... Skorek przypomniał, że aby badanie alkomatem miało wartość dowodową, musi być przeprowadzone trzykrotnie w równych odstępach czasu. Mężczyzna odmówił poddania się ponownym badaniom alkomatem. Dlatego pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu. ...Za spowodowanie kolizji pod wpływem alkoholu grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności - dodał Skorek. ....Samochód zabezpieczono na parkingu, a sędziego odebrała rodzina. Policja czeka na wynik badania krwi i ustala, jak doszło do kolizji. ...Dotarła do nas taka informacja. Została nam przekazana przez prezesa Sądu Apelacyjnego w Krakowie. Żadne decyzje personalne jeszcze nie zapadły. Czekamy na wynik badania krwi. Z tego, co nam wiadomo, sędzia jest obecnie w szpitalu - powiedziała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Katowicach Teresa Truchlińska- Babiracka. ... Sędzia pracuje w wydziale wizytacyjnym SO. Wydział ten sprawuje nadzór nad działalnością administracyjną sądów. Na razie nie wiadomo, czy sędzia sam zrzeknie się swojej funkcji, czy też prokuratura będzie musiała wystąpić o uchylenie jego immunitetu. Grozi mu do dwóch lat więzienia ... cha...cha...cha.... syn też ostał się sędzią....
 • @Rebeliantka w polskich realiach nawet postulowane tak ławy przysięgłych nic nie zmienią o czym poniżej.
  Moim skromnym zdaniem ława przysięgłych to jednak nie jest panaceum na całe zło wymiaru sprawiedliwości i stawiam dolary przeciwko orzechom, że w warunkach polskich na pewno się nie sprawdzi. W USA, kraju o ustabilizowanej demokracji, o dużej kulturze prawnej, o specyficznej mentalności i świadomości społeczeństwa bywa często duży kłopot z niezawisłością ławy przysięgłych. W amerykańskich opracowaniach tyczących tematu można znaleźć na to liczne dowody. Powiem w dużym skrócie w czym rzecz. Otóż muszą państwo wiedzieć, że w USA ławę przysięgłych wybiera się spośród bodaj 100 obywateli uprawnionych do głosowania, zamieszkujących stan, w którym postępowanie się odbywa. Mówiąc krótko obowiązuje tam rejonizacja. Kandydat na sędziego przysięgłego musi spełnić kilka istotnych warunków. Przede wszystkim nie może być karany, nawet mandatami, czyli ma być wręcz kryształowy, nie może znać osobiście uczestników procesu, nie może też posiadać wiedzy co do istoty postępowania przed rozpoczęciem procesu, nie wolno członkowi ławy przysięgłych z nikim rozmawiać o przebiegu rozpraw. O ile w naszych warunkach hipotetyczny kandydat dobrnąłby do tego miejsca, to tu pojawiają się schody. Funkcję sędziego przysięgłego sprawuje się...społecznie czyli bezpłatnie! Nadmieńmy jeszcze, że na czas procesu cały skład ławy przysięgłych zostaje odizolowany od świata w sensie niemal dosłownym. Czy państwo sobie wyobrażacie izolację 12 osób przez minimum dwa lata, bo na taki okres optymistycznie oceniam sprawność polskiego sądu w rozstrzyganiu spraw, pozbawionych kontaktu z rodziną. Jaki byłby koszt izolowania i utrzymania w odosobnieniu przez trzy lata całego składu sędziów? Zatem, dochodzimy do konkluzji, że nie wszystko co znakomicie funkcjonuje w USA może sprawdzić się w warunkach polskich z przyczyn, które podałem w powyżej.
 • @Rebeliantka 21:02:06
  Szanowna Pani... nie spodziewałem się po Pani, że jako wiarygodne źródło informacji, poda Pani link do TVP, pewnie TVN, GP, GW itd także są wiarygodne?
  Procederu porywania polskich dzieci nie ma?
  Nie spodziewałem się po Pani, aż takiej naiwności.
 • @kula Lis 67 08:50:19 Komentarz Ziobry do powyższego.
  To oburzające, że postępowanie dyscyplinarne w tak banalnej sprawie toczy się przez pół roku, a sędzia pobiera pełną pensję - powiedział w "SE" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro o sędzi z Siemianowic Śląskich, która w maju po pijanemu spowodowała kolizję drogową.
  To oburzające, że postępowanie dyscyplinarne w tak banalnej sprawie toczy się przez pół roku. Zamiast ponieść konsekwencje, pani sędzia została zwolniona z obowiązków i bierze pełną pensję. To przykre, że sędziowie tak łagodnie traktują koleżankę po fachu. Nie buduje to zaufania Polaków do sądownictwa. (.) Nikt nie stoi ponad prawem. Odpowiedzialność za swoje czyny muszą bezwzględnie ponosić także ci, którzy innym wymierzają sprawiedliwość mówi w "Super Expressie" minister Ziobro.

  Chodzi o sprawę sędzi sądu w Siemianowicach Śląskich Beaty B. W maju, kierując samochodem pod wpływem alkoholu, uderzyła w inne auto. Miała 2,4 promila w wydychanym powietrzu. Została zawieszona w czynnościach służbowych, odsunięta od orzekania, ale formalnie nadal jest zatrudniona w sądzie i pobiera pensję w wysokości ok. 10 tys. zł.(za nic, za istnienie, tylko za bycie sędzią! Toż to kuriozum i tego broni PAD!)

  Do sądu dyscyplinarnego wpłynął wniosek o obniżenie jej wynagrodzenia o 50 proc. Posiedzenie w tej sprawie odbędzie się 23 października. Toczy się również postępowanie dyscyplinarne
  - mówi, cytowany przez tabloid rzecznik Sądu Apelacyjnego w Katowicach Robert Kirejew.
 • @miarka 21:28:04, Rebeliantka
  Szanowny Panie. Pieniądze za Gierka (bo o tym okresie mówimy) nie były drukowane z powietrza, tylko miały pokrycie zgodnie z tzw parytetem gospodarczym (proszę zapytać Pana Nikandera, co to jest). Czuwały nad tym tęgie głowy pokroju Prof Kieżuna (polecam jego wypowiedzi na YT).
  Powtarza Pan/Pani wyświechtane slogany powielane przez wrogów Polski (którzy w wyniku puczu na Gierku dorwali się do władzy i naszego 10-tego na świecie majątku, który wypracowały całe pokolenia Polaków, przede wszystkim za Gierka czy socjalizmu. jak zwał tak zwał).
  Więc wykazuje się Pan/Pani w swoich wypowiadziach zupełną indolencją.
  Efektem tego rabunku, jest skrajna nędza 700tyś dzieci, co jak romumiem ani Panu/Pani ani Pani Rebeliantce nie przeszkadza.
  Nie przeszkadza Państwu, jak widać także fakt ewidentnego procederu handlu polskimi dziećmi, no bo dalaczego wymienieni przez Pana Pawła Bednarza wysoko postawieni funkcjonariusze, nie pozywają Pana Pawła do sądu o zniesławienie.
  Sam byłem świadkiem, gdy wieczorem w pośpiechu w jednym z średniej wielkości miast z klatki schodowej pod pachą dwaj mężczyźni wynosili dziecko do żuka blaszanki (było to na początku naszej transformacji, ale w znacznie ograniczonej kontroli na granicach Polski.
  Gdy szybko powiadomiłem policję, to pani dyżurna powiedziała mi że jest to już pewna reguła że dzieci giną.
  Po wskazaniu tej klatki przybyłemu patrolowi, zobaczyłem ślady moczu tego dziecka, prowadzące do piwnicy w tym domu. Po prostu, dziecko ze strachu zsikało się.
  Wam to oczywiście nie przeszkadza, nie przyjmujecie tego do wiadomości, bo psuje to Wam poranny rytuał picia kawy przy lekturze Gazety Wyborczej.
 • @miarka 21:28:04 i Rbeliantka
  Nie ma innych możliwości tzw stosunków własnościowo-gospodarczych jak tylko i wyłącznie:
  1. cała własność (wspólnej) przestrzeni gospodarczej należy do wąskiej grupy właścicieli, co nazywane jest kapitalizmem (bo ludzie ci żyją nie ze swojej pracy a z odsetek). Dla niepoznaki nazwane to jest wolnym rynkiem.
  2. cała własność przestrzeni gospodarczej należy do wszystkich i gospodarowana i zarządzana jest przez przedstawicieli całego narodu, tak by pożytki z tej przestrzeni gospodarczej były równomiernie dzielone poprzez wszystkich. Zwane to jest socjalizmem.
  3. przypadek pośredni, zwany Społeczną Gospodarką Rynkową, w którym tzw strategiczne gałęzi gospodarki narodowej i funkcjonowania narodu (bankowość, wojsko i służby bezpieczeństwa państwa, eksploatacja kopalin, zbrojeniówka, służba zdrowia, edukacja, infrastruktura, sieci, drogi, hutnictwo, przemysł ciężki itd, itp) są w rękach państwa, a cała reszta jest rękach drobnej indywidulanej przedsiębiorczości z ograniczeniem rocznego dochodu, ale na stosunkowo wysokim pułapie. To ograniczenie po to, by wyrastające prywatne biznesy, nie zagrażały państwu i ostatecznie narodowi a nawet całemu światu, co teraz wyraźnie widać po trylionowych fortunach, które - mozna powiedzieć- w sposób chory, bestialski, satanistyczny rządzą tym światem.
  I teraz szanowni Państwo pomyślcie który z tych modeli pasuje do Gierka (za którego jak grzyby po deszczu powstawały te pierwsze zakłady prywaciarskie i badylarskie, jak się to wtedy mówiło).
  Wy bronicie "Wolnego" Rynku, który w tej zdziczałej wersji właśnie w Polsce mamy. Gdzie nam Polakom odebrano juz cały nasz dawny państwowy majątek gospodarczy a teraz powoli dobierają się naszych majątków prywatnych.
  Bronicie bestialskiego, satanistycznego kapitalizmu.
 • @Rebeliantka 13:08:12
  To przecież od dawna wiadomo, że nie wszyscy trafiają do swoich zawodów zgonie z wewnętrzną dyspozycją i predyspozycją a wśród sędziów aż roi się od osobników , którzy powinni być od dawna raczej podsądnymi. Podobnie jest wśród księży, którzy często będąc agentami Lucypera zbyt otwarcie ujawniają mentalność takich antychrystów jak np. Lemański i Sowa. A sędziowie, przecież toczy się walka z ta "stajnią Augiasza" a raczej antyspołecznej, anty-uczciwej, deprawacji tego gremium trak dalece posuniętego w deprawacji, że sami ośmielają się bezczelnie nazywać "szczególna kastą". i mam nadzieję, że podczas piątkowego spotkania prezesa Jarosława Kaczyńskiego z panem prezydentem, ten ostatni ustąpi a to nie wpłynie na obniżenie majestatu jego urzędu a wręcz przeciwnie pokaże, że dla społeczeństwa dla narodu potrafi wznieść się ponad wytworzoną w nim przez własne otoczenie pychę. Obecne sądy są gangreną polskiej codzienności i trzeba tą głęboką patologię, uzdrowić i przywrócić społeczeństwu.
 • @Jan Paweł 09:53:13
  Chciałbym tutaj dodać, że w tzw Społecznej Gospodarce Rynkowej (Jan Paweł II napisał na ten temat encyklikę. Zachęcam do zapoznania się) wszyscy żyją ze swojej pracy. co jest zgodne z Chrystusowym "kto nie pracuje, ten tez niech nie je"...
  Czy coś tutaj komuś z Państwa nie pasuje?
 • @Jan Paweł 09:32:16
  "Efektem tego rabunku, jest skrajna nędza 700tyś dzieci, co jak romumiem ani Panu/Pani ani Pani Rebeliantce nie przeszkadza".

  Owszem, przeszkadza. Problem że tego nie da się zatkać zbrodnią socjalistycznego rabunku. Niech tylko 50% rabowanych normalnym obywatelom środków zagarnie "pomoc społeczna", to w krótkim czasie ilość skrajnej nędzy się podwaja.
  Nie widać tego tylko dlatego, że współczesna faszystowska, socjalistywyczna waadz zadłuża całe państwo.

  Tu trzeba aktywizować rodziny, wspólnoty sąsiedzkie, woluntariat funkcjonujący non profit.


  "Nie przeszkadza Państwu, jak widać także fakt ewidentnego procederu handlu polskimi dziećmi",

  Przecież piszemy o tym.
 • Pani Rebeliantka...
  Nie spodziewałem się po Pani, że będzie Pani przykrywać tą wielce pożyteczną i odważną działalność Pana Pawła Bednarza, jakimiś insynuacjami.
  Nawet gdyby stały za nim jakieś służby, to tylko Chwała Panu Bogu, bo dzięki temu na światło dzienne może wyjść najgorsza, najpodlejsza i chyba najbardziej godząca w nasz naród przed Panem Bogiem, afera.
  Jak my jako naród wyglądamy przed Panem Bogiem?
  Szczerze mówiąc podziwiam Go za tą Jego cierpliwość.
  I Pani do tego naszego narodowego bestialstwa przykłada swoją rękę?
 • @Jan Paweł 09:53:13
  "Nie ma innych możliwości tzw stosunków własnościowo-gospodarczych jak tylko i wyłącznie:...
  1. cała własność (wspólnej) przestrzeni gospodarczej należy do wąskiej grupy właścicieli, co nazywane jest kapitalizmem (bo ludzie ci żyją nie ze swojej pracy a z odsetek). Dla niepoznaki nazwane to jest wolnym rynkiem".

  Jeżeli żyją z odsetek, to jest to lichwa a nie kapitalizm. Po drugie za kapitałem to nie idzie własność a posiadanie. Do kapitalizmu potrzebna jest zwierzchnia nad sferą polityki władza narodu


  "2. cała własność przestrzeni gospodarczej należy do wszystkich i gospodarowana i zarządzana jest przez przedstawicieli całego narodu, tak by pożytki z tej przestrzeni gospodarczej były równomiernie dzielone poprzez wszystkich. Zwane to jest socjalizmem".

  Przez faszystów/socjalistów i ich utopijną propagandę. Pomijasz cały zbrodniczy aspekt socjalizmu.


  "3. przypadek pośredni, zwany Społeczną Gospodarką Rynkową, w którym tzw strategiczne gałęzi gospodarki narodowej i funkcjonowania narodu (bankowość, wojsko i służby bezpieczeństwa państwa, eksploatacja kopalin, zbrojeniówka, służba zdrowia, edukacja, infrastruktura, sieci, drogi, hutnictwo, przemysł ciężki itd, itp) są w rękach państwa, a cała reszta jest rękach drobnej indywidulanej przedsiębiorczości z ograniczeniem rocznego dochodu, ale na stosunkowo wysokim pułapie. To ograniczenie po to, by wyrastające prywatne biznesy, nie zagrażały państwu i ostatecznie narodowi a nawet całemu światu, co teraz wyraźnie widać po trylionowych fortunach, które - mozna powiedzieć- w sposób chory, bestialski, satanistyczny rządzą tym światem".

  Tu nie ma nic pośredniego, to już inna rzeczywistość. - I "panowie świata" - korporacjoniści-syjoniści-globaliści na to nie pozwalają mając tu swoje wyobrażenia gospodarki wymyślonej i rynku sterowanego.


  "Bronicie bestialskiego, satanistycznego kapitalizmu".

  Przecież nic takiego nie robimy. To faszyzm-socjalizm jest bestialski. To za nim idzie lewactwo, a więc i satanizm.

  A w swojej wyliczance ustrojów zapomniałeś zwłaszcza o korporacjoniźmie, ale i o społecznej gospodarce rynkowej funkcjonującej non profit.
 • @kula Lis 67 08:56:04
  W USA procesy odbywaja się dzień po dniu. Nie ma powodu, aby tak samo nie było w Polsce.
 • @Jan Paweł 09:15:39
  Prosze nie przesadzać. Dzisiejsza telewizja publiczna, choć uprawia czasami zwyczajną propagande pro-rządową, to nie jest TVN, ani GW.
  Nie zaprzeczam, iż w sprawach adopcji dzieci dzieją się dziwne rzeczy, wprost przeciwnie rzecz wymaga pilnego badania. Ale pan Bednarz nie jawi mi się jako zbyt wiarygodna osoba.
 • @Jan Paweł 09:32:16
  Chyba nie potrafi Pan zrozumieć moich tekstów. Proszę skończyć z idiotycznymi insynuacjami i chamskimi obelgami. Eot.
 • @Jan Paweł 09:53:13
  Gdzie Pan przeczytał, że ja bronię liberalizmu? Co za idiotyzm.
 • @kula Lis 67 10:04:41
  Księża pokroju Lemańskiego i Sowy, to wyjątki.

  Tylko człowiek nierozsądny atakuje KK, który jest ostoją moralności w Polsce, mimo potężnej liberalnej presji na Polaków.

  Milion Polaków odmawiających różaniec na polskich granicach to nie jest dzieł Lemańskich i Sów.
 • @Jan Paweł 10:08:07
  Panie, opublikowałam w "Obywatelskiej" omowienie wszystkich papieskich encyklik. Niech Pan przeczyta, a nie pluje insynuacjami.
 • @Jan Paweł 10:21:27
  Zgłaszam wątpliwosci, gdy je mam. Ten facet atakuje Kościół, co jest dziwne.
 • @Rebeliantka 12:53:05
  Tylko musi być u nas opcja zero, bo nie z tymi zdemoralizowanymi i przestępcami sędziami.
 • Zdenerwowałam się bezpodstawnymi atakami personalnymi
  Nie powinnam się dać wyprowadzić z równowagi. Oczekuję, że Sejm zajmie się tzw. ustawą o przemocy w rodzinie, aby uniemożliwić nadużycia, ale chciałabym też wiedzieć, co robił Paweł Bednarz na miejscu śmierci posła Wójcikowskiego w budzących wiele wątpliwości okolicznościach.
 • Dlaczego zginął poseł Wójcikowski?
  https://polskaniepodlegla.pl/opinie/item/10475-tylko-u-nas-grzegorz-braun-ideowcy-nie-gina-w-wypadkach-kraksowych-nie-wierze-w-przypadki
 • @kula Lis 67 13:54:53
  Pominąłeś dalszy ciąg cytatu:

  "Jak dodał „Chrystus cierpi w uchodźcach i musimy się na tych uchodźców otworzyć. Nie chodzi o zwyczajne otwarcie granic bez żadnej kontroli, ale mądrą, systemową pomoc, którą możemy i powinniśmy dać, która nie będzie dla nas żadnym zagrożeniem”.

  Dlaczego wyrywasz wypowiedzi z kontekstu?

  Nie podoba mi się, gdy nazywasz biskupów antypolską mafią. To bzdura.
 • @kula Lis 67 14:21:58
  Bredzisz.
 • @kula Lis 67 14:34:08
  Wedle Twojej wykładni, to Św. Maksymilian Kolbe nie powinien jechać na misje, bo przecież można się ubrudzić kontaktem z poganami.

  Znasz Ewangelię o Chrystusie - Dobrym Pasterzu szukającym zagubionej owcy? Aby kogokolwiek nawrócić, trzeba się z nim komunikować.
 • @kula Lis 67 14:21:58
  W Rimini gwałtu nie dokonali żadni uchodźcy. Dwóch kilkunastoletnich gwałcicieli urodziło się we Włoszech. Pozostali to emigranci ekonomiczni.

  Episkopat apeluje o pomoc pokrzywdzonym wojną w miejscu ich zamieszkania. NIE apeluje o pomoc dla emigantów ekonomicznych. Dlaczego dezinformujesz?
 • @Rebeliantka zmieniam temat.
  Były marszałek nadal nie stanął przed sądem. B. marszałek woj. Podkarpackiego, były członek PSL Mirosław Karapyta co najmniej do 11 grudnia nie będzie mógł stanąć przed sądem. Zaświadczenie w tej sprawie wydał lekarz sądowy. Oznacza to, że do tego czasu nie ruszy proces w sprawie, w której jest oskarżony m.in. o gwałt i korupcję. Łącznie - 16 zarzutów. Jak poinformowała rzeczniczka Sądu Okręgowego w Przemyślu sędzia Małgorzata Reizer początkowo zaświadczenie lekarskie o niezdolności do stawienia się przed sądem Mirosława Karapyty przekazał sądowi jego obrońca. Poinformował równocześnie, że jego klient jest hospitalizowany. Sąd zażądał w tej sprawie od obrony, by przedłożyła zaświadczenie lekarza sądowego. Biegły sądowy potwierdził niezdolność b. marszałka do stawienia się przed sądem do 11 grudnia i wydał stosowne zaświadczenie. Lubelska prokuratura oskarżyła Mirosława Karapytę o korupcję, płatną protekcję i zgwałcenie. Postawiła mu łącznie 16 zarzutów. Najobszerniejsza część zarzutów wobec Karapyty dotyczy przestępstw urzędniczych, to znaczy płatnej protekcji i korupcji. Razem z nim oskarżyła jeszcze osiem innych osób (sprawy sześciu zostały wyłączone do odrębnych postępowań, jedna z nich poddała się dobrowolnie karze). Wraz z b. marszałkiem województwa przed przemyskim sądem stanie jeszcze dwóch innych oskarżonych: Henryk S. - były burmistrz Ustrzyk Dolnych, i Robert M. - były zastępca komendanta powiatowego policji w Jarosławiu. W okresie, jaki obejmuje akt oskarżenia, Karapyta pełnił funkcje wojewody podkarpackiego, a później marszałka woj. podkarpackiego. Na te stanowiska desygnowany był przez Polskie Stronnictwo Ludowe, którego był wówczas członkiem. Z ugrupowania wystąpił po postawieniu mu zarzutów przez prokuraturę. Jeden z zarzutów dotyczy zgwałcenia i molestowania seksualnego podległej Mirosławowi Karapycie pracownicy. Miało do tego dojść w latach 1999-2001, gdy był on urzędnikiem jednego ze starostw powiatowych woj. podkarpackiego. Karapyta w trakcie śledztwa nie przyznał się do popełnienia żadnego z zarzucanych mu czynów. Maksymalny wymiar kary, jaki mu grozi to 12 lat więzienia. Akt oskarżenia wiosną 2015 r. trafił najpierw do Sądu Okręgowego w Rzeszowie. Jednak rzeszowski sąd uznał, że właściwszym będzie przemyski Sąd Okręgowy, gdyż do najpoważniejszych przestępstw objętych aktem oskarżenia doszło w byłym woj. Przemyskim. I przekazał sprawę do Przemyśla. Od tego czasu sprawa b. marszałka woj. zaczęła krążyć między sądami, które kolejno wyłączały się z orzekania w tej sprawie.

  Ps..Sądy swych kolesi nie chcą sadzić, jeszcze jeden argument za opcją zero. Cóż za bidulek. trzeba się przyjrzeć bliżej temu sądowemu medykowi, czy w ogóle marszałka badał, a o zgrozo w ogóle na oczy widział? I tym wymiar sprawiedliwości i sądy w RP różnią się od takich np. we Włoszech. Zdarzenie w sierpniu, sprawcy ujęci we wrześniu, przed sądem w październiku, a rozprawa w trybie natychmiastowym w listopadzie - czyli upłynęły 3 miesiące z haczykiem, przy czym sprawcy siedzą. Można? Można. We Włoszek. W Polsce nie do przeskoczenia, nie mieści się w głowach sędziów, żeby tak wartko, tak szybko, bez odraczania, deliberowania, dzielenia włosa na czworo, winny, a może nie winny, a może gwałcona powyżej godziny odczuwała przyjemność, i jak to SN kiedyś orzekł, że jeśli gwałt trwa ponad kilkadziesiąt minut to nie można mówić, że zastosowano przemoc. Ciapaty winny napaści, pobicia i gwałty i jego obrońcy powinni domagać się jego osądzenia w Polsce, taka możliwość prawna istnieje. Posiedziałby sobie chłop na sankcji ze trzy miesiące, później dobrotliwy sędzia by go zwolnił i zatrzymał paszport, aby ciapaty nie bryknął z Polski, policja by go zgubiła, a zgwałconą babę w sądzie adwokat wespół z sądem oskarżyli o współudział z ciapatym, bowiem całym swym zachowaniem, niewątpliwie go sprowokowała, czym sprowadziła na złą drogę i zgubiła jego i tak już czarną duszę. Bo to Polska właśnie i to polskie sądy, co to mielą i mielą i mielą, aż już tylko mieleniem się zajmują. Na nic innego czasu już nie starcza.
 • @kula Lis 67 15:36:56
  Słuszne spostrzeżenia. Thx.
 • @miarka 10:35:41
  Kapitalizm, jak sama nazwa wskazuje, jest wtedy, gdy człowiek, grupa ludzi, żyje nie pracy a z racji samego posiadania kapitału, czyli ujmując to umownie z odsetek, czynszu, itd, itp...
  Myli Pan/Pani Społeczną Gospodarkę Rynkową z kapitalizmem, bo pewnie to właśnie ma na myśli, czyli coś takiego jak jeszcze gdzieniegdzie np w Tyrolu czy Bawarii.
  Kapitalizm, jest systemem satanistycznym, nieludzkim, wynaturzonym itd
 • @Rebeliantka 12:56:39
  Gratuluję dobrego samopoczucia. Nie oglądam TV juz od kilkunastu lat, bo nie wierzę że jest ona wolna od tych 5% indoktrynacji, którym to KAŻDE medium informacyjne jest obarczone, bo nie ma siły bo właściciel (w tym wypadku rząd okupacyjny) nie indoktrynował swojego niewolniczego pospólstwa.
  Czy obecna TVP oprócz relacji np z festiwalu w Opolu (co ją uwiarygodnia, bo wszyscy wiemy że taki festiwal), nie podaje w ramach tych 5% że Rosja nas chce napaść?
 • @Rebeliantka 12:58:45
  A dlaczego Pani insynuuje że Pan Paweł Bednarz, który jedyny broni polskich dzieci, jest powiązany w jakieś... no właśnie w co?
  Stosuje Pani taką samą technologię niedomówień, jak te media które Pani ogląda.
  A nie wzięła Pani pod uwagę, że Poseł który zginął w wypadku samochodowym, był umówiony z Panem Bednarzem, bo chciał się zainteresować tą bestialską sprawą?
  Panu Pawłowi Bednarzowi należy się poparcie a nie udział w tworzeniu wokół niego atmosfery współpracy ze służbami, czy uznania go czubkiem w czym własnie Pani bierze udział.
  Jeżeli Pani mu nie pomaga (nie wiem z jakich powodów) to przynajmniej proszę nie obmawiać tego jedynego chyba w Polsce człowieka, który jeszcze ma sumienie. Bo reszta, to chyba już dawno zamieniła na kolorowe opakowania
 • @miarka 10:13:33
  typowa gadanina antypolska.
  Czasy gdy każdy młody Polak po szkole mógł sobie wybierać pracę, pewność jutra była czymś tak oczywistym, że każdy ją lekceważył. Każdy młody Polak mógł sobie za darmo studiować ile tylko chciał, na ilu fakultetach chciał, teraz już drugi jest płatny a prof Hartman (z UJ) już zapowiada znaczne obniżenie poziomu wykształcenia Polaków..
  ITD, ITP, ITD, ITP..
  A tacy ludzie jak Pan/Pani będą te swoje głupawe, zasłyszane kiedyś od wichrzycieli, slogany powtarzać w nieskończoność
 • @kula Lis 67 14:34:08
  Nie wszyscy wiedzą, że kiedyś a latach 40/50, do seminariów werbowani byli przez NKWD-owców studenci ze swoich środowisk. Oni dzisiaj są biskupami, wykładowcami na seminariach itd.
  Widać że Pani Rebeliantka nie wie o tym.
  To oni są autorami tych wszystkich afer w Kościele. Żyją jak świeccy biznesmeni, zgarniają naprawdę dużą kasę a ludzie widząc to, odchodzą od Kościoła i Wiary. Ale o to w tym wszystkim chodziło.
  Oczywiście, są katolicy, którzy przyjmą i wytłumaczą sobie każdą aferę, nawet tą związaną z Kanonem Wiary, jak np Komunia św na rękę, stół zamiast ołtarza, kapłanki, ministrantki itd które to są wymysłem tych neokatechumenowców
 • @Jan Paweł 18:12:01
  Miły Panie, ja odróżniam info prawdziwe od zmanipulowanych. Poza tym, nie oglądam żadnych telewizji, bo szkoda mi czasu. Przeczytałam info z portalu telewizyjnego i zweryfikowałam z innymi źródłami.
 • @Jan Paweł 19:00:00
  "Czasy gdy każdy młody Polak po szkole mógł sobie wybierać pracę, pewność jutra była czymś tak oczywistym, że każdy ją lekceważył. Każdy młody Polak mógł sobie za darmo studiować ile tylko chciał, na ilu fakultetach chciał...".

  A dlaczego ten gierkowski socjalizm upadł? Mogło to trwać? Oczywiście że nie.

  Każdy socjalizm to zbrodnia. Może istnieć tylko tyle ile może kogoś rabować. Kiedy obrabuje wszystkich to może tylko podejmować ekspansję wojenną, albo upaść.
 • @Jan Paweł 18:03:08
  "Kapitalizm, jest systemem satanistycznym, nieludzkim, wynaturzonym itd"

  Brednie. Już pisałem.
 • @Jan Paweł 18:19:38
  Jedyny broni polskich dzieci? Pan jest naprawdę źle poinformowany. Chce Pan być fanem pana Bednarza, bardzo proszę. Tylko śmieszne jest robienie z osób wykazujących ostrożność w ocenie tego działacza jakichś zwolenników handlu dziećmi.
 • @Jan Paweł 19:07:35
  Szanowny Panie, mówiąc Pańskim językiem, to takie szuje siejące IN GREMIO pomówienia na temat biskupów, załatwiły m.in. arcybiskupa Wielgusa.

  Proszę mi tu nie uprawiać antykościelnej propagandy.

  Proszę się czuć wyproszonym z tej dyskusji. Nie mam czasu na ustosunkowywanie do każdej kolejnej Pańskiej insynuacji.

  Dziękuję za obecność.
 • @miarka 19:21:24
  Gierkowski socjalizm upadł, bo rozłożyli go sabotażyści i... my- zwykli Polacy.
  Sabotażyści, na wiele, bardzo wiele sposobów, natomiast my Polacy im w tym pomagaliśmy.
  Bo np gdy sabotażyści doprowadzali do upadku nową tuczarnię trzody chlewnej, my Polacy, zamiast zrobić z tego aferę, bralismy w tym udział rozkradając wszystko co jeszcze zostało.
  Ale także my Polacy tamtą Polskę tym "czy się stoi czy się leży 2tyś się należy"
  Tak na chłopski rozum: jak 10-ta potęga gospodarcza na świecie (wg zachodnich danych) mogła głodować?
 • @Rebeliantka 19:30:29
  Dziękuję bardzo za gościnność.
  Na koniec chciałem tylko dodać, że to Pani, naiwnie nie rozróżniając w naszym Kościele kapłanów oddanych Jezusowi Chrystusowi od sługusów szatana, robi naszemu Kościołowi krzywdę.
  A w związku z tym, że posługuje się Pani słowem, to chyba powinna brać za nie odpowiedzialność, czyli starać się pisać prawdę, nawet tą najbardziej bolesną.
  Ilu ludzi straciło Wiarę, gdy np widziało biskupów-biznesmenów handlujących koniami (nie będę mówić gdzie. Podam tylko że w... Sanktuarium Św Jacka) i co? Pani napisze, ze to wszystko jest ok? bo pisanie o tym źle nie służy Kościołowi?
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Rebeliantka 14:58:06
  Staram się , ukłony z kapeluszem po ziemi .Ave.
 • @Jan Paweł 21:15:25
  Pozwoli Pani, że jeszcze dopowiem, bo pisanie na całą Polskę o biskupach - biznesmenach, nie służy dobrze Kościołowi. Ale musimy mieć świadomość, że ci właśnie kapłani z całą pewnością są z naboru NKWD-owskiego, bądź ich wychowankami,
  Znam księdza, który ma fryzurę Irokeza i można go spotkać w nocnych klubach. Na kazaniach opowiada o... swoim zawodzie.
  Kto go tak ukształtował na seminarium?
  Efektem takiej "posługi" duszpasterskiej są całe tabuny ludzi, prowadzonych na potępienie.
  A np zespół 2Tm3 (czy jakoś tak) zachowujący się na scenie jak sataniści, wg mnie grający muzykę satanistyczną, są przez naszych hierarchów tak hołubieni że nawet otwierali Światowe Dni Młodzieży.
  Ilu młodych ludzi, prosto z ich koncertu trafi na koncert zespołu satanistycznego i na zatracenie? Dla mnie także Lednica z pierwiastkami obcych kultur, stanowi wielkie zagrożenie dla pobożności a więc i duchowości młodych katolików.
  Jak możemy o tym nie pisać?
  Czy Pani się to podoba?
 • @Jan Paweł 07:26:41
  Mój artykuł o Godnym Ojcu nie jest poświęcony Kościołowi, tylko nadużyciom władz państwowych i samorządowych. Może to by Pana zainteresowało?

  Jestem pewna, że liczba błędów w KK jest znikomo mała w porównaniu ze strukturami świeckimi. Trzeba jednak pamiętać, że duchowni są też grzesznikami, jak inni ludzie, i zdarza się, że mylą się w ocenie zdarzeń politycznych, ale ich misja polega przede wszystkim na sprawowaniu sakramentów świętych i głoszeniu Ewangelii, a nie na kierowaniu polityką państwową.

  Pańska troska o Kościół brzmi mi niezwykle fałszywie. Wierny katolik wie, że wartość sakramentów nie zależy od poziomu mądrości, ani bezgrzeszności księdza, tylko od tego, że są one znakami łaski, przez które jest udzielane wierzącym życie Boże.

  Ten z irokezem, który Pana oburza, też by Panu skutecznie udzilił rozgrzeszenia i Eucharystii. Poza tym nie musi Pan do niego chodzić. Nie mieszka Pan w kraju, gdzie dostępny wiernym jest tylko jeden ksiądz.

  Uprzejmie proszę, aby Pan tą nagonkę na KK uprawiał w innym miejscu.

  Dalsze komentarze na ten temat będę kasować.
 • Skuteczność i znaczenie sakramentów
  Jeszcze przypomnę

  W teologii katolickiej skuteczność sakramentów należy do dziedziny misterium. Jeżeli zostały udzielone zgodnie z rytuałem przez upoważnioną osobę, sakramenty są ważne "ex opere operato" (same w sobie, same przez się), czyli niezależnie od sprawiedliwości udzielającego (szafarza) i przyjmującego sakrament.

  Skutki sakramentów zależą jednak także od dyspozycji tego, kto je przyjmuje (ex opere operantis - na podstawie tego, czego dokonał działający).
 • @Rebeliantka
  Oto probanderowskie prokuratury/ prokuratorzy i sądy/sędziowie być może banderowskie pomioty po Operacji Wisła ulokowane na Dolnym Śląsku we Wrocławiu. - Szokujący wyrok we Wrocławiu. Grzywna za zerwanie plakatu z symbolem UPA! Na 1 tys. zł grzywny skazał wrocławski sąd mężczyznę oskarżonego o nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych. To rodzic, który w szkole swojej córki zerwał plakat z ukraińską flagą i godłem. Wyrok nie jest prawomocny. Sędzia Agnieszka Wróblewska-Kafka(zapamiętać Polacy tą probanderowską swołocz!) w uzasadnieniu wyroku powiedziała, że wypowiedzi oskarżonego nie były wyrażaniem poglądu ani opinii, lecz nawoływaniem. Nawet jeśli nie przyniosły efektu, to jednak taka wypowiedź nacechowana złymi emocjami jest nawoływaniem oceniła sędzia. Sąd od września rozpatrywał akt oskarżenia wobec Krzysztofa Madeja (zgadza się na podawanie pełnego imienia i nazwiska - PAP), w którym zarzucono mu przestępstwo z art. 256 Kodeksu karnego. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 tak brzmi art. 256 KK. 24 listopada 2016 r. w jednej z wrocławskich szkół w ramach programu edukacyjnego pt. "Tolerancyjny Europejczyk" obchodzono dzień ukraiński. Madej, który przyszedł odebrać swoją 8-letnią córkę, zerwał umieszczone w oknach i przed biblioteką plakaty z flagą ukraińską i godłem tego kraju. Przyznał, że zaniósł je do biblioteki, gdzie rzucił je na stół. Nie przyznaje się jednak do winy i nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych czy etnicznych. Jak mówił w sądzie, na jednym z plakatów dostrzegł symbol zbrodniczej organizacji UON-UPA. To wzbudziło moje wzburzenie. Dlatego zapytałem nauczycielki w bibliotece, kto jest za to odpowiedzialny i czego jeszcze one uczą w tej szkole mówił oskarżony na pierwszej rozprawie. Wtedy zeznawały też w charakterze świadków nauczycielki oraz dyrektor szkoły. Jak powiedziały, na plakatach nie było symbolu zbrodniczej organizacji. Zeznały, że oskarżony był wzburzony i wypowiadał zdanie: "Ukraińcy to mordercy i zbrodniarze" oraz "czego wy jeszcze uczycie w tej szkole". Dzień ukraiński miał charakter kulturowo-edukacyjny. Nie chodziło o edukację na tematy historyczne, ale bardziej o promowanie tolerancji wobec wszystkich obcokrajowców. Robiliśmy też dzień niemiecki w ramach projektu "Tolerancyjny Europejczyk" zeznała jedna z nauczycielek. Sąd uchylał pytania zadawane świadkom przez oskarżonego i jego adwokata Stanisława Zapotocznego na tematy historyczne, dotyczące ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich, uznając, że nie były one związane ze sprawą. Dyrektor placówki dla klas I-III odpowiedziała jednak na jedno z pytań i przyznała przed sądem, że sprawa tzw. rzezi wołyńskiej nie jest jej znana. Pytana przez dziennikarza PAP na korytarzu, czy nigdy nie słyszała o ludobójstwie na Kresach, potwierdziła. Zeznawałam przed sądem, który pouczył mnie o odpowiedzialności za składanie fałszywych zeznań dodała nauczycielka. Przed tygodniem w mowie końcowej adwokat oskarżonego zwrócił uwagę, że nie doszło do "nawoływania", ponieważ Madej nie miał takiego zamiaru. Skoro nie było zamiaru, nie było nawet szansy na nawoływanie, gdyż na korytarzu była jedna nauczycielka z dzieckiem i córka oskarżonego, a w bibliotece dwie nauczycielki, zatem nie doszło do przestępstwa z art. 256 KK przekonywał adwokat. Dodał, że w wypowiedzi, iż "Ukraińcy mordowali Polaków" zawarta była ocena historii, do której każdy ma zagwarantowane prawo w konstytucji. To było stwierdzenie faktu. Wypowiedzi oskarżonego nie były nawoływaniem podkreślił Zapotoczny. Wniósł o uniewinnienie, o to samo poprosił sam oskarżony. Madej zapowiedział złożenie apelacji do Sądu Okręgowego. Samego wyroku nie chcę komentować, ponieważ jest absurdalny. Podobnie jak jego uzasadnienie. Mój komentarz musiałby obrazić sędzię, dlatego nie zrobię tego. Na pewno jednak zachowałbym się tak samo, jak wtedy w szkole - powiedział Madej po wyroku.
  PAP
  Ps...Dlaczego u nas w kraju panuje taka cisza na temat 2 Maja 2014 roku w Odessie ? Gdzie mordowano ludzi paląc, toporkami do mięsa i wyrzucano ich przez okna ? Podobnie zresztą do tego nawoływał publicznie Wałęsa !
 • @kula Lis 67 13:39:37
  Dzięki za istotny koment.
 • @Jan Paweł 19:07:35
  To były przeważnie wojenne sieroty, godzące się za wikt i opierunek, etc...
 • @Rebeliantka
  Córka Ćwiąkalskiego miała udział w reprywatyzacji? „Fakt”: Jako kurator przejęła kamienicę „na zmarłego”(zmarłego wtedy 50 lat temu!) https://wpolityce.pl/polityka/363052-corka-cwiakalskiego-miala-udzial-w-reprywatyzacji-fakt-jako-kurator-przejela-kamienice-na-zmarlego Ps.. No i teraz wiadomo dlaczego prokuratura i sądy odrzucały skargi Polaków wyrzucanych na bruk!! Sami w tym byli umoczeni po uszy!...Brawo były główny prokuratorze i ministrze sprawiedliwości Ćwiąkalski! Brawo córcia!....Brawo wy! Toż to perła jest! , oto kuratorka, która miała sprawdzić i odszukać ewentualnych spadkobierców powiada: "Byłam tylko kuratorem, ......gdy spadkobiercy się znaleźli, nie miała kontaktu z tą sprawą.!!! "Znaczy się kuratorem była od nic nie robienia , a potem oni sami się znaleźli ! Kto jej dał adwokackie papiery tej Bogumile Górnikowskiej ? Co to za "towarzystwo jest " ? Powoli, ale dowiemy się jeszcze więcej o prawnikach, którzy przejmowali nieruchomości w złodziejskiej reprywatyzacji, mafii w togach. Teraz widać dlaczego tak nienawidzą PiSu, ciekawe ile jeszcze kwiatuszków wyjdzie ! I to byli prawnicy? tacy ludzie powinni stracić uprawnienia do wykonywania zawodu! Oczywiście Zbigniew Ćwiąkalski to dobry znajomy Andrzeja Dudy z Krakowa. Dlatego reformy w wymiarze sprawiedliwości są blokowane..Jak najszybciej PiS musi zrobić reformę w sądach. To się normalnemu człowiekowi w głowie nie mieści. Adwokat dopuszcza się takich czynów. To świadczy, że prawo w państwie polskim jest słabe. Na Ćwiąkalskiego wystarczy popatrzeć - 10 lat - rozprawa niepotrzebna. A że jabłko spada pod jabłonią...To już szczyt bezprawia. Oczekuję bardzo stanowczych działań organów państwa. Rodzina ministra sprawiedliwości. To się w głowie nie mieści. No i już mamy pewność, dlaczego należy przeprowadzić reformy w sądownictwie tak, żeby było, jak było! Wiedzą, że wszystkie sprawki złodziejstwa zostaną ujawnione i ukarane, a majątek odebrany. Kwik! Skala niesprawiedliwości i złodziejstwa czasów tzw. reprywatyzacji jest porażająca. Kto tylko mógł to kradł a zwykli ludzie cierpieli i nadal jeszcze cierpią, niektórzy nawet utracili życie. Podobnie sprzedaż mieszkań zakładowych z ... wkładką mięsną, tj. z najemcami - byłymi pracownikami. Urzędnicy jak nie sądem to siła bezprawiem albo wręcz nasyłanie policji i zamykaniem w zakładach psychiatrycznych załatwiali swoje sprawy tak było w przypadku Marka Litwiniaka z Warszawy którego zamknęli do zakładu psychiatrycznego za to ze powiedział w urzędzie " ten miał racje co się podpalił pod kancelaria premiera" powód zamknięcia był oczywiście inny Marek protestował od wielu miesięcy jawnie krytykował ratusz a w czasie jego pobytu w psychiatryku podjęto najważniejsze decyzje i wydano postanowienia. Tak się załatwia sprawy w Polsce.
  http://www.youtube.com/watch?v=NQzdYAXdVGE&sns=em

  Do dzisiaj ludzie odpowiedzialni za to są na stanowiskach a z całej sprawy się śmieją.Tak działają urzędnicy HGW. Od wielu lat w m.st.Warszawa są interesy i interesiki a ludzi z uśmiechem na ustach odsyła się do sądów administracyjnych bo wszyscy wiedza ze tam z urzędnikami się tylko przegrywa a nawet jak ktoś wygra to takie postanowienie sądowe jest nic niewartym świstkiem papieru.

  http://www.youtube.com/watch?v=Hyr7r4HjmXk&sns=em
 • @Rebeliantka
  Oto najpoważniejsza afera ostatnich miesięcy, czyli afera nieruchomości przy ulicy Chmielnej 70 w Warszawie. Przypatrując się tej aferze znajdzie się potwierdzenie, że WSI ma się dobrze, a władze obawiają się dokonać detonacji WSI. Oto przed komisją sejmową ds. weryfikacji decyzji ratusza dotyczących wykonania dekretu Bieruta ( dla zmylenia nazywanej decyzjami reprywatyzacyjnymi ) staje niejaki Grzegorz Majewski mecenas , który jest beneficjentem nieruchomości przy ulicy Chmielnej 70. Kim jest Grzegorz Majewski ? Do niedawna jeszcze był szefem okręgowej izby adwokackiej w Warszawie, a także był obrońcą zbrodniarza i bandyty z plutonów egzekucyjnych sowieckiej matrioszki generała po 5 klasach powszechniaka i brukarza z zawodu Kiszczaka w jego procesie. A kim był Kiszczak? Był szefem wszystkich służb w tym nadzorcą z ramienia NKWD potem GRU i KGB drugiej zbrodniczej matrioszki Margulisa alias Wolskiego alias Jaruzelskiego, i oczywistym jest, że nie uczyniłby swoim obrońcą człowieka którego nie byłby pewien. I cóż nam przed komisją pod przysięgą zeznaje Grzegorz Majewski ? Jego zeznanie to snucie( sprzedaż) narracyjnego wizerunku jego osoby jako bizmesmena- beneficjenta nieruchomości przy ulicy Chmielnej 70 , który to zaryzykował swoje 1,5 mln złotych w bardzo ryzykowny interes kupując roszczenia po niejakim Holgerze (Duńczyku). Do tego narracyjnego wizerunku beneficjenta nasz Grzegorz Majewski dorzuca narrację o tak zwanej umowie indemnizacyjnej zawartej pomiędzy Polską a Królestwem Danii, że to właściwie nie wiemy co to za umowa, ta umowa państwowa, a właściwie między rządowa jemu jako adwokatowi zapewne wcale nieznana, a Holger do niej nie przystąpił. Taką narrację snuł pod przysięgą przed komisją rzeczony Grzegorz Majewski, który natychmiast po aresztowaniu mecenasa zamieszanego w handel roszczeniami, wydaną mu na mocy decyzji Hanny Gronkiewicz Waltz, nieruchomość zwrócił miastu no i jest właściwie w plecy owe 1,5 mln wydane na zakup roszczeń. Oto nasz "obrońca" Grzegorz Majewski nie wie co oznacza indemnizacja ( a przypomnijmy, że to był dziekan okręgowej izby adwokackiej ) a to po prostu likwidacja szkód, rekompensata, odszkodowanie. Czyli rząd polski zawarł umowę z rządem duńskim, który za określoną opłatą wniesioną rządowi duńskiemu przez rząd polski przyjął na siebie zobowiązanie zrekompensowania wszystkim swoim obywatelom szkód jakie jego obywatele ponieśli na skutek przejęcia przez nich posiadanych przez nich nieruchomości w Polsce!!! A zatem jedynym adresatem roszczeń do odszkodowania za utracone nieruchomości jest rząd duński a nie strona polska. Zwróćmy tutaj uwagę, że w tym momencie okazuje się, że ten "obrońca" Grzegorz Majewski wbrew swojej narracji wcale nie jest w plecy ze swoim 1, 5 mln złotych wydanych na zakup "roszczeń " albowiem jego roszczenia wcale nie wygasają jeno, że ich wyłącznym adresatem jest rząd Danii !, który oczywiście wypłaci właścicielowi roszczeń po Duńczyku stosowne odszkodowanie, ponieważ jak to zeznał "obrońca" Grzegorz Majewski "Holger nie przystąpił do umowy indemnizacyjnej " czyli nie odebrał należnego przysługującego mu odszkodowania od rządu Danii ! Ta narracja "obrońcy " Grzegorza Majewskiego ma na celu odwrócenie uwagi od przeprowadzonej przez niego udanej próby wyłudzenia z ratusza tego co mu się należało od rządu Danii. A ta wiedza na temat umowy indemnizacyjnej znana była defraudantce Hannie Gronkiewicz Waltz, która mimo znajomości tej umowy kota ogonem obróciła i wydała decyzję na rzecz nieuprawnionego roszczenia do ratusza Grzegorza Majewskiego, a teraz głośno woła, że została oszukana. ! Nie od rzeczy będzie tutaj dodać, że sam "obrońca" Grzegorz Majewski " w zeznaniu złożonym pod przysięgą przed komisją oświadczył, że znał wszystkie akta tej sprawy, a co za tym idzie musiał znać również znajdujące się w aktach, oświadczenie Holgera, złożone wobec milicjantów, że jest Duńczykiem. Natomiast w aktach sprawy nie było żadnego dokumentu świadczącego o tym aby Holger był Polakiem. Mamy tutaj zatem do czynienia w przypadku działania "obrońcy " Grzegorza Majewskiego z tym co potocznie nazywamy klasycznym przypadkiem wyłudzenia, co w przełożeniu na język kodeksu karnego określa się wyrządzeniem znacznej szkody skarbowi państwa, itp... Podobnie z tym paragrafem Kodeksu Karnego kwalifikuje się "zaniechanie wykonywania obowiązków służbowych, przekroczeniem uprawnień, niedopełnieniem obowiązków służbowych" przez Hannę Gronkiewicz Waltz co skutkowało szkodą wielkich rozmiarów w w jednostce, w której powierzono jej pieczę nad majątkiem jednostki. Zgodnie z kodeksem karnym grozi za to kara więzienia do 10 lat a w związku z tym mamy do czynienia z czymś co kodeks karny określa mianem zbrodni. W związku z decyzjami wydanymi reprywatyzacyjnymi wydanymi przez urzędników magistratu upoważnionymi do wydawania tych decyzji, to zarzuty prokuratorskie mogą być kierowane na tych urzędników, "profesor dr habilitowanej prawa kanonicznego i w Duchu Świętym" Hannie Gronkiewicz Waltz można postawić prokuratorski zarzut nie wypełnienia obowiązków służbowych i przekroczenie uprawnień skutkujące szkodą dla miasta w wielkich rozmiarach wyłącznie w związku aktem notarialnym podpisanym przez HGW na rzecz Grzegorza Majewskiego. Podpisując ten akt notarialny i znając akta sprawy tej nieruchomości HGW miała wiedzę o umowie indemnizacyjnej, która przenosiła obowiązek regulacji roszczeń z ratusza na rząd Danii. Pojawia się problem albowiem, Grzegorz Majewski zwrócił przedmiotową nieruchomość miastu, teoretycznie więc wyrządzona szkoda została naprawiona. To oczywiście nie jest prawdą, bo zwrot zawierał zastrzeżenia ze strony Grzegorza Majewskiego, których nie było w księdze wieczystej w chwili wydawania tej nieruchomości miastu. Ponadto prokuraturze pozostają do wykorzystania wątki z naruszeniem przez HGW ustawy o finansach publicznych i, czyli sfałszowanie bilansu miasta Warszawy za 2012 r.
 • @Rebeliantka 13:53:55
  "Wymiar sprawiedliwości trzeba zaorać i zbudować od nowa". Mocne słowa posła w programie Michała Rachonia. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności, te ostre słowa padły z ust posła Kukiz'15, Jerzego Jachnika w dzisiejszym programie "Woronicza 17". Sprawa reformy sądownictwa była jednym z kluczowych tematów debaty polityków. Pierwszym tematem w programie była reforma wymiaru sprawiedliwości. Wymiar sprawiedliwości, ten, który wciąż mamy, jest żywcem przeniesiony z PRL. Był to ten obszar państwa, który nie został zreformowany pod żadnym względem, ani instytucjonalnym, ani personalnym. Nie nastąpiła żadna weryfikacja sędziów, którzy byli narzędziem władzy. Ci sędziowie dalej orzekają w sądach demokratycznego państwa. Ta reforma musi być głęboka, być może głębsza niż reformy w innych obszarach państwa zdiagnozował sprawę Jacek Sasin z PiS. Szczególną uwagę uczestników programu zwróciła wyrazista wypowiedź posła Jerzego Jachnika, który proponował radykalne zmiany wymiaru sprawiedliwości w Polsce. Wielokrotnie mówiłem, że wymiar sprawiedliwości, łącznie z prokuraturą, trzeba zaorać i zbudować od nowa. Nie zmieni się również obecnej mentalności sędziów i prokuratorów. Oni są nauczeni bezkarności. Dopóki sędziowie i prokuratorzy nie będą odpowiadać za bezprawie także finansowo i z hukiem wylatywać, to nic nam nie pomoże powiedział poseł Kukiz'15.


  Ps...To są ciągnące się za nami efekty okrągłego stołu i nocnej zmiany. Gdyby to był normalny i uczciwy Kraj to ci panowie i panie z SN i KRS wraz z prawnikami siedzieli by "ciupie" a ich niewiadomego pochodzenia mienie byłoby przejęte przez skarb państwa, a tak to te żydobolszewickie wszy wraz ze swym pomiotem będą się domagać jeszcze odszkodowań. "Syfilisa się nie pudruje", ma oczywiście racje pan poseł Jachnik. Prokuratury i sądy i szerzej cały wymiar sprawiedliwości, to najbardziej chora i cuchnąca zgnilizną moralną jak i korupcją, pospolitym złodziejstwem tkanka państwa polskiego. Jeżeli nie zreformujemy a raczej zbudujemy od nowa tej dziedziny, to żadne inne reformy nic nam nie dają. Ich tej żydokomuszej zgnilizny już nawet nie da się zreformować. Trzeba to wszystko zbudować od nowa. Nie można zaorać tego co nie funkcjonuje. Przy takim oraniu najgłośniej krzyczeli by o swej niewinności najbardziej zepsuci. Nie jest to sposób szybkiego oczyszczenia sektora sprawiedliwości. Przecież dodanie jednego uczciwego do dziesięciu zdeprawowanych da w efekcie deprawację tego uczciwego, ponieważ stara gwardia już się nie zmieni. Patrzmy na tych ponoć "nowych" (Tuleya, Milewski, Łączewski). To jest rak, a raka trzeba wyciąć do ostatniej tkanki. Nie może być przerzutów. Prokuratury, sądy i częściowo już wierchuszka policji to ostatni bastion żydokomunizmu. Dopóki ostatni stalinowski prokurator, sędzia, policjant nie odejdzie, ich dzieci czy wnuki to żydokomuna w Polsce nigdy nie upadnie. Temat zaorania powinien dotyczyć także szkolnictwa wyższego, no ale PiS tego nie zrobi..mając za ministra Gowina nieroba. Tam nadal siedzą "profesorowie", których rodowód to PZPR, WSI lub Ludowe Wojsko Polskie. Piastują wysokie funkcje i kształtują relacje w całym środowisku. Nadal obsadzają stanowiska swoimi więc św Piotr, który powoli ich zabiera do siebie niewiele tu zmieni. Pisze się i mówi zniszczyć, zaorać i zbudować od nowa. Pozostaje zadać pytanie tylko z czego? Ze złego żydokomuszego ziarna, jakim są dzisiejsi młodzi sędziowie, czy prokuratorzy, nie będzie wiele pożytku. Na dziś żaden etniczny Polak, nie jest zamieszany w tzw "wymiar sprawiedliwości". Polacy, nie mają swojego reprezentanta w tych zawodach. Co to za Naród ci Polacy? Są, a jakby ich nie było. Mnie to nie dziwi, bo wiem kim jest ten Naród! Naród, który czeka na "otrzęsiny". Tylko OPCJA ZERO może, choć i do tego mam wątpliwości coś zmienić, bo jak nie to będziemy nadal malować trawę na zielono...Trzeba postawić na młodych etnicznych Polaków spoza żydobolszewickiej kasty, którzy chcą się dokształcać, awansować, na tych którzy mają kręgosłup moralny. Pogonić żydolewactwo, starą szkolę tą popeerelowską, tych co bronili mafie vatowskie, uwłaszczeniowe, amberowskie itd. Upublicznić nazwiska tych, którzy skazywali "za nic", tak po prostu bo im PO kazało - akcja widelec itd...Wprowadzić ustawę o nieprzedawnieniu przestępstw mafii w togach, i dopiero wtedy czyścić aż do skutku.
 • @Rebeliantka 13:53:55
  Faktem jest, że bezpośrednio przed zawetowaniem ustaw PAD odbył 2 godzinną rozmowę z żydem Szewachem Weisem w Pałacu Prezydenckim i 2 godzinną rozmowę telefoniczną z Angelą Merkel. Zawetowanie nastąpiło więc nie z woli narodu i woli samego PAD. Jest realne podejrzenie, że PAD do tej decyzji został przez nich "zmuszony" czymś co na niego mają, czyli BND i Mossad. Złamał tym prezydencka przysięgę. Teraz to już tylko Jasełka dla gawiedzi. Prezydent "Efialtes" Duda uniemożliwił reformę państwa. PAD zablokował prawdziwą reformę sądownictwa a z tym i inne pilne reformy. Już 3 miesiące mijają jak zawetował dwie ustawy realnie zmieniające status quo w nadzwyczajnej kaście prawniczej. Okazał się wilkiem w owczej skórze, w kampanii grał rolę kogoś innego, teraz broni interesów tych których m.in. dzięki jego wyborowi mieliśmy znieść. Nie można zapominać o I-szej zawetowanej ustawie, arcyważnej dla wyników wyborów samorządowych, a mianowicie o Regionalnych Biurach Obrachunkowych, każdy wie czym to pachnie dla lokalnych peowskich i peeselowskich kacyków. Przypomnę także Polakom to, że PAD nie wsparł modlitwy różańcowej na granicach, bo rzekomo modlitwa to sprawa osobista, a tymczasem gorliwie w świetle kamer zapalał świece chanukowe z braćmi żydami. A tow. Zybertowicz nie powinien się już ośmieszać z tym swoim oportunizmem. Jakby towarzysz Zybertowicz tego nie tłumaczył to zdrada jest zdradą a kłamstwo kłamstwem. PAD to jak teraz widać platformerski i uwolski kret. Jeśli PAD zaczynał w UW, to nie mamy czemu się dziwić, że broni starego żydokomuszego układu i ich pomiotu. Dudakornhauser-zosia nie chce aby braciom w wierze, którzy opanowali SN i KRS spadł włos z głowy. Zosia, fizyk i przyjaciółka Wielowiejskiej z GW mści się za córeczkę za Biełsat jej odebrany. Romaszewska "zieje nienawiścią", bo jej córce Agnieszce jako prezesowi TV Biełsat - telewizji dla Białorusinów (antyŁukaszenka) Waszczykowski obciął dotacje. Ta telewizja zwalcza Łukaszenkę co w chwili obecnej nie jest w interesie Polski tylko w interesie Georga Sorosa, niejakiego Kramka męża Ukrainki Ludmiły. Śp. Romaszewski miał taka samą "żoneczkę" jak Jasienica, tylko brzydszą. Córeczkę Soros dawno temu zwerbował..A PAD i tak nie słucha Zybertowicza. On słucha tej starej, wrednej żydowskiej ropuchy Zosi Szmosi Romaszewskiej. Do diabła z tą podłą żydowską raszplą. Te spotkania to tylko teatr, a reformy jak nie było tak nie ma. Co kogo obchodzi "dobra atmosfera". Ja głosowałem na Prezydenta A.Dudę tylko dlatego, że utożsamiał się z programem PiS-u, a nie na panią Romaszewską "legendę". Zresztą tych "legend" mam serdecznie dość, a jeżeli PAD na nich się opiera to niech poprosi jeszcze inne "legendy" takie jak Bolek, Frasyniuk, Bujak itd... ich zalegendowało UB/SB/WSI. Któraś z tych legend ubiła choć jednego komucha ? Gdzie i kiedy ? Jak się nazywał ? Stoczono jakieś walki, bitwy ? Gdzie, ilu czerwonych zabito ? To jest pic na wodę fotomontaż. Legendy chlały wódę z czerwonymi bandytami, a nie walczyły. Czerwoni po absolutnym bankructwie dupami padli na siedzenia Mercedesów a mordami w pudła kawioru. Tak skończyła się "walka" legend" z czerwonymi. Jak teraz widać to już koniec Dobrej Zmiany. Widocznie PAD ma obiecany stołek w UE za te veta. PAD rozumie reformę tak jak PO,.N , UW, PSL nie radykalnie czyli ma zostać tak jak było. O tym jak działa dana instytucja decydują kadry tam pracujące, a nie Ustawy (które można różnie zinterpretować). Bez radykalnej reformy wymiaru sprawiedliwości odcięcia od komunizmu będą mafie sędziowskie nadal parasolem ochronnym skorumpowanych policjantów jak mataczenia w sprawie śmierci K.Olewnika czy J.Cygan. Znowu będzie ręka w nocniku, znowu będzie płacz i pytanie - co nam umknęło, sądownictwo, afery , zdradziecka działalność PO-PSL, zrabowane kamienice, Smoleńsk, to wszystko jest ważne, ale najważniejsza w tej chwili jest Ukraina - nie popierać hitlerowskiego państwa, nie popierać niszczenia polskości, nie walić miliardami we wrogie państwo , nie dawać obywatelstwa wrogom , wypowiedzieć kuriozalną umowę emerytalną. Jeżeli w materii ukraińskiej nie wypali cokolwiek, odpowiedzialny będzie PiS, w całości i za wszystko. Naród już wie i zdecydował, czasu jest bardzo mało. Wielu Niemców mówi, że nienawidzą szczególnie PiSu i prezesa Jarosława Kaczyńskiego bo burzy spokój Europy i Unię. A jak się dopytacie w jaki konkretnie sposób prezes Jarosław Kaczyński niszczy Europę to Niemcy nie potrafią odpowiedzieć. Najważniejszą osobą w państwie na dziś jest prezes PiS Jarosław Kaczyński, a kolejno minister Antoni Macierewicz, ministrowie Ziobro i Jaki a nie PAD. Oni muszą mieć nawet nie poczwórną a podziesiątą ochronę. I stały monitoring ochrony i ich rodzin ze strony SKW, ABW. Tych "ktosiów", jest pełno i na wschodzie i zachodzie, a ich sługusów w kraju, bez liku! , to też dbać należy i grosza nie żałować, na ochronę, polskich patriotów! Prezes PiS Jarosław Kaczyński to jedyny polityk polski klasy światowej, z dużą wiedzą i pomysłem na Polskę. Do tego świetny strateg i nie do kupienia. Dlatego takie próby unicestwienia. Prezes PiS Jarosław Kaczyński to nasz skarb. Czy to już koniec Polski? Jej wrogowie ostro grają. Gdyby zamordowali Jarosława Kaczyńskiego, byłby koniec Polski. Nasza Ojczyzna zamieniona by była w bantustan. Kradliby aż do końca, w końcu zagryźli by się sami. Byłoby jak w Warszawie, Krakowie, Łodzi, etc..Pan prezes Jarosław Kaczyński jest naszym ostatnim gwarantem. Brata już zabili. W 2010 mieli zginąć obydwaj. Ale prezes Jarosław Kaczyński zmienił plany z powodu stanu zdrowia matki i nie poleciał samolotem. Ktoś, być może, chce dokończyć zadanie, bo prezes Jarosław Kaczyński zmienił diametralnie układ sił w Polsce. To jedyny kochający autentycznie Polskę, rozumiejący jej trudne położenie i ogrom zagrożeń, wynikających z obłędnych, neomarksistowskich pomysłów typu Soros. Powinno być rozpoznanie służb w sprawie zagrożenia życia, niezależnie czy prezesa Jarosława Kaczyńskiego, czy innej osoby, a publikujących wrażliwe dla bezpieczeństwa dane powinna spotkać surowa kara. Jak dojdzie nie daj Bóg do zamachu na życie Jarosława Kaczyńskiego to PAD może sobie pogratulować dał zbrodniarzom czas na jego przygotowanie, a więc współpraca ze zbrodniarzami zalegającymi prokuratury, sądy, służby w tym policję się powiodła. Czołganie prezesa PiS po tych jego śmiesznych salonach, tylko to potwierdza i daje do myślenia czy PAD nie działa na czyjeś zlecenie, może wkrótce się przekonamy. Niedługo wyjdzie, że PAD poszedł na układ w sprawie sądów za obietnicę nie tykania niemieckiej, rosyjskiej, izraelskiej i amerykańskiej agentury rozsianej po parlamencie i w pałacu RP. Szanowny panie prezesie Jarosławie Kaczyński, teraz jest znakomita okazja oczyścić kancelarię prezydencką PAD z żydowskich doradców agentów Sorosa. Wystarczy pójść w ślady niesamowitego młodego kanclerza Kurza (Putin to już dawno zrobił) i ogłosić, że w ciągu jednego miesiąca mają się z Polski wynieść wszystkie fundacje finansowane przez Sorosa. Zobaczymy jaki będzie "kwik" jego żydowskich agentów z Łapińskim na czele w kancelarii prezydenckiej? Nadmienię, że żona ministra Glińskiego pracuje w fundacji Sorosa, dlatego on taki bierny, nic nie robi, nadaje się do usunięcia. Publikujcie ANEKS do Raportu Likwidacji WSI! PAD kogo bardziej bronicie? TW. w kościele katolickim i synagodze, czy własnych dup? W latach 2007-2010 też chcieliście ludzi szantażować aneksem za plecami obywateli i skończyło się krwawą jatką w Smoleńsku! Znowu prosicie się o jakąś tragedię? PAD skończy w smoczej jamie, a prezes Jarosław Kaczyński na Wawelu obok Brata (w najlepszym przypadku). Nie muszę chyba mówić, co powinna zrobić SKW, by odebrać to, co do niej należy. (Aneks WSI, który zawiera także szokujące dane o peowskim idolu czyli ruskim agencie Bulu-Debilu Szczynukowiczu alias Komorowski, który umoczony był w kryminalny handel bronią ! Na rozkaz rosyjskich służb poprzez skazanego w USA handlarza bronią Monzera al-Kassara, WSI dostarczało broń antyamerykańskim terrorystom. Bul-Debil jako wiceszef MON bezpośrednio nadzorował ten kryminalny handel, który kwitł także kiedy Bul był ministrem obrony w latach 2000–2001. To wtedy dorobił się nielegalnie co najmniej 260 tys. zachodnioniemieckich marek - gigantycznej wtedy sumy. Te dane są tak kompromitujące dla Polski członka NATO i kluczowego obecnie sojusznika USA, że nie chcą obecnie ich publikować ! Bo i trzeba byłoby wziąć za dupę i skazać na dożywocie Bula-Debila ! A wiadomo jaki smród by się z tego gówna rozniósł !) Po "upadku muru berlińskiego" jeden Amerykański minister tak się wypowiedział. "nie znajdziemy tyle miejsc w wiezieniach, żeby wsadzić do cel ten cały aparat bezprawia z NRD, musimy wiec im dać szansę na samooczyszczenie..i dać nawet awanse w strukturach RFN". To samo było z denazyfikacją..to samo z dekomunizacją...niestety "gest Cejrowskiego" byłby jako jedyny skuteczny. Albo jak w Norwegii.."ktokolwiek się oddal zdradzie pracując dla okupanta nie ma prawa do żadnej funkcji publicznej do 3 pokolenia". Schluß i już!!!! Chcemy taki Rząd i takiego Prezydenta co to potrafi. Nie znam słów prezesa Jarosława Kaczyńskiego w temacie aneksu, znam słowa tylko naćpanego, kłamliwego żydowskiego karzełka Łapińskiego którego słowa są warte tyle co psie gówno na ulicy!

  https://twitter.com/daguuniaa/status/917027226931159043

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej