Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Hieny cmentarne

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tak okradziono - z krzyża i prawie wszystkich napisów - nagrobek mojego ojca. Niestety, były mosiężne. Przedtem zniknął wazon.

 

 

 Barbarzyńcy. 

KOMENTARZE

 • Modlitwa
  Boże, Ty pragniesz zbawienia ludzi i hojnie udzielasz przebaczenia; prosimy Twoją dobroć, abyś, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi zawsze Dziewicy i wszystkich Świętych, dopuścił dusze naszych braci, sióstr, krewnych i dobrodziejów, które zeszły z tego świata, do udziału w wiecznej szczęśliwości.

  Boże nieskończonego miłosierdzia, który pozwoliłeś naszym braciom i siostrom, krewnym i dobrodziejom wyznawać Twoje święte Imię, przyjmij łaskawie nasze pokorne modlitwy i udziel im odpuszczenia wszystkich grzechów.

  Wszechmogący i miłosierny Boże, spraw, aby dusze naszych braci i sióstr, krewnych i dobrodziejów, za których się modlimy, oczyszczone ze wszystkich grzechów, otrzymały z Twego miłosierdzia szczęście światłości wiekuistej. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.
 • @Rebeliantka 20:35:54
  Nastepna bedzie ta czerwona plyta. Teraz kochenne blaty z kamienia sa modne.
 • @staszek kieliszek 21:42:34
  Mam nadzieję, że jednak nie. Trudniej wynieść z cmentarza.
 • Modlitwa ojca Pio o nawrócenie grzeszników
  Pokornie proszę Cię, Panie, abyś ze względu na Twoją dobroć i miłosierdzie powstrzymał gromy Twego gniewu na nieszczęsnych grzeszników i udzielił im łaski nawrócenia i pokuty. Ty, Panie, przez Autora "Pieśni nad Pieśniami" powiedziałeś, że "jak śmierć potężna jest miłość" (Pnp 8, 6), dlatego z całym żarem proszę Cię: spojrzyj okiem niewypowiedzianej dobroci na tych braci i siostry, pociągnij ich ku sobie i złącz nierozerwalnymi więzami miłości.

  O Panie, niechaj znowu powstaną ci, którzy prawdziwie umarli. Ty, który swoim potężnym głosem wyprowadziłeś z grobu śmierci Łazarza, zawołaj na nich mocnym i potężnym głosem i przywróć im życie. Spraw, by na Twoje słowo porzucili swoje grzechy i mogli wraz ze wszystkimi odkupionymi sławić bogactwa Twego miłosierdzia...

  Ty sam, Panie, wiesz, jak wciąż wielu żyje z dala od Ciebie, źródła wody żywej; jak wciąż sprawdzają się Twe słowa, że "żniwo jest wielkie, a robotników mało", że już jest dojrzałe żniwo na polu Kościoła! Oby ono nie zmarnowało się z powodu braku robotników! Oby nie zagarnęli go emisariusze szatana, którzy są tak aktywni! Nie dopuść do tego, o najsłodszy Boże, ale okaż swą litość i wejrzyj na nędzę oraz potrzeby duchowe współczesnych ludzi, i odpuść grzesznikom winy, i wprowadź ich na drogi sprawiedliwości i pokoju, prowadzące do Twego królestwa życia i nieśmiertelności. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

  ---------------

  Moze trzeba się pomodlić za tych złodziei?
 • @Rebeliantka 22:23:08
  Przykro mi .Ave.
 • @Rebeliantka 22:23:08
  PIS da podobno tyle że nikt kraść nie będzie , podobno ? .
 • @Rebeliantka 21:45:02
  Nie ludz sie.Ukradna jak 1 zlotowke zarobia.Jak cos sie ma to trzeba nedzarza udawac. Jak ogladam te zdjecia wspanialych domow w Polsce to sie bardzo dziwie. Zlodziei ludziska sami zapraszacie. Rozumiem , ze kazdy chce sie pokazac, zaimponowac ale to niebezpieczne jest. Ja poszedlem w druga strone.Mialem kiedys dom z basenem, na 1 ha lasu w ekskluzywnej dzielnicy. Jak ekskluzywna ta dzielnica byla swiadczy fakt, ze moj sasiad mial stadnine koni wyscigowych i kolekcje aut wyscigowych. Zaarsztowali go jak robil przerzut cierzarowki snopow marychy z Meksyku i dostal 17 lat za to.Za duzo akcji bylo w tej okolicy wiec sprzedalem to miejsce i przez rok szukalem czegos niepozornego, biednie wygladajacego ale na duzym kawalku ziemi.Znalazlem,1 ha ziemi, dom prefabrykat,zniszczony kompletnie przez bialych murzynow, w srodku zrobilem wszystko na blysk ale na zewnatrz od ulicy udaje nedzarza, smiecie, jakies opony, puszki, flaszki po piwie.Nawet upomnienie od zarzadu miasta dostalem by posesje posprzatac.O to wlasnie mi chodzilo.No, niestety jak ktos w ma biede nie wierzy i do domu mi sie wtargnie to go czeka polski P-64 kaliber 9mm albo wegierski Makarov 9 mm albo amerykanska Baretta 22LR, albo SKS 7.62, ktore mam poustawiane w miejscach strategicznych.
 • @staszek kieliszek 04:33:02
  Staszku,
  ten nagrobek jest solidny, ale nie ma nic wspólnego z ostentacyjnym bogactwem. Czerwony granit stał się już bardzo popularny.

  Grobowiec jest po prostu ładnie zaprojektowany i starannie wykonany.

  Jest gestem wobec mojego ukochanego ojca, świetnego inżyniera, ale jednocześnie wielkiego estety, człowieka wyrafinowanej kultury.

  Dlatego ta profanacja mnie tak boli.
 • @Repsol 00:18:31
  Niektórzy kradną, bo już inaczej nie potrafią żyć.
 • @Rebeliantka 16:05:11
  Niby w Polsce jest dobrobyt, a rządy Prawa i Sprawiedliwości.
  Jak to pogodzić ? Myślę, że to jednak bieda, a nie bezmyślny wandalizm.
 • @Fischer 16:08:21
  Kradzieże rozpoczęły się za czasów PO.
 • @Rebeliantka 19:07:56
  //Kradzieże rozpoczęły się za czasów PO.//

  PO to z pewnością nic dobrego ale pragnę zauważyć że proceder grabieży cmentarnej jest ździebko starszy od tej partii. https://en.wikipedia.org/wiki/Grave_robbery
  Poniosła pani stratę materialną o moralnej przykrości nie mówiąc,ale to jeszcze nie powód aby tak "politycznie fantazjować"
 • @ikulalibal 20:04:33
  Nie fantazjuję. Wiem, kiedy po raz pierwszy okradziono ten grób. Odpowiedziałam na pytanie Fischerowi.
 • @Rebeliantka 00:02:35
  Tak. Ale kradzieże to wynik nędzy, desperackiej sprzedaży kilku odlewów mosiężnych. Chodzi o to że mimo 500 + i propagandowego dobrobytu nadal jest ciężko, gdy ktoś dopuszcza się takiej desperacji.

  I tylko tyle. Robienie z tego problemu politycznego nie ma sensu bo i za komuny kradli i w czasie okupacji. Po prostu socjale, dotacje, podwyżki niczego nie zmieniły.
 • @Fischer 23:20:32
  Co do zasady możesz mieć rację, ale okradzenia tego nagrobka dopuszczono się za czasów rządów "liberałów".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej