Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Niezadowoleni

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Kto mógł nie iść na wybory lub nawet głosować przeciwko PiSowi? Jest kilka niezadowolonych, a licznych grup, które w wyborach parlamentarnych poparły PiS, a teraz czują się zawiedzione.

Wymieńmy przykładowo:
 

 •     frankowicze - za brak ustaw rozwiązujących problem oszukańczych kredytów
 •     rolnicy - za brak ustaw gwarantujących kontraktację płodów rolnych po godziwych cenach
 •     leśnicy - za niezrozumiałe odstrzelenie ministra Szyszki
 •     część wojskowych - za niezrozumiałe odstrzelenie Macierewicza
 •     mali i średni przedsiębiorcy - za brak rozwiązań prawnych i podatkowych pozwalających na bezpieczne i   opłacalne prowadzenie małej firmy
 •     pokrzywdzeni przez wymiar sprawiedliwości - za brak widocznej zmiany w prokuraturze i sądach (np. nadal działają nierzetelni, aroganccy, bezkarni prokuratorzy, którzy kompletnie nie przejmują się deklaracjami MS)


500+ i obniżenie wieku emerytalnego nie rozwiązało problemów tych ludzi. Przestali wierzyć PiSowi.

Poza tym, Szanowny PiSie, nigdy nie przyciągniesz do siebie liberałów, ani mitycznego centrum, a narodowców i konserwatystów niesłusznie lekceważysz.

I to by było na tyle.


 

KOMENTARZE

 • @Rebeliantka
  1. Za wydawanie obywatelstwa polskiego .elewizjarepublika.pl/w-2017-r-wydano-w-izraelu-rekordowa-liczbe-polskich-paszportow,61271.html .2 Za bezwzględną miłość do banderopiteków , Polacy to pamiętają .https://prawy.pl/56303-wojsko-polskie-maszerowalo-obok-banderowskich-flag-i-proporcow/ Ukłony.
 • @Repsol 09:38:18
  Prawda.
 • Narodowcy się sprzeciwiają ustawie 447 Just czyli ograbieniu Polaków na 300mld dolarów.Oraz żądają ekshumacji w Jedwabnem
  Więc wszyscy ci, którzy którym 447 nie przeszkadza, lub nawet ją popierają jako beneficjenci lub pucybuty beneficjentów... oraz służą i popierają sierżanta Jojniego D,mocno pracowali nad obsmarowaniem RN.Bo im i interesom ich mocodawców,zagraża.
  Przewerbowane do SIAJEJ i MOSIASIADU ,WSIoki z rodzimego sierżantowi Londynu etc.
  Ruch Narodowy jest zagrożeniem dla pewnych grup i psiny tych grup będą go niszczyły!!
  Sprzeciwiają się w RN forowaniu i finansowaniu nachodźców, zarówno ze Wschodu jak i smagłolicych,kosztem Polaków.

  A rządzące kolejno partyjki robią wszystko żeby uskutecznić 447,sprowadzają i finansują z naszych podatków imigrantów i uchodźców,lekceważą Polonię na Kresach,oraz słuchają sierżanta Jojniego.

  https://youtu.be/qt2YjF6LfTI

  https://youtu.be/A03UnR2cNtw

  http://narodowcy.net/narodowcy-protestuja-przeciwko-ustawie-447-nie-dostana-od-nas-ani-zlotowki/

  https://twitter.com/RuchNarodowy/status/1035858975407976448


  Poza tym w RN nie miał pieniędzy na porządną akcję w mediach, słabiutko się reklamowali, prawie nie było ich widać i słychać.W przeciwieństwie do gooownych partii, których reklamy zalewały TV dniem i nocą powtarzane tysiące razy,plakaty na każdym koszu na śmieci.!!
  Oczywiście nie wiemy kto za kim stoi ,ale zgodnie z biblijna zasadą "po owocach ich poznacie".
 • @trojanka 09:47:01
  Słuszne uwagi. Thx.
 • Dokładnie tak!Rolnicy odpowiedzieli na zakładanie plantacji malin i sadów Ukrainie oraz sprowadzenie ukraińskich owoców, kiedy
  polscy sadownicy dostają po 10 groszy za kg,lub patrzą na gnijące jabłka w sadach/ płacąc kolejny haracz na konto Ukrainy/ jako skutek /wymuszonego przez sankcje na Rosje/,embarga eksportu owoców i warzyw oraz produkcji mleczarskiej ,na super chłonny i ogromny rynek rosyjski.


  "rolnicy - za brak ustaw gwarantujących kontraktację płodów rolnych po godziwych celach"

  Dlatego zdesperowani poparli PSL, mimo słabej opieki PSL nad rolnictwem.
 • @Rebeliantka 09:57:41
  :))))
 • @trojanka 09:58:57
  Niestety, dokładnie tak. To są ludzie twardo trzymający się ziemi (co jest zrozumiale, gdy im całoroczną pracę przysłowiowi diabli biorą i jeszcze z długami pozostają). Piękna propaganda rolników nie zwiedzie.
 • PSL owi juz spada , jak nikomu o 3 pkt.Trzeba wycyzelować tak, żeby ew. koalicja z pozostałymi partiami
  się wywaliła!!
 • @Rebeliantka 09:57:41
  Widać w wygraną Jakiego nawet PiS nie wierzyło. Żeby przykryć porażkę to nie zorganizowali nawet wspólnego studia powyborczego. Co teraz będzie robił bezpartyjny Jaki? Może niech zdobędzie zgodę sanepidu i dalej prowadzi Jaki-Caffe.
 • @Rebeliantka 10:06:58
  Wójt gminy w Łódzkiem kandydował zza krat. Wszedł z dużym poparciem do drugiej tury...(sic! takie cóś to tylko u nas możliwe! To są jaja, ale jaja!). Wójt gminy Daszyna w woj. łódzkim, Zbigniew W. ubiegał się o reelekcję, przebywając w areszcie tymczasowym z niemal setką zarzutów dotyczących wyłudzeń dotacji. Według informacji Polskiej Komisji Wyborczej, pewnie wygrał pierwszą turę wyborów, uzyskując niespełna 49 proc. głosów. Jak wynika z danych opublikowanych przez PKW ubiegający się o reelekcję wójt gminy Daszyna uzyskał w pierwszej turze wyborów 48,47 proc. głosów i w drugiej turze zmierzy się z Tadeuszem Dymnym z KWW Przyjazna i Nowoczesna Gmina, który zdobył poparcie na poziomie 27,24 proc. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że wójt przebywa obecnie w areszcie tymczasowym. Podejrzany jest o popełnienie 92 przestępstw, w tym m.in. o kierowanie w latach 2013-2017 grupą przestępczą, mającą na celu prowadzenie przestępczej działalności polegającej na wyłudzaniu dotacji". Ponadto postawiono mu ponad 80 zarzutów konkretnych wyłudzeń i kilka zarzutów związanych z podrabianiem dokumentów dodał rzecznik łódzkiej prokuratury okręgowej, Krzysztof Kopania. Areszt dla wójta ostatnią decyzją sądu przedłużony został do 16 listopada.

  Ps...Będzie dowodził teraz sztabem wyborczym z za kratek! Jednak Łódź , Warszawa, Gdański, to typowi degeneraci umysłowi albo sami złodzieje i przestępcy! Zdanowska skazana, a ten za krat, jak mogą tacy ludzie kandydować. Tego by nie znalazł w żadnym kraju. Toż to skandal! Popaprane prawo korzystne dla przestępców, co gorsza wyraźnie nikomu nie zależy, by to uzdrowić. Czyżbym zaczynał już wątpić, że może byś uczciwiej i przyzwoiciej? Zmienić prawo, wymienić komuszych leśnych dziadków z Komisji Wyborczej. Dlaczego nie zmieniono prawa wyborczego? Dlaczego skazany czy z zarzutami człowiek jest dopuszczany do kandydowania ? ... Na kandydata do samorządów czy wyborów parlamentarnych powinno się dopuszczać tylko ludzi czystych , nie uwikłanych w różne przestępstwa, czy to gospodarcze, czy korupcyjne , czy też tych powiązanych układami ... Nie zmienione prawo się mści i sieje zamęt i robi tylko ferment ... Jak człowiek karany ma sprawować rządy ... po co taki się pcha do władzy ?, po to by nadal nadużywać swej władzy ?
 • @Rebeliantka 10:06:58
  PiS poniósł klęskę z kilku powodów: bo walczy ze swoim elektoratem (patrioci i narodowcy, robi z nich faszystów jak PO), głaska po główkach KODziarzy za zadymy, wydaje zakaz wstępu do telewizji prawicowym dziennikarzom (Kurski wreszcie musi odejść), układa się z Izraelem i nie reaguje na antypolonizm, nie rozlicza PO/PSL, nie robi porządku z niemieckimi mediami, zmusza Polaków do szczepień i koszmarnie robi w wała rolników (import produktów z zagranicy i dobijanie polskich produktów). Robi w wała przedsiębiorców, nie ma dla nich żadnych ułatwień, wręcz przeciwnie (znowu ZUSy do góry, kwota wolna od podatku na żenującym poziomie). Te rzeczy zniechęcają dawnych wyborców PiS w ogóle do głosowania. Moi znajomi nie poszli głosować w tym roku, bo nie mają już na kogo. Największy błąd PiS polega na tym, że nie biorą pod uwagę inteligencji i życiowych wartości swoich wyborców. To nie jest ciemny motłoch jak u PO i Nowoczesnej, my potrzebujemy zmian i realizacji obietnic. Tych obietnic, które dotyczą uczciwości i sprawiedliwości! Inaczej tracimy chęci i motywację do głosowania. Na głupie tłumaczenia typu "zrobimy w przyszłej kadencji" PiS już nikogo nie nabierze. W Warszawie nie mógł być inny wynik, skoro przewodniczącymi komisji byli ludzie HGW..między innymi czołowi aktywiści KOD, a nawet zdegenerowana pijana baba.
 • @kula Lis 67 12:08:16
  Bardzo trafny komentarz.
 • ***
  //Przestali wierzyć PiSowi.//
  Jeśli wiara ma przesądzać o wynikach politycznych wyborów ,to lepiej poszukać sobie jakiegoś króla
  bo z demokracji nie umiemy korzystać ,po niemal 30 latach nadal brak rzetelnych politycznych elit, skoro system partyjny się nie sprawdza , 50 % populacji nikogo nie wspiera czyli można spokojnie przyjąć,że jest im obojętna forma zarządzania państwem , a najważniejsze ,że króla z zaledwie kilkoma resortami będzie o wiele taniej utrzymać
 • @Rebeliantka 09:39:56
  Na pewno producenci futer i kilkadziesiąt tysięcy pracowników i kooperantów i pewnie do tego parę razy tyle, mnożąc tą liczbę przez krewnych i znajomych ludzi z tej branży, którym pozbawia się miejsc pracy i biznesów POSZLI TŁUMNIE GŁOSOWAĆ NA ZOO-FILSKI PIS ;)

  Niech więc na humanizatorów zwierząt głosują kaczki dziwaczki ;)
 • @puuuq 12:19:43
  O tak. Nasz ustrój polityczny to prawdziwy szczyt demokracji. ;(((
 • @Janusz Górzyński 12:25:17
  :))))
 • @Rebeliantka 12:17:57
  PKW: nie ma wyników do żadnego z 16 sejmików oraz do żadnej z 18 rad dzielnic Warszawy. To są jakieś jaja! Coś nie tak po ich myśli idzie.
 • @Rebeliantka 12:26:30
  Wysokie noty w aresztach śledczych w Warszawie. Głosowano głównie na Trzaskowskiego(sic! jak zwykle przestępcy na przestępców! Rezydenci zakładów karnych tradycyjnie gremialnie wskazali kogo najchętniej by widzieli we własnych szeregach.) Według sondażu exit poll wybory prezydenckie w Warszawie wygrał Rafał Trzaskowski. Jak się okazuje kandydat Koalicji Obywatelskiej cieszy się ogromnym poparciem wśród więźniów. Swój głos oddało na niego ponad 66 proc. osadzonych w Białołęce i ponad 58 proc. na Grochowie.

  http://niezalezna.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15402043561d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372.jpg

  Rafał Trzaskowski cieszy się wysokim poparciem w aresztach śledczych. W zakładzie na Białołęce głosowało 191 osób. Trzaskowski uzyskał tam 66,49 proc. poparcia, Patryk Jaki – 13,09.
  https://pbs.twimg.com/media/DqGmjr4WwAA4MuQ.jpg
  W areszcie śledczym dla kobiet na Grochowie tendencja była podobna. Poseł Platformy Obywatelskiej cieszy się tam poparciem 58,06 proc. więźniarek. Na Jakiego głos oddało 16,13 proc. W tym miejscu głosowały 62 osadzone.

  Ps...Ciągnie swój do swego! Wygląda na to, że najświatlejsze elity warszafki i innych wielkich wioch, rezydują w kryminale.
 • @Rebeliantka 12:26:30
  https://pbs.twimg.com/media/DqGntjaX0AEFwZp.jpg
 • "odstrzelenie ministra Szyszki"
  "niezrozumiałe odstrzelenie ministra Szyszki"

  Szyszko to straszny typek.
 • @Rebeliantka 12:17:57 powtórka z poprzednich wyborów.
  Leśne dziadki bis liczą chyba po raz drugi, bo za pierwszym razem może źle wyszło. W XXI wieku w kraju europejskim, gdy komisje przesyłały w nocy około 11-12 czy 1 w nocy protokoły elektronicznie - co za maszyny tam pracują i o co chodzi, że nadal nic nie wiemy? Przecież to jest skandal i przekręt na wielką skalę. System do głosowania 38-milionowego państwa tyle lat jest niewydolny, podobno kosztował jakieś grosze i opracowała go jakaś studentka. Po opisie procedury, jaka się odbywa, normalny człowiek może pomyśleć, że to jakiś Mozambik albo Papua. Po drugie - dlaczego tysiące ludzi nie mogły głosować? ePUAP cz inny pułap (może gminny?) nie zadziałał? Te wybory powinny być powtórzone. Tyle w temacie! A dziady leśne na zieloną trawkę.
 • @Pedant 13:20:00
  Tak? Leśnicy uważają inaczej.
 • @Rebeliantka 12:17:57
  Jeśli nie było należytego monitoringu przebiegu całej drogi kart wyborczych/głosów, śmiało można zakładać po-wielanie fałszerstw z przed lat przez kolaborację (Cejrowski ma receptę aby zmienić budynki wszelkich urządów publicznych lub chociaż powyrywać wszelkie instalacje zamieniając je nowymi) .
 • @Rebeliantka 12:17:57
  Gersdorf triumfuje! „Wzywam wszystkich sędziów SN do stawienia się w Sądzie Najwyższym.” [ZOBACZ DOKUMENT]...
  https://wpolityce.pl/polityka/417707-gersdorf-wzywam-wszystkich-sedziow-sn-do-stawienia-sie Ps...Proponuję wypowiedzieć wojnę Turcji i natychmiast się poddać. Erdogan rozwiąże sprawę samowoli kasty w togach w ciągu jednego dnia i cały świat to zaakceptuje. Ta sytuacja to na razie porażka obozu rządzącego. Obywatele się pytają, jak to jest, że sędziowie SN nie uznają obowiązującego prawa i pozostają zupełnie bezkarni? A gdyby zwykły obywatel tak nie uznawał obowiązującego prawa, to zaraz miałby na karku organy ścigania...Bezsilność rządzących może doprowadzić Polskę do katastrofy. Stanowczość w rozprawie z anarchią potrzebna od zaraz. Pojedynczy sędzia TSUE, (o którym wiemy, że to Rosario Silva de Lapuerta, sędzina TSUE, która wydała wyrok na Polskę to funkcjonariuszka reżimu Hiszpańskiej Socjalistycznej Partii Robotniczej Felipe Gonzáleza) ma podobno władzę powstrzymać demokratyczne reformy w dużym państwie europejskim. Gdzie my żyjemy, czy to jest REAL? Po co w takim razie wybory w Polsce jeżeli decyzje podejmuje Bruksela? I co znów PiS skuli ogon pod siebie? Pytam się po co w takim razie uchwalaliście te uchwały o sądzie? Jak się czują teraz ludzie którzy wam zaufali i kandydowali do SN? Jesteście żenujący. To są skutki pozwalania na łamanie prawa przez "klikę prawniczą" z chazarską schlampe i alkoholiczką Gersdorf na czele. Kto jej płaci? Kto pozwolił jej na wejście do SN? Kto jej pozwolił na korzystanie z druków firmowych i pieczęci SN? Czy temu lumpowi chazarskiej schlampe i alkoholiczce Gersdorf & consortes ktoś ukręci wreszcie łeb? Przecież państwowe służby mają moc sprawcą? Czy nie? Tak to jest, kiedy państwo jest dziadowskie i nie ma autorytetu! Kompletna anarchia, rokosz i żadnych konsekwencji! Policja powinna wyprowadzić to towarzystwo! Jeśli PiS nie kopnie w d*pę sędziów to wyborcy kopną w d*pę PiS w następnych wyborach. Ta reforma już tak długo trwa, że chyba nic z tego nie będzie, kasta właśnie się okopuje. Brak reakcji rządu , sejmu , trybunału konstytucyjnego i takie są efekty. Oto do czego doszło po zawetowaniu ustaw sądowych przez prezydenta Dudę. A kto wpuszcza emeryta do nieistniejącego już gabinetu? Państwo, jak było tak jest teoretyczne. Może także dlatego PiS nie odniósł spodziewanego sukcesu w wyborach samorządowych. 500+ to nie wszystko. Mam nadzieję, że doczekam się władzy, która będzie bezpardonowo walczyła z wrogami Polski. Aktualnie mamy teoretyczną władzę. "Raz zdobytej władzy, nie oddamy nigdy" hasło rodem z Polski Ludowej dalej aktualne. Czy teraz Kaczyński w końcu zaskoczy, że ustawa o dożywotnim zakazie pełnienia funkcji publicznych dla aparatczyków systemu chazarokomuny jest konieczna? Czy za dużo totumfackich przy tym polegnie?
 • @Rebeliantka
  Siedzi w areszcie, przeszedł do II tury. Wójt Daszyny, oskarżony o 92 przestępstwa dot. wyłudzeń, znokautował rywali.

  https://wpolityce.pl/kryminal/417712-siedzi-w-areszcie-przeszedl-do-ii-tury


  Ps....Dodatkowo nie był zbyt pazerny, odpalał działki, to i ma wyniki w wyborach. Jeśli siedzący Wójt wygra wybory, a nie będzie mógł wypełniać swoich obowiązków w siedzibie gminnego urzędu, trzeba będzie przenieść cały urząd z wszystkimi pracownikami oraz całą Radą Gminy, do celi pana siedzącego Wójta. Dla głosujących na niego wyborców też pewnie nie zabraknie miejsca. Ale właściwie, to wychodzi na to, że wójt wyłudzał dotacje i dzielił się nimi z mieszkańcami, że korzystała z nich cała gmina. I właśnie dlatego ludzie tak bardzo go kochają, że poszliby za nim nawet do więzienia. Naprawdę nie rozumiecie? Po prostu i zwyczajnie te 50% które na niego głosowało to jego mafia. Jakby tam przeorać układ to okazałoby się, że 100 rodzin bezpośrednio zależy od tego gościa, następne 400 osób pośrednio a następne liczyło na to że w zamian za obronę coś im skapnie... A teraz ten sam mechanizm w Warszawie. 10.000 urzędników HGW x 4 a potem razy 8 razy 32 i macie wynik. Co z dwukadencyjnością się pytam? Co z reformą mediów się pytam? Pytań wiele!
 • @Rebeliantka
  Będzie nowelizacja ustawy o Sądzie Najwyższym? Minister Czaputowicz nie wyklucza takiej opcji. Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz stwierdził, że według wstępnej analizy po decyzji Trybunału Sprawiedliwości zawieszającej stosowanie niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym, potrzebna będzie jej nowelizacja, by przywrócić na stanowiska odesłanych na emeryturę sędziów. Żeby wrócić (ze stanu spoczynku), to trzeba wprowadzić ustawę, taką, żeby umożliwić tym osobom, które są w stanie spoczynku powrócić. Pewnie na takich samych warunkach, jakie były przedtem powiedział minister Czaputowicz dziennikarzom w Brukseli. Trybunał Sprawiedliwości UE podjął w piątek decyzję o zastosowaniu tzw. środków tymczasowych i zawieszeniu stosowania niektórych przepisów ustawy o Sądzie Najwyższym. TSUE przychylił się w pełni do wniosku Komisji Europejskiej w tej sprawie. Ze wstępnej analizy (wynika, że) rzeczywiście będzie potrzebna ustawa, żeby wprowadzić w życie te postanowienia. Myślę, że będzie to możliwe, bowiem stanowiska opróżnione przez sędziów, którzy przeszli w stan spoczynku, nie są zajęte dodał minister.


  Ps...A może żydek uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz do wycofania? Jeśli Unia tylko warknie, a my jej ustępujemy, to jakim państwem jesteśmy. Dość już tego upokorzenia, oni nie chcą trzymać palca, tylko całą rękę w naszej dupie. Wszyscy po PiS jeżdżą jak Urban po Reaganie, totalna targowica, żydolewacka i pedalska Unia, a my wystawiamy łeb do ścięcia, jak sobotni indyk. Jestem mocno rozczarowany, w dupie mam taką Polskę a jeszcze bardziej taką żydolewacką, pedalską Unię. Co to ma znaczyć? Czy my jesteśmy suwerennym państwem czy jakąś kolonią, której wydaje się polecenia z jakiegoś Berlina, Brukseli czy innego chlewa? Myśmy tego badziewia nie wybierali, oni byli namaszczeni przez obcy reżim chazarokomunistyczny do jego utrwalania. Kapitulacja? Klęska? Kompromitacja? PiSie głaszcz dalej chazarokomuszych agentów, złodziei i przekrętów to stracisz cały elektorat. Na miejscu PiSu nie wycofywałbym się z rekonstrukcji sądownictwa, może to przepłacić utratą elektoratu. Czy nie rozumiecie, że wyniki tych wyborów i baty jakie wczoraj dostaliście, to ostatnie ostrzeżenie? A oni, jak odzyskają pełnię władzy (bo całkowicie nigdy jej nie stracili dzięki ślamazarności? czy zamierzonej? PiSu), nie będą się tak z wami pieścili, oj nie i tego możecie być pewni. Żydku z UW Czaputowicz. Proszę się zapoznać z art.8 Konstytucji, który brzmi następująco:
  1. Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

  2. Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

  Nowelizacja obowiązującej ustawy byłaby zatem jawnym naruszeniem obowiązującego w RP najwyższego aktu prawnego, szczególnie w punkcie 1. Ustawa uchwalona przez polski Sejm, podpisana przez polskiego prezydenta miałaby być dostosowana do oczekiwań unijnych urzędników nie pochodzących z wyboru, lecz prawem Kaduka obsadzających się nawzajem według nieznanego nikomu klucza na decyzyjnych stanowiskach? A gdzie w tym wszystkim jest polski SUWEREN? To prosta droga do Trybunału Stanu dla inicjatorów nowelizacji ustaw sądowniczych, nie mówiąc o śmieszności całego przedsięwzięcia. Rozumiem, z tego co eksperymentalny żyd uwolski ze stajni Geremka Czaputowicz powiedział, że w konsekwencji ewentualnych działań mających cofnąć uchwalone zmiany ustawy, do stanu sprzed nowelizacji, w ich konsekwencji prezydent Duda najpierw cofnie wszystkie swe decyzje o przejściu z mocy prawa w stan spoczynku, co wiązało się z uzyskaniem świadczeń emerytalnych, odpraw, wypłat ekwiwalentów za urlopy wypoczynkowe, później wyda decyzje o ponownym powołaniu ich na stanowiska sędziowskie w SN, a w tzw. międzyczasie ZUS zażąda zwrotu wypłaconych emerytur, SN ekwiwalentów. Tak się zastanawiam, kto za ten cały bajzel jest odpowiedzialny? Duda, który pierwsze ustawy zawetował i pozwolił totalnym rozpocząć batalię na forum PE, KE czego konsekwencje widzimy? Ziobro, który, jak kiedyś, wydał wojnę, skądinąd gnuśnym sędziom i gnuśnym sądom, ale przystąpił do tego ataku, nie zabezpieczywszy odpowiednio sojuszników? W każdym bądź razie, cała ta sytuacja razi, i brakiem wyczucia politycznego, i nadużyciem instytucji prawa. Na dodatek, eksperymentalny Czaputowicz, raz mówi, że postanowienie TS UE jest wstępne i nie wiąże, a chwilę później oświadcza, że trzeba wszystko cofnąć? Co tu jest grane? Czy żyd i uwol ze stajni Geremka Czaputowicz to jeszcze minister SZ RP, czy już wybiera się do UE, w miejsce żydówki pani Mogherini? I co na to TK i Prezes sędzia Przybłęska? Róbcie tak dalej, a wybory 2019 roku wygrają w cuglach totalni, czyli mówiący już o zniesieniu demokracji Schetyna i spółka.
 • @kula Lis 67 15:40:11
  Przypomnę raz jeszcze: oczekiwałem wyniku PIS z przedziału 33-36% i taki powinien się utrzymać. To równowartość 40-42% w wyborach parlamentarnych.
  Wyraźnie wyżej niż w 2015 r.

  Naprawdę, jest nieźle. Jedziemy dalej, za rok dwie ważne kampanie.
 • @Husky 16:55:17
  Czaputowicz jest w porządku. Mówi to co trzeba, ja mówię że mówi i to
  jest dobra metoda;...komuś gdzieś się śpieszy?
  A wyborów za rok trzeba będzie dopilnować jak 3 lata temu, co by ustaw dokończyć.
 • @Husky 16:55:17
  Przykład z Austrii w sprawie podejrzeń o zaniedbania i fałszowanie wyborów doprowadziło do powtórnych wyborów. Może warto powtórzyć wybory dla dobra demokracji poważnie traktowanej. Wniosek nasuwa się sam Polska nadal jest państwem teoretycznym! Chdikk! W Kole ścieralne długopisy, Olsztyn worki z kartami na korytarzach przygotowane do wyniesienia czy z głosami tylko PiS? Warszawa skandal z zarejestrowaniem w ostatniej chwili 27.000 nowych wyborców i kolejki po 21,oo wczoraj przed lokalami wyborczymi, GDZIE jeszcze wypłyną fałszerstwa PKW? W normalnym kraju już tego samego dnia podawane są ostateczne wyniki wyborcze, a w naszym bantustanie przez tydzień po wyborach będą wychodziły oszustwa wyborcze zanim PKW dopasuje PO do swoich wyników. Wydaje mi się, że jednak PiS dostał w każdym mieście większość głosów i zaKODowani padalcy muszą coś z tym zrobić dlatego potrzebny jest im czas na ogłoszenie wszystkich wyników. Ręce opadają. Przecież to przestępstwo! Za to grozi więzienie! Tylko chyba u nas jeszcze nikt nie został za takie zaniedbania ukarany, więc sobie pozwalają coraz więcej...Po wczorajszej informacji o zniknięciu 400 kart do głosowania pisałem, prosiłem, żeby policja w nocy zabezpieczała miejsca przechowywania policzonych głosów, tak żeby nikt nie mógł dorzucić kart, czy też je usunąć. Jeden telefon od ministra i 1-2 osobowe patrole mogły to zabezpieczyć. Ale nie... To nadal państwo teoretyczne. Myślicie, że w innych miastach jest inaczej? PiSie przejebaliście te wybory... Zaskoczony nie jestem.
 • @rymark 17:15:35
  Węgrzy nieustępliwi a Polska dzięki sprzedajnym jak uwolski żydek Czaputowicz gnidom na kolanach przed żydostwem z lewackiej i pedalskiej UE tymi kolonizatorami jest już ich kolonią! Jakieś śmiechy sobie uwolski żydek ze stajni Geremka Czaputowicz urządza. Albo jesteśmy suwerennym krajem albo Bruksela jest naszym suwerenem i musimy wykonywać wszystko co nam każą, nawet wtedy kiedy oni łamią traktaty. Pytanie do uwolskiego żydka ze stajni Geremka Czaputowicza: Czy jest coś w cytowanym prawodawstwie TSUE dotyczącym granicy wiekowej sędziów? Czy UE i jej TSUE jest uniwersalnym regulatorem? Ex-komuniści w statusie sędziego. Odpowiedzialni za dziesiątki ludzi torturowanych i niesłusznie skazanych. Czaputowicz, jeśli nie chcesz ich wysłać na emeryturę daj im "nowe zadania". (Ogrodnik, na przykład przy SN). Kilka osób z KE (z nadania Niemców) i upolitycznione TSUE pomiatają 38 mln narodem? Jeśli PiS się cofnie to następne wybory przegra definitywnie. PiS miał bardzo dobry początek 4 letniej kadencji w rządzeniu Polską. Niestety uległ żydolewackiej i pedalskiej Unii i zmiękł i to się odbiło na wczorajszych wyborach. Czy jest ktoś władny we władzach rządu żeby tego uwolskiego żydka ze stajni Geremka Czaputowicza wypierdolić na zbity pysk z zajmowanego stanowiska? To jest jego stanowisko czy naszego rządu? PiS traci i to nie tylko w moich oczach a dowodem tego będą wybory za rok do parlamentu. ..Z bandytami pokroju opozycji nie mówi się językiem PiSu....Boże co za ciepłe kluchy...Słuchajcie no "eksperyment" uwolski żydku Czaputowicz, jak ugniecie się przed jewropejsami i germańsko-kacapskimi POdnóżkami i wprowadzicie nowelizację ustawy o SN pozwalającą panoszyć się dłużej chazarobolszewii z ich wsobnym miotem w SN i nie tylko tam, oraz w prokuraturach to możecie już pakować walizy, to będzie wasz koniec!
 • @Repsol 09:38:18
  PKW rażąco przekroczyła swoje kompetencje? Stanowczy głos PiS ws. sytuacji w stolicy. "Stanowisko Państwowej Komisji Wyborczej dotyczące przedłużenia głosowania w związku z kolejkami w niektórych lokalach wyborczych nie znajduje oparcia w prawie" stwierdził pełnomocnik wyborczy Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Sobolewski, w piśmie przesłanym do Komisji. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Wczoraj wieczorem przewodniczący PKW Wojciech Hermeliński, odnosząc się do doniesień dot. kolejek w lokalach wyborczych w Warszawie, oświadczył, że cisza wyborcza nie została przedłużona. Poinformował jednocześnie, że osoby które do godz. 21:00 ustawiły się w kolejkach do lokali wyborczych czy to w lokalach, czy poza nimi będą mogły zagłosować także po zakończeniu ciszy wyborczej. Do słów Hermelińskiego odniósł się pełnomocnik wyborczy Komitetu Wyborczego PiS, Krzysztof Sobolewski. Według niego stanowisko przewodniczącego PKW de facto przyzwalało na głosowanie po ustawowo określonym terminie. Sobolewski podkreślił zarazem, że zgodnie z art. 39 par. 4 Kodeksu wyborczego "o godzinie zakończenia głosowania przewodniczący obwodowej komisji wyborczej ds. przeprowadzenia głosowania w obwodzie zarządza zakończenie głosowania". Od tej chwili - zaznaczył - głosować mogą "tylko wyborcy, którzy przybyli do lokalu wyborczego przed godziną zakończenia głosowania". Pełnomocnik wyborczy PiS wskazał też, że art. 107 par. 1 Kodeksu wyborczego zabrania prowadzenia agitacji wyborczej "w dniu głosowania oraz na 24 godziny przed tym dniem". Sobolewski przywołał ponadto art. 47 par. 1 Kodeksu wyborczego, który przewiduje możliwość zarządzenia przez komisję obwodową w nadzwyczajnych przypadkach i po uzyskaniu zgody właściwej komisji wyborczej wyższego stopnia - przerwania, przedłużenia albo odroczenia głosowania do dnia następnego. Uwzględniając powyższe, uznać należy z całą stanowczością, iż żaden przepis wyborczy nie przewiduje możliwości generalnego i powszechnego wydłużenia godzin głosowania. Co więcej, przyzwolenie takie ustawodawca przewidział jedynie w szczególnych, nadzwyczajnych okolicznościach, zastrzegając specjalną procedurę dla konkretnych przypadków w konkretnych obwodowych komisjach wyborczych ocenił pełnomocnik PiS. Dodał, że generalne przyzwolenie na głosowanie po ustawowym terminie (godzinie) nie ma oparcia w prawie, "tym bardziej bez wskazania konkretnych obwodów głosowania i uzasadnienia tych przykładów precyzyjnie wskazanymi nadzwyczajnymi okolicznościami". Takiej nadzwyczajnej sytuacji z pewnością nie stanowi zdaniem Sobolewskiego "zbyt późne przyjście wyborców do lokali wyborczych". Odmienne rozumienie sprawy stwarza zagrożenie nieuzasadnionego, a co gorsze bezprawnego wpływu na proces decyzyjny wyborców, a w konsekwencji na wyniki wyborów argumentował, powołując się na regulacje dot. ciszy wyborczej. W ocenie Sobolewskiego stanowisko PKW pozostaje "poza uregulowaniami prawnymi, rażąco wykracza poza ustawowe kompetencje tego organu i stwarza zagrożenie dla uczciwości, przejrzystości i równości wyborów". Nie znajduje ono także jak dodał pełnomocnik "odzwierciedlenia w dotychczasowej praktyce działania najważniejszego organu wyborczego".

  Ps...Ale nie wiem dlaczego pan Sobolewski dyskutuje. W Austrii było kilkaset kopert odklejonych i wybory były powtórzone przy Bundesprezydent wybory. A tu tyle przekroczeń i co? Powtórzyć wybory w Warszawie i Łodzi. A PiS powinien się użalać sam nad sobą. Tolerują na tak ważnym stanowisku przewodniczącego PKW niejakiego Hermelińskiego starego 70 letniego dziadka leśnego, zapewne dlatego, że w swoim czasie współpracował z PC. Wspomnieć należy również o lokalach wyborczych, których powierzchnia i wyposażenie godne jest czasów stalinowskich , a nie dużego Państwa w Europie w XXI wieku. Stąd też tworzą się kolejki skoro obsługa marna, stanowisk do odbioru kart do głosowania mało, kabin mało. Przygotowanie tak ważnego aktu obywatelskiego jakim jest głosowanie w wyborach było na żenującym poziomie. PKW zrobi wszystko,by było tak jak było. Każdy,kto zna realia wyborcze w świecie powinien wiedzieć, że trzy czy cztery może więcej dni na ogłoszenie oficjalnych wyników to dziesięć lat za murzynami...Wydłużenie czasu pracy komisji daje pole do przypuszczeń, że np można było wnieść do lokalu gotowe, te właściwe fanty mając pewność, że nikt niepowołany nie wejdzie w tryby...Kto i kiedy powołał szefa tej bandy powszechnie wiadomo...ten dziadek został powołany przez odchodzących Platformerskich Oprychów w ostatniej chwili i tu obowiązuje kadencyjność...Za ten marny poziom odpowiadają także tzw. urzędnicy wyborczy, którzy są niesamowitą pomyłką tzw. ustawodawcy. Gen. Dukaczewski tworzy zwartą i brutalną opozycję jak mówi dr. Lech Kowalski. Mówi też, że w normalnym państwie to już po jednym dniu by miał wizytę "smutnych panów" i albo zamknął pysk, albo by go zamknęli.
 • @Repsol 09:38:18
  Wybory zostały sfałszowane przez PO/PSL i PKW. Nagle o 21.00 tłumy ludzi pod lokalem wyborczym? Rozdawali karty do głosowania bez wpisywania na listę. To można sprawdzić.
 • @Repsol 09:38:18
  „Cud” nad urną: Wyjęto więcej kart, niż było uprawnionych do głosowania? PKW zabiera głos. Od kilku godzin napływają niepokojące doniesienia o wyjęciu z urn wyborczych większej liczby kart, niż było w ogóle uprawnionych do głosowania. Wyjaśnień w tej sprawie domagali się obecni na konferencji PKW dziennikarze. Przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej uspokajają i zapewniają, że protokoły przesłano do ponownej weryfikacji. Jednocześnie PKW zastrzega, że nie wyklucza błędów w dokumentach. Niepokojące doniesienia na temat protokołów z niektórych warszawskich komisji krążą w internecie już od kilku godzin. Wynika z nich, że w dokumentach pojawiają się zaskakujące rozbieżności pomiędzy wydaną liczbą kart do głosowania, ogólną liczbą uprawnionych do głosowania, a liczbą kart, które wyjęto z urn wyborczych. Sprawę szczegółowo opisał jeden z użytkowników Twittera. Wskazuje on, że w kilku przypadkach dość z liczbą wydanych kart do głosowania rozmija się liczba tych, wyjętych z urny:

  „Przykładowe komisje:
  598 Ursynów 1338 / 1390 (+52)
  754 Bemowo 1142 / 1177 (+35)
  599 Ursynów 1410 / 1340 (-70)
  429 Praga-Południe 1239 / 1199 (-40) ” - czytamy. To jeszcze nie wszystko sporo kontrowersji budzą również dane z protokołów komisji nr 675 na warszawskich Włochach. Z dokumentów wynika, że liczba wyborców, którym wydano karty wyniosła 918 osób, tymczasem liczba kart wyjętych z urny to... 921. Cud nad Wisłą. No i jest ponad 100% frekwencji. Już widzę, że jest więcej takich.

  https://pbs.twimg.com/media/DqHifb2WwAEDOhf.jpg
  Liczba kart otrzymanych 1323 - liczba kart niewykorzystanych 404 = 919 a wyjęli 921? gratisy, jak w biedrze. Ani chybi trzeba przetrzepać te głosy pod kątem fałszerstwa!

  Pytani wprost o te rażące rozbieżności przedstawiciele Państwowej Komisji Wyborczej stwierdzili, że budzące kontrowersje protokoły zostały przekazane do ponownej weryfikacji. Na pewno nie było 100 proc. frekwencji. Nie była też uruchamiana 10 proc. rezerwa kart do głosowania. Stąd wiemy, że nie było takiej frekwencji. Protokoły zostały przekazane jeszcze raz do weryfikacji zapewnia PKW. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że w przypadku komisji 675 na protokole widnieje adnotacja: „brak uwag”, tymczasem z tego samego dokumentu wynika, że z urny wyjęto więcej kart niż było uprawnionych do głosowania. PKW zapewnia, że sprawa będzie dokładnie wyjaśniana. To nie pierwsze kontrowersje wokół głosowania w Warszawie. Z podawanych przez część mediów nieoficjalnych informacji wynikało, że w kilku warszawskich komisjach wyborczych frekwencja sięgnęła 100 proc. Teraz okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca. Komisje... pomyliły się! Jak to możliwe? Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent Warszawy i zaufany człowiek Hanny Gronkiewicz-Watlz przekonuje, że po prostu... komisje pomyliły liczbę osób uprawnionych do głosowania... z liczbą głosów oddanych.

  Ps...A dlaczego PKW przesłała protokoły do ponownej weryfikacji zamiast ....komisję do prokuratora lub pluton egzekucyjny. Czaskowski mówił że wygraną ma w kieszeni. To nie 100% frekwencji lecz 120% i na dodatek zmywalny tusz w długopisach. Ponadto głosy oddawali 140-to letni mieszkańcy. W kontekście tych nieprawidłowości wygrana Czaskoskiego wydaje się wątpliwa, szczególnie z ta przewaga(14) pkt. Tydzień wcześniej różnica nieznaczna, raz na jedną raz na drugą stronę a tu +14%. Coś tu bardzo śmierdzi. To jest rak jak pan Wojciech Cejrowski sugeruje. W miarę możliwości wywalić zainfekowanych sędziów, budynki zburzyć lub co najmniej powymieniać wszystkie przewody. Była duża walka organizacji mafijno-kolaboranckiej aby nie wprowadzać zabezpieczeń na cele wyborcze. Zdaje się że ich opór uniemożliwił monitorowanie całej drogi kart wyborczych jak chciał PiS.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej