Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Pół miliona w MN, a teraz nowelizacja Ustawy o SN

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W Marszu Niepodległości szło około pół miliona ludzi. A teraz Sejm projektuje nowelizację Ustawy o Sądzie Najwyższym.

 

Niech przemówią fragmenty projektu:

Inicjatywa ustawodawcza została zainspirowana przede wszystkim:

 • zastrzeżeniami, także natury konstytucyjnej, dotyczącymi kształtu przepisów o przejściu sędziów w stan spoczynku podnoszonymi przez różne środowiska w kraju, w tym niektóre organy władzy publicznej (zob. np. zob. Sąd Najwyższy w postanowieniu z dnia 2 sierpnia 2018 r., sygn. akt III UZP 4/18);
 • krytyką obowiązujących rozwiązań prawnych podnoszoną przez instytucje Unii Europejskiej, w tym także w związku z toczącym się przed Trybunałem Sprawiedliwości UE postępowaniem ze skargi Komisji Europejskiej przeciwko Polsce, związanym z procedurami przechodzenia w stan spoczynku;
 • koniecznością podjęcia środków w celu wykonania nałożonego na Polskę zobowiązania wynikającego z postanowienia Wiceprezesa TSUE z dnia 19 października 2018 r., sygn. C-619/18 w związku z przejściem sędziów w stan spoczynku na podstawie ustawy o Sądzie Najwyższym z 2017 r.

I dalej:

Celem projektowanego aktu ma być więc przede wszystkim:

 • usunięcie stanu niepewności co do momentu przejścia w stan spoczynku przez sędziego ze względu na osiągnięcie określonego wieku;
 • pozbawienie władzy wykonawczej wpływu decydowania o tym, czy dany sędzia może po osiągnięciu określonego wieku nadal sprawować czynnie swój urząd;
 • powrót do cezury 70 lat jako wieku przechodzenia w stan spoczynku przez sędziów Sądu Najwyższego i odpowiednio sędziów Naczelnego Sądu Administracyjnego – dla sędziów którzy objęli stanowisko przed dniem wejścia w życie projektowanej ustawy;
 • umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku na podstawie ustawy o Sądzie Najwyższym z 2017 r. powrót do pełnienia funkcji sędziego, a także funkcji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego oraz prezesów izb Sądu Najwyższego.

I jeszcze to:

Projekt ustawy wywołuje pozytywne skutki społeczne.

Skrócone vacatio legis związane jest z koniecznością jak najszybszego usunięcia stanu niepewności prawnej. Standardowy 14 dniowy okres wejścia w życie ustawy ma na celu zapewnienie obywatelom możliwości zapoznania się i dostosowania do nowego prawa. Projektowane przepisy mają natomiast zastosowanie wobec określonego kręgu podmiotowego i są korzystne wobec tych osób. Tym samym spełnione zostały wyznaczone przez Trybunał Konstytucyjny kryteria skrócenia vacatio legis.

Cały dokument (druk sejmowy Nr 3013) jest tutaj: 

orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/8DE3F529D761CAF0C125834C0029D80F/%24File/3013.pdf

Poseł Piotrowicz już ogłasza, że to mądra strategia:

Wiemy doskonale, że w polityce liczy się skuteczność i czasami trzeba zrobić jeden krok do tyłu, aby zrobić dwa kroki do przodu.

.......................

Czasami słyszę pytania, dlaczego nie realizujemy polityki w sposób tak twardy i zdecydowany jak czyni to Wiktor Orban, warto w tym miejscu wspomnieć, że on się cieszy znacznie większym poparciem społecznym.

Źródło: wpolityce.pl/polityka/422083-nasz-wywiad-piotrowicz-wyjasnia-przyczyny-zmian-w-sn

A ja myślę, że największy sukces odnieśli: Kukiz15 i Prezydent. Mieli "najlepsze" projekty, więc w efekcie nie będzie żadnej reformy wymiaru sprawiedliwości. Gratulacje, Panowie.

Teraz opozycja przy wsparciu zagranicy zaatakuje na nowo nowy KRS i Izbę Dyscyplinarną SN. Być może skutecznie. Na pociechę pan Piotrowicz opowie nam o skuteczności "kroków w tył".

Politycy chcą się zresztą gremialnie ewakuować do Parlamentu Europejskiego. Oczywiście, w naszym interesie.

No to tyle na dzisiaj.

KOMENTARZE

 • Kukizowcom i Kancelarii Prezydenta - dedykuję
  Trzeba było nie "udoskonalać" projektu Ziobry, tylko szybko go uchwalić. Gdyby MS nadużywał uprawnień, zawsze istniała możliwość odwołania go lub nowelizacji ustaw.

  Kłócąc się o kształt ustaw i spowalniając proces legislacyjny, daliście czas przeciwnikom. Z wiadomym skutkiem.

  "Lepsze jest wrogiem dobrego". Gratulacje, mądrale.
 • @Rebeliantka 12:30:16
  Szybko im idzie dawanie dupy Eurokołchozowi. Sejm zajmie się dzisiaj projektem nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zdecydowali posłowie w głosowaniu. Drugie czytanie projektu nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym zaplanowano na dzisiaj na godz. 21:30 wynika z harmonogramu obrad Sejmu.

  Ps...I prezydent i rządzący stracili 3 lata czasu i pieniądze podatników na "reformę sądownictwa" w Polsce. A efekt żaden, albo wręcz same straty, szczególnie wizerunkowe i dotyczące kwestii zaufania wyborców, jak też naszych nadziei na lepsze jutro. Trzeba było od razu nadstawić tyły i dać się wydudkać, wszystko byłoby jasne od początku. Krety ze stajni Geremka i PO Gowin, Ciaputowicz, Gliński i każdy liberał powinien być usunięty natychmiast z Rządu. Nie ma tu miejsca na żadne kompromisy ze złem, nie pertraktuje się z szatanem, bo to zawsze kończy się porażką - kiedy to dotrze do tych tych ludzi, którzy są u władzy (nie wiadomo jak długo jeszcze zresztą). Albo idziemy w stronę światła, albo grzebiemy się dalej w UEkupie, a nie sprzedajemy się za EUsrebrniki. Chrzanić ich dotacje (zresztą w większości i tak wracają do DE albo Francji albo innych państw, albo były/są rozkradane przez mafie polityczne - vide PO/PSL itp), abo sobie poradzimy sami albo nas nie będzie, przy czym trzeba sobie powiedzieć otwarcie, że na pewno nas nie będzie jak dalej będziemy kulić ogon pod dyktando EUnuchów z Brukseli/Berlina. Trzeba uważać jak nasz Rząd się tak na wszystko zgadza to jeszcze Niemcy zażądają eksterytorialnej autostrady....W stosunku do PiSu trzeba używać wyłącznie silnych argumentów. Tylko wtedy coś rozumieją. Zgodnie z tym co powiedział Kaczyński: "Gdybyśmy kierowali się zasadami moralnymi, do niczego byśmy nie doszli". Ja coraz bardziej się skłaniam do korekty rządów, a szczególnie kreta peowskiego z UW i zdrajcy filozofa Gowina, Czaputowicza i Glińskiego. Jeśli znów ustąpią w sprawie SN to mogą się pakować. Trzeba będzie głosować na narodowców. PiS przegra władzę przez uległość wobec żydów, Brukseli i Ukrainy, a tak dobrze się zapowiadał w 2015 roku. Do czego to podobne aby baba z Izraela pouczała polskiego ministra. Co to to jeszcze robi w Polsce?
 • @Rebeliantka 12:30:16
  „Jesteśmy gotowi do zmian” – ujawnia wicepremier. Mowa o reformie sądownictwa. Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Szef klubu PiS zwrócił się do marszałka Sejmu o uzupełnienie porządku obrad. Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zadeklarował, że Polska jest gotowa do pewnych zmian w Sądzie Najwyższym w związku z decyzjami Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. http://niezalezna.pl/246546-jestesmy-gotowi-do-zmian-ujawnia-wicepremier-mowa-o-reformie-sadownictwa


  Ps...Jesteśmy gotowi do zmian, ujawnia minister. My też jesteśmy gotowi do zmiany preferencji wyborczych - odpowiada elektorat PiS. To jest sabotaż. Filozof i peowski zdrajca Gowin coraz mocniej pokazuje, że jest KRETEM w tej koalicji. Rozwala ją od środka. Tak duże są jego wpływy. Bądźcie pewni. Z reformy sądownictwa już nic nie będzie. Drugi KRET pod żyrandolem, jak się poradzi p. Zosi, to o bezpiecznie zadba. Jeśli zostawicie tych chazarokomunistycznych sędziów z ich miotem wsobnym to PiS ma przechlapane. Na wyborach za rok wybierajcie się sami.
 • @Rebeliantka 12:30:16
  PiS jak widać na razie tańczy jak mu zagrają. PiS krok po kroku oddaje władzą Platformie. Oddaje Polskę zdrajcom i złodziejom. Oddaje Polaków pod but niemieckiej agentury. Czyli kapitulacja. Słabość, słabość, po trzykroć słabość. Uginają się przed wszystkimi (postubecja, totalsi, zdrajcy Ojczyzny, Azari, Daniels itd.), tylko nie przed własnymi wyborcami. Poparcie wam spada lawinowo, a i mojego głosu już nie macie. A przecież Polska miała nawet o krok nie ustępować UE. No to już po balu. O reformie sądownictwa możemy zapomnieć. Stanęło na tym co chce Frans. Ale jemu będzie mało i jeszcze sprowadzi Polskę do parteru skoro idzie tak łatwo. Dajcie żydolewakom z UE palec, a wyrwą Wam całe ramię i będą chcieli więcej. Czy nie widzicie do czego się posuwają lewaki na zachodzie Europy? Oni nie mają żadnych zahamowań, prawda, uczciwość, demokracja to tylko dla nich nic nie znaczące słowa. To koniec. To jest poddanie się żydobolszewickiej mafii! Już nie ma na kogo głosować! Przypomnę PiSowi i Kaczyńskiemu, że twardy elektorat nie lubi zdrajców. Zakonnica w ciąży właśnie zaczyna się upijać. Niedługo wstanie od stolika i pójdzie w kierunku przejścia dla pieszych. PiS wygra tak samo, jak wygrał Komorowski. Za dużo kitu, za dużo niezrealizowanych obietnic, za dużo ustępstw wobec postchazarokomuny i żydolewaków unijnych, za dużo opresji wobec szarego obywatela. Moja rodzina cała głosowała na PiS. Kolejne wybory spędzimy z dala od lokali wyborczych. Tak będzie lepiej dla naszego zdrowia. W tych samorządowych wyborach PiS nie zadbał o to, żeby wybory przebiegły uczciwie. W Warszawie była frekwencja ponad 100% i cisza, nikt nie mówi, że należy powtórzyć wybory. To KODomici dominowali w komisjach. PiS odstąpił nawet od kamer w lokalach wyborczych pod naciskiem zdrajcy i peowskiego UWolskiego kreta szabesgoja Gowina. PiS umieścił zamiast flagi biało-czerwonej, białą i się poddaje na każdym polu. Odsunięto od rządów bojowników a wzięto zdrajców.
  1. To jest spektakularna KLĘSKA PiSu!
  2. Obsesyjne "wyciszanie wszystkich sporów" jest ewidentnym symptomem kapitulacji a nie żadnego "racjonalizmu" albowiem spór jest istotą demokracji a w sytuacji dotychczasowej, faktycznej lewackoliberalnej okupacji Polski PiS w 2015r. naszymi głosami przejął władzę po to, aby Rzeczpospolitą z tej okupacji wyzwolić (jednym z najistotniejszych narzędzi tego wyzwolenia była głęboka, w tym personalna, reforma sądownictwa, bez której reszta zamierzeń prędzej czy później zostanie zniweczona)!
  3. "Robić swoje na rzecz zwykłych ludzi" Dobra Zmiana miała TAKŻE (równolegle) a nie zamiast! I to i tamto, a nie jedno albo drugie!
  4. Mit możliwości uwiedzenia lewicowo liberalnej części elektoratu pękł jak bańka mydlana, został wręcz skompromitowany, zmiażdżony, rozniesiony w proch i pył w tegorocznych wyborach samorządowych! Najwyższa już pora to dostrzec i wyciągnąć oczywiste wnioski!
  5. Kształt owego "spokoju" osiągniętego tak zdefiniowanym totalnym appeasementem, to spokój cmentarza wartości! Bardzo za taki spokój dziękuję i już nie skorzystam podczas wyborów zostają z rodziną w domu.
 • @Rebeliantka 12:30:16
  PiS jak widać na razie tańczy jak mu zagrają także w Eurokołchozie.
  To krok w kierunku kompromisu z KE. W sejmie pojawił się projekt nowelizacji o Sądzie Najwyższym. http://niezalezna.pl/246538-to-krok-w-kierunku-kompromisu-z-ke-w-sejmie-pojawil-sie-projekt-nowelizacji-o-sadzie-najwyzszym


  Ps..Jak widać PiS wraca na kolana. Już raz szli na kompromis i nic to nie dało. Czyli PiSowi narzucili co chcieli, a w SN i nie tylko tam będą dalej zasiadać chazarokomuniści ze swym miotem wsobnym. No to daliście ciała. Takiego obrotu sprawy nie spodziewałem się, zawiodłem się tu na PiSie. To już nie ten sam PiS, który w 2015 roku wygrał wybory. Do władzy dorwała się klika liberalnych tchórzy z rodowodem UD/UW chcących przypodobać się lewackim komisarzom UE. Ciekawe jakie stanowisko ma w zamyśle Morawiecki a jakie Czaputowicz. Panie Kaczyński niech pan otworzy oczy i spojrzy na to co myślą o tym wyborcy bo w czasie wyborów może pan być bardzo zdziwiony wynikiem i pomnik brata zostanie przeniesiony. Kilkanaście osób z mojego otoczenia przeciągnąłem na stronę PiS. Jednym z argumentów była reforma systemu sądownictwa. Jak teraz mam spojrzeć tym ludziom w oczy. Wyborcy wam tego nie darują! ZDRADA i fałsz, oszustwo wyborców PiS! WSiokom też ustępujecie i UBekom, jak to nazwać? Czerwony rząd? Dalsza czerwona kreska i ponownie okrągły stół? Zapomnijcie o swoich wyborcach w 2019 roku.
 • @kula Lis 67 12:55:33
  Od lat pisze o PiS to co teraz wychodzi (łatwo sprawdzić).
  Ale to marna satysfakcja.
 • Do @kula Lis 67 12:55:33
  To już jest koniec !


  Ireneusz Tadeusz Słowianin Lach.
 • @Rebeliantka 12:30:16 Biała flaga, a miało jej nie być. Żenada.
  I reforma sądów poszła w gwizdek. Afery nie rozliczone, Schetyna na premiera, Tusk na prezydenta. Afera KNF doczepiona do PiS i na koniec program CELA + ale dla PiSu. PiS zaczyna potykać się o własne nogi. A miała być dobra zmiana. Jaka piękna katastrofa, a mieliśmy nie oddać nawet guzika. A tu co? A tu guzik! Sprawy w POkomuszych sądach przegrywają Krzysztof Wyszkowski, Sławomir Cenckiewicz, Witold Gadowski i wielu, wielu innych Polaków, a w telewizji przez trzy lata jesteśmy karmieni telenowelą przesłuchiwania kryminalistów, którzy powinni zostać już dawno pociągnięci do odpowiedzialności! PiS na tym się w końcu"przejedzie". Bez przeprowadzenia reformy w sądownictwie, wszelkie inne próby uzdrowienia naszego rozkradzionego państwa nie mają już sensu. Kurczowe trzymanie się żydolewackiej i komuszej UE za wszelką cenę nie ma sensu! Ludzie glosowali na PiS a nie na kolejny, okrągły stół! To się bardzo źle skończy...tak dla rządu, PiS i nas Polaków i Polski.
 • @kula Lis 67 13:11:43
  Niestety, ta konformistyczna "strategia" jest błędna. Srodze się zemści na Polsce. Chyba, że .....
 • @Rebeliantka Specjalne podziękowania dla prezydenta Andrzeja Dudy! za celne weto w sprawie reformy sądownictwa. Dziękujemy!
  Sprawiedliwa Polska to sprawiedliwe sądy. A co PiS wyprawia? Daje oręż do ręki skorumpowanej chazarobolszewickiej mafii sędziowskiej z ich miotem wsobnym. I sam ją jeszcze uważa za nadzwyczajną, bo zwykły Kowalski musi pójść na emeryturę a sędzia stara sklerotyczka, safanduła i pierdziel ma być chroniony do śmierci. Przecież to chore, zważywszy, że wielu z nich było zwykłymi kanaliami na usługach reżimu. Marszałek Piłsudski....a obecnie Erdogan powywieszał by całą tę zgraję antypolaków. Bez sądu. Niedemokratyczne? trudno ale bardzo skuteczne. Za fasadą demokracji, samorządności, wolności słowa, europejskości, kryzysu drenują państwo i mogą się czuć bezkarni......Z tym prezydentem, oczyszczenie sądownictwa i prokuratur z patologii jest wręcz niemożliwe. W związku z tym wszelkiej maści złodzieje i bandyci będą nadal bezkarni. Adieu także i repolonizacjo mediów.
 • Krysiu
  Jak zawsze 5+++++! Pozdrawiamy.
 • @kula Lis 67 13:30:23
  Dziękuję i wzajemnie pozdrawiam.
 • @ele 13:07:22
  Niestety, także i rządów PiSu, to koniec Polski.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:05:54
  Dla mnie także.
 • @Rebeliantka 13:15:38
  Słucham mów w Sejmie i szlag mnie trafia tzn. chazarska przybłęda, prymityw intelektualny Mojsze Kaufman vel Rzepliński miał rację aby było jak było i to sejm chce przywrócić. To skandal jeżeli PiS nie zrobi reformy sądów i nie pogoni chazarobolszewickiej nadzwyczajnej kasty z jej miotem wsobnym to przerznie przyszłe wybory, mają to jak w bankach tylko nie tw. Ernesta Czarneckiego!
 • @Rebeliantka 13:32:04
  Erdogan aresztował ich ponad 3 tys sędziów i prokuratorów, na dożywocie, kilkudziesięcioletnie wyroki i KS, a ile kazał powywieszać bez sądu to jego słodka tajemnica, a eurokołchoz milczy w tym temacie.
 • @kula Lis 67 13:56:02
  Właśnie, właśnie.
 • @Rebeliantka 14:00:15
  Chrzanowski nie prowadzi już zajęć na SGH. "To żadna sensacja". Prowadził zajęcia z korupcji. SGH popełniła duży błąd drugiego takiego eksperta nie znajdą prawdziwy praktyk. Raz mu się noga powinęła, ale nie wiadomo ile razy mu się udało. Za szybko go skreślili. Zresztą zawsze może powiedzieć że zbierał materiały do następnego wykładu. Na dawny SGPiS dostawali się tylko swoi czyli potomki czerwonych pająków i tzw. elyty w swoim mniemaniu. Jednym słowem komuszo-szabesgojo-żydo-sitwa. A czy tw. Ernest Leszek Czarnecki przestanie wykładać na uczelniach (w tym publicznych) za swoje naganne zachowanie? Czy otrzyma wkrótce habilitację (wniosek na stronie CKSiTN) na UE we Wrocławiu? Tw. Ernest Czarnecki stara się o habilitację. Ma otworzone postępowanie awansowe w dziedzinie nauk ekonomicznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu. Patrzcie i podziwiajcie zawrotną grę losu tego magistra inżynierii sanitarnej. Warto poczytać, oj warto. Widać kapusie z SB zawsze forowani. PiSie rusz wreszcie dupę, bo sczeźniesz.
 • @Rebeliantka 14:00:15
  Ryży na to powiedział, że to jego prawo, ciekawe, a do nas się dopierdalają gdy tylko zamiast wywieszać na sowite z kieszeni podatnika emerytury tą chazarobolszewicką swołocz z ich miotem wsobnym posyłamy.
 • @Rebeliantka 14:00:15
  Po moich komentarzach widzisz, że ja bezgranicznie PiSu nie popieram, gdzie się nie zgadzam to jadę po nich jak po łysej kobyle, jak za PO i po PO/PSL to robiłem. Na razie ich popieram bo na dziś innej formacji do poparcia brak, bo wszystkie zinfiltrowane przez wsioków, chazarstwo i ukropów. Zanosi się na to, że przy następnych wyborach pozostaniemy w domu. Zajmę się dorabianiem póki zdrowia starczy, spokojnym dożyciem końca. My mając już swój wiek nic już nie zrobimy, czas na odpoczynek od polityki.
 • @Rebeliantka 14:00:15
  Jestem wyborcą PiSu, nazywanym żelaznym elektoratem. Panowie: Prezesie JK , Prezydencie AD, Premierzy BS i MM. Ktoś mi coś 3-4 lata temu obiecał. Tak sporo zrealizowaliście ale najważniejsze czyli to co jest wypadkową całej reformy mojej Ojczyzny, czyli prokuratury, sądownictwo spaliliście w ogniu no właśnie czego. Po pierwsze obciążam winą PAD, a swoimi vetami podał koalicji rękę do tego co działo się potem czyli pucze i puczyki. W zasadzie to PAD zniszczył reformę sądownictwa jeszcze zanim została rozpoczęta. to jego uwikłania i podległość prawniczym elitom zagroziły reformie. Tylko po jaki gwizdek jeździł po Polsce i grzmiał o tej reformie skoro potem walił kłodę za kłodą. Jest mi przykro i wstyd dzisiaj gdy kodziarsko ubecka hołota drwi z PiS i z mojego rządu. Chyba nie na to czekaliśmy tyle lat i nie o to nam chodziło. Nie, nie pójdę głosować na antypolskie ugrupowania. Nie pójdę głosować w ogóle. A więc kondominium sowiecko- pruskie górą. Chyba lepsi byliście gdy byliście w opozycji. Bardziej wyraziści. Wiadomo było, że o coś wam chodzi. Dziś nie bardzo wiem o co wam chodzi. PiS nie robi żadnego kroku w tył jak się na usiłuje wmówić, tylko przechodzi dobrowolnie w defensywę. Daje się zagonić w róg i zasłania się i słania przed napierającym przeciwnikiem. Bez oczyszczenia prokuratur i sądownictwa z wrogich Polsce chazarobolszewickich elementów z ich miotem wsobnym , PiS nie jest w stanie praktycznie wykonać żadnego konkretnego ruchu, żadnej poważnej reformy państwa także gospodarczej, nie mówiąc już o skazaniu złodziei miliardów. Na PiS spadnie seria uderzeń, a na długofalową strategię Polska nie ma czasu. Nokaut w drugiej rundzie murowany.
 • @Rebeliantka 14:00:15
  Takie podwijanie ogona to prosta droga do straty części elektoratu, szczególnie tego, który przez "sądy niezależne" został skrzywdzony. Zaczynam tracić cierpliwość i liczyć, że szumne, rozdmuchiwane hasła PiS mogą być prawdziwe. Niech dalej rządzą tym "niby dumnym narodem" zegarmistrze zagraniczni, na to pozwala obecna władza, ale nie długo.
 • Autorka
  "Poseł Piotrowicz już ogłasza, że to mądra strategia:
  Wiemy doskonale, że w polityce liczy się skuteczność i czasami trzeba zrobić jeden krok do tyłu, aby zrobić dwa kroki do przodu."

  Nie. To ani polityka, ani strategia a bałamutna taktyka, trick manipulatorski.
  - To "diabłu świeczkę i Panu Bogu ogarek".
  Kiedy idziemy w dobrym duchu, czyli chroniącym i realizującym dobro wspólne narodu którego państwo jest (u nas Narodu Polskiego), a więc i w dobrą stronę (a tylko taki kierunek jest politycznym) nie może być w nas żadnej domieszki złego ducha.
  Jezus gdy Go już mieli pojmać wypowiedział znamienne słowa: "Oto nadchodzi władca tego świata, ale nie ma on nic swego we mnie".
  NIC.
  ŻADNEGO POKŁONU, ŻADNEGO KROKU WSTECZ.
  PAWŁOWICZ TO NIEBEZPIECZNA KOBIETA. ONA SŁUŻY DIABŁU.

  Ta jej niby strategia ma sens wyłącznie gdy tacy 'politycy' prowadzą w złą stronę. Wtedy gdy grozi że się prowadzeni zbuntują, na trochę "odkręcają śrubę", ale gdy tylko ludzie się uspokoją, dokręcają ją ze zwiększonym zapałem.

  Takiej taktyki za komuny uczono ZMS-owców.
  Kiedy ZMS-owcy szli w jakimś marszu ulicami, trzymali się w szeregach pod ręce, coś tam śpiewali, ale co trochę pojawiał się refren: "Dwa szaga wpieriod i szag nazad" na przemian z refrenem "Szag wpieriod i dwa szaga nazad".
  Mieli nie myśleć - jak partia kasze iść naprzód to naprzód, jak się cofać to się cofać, i nie pytać czemu nie ma postępu, ani nie protestować że takie raz do przodu to stanie w miejscu, a mądrość głosi że "kto stoi w miejscu ten się cofa", bo nawet "bylekto" go przegoni.

  Pawłowicz nie wygłosiła żadnej mądrości. Jej tekst jest ogłupiający.
 • @miarka 14:56:45
  Piotrowicz, nie Pawłowicz. ;) Były prokurator.

  Z resztą się zgadzam. Świetne nawiązanie do do tej taktyki rodem z ZMS :)
 • @miarka 14:56:45
  Sądownictwo i prokuratury to bastion chazarokomuny i jej miotu wsobnego, jeśli ten bastion nie zostanie rozbity to dalej będzie tak jak jest obecnie a nawet jeszcze gorzej..
 • Mocne wystąpienie ministra sprawiedliwości! " Polacy zasługują na uczciwe i szybko działające zasady"
  http://niezalezna.pl/246605-mocne-wystapienie-ministra-sprawiedliwosci-polacy-zasluguja-na-uczciwe-i-szybko-dzialajace-zasady


  Ps...Jestem bardzo zawiedziony tą rejteradą większości sejmowej... Takie działanie spowodowane może być: a. tym, że "protokół londyński" nagle przestał obowiązywać; b. Węgry wycofały swoje deklaracje co do veta w sprawie ewentualnego wdrożenia wobec Polski art. 7; c. "dobra zmiana" wystraszyła się pogróżek Timmermansa i Guy'a. Może ktoś mi to wyjaśni, bo nie rozumiem...Panie ministrze wyście już całkiem na głowę upadli. Zastosujcie się do wszystkiego co wam napiszą żydolewacy "mądrale" z TSUE i patrzcie smutnego końca rządów PiSu. A kto w Polsce chce rządów prawa unii europejskiej. Was tam w tym "waszym" rządzie już całkiem powaliło. Przecież temperatury nie są tak wysokie, wasze mózgi się całkiem zlasowały. Macie głęboko w dupie Polskę i Polaków. Weźcie jeszcze Michnika ze Szwecji i wstawcie go w grono sędziów SN. Przecież życzenie 80 % Polaków można wrzucić w błoto i dziwić się, że następne wybory przegra pis. Robicie wszystko by ta przepowiednia się sprawdziła. Nie macie za grosz czci, honoru i sumienia panowie z PiSu. I nie wzywajcie na następny marsz Niepodległości Polaków bo oni z wami już nie pójdą. Wasz czas już się raczej skończył panowie z PiSu wraz z Dudusiem. No to, trudno, nadszedł czas do podziękowania i "teczkę" trzeba dać komuś, innemu, kto odważy się wyciągnąć "spod dywanu" znane nam afery i aresztować drani, jak: totalny członek na twardo z bandy PO, również od wielu lat znane są kulisy uwikłania, z WSI tw "Litwina" i wyłudzenie setek miliardów a oprócz tego jego niekwestionowana wiedza na temat, "zagłady dinozaurów". musi być ktoś taki, który nie będzie ogłaszał zwycięstwa przy aresztowaniu jakichś tam "stynek"kiedy szczupaki kąsały też jego a setki spraw, zostawało pod dywanem a my przypominaliśmy o bulwersujących 100 % znanych wszystkim faktach. Widać niemoc, więc trzeba się poddać.
 • @Rebeliantka 15:01:43
  No rzeczywiście: "poseł Piotrowicz". Musiała mi ta Pawłowicz coś podpaść, że tak odruchowo ją tutaj "zobaczyłem".
 • @Rebeliantka co Ty na to?
  Jeśli majątki parlamentarzystów są ekscytujące, to stan posiadania tej pani zwyczajnie zwala z nóg. Wiceminister finansów Elżbieta Chojna Duch na koncie ma ponad 12 mln złotych i to tylko wierzchołek góry lodowej jej fortuny.Z oświadczenia majątkowego podsekretarz stanu w resorcie Jacka Rostowskiego wynika, że Chojna-Duch posiada oszczędności w wysokości ok. 9,6 mln zł. i prawie 650 tys. euro. Kolejnych 5 mln zł. wiceminister posiada w papierach wartościowych. Same pieniądze stanowią bowiem tylko część jej majątku. W 2006 roku Elżbieta Chojna-Duch kupiła działki rolne od warszawskiego SGGW o powierzchni ok. 4,8 ha i niemal tyle samo ziemi od olsztyńskiego oddziału Agencji Nieruchomości Rolnych. Wiceminister jest również właścicielką pięciu mieszkań o łącznej powierzchni ponad 600 metrów kw. i 80-metrowego lokalu użytkowego. Jakby tego było mało, Elżbieta Chojna-Duch posiada także gospodarstwo rolno-leśne o powierzchni niemal 10 ha oraz działki rolno-leśne w kilku gminach zajmujące niemal 14 ha. Kolejna działka o powierzchni 4,4 ha znajduje się w jej wieczystym użytkowaniu. wiceminister zaznacza, że z tytułu tych działek nie odniosła w 2008 roku żadnego dochodu. I to wszystko z ponoć urzędniczej pensji. Nie darmo żydoukrop Szetyna vel Schetyna mówił: do biznesu idzie się po pieniądze, do polityki i na państwowe urzędy po wielkie pieniądze. Potrzebna reaktywacja ustawy Trąbczyńskiego z 1921 roku konfiskata majątków i masowe rozstrzeliwania tych złodziei.
 • @kula Lis 67 16:15:08
  To tylko Kaczelnik jest taki biedny.
  Jak mi go żal...
  Nie mogą się z nim trochę podzielić?
  Z Putinem się dziela.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:00:51
  Mocne wystąpienie ministra? Wy zapewne panowie z PiSu macie Polaków za idiotów. Was chyba popierdoliło. Zamiast biało - czerwonych flag weźcie te białe i machajcie przed nosami urzędników z Brukseli. I patrzcie końca zdrajcy Polski i Polaków. Mocne wystąpienie? szlag człowieka i waszego wyborcę do tej pory trafia, gdy czyta takie idiotyczne bzdury. Rzeplińskiego przywróćcie na I prezesa TK a Stefana Michnika zróbcie II prezesem po chazarskiej schlampe i alkoholiczce Gersdorf SN w ramach oczywiście naprawy chorego systemu sądownictwa. Wy rzeczywiście macie Polaków w tym swych wyborców za ciężkich kretynów i idiotów. Dodatkowo Duduś powinien w ramach naprawy systemu sądownictwa przyznać Fajdze Danielak vel Helenie Wolińskiej Brus pośmiertnie Krzyż Wielki Orderu Virtutii Militari i Order Orła Białego za wybitne osiągnięcia w naprawie polskiego systemu sądownictwa. Po was wszystkiego już można się spodziewać panowie z PiSu czy już raczej z chazarskiej UD/UW.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 17:00:51
  USA to niemały kraj aż ponad 320 mln. Ma jednakże tylko 9 sędziów SN. Sąd Najwyższy USA rozpatruje tylko sprawy, które uzna, że dotyczą kwestii konstytucyjnych. Sędzia SN może wstrzymać egzekucję i jest to też konstytucyjna sprawa. Sędziów desygnuje Prezydent, a zatwierdza Senat (teraz większością 50+ senatorów). Sędziowie SN nie posiadają immunitetów(Sic!), jak również sędziowie federalni czy stanowi. Immunitetów nie posiadają posłowie i senatorowie. Jedynie Prezydent nie może być ścigany kryminalnie w trakcie prezydentury. Może jednak być impeachment. Prezydenta można pozwać, ale sprawa będzie zawieszona do upływu kadencji. Niech pan minister i prokurator krajowy Ziobro przeczyta US Constitution, krótka sensowna, i wyciągnąć wnioski a potem przedłoży projekty prawa które będą miały sens i ponadczasowy wymiar. Konstytucja to od tego trzeba zacząć jakiekolwiek reformy. Duda tego nie zrobi, bo to jest wystawiony słup. Poza tym, doktor praw (curiosum samo w sobie) wykształcony na peerelowskim systemie prawa nie wróży nic dobrego To jest jakby kucharza z karceru zrobić szefem kuchni w Bristolu.
 • @Rebeliantka 12:30:16
  Gersdorf wróci na stanowisko? Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym przewidującą umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu. Za przyjęciem nowelizacji głosowało 215 posłów, 161 było przeciw, 24 posłów wstrzymało się od głosu. Teraz ustawa trafi do Senatu.

  http://input.niezalezna.pl/plugins/ckeditor/plugins/imageuploader/uploads/8578e7ff5.png (sejm.gov.pl)

  Sejm przyjął też poprawkę zaproponowaną przez klub PiS. Przewiduje ona umorzenie postępowań ws. ustalenia istnienia stosunku służbowego wobec sędziów, którzy powrócą do sprawowania urzędu w SN, gdyż ich służba uznana zostaje za nieprzerwaną. Izba nie przyjęła natomiast żadnej poprawki wniesionej przez opozycję. W środę rano posłowie PiS złożyli w Sejmie projekt nowelizacji ustawy o SN, który zakłada umożliwienie sędziom Sądu Najwyższego i Naczelnego Sądu Administracyjnego, którzy przeszli w stan spoczynku po osiągnięciu 65. roku życia, powrotu do pełnienia urzędu. Sejm po godz. 12. rozpoczął pierwsze czytanie projektu. Po zakończeniu pierwszego czytania posłowie niezwłocznie przeszli do drugiego, po czym odbyło się trzecie czytanie.


  Ps...Czyli dalej mamy państwo teoretyczne (a takie larum było o to, prawdę powiedział i tyle), gdzie UE (jak niegdyś ZSRR) dyktuje nam co mamy robić. Myślałem że jednak będzie inaczej i mamy silne państwo. Niestety rządy sprawują u nas obcy nadal, a państwo jest słabe, teoretyczne właśnie. Coraz częściej zastanawiam się, czy PiS naprawdę chodzi o Polskę. Czy PiS nie jest tylko PO bis i ma robić to samo co PO, tylko zachowując pozory walki o suwerenność. Jak na razie to nic nie zrobili po za jałmużną 500+. Wciąż tylko okazuje się że nic nie mogą, nie są w stanie i nie dają rady....Przykre to ale dzięki konfidentom, złodziejom i zdrajcom donoszącym na Polskę w Brukseli a tam za sprawą szwabów, komuchów i zbokom nadal jesteśmy od 1939 roku państwem pod okupacją najpierw hitlerowską, później sowiecką a dzisiaj unijną. Szkoda, że Polacy nie kierują się głosem rozsądku i nie myślą jak pomyśleli Brytyjczycy opuszczając ten kołchoz, chcą być wolnymi i samodzielnymi. To jest dramat, żaden złodziej z platformy, żadna kanalia zdradzająca interesy Polski teraz już na pewno nie zostanie osądzona i skazana. Mafia zwana kastą nadzwyczajną ma się dobrze i tylko szkoda tych uczciwych sędziów, którzy zostali powołani do nowej KRS i SN bo ich teraz tas niemiecka suka zgnoi. Naprawdę żal wysiłków rządu PiS skoro zdrajcy wymusili przez donosy cofnięcie reformy, tak dosłownie cofnięcie i niech mi Prezydent oczu nie mydli, że przeprowadził reformę.Upokorzyli go zdrajcy którzy dawno powinni być już postawieni przed Trybunał Stanu. Reformę to zrobił Ziobro w prokuraturze, gdzie esbeckie kanalie puścił z torbami. W sądach wygrali esbecy z chazarską schlampe, alkoholiczką i przestępcą Gersdorf na czele. Panie Duda Prezydencie na którego głosowałem na razie do Ziobrze do pięt nie dorastasz.
 • @kula Lis 67 17:55:36
  To ile ma lat ta ślicznotka o bardzo „polskim” nazwisku? Ile jeszcze lat będzie rządziła? Przepraszam: sądziła?
  A odprawy emerytalne zostaną zwrócone, albo może zaliczone na konto przyszłych odejść (a po latach zapomniane)?  No cóż, PiS w całej krasie! Zawsze naprawia tak, aby nic nie naprawić, albo żeby te „naprawy” się obróciły przeciwko Polakom. Żal patrzeć na to wszystko.

  Ale młyn na wodę był, Polacy się rozgrzewali miesiącami dyskutując nad sądami w Polsce, podczas gdy w międzyczasie, PiS robił swoje sprowadzając do Polski setki tysięcy imigrantów i kompletnie otwierając Polskę na imigrację jednoznaczną z samozagładą państwa polskiego.
 • @Lotna 18:30:44
  1952 rocznik, listopad czyli 66 lat!
 • No cóż, nazwa "Solidarność" była szyderstwem z Polaków
  ta cecha, jest nam całokowicie obca, dlatego nie możemy istnieć jako naród, co najwyżej jako zgraja indywiduów.

  Dlatego nie może istnieć u nas żadna partia polityczna (organizacja mająca cele polityczne), tylko co najwyżej klika TKM.

  Konfitury odstawione, nie ma partii.

  Nikt nie atakuje prawdy objawionej, tj. niezawisłości sędziów. To jest paradoks, z jednej strony niezawisłość ma być gwarantem samodzielnego ustalania wyroków, z drugiej pozwala na całkowite widzimisię i ferowanie wyroków absurdalnych.

  Deprawacja domiaru niesprawiedliwości będzie postępować, jeśli nie ograniczymy niezawisłości sędziowskiej.

  Tylko jak to zrobić ?

  https://interesariusz.neon24.pl/post/146488,quo-vadis-21-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @kula Lis 67 12:51:05
  a sędziowie nadal łamią prawo, bo im wolno.

  Jak można żyć, skoro powszechne rozumienie prawa, czynów zabronionych, jest zupełnie inne od tego sędziowskiego?

  W takich warunkach powszechnego nierozumienia prawa nie może żyć według niego. Pytanie tylko, kto nie rozumie prawa, naród, czy sędziowie.

  https://interesariusz.neon24.pl/post/146488,quo-vadis-21-11-2018r-wojna-o-nasze-dusze
 • @kula Lis 67 12:55:33
  //att.neon24.pl/post/146487,mamy-final-dobra-zmiana-chlipie-w-kacie-obsmarkana#comment_1504571
 • @kula Lis 67 14:42:01
  Załóżmy, że jesteś szefem partii. Partii !!! Czyli nie jesteś sam. Jak poznasz obcych agentów w jej szeregach ?
 • @kula Lis 67 17:55:36
  Całowanie w dupę Gersdorf oraz innych Iwulskich zalecone przez bolszewików z TSUE uważam za obleśne i niezgodne z poczuciem estetyki.
 • @
  Wszyscy tak pierdolita jak to jest źle, bo sądy, bo reformy, bo tamto, sramto owamto.
  A ruszmy wreszcie dupy sprzed komputerów jak zaprzaństwo z KOD-u,
  UB-ywateli i reszty totalnych.

  Wypierdolmy Kastę z sądów jak nasi ojcowie sekretarzy z Komitetów PZPR. Policzmy się.
 • @Rebeliantka
  Pięknie strollowana notka .Strach się bać co dalej będzie . Pozdrawiam.
 • @interesariusz z PL
  Bardzo dobre pytania
 • @Lotna 18:30:44
  Istotnie, z punktu widzenia podsądnych na razie zmian nie ma.

  A w gospodarce rację ma prof. Śliwiński. I co z tego? Skoro nikt go nie słucha?
 • @Repsol 23:34:17
  Wzajemnie pozdrawiam.
 • @Rebeliantka 13:15:38
  Zamiast powołując się na protokół brytyjski olać TSUE, PiS postanowił olać swoich wyborców. Przypominam PiSowi, że ludzie głosowali na was w 2015 roku bo obiecywaliście zdecydowaną reformę wymiaru sprawiedliwości. Polska nie jest suwerenna. PiS przegrał z kretesem. Ustawa napisana pod UE jest sygnałem, że pucz, zadymy uliczne, zdrada i kolaboracja z wrogami Polski OPŁACIŁY się, bo odniosły skutek. Wiatr w żagle totalsów i wykreowanie bohaterów po ich stronie. Tworzenie prawa pod dyktando i na żądanie Unii jest zdradą stanu i świadectwem braku suwerenności Polski. Totalniacy nasilą terror, bo widzą, że słaby PiS się ugina. W taki oto właśnie sposób chazarska schlampe, alkoholiczna bezprawnie bo wbrew ustawie będąca prezesem, Gersdorf i cała jej świta z pełowcami, ubywatelami, koderastami wykiwała rząd Najjaśniejszej RP. Po co opłacamy w Polsce rząd, posłów, senatorów, sędziów jak nami rządzi lewacka UE i jej lewacki TSUE, to są ogromne koszty, zlikwidować Sejm, Senat, Sąd jak są zależni od obcych. Niewolnicy unijni WSTYD. chazarska schlampe tylko radca prawny TVN nigdy nie będąca czynnym sędzią, nawet nie mająca aplikacji sędziowskiej Gersdorf powołana wbrew ustawie przez Bula. Który tym bezprawnym powołaniem ratował jej dupę przed odpowiedzialnością karną za pospolite przestępstwa..... Art. 12. Tryb powoływania Pierwszego Prezesa SN...Dz.U.2018.0.5 - Ustawa z dnia 8 grudnia 2017 r. o Sądzie Najwyższym
  § 1. Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego jest powoływany przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na sześcioletnią kadencję spośród 5 kandydatów wybranych przez Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego i może zostać ponownie powołany tylko raz. Osoba powołana na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego może zajmować to stanowisko tylko do czasu przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego.
  § 2. Zgromadzenie Ogólne Sędziów Sądu Najwyższego wybiera kandydatów na stanowisko Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego spośród sędziów Sądu Najwyższego w stanie czynnym, nie później niż na 6 tygodni przed upływem kadencji Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego albo w terminie 14 dni od dnia przejścia w stan spoczynku, przeniesienia w stan spoczynku albo wygaśnięcia stosunku służbowego sędziego Sądu Najwyższego albo zrzeczenia się stanowiska Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego.
  Zobacz cały akt prawny

  https://www.arslege.pl/ustawa-o-sadzie-najwyzszym/k1681/
 • TAK JAK PRZEWIDYWAŁAM WCZORAJ
  Sądokracja atakuje kolejne rozwiązania reformy. Tym razem chodzi o KRS i nominacje do SN:
  http://orzeczenia.nsa.gov.pl/doc/E3FAD68B4C?fbclid=IwAR1yOfnHqKY4552Hhu5RBg3XWaBK5jG9lhQQcnnUhBuEx3YMX6M70KuZpdQ

  Orzeczenie jest z wczorajszego dnia.
 • Gadowski z goryczą
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/w-gadowski-okazuje-sie-ze-malgorzata-gersdorf-jest-wazniejsza-od-premiera-i-prezydenta-razem-wzietych/?fbclid=IwAR3gqqX5Z1a9rTwdN84o5WPqdcYKKBAvwYMoqiMUHsUIe_2O6kBIk5psCi8
 • @Rebeliantka 14:46:49
  Adam Bielan dla Niezalezna.pl: "Gdybyśmy tego nie zrobili, płacilibyśmy wysokie kary finansowe"...Często jest tak, że wychodzimy z sądu, nie zgadzając się z wyrokiem, ale ten wyrok trzeba respektować. Gdybyśmy nie wprowadzili zmian zawartych w zabezpieczeniu Trybunału Sprawiedliwości UE, to od wtorku musielibyśmy płacić bardzo wysokie kary finansowe każdego dnia powiedział w rozmowie z Niezalezna.pl wicemarszałek Senatu, Adam Bielan. http://niezalezna.pl/246774-adam-bielan-dla-niezaleznapl-gdybysmy-tego-nie-zrobili-placilibysmy-wysokie-kary-finansowe#komentarze


  Ps..I takie coś rządzący zgotowali nam w setną rocznicą odzyskania niepodległości. WSTYD! Panie Bielan zdradziliście i sprzedaliście za ojro Polskę, Polaków i swych wyborców. Zachowaliście się jak Judasz, tylko on po zdradzie Jezusa miał na tyle honoru i odwagi, że się powiesił, was na nie stać. Jak teraz widać najwyższy czas opuścić to żydo-pedalsko-lewackie gówno zwane UE jak GB! Za tydzień stawkę podniosą i będzie nie 100 000 ojro za dzień a milion i wycofacie się ze wszystkiego, bo mafijne sędziowskie śmiecie przybłędy chazarskie intelektualny prymityw Mojsze Kaufman vel Rzepliński i schlampe, alkoholiczka Gersdorf powiedzieli, że ma być tak jak było. Widać, że chazarokomuniści są nieusuwalni, wystarczy jak starucha Gersdorf naskarżyła na Polskę i Niemcy zmusili PiS, to hańba dla PiSu i dla nas wyborców. Takich cofających się idiotów i tchórzy lekceważy się, ma się w dupie i robi co się z nimi co się chce. Polexit to jedyne wybawienie od eurokołchozu i zdemoralizowanych lewaków, ale wątpię by ktoś się na to zdecydował bo ponad 5 baniek za kadencję w europarlamencie dla europosłów piechotą nie chadza....więc dzicy będą póki co nadal po Nas skakać. Czyli presja "zagranicy" wywołana przez "targowicę" wywarła oczekiwany skutek. Z tego wynika, że wraca Państwo Teoretyczne. Brak suwerenności może nas kosztować o wiele więcej. Jak myślicie, że nam odpuszczą, jesteście naiwni panie Bielan i rządzący. Za co kara?! Przecież nie złamaliśmy rzekomo postanowień Traktatu Lizbońskiego! Na stulecie odzyskania niepodległości, dobrowolnie oddajemy się w niewolę Niemcom! Porozumienie 30 tzw. Brytyjskie, do którego przystąpiła Polska, i w którym zapisy jednoznacznie mówią, że żadna instytucja UE nie ma prawa składać skarg do TSUE na Polskie w sprawie stanu prawnego obowiązującego w Polsce. Czas aby obóz dobrej zmiany to zrozumiał i postawił VETO mieszaniu się w sprawy Polskie. Zatem powitajmy przywróconych do "pracy" bezprawnie przez kołchozowego TSUE metodą prymitywnego szantażu stalinowskich sędziów! Pokażmy jak naród kocha komunistycznej sitwy/kasty sędziowskiej popierana przez zdziczałe euro-lewactwo. Pokażmy jak suweren kocha targowiczan w togach. Jeśli władza wybrana w wolnych wyborach nie daje rady, to bierzmy sprawy w swoje ręce. Potrzebne protesty przed SN. Jeśli nie, udowodnimy że nie jesteśmy Narodem a stado baranów prowadzonych na rzeź.
 • @Rebeliantka 14:46:49
  Wypowiedział się jeden pan, który razem z "Misiem" Kamińskim całą noc przekonywali prezydenta Lecha Kaczyńskiego by jednak podpisał "Lizbonę" (wbrew temu do czego wcześniej przekonał Go min Ziobro który był temu przeciwny)... Człowiek UE w Polsce.
 • @Rebeliantka 14:46:49
  Przesłuchanie Wałęsy to farsa! On ogłasza, że więcej nic nie powie, a bezradna sędzia...(westchnienie) "no dobrze". Lech Wałęsa stanął przy barierce dla świadków i po kilkudziesięciu minutach mieliśmy obraz stanu sądownictwa w Polsce. Jako pozwany nieustannie obrażał powoda, czyli Jarosława Kaczyńskiego, obwieszczał sędzi, że nie będzie już odpowiadał na pytania dotyczącego konkretnego wątku, a ona bezradnie się zgadzała... Szokujące! Wałęsa: Na temat Smoleńska zakończyłem, proszę nie pytać, bo nie będę odpowiadał

  Sąd: (westchnienie) No dobrze. Czyli nic więcej w tej sprawie nie chce pan sądowi wyjaśnić?

  Wałęsa: Nie.

  Gdzie była ta wyrozumiałość sądu gdy wypytywano Jarosława Kaczyńskiego ws. śmierci brata?
  Zeznania Walesy są ostatecznym dowodem na to, że człowiek o IQ poniżej 50 może zostać "bohaterem" salonów III RP. Bolek nie udawał idioty przed sądem bo on po prostu nim jest. Pytanie tylko, dlaczego proces przeciwko Walesie zmienia się w obronę tw. Bolka. Sąd stanął na wysokości zadania. Pozwolił na zamęczenie powoda, a pozwanego wybronił przed przyznaniem się do winy. To właśnie ta nadzwyczajna kasta. Sędzia nie była bezradna. Jej zaangażowanie w sprawę pozwoliło Wałęsie obrażać Kaczyńskiego, pozwoliło na to, że wałęsa oskarżał Kaczyńskiego w sprawie oczywistej Wałęsa bez jakichkolwiek podstaw oskarżył Kaczyńskiego. Nie ma żadnych dowodów na poparcie ohydnych pomówień, a jednak sąd pozwala Wałęsie szaleć, obrażać, oskarżać i bredzić o chorobie psychicznej Kaczyńskiego. Sąd pod sąd! Natychmiast! Ta farsa w Danzingu... mateczniku V Kolumny była do przewidzenia. Stronniczy sąd jeszcze raz potwierdził niezbędną konieczność głębokich reform i czystek w dzisiejszym Wymiarze Niesprawiedliwości. Czy ktoś normalny jeszcze ma wątpliwości co do reformy sądownictwa? W polskich sądach od czasów mordercy "Jaruzelskiego" nie zmieniło się nic...jeśli ktokolwiek miał wątpliwości co do konieczności wybebeszenia mafijnej kasty w togach dziś został pozbawiony wszelkich złudzeń... rozprawa przypomina proces morderców księdza Popiełuszki w który to doprowadzono do oskarżania ofiary...Po 3 godzinnych zeznaniach prezesa Kaczyńskiego,w których to adwokaci zadawali absurdalne pytania Wałęsa nagle źle się poczuł i chciał uciec z sądu, bowiem nie chce dopuścić do zadawania mu pytań, które go skompromitują do reszty...ale tak po prawdzie czy Bolek może się jeszcze bardziej pogrążyć...? Sądzę, że jest to możliwe, bowiem każde słowo wypowiedziane przez tego szpicla prowadzi do samozaorania...Uchwalcie "Noc oczyszczenia", a będzie spokój z sędziami, Bolkami, KODami i UBywatelami. Naród sam się oczyści.
 • @Rebeliantka 14:46:49
  Na Boga, jak ten burak został prezydentem RP! Rany tu już nawet psychiatra nie pomoże mu. Wstyd i hańba, jeszcze przed sądem pomawia J.Kaczyńskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego. Oglądam "Bolęsę" w sądzie i oczom nie wierzę.! (Streszczenie: Nie mam żadnych dowodów ani nawet konkretnych informacji, to są moje domysły wynikłe z tego, co wiem o braciach Kaczyńskich i z tego, jak było, jak ja latałem jako prezydent.) Ten świrnięty jełop chyba wyciągnie śp. Lecha Kaczyńskiego na świadka, chyba. Zastąpi Boga! Śmieszny ten sąd. "Amerykanie mają dowód". A co ma Bolek? To tak, jakby się zgłosić do To To lotka z prośbą o wypłatę jutrzejszej wygranej. Bo jestem przekonany, że wygram. Bolek pozostał sobie wierny. Pozostał esbeckim kapusiem. Każdy uczciwy Polak powinien temu kapusiowi splunąć w gębę. Tw. Bolek jest do "zdmuchnięcia" z piedestału na którym posadzili go "strategiczni sojusznicy" dobrej zmiany, którzy pracowali wtedy nad wygraniem zimnej wojny z Sowietami, tylko problem w tym, że J.Kaczyński nie może tego zrobić wbrew interesom "strategicznych sojuszników". Dlatego uczynili go laureatem Pokojowej Nagrody Nobla 5 października 1983 roku, a potem zafundowali mu światowy rozgłos umożliwiając mu 15 listopada 1989 roku przemówienie w Kongresie USA, transmitowane na cały świat (tak służby specjalne legendują swoich agentów). Polacy w większości nie mają pojęcia o tym, kto tak naprawdę trzyma Polskę za cojones. Ostatnio (wczoraj) przedstawicielka "strategicznego sojusznika" czyli Georgette Mosbacher (ambasador USA w Polsce) bezczelnie pogroziła "dobrej zmianie" by ta nie próbowała zagrozić "wolnym mediom" w Polsce, czyli kolejna zapowiadana "strategiczna reforma" "dobrej zmiany" (dekoncentracja mediów) pójdzie się "paść".
 • @Rebeliantka 14:07:07
  Nie odpuszczają! Znaleźli nowy pretekst, aby prosić TSUE o interwencję - chodzi o wybór KRS. No to widać, że dopóki PiS nie ogłosi, że oddaje władzę byle komu, to mamy z kastą i unią pozamiatane! Tylko honor wobec świata dodatkowo stracimy. Żadnego zaskoczenia. PiS akceptując łamiące europejskie prawo TSEU miał nadzieję, że wybrzeże pokój. Nic z tych rzeczy: zgodnie z tym co Churchill powiedział: "Mieliście do wyboru wojnę, bądź hańbę. Wybraliście hańbę, a wojnę i tak będziecie mieli". Było oczywiste, że to będzie następny "krok w dobrym kierunku" jaki musi zrobić Polska. Najlepiej niech od razu anulują wszystkie zmiany w sądownictwie jakie ostatnio zostały wprowadzone. Wtedy będzie można spokojnie rozważyć czy nie powinno się coś jeszcze zmienić, aby pognębić PiS. PiS sam sobie jest winien. Teraz będą kolejne ustępstwa i tak krok po kroku mafia z nadzwyczajnej kasty postawi na swoim i wszystko powróci do stanu sprzed "reformy". A te tchórzliwe i uległe jewrokołchozowi cioty z PiS oczywiście przytakną i wróci wszystko do czasu z przed wyborów parlamentarnych. A potem będą zamykani za ujawnienia afer. Teraz pytanie kiedy TSUE/KE unieważni wybory w Polsce i wprowadzi swój zarząd komisaryczny?
 • Czas na narodową zmianę.
  Do pookrągłostolowych elit i ich mocodawców!

  Daliście się podpuścić tym z Radia Wolna Europa(zachód Europy) i Głosowi Ameryki(Ameryka) nie mając pojęcia o rządzeniu państwem.
  Zasiedliście przy okrągłym stole z komunistami którzy potem uwłaszczyli się na majątku narodowym i zabezpieczyli się strukturalnie na przyszłość.
  Zachłysnelicie się władzą i dopuściliście do zniszczenia dorobku powojennych pokoleń(zrujnowanie przemysłu i rolnictwa) bez walki politycznej i ulicznej w obronie ludzi tracących pracę (Lepper potrafił to robić ale nie był wasz!) co poskutkowało masową emigracją i niżem demograficznym.
  Wepchneliście nas do UE i podpisaliście wszystko z naiwnością oraz bez zabezpieczeń zapominając o doświadczeniach z Krzyżakami i Rozbiorach Polski.Skutkuje to brakiem suwerenności oraz dalszym upadkiem rolnictwa i perspektyw rozwoju gospodarczego.
  Wszystkie elity polityczne po 1989 działają tylko na swoją korzyść lub na korzyść tych którzy ich podpuścili bo na pewno nie działają dla dobra Polski i Polaków!
  W państwie bez jednomandatowych okręgów wyborczych,wyborów sprawdzających w połowie kadencji,numerowanych kart do głosowania oraz surowych kar za korupcję i podejmowanie decyzji na niekorzyść Polski bez możliwości powrotu do polityki i administracji nic się nie zmieni bo całe zło z którym mamy doczynienia pochodzi z bezkarności!
  Nie trudno jest coś rozwalić(Polska) ale bardzo ciężko sprawić żeby to coś działało tym bardziej gdy rządzi się aby rządzić albo dla dobra tych w imieniu których się rządzi(nie Polaków)!
  Naród polski nie potrzebuje takich liderów-powinno was tu już nie być zniszczyliście ten kraj i tego wam nie wybaczymy!Kłamaliście i kłamiecie!
  Czas na partię narodową pracującą dla Polski i narodu a nie dla was lub waszych kolesi!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej