Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Czas wrócić do idei Wspólnoty Narodów Europy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Majowe wybory do Parlamentu Europejskiego mobilizują ekspertów i polityków do stawiania fundamentalnych pytań o przyszłość Unii Europejskiej.

 

Instytut Myśli Schumana odkłamuje działania Róży Thun

W 2016 roku powstał w Polsce Instytut Myśli Schumana. Jego prezesem jest prof. Zbigniew Krysiak ze Szkoły Głównej Handlowej, specjalista w dziedzinie rynków finansowych i bankowości. Instytut stawia sobie za cel promocję i rozwijanie idei Roberta Schumana oraz formułowanie i wdrażanie projektów realizujących koncepcje tego wybitnego, chrześcijańskiego polityka, Sługi Bożego, którego proces beatyfikacyjny toczy się obecnie w Watykanie po zatwierdzeniu w 2006 roku dekretu o ważności etapu diecezjalnego.

Schuman był dwukrotnie premierem Francji, a w latach 1948-1953 ministrem spraw zagranicznych. Wspólnie z kanclerzem Konradem Adenauerem i Jeanem Monnetem doprowadził w 1950 roku do porozumienia między Francją a Niemcami w sprawie wspólnego zarządzania przemysłami stalowym i węglowym na terenie Zagłębia Ruhry, co miało doprowadzić do kontroli przemysłu zbrojeniowego Zachodnich Niemiec i jego integracji z innymi gospodarkami, dzięki czemu wojna stałaby się niemożliwa z przyczyn ekonomicznych.

Projekt ten stał się początkiem integracji europejskiej, której pierwszym etapem było stworzenie Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali. Jej następcą stała się Wspólnota Europejska, a od 2009 roku – Unia Europejska.

Schuman był w latach 1958-1960 przewodniczącym Parlamentu Europejskiego.

Data przedstawienia planu Schumana z 1950 r. - 9 maja - jest obchodzona w krajach UE jako Dzień Europy. Rocznicę tą zawłaszczyli w Polsce euroentuzjaści i zwolennicy UE, organizując w tym dniu tzw. parady Schumana. Realizatorem parad jest Polska Fundacja im. Roberta Schumana. Jej twarzą stała się europarlamentarzystka Róża Thun, zwolenniczka superpaństwa europejskiego, kosmopolitycznego, sekularnego, negującego wszelkie elementy religijne tak w życiu społecznym człowieka jak i w całej kulturze.

Jest to zaprzeczenie idei Schumana, który był stanowczym orędownikiem obecności chrześcijaństwa w sferze publicznej, a współpracę narodów europejskich rozumiał jako dobrowolną wspólnotę tworzoną na bazie wartości chrześcijańskich.

 

Unia Europejska zaprzeczeniem Wspólnoty Narodów Europy

Unia Europejska nie jest kontynuatorem idei Schumana. Wprost przeciwnie. Zwalcza patriotyzm i chrześcijaństwo, lansuje ideologiczny sekularyzm, wspiera ponadnarodowe elity i oligarchię pan-europejską, dąży do utworzenia europejskiego superpaństwa.

Niebezpieczeństwo to przewidywał Schuman w swoich pismach. Pisał m.in.: „… chrześcijański duch jest potrzebny, co oznacza, że musimy być świadomi naszego wspólnego specjalnego europejskiego dziedzictwa i musimy mieć wolę jego zabezpieczenia i rozwijania”.

Ostrzegał: „Strzeżcie się tych, których czar prowadzi cię do bierności. Strzeż się tych, którzy chcą uśpić cię w fałszywym poczuciu bezpieczeństwa. Strzeż się dostarczycieli pustych zapewnień dotyczących środków realizacji bezpieczeństwa. Oni starają się wprowadzać etapami i krok po kroku, to co zdrowy duch narodu odrzuca i się temu sprzeciwia. Ostateczny ich cel jest jasny. Oni starają się zgasić życie religijne w kraju i w ludziach. Z miłości do naszych dzieci, chcemy zapobiec tym następstwom. Taka nasza postawa, którą przyjmujemy, nie powinna wynikać tylko z przeciwstawienia się, ale przede wszystkim dlatego, że nie możemy zdradzić duszy naszego narodu”.

Podkreślał: „Europejski duch oznacza bycie świadomym przynależności do kultury chrześcijańskiej rodziny i gotowym do służenia tej społeczności w duchu całkowitej wzajemności, bez żadnych ukrytych motywów hegemonii bądź egoistycznego wykorzystywania innych”.

Unia Europejska „uległa czarowi” eurokratów. Zgodziła się nałożyć sobie biurokratyczne, lewackie kajdany. Unią rządzą urzędnicy (ponad 32 tysiące), zatrudnieni w Komisji Europejskiej i to reprezentujący najsilniejsze państwa (np. 1200 Niemców na stanowiskach kierowniczych w KE przy około 120 Polakach).

Czas wrócić do idei Schumana. Przypomnijmy proponowane przez niego filary Wspólnoty Narodów Europy: chrześcijaństwo, wolność, solidarność, różnorodność, patriotyzm.


Jak utworzyć frakcję Schumana w Parlamencie Europejskim?

16 lutego w Bielsku-Białej odbył się na zaproszenie senatora Andrzeja Kamińskiego z PiS wykład prof. Zbigniewa Krysiaka nt. „Czy idea Roberta Schumana ma szansę odnowić Europę?”.

Profesor przedstawił założenia programu budowy Wspólnoty Narodów Europy odwołującego się do koncepcji R. Schumana. A więc:

1/ chrześcijaństwo w sferze publicznej zamiast ignorowania i zwalczania religijnego dziedzictwa Europy,

2/ wolność sumienia, słowa, zgromadzeń i zrzeszania się zamiast ograniczania wolności obywatelskich przez instytucje europejskie,

3/ solidarność ludzi i narodów zamiast dyktatu silnych i bogatych państw Europy,

4/ chronienie różnorodności narodów europejskich zamiast administracyjnie narzucanej ideologicznej, utopijnej, kulturowej uniformizacji,

5/ pielęgnowanie patriotyzmów i tożsamości narodowych zamiast walki z nimi w imię destrukcyjnego kosmopolityzmu.

Dla realizacji tych celów Instytut proponuje konkretne kierunki zmian. Wdrożenie ich wymaga jednak utworzenia „frakcji Schumana” w Parlamencie Europejskim. Już obecnie jest tam około 260-300 europarlamentarzystów podzielających idee Schumana (wszystkich europosłów jest 751). Są oni jednak rozproszeni pomiędzy różne frakcje polityczne, stąd nie stanowią realnej siły.

Aby powrócić do idei Wspólnoty Narodów Europy konieczne byłoby zbudowanie odpowiednio silnej frakcji „schumanowskiej” w Parlamencie Europejskim, liczącej ok. 300 europosłów, skupiającej liczne partie prawicowe z całej Europy. Jest to możliwe, ale wymagałoby przygotowania i realizowania przed nowymi wyborami strategii wyborczych zsynchronizowanych w wielu krajach. To właśnie proponuje Instytut Myśli Schumana. Trafnie przedstawił to szef Instytutu, prof. Z. Krysiak.


Oświadczenie Parlamentarnego Zespołu Krzewienia Idei R.Schumana

Działania Instytutu popiera Parlamentarny Zespół Krzewienia Idei Roberta Schumana (obsługiwany przez Kancelarię Senatu), którym kieruje senator PiS Andrzej Kamiński. 14 lutego Zespół wydał oświadczenie w którym „apeluje do Parlamentarzystów Europejskich o utworzenie ideowej Frakcji Schumana, która może się stać ważnym mechanizmem powrotu Europy do wartości chrześcijańskich……, odrzucającej ideologie liberalne i relatywistyczne, jako sprzeczne z godnością człowieka i właściwie pojmowanym humanizmem ”.

Senatorowie przypominają wezwanie Jana Pawła II zawarte w Jego przemówieniu w Parlamencie Europejskim w Strasburgu 11 października 1988 r.: „To Europa jednak, od prawie dwóch tysięcy lat, dostarcza bardzo znamiennego przykładu kulturowej płodności chrześcijaństwa, które ze względu na samą swą naturę nie może być spychane do sfery prywatnej. Powołaniem chrześcijaństwa jest przecież publiczne wyznawanie wiary i czynna obecność we wszystkich dziedzinach życia. Moją zatem powinnością jest stanowcze głoszenie prawdy, że gdyby religijne i chrześcijańskie podłoże kultury tego kontynentu zostało pozbawione wpływu na etykę i kształt społeczeństw, oznaczałoby to nie tylko zaprzeczenie całego dziedzictwa europejskiej przeszłości, ale i poważne zagrożenie dla godnej przyszłości mieszkańców Europy. I to wszystkich — wierzących i niewierzących”.

Krystyna Górzyńska

 

Artykuł w 187. numerze "Obywatelskiej, wydawanej przez Marszałka Seniora Kornela Morawieckiego

KOMENTARZE

 • @Arjanek 18:00:07
  Hmm. Prześledź CV Orbana i jego współpracowników.

  Sądzisz, że każdy zawodowiec jest podejrzany?
 • Kluczowe pytanie brzmi,
  czy Unię da się zmienić? Może jedyne rozwiązanie, to rozwiązać ten twór i powołać inny?
 • UE
  Czyli to co tak się teraz nazywa to był projekt CIA realizowany za amerykańskie pieniądze.
  Ci tzw. Ojcowie Założyciele, w tym oczywiście sam Szuman, byli opłacani i sterowani przez CIA. To tak coś jak Gomułka w Polsce, zależny od Moskwy.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 19:32:01
  Skąd to "wiesz"? Fake news?
 • @Rebeliantka 19:41:01
  Pisała o tym La Stampa.
  W 1997 i 2000 zostały odtajnione dokumenty i tam jest opisany cały proces powstawania zjednoczonej Europy.
  Największe chyba "zasługi" miał żyd z Polski Józef Ratzinger, jeden z twórców Grupy Bildenberg.
  Dlaczego od razu podejrzewasz mnie o kolportaż kłamstw?
  Ale nic mnie już nie zdziwi, Watykan wynosi na ołtarze gorszych niż Szuman.
 • @Rebeliantka 19:41:01
  PS. To są fakty niewygodne dla strony amerykańskiej, która obecnie walczy z UE i dla samej Unii, bo czym tu się chwalić? Dlatego głośno się o tym nie mówi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:05:32
  Daj link do tego artykułu. Być może źle go przetłumaczyłeś i stąd te "rewelacje".

  Dzisiejsza Unia realizuje komunistyczny plan Spinellego zawarty w Manifeście z Ventotene, a nie idee Szumana. Jest to bardzo dobrze rozpoznane i opisane, nie potrzeba tworzyć fantasmagorii.
 • @Rebeliantka 20:23:22
  Czytałem to w papierowym wydaniu. W internecie pewnie też jest, poszukaj.
  Ale nie bój się, zrozumiałem dobrze. Z j. włoskim nie mam żadnych problemów, z tłumacza gugla nie muszę korzystać :))
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:31:55
  No to proszę o link.
 • @Rebeliantka 20:23:22
  Zgadza się, to pomysły Spinellego są obecnie realizowane co nie zmienia faktu, że Szuman realizował amerykański projekt. Nikt normalny nie kwestionuje jego wiary. W końcu JPII też swój wybór zawdzięcza Amerykanom i nikt nie ma mu tego za złe.
 • @Rebeliantka 20:40:54
  Nie mam czasu szukać. Jeśli zarzucasz mi kłamstwo to już twój problem...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:43:18
  Szuman? Ja pisałam o Schumanie.
  A co było istotą tego "amerykańskiego projektu", o którym czytałeś w La Stampie? ;)
 • #
  Dzisiejsza Unia Europejska realizuje dokladnie plany Waltera Schellenberga i Reichsfuhrera SS, Henricha Himmlera - Schallenberg opisal w swych pamietnikach tajna (owczas) rozmowe z Himmlerem odbyta w Zytomierzu na Ukrainie (Glownej na Ukra siedzibie Reichsfuhrera) gdzie dokladnie krok po kroku opisane sa dzialania, ktore kropla w krople sprawdzaja sie we wspolczesnej rzeczywistosci
 • Może czytałes o tym?
  AMERYKAŃSKI KOMITET DLA ZJEDNOCZONEJ EUROPY

  W listopadzie 2000 r. Daily Telegraph ujawnił kulisy finansowania europejskich ruchów integracjonistycznych.
  W 1948 r. w USA powstała organizacja wspierająca ideę „wolnej i zjednoczonej Europy”, czyli Amerykański Komitet dla Zjednoczonej Europy (American Committee for a United Europe - ACUE). Komitet powstał z inicjatywy Coudenhove’go, a jego pierwszy skutkiem było finansowe wsparcie USA dla Kongresu Haskiego. Komitet aż do lat 60-tych współfinansował działalność zarówno Ruchu Europejskiego Winstona Churchilla jak i Unii Europejskich Federalistów Altiero Spinelliego i w całości finansował młodzieżówkę Spinelliego o nazwie Kampania Młodzieży Europejskiej (European Youth Campaign). W prawdzie inicjatorem powstania Komitetu był Europejczyk, ale był on organizacją amerykańską, w której główną rolę odgrywali amerykańscy politycy, a sam Komitet sprzyjał utworzeniu europejskiego bloku zachodniego przeciwstawnego blokowi sowieckiemu.
  Prawdopodobnie dzięki udziałowi w tej amerykańskiej inicjatywie Coudenhove’mu udało się spowodować, że Rada Europy pomyślana początkowo jako „rada ministrów”, czyli organ konsultacyjny przedstawicieli rządów europejskich, rozbudowany został o „parlament”, czyli doradcze zgromadzenie przedstawicieli krajowych parlamentów.
  Ta właśnie parlamentarna przybudówka Rady Europy stała się początkiem europejskiego parlamentaryzmu.
 • @siwekperu 20:52:23
  http://www.historiasztuki.com.pl/strony/021-12-00-ANTYKULTURA-SYSTEM.html
 • @Rebeliantka 20:53:46
  No nie dokładnie, w tym tekście praktycznie nie ma żadnych szczegółów. Postaram się znaleźć link choć akurat archiwum La Stampa jest płatne. Zrobię to dla Ciebie :)
  Tylko nie poddawaj w wątpliwość moich zdolności językowych :)
 • @Rebeliantka 20:45:47
  Oczywiście, że chodzi o Schumanna.
  Co było istotą? Wprowadzenie w Europie modelu federacyjnego na wzór amerykańskiego - Stany Zjednoczone Europy. Głównym celem było podporządkowanie tego tworu USA co jak widać całkowicie się udało. Wykorzystano do tego także takich idealistow jak Schumann. Choć on był doskonale zorientowany o co w tym wszystkim chodzi, czyli podporządkowanie Europy. Po wojnie Europa była zniszczona i nie miała nic do gadania. Po to m.in wybuchła wojna.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:38:11
  Czekam na materiały źródłowe.
 • @Rebeliantka 21:47:41
  Czekasz dlatego że chcesz poszerzyć swoją wiedzę czy dlatego, że wg. Ciebie kolportuje kłamstwa?
 • Pali się grunt pod nogami prezydenta Ukrainy Petro Poroszenko,
  który w dniu 9.03.2019 r. występując na wiecu przedwyborczym w Czerkasach musiał stamtąd uciekać przed rozwścieczonym tłumem na czele z korpusem nacjonalistów
  https://www.youtube.com/watch?v=OKkvXfZfjcE&t=127s

  wczoraj tj.11.03.2019 r. występując na mityngu przedwyborczym w Żytomierzu
  https://www.youtube.com/watch?v=W7IxUAdjjMo

  również został przekrzyczany przez tłum okrzykami "Maruder" i "Hańba".......wydaje się , iż jego era dobiega końca na Ukrainie.....proponowałbym do pomocy jemu wysłać prezydenta Polski Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego i niech ich tam wszystkich razem ukraińskie piekło pochłonie .....może wtedy odżyje Ukraina i Polska
 • @ Autor, All
  "...Sługi Bożego, którego proces beatyfikacyjny toczy się obecnie w Watykanie po zatwierdzeniu w 2006 roku dekretu o ważności etapu diecezjalnego."


  Jeśli prawdą jest, że UE jest narzędziem dominacji Niemiec w Europie, to jakże pięknie się uzupełniają działania Watykanu i Berlina....
  A to już od czasów klątwy nałożonej na Jagiełłę po Grunwaldzie.
  Mylę się?
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:01:53
  "Ale nic mnie już nie zdziwi, Watykan wynosi na ołtarze gorszych niż Szuman."

  Warto o tym pamiętać.

  Pozdro!
 • @detektywmjarzynski 01:08:00
  "wydaje się , iż jego era dobiega końca na Ukrainie.....proponowałbym do pomocy jemu wysłać prezydenta Polski Andrzeja Dudę i Jarosława Kaczyńskiego i niech ich tam wszystkich razem ukraińskie piekło pochłonie ...."

  Ale jeśli jest nadal potrzebny usraelitom, to nawet w holywood odpowiedni film nakręcą o jego "bohaterstwie".

  Ukłony
 • Opcje dla Europy są dwie podstawowe.
  Albo zlepek państw Narodowych powiązanych traktatami handlowymi i obronnymi albo jedno państwo wieloetniczne z jednolitym systemem prawnym, z jedną walutą, z jednym socjalem i z jednymi warunkami życia.

  Jak zlepek państw to zlepek systemów politycznych, walut, systemów prawnych, poziomów życia, sposobu generowania "elit", systemów edukacji...opieki zdrowotnej..

  Albo albo..

  UE to ni pies nie wydra. To stryktura kolonizacyjna nastawiona na drenaż podbitej Europy wschodniej.
  Wspólne i obowiązkowe jest to co korzystne dla najsilniejszych w UE (otwarcie granic na ekspansję gospodarczą) a nie wspólne jest to co też jest korzystne dla najsilniejszych w UE (poziom życia, socjal, podatki, ...)
  UE to czysto kolonialne monstrum...a Polska w UE to kolonia UE.
 • @Oscar 07:17:46
  Pastuszki znad Potomaku, a raczej ich zarządcy... zawsze zakręcą tak, żeby mieć z tego jak największa korzyść, nie patrząc na skutki....To ich idea , bóg i sens działania!zrobić ze świata globalną kolonię z niewolnikami.
  https://www.huffingtonpost.com/riley-waggaman/the-european-union-was-al_b_10739324.html

  https://www.telegraph.co.uk/business/2016/04/27/the-european-union-always-was-a-cia-project-as-brexiteers-discov/
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 21:53:47
  Czekam, bo chcę sprawdzić, jakie są Twoje źródła, co zawierają i skonfrontować je z innymi.
 • @Jasiek 06:05:04
  Co chcesz od Watykanu w sprawie funkcjonowania Unii? Nigdy nie popierał komunistów.
 • @Jasiek 06:06:52
  Uważasz, że Watykan nie potrafi badać świętości życia kandydatów na ołtarze?

  To zabawne stanowisko.
 • @Oscar 07:17:46
  Pomijając niezręczność niektórych sformułowań, to należy się zgodzić.
 • @trojanka 09:03:42
  Zgoda. Choć Spinelli był komunistą włoskim, a właściwie włoskim trockistą

  https://tygodnik.tvp.pl/39271479/zamaskowany-plan-dla-europy
 • @Arjanek 11:10:50
  //Jest oczywiste, że inicjatywa Schumana zawiera perspektywę federalną. Pomimo tego, że nie doprowadził do ustanowienia pełnoprawnej federacji, osiągnął przezwyciężenie prostej współpracy międzyrządowej i położył podwaliny pod stworzenie państwa federalnego//.

  To tylko nieuprawniona interpretacja. Odwracają uwagę od tego, że realizują komunistyczny projekt Spinellego, pod którym Schuman by się nigdy nie podpisał.
 • @Rebeliantka 10:36:25
  Oczywiście, że Watykan potrafi badać świętość życia kandydatów na ołtarze. Najlepszym przykładem jest kanonizacjia św. Stepinaca, kapelana ustaszy...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 11:53:24
  Nie kanonizacja, tylko beatyfikacja. Kanonizację miał wstrzymać papież Franciszek, który nie jest z Europy, więc ma prawo nie znać realiów. Polakom też zarzucił współodpowiedzialność za tragiczną historię Litwy, stawiając ich w jednym szeregu z Niemcami i dokonanymi przez nich zbrodniami:
  http://www.anti-defamation.pl/rdiplad/aktualnosci/list-prezesa-rdi-do-papieza-franciszka-ws-slow-na-temat-polakow/

  Z tym też się zgadzasz?

  KK ustalił taki życiorys błogosławionego Stepinaca:
  https://brewiarz.pl/czytelnia/swieci/02-10b.php3

  Ty i przeciwnicy kardynała wiecie lepiej. Gratuluję pewności.
 • @Rebeliantka 12:10:48
  Mi starcza wątpliwości.
  No ale Watykan ma zawsze rację...
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 12:53:22
  Przecież nie musisz się wstawiać do Boga za pośrednictwem bł. Stepinaca. W czym Twój problem?
 • @Rebeliantka 13:10:54
  Ja nie mam problemu. To kościół ma problemy.
  A w modlitwie nie potrzebuję pośredników.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 13:41:09
  No cóż. jeśli jesteś katolikiem, to oznacza przynależność do Kościoła, nb. założonego przez Chrystusa. A zatem problemy KK powinny Cię obchodzić.

  Co do pośrednictwa w modlitwach i masz i nie masz racji.

  "Święci w Kościele katolickim nie są pośrednikami w naszych modlitwach do Boga. Nie modlimy się do świętych. Jedynie wierzymy, że oni nas wspierają swoimi modlitwami, wstawiają się za nas. Modlitwa wstawiennicza jest również praktykowana przez wielu protestantów, na przykład gdy matka modli się za swoje dzieci albo mąż za żonę. Modlitwa wstawiennicza to nieraz walka o wyrwanie człowieka z sideł szatana. Osoba modląca się za kogoś nie jest pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem, bo jedynym pośrednikiem jest Jezus Chrystus. W Nim mamy bezpośredni dostęp do Boga (por. Gal 3,20). ..... Przyznam, że brakuje wyjaśnień księży, którzy tłumaczyliby ludowi, że używane często słowo "pośrednik" w stosunku do świętego, w tym Maryi, nie oznacza kogoś, kto jest konieczny w kontakcie człowieka z Bogiem, jak było to za czasów Mojżesza. Ich "pośrednictwo" oznacza jedynie "modlitwę wstawienniczą", walkę duchową o człowieka, żywy przykład jak żyć należy. Takie pojmowanie roli świętych, jako wspierających nas swoim przykładem życia w upodabnianiu się do Chrystusa, jest zdrowym podejściem do wiary.

  http://www.rozmawiamy.jezuici.pl/forum/107/n/8770
 • Tu też ciekawe wyjaśnienie
  http://pietrasdawid.pl/kazania-konferencje/pisane/kosciol-wiara-katolicka/wstawiennictwo-swietych
 • @Rebeliantka 14:02:17
  Właśnie dlatego, że należę do Kk to leży mi na sercu jego los. A dzieje się coraz gorzej i to już przynajmniej od II SV. Watykan już nawet się nie kryje z tym, że realizuje program NWO a to chyba nie jest plan Boży.
  Dla mnie cały czas papieżem jest Benedykt a nie jakiś Franciszek.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:09:42
  Cieszę się, że los KK leży Ci na sercu, jakkolwiek nie podzielam Twojej opinii, że realizuje on program NWO.

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 14:16:48
  Realizuje. Przykład - stosunek do dzikiej emigracji. Codzienne oglądam włoską tv, tam mówią trochę więcej niż w polskiej.
  A chyba nie Zaprzeczysz, że jest to element NWO. Chodzi o wymieszanie społeczeństw Europy i zniszczenie chrześcijaństwa. A Watykan dzielnie pomaga.
  Pozdrawiam również.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 14:46:53
  Co dokładnie mówią we włoskich telewizjach?
 • @Rebeliantka 13:10:54
  "Przecież nie musisz się wstawiać do Boga za pośrednictwem bł. Stepinaca."

  To już jest relatywizm.
 • @Rebeliantka 10:35:04
  "Co chcesz od Watykanu w sprawie funkcjonowania Unii? Nigdy nie popierał komunistów."

  Za to bardzo ładnie się wpisał w zaplanowaną przez neotrockistów "Solidarność" .... :-(

  Ale komunistów nie popierał - tu racja jest po Twojej stronie ;-(
 • @Jasiek 00:26:28
  Nie rozumiem.

  Nie ma obowiązku prosić o wstawiennictwo świętych lub błogosławionych.
 • @Rebeliantka 12:42:49
  "Nie ma obowiązku prosić o wstawiennictwo świętych lub błogosławionych."

  Nie chodzi przecież o obowiązek tylko o to, kto nimi zostaje i kto to nakręca. To chyba oczywiste.

  "Nie rozumiem."

  Ja też nie rozumiem Twojej logiki. Zastanawiam się czy w ogóle potrafisz postrzegać KRK jako organizację międzynarodową prowadzącą wcale nie
  taką świętą politykę.
  Przykładem może być Ambrosiano. Ktoś może powiedzieć, że to tylko jeden bank i że "nie rzutuje". Tylko, że bank może i jeden, za to "interesów" ile.
  No i kwestia "Solidarności" - do czego to podobne, żeby finansować z zagranicy opozycję polityczną. Wyszliśmy na tym jak Zabłocki na mydle. A to tylko przykład z naszego podwórka.
  Ciekawe jak się sprawy mają w Am pd i czy tam KRK też wspiera "demokratyczną" opozycję i reprezentuje interesy usraela...
  A czy kontyngent bandyckiego NATO został wg Ciebie prawidłowo poświęcony na polskiej ziemi? ;-(

  Wiem, jestem irytujący, ale powiedz proszę, że coś nie jest na rzeczy...

  Ukłony
 • @Jasiek 11:15:24
  Kto "nakręca"? Tzw. powód. Może nim być: grupa wiernych, wspólnota zakonna, diecezja.

  Więcej tutaj:
  https://pl.aleteia.org/2018/11/01/jak-zostaje-sie-swietym-tajniki-procesu-beatyfikacyjnego-i-kanonizacyjnego/

  KRK organizacją międzynarodową? Dla mnie to przede wszystkim Mistyczne Ciało Chrystusa.

  Ambrosiano? Jeszcze w roku 1982 Jan Paweł II specjalnym przywilejem podporządkował sobie Opus Dei. Pod koniec lat 80. Papież odsunął Marcinkusa od kierowania finansami Stolicy Apostolskiej i powołał profesjonalną radę nadzorczą składającą się ze świeckich bankierów rekomendowanych przez Opus Dei. Bank Ambrosiano przetrwał i pod zmienioną nazwą Banco Ambroveneto jest dziś znów szanowaną instytucją finansową.
  http://niniwa22.cba.pl/ambrosiano_bank_pana_boga.html
  http://archiwum.rp.pl/artykul/579603-Tajemnica-Banco-Ambrosiano.html
  https://opoka.org.pl/biblioteka/P/PR/tp2011-21-oder.html

  I można byłoby tak dalej odnosić się do Twoich zarzutów.

  Ludzie KRK są grzesznikami, ale kościół jest święty, bo został powołany przez Chrystusa. Dzięki temu błędy grzeszników są naprawiane, prędzej lub później.
 • @Rebeliantka 18:47:21
  "Dla mnie to przede wszystkim Mistyczne Ciało Chrystusa."

  1. Dla Ciebie
  2. Przede wszystkim (a czym jest to pozostałe wszystko?)
  3. Mistyczne - a ziemskiego nie ma nic?

  "Dzięki temu błędy grzeszników są naprawiane, prędzej lub później."

  Ponieważ spóźniona sprawiedliwość to żadna sprawiedliwość, zostaje mi tylko powiedzieć, że obyś się kiedyś nie przejechała. Ciekawe jak naprawić śmierć ludzi, którzy się nacięli na ambrozianowych przekrętasów.

  Dziękuję za wymianę poglądów.
 • @Jasiek 21:46:24
  Ja też dziękuję. A na koniec pokaż mi strukturę po ludzku lepszą od KRK. Bardziej zdolną do naprawiania błędów i istniejącą 2 tysiące lat.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej