Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Różne koncepcje działań Polonii wobec Just Act 447

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dostałam list z USA o różnych działaniach podejmowanych przez Polonię amerykańską wobec zagrożeń związanych z Ustawą 447. Koncepcje są zasadniczo różne.

Koncepcja Nr 1.

Franciszek Spula, Prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej, wzywa do podejmowania działań zmierzających do naprawy niewłaściwego prawa. Informuje, że Kongres Polonii pracuje nad uchwaleniem rezolucji Kongresu USA w postaci poprawki mającej na celu usunięcie Polski z listy krajów wymienionych w rezolucji Senatu 447, która jest obecnie ustawą publiczną nr 115-171, podpisaną przez prezydenta Trumpa 9 maja 2018.

Spula ocenia, że demonstracje uliczne pod hasłem „Stop Senate Resolution 447” - nawołujące do uchylenia całego projektu ustawy, są błędem, gdyż rezolucja Senatu 447 wzywa wszystkie 46 krajów, które podpisały Deklarację Terezińską do zapłaty odszkodowań z tytułu przejęcia bezspadkowego majątku ruchomego i nieruchomego po Żydach - ofiarach holokaustu. Zdaniem Kongresu, Ustawa 447 nie dotyczy Polski, ale może dotyczyć innych krajów, skoro miały one wolę akceptować Deklarację z Terezina.

Polska ani nie uważa za wiążącą - w stosunku do naszego kraju - Deklaracji Terezińskiej, ani nie ma do niej żadnych podstaw faktycznych, gdyż "nie było żadnej współpracy państwowej między nazistowskimi Niemcami a państwem polskim. W czasie II wojny światowej władze rządowe Polski, założone po upadku II Rzeczypospolitej na początku października 1939 r., miały siedzibę we Francji, a następnie w Wielkiej Brytanii i reprezentowane były przez Delegaturę w Polsce. Rząd ten, na uchodźstwie, nigdy nie współpracował z nazistowskimi Niemcami lub ich przywódcami".

Z tych powodów "Komitet Wykonawczy Kongresu Polonii Amerykańskiej na posiedzeniu w poniedziałek 18 marca 2019 r. głosował za wotum nieufności dla demonstracji ulicznych „Zatrzymaj rezolucję 447”. Cel demonstracji - zdaniem Komitetu - jest sprzeczny ze stałą polityką Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Kongres Polonii Amerykańskiej, prosi, aby wzywać kongresmenów amerykańskich o sponsorowanie rezolucji Kongresu, w której będzie przedstawiona prawda o Polsce i Polakach podczas II wojny światowej. Sądzi, że będzie to bardziej skuteczne niż uczestnictwo w błędnych demonstracjach ulicznych wzywających do uchylenia rezolucji Senatu 447, która angażuje o wiele więcej krajów niż Polska.

 

Koncepcja Nr 2.

Komitet Obrony Pomnika Katyńskiego i Obiektów Historycznych, prowadzony przez pana Janusza Sporka (koordynację ogólnokrajową prowadzi Wojciech Jeśman, PAC CA South), zwołał na 31 marca 2019 r. o godz. 15.00 demonstrację w Federal Plaza na Manhattanie, aby zaprotestować przeciwko ustawie S.447 JUST (obecnie federalne prawo publiczne 115171) oraz przeciwko niedawnej fali antypolonizmu i antypolskim wypowiedziom amerykańskich i izraelskich urzędników, amerykańskiego Kongresu i mediów. Podobne działania są również organizowane równolegle w kilku innych amerykańskich miastach: Chicago, IL, Boston, MA, Hartford, CT i Los Angeles, CA.

Organizatorzy demonstracji wiedzą o wątpliwościach zgłaszanych przez różne ugrupowania co do jej celowości. Wiedzą, że Kongres Polonii Amerykańskiej jest zaangażowany w alternatywny plan pod kierownictwem prezydenta Franka Spuli o zorganizowaniu kongresowego briefingu w maju 2019 r., mającego na celu usunięcie Polski z zakresu ustawy JUST. Przyszłość pokaże, czy to się uda. Wiedzą też, że są możliwe prowokacje w postaci jawnie rasistowskich lub antysemickich haseł, które mogą być wykorzystywane przez nieprzyjazne media do dalszego dyskredytowania Polaków.

Pomimo tych zastrzeżeń, organizatorzy sądzą, że demonstracja będzie przydatna, jeśli położony zostanie największy nacisk na protestowanie przeciwko niebezpiecznym zmianom poglądów w niektórych częściach amerykańskiego społeczeństwa, odzwierciedlonym w działaniach członków Kongresu USA. Cytuję: "Tworzenie praw, które stawiają wybraną grupę obywateli (Żydów) ponad wszystkimi innymi, jest wielkim, bezprecedensowym złem".

Niepokojące jest też to, co wydarzyło się na Kongresie podczas głosowania nad Wspólną Rezolucją nr 37 w połowie lutego. Zdaniem Andrzeja Burghardta, to "nic innego jak bezprecedensowy atak na wolność słowa, a zatem narodziny totalitaryzmu (https: //youtu.be/qmqe3UD-F3o). 424 członków Kongresu głosowało za „potępieniem antysemityzmu”, co - można przypuszczać - wkrótce nastąpi za sprawą wiążących aktów prawnych kryminalizujących ten niejasno zdefiniowany „antysemityzm”. Burghardt uważa, że jako antysemityzm będzie interpretowana „wszelka krytyka Żydów lub państwa Izrael” (jak widać w klipie). Uważa, że należy przeciwko temu protestować. "Gdy lód zostanie złamany, dalsze ograniczenia wolności słowa będą o wiele łatwiejsze. Mają one na celu usunięcie pierwszej poprawki, tak jak się to stało w przypadku drugiej poprawki. Co będzie następne?" - pyta Burghardt.

 

-------------------------------------

Polonia amerykańska jest aktywna w obronie polskich interesów. A my?

 

Appendix: www.youtube.com/watch

 

KOMENTARZE

 • A co my?
  Piszemy, informujemy bo tyle możemy. Gdybyśmy nawet chcieli zrobić demonstrację przed ambasada USA i Israela to nie pozwolą.
  Sprawą zajął się już Sakevycz, poleciał do USA, żeby szkodzić.
  Jeśli, nie daj Boże, PiS zostanie na drugą kadencję to możemy być pewni, że te uroszczenia zaniosa w zębach i na kleczkach. Po to tu są.
  Pozdrawiam Szanowna :)
 • No pan Spula może nie zdążyć z usunięciem Polski z ustawy JUST 447 ,gdyż jak pamiętamy pan Pompeo podczas ostatniej w Polsce
  zażądał przyspieszenia prac nad realizacją ustawy JUST447??No i I pani Żorżeta także naciska????po wakacjach ma być sprawozdawane w Senacie lub DEPstate ,zaawansowanie realizacji tejże ustawy.

  https://t.co/0jjvtYa0Q3
  Poza tym "emisariusze" w osobie pana Smakiewytza z pewnej gazety antypolskiej ryją doły pod akcjami Polonii!
 • Tv wRealu24 będzie transmitować protest Polonii z USA.
  https://pbs.twimg.com/media/D28WDEGXQAATLsq.jpg

  https://youtu.be/gTnbGhOJzFY
 • taka to prawda
  Każda nieoficjalna czyli nierządowa próba Polaków przeciwstawienia się
  jak by nie było amerykańskiej a nie polskiej ustawie powoduje skutek odwrotny czyli złudnie uznaje iż ustawa amerykańskiego prawa 447
  "tak jakby" obowiązuje obywateli Polski jak i suwerennej Polski czyli suwerenne państwo polskie podlega prawu amerykańskiemu. Jest to kompletny absurd. Tak zachowują się państwa i narody podległe.
  Tu nie ma o czym rozmawiać. Ustalenia amerykańskich sądów obowiązują tylko w USA a jak komuś coś się nie podoba niech Polskę zbombardują.
  Każdy może sobie pisać co chce i do woli. Nie wiem czy Polacy to zrozumieją ale to polski rząd ma w tym temacie ostateczne słowo. Musi, za wolą narodu powiedzieć amerykańskiej ustawie "WON". To nie jest prawo polskie lecz innego państwa. To tu powinno postawić się nacisk.
  To rząd polski nie powinien współpracować jako podmiot podrzędny prawu USA. Nie chcecie acta 447 pokażcie pięść w stronę polskiego rządu a nie skomlecie bo ktoś tam coś tam w obcym gabinecie wymyślił. To w Polsce rozgrywa się rozwałka kraju. Zdecydowana większość deweloperki należy do firm izraelskich, woda należy do firm izraelskich. Nawet parki wodne i rozrywki należą do firm izraelskich które drenują polskie pieniądze do Izraela a wy zawracacie sobie dupę jakąś tam ustawą która w Polsce nie obowiązuje. "Wyczyśćcie" polską ziemie a obcym i to wrogim ustawom pokażcie środkowy palec. Tak powinni postępować ludzie
  wolni i suwerenni.
  Naciski Poloni? kamaaaaan....
 • @Stara Baba 16:40:15
  Babo, masz rację i nie masz. Wiesz doskonale jak zachowują się jankesy wobec swoich wasali i tych co nie chcą się im podporządkowac.
  Gdybyśmy mieli polski rząd a nie Popis to owszem ale nie mamy.
  Takie protesty mogą spowodować chociaż to, że więcej Polaków o tym planowanym skoku się dowie. A to już coś.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:59:53
  Mam rację Panie Ruszkiewicz. "Gdybyśmy mieli polski rząd" - to go zorganizujcie. Ameryka czy Izrael na pewno tego za Polaków nie zrobi.
  To że więcej Polaków będzie o tym wiedzieć, przy biernej ich postawie,
  nic nie zmienia. To o czym piszę nie jest moją megalomanią, to jedyna prawda. Każdy może sobie pisać ustawy jakie chce. Na to mamy najmniej wpływu. To od polskiego rządu i Polaków zależy czy będą podporządkowywać się obcym prawom jak zwykli tchórze i wasale.
  No ale kto wie, może Polacy wolą dostać amerykańskie wizy gdzie ogólnie rozpatrując standard życia zwykłego śmiertelnika jest gorszy niż w dzisiejszej Polsce w zamian za własną podległość niż być panem w swoim domu.
 • Cały pogrzeb na nic.
  W 1939 roku elity sanacyjne doprowadziły do tego, że Polska wylądowała w dole z wapnem. Zgodzili się aby nas spalić. Sami uciekli do swoich przełożonych z różnych lóż na zachód. I cały pogrzeb na nic. Dziś, prawie 80 lat po zadanej śmierci Narodowi polskiemu to my jesteśmy uznani za morderców i złodziei Żydów i ich ,, majątków,,. A dzisiejsze ,,elity,, robią dokładnie to samo
 • dodatek do mojego pierwszego wpisu
  Dodając do mojego pierwszego wpisu, ponieważ to Izraelici (Żydzi) trzymają polską deweloperke w rekach, zobaczycie że zrobią wszystko aby za 5~15 lat uznać iż bloki z wielkiej płyty muszą być rozebrane gdyż zagrażają życiu ich mieszkańcom. Ponad 10 milionów ludzi będzie musiało
  się z bloków wynieść i szukać innego zakwaterowania, kupując u tychże żydów oczywiście nowe mieszkania. To jest dopiero tragedia i przewałka a nie jakieś tam obce, nieprawomocne w Polsce ustawy. Niedługo, wprowadzą także podatek katastralny po którym nawet do 10% ludzi po prostu zbankrutuje gdyż nie będzie ich stać na utrzymanie domów czy też mieszkań. W Polsce naprawdę jest co robić.
 • @Stara Baba 17:30:34
  Problemem Polski jest to, że nadzór obszaru nad Wisłą sprawują agenci obcych państw, że Stanami Zjednoczonymi na czele. Tak jest od co najmniej drugiej połowy lat 80tych, kiedy część bezpieki i cywilnej i wojskowej przewerbowywało się do nowych sojuszników. Po drugie, Polacy są bardzo podzieleni, co bardzo utrudnia zorganizować Polski rząd. Jest jeszcze 5ta kolumna Żydowską, która robi ,,swoje,,
 • @Stara Baba 17:30:34
  "sobie zorganizujcie" Kpisz czy o drogę pytasz? Czemu wy w Ameryce sobie nie zorganizujecie? Żydki wymachuja USA jak chcą.
 • @trojanka 16:19:16
  Słuszne uwagi.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:17
  Napisałem mu dlaczego. Tylko z racji pobytu w USA może nadmierne ,,wierzy,, w demokrację.
 • @trojanka 16:32:15
  Wielkie dzięki za info.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 16:08:20
  Jest niewątpliwie dziwny dysonans między np. aktywnością Polonii a milczeniem rządu. To jest denerwujące, że nie wiadomo jakie stanowisko zajmie polska władza.
 • @Rebeliantka 19:02:37
  Wbrew pozorom nie jest to takie dziwne. Rząd jeździł na ,, sesje wyjazdowe,, do Izraela. Zarówno Tusk, jak i Kopacz, jak i Szydło, a Morawiecki ,,bawił,, na różnych szabasowych kolacjach i spotykał się z podejrzanymi rabinami. Duda spotykał się z przedstawicielami ŚKŻ w Polskim konsulacie w Nowym Jorku. Także ,, sfery rządowe,, coś Żydom obiecały. Chyba nietrudno zgadnąć co.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:17
  Absolutnie nie kpię i nie żartuje. Polacy nie uciekną od odpowiedzialności. Wszystko jest w rodaków rękach i nikt nic za nich nie zrobi. Jeżeli nie będą chcieli przejąć sterów we własnym państwie nawet gdy trzeba będzie upuścić trochę krwi niech nikt się nie dziwi że obca hołota po salonach się peta! Co do USA, tu Amerykanie tym się nie przejmują. Ja także tym się nie przejmuje kto tym krajem rządzi. Większości jest wszystko jedno kto nimi rządzi ale dla tego że jest to kraj emigrantów i żadnej "pradziadów czy ojcowizny" tradycji tu nie ma. Tak więc porównywać Polski i USA nie należy.
  Inne państwo, inne wartości i inne obyczaje.
 • @Rebeliantka 19:02:37
  Jaki dysonans? Przy okazji poprzednich protestów Polonii wysłali Magierowskiego, żeby pacyfikowal działania. Był dobry więc w nagrodę został ambasadorem w Israelu.
  PiS to banda zdrajców. Ci co na nich teraz zagłosuja też.
 • @Stara Baba 20:00:10
  Oczywiście, że nie można. USA to zbierania a nie żaden naród. Miałem jednak na myśli ogromne wpływy jakie ma rasa koczownicza tam i w Polsce. W Polsce obstawiaja wszystkie konie.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 18:53:17
  Ostatnie zdanie jest trafną konkluzją. Amerykanie przewiozą się na tym.
 • @Stara Baba 20:00:10
  Masz rację, że Polacy nie uciekną od odpowiedzialności.
 • Warto przeczytać
  http://niepoprawni.pl/blog/jacek-km/protokoly-medrkow-nowej-zawodowki-i-protest-polonii
 • Roman z USA napisał do mnie
  Rebeliantko,

  Roman z USA - 1 Kwietnia, 2019 - 04:17
  nie ma różnych koncepcji działań Polonii w sprawie ustawy S447. Prezes KPA Frank Spula uważany jest przez Polonię za zdrajcę, któremu na Polsce nie zależy. Gdy Polonia w marcu ubiegłego roku informowała w Waszyngtonie Kongresmanów o bezprawności ustaw HR1226 i S447, którą później podpisał D. Trump, Frank Spula w dzień przed wyjazdem Polaków do Waszyngtonu wycofał swoje poparcie dla akcji, przyjęto to i zresztą słusznie za sabotowanie akcji.

  Podobnie zachował się także Tomasz Sakiewicz odwołując poparcie Klubów Gazety Polskiej dla akcji Polonii. List prezesa Spuli w sprawie niedzielnej demonstracji jest skandaliczny, przekręca on fakty i nawołuje do bezskutecznych akcji. Co dało informowanie kongresmanów i senatorów, a także prezydenta D. Trumpa już wiemy.

  Najgorsze jest to, że obecny rząd, jak i ta totalitarna opozycja są zgodni co do tego, że o tej sprawie nie wolno mówić w mediach, a nawet należy kłamać i ją bagatelizować. Czyżby już coś obiecali organizacjom żydowskim, a może nawet podpisali cyrograf o czym dowiemy się dopiero po wyborach?Pozdrawiam

  Źródło: http://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/rozne-koncepcje-dzialan-polonii-wobec-ustawy-447

  -----------------------------
  Roman ma niewątpliwie rację, że działania legalistyczne nic do tej pory nie przyniosły, więc można domniemywać, że nadal nic lub niewiele to da.

  Wielki szacunek dla Polonii za zorganizowanie protestów.

  A w Polsce .... cisza.
 • Ja się pytam -
  czy czarci pomiot potrzebował jakiejkolwiek ustawy uchwalonej przez grandziarzy za wielkiej wody - aby po 1989 roku rozpirzyć Polskę na cztery wiatry wraz z jej dorobkiem wypracowanym przez lata za tamtej komuny - przez cały naród?
  Wniosek?
  Ta ustawa - 447 - ma chyba odwracać uwagę tubylców od tego,że czarci pomiot robi im koło zadków nieprzerwanie od 1989 roku do nadal.
 • @demonkracja 13:24:14
  Cel tej ustawy jest inny, chociaż skutki synergetyczne z tym, co się działo po 89 roku.
 • @demonkracja 13:24:14
  Nie odwracać uwagę, tylko masz płacić szlachcie jerozolimskiej za wszystko: Za czynsz, bo przejmą nieruchomości, za wodę, ponoć wodociągi już przejmą, za gaz, bo energonośniki będą z USA, za wchodzenie do lasu, bo lasy też przejmą. Po to wstawili Dudę i PiS na fasadzie, aby naród głupi wszystko kupił.
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 20:22:40
  "PiS to banda zdrajców. Ci co na nich teraz zagłosują też."
  PIS to jednak solidaruchy...głosujący na pis też.
  A prosiłeś by nie krytykować solidaruchów bo to nie tylko zdrajcy ale też szczerze patriotyczni pożyteczni idioci.

  I to jest prawda. Pojęcie "pożytecznego idioty" łatwiej strawić gdy napiszemy zamiast tego np "głupcy" .. a może "ludzie prości zmanipulowani"...to wszystko określenia jednoznaczne.

  PIS moim zdaniem ma dwie twarze .. która jest prawdziwa ?
  Jedna na pewno szkodzi Polsce a druga pomaga ludziom.

  Prawdziwą twarz PIS zobaczymy wtedy gdy globalna mafia żydowska się zachwieje ... wtedy polityka zagraniczna PIS powie nam jaka jest prawdziwa twarz PIS... PIS może nie być tak homogeniczny jak to wynika z twardej dyscypliny.
 • @Oscar 17:21:06
  Chyba znowu najadłeś się czegoś zepsutego. KTO normalny może popierać PiS???? Bo dają 500+ z pieniędzy, jakie i tak WSZYSCY podatnicy płacą? Albo jakie pożyczą od żydowskich lichwiarzy?!?! Co też WSZYSCY podatnicy będą musieli spłacać!!! Przecież oni sabotują akcję Poloni w USA wysyłając tam to banderowskie ścierwo Sakiewicza!!!! Tak jak przed rokiem wysłali Magierowskiego w tym samym celu.
 • @zbig71 17:35:15
  Pan patrzy na PIS a ja patrzę na dzieci Polskie których jest za mało.
  Takie przekierowanie podatków uważam za bardzo potrzebne.. ale oczywiście nie na kredyt u lichwiarzy..
  PIS to tylko politycy ważne są Polskie dzieci... i starsi też.
  Po to jest Polska by Polakom żyło się lepiej... to jedyny cel władzy który akceptuje..i popieram gdy go realizują a potępiam gdy działają wbrew tym celom.
 • @Oscar 18:34:32
  Byliśmy na Ty, a teraz na pan ?
  Nie zabierać Polskim rodzinom pieniędzy i nie trorzyć za to fikcyjnych stanowisk. To będą rodziły się dzieci. Polskie. A nie czekać na socjale które państwo da, a po następnych wyborach to skasuje, bo ni ma pieniędzy w budżecie.....
 • @Stara Baba 18:11:49
  Myli sie Pan/I ta ustawa jak najbardziej nas dotyczy!!!] Polonia nie robila by rabanu jakby to nas nie dotyczylo,!s
 • @K54 20:08:25
  :-) Po pierwsze ja także jestem Polonia. Po drugie, ależ oczywiście że nas dotyczy. Nigdzie nie mówiłem że nas nie dotyczy. Prawo to jednak nie jest prawem polskim i Polski według żadnego prawa to nie obowiązuje. Teraz jednak wszystko zależeć będzie od polskiego rządu czy będzie sprzedajny oraz od samych Polaków czy właściwie w Polsce na te obce i wrogie ustawy zareagują. Tylko od Polaków i Polski zależy a nie od USA czy żydzi będą Polskę okradać czy nie. Taka jest cała prawda i trzeba to sobie głośno powiedzieć. Tylko Polacy mogą sprzedać swój własny kraj. Wróg może na nas jedynie militarnie napaść. Tej prawdy wszyscy jednak unikają jak ognia. Lepiej jest wmówić sobie samemu że to nie ja to oni aniżeli bić się w pierś "moja wina". Prawda jest diametralnie inna. Jeżeli coś się stanie i żydzi nas jeszcze więcej niż to było okradną, będzie to Polaków mieszkających w Polsce wina. Innej prawdy nie ma.
 • @Stara Baba 22:20:50
  Tak zgadzam sie z Panem,ze Polacy w kraju powinni dzialac,ale Pis tez mowi,ze nas to nie dotyczy ustami Ministra Spraw Zagranicznych tak,ze oni sa zdezorentowani,co jest ciekawa w tej sprawie ,ze zadne media o tym protescie w Polsce nie mowia.My Polacy mieszkajcy w Stanach tez mozemy wyrazac swoje nie zadowolenie z decyzji Prezydenta Trumpa na ktorego oddalismy swoje glosy..

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej