Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Wywiad, którego nie można przeoczyć

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Cytuję europosła Dobromira Sośnierza.

 

Jest Pan zwolennikiem wyjścia Polski z Unii Europejskiej?

Zdecydowanie tak. Pomysł reformy Unii to tylko szkodliwe mrzonki. Tego toksycznego związku naprawić się nie da. Wytworzyły się ośrodki władzy, które muszą działać tak, jak robią to teraz. To biurokracja, z technokracją natrafiające na podatny grunt polityków, którzy przychodzą tam, by czymś zabłysnąć. Już w tej chwili ułożony jest plan sesji na rok 2020. Parlament nie został jeszcze wybrany, a już ktoś mu powiedział jak będzie obradował. Wszystko przygotowane jest po to, by wyrobić normę. Przeciwstawienie się temu, to walka nie do wygrania. Czekanie na zmiany może trwać dziesiątki lat, a w tym czasie to nie my reformujemy Unię, tylko Unia nas. Zmierza to w bardzo niebezpiecznym kierunku. Integracja przyspiesza i rozszerzana jest na kolejne dziedziny. W tej chwili budujemy już armię europejską. Po cichu, małymi kroczkami i to przy wsparciu polityków PiS-u. To prof. Krasnodębski był autorem sprawozdania nt. funduszu obronnego. Wiadomo czym to się skończy. Przestaniemy mieć samowystarczalną armię. Jeżeli zaczniemy się dzielić zadaniami, to skończy się tym, że Niemcy kupują czołgi, a my łopaty. Okaże się, że jesteśmy bez majtek.
 
 
 

KOMENTARZE

 • Też podzielam pogląd, że:
  Pomysł reformy Unii to tylko szkodliwe mrzonki. Tego toksycznego związku naprawić się nie da.
 • Margaret Thatcher miała rację
  Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów (cytat)
 • @Rebeliantka 11:49:32
  A jak nazwać wstąpienie do niej?

  5*

  Ukłony
 • @Jasiek 11:51:35
  Wpadnięciem pułapkę. My chcieliśmy do Wspólnoty Narodów Europy, a nie Unii.

  Unia powstała 1 listopada 1993 na mocy podpisanego 7 lutego 1992 traktatu z Maastricht jako efekt wieloletniego procesu integracji politycznej, gospodarczej i społecznej. W 2007 roku podpisano Traktat Lizboński, który obowiązuje od 1.12.2009 r. Od tego czasu Unia Europejska funkcjonuje jako organizacja międzynarodowa (w międzynarodowoprawnym tego słowa znaczeniu).

  A negocjacje Polski ze Wspólnotą zaczęły się dużo wcześniej.

  Oficjalne rokowania rozpoczęto 22 grudnia 1990 roku zakończone podpisaniem 16 grudnia 1991 Układu europejskiego ustanawiającego stowarzyszenie między Rzeczpospolitą Polską a Wspólnotami Europejskimi i ich państwami członkowskimi. Jednocześnie wraz z Układem europejskim Polska podpisała cześć handlową układu ujętą w tzw. Umowie przejściowej, obowiązującej od 1 marca 1992 roku.

  Układ europejski z Polską zaczął obowiązywać 1 lutego 1994 roku, trzy miesiące po wejściu w życie Traktatu o Unii Europejskiej.
 • Warto przeczytać
  Cytuję:

  Brakuje nam solidnej debaty o Unii Europejskiej, a w każdym razie takiej debaty, z której coś by wynikało. Z jednej strony mamy naiwną wiarę w to, że w Unii wszystko gra. Z drugiej zdarzają się niezłe diagnozy patologii unijnego systemu władzy – ogromnej biurokracji, uwikłania urzędników w niejasne biznesy, braku demokracji, siłowego forsowania rozwiązań odbierających kompetencje państwom członkowskim etc. – ale nie ma konkretnego planu reformy. W Europie coraz więcej jest eurosceptyków, ale brakuje im jasnej wizji tego, co chcieliby osiągnąć.

  Tymczasem Unia się przekształca, choć dzieje się to w typowy dla niej sposób – nietransparentny i chaotyczny. A to Jean-Claude Juncker pokaże kilka scenariuszy rozwoju sytuacji, a to Angela Merkel stwierdzi, że państwa powinny rezygnować ze swoich kompetencji, a to Emmanuel Macron wymyśli osobny budżet dla strefy euro już od 2021 r. A równolegle unijne instytucje łamią własne zasady, walcząc z krajami, które nie chcą superpaństwa ze stolicą w Brukseli. Nikt oficjalnie nie prezentuje spójnej wizji przyszłości, ale zmiany zachodzą.

  Co w tej sytuacji powinni zrobić Polacy? Obawiam się, że propozycji nie usłyszymy. W czasie kampanii opozycja będzie krzyczeć o pisowskim polexicie, a PiS – zapewniać na wszelkie sposoby, że jest za Unią i czasem puszczać oko do bardziej eurosceptycznych wyborców. A po wyborach zajmiemy się czymś innym.

  Źródło: https://www.gosc.pl/doc/5186401.Polexit-i-reforma
 • @Rebeliantka 12:17:00
  Po wyborach zajmą się realizacją ,,zwrotu,, czyli wymuszenia rozbójniczego , jakiego od Polski żądają Żydzi i Amerykanie. I na co naciskał M Pompeo 14 Lutego w Warszawie, w czasie konferencji blisko wschodniej( czytaj anty irańskiej i antypolskiej jednocześnie). Także na brak zajęć nie będą szabesgoje z PiS narzekać.
 • @zbig71 12:56:18
  Prosta ekstrapolacja wskazywałaby na fakt, że jesienią nastąpi zaostrzenie żydowskiej presji na Polskę ws tzw. roszczeń. Przedsmak tego już mamy.

  No chyba, że nastąpi jakaś gwałtowna zmiana w sytuacji geopolitycznej na świecie.

  Czy mocna pozycja w PE dawałaby szansę na lepszą obronę przed bezzasadnymi roszczeniami? Może. To kwestia woli i kompetencji oraz struktury politycznej PE, która ukształtuje się po maju.
 • @Arjanek 13:53:47
  Co ty opowiadasz. Oto ostatnie przemówienie Sośnierza w UE:

  Oto ostatnie wystąpienie w tej kadencji, do niemal całkowicie pustej sali, już po końcowych głosowaniach. To uzasadnienie mojego głosu przeciwko wnioskowi o rozporządzenie dotyczące kolejnych substancyj, których UE chce zakazać, choć jeszcze nie wie jakich i dlaczego. To że się na czymś nie znamy, nie znaczy przecież, że nie możemy tego uregulować. Wystąpienie wykorzystałem trochę do odbiegnięcia od tematu i krótkiego podsumowania tej kadencji.

  Bo pycha tych ludzi nie ma granic. Wydaje im się, że w momencie wyboru na posła, spływa na nich jakaś szczególna łaska nieomylności i wszechwiedzy, która pozwala im wypowiadać się na każdy temat. Ale naprawdę trudno zrozumieć to dobre samopoczucie w zderzeniu z faktami.

  Oto podsumowujemy kadencję, w której po raz pierwszy Unia się skurczyła. Mamy stagnację gospodarczą, konflikty między krajami członkowskimi, kilka otwartych wojen między Unią a poszczególnymi rządami. Mamy bezprecedensowy spadek poparcia dla integracji i wizję utraty władzy przez rządzącą od zawsze koalicję „chadeków” z socjalistami. Mamy niegasnący kryzys migarycyjny i demograficzny, paskudnie rozgrzebaną sytuację w krajach arabskich, wojny celne z USA i Chinami i stertę rezolucyj, z których nigdy nic nie wyniknęło oprócz rosnącej irytacji naszym ciągłym mędrkowaniem.

  Więc z czego jesteście dumni, głupcy ? Z szalonego projektu, który zaprzeczył całemu dziedzictwu Europy i zaoferował w zamian tylko pustkę ? Jakie nasze osiągnięcia pozwalają nam cały czas pouczać cały świat, jak powinien układać swoje sprawy ? W czym, poza pouczaniem, jesteśmy tacy dobrzy ?

  Jesteśmy wymierającym kontynentem, który próbuje swój katastrofalny eksperyment społeczny wyeksportować na cały świat, żeby zagłuszyć wyrzuty sumienia z powodu tego, jak zabił u siebie najpiękniejszą i najpotężniejszą cywilizację i wymordował miliony nienarodzonych dzieci. Jesteśmy kontynentem, który stracił tożsamość i próbuje zaprojektować nową poprzez dekrety obłąkanego Parlamentu.

  Bo im głupsza ideologia, tym bardziej nachalnie próbuje przekonywać innych — ponieważ przeczuwając podskórnie swoją głupotę, ratuje się społecznym dowodem słuszności. No bo jeśli jesteśmy w stanie przekonać innych, obojętnie czy prośbą, czy groźbą, do naśladowania naszej głupoty, to może ona już nie jest aż taka głupia...

  Dlatego jesteśmy jak Świadkowie Jehowy świata polityki, dlatego pukamy do każdych drzwi ze swoimi broszurami o demokracji i prawach podstawowych. Jesteśmy sektą wariatów, którzy korzystają z wypracowanej przez przodków potęgi, żeby zmusić wszystkich do uległości, tak żeby nie było dokąd uciekać, żeby żaden przykład odmienności nie raził w oczy i nie pokazywał, że jednak można inaczej.

  Nie uważam, żeby Europa z milionami pomordowanych w ramach aborcyjnego holokaustu była lepsza od kolejnych krajów, które poucza. W oczach reszty świata to my jesteśmy dzikusami zjadającymi własne dzieci i jeszcze perwersyjnie próbującymi narzucać to zboczenie całemu światu.

  Aborcja, promocja zboczeń seksualnych, upaństwowienie emerytur i rozbijanie więzi rodzinnych, etyka samorealizacji w miejsce etyki obowiązku, ateizm, nihilizm, totalny regulacjonizm, biurokracja... — to mają być europejskie wartości nowej generacji. I jaki jest efekt ? Co wyhodowaliśmy na takiej glebie ? Zdegenerowany klub seniora kolonizowany przez barbarzyńców, którzy nim pogardzają.

  System społeczny który się nie reprodukuje, zostanie zastąpiony innym. Eksperyment polegający na zerwaniu ze wszystkim, co zbudowało Europę, kończy się jej upadkiem. Ateistyczno-socjalistyczna Europa nie potrafi się reprodukować, więc musi zarazić innych swoim trądem, bo inaczej sama zostanie nakryta czapkami — albo raczej turbanami. Lewactwo zniszczyło Europę i chce zniszczyć świat. Ale w drodze naturalnej selekcji zostanie wyeliminowane jako pomyłka historii, Szkoda, że stanie się to kosztem upadku Europy i triumfu islamu.

  Wjechaliśmy w ślepą koleinę dziejów. Stajemy się właśnie ciekawostką, na której przykładzie kolejne pokolenia będą się uczyły, do czego prowadzi socjalizm, biurokracja, inżyniera społeczna i państwowy ateizm. Nic dobrego już z tego nie wyniknie.

  Europa jest trupem. A z trupami lepiej nie siedzieć przy jednym stole. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej.

  ____________________

  Sprawozdanie w sprawie wniosku dotyczącego rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady dotyczącego trwałych zanieczyszczeń organicznych (wersja przekształcona) (COM(2018)0144 - C8-0124/2018 – 2018/0070(COD)) Komisja Ochrony Środowisk i Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności Sprawozdawczyni: Julie Girling http://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-8-2018-0336_PL.html#title2%C2%A0

  Parlament Europejski
  Strasburg, 18 IV AD 2019
 • @Arjanek 14:29:11
  A co Sośnierz ma wspólnego tymi ludźmi i ich ideami?
 • @Arjanek 14:29:11
  Chyba coś mylisz.

  Sośnierz kandydował z "Wolności", która jest partią konserwatywno-liberalną i eurosceptyczną. To prawda, że od stycznia 2018 ugrupowanie należy do konserwatywno-libertariańskiego Międzynarodowego Sojuszu Partii Libertariańskich, ale zapominasz o ich konserwatywnym nachyleniu.
 • @Arjanek 14:29:11
  Ze statutu "Wolności":
  1. Partia dąży metodami przewidzianymi w Konstytucji RP do realizacji poniższych celów:
  odbudowy podstawowych wartości naszej kultury i cywilizacji łacińskiej oraz chrześcijańskich fundamentów moralnych społeczeństwa,
  budowy Państwa Prawa, sprawiedliwych i sprawnych rządów opartych o zasadę pomocniczości,
  realizacji odwiecznych dążeń człowieka do Wolności,
  poszanowania własności prywatnej obywateli i owoców ich pracy,
  zabiegania o realizację polskiego interesu narodowego na arenie międzynarodowej i optymalnych warunków rozwoju Rzeczypospolitej Polskiej,
  umocnienia roli rodziny oraz tworzenia sprzyjających warunków dla jej rozwoju.
 • @Rebeliantka 14:38:34
  Link do strony Sośnierza w PE:
  http://www.europarl.europa.eu/meps/pl/192298/DOBROMIR_SOSNIERZ/home#mep-card-content
 • @Arjanek 14:29:11
  Idąc twoim tokiem myślenia to należy też odrzucić nacjonalizm. Gdyż pierwszymi nacjonalistami na świecie byli Żydzi.I taka jest logika Twoich antypolskich wpisów.
 • @Arjanek 16:18:38
  Nie wiem o co Ci chodzi. Masz coś przeciwko własności i sprawiedliwości?

  A może jesteś za niewolnictwem na lewacką modłę?

  Przeczytaj i zastanów się, czy aby nie jesteś dziwacznym fanatykiem. A rebours. Ale fanatykiem.

  https://wpolityce.pl/polityka/443735-ujednolicenie-myslenia-czyli-scruton-i-obskurantyzm-lewicy
 • @Arjanek 16:18:38
  Ten plakat to wrzutka. Po co to dajesz, skoro nie ma nic wspólnego z rzeczywistością?
 • @Arjanek 17:54:56
  Konkretnie to co masz przeciwko Sośnierzowi?
 • @Arjanek 17:57:13
  Nie znałam tych faktów.

  Uważasz zatem, że marksiści kulturowi są usprawiedliwieni?
 • @Arjanek 19:24:15
  Przykro mi. Nie rozumiesz słowa pisanego. Mój tekst nie był o Scrutonie. Dotyczył konieczności rozwiązania UE. Sośnierz dobrze argumentuje.
 • @Arjanek 19:16:36
  Nie zajmuję się promocją żadnego kandydata. Ale śmieszy mnie Twoja panika.
 • @Arjanek 19:16:36
  //to od razu wiem z kim mam do czynienia//

  Czy Ty nie masz ciężkiej fobii? Bo druga możliwość, to brak zdolności logicznego rozumowania. Trzecia - zła wola.

  A może masz dzisiaj po prostu zły dzień? Tą ostatnią możliwość widziałabym najchętniej.

  Pzdr.
 • @Rebeliantka 12:14:13
  "My chcieliśmy do Wspólnoty..."

  Z tym "My" to przesada. Nawet taki ułomny parobek (rodzaj wieśniaka - mniej majętnego niż biedny chłop ;-) ) jak ja wiedział, że szkopy coś zamącą. I kuźwa, miałem niestety rację :-(

  @---->>>>>>>>>>>-----------------------------------
 • @Jasiek 21:27:48
  Słusznie, to brak precyzji. Powinno być:

  "my" w znaczeniu "ci, którzy głosowali za wstąpieniem", czyli większość głosujących.

  Przy frekwencji 58,85%, "za" głosowało 77,45%. Czyli tak naprawdę około 45% uprawnionych.

  Jeśli nie było oszustw wyborczych :(
 • @Rebeliantka 21:49:15
  "Jeśli nie było oszustw wyborczych :("

  Na moje wyczucie były. Byłoby dziwne gdyby szkopy nie wykręciły jakiegoś numeru. Ale to tylko moje widzimisię. Jakoś tam umocowane w historii.

  Dobrej nocy.
 • @Arjanek 17:54:56
  "Nie nie mam nic przeciwko własności i sprawiedliwości.

  Ale jestem przeciwny //wolności, własności i sprawiedliwości// w takiej konfiguracji."

  Tak czułem, że ktoś wykona "aj! waj!"
  Ale żeby Szanowny Ajranek? Tego się nie spodziewałem ;-DDD

  Pozdro!
 • @Arjanek 17:54:56
  A dlaczego? Jesteś mentalnym niewolnikiem?
 • @Arjanek 19:16:36
  Co masz przeciwko? Zbyt trudne pytanie?
 • @Rebeliantka 20:39:45
  To mentalny PiSuar. Chce zniechęcić do głosowania na Konfederację i za to mu płaca
 • @Arjanek 08:01:56
  Mówisz o Hitlerze?
 • @Wican 09:23:26
  Że przeszkadza mu Sośnierz, to oczywiste. Nie wiem jednak, jakie ma polityczne sympatie. Nie ujawnił tego pod tą notką.
 • @Wican 09:23:26
  Poza tym notka nie jest promocją żadnego z kandydatów. Zawiera opinię co bezsensowności naprawiania Unii.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej