Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Czy tylko 85% mienia bezspadkowego dla Polski?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziwne wypowiedzi posła Waszczykowskiego na stronie Radia Maryja. Przeanalizujcie sami.

 

 

 Tutaj link do tej wypowiedzi:

 
 
Niezrozumiała wypowiedź jest tutaj:
Jak dodał, w tej kwestii dochodzi jeszcze problem tzw. mienia bezspadkowego, które ze wszystkimi normami prawnymi przechodzi na Skarb Państwa.
– Państwo nie ma obowiązku poszukiwać kogoś, kto mógłby ewentualnie zająć się zagospodarowaniem tego mienia. Oczywiście może je potem sprzedać. Tutaj organizacje diaspory żydowskiej – niektóre też z Izraela – sugerują, że być może część tego mienia bezspadkowego mogłaby zasilać fundusze organizacji np. osób socjalnych, które przetrwały Holocaust, ale są teraz w trudnym położeniu materialnym. Jest to swego rodzaju miękki lobbing na rzecz stworzenia takiego mechanizmu – powiedział były minister spraw zagranicznych.
– My uważamy, że na razie nie stać nas na tworzenie takich funduszy, ponieważ jesteśmy za biedni. Większość mienia, które zostało wtedy niesłusznie zabrane, należy się Polakom. 85 procent uprawnionych do tego, aby uzyskać rekompensatę za utracone mienie, to są Polacy – akcentował Witold Waszczykowski.
 
 
Dlaczego tylko 85%? Rząd chce negocjować w sprawie jakichś 15%? O co tu chodzi?

 

KOMENTARZE

 • Autorka
  Pan Waszczykowski mówi głupstwo za głupstwem - być może jest to celowe działanie dla wprowadzenia jak największego zamieszania w przedmiocie sprawy.

  Pierwsze głupstwo dotyczy podpisu lub braku podpisu Bartoszewskiego. Wg oficjalnego stanowiska (z 2011 roku) Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Biura Prezesa Rady Ministrów ds. Dialogu Międzynarodowego reprezentowanego przez dyrektora Krzysztofa Miszczaka Polska tej deklaracji nie podpisała. Taką odpowiedź na swoje pisma do Władysława Bartoszewskiego otrzymał dr Zbigniew Kękuś.

  Po drugie: to czy Polska podpisała, czy nie, tę deklarację nie ma żadnego znaczenia. Ustawa 447 JUST mówi o krajach UCZESTNICZĄCYCH w konferencji w Terezinie.

  Wypadałoby, żeby były minister SZ takie rzeczy wiedział...

  Ale w przytoczonym przez Panią fragmencie głupstwo goni głupstwo, tak że można by podejrzewać, że Waszczykowski udziela wywiadu w malignie.

  Zaczyna słusznie stwierdzeniem, że mienie bezspadkowe przechodzi na własność państwa. I na tym powinien skończyć.

  Bredzenie zaczyna się, kiedy mówi, że państwo nie ma obowiązku poszukiwania "kogoś, kto mógłby ewentualnie zająć się zagospodarowaniem tego mienia." Wynika z tego,że w Polsce faktycznie są jakieś nieprzebrane zasoby niezagospodarowanych nieruchomości, które stanowią obciążenie właściciela, czyli państwa. I właściwie, gdyby tylko zgłosili się jacyś chętni do zagospodarowania tego mienia,to państwo poczułoby ogromną ulgę.

  No i oczywiście organizacje przemysłu holokaustu są chętne...

  Dorabiają do tego szczytne uzasadnienia, za którymi kryje się chęć bezprecedensowego ograbienia Polski. Ale o tym już pan Waszczykowski nie mówi.

  Jego brednia wchodzi za to na kolejne piętro: "My uważamy, że NA RAZIE nie stać nas na tworzenie takich funduszy, PONIEWAŻ JESTEŚMY ZA BIEDNI."

  To stwierdzenie oddaje prawdę co "patrioci" z PiS-u nam szykują. Oni już się poddali i przyznali grabieżcom rację.

  A tym stwierdzeniem o 85% wprowadza pan W. dalszy zamęt. Żydzi stracili swoje majątki na terenie obecnej Polski, bo zginęli wskutek działań państwa niemieckiego, a nie Polski. Pomijam już fakt, że te wszystkie rozważania wychodzą z RASISTOWSKIEGO punkt widzenia.
 • @Mac.Iek 18:50:48
  //To stwierdzenie oddaje prawdę co "patrioci" z PiS-u nam szykują. Oni już się poddali i przyznali grabieżcom rację//

  Też mam takie wrażenie. I to jest clou sprawy. Reszta, to mniej lub bardziej niejasne próby uzasadnienia tej decyzji.
 • "NA RAZIE" !!!!!
  "My uważamy, że na razie nie stać nas na tworzenie takich funduszy, ponieważ jesteśmy za biedni"

  Proszę zwrócić uwagę na jedno najgłówniejsze słowo w tym zdaniu:
  "NA RAZIE"
  Na razie to nie jest: NIGDY, WCALE, NIE NALEŻY SIĘ, ...
  Z tego zdania wynika że przyjmują na siebie zobowiązanie do zapłaty lecz w późniejszym terminie, gdyż: cyt.: "na razie ... jesteśmy za biedni"
 • @Hades 20:10:02
  Dokładnie tak. Też to zauważyłam.
 • @Hades 20:10:02
  Zwrócę uwagę, że wcale nie trzeba czekać na żaden "późniejszy termin" - zwłaszcza że naszym przyszłym okupantom bardzo się spieszy.

  Rozwiązanie jest dużo prostsze i regularnie praktykowane przez wszystkie bez wyjątku gangi rządzące Polską. Otóż jeśli jesteśmy "za biedni", to nasi najlepsi przyjaciele na pewno nam pożyczą... I już będziemy wystarczająco "bogaci".
 • @Rebeliantka
  Niestety , ale to kretyn na miarę San Escobar , ale wychodzi że i tak najbardziej " kumaty " z ferajny , skoro niedojdzie na taki komentarz pozwolono .Pozdrawiam .Ukłony.
 • @Mac.Iek 20:50:34
  "na pewno nam pożyczą"

  Pod zastaw np. choćby ZŁOTA które RZEKOMO jeszcze za granicami posiadamy
  (tyle że to złoto jest jak YETI - wielu o nim mówi lecz (od dziesięcioleci) nikt go chyba na własne oczy nie widział)
 • @Hades 21:26:44
  Zaborcy wiedzą doskonale .Salut . Ps . No i M.Morawiecki jako srulek też wie gdzie go nie ma .
 • @Mac.Iek 20:50:34
  Farba do produkcji dulara niedroga. Cymes! Wpuścić w ruch drukarki i wziąć se polin z dobrodziejstwem inwentarza, w tym ze sprawdzonymi, trzęsącymi gaciami pomagierami przyjmującymi na grzbiet nienawiść tubylców.
 • To byli obywatele polscy
  Ci żydzi, którzy nie pzostwili spatkobierców, byli obywatelami państwa polskiego, a majątek został wypracowany przy udziale społeczeństwa polskiego. Wszędzie na świecie w takim przypadku własność bezspadkowa przechodzi na skarb państwa. Religia i pochodzenie etniczne w takim przypadku nie mają znaczenia. Ciekawe co by powiedział Izrael, gdyby Polska zażądała przekazania nam bezspadkowego mienia Izraelczyków pochodzienia polskiego? To czy nas stać na zapłatę haraczu, czy nie, jest bez znaczenia. Zachłanność żydowska nie zna granic.
 • @Bogdan Goczyński 22:10:00
  Poza tym przed wojną większość Żydów to była biedota. Wystarczy poczytać przedwojenne gazety. Po wojnie często na podstawie przekrętów (zeznań dwóch tych samych świadków w różnych sprawach i do mienia położonego w różnych miastach) sądy przyznawały majątki szybko potem upłynniane, nieraz kilka razy, aby zamotać rzeczywistego nieuprawnionego pierwszego nabywcę.
  Pewnie dlatego brzydowskie władze na Polin utworzyły przed laty księgi wieczyste w formie elektronicznej, aby każdy mógł sobie w nich szperać.
  Dziwię się, że prawnicy aktualnych posiadaczy nie podnosili zasiedzenia przy tych akcjach wydobywczych. Nie można tego wytłumaczyć inaczej jak celowym oddawaniem mienia, nawet na podstawie wątpliwych dowodów.
 • @Repsol 21:16:28
  Czy ktoś pozwalał, czy sam ujawnił, trudno powiedzieć.

  Wzajemnie pozdrawiam.
 • @Bogdan Goczyński 22:10:00
  Dokładnie tak.
 • @wercia 22:58:03
  Dziękuję za istotne uzupełnienie. Pozdrawiam.
 • Rozwój sytuacji w Sejmie
  W dniu 13.05.2019 r. na sejmowej liście wniesionych projektów ustaw, którym jeszcze nie został nadany nr druku, znajdował się się Poselski projekt ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego.
  http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=3448

  Został wniesiony 7 maja przez grupę posłów Kukiz15 (sygn. MK-020-1311/19). Przedstawicielem wnioskodawców jest poseł Tomasz Rzymkowski.

  Projekt dotyczy ochrony własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami wysuwanymi m.in. w związku z amerykańską ustawą 447 pt. Sprawiedliwość dla pozostałych przy życiu ocalonych w dzisiejszych czasach.

  8 maja projekt skierowano do opinii Biura Legislacyjnego Kancelarii Sejmu oraz do opinii Biura Analiz Sejmowych pod kątem zgodności z prawem UE.

  Ustawa określa sposób postępowania organów władzy publicznej w przypadku zwrócenia się do Rzeczypospolitej Polskiej z roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego.

  Appendix z 14.05.2019 r.

  Projektowi ustawy nadano numer (druk Nr 3448). 15.05. przewidziano w porządku obrad pierwsze czytanie w Sejmie.
  http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/PrzebiegProc.xsp?id=2623DC91CD9FB781C12583FA005E2A86

  Appendix2 z 15.05.2019 r.

  Poseł Rzymkowski podaje, że PiS zdjął z porządku obrad procedowanie ustawy.
  https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-pis-zdjal-z-porzadku-obrad-projekt-ustawy-anty-447/?utm_source=notification&utm_medium=browser

  Poseł Robert Winnicki domagał się w Sejmie wyjaśnień, dlaczego nieoczekiwanie zdjęto projekt ustawy anty-447 autorstwa K’15 z porządku obrad. Prowadzący obrady Marszałek Marek Kuchciński odebrał mu głos i usunął z mównicy.

  https://kresy.pl/wydarzenia/sejm-winnicki-usuniety-z-mownicy-za-pytanie-o-powody-zdjecia-ustawy-anty-447-z-porzadku-obrad-video/?utm_source=notification&utm_medium=browser

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej