Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11269 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Drwią z nas w żywe oczy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher właśnie pouczyła Polaków.

 

            Georgette Mosbacher✔@USAmbPoland

Informacje przekazywane w kampanii Konfederacji są rażąco nieprawdziwe. Szczegóły na temat tzw. ustawy JUST z 2017 (Justice for Uncompensated Survivors Today): https://tiny.pl/t973f  (link is external). Mowa nienawiści przedstawicieli skrajnych organizacji nie zakłóci relacji między sojusznikami.
283  1:49 PM - May 16, 2019
 
Czy ona ma nas za niepiśmiennych idiotów?
Na zalinkowanej przez nią stronie(link is external)są m.in. następujące informacje:
 
Ustawa JUST jest narzędziem umożliwiającym ocenę postępów krajów w wypełnianiu zobowiązań wynikających z deklaracji z Terezina.
Deklaracja z Terezina wzywa kraje, które ją przyjęły, do podjęcia działań dotyczących identyfikacji, zwrotu lub restytucji aktywów bezprawnie zajętych w okresie Holocaustu, w tym:
– zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia, w tym mienia religijnego lub komunalnego;
– zwrotu mienia, bez ustanowionego spadkobiercy, w celu pomocy osobom ocalałym z Holocaustu, które znajdują się w potrzebie;
– dokonania postępu w zaspokajaniu roszczeń obywateli, którzy przeżyli Holocaust i członków ich rodzin.
Ustawa JUST nie wymaga, aby jakikolwiek kraj wypłacał pieniądze pojedynczym osobom, obcym rządom lub międzynarodowym organizacjom z racji zwrotu mienia łącznie z bezspadkowym z okresu Holocaustu.  Intencją Kongresu amerykańskiego w odniesieniu do tej ustawy jest dostarczenie informacji na rzecz rozwiązania tych kwestii.
Przeważająca większość roszczeń obywateli amerykańskich z okresu Holokaustu nie była objęta porozumieniem odszkodowawczym z 1960 roku. W lipcu 1960 Stany Zjednoczone podpisały umowę z Polską, na mocy której rząd polski przejął odpowiedzialność za wypłatę odszkodowań dla obywateli amerykańskich, którzy byli obywatelami amerykańskimi w czasie, gdy ich majątek w Polsce był upaństwowiony przez ówczesny rząd komunistyczny.
Obywatele polscy, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu, a którzy później wyemigrowali do Stanów Zjednoczonych i stali się obywatelami amerykańskimi lub których potomkowie stali się obywatelami amerykańskimi, nie są objęci umową z 1960 roku.
 
A zatem bezsporne jest, że wywierane będą na Polskę naciski, aby "pomagać ocalałym z holocaustu" przy pomocy zwracania "mienia bezspadkowego".
Ponadto - jak widać w powyższym tekście - USA nie podzielają przekonania polskich władz, iż umowa z 1960 roku objęła wszystkich amerykańskich obywateli, których majątek został zajęty w czasach Holocaustu.
 
Czyli, prostoduszne jest przekonanie rządu RP, że nic nam nie grozi, bo:
Zobowiązania do przekazania stosownych odszkodowań z tytułu roszczeń obywateli amerykańskich, zarówno osób fizycznych jak i osób prawnych, ze względu na przejęcie przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych z tym mieniem, określone w Układzie między Rządem PRL a Rządem Stanów Zjednoczonych Ameryki dotyczącym roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, podpisanym w Waszyngtonie dnia 16 lipca 1960 r., zostały całkowicie wykonane przez Polskę.
 
Amerykanie - jak widać - mają inną opinię.
W przypadku kontrowersji amerykańska ambasador pozwala sobie nawet twierdzić, że Polacy posługują się mową nienawiści.
 
Sprawa roszczeń jest wysoce niejednoznaczna, gdyż rząd polski nie udziela satysfakcjonujących wyjaśnień. 
W dniu wczorajszym (15.05.2019 r.) zdjęto z porządku obrad pierwsze czytanie  Poselskiego projektu ustawy o ochronie własności Rzeczypospolitej Polskiej przed roszczeniami dotyczącymi mienia bezdziedzicznego (druk Nr 3448(link is external)).
Wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk uspokaja, że ustawa JUST ACT (447), to wewnętrzny amerykański akt prawny, którego adresatem jest sekretarz stanu USA, a nie rząd jakiegokolwiek innego państwa iże nieporozumieniem jest myślenie, że na jej mocy Kongres mógłby cokolwiek narzucić Polsce
 
 Jednakże poseł Józef  Brynkus twierdzi, że:
Pod uznanie nieuzasadnionych roszczeń żydowskich zostało dobrze przygotowane polskie prawodawstwo w postaci zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2009 roku. Przyjęto w nim, że orzeczenia sądów państw obcych, wydane w sprawach cywilnych, podlegają uznaniu z mocy prawa na terytorium Polski
 
Równie niepokojąca jest niechęć do przyjęcia ustawy proponowanej przez Kukiz15, chroniącej własność RP. 
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk powiedział wczoraj
– Projekt tzw. ustawy anty-447 autorstwa Kukiz’15 jest bublem prawnym.
Jego zdaniem projekt przygotowany przez posłów Kukiz’15
jest sprzeczny z interesem Polski i z celami polityki zagranicznej”.
– Na półtora tygodnia przed wyborami nie można robić tego rodzaju wrzutek, gdzie ustawa jest tak naprawdę bublem prawnym –
podkreślił dyplomata na antenie Radia Zet.
Stwierdził też, że:
„sankcje za rozpatrywanie roszczeń cywilnych”, to jest konstrukcja prawna w zasadzie na świecie nieznana. Ja jestem tym zaskoczony. Analizowaliśmy to również z prawnikami.
 
Szczerze mówiąc nie bardzo to rozumiem. Projekt Kukiz15 nie przewidywał sankcji za "rozpatrywanie roszczeń cywilnych", tylko za "podejmowanie czynności zmierzających do zaspokojenia roszczeń dotyczących mienia bezdziedzicznego". Dodatkowo warto podkreślić, że w kodeksie karnym są na przykład sankcje za zdradę stanu. 
Art. 129. Zdrada dyplomatyczna
Kto, będąc upoważniony do występowania w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej w stosunkach z rządem obcego państwa lub zagraniczną organizacją, działa na szkodę Rzeczypospolitej Polskiej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
 
No cóż, wkrótce zobaczymy dokąd zaprowadzi Polskę obecna "ostrożna" polityka władz.


Appendix:
Blogerka cisza pod tym artykułem na innym portalu skomentowała, że są już polskie kancelarie rekomendowane przez żydowskie organizacje, które kwestionują ogólną zasadę prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo.
 
Oto przykład (cytat z artykułu adw. Radosława Wiśniewskiego z kancelarii "Wardyński i Wspólnicy"):
 
„W przypadku żydowskiego mienia bezdziedzicznego w Polsce odwoływanie się do ogólnej zasady prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo, jest bezrefleksyjne i nie koresponduje ze specyfiką omawianej tematyki. Brak szans na uzyskanie aktów urodzenia, zgonu czy chociażby orzeczeń o uznaniu za zmarłego uniemożliwia stwierdzenie nabycia spadku przez Skarb Państwa po takim zmarłym. Poza tym wątpliwości natury aksjologicznej nakazywałyby poszukiwanie innego rodzaju rozwiązań.”
 
 
 

KOMENTARZE

 • Ktoś powinien tę Żorżetę opluć
  Tak jak opluty został Ambasador Polski w Izraelu.

  A potem dostać za karę 30 dni aresztu domowego.

  Ostrożna polityka władz nas ostrożnie zsunie w przepaść.
 • @Rebeliantka
  Witaj . Nie mieści się to wszystko w głowie , ale jak wczoraj napisałem grilowanie wczoraj już się rozpoczęło Żorżeta i Daniels doskonale wiedzą wszystko o pieczeniu kaczki . Ps. filmy z podkarpackiej sex afery trafiły przez Kijów , do Tel Awiwu . Ciekawe prawda ?. Pzdr. 5*
 • @Lotna 20:12:19
  Też jestem pełna obaw w związku z polityką w sprawie żydowskich roszczeń. Wielkich obaw.

  Pozdrawiam, Lotna.
 • Polacy to gęsi i głupole
  wystarczy, zgodnie z prawdą, oznajmić, iż holacaustowi podlegali obywatele polscy żydowskiego i polskiego pochodzenia.

  I rozliczyć się z mienia zagarniętego Polakom. Najpierw Polakom, a jak co zostanie, to Żydom żyjącym w Polsce.

  Mienie komunalne nie powinno być zwracane, bowiem nie można wydawać terytorium państwa innemu państwu.
 • @Repsol 20:15:53
  Nie byłoby żadnych "seks afer" gdyby tłuszcza, oddająca się sama uciechom cielesnym, równocześnie nie ganiła, jak się tym samym uciechom oddają osoby znane.
 • @Rebeliantka 20:17:25
  Już raz pisałem, popis i solidaruchy obrabowały mnie na jakiś milion złotych, co mi tam dodatkowe 100 tys.

  Jedno jest pewne. Zaczynam nieznosić wszystkich tych, co twierdzą, że jak ich brzydki obrabują na 100 tys. zł, to źle, a jak mnie solidaruchy obrabowały na 1000 tys. zł, to jest dobrze.
 • @interesariusz z PL 20:26:12
  Z nieletnimi ukrainkami ?. No comment .
 • @interesariusz z PL 20:28:40
  Magdalenkowa hołota wszystkich nas już okradła , teraz przyszła szarańcza " Holocaust industry " to mówmy razem stop . Salute .
 • @Repsol 20:32:11
  Jak mniemam, Ty zawsze żądasz okazania dowodu, jak przy zakupie alkoholu.

  Bez jaj. 12 latki rodzą dzieci, a 15-latka pracująca w burdelu, to małolata, które jest pod ochroną prokuratora.
 • @Rebeliantka 20:17:25
  „ Jednakże poseł Józef Brynkus twierdzi, że:
  Pod uznanie nieuzasadnionych roszczeń żydowskich zostało dobrze przygotowane polskie prawodawstwo w postaci zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2009 roku. Przyjęto w nim, że orzeczenia sądów państw obcych, wydane w sprawach cywilnych, podlegają uznaniu z mocy prawa na terytorium Polski”

  Czyli grunt był przygotowywany od dawna - od pierwszych rządów PiSu. (!)
  Wystarczyłoby więc znieść tę ustawę - tylko tyle i aż tyle.

  Pozdrawiam wzajemnie,
 • @Repsol 20:32:11
  https://pbs.twimg.com/media/D6tCylUW0AEs56W.jpg
 • @Repsol 20:15:53
  Rzeczywiście, rozwój sytuacji jest zaskakująco szybki.

  Skąd wiesz o tych filmach, które trafiły do Tel Awiw?
 • @interesariusz z PL 20:24:45
  Kogo masz na myśli? Przeciętny Polak nie bierze udziału w żadnych rozmowach, negocjacjach czy innych czynnościach dyplomatycznych.
 • brzydka i smutna prawda
  Mimo różnych zapewnień i kłamliwych streszczeń oficjeli, ustawa 447 mówi krótko i zwięźle iż Polacy to złodzieje którzy trupom i idącym na zagładę żydom odebrali ich mienie i nie chcą oddać. Taki jest sens tej ustawy.
  Taki kontekst idzie w świat i nie dajcie się oszukać. Żydzi uzbrojeni w 447
  będą Polskę szkalować na arenie międzynarodowej jako niemoralny i złodziejski kraj a kwota z biegiem apetytu będzie rosła.
  Wszystko to jest skutkiem złej a w niektórych sytuacjach wręcz wrogiej Polsce polityki PiS. Aby draństwo to zatrzymać trzeba się wykazać wielkimi jajami i wywalić z Polski Ambasadora i instytucje Izraelskie oraz żydowskie
  a Ambasadorce o której w poście mowa pogrozić palcem a jak to nie poskutkuje powinna iść w ślady Amb. Izraela i iść precz.
  Jest jeden szkopuł, czy ktoś w Polsce ma wielkie jaja i potrafi zatroszczyć się o Naród? PiS to łgarze.

  Co do różnych umów to tak jak z demokracją. Demokracja jest dobra jeżeli tylko "my" wygrywamy. Wniosek z tych wszystkich poniżeń jest tylko jeden. Polska i Polacy dla własnego dobra powinni zapomnieć o USA i Izraelu.
 • @interesariusz z PL 20:28:40
  No dobrze, ale kto twierdzi, że dobrze że cię obrabowano na milion? Bo ja, na przykład, tak nie twierdzę.
 • @interesariusz z PL 20:39:45
  No posłowie na Sejm Rzeczypospolitej którzy nie wiedzą że 15 latek się nie używa . ??? Dziwny jest ten świat . Salute .
 • @Lotna 20:42:41
  //Wystarczyłoby więc znieść tę ustawę//

  Czy Sejm jest zdolny do tak odważnych kroków?
 • @Lotna 20:12:19
  TAJNY REFERAT Z OKAZJI ROCZNICY ZAKOŃCZENIA WOJNY. http://nke21.neon24.pl/post/148682,tajny-referat-z-okazji-rocznicy-zakonczenia-wojny
 • @trojanka 20:47:00
  Gwarantuję że to jest przyczyna pozbawienia posła Winnickiego głosu . Ukłony .
 • @Stara Baba 20:55:16
  Merytoryczny i zdecydowany komentarz.
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 20:49:53
  Nie tylko une je kupili , Anonimus też to mają , czekam kiedy opublikują . Pozdrawiam .
 • Reklamująca botoks już dziś powinna być z walizkami na granicy
  Za wtrącanie się w wewnętrzne sprawy Polski ciupasem do granicy. W każdym cywilizowanym kraju uznana by była za persona non grata, ale rząd nawet takiej Azari, która publicznie opluwała naród polski nie wydalił to tym bardziej nie ruszy tego nabotoksowanego babsztyla.
 • @Rebeliantka 20:49:53
  Rzeczywiście zaskakująco szybko "Na stronie Światowej Organizacji Restytucji Mienia Żydowskiego (World Jewish Restitution Organization, WJRO) opublikowana została lista 2613 warszawskich adresów. Pod tym linkiem (KLIK!) można sprawdzić, czy nieruchomość, w której mieszkasz ma być przedmiotem roszczeń." fragment z tekstu https://dzienniknarodowy.pl/lista-2613-nieruchomosci-ktorych-chce-wysiedlic-polakow-swiatowa-organizacj-restytucji-mienia-zydowskie/
 • @Repsol 21:08:10
  No to czekamy.
 • @finka 21:09:32
  Właśnie. Czy jest kres tej .... uprzejmości wobec arogantek?
 • @finka 21:12:42
  Dokładnie tak . Pozdrawiam .https://gloria.tv/video/2qTeeHvdZHWt2GoTNVZuGLnzc
 • @finka 21:12:42
  Cenny link. Bardzo dziękuję za zamieszczenie.
 • @Repsol 21:00:37
  jak rozpoznać 15-latkę, albo 14-latkę ?

  Trzeba omijać szerokim łukiem wszystkie, co nie wyglądają co najmniej na 40.
 • @interesariusz z PL 21:39:15
  Posłom na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej dawaj takie szkolenia . Salut . :)
 • "Drwią z nas w żywe oczy"
  Dlaczego drwią?
  Ano dlatego, że w ubiegłym wieku zamordowali ostatecznie Polskę - więc taki jest los sierot po Polsce. Drwią - bo wiedzą, że nikt się nie ujmie za sierotami.
 • @demonkracja 21:49:58
  Które wydarzenie masz na myśli?
 • @interesariusz z PL 21:39:15
  Panie interesariuszu niektórzy tutaj nie wiedzą co to jest producent filmów porno(znany raper Liroy) i myślą że to bogobojny katolik a pan wymagasz takich rzeczy.
 • @Rebeliantka 21:58:33
  Obstawiam że te wydarzenia . Ukłony . https://opolczykpl.files.wordpress.com/2018/11/antypolski-spisek-w-magdalence-pod-znakiem-menory.jpg
 • @Rebeliantka 20:59:51
  problem polega na tym, że na holocaust industry mają stracić wszyscy,

  no to protestują, ich to też dotyczy,

  ale jeśli rażąca niesprawiedliwość dotyka nielicznych, to nikogo to nie obchodzi, poza pokrzywdzonymi, rzecz jasna
 • @interesariusz z PL 22:29:02
  Tutaj masz rację. Solidarność nie jest już tak powszechna, jak kiedyś. Choć nie można też powiedzieć, ze całkowicie zanikła.

  Natomiast na pewno jest najmniejsza wobec osób, które straciły znaczne pieniądze w związku z niewłaściwym działaniem państwa. Ludziom łatwiej przychodzi empatia wobec chorych, niepełnosprawnych rodzin wielodzietnych etc. Na ogół nie odczuwają współczucia wobec okradzionych zamożnych osób.

  Tak to niesprawiedliwie się dzieje.
 • Płaćcie Żydom, to pomyślimy o Forcie Trump! | Krzysztof L. Łuksza
  https://youtu.be/fXzgkTz1Zhk
 • @trojanka 22:47:03
  Widziałam już. Ciągle zapędzają Polaków do rogu. A władza nie wiadomo dlaczego wysyła uspokajające komunikaty.
 • @Rebeliantka 22:48:58
  Nie wiemy wielu rzeczy i nie znamy kulis tej całej awantury, tzn.kiedy rozmawiali i CO im obiecali i DLACZEGO!
  Ale wiemy, że sprawa jest naprawdę poważna, wystarczy poczytać co mówią żydzi u siebie na nas i czego żądają. Wystarczy zaobserwować tę nagonkę żałosną i podłą.
  I wystarczy ,że większości z nas krew się burzy, że po takich cierpieniach jakie przeszli nasi przodkowie /moja Rodzina np./ogromnych stratach ludzkich, okaleczeniach psychicznych zdziesiątkowanych polskich Rodzin,ilu ludzi schorowanych było po wojnie,stratach materialnych kraju i poszczególnych Rodzin/moja straciła cały majątek, po wojnie zaczynali wszystko od nowa ,bez kilku zamordowanych jej członków, przez Niemców i Ukraińców/.Więc po tylu cierpieniach Polaków,głodzie, strachu,ruinie kraju, wszechobecnym zapachu śmierci który unosił się w Polsce,łapankach, Powstaniu Warszawskim gdzie ginęły DZIECI...KTOŚ śmie w ogóle bełkotać o POLSKIEJ winie????
  Naród żydowski przetrwał dzięki POLAKOM!!!!bo amerykańscy żydzi i Amerykanie IM odmówili pomocy!!ODMÓWILI!!!!wyrzucili ich na śmierć,/ zawrócony statek z żydowskimi uciekienierami/ oraz odmówili pomocy żydom w czasie holokaustu/ Jan Karski/!

  Więc pytam w ILU krajach w Europie ginęli ludzie rozstrzelani za pomoc żydom????w żadnym!!!
  Polacy, powinni odesłać wszystkie medale do Yad Waszem!!
 • test już się odbył
  przed totalnym rabunkiem, który ma nastąpić odbyła się próba generalna. w warszawiwie podarowano żydom wiele kamienic. wyrzucono z nich dziesiątki tysięcy lokatorów nierzadko staruszków, powstańców, którzy sami te kamienice własnymi rękami i za własne pieniądze budowali. kobietę która próbowała się przeciwstawiać znaleziono spaloną pod stertą gałęzi. "polskie" organa ścigania i "wymiaru sprawiedliwości" stwierdziły samobójstwo. praktycznie nikt się nie zainteresował losem ofiar także ostra reakcja społeczna wywołała pewne zdziwienie wśród menadżerów holokałst industry
 • @trojanka 23:19:02
  Bardzo dziękuję za ten piękny, zdecydowany komentarz. Dokładnie tak samo myślę.

  Dość mam tego plucia Polakom w twarz, czego nawet realnie, a nie tylko symbolicznie, doznał w dniu wczorajszym polski ambasador w Izraelu. Nb. bardzo filosemicki.
 • @nieżyt 23:24:58
  To rzeczywiście spowodowało ogromne poczucie bezkarności i przekonanie, że z Polakami można zrobić wszystko. Że całkowicie zanikło poczucie solidarności z krzywdzonymi.
 • @nieżyt 23:24:58
  W Krakowie ludzie wyrzucani na bruk, umierali na zawały i wylewy.
  W środku zimy, po powrocie ze szpitala 80 letnia staruszka zastała swoje rzeczy z mieszkania w workach na schodach koło drzwi!siedziała na tych schodach, aż zabrały Ją zakonnice do Domu Opieki!niebawem zmarła, osłabiony organizm nie zniósł stresu.
 • @trojanka 23:19:02
  No właśnie, nie wiemy wielu rzeczy ale wiemy,że POPIS od lat przygotowuje grunt do obrabowania i wydziedziczenia narodu polskiego. Myślę, ze są potężne haki na również na ludzi z obozu płomiennych patriotów , jak określa ich red. Michalkiewicz. Dlaczego sieją taki chaos akurat teraz też się zastanawiam. Polecam red.Michalkiewicza
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=Eo4hPsjrA4Y
 • @All
  Blogerka cisza pod moim artykułem na NP skomentowała, że są już polskie kancelarie rekomendowane przez żydowskie organizacje, które kwestionują ogólną zasadę prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo.

  Oto przykład (cytat z artykułu adw. Radosława Wiśniewskiego z kancelarii "Wardyński i Wspolnicy"):

  „W przypadku żydowskiego mienia bezdziedzicznego w Polsce odwoływanie się do ogólnej zasady prawa spadkowego, zgodnie z którą w braku najbliższych zmarłego dziedziczy po nim państwo, jest bezrefleksyjne i nie koresponduje ze specyfiką omawianej tematyki. Brak szans na uzyskanie aktów urodzenia, zgonu czy chociażby orzeczeń o uznaniu za zmarłego uniemożliwia stwierdzenie nabycia spadku przez Skarb Państwa po takim zmarłym. Poza tym wątpliwości natury aksjologicznej nakazywałyby poszukiwanie innego rodzaju rozwiązań.”

  http://www.codozasady.pl/zydowskie-mienie-bezdziedziczne-wymaga-stworzenia-wyjatkowych-rozwiazan/

  https://wjro.org.il/cms/assets/uploads/2018/12/hrc-letter-listing-attorneys-on-hrc-letterhead.12.11.18.pdf?fbclid=IwAR0u1VCQ6xXqW1LYFQwniaT6X3mDsSBCDmGiATOfzuWTInR2GgduaSwVzDg
 • @trojanka 23:35:01
  jak już wspomniałaś o Krakowie to co myślisz o wygaszeniu od jesieni Nowej Huty bo ja mam taką refleksję, że po jesiennych wyborach zaplanowali sobie zasiedlanie Krakowa i chcą mieć czyste powietrze i grzecznie i stanowczo wytłumaczyli hindusowi, że dalsze zatruwanie powietrza będzie postrzegane jako antysemityzm
 • @interesariusz z PL 20:28:40
  Ponieważ "solidaruchy" obrabowały Ciebie na milion złotych to z tego względu masz w dupie los blisko 40 milionów Polaków (niech i ich obrabują!) oraz to, że Polska zostanie przejęta przez obcych.
  Jesteś zwykłym łotrem który staje po stronie złodziei.
 • Kolejny izraelski atak na Polskę
  https://wpolityce.pl/polityka/446886-obrzydliwy-atak-na-polske-w-jerusalem-post
 • @Rebeliantka 01:39:15
  raczej robią kampanię morawieckiemu i pisowi teraz powiedzą patrzcie jesteśmy polskimi patriotami chcemy obronić polskę a żydzi nas atakują
 • @Robik 01:00:00
  zwróć uwagę, że sam należę do owych "40 ooo ooo" do obrabowania,

  trudno więc powiedzieć, że stoję po stronie tych złodziei,

  natomiast Ty, owszem, nic cię nie obchodzą czyny solidaruchów. To właśnie oni przekazali Polskę obcym.
 • @Rebeliantka 01:39:15
  może jednak warto zacytować  Rozumiemy, że w Polsce zbliżają się wybory i dla polityków takich jak Morawiecki, w oczach skrajnie prawicowych wyborców, zgoda na odszkodowania dla żydowskich ofiar nazistów i ich kolaborantów sprawiłaby wrażenie, że jest słaby. Ale jest to niewybaczalne. Morawiecki musi wiedzieć, że to co robi wzmocni antysemityzm i będzie prowadzić do nienawiści do Żydów i państwa Izrael w jego własnym kraju i całej Europie


  Izrael nie może milczeć w obliczu tak skandalicznych prób unikania odpowiedzialności za zbrodnie z przeszłości. Morawiecki musi zostać pociągnięty do odpowiedzialności
 • @nieżyt 01:50:39
  Nie sądzę. Izraelczycy cały czas wywierają presję na Polskę.
 • @interesariusz z PL 01:54:38
  Dziękuję. Rzeczywiście, cytat bardziej przemawia niż link. Dziękuję.
 • @Rebeliantka 01:55:38
  a ja sądzę, że chodzi o uwiarygodnienie swoich agentów
 • @nieżyt 02:06:08
  To mocny zarzut. Pozostanę jednak przy swojej wersji.
 • @Lotna 20:42:41
  „ Jednakże poseł Józef Brynkus twierdzi, że:
  Pod uznanie nieuzasadnionych roszczeń żydowskich zostało dobrze przygotowane polskie prawodawstwo w postaci zmiany Kodeksu postępowania cywilnego z 2009 roku. Przyjęto w nim, że orzeczenia sądów państw obcych, wydane w sprawach cywilnych, podlegają uznaniu z mocy prawa na terytorium Polski”

  Czyli grunt był przygotowywany od dawna - od pierwszych rządów PiSu. (!)
  Wystarczyłoby więc znieść tę ustawę - tylko tyle i aż tyle.

  Pozdrawiam wzajemnie,

  Lotna
  PO-PISu Deklaracje Teresińską podpisał Tusk i inne przygotowania wspólne.
 • @interesariusz z PL 21:39:15
  Marszałek sejmu powinien unikać wszelakich burdeli i wszelakich prostytutek. Bo daje podstawy do szantażu. A to jest już niebezpieczne, gdyż to nr 2 w państwie.
  Zwłaszcza, gdy byle telefon nagrywa.
 • Mateusz Piskorski
  Wyszedł z aresztu
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=272&v=so5TWUSCENs
 • Prawda w języku
  Głównym powodem sukcesów politycznych (447) grandziarzy finansowych jest narzuconym nam język, zepsucie naszej kultury pamięci.

  Jeżeli Polacy stosują pojęcie "Holocaust" dla określania zbrodni przeciw ludzkości okresu II wojny światowej, to domyślnie pozwalają na wykluczanie się z grona ofiar. To domyślne pozwolenie wykorzystują grandziarze finansowi do swojej polityki (propagandy) historycznej.

  Wobec takiej propagandy (hucpy) grandziarzy finansowych, Polacy powinni przestać używać terminu Holocaust dla określania zbrodni na obywatelach II Rzeczpospolitej.
  I uzgodnić to z Niemcami przy okazji rozmów o odszkodowaniach.
 • @interesariusz z PL 20:28:40
  To nie solidaruchy okradały Polaków.Przypomnę ,że do Solidarności przystąpiło dobrowolnie 10 milionów Polaków,więc musieli by okradać sami siebie.
  Okradała Pana żydowska mafia założona podstępnie na plecach robotników w takich osobach jak Michnik,Geremek,Kuroń,Modzelewski Blumsztajn i ine zydowskie pomioty.Mafiosi żydowscy dobrali sobie do pomocy w okradaniu Polaków gangsterów z SB i WSI gdzie większość z nich także pochodziła z tego żmijowego plemienia .Gdzie niegdzie trafił im się do pomocy jakiś szabesgoj lub pożyteczny idiota.

  Więc pretensje należy kierować do żydowskiej mafi .Możesz Pan zrobić odpowiedni transparent i stanąc przed ambasadą Izraela i żądać zwrotu ukradzionego majątku.Możesz Pan poszukać osób których żydzi też okradli i razem protestować i wyrwać żydom pieniądze z gardła.Jak to mówią w gromadzie siła.

  Życzę powodzenia. A jak będzie trzeba to stanę razem z wami aby wyrwać im wasze pieniądze, i moje też bo mnie też okradli tylko na mniejszą skalę.
 • @dlaczego ja 07:52:36
  Pewnie UE narzucila te przepisy.
 • @Andrzej Madej 09:36:42
  Bardzo dobra sugestia.
 • @matterhorn 10:08:36
  Bardzo trafny komentarz. Dzięki.
 • @Rebeliantka 11:06:55
  Dziękuję.
  Problem z językiem widzę od lat obserwując pożałowania godne wpisanie się władz Krakowa w żydowską politykę historyczną (Holocaustu) uznaniem dla hitlerowskiego oprawcy a ich zdaniem (z perspektywy Holocaustu ...) i etycznego biznesmena Oskara Schindlera.

  Ten łobuz przejął zarządzania majątkiem fabrycznym zgromadzonym przez zaradnych Żydów (przedwojenna Blaszanka) i zarabiał do ostatnich dni wojny na ich niewolniczej pracy przy dostawach dla Niemieckiej armii.

  Teraz skołowani mentalnie Krakowianie zrobili mu muzeum pamięci i fałszywie potwierdzają etyczność wśród Niemców.
 • @Andrzej Madej 11:27:16
  Dzięki za cenne uzupełnienie. Pozostaje pytanie, co robić, przy ogromnej bierności państwowych instytucji, a nawet filosemickości ważnych postaci publicznych.
 • @Rebeliantka 11:40:27
  Nie mam niestety teraz dość czasu by poświęcić tej sprawie dostatecznie dużo uwagi. Ale widząc Pani zaangażowanie, chętnie oferuję Pani blogerską pomoc w próbie przekonywania Pani Ambasador Mosbacher, by nie występowała do Polaków jak do debili.

  Byłoby wspaniale, gdyby zechciała Pani zestawić sprzeczności w dokumentach i oświadczeniach Ambasady USA, wyjaśniając że powodem tych sprzeczności jest domyślne przyjęcie przez USA języka Izraelskiej polityki historycznej, opartej na wykluczeniu wrażliwości na martyrologię okresu II WŚ innych narodów ofiar, w tym i narodu Polskiego.

  To wykluczenie jest podstawą twierdzenia, że za "ich" (rasistowskie) 3 mln ofiar odpowiadają wszystkie inne narody w jakimś tam stopniu.
  I jest to faktycznie (rasistowska) prawda. Podobnie jak i rasistowską prawdą jest, że za ileś milionów ofiar Polaków czy Rosjan czy Niemców (tych sprawiedliwych), też odpowiadają w jakimś tam stopniu wszystkie inne narody.

  Może takie wyjaśnienie spisane w języku polskim, angielskim i niemieckim, pomogło by Amerykanom w zrozumieniu manipulacji, w którą jesteśmy wkręcani przez grandziarzy finansowych, ze szkodą dla przyszłości relacji pomiędzy narodami / państwami.
 • @Andrzej Madej 12:18:35
  Dobre pomysły. Do rozważenia. Skontaktuję się.
 • @Wican 08:19:39
  Marszałek sejmu powinien unikać wszystkiego, no bo wszystko daje podstawy do szantażu, np. wzięcia dziecka na kolana.

  tfuuuuu

  jeśli społeczeństwo się nie zmieni, i nie uzna, że marszałek sejmu prywatnie to też człowiek, i ma prawo korzystać z uciech, takich jak gawiedź, to daleko nie zajedziemy,

  dewocja u nas zawsze była górą, i to zgubiło państwo Polaków, nie raz, i nie raz jeszcze zgubi.
 • @Oświat 08:46:28
  mam nadzieję, że się publicznie wypowie.
 • @Andrzej Madej 09:36:42
  Największym błędem językowym jest określenie, że 1 września 1939r rozpoczęła się druga wojna światowa,

  że to była wojna,

  nie, 1 września 1939r rozpoczęło się zaplanowane, systematyczne ludobójstwo.

  Jeśli nie będziemy patrzeć na te wydarzenia właśnie w ten sposób, to jesteśmy przegrani,

  Niemcy napadając na Polskę mieli listy Polaków do zgładzenia, i bombardowali ludność cywilną.

  To był początek ludobójstwa na wielką skalę.

  Nie możemy się ograniczać do odszkodowań wojennych, powinniśmy wystąpić o zadośćuczynienie w kwestii zaplanowanego ludobójstwa.
 • @Andrzej Madej 11:27:16
  A czemu nie ubiegliśmy i sami nie zrobiliśmy filmu?

  Czemu nie zrobiliśmy wielu filmów z naszego punktu widzenia ?
 • @interesariusz z PL 13:36:50
  //Nie możemy się ograniczać do odszkodowań wojennych, powinniśmy wystąpić o zadośćuczynienie w kwestii zaplanowanego ludobójstwa.//

  Bardzo sensowna idea.
 • @Andrzej Madej 12:18:35
  powtarzam,

  żydowski rasizm i nie uznawanie polskich ofiar to jedno,

  a ludobójstwo, a nie wojna, to drugie.

  Proponuję obie te sprawy połączyć.

  Na listach ludzi przeznaczonych do zgładzenia byli również Polacy, a wszyscy mieli obywatelstwo polskie.
 • @matterhorn 10:08:36
  Wypraszam sobie,

  ja byłem członkiem Solidarności, lojalnym członkiem.

  Solidaruchy to ci, co dzięki wsparciu narodu doszli do władzy i majątków.

  Ty nazywasz ich brzydacką mafią, ja solidaruchami.
 • @interesariusz z PL 13:40:05
  Przecież odpowiedź jest retoryczna.
 • Konfederacja przygotowała projekt rezolucji Sejmu
  http://www.radiomaryja.pl/informacje/konfederacja-przygotowala-projekt-rezolucji-sejmu-ws-mienia-bezspadkowego/
 • @interesariusz z PL 13:36:50
  Możliwe że ma Pan rację.
  Tym bardziej, że wojna Japońsko - Chińska zaczęła się dwa lata wcześniej i wielu ten moment uznaje za początek II WŚ.

  Pomysł ludobójstwa całego narodu (Polskiego) przez Niemców, Sowietów + Banderowców, był pierwotny w rasistowskiej polityce XX-wieku.
 • @interesariusz z PL 13:42:21
  Trzymam kciuki i wracam do spraw tu i teraz.
  W tym do reformy edukacji AD 2019.

  Ale byłem i będę ...
 • @Rebeliantka 13:50:43
  Rezolucja ta nic nie daje a jedynie czasowo wstrzymuje grabież.
  Nikt nie zaręczy że w Sejmie, gdy przyjdzie czas i zmienią się posłowie nie zostanie przegłosowana zgoda na wypłacenie tych wziętych z kapelusza roszczeń. W tym przypadku, jak pociągnięciem noża, należy odciąć wszystkie macki tej roszczeniowej mafii i raz na zawsze powiedzieć won oraz basta! Nikt nie zagwarantuje że gdy do władzy dojdzie na przykład Braun czy inni z Konfederacji, nie zaczną ugadywać się ze złodziejami. Historia wciąż nas uczy ale my twardo trwamy naiwni.
 • @Stara Baba 14:40:03
  //należy odciąć wszystkie macki tej roszczeniowej mafii //

  Co dokładnie proponujesz?
 • @Rebeliantka 14:43:27
  Rzymkowski: Ustawa anty-447 zakłada zamknięcie jakichkolwiek rozmów, negocjacji na temat roszczeń

  https://www.youtube.com/watch?time_continue=7&v=NlzHcUCrRo4
 • @Stara Baba 14:40:03
  Twoja argumentacja jest bez sensu!
  "Rezolucja ta nic nie daje a jedynie czasowo wstrzymuje grabież."
  Po pierwsze na początek dobre i to, skoro wstrzymuje grabież (choćby czasowo)!
  Tego czasu bardzo potrzebujemy.
  Po drugie, kiedy przecieka dach w Twoim dachu to przecież jak najszybciej próbujesz załatać ten dach a nie myślisz o tym, że to tylko czasowo powstrzma zalewanie domu i nie warto go łatać.
  To właśnie taka ustawa "jak za pociągnięciem noża odcina wszystkie macki tej roszczeniowej mafii".
  "Należy odciąć wszystkie macki tej roszczeniowej mafii i raz na zawsze powiedzieć won oraz basta".
  To właśnie całkiem niedawno Kaczyński, premier Morawiecki i Brudziński o tym mówili. "Nie oddamy ani figi, nic nikomu nie jesteśmy winni".
  I co to zmieniło?
  Oni dalej po cichu dogadują się z "roszczeniowcami"!!!
  Ustawa by im tego zabraniała! To jest jedyne dla nas zabezpieczenie.
  "Nikt nie zagwarantuje że gdy do władzy dojdzie na przykład Konfederacja, nie zaczną ugadywać się ze złodziejami".
  Po pierwsze nikt w życiu nie może dać Ci takich gwarancji. Nigdy!
  Po drugie to na dzisiaj wiemy już na 100%, że to Konfederacja walczy i nagłaśnia to zgrożenie a PO-PiS na boku, po cichu nas sprzedaje.
  Nie podajesz więc żadnej sensownej propozycji.
 • @Rebeliantka 14:43:27
  "należy odciąć wszystkie macki tej roszczeniowej mafii"
  Co dokładnie proponujesz?
  Jak to co?
  "Stara Baba" ma przecież genialny i niezawodny pomysł;
  "należy raz na zawsze powiedzieć won oraz basta!"
  Takie to proste!
 • @Robik 23:44:25
  Nie będę twojego wpisu komentował.
  Sensowna propozycja? Po pierwsze to w tym bagnie jest ciężko znaleźć sens i rozwiązanie bez krzywdzenia ludzi, szczególnie jeżeli nie mieszka się
  od tylu lat w Polsce i nie ma wiarygodnej oceny więc milczę.
  Po drugie, mieszkam w podobnym stanie gdzie nawet Kolonko boi się już narażać... więc milczy.
  Po trzecie, cała ta wredna sytuacja jest skutkiem działalności samych Polaków. Mój czas na działania minął. My w osiemdziesiątych stchórzyliśmy bo baliśmy się 100~150 tysięcy ofiar.
  Teraz jest wasza kolej... więc milczę.
  Good luck
 • @Stara Baba 05:00:00
  Nie bądź taki skromny.
  Twój pomysł jest genialny:
  "należy raz na zawsze powiedzieć won oraz basta!"
 • Operacja pod kryptonimem "III Rzeczpospolita"
  .
  Porządny tekst Rebeliantki, załączone wyciągi z dokumentów stanowią przydatną ilustrację tekstu i powinny skłaniać do zastanowienia nad tym, czy należy nadal wybierć tzw. "mniejsze zło".

  Zwraca uwagę dość niezwykłe sfomułowanie z cytowanego zapisu USA:

  "zwrotu lub restytucji bezprawnie zajętego mienia"

  Jerzeli mienie zostało zajęte przez władze PRL, to na pewno wg. obowiązującego w PRL prawa. Jeżeli USA uważają parwo PRL za bezprawie, to w takim razie umowa w " lipcu 1960 Stany Zjednoczone podpisały umowę z Polską" jest bezprawna, ale tego bezprawia dopuściły się USA, zawierając taką umowę. Jak widać stosują władze USA talmudyczną zasadę sytuacyjnej wykładni prawa.

  Jeszcze do mienia należy się taka uwaga. Mienie po bez mała wieku jest z reguły dużo więcej warte, bowiem użytkownicy mienia, właściciele wg. prawa PRL, z reguły powiększyli wartość a nawet zwielokrotnili je. Jeśli chodzi o nieruchomość, to bez troski użytkowników staje się po tym okresie czasu każda nieruchomość ruiną. Oznacza to, że przez tu określony "zwrot" ma się dokonać właściwie darowizna mienia, które zostało przez właścieli PRL dodane.

  Jak z tego wynika, przyjęta przez bandy posolidarnościowe, na ich szlachetne pochodzenie już zwaracano uwagę:

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/06/kolonia-usa/

  talmudyczna zasada sytaucyjnego i wybiórczego intgerpreteowania aktów prawnych PRL, jest źródłem niezliczonych szkód majątkowych Polaków.

  Jak powyższy link wskazuje, wskazana w tytule operacja służb, trwająca do dziś i której elementem jest operacja pod kryptonimem "JUST Act 447", została zaplanowana przed wielu dziesiącioleciami. Manifestującej młodzieży w roku 1968, kiedy to została podprowadzona przez agentów służb specjalnych takich jak Kuroń, Michnik czy Modzelewski, na pewno nie sposó było rozpoznać, że ich działanie doprowadzi kiedyś do "447".

  Ale młodzież jak młodzież, głupie to jeszcze i niedoświadczone, ale dorośli w sile 10 milionów zdecydowało bezmyślnie wesprzeć operację pod kryptonimem "III Rzeczpospolita" w ramach wystawionego dla nich w tym celu NSZZ "S", i żaden, a przynajmniej mało kto pojął, niektórzy nie pojęli do dziś, że jest konfidentem obcych służb, zmierzających aby nie tylko okraść ich z wszelkiego mienia, ale jak poleca im tora, cytujemy za katolicką wersją ST, przecie znaną dla dziesiątków milionów katolików w Polsce:

  "16. Tylko w miastach należących do narodów, które ci daje Pan, twój Bóg, jako dziedzictwo, NICZEGO NIE ZOSTAWISZ PRZY ŻYCIU."

  - https://www.bibliacatolica.com.br/biblia-tysiaclecia/ksiega-powtorzonego-prawa/20/16/

  a tora to przecie święte słowo dla zainstalowanych w Polsce band i będzie takie polecenie równie święcie wypełnione. Już w latach 40-tych ubiegłego wieku wyniiszczono ok. 20% polskich obywateli. ale będzie lepiej:

  "11. a ono ci odpowie pokojowo i bramy ci otworzy, niech cały lud, który się w nim znajduje, ZEJDZIE DO RZĘDU ROBOTNIKÓW PRACUJĄCYCH PRZYMUSOWO, I BĘDĄ CI SŁUŻYLI.", ten stan już członkowie NSZZ wywalczyli,

  "13. Skoro ci je Pan, Bóg twój, odda w ręce - WSZYSTKICH MĘŻCZYZN WYTNIESZ OSTRZEM MIECZA."

  Skoro nawet ustalony został cel ostateteczny operacji (w języku niemieckim Endlösung) pod kryptonimem "III Rzeczpospolita", kto ma wątpliwości jak to się odbywa, może zajrzeć za granicę do krainy U, to możemy w kolejnych wyborach demokratycznych oddać bandom okupanta, nazywanych też partiami, pełnomocnictwo, aby mogły wyczyniać z nami co chcą.

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  A jeśli ktoś mi powie, że "i tak nic nie można zrobić", to mu wskażą, że można, jak 10 milionów członków NSZZ dowiodło, "członki", jaka trafna nazwa dla tych 10 milionów Polaków ?
 • @Robik 23:44:25
  Też sądzę, że nawet "czasowe wstrzymanie grabieży" jest wartościowym działaniem.
 • @Stara Baba 05:00:00
  Dziękuję za komentarz. Choć pesymistyczny.
  Good luck.
 • @Laznik 08:33:31
  Dziękuję za komentarz. Jest bezsporne, że żydzi-roszczeniowcy posługują się "prawem", które nie ma nic wspólnego z prawem sprawiedliwym, zakorzenionym w europejskiej tradycji.

  Polecam świetny wywiad z ks. prof. Tadeuszem Guzem na MN:
  https://www.youtube.com/watch?v=jxzCmkELcOw&fbclid=IwAR38xRI6YM9JEWJcttiLRUsrNC9kBa4BJ8Cyn3K8Wk-bw14nLWstDfx0-gQ

  Ks. profesor w jasny sposób wykazuje - na gruncie filozofii prawa - dlaczego amerykańska ustawa Just Act 447 jest kompromitacją amerykańskiego Senatu i osobiście prezydenta Trumpa.

  Jeszcze większą kompromitacją są żydowskie "podstawy prawne" i "faktyczne" roszczeń.

  Żydzi, przy wsparciu Amerykanów, próbują narzucać światu swoją etniczną koncepcję prawa.

  Musimy się temu sprzeciwiać, bardziej zdecydowanie niż do tej pory.
 • @Rebeliantka 11:14:25
  Proszę uprzejmie zerknąć na to:

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ambasador-izraela-przy-onz-uwaza-ze-biblia-daje-im-prawo-do-okupowania-palestyny

  Cymesik, chciało by się rzec.
  Wiem, że tu się z szanowną Autorką różnimy; Ale według mnie to właśnie do tego prowadzi nażucanie od dziecka religii. Każdej nie tylko "żydowskiej" typowo jak w tym przypadku.

  Pozdrowił

  ps. to s...ele co nie? zwracam jeszcze uwagę ze to "AMBASADOR" czyli rzekomo poważna, światła i teoretycznie wykształcona osoba.- znaczy w piśmie chyba?! :)
 • @radzioron 14:28:00
  To co uważa ambasador Izraela przy ONZ nie ma nic wspólnego z prawidłową interpretacją Biblii.

  Syjoniści i chrześcijańscy syjoniści (głównie protestanci) posługują się wersetami Pisma Świętego, nie uwzględniając ich kontekstu historycznego. Kościół nigdy nie zgodził się na biblijne uzasadnienie żydowskich roszczeń do ziemi obiecanej Abrahamowi. Ostatni watykański dokument o relacjach judeochrześcijańskich z okazji 50-lecia Deklaracji Nostra aetate stwierdza, że punktem odniesienia dla państwa Izrael jest prawo międzynarodowe, a nie Biblia. Pojęcie „naród wybrany” jest pojęciem teologicznym i trzeba je odróżniać od tożsamości narodowej. Pojęcie to uległo istotnej zmianie wraz z przyjściem Jezusa Chrystusa. Wybranie stało się pojęciem otwartym, dotyczy chrześcijan, a nie żydów.

  Polecam:
  https://www.tvp.info/40977115/zydowski-jezuita-narod-wybrany-i-dzisiejszy-izrael-to-nie-to-samo\
  https://prawy.pl/72499-protestantyzm-zrodlem-syjonizmu-i-tragedii-palestynczykow/
  https://episkopat.pl/wp-content/uploads/2016/01/Bo_dary_%C5%82aski_i_wezwanie_Bo%C5%BCe_sa_nieodwo%C5%82alne.pdf

  Cytat z ostatniego tekstu brzmi:
  "W odniesieniu do „ziemi przodków”........ „Chrześcijan zachęca się, by rozumieli tę więź religijną, która swymi korzeniami sięga tradycji biblijnej, choć nie powinni podejmować szczególnej interpretacji religijnej takiego związku… Co do istnienia państwa Izrael i jego wyborów politycznych, trzeba je widzieć w perspektywie, która nie jest sama w sobie religijna, lecz odwołuje się do ogólnych zasad prawa międzynarodowego”.
 • @Rebeliantka
  Krysiu,
  Jestem pełen podziwu dla Twojej cierpliwości i pryncypialnosci w odpieraniu hasbarskich ataków.
  Na kogo te mendy internetowe się porywają?...
  (oczywiście nie mam na myśli NEonu)

  Serdeczności
 • @Jarek Ruszkiewicz SL 00:44:52
  Myślisz o NP? Rzeczywiście, zaatakowało mnie tam kilku z wiadomej banderowskiej szczujni. Trudno. Prawda boli co niektórych.
 • Uzupełnienie
  Tych kilku haterów i tak jest bez znaczenia, bo większość czytelników przyjęła tekst pozytywnie.
 • Ciekawa analiza
  https://www.salon24.pl/u/wawel/956895,the-jerusalem-post-demaskuje-rzadowe-klamstwo-msz-dlaczego-o-tym-cicho

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej