Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Czy to są prawdziwe informacje?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Okoliczności śmierci Kosteckiego są niejasne.

 

Dawid Kostecki w piątek nad ranem został znaleziony w celi Aresztu Śledczego w Warszawie-Białołęce.

Cytuję info z portalu wpolityce.pl:

Do zdarzenia wysłano prokuratorów Wojciecha Kapuścińskiego i Piotra Prenetę, towarzyszył im dr Wojciech Sadowski, biegły medyk sądowy. Preneta przesłuchiwał współwięźniów, Kapuściński i Sadowski zajęli się celą i zwłokami. Sporządzili protokoły – oględziny zaczęli o 10.47, zakończyli o 13.30

— czytamy w „Gazecie Wyborczej”.

W dzienniku czytamy, że prokurator Kapuściński stwierdził w notatce służbowej brak śladów obrony i walki. Dalej, „odnotował szeroką bruzdę wisielczą na szyi. Ale miał wątpliwości, czy to było samobójstwo. Dr Sadowski po przekręceniu ciała na brzuch odkrył bowiem z tyłu na szyi dwa maleńkie ślady w odległości 0,5 cm. W notatce, której kopię ma ‘Wyborcza’, Kapuściński napisał, że ‘przypominają ślady powstałe w wyniku wkłucia igły’”.

Według gazety, Kapuściński podejrzewał, że Kostecki mógł zostać odurzony „dlatego jako dowody zabezpieczył prześcieradło, koc i trzy części materaca. Jeżeli ślady na szyi zostawiła igła, to ze strzykawki mogło coś skapnąć na prześcieradło czy koc”. W służbowej notatce napisał o „możliwym zbrodniczym charakterze śmierci”.

Protokół sekcji zwłok nie zawiera informacji o ww. śladach.

Przeprowadzająca sekcję dr Agnieszka Dąbkowska z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie zupełnie nie odniosła się do przypuszczeń z notatki służbowej Kapuścińskiego. A co jeszcze dziwniejsze – sekcję przeprowadziła w obecności Prenety, a nie Kapuścińskiego

— podaje „GW”.

Roman Giertych reprezentujący w sprawie rodzinę denata, powiedział „Wyborczej”, że w piątek 9 sierpnia, został złożony wniosek „o zmianę kwalifikacji prawnej czynu z art. 151 kodeksu karnego [podżeganie do samobójstwa] na 148 kk [zabójstwo] w związku z ujawnionymi w aktach sprawy dowodami mogącymi świadczyć, że śmierć Dawida Kosteckiego nie nastąpiła w wyniku samobójstwa”. Mecenas we wniosku domaga się również ponownej sekcji zwłok i przesłuchania świadków mogących wskazać motyw ewentualnych zleceniodawców zabójstwa.

Prokuratura Krajowa wydała w piątek oświadczenie, dementujące informację o tym, jakoby miała być zlecona ponowna sekcja zwłok.

Źródło: wpolityce.pl/polityka/458924-gw-na-ciele-kosteckiego-odkryto-dwa-naklucia-na-szyi

 

Rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga potwierdził, że wcześniej podczas oględzin ciała "stwierdzono dwie zmiany skórne w obrębie szyi denata", ale z opinii biegłych wynika, że ślady na szyi Dawida Kosteckiego nie powstały na skutek ukłucia, wkłucia lub nakłucia. Marcin Saduś dodał, że są zadawnionymi strupami, niemającymi związku ze śmiercią boksera.

https://www.salon24.pl/newsroom/976736,dziwna-smierc-dawida-kosteckiego-w-wiezieniu-to-nie-bylo-samobojstwo

 

 ----------------------------------------------

 

Jeśli te informacje są prawdziwe, to wymaga wyjaśnienia, dlaczego podczas sekcji nie odniesiono się w ogóle do wątpliwości zgłoszonych przez prokuratora Kapuścińskiego.

Poza tym, doświadczony prokurator i medyk sądowy nie potrafią odróżnić wkłuć od "zadawnionych strupów"?

 

 

Appendix z 15.08.2019 r.

Wygląda na to, że ujawniła się logiczna hipoteza przebiegu wydarzeń.

wpolityce.pl/kryminal/459298-media-kostecki-mial-niebezpiecznych-wrogow

Portal tvp.info dotarł do zeznań, które Dawid Kostecki „Cygan” złożył w śledztwie dotyczącym rozboju i brutalnego uprowadzenia mieszkańca Stalowej Woli. Dwaj z trzech oskarżonych w tej sprawie, to gangsterzy zamieszani w wyjątkowo brutalne rozboje i napady. Swymi zeznaniami Kostecki pogrążał jednego z nich – Tomasza G. Kostecki, chociaż nie był bezpośrednim świadkiem żadnego z tych przestępstw, potwierdził w swoich zeznaniach niektóre ustalenia prokuratury co do przebiegu porwania i ról jakie pełnili w nim warszawscy gangsterzy.

Na wrogów Kosteckiego zwraca uwagę również „Rzeczpospolita”, która dodaje, że jego zatargi ze światem przestępczym przeniosły się na teren zakładów karnych, w których odbywał wyroki. Kostecki siedział na Białołęce, gdzie był osadzony nie tylko Tomasz G., którego Kostecki obciążył i miał być świadkiem na jego procesie, ale także niebezpieczny Maciej M., kojarzony z tzw. grupą mokotowską.

Przedstawione fakty wskazują na to, że bokser zarówno mógł zostać zastraszony i dlatego popełnił samobójstwo, jak i to, że upozorowano jego śmierć. W strukturach więziennych mówi się o nasennym środku clonazepam, który zmniejsza napięcie mięśni. Prokuratura niczego nie wyklucza – czeka na wyniki toksykologii

— czytamy na rp.pl.

Jak mówi znajomy Kosteckiego, kiedy pięściarz trafił do Białołęki, Maciej M. miał zgotować mu piekło. Zdaniem jednego ze śledczych, M. boją się nawet prokuratorzy. Dodał, że jest „człowiekiem o psychopatycznej naturze”.

Kostecki miał popaść w niełaskę w więzieniu, bo dobrowolnie poddał się karze i przy okazji wsypał współoskarżonych m.in. w sprawie gangu handlującego luksusowymi samochodami kradzionymi w Niemczech i Belgii.

W sprawie pojawia się także wątek funkcjonariuszy dawnego CBŚ, którzy ochraniających na Podkarpaciu agencje towarzyskie ukraińskich sutenerów – braci R. Ówczesny pełnomocnik Kosteckiego potwierdził, że bokser był ich wrogiem.

-------------

A zatem, Kostecki współpracował z organami ścigania, przez to był znienawidzony przez gangsterów i ich "opiekunów". Niestety, władze nie zapewniły mu bezpieczeństwa w więzieniu. Według relacji rodziny Dawid Kostecki nie chciał być transportowany do Warszawy, gdzie miał zeznawać w sprawie brutalnego uprowadzenia mieszkańca Stalowej Woli. Podobno chciał składać zeznania trybem telekonferencji. Będąc w Areszcie Śledczym w Białołęce, czuł się zagrożony.

 

KOMENTARZE

 • O jakiej opinii mówi rzecznik?
  Kiedy powstała? Kto ją sporządził? Kto wydał postanowienie o powołaniu biegłych?
 • Ziobro trzyma łapę na pulsie.
  Jeżeli chce być następca Kaczelnika, to musi mieć haki i służby na własne usługi
 • Autorka
  No tak
  wieści z goowna koszernego-
  a teraz właśnie Giertych ma wywiad w TVN 24 i dzieli się nowościami o Kosteckim

  https://paczaizm.pl/content/wp-content/uploads/fakty-tvn-reporter-dziennikarz-rozmawia-przeprowadza-wywiad-z-koniem-fail.jpg  8-))))
  pzdr,
 • No i
  czy zbadano zabezpieczone prześcieradło, koc i trzy części materaca, czy już od tego odstąpiono?
 • @Husky 15:03:21
  Czytaj uważnie. Rzecznik Prokuratury potwierdził istnienie "śladów". Notatka prokuratorska też najprawdopodobniej istnieje. Chyba, że już zginęła.
 • Jedno
  Jest pewne. Śp. Kostecki już niczego nie zezna, kogo widział w lokalach braci R i jacy politycy lubili małe dziewczynki na przykład. Pozostaje jeszcze kto taki podpisał owym braciom R nadanie obywatelstwa.
 • @zbig71 16:12:07
  Ponoć Brunek? mówi się także, że Duda.
 • @Rebeliantka 15:08:27
  Piszą na innych portalach, że on był uduszony, pod kocem, no bo jak powiesić się na leżąco i to pod kocem, charczenia w celi nikt nie słyszał? 5 i Pzdr!
 • @Rebeliantka 15:08:27
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wyborcza-o-dziwnej-śmierci-dawida-kosteckiego-będzie-kolejna-sekcja-zwłok-boksera/ar-AAFGFQs?li=BBr5CAq&ocid=wispr
 • @kula Lis 68 17:31:22
  Komentuje to Moczydłowski, b. szef więziennictwa:
  https://wiadomosci.wp.pl/dawid-kostecki-i-watpliwosci-wokol-jego-smierci-metoda-wskazuje-na-upozorowanie-samobojstwa-6412745241306753a
 • Moczydłowski podaje
  - Metoda samobójstwa, jaką ujawniono w przypadku śmierci Dawida Kosteckiego, wymaga użycia wielkiej siły i nieprawdopodobnej desperacji. Pętla zaciśnięta w pozycji leżącej zazwyczaj wskazuje na pomoc innych skazanych albo morderstwo - komentuje Paweł Moczydłowski.

  ....dokładnie wylicza wątpliwości. Jak wygląda powieszenie na leżąco? Najpierw Kostecki musiałby dokładnie wymierzyć długość pętli i to z uwzględnieniem rozciągania się prześcieradła. Następnie zaprzeć się rękami i ciągnąć tułowiem w dół, aby pętla mocno się zacisnęła. Musiałby umrzeć, nie wydając przy tym hałasów, odgłosów rzężenia itp, które mogłyby zaalarmować innych osadzonych w celi.

  ....zazwyczaj więźniowie, którzy chcą popełnić samobójstwo, długo i drobiazgowo się do tego przygotowują. Muszą wiedzieć, kiedy twardo zasypiają inni osadzeni, o której godzinie strażnik zagląda do celi. - To kolejny znak zapytania, ponieważ Kostecki trafił do aresztu w Białołęce krótko przed śmiercią. Nie było czasu na takie przygotowania - punktuje kryminolog.

  Jeśli tak ważne wątpliwości ma doświadczony prokurator (Kapuściński), a kolejny śledczy ogłasza, że było samobójstwo to cóż, wokół tej sprawy pozostanie wiele smrodu - komentuje dalej Paweł Moczydłowski.
 • Rodzina wątpi
  W samobójstwo boksera nie wierzy jego najbliższa rodzina. Twierdzą, że Dawid Kostecki nie zdradzał oznak depresji, jak przy poprzedniej próbie samobójczej. Regularnie widywał się ze swoimi dziećmi. Liczył na skrócenie kary więzienia już w 2021 roku. Miał plany otwarcia szkoły bokserskiej.

  Według relacji rodziny Dawid Kostecki nie chciał zostać przetransportowany do Warszawy, gdzie miał zeznawać w innej sprawie karnej. Będąc w Areszcie Śledczym w Białołęce, czuł się zagrożony. Przypomnijmy, że Dawid Kostecki był świadkiem, od którego zeznań zaczęło się śledztwo w sprawie domu publicznego, w którym grupa przestępcza nagrywała powszechnie znane osoby. W ostatnim czasie śmiercią samobójczą zmarło jeszcze dwóch innych świadków zeznających w tej sprawie.
 • Jak to Braun - dlugie ale warto posłuchać
  https://www.youtube.com/watch?v=lNmRNQZpLmc
 • @zbig71 16:12:07
  No właśnie.
 • @Hades 17:55:26
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 19:35:22
  Z tego co już krąży w obiegu, to ponoć Kostecki prosił o zeznawanie trybem TELEKONFERENCJI ponieważ nie chciał być przewożony w inne miejsce gdyż ponoć obawiał się o swoje życie - lecz i tak na siłę go przewieziono

  To daje drugie pytanie i to bardzo ważne:

  Czy ktoś kto chce i ma w planach się zabić jednocześnie obawia się o własne życie? :)) :))

  Ciutkę to mało logiczne ;))
 • @Hades 19:49:58
  Jasne. To taka dziwna "służbowa" logika :(
 • @Rebeliantka 15:08:27
  Czy to wystarczy, czy nadal teorie spiskowe.
  A może niczym Presley czy Kulczyk ...nadal żyje

  //Z opinii biegłych wynika, że ślady na szyi Dawida Kosteckiego nie powstały na skutek ukłucia, wkłucia lub nakłucia - przekazał rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga Marcin Saduś. Dodał, że są zadawnionymi strupami, niemającymi związku że śmiercią boksera.//

  Ale to i tak dla wielu z Was to mało
  Jeszcze tylko udowodnić że sam osobiście Ziobro brał w tym udział i temat gotowy

  8-)))))
 • @Husky 20:05:07
  Nie przeczytałeś moich wcześniejszych pytań:
  1. Czy doświadczeni funkcjonariusze - prokurator i medyk sądowy obecni na miejscu zdarzenia - nie potrafili odróżnić wkłuć od "zadawnionych strupów"?
  2. Czy zbadano zabezpieczone prześcieradło, koc i trzy części materaca, czy już od tego odstąpiono?

  Ps. Dlaczego zwracasz się do mnie per "wy"? Pytałam w swoim imieniu.
 • @Husky 20:05:07
  Co do sugestii, że Ziobro za to odpowiada, to ja się nie wypowiadałam w tej sprawie.
 • @Husky 20:05:07
  I dlaczego reagujesz tak obronnie?
 • @Rebeliantka
  Wystarczyło natychmiast przeprowadzić badania razem z nim osadzonych na okoliczność ich uśpienia . No ale mamy tu do czynienia z ewidentnym zaniechaniem .Czy celowym ?. Pozdrawiam.5*
 • @Repsol 20:24:12
  Jak zwykle, nic nie wiadomo.
 • @Rebeliantka 20:19:53
  Ok.
  Temat "jest"
  PIS odpowiada za zabójstwo.Koniec, kropka
  I wyborach się już nie podniesie.

  ps.
  A tak na marginesie
  to tylko jednego bandyty mniej
  tyle
  mnie go tam nie żal

  8-))))

  Pozdrawiam
 • @Husky 20:05:07
  Jak chachmęci PO, to jesteś pierwszy do piętnowania i darcia się na całą sieć. Jak PiS to wyśmiewanie i Zamiatanie pod dywan. To jest etyka sytuacyjna, obca cywilizacji łacińskiej. A już branie w obronę coś tak nędznego jak Kuchciński, nędznego łgarza i tchórza jest wyjątkowo czerstwe. Mam nadzieję, że te taśmy ujrzą światło dzienne.
 • @zbig71 20:58:22
  // Mam nadzieję, że te taśmy ujrzą światło dzienne.//


  I ja mam nadziej.....
  Że ktoś je kiedyś ....nakręci
  8-))))
 • @Husky 20:47:47
  Ale on nie był skazany na karę śmierci. I odsiadywał wyrok.
 • @zbig71 21:45:49
  Nie chciał narażać skarb państwa na spore koszty

  8-))))
 • @Husky 22:01:22
  Uważasz to za zabawne?
 • @Husky 22:01:22
  Ten cynizm jest obrzydliwy.

  Dla mnie nie ma znaczenia, że to był Rom. Nie miał wyroku śmierci. Był skazany za kradzież samochodów.

  Poza tym gangsterów się nie zabija w więzieniach za bandyterkę. Giną ludzie, którzy "coś" wiedzą lub są niewygodni.

  Ta śmierć nie została wyjaśniona wiarygodnie. Przykro mi.
 • Ostatnie info
  Mamy do czynienia z sytuacją, kiedy są dokonane oględziny i (…) pojawia się ślad, który może wskazywać na ingerencję osób trzecich (…) I mamy do czynienia ze zrobioną później sekcją, kiedy mamy zupełnie inny opis. Mamy dwa dokumenty zupełnie inne. I teraz rodzina widzi, że to samo zjawisko zostaje opisane zupełnie inaczej

  – powiedział adwokat Dubois, zapowiadając, że razem z Giertychem będą składać kolejne pisma.

  Jednak prokuratura podaje, że opinia biegłych przeprowadzających sekcję Dawida Kosteckiego wskazuje na to, że mikrourazy na szyi miały charakter wyłącznie powierzchowny. Z ich opinii jednoznacznie wynika, że do zgonu Kosteckiego doszło w wyniku ucisku pętli na szyi.

  https://wpolityce.pl/kryminal/459033-dubois-atakuje-resort-ziobry-sa-sedziami-we-wlasnej-sprawie

  ------------------------------------

  Nie słyszałam, aby ktokolwiek kwestionował śmierć w wyniku ucisku pętli na szyi. Kontrowersje wzbudza to co było wcześniej.
 • @Rebeliantka 22:34:01
  Dokładnie tak.
 • @Rebeliantka 22:34:01
  //Był skazany za kradzież samochodów.//

  Tylko?
  Wielu niewinnych ludzi leczyło się na chirurgi po spotkaniu z tym bandytą
  Kogo bronicie?
  Zwykłego bandziora,oszusta,złodzieja.
  Ile miał wyroków?
  Na ile spraw jeszcze czekał?
  Sorry to tak po katolicku jest.....
  Wybaczmy mu
  Pomnik mu jeszcze postawmy

  ps.
  i to nie jest zabawne
  to z Waszej strony tragikomiczne i żenujące
 • @Husky 22:50:51
  Więc jaki tajny wyrok dostał? Śmierci? Kto wydał to orzeczenie?

  I nie zmyślaj, człowieku, bo to jest bezczelne. Nie był niewiniątkiem, ale nie był skazany za rozbój.

  Wiki podaje:

  31 października 2011 Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał Dawida Kosteckiego na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności za założenie i współkierowanie grupą przestępczą czerpiącą korzyści z nierządu[29]. W latach 2003–2007 grupa prowadziła trzy agencje towarzyskie: dwie w Rzeszowie (Velvet i Venus) oraz jedną w Lutoryżu (Przystanek Alaska). Śledczy oskarżali Cygana także o handel amfetaminą o wartości rynkowej ponad 16000 zł, jednak sąd uniewinnił go od tego zarzutu. Wyrok nie był prawomocny[30], a pięściarz zapowiedział apelację. 20 maja 2012 Sąd Apelacyjny w Rzeszowie podtrzymał wyrok skazujący na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności[31]. W nocy 19/20 czerwca 2012 Dawid Kostecki został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji i doprowadzony do odbycia kary (nastąpiło to na 10 dni przed zaplanowaną walką z Royem Jonesem Jr.)[32]. Odbywał karę w zakładach karnych Rzeszów Załęże, Medyka i Łupków[33]. Podczas odbywania kary Dawid Kostecki zaprzeczył temu, iż dokonał zarzucanych mu czynów i opublikował informacje dotyczące rzekomo rzeczywistych sprawców czynów jemu przypisywanych[34]. 13 sierpnia 2014 wyszedł na wolność[35].

  W czerwcu 2016 został ponownie zatrzymany w Lublinie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji. Postawiono mu m.in. zarzuty kierowania grupą przestępczą. Zajmowała się ona praniem brudnych pieniędzy, wyłudzaniem podatków oraz legalizacją kradzionych samochodów. Według funkcjonariuszy policji grupa wyłudziła co najmniej 11 milionów złotych. Sąd zastosował wobec Dawida Kosteckiego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy, groziła mu kara do 10 lat pozbawienia wolności[36]. 20 czerwca 2017 przed Sądem Okręgowym w Tarnobrzegu Dawid Kostecki dobrowolnie poddał się karze i został skazany nieprawomocnym wyrokiem na karę pięciu lat pozbawienia wolności, bez warunkowego zawieszenia wykonania kary, przy jednoczesnym zaliczeniu okresu tymczasowego aresztowania[37][38].
 • @Husky 22:50:51
  Kto mu wybacza? Nie manipuluj.

  Pytanie jest inne. Czy ktoś go zabił, a jeśli tak, to dlaczego?
 • @Husky 22:50:51
  //Wielu niewinnych ludzi leczyło się na chirurgi po spotkaniu z tym bandytą//

  Więc dlaczego nie został za to skazany?
 • @Rebeliantka 23:10:57
  Cały wpis ma na celu jedno
  Pokazać to że dla dowalenia PIS-owki chwytacie się nawet tragedii pojedynczego człowieka.
  To jest ten wasz poziom.Dokładnie wasz.
  Tępej,durnej opozycji która szuka punkcików.Wszędzie,nawet w kostnicy
  Robicie politykę na trupach.Tyle że to nie robi już na nikim wrażenia
  Mam pytanie ilu ludzi dziś popełniła samobójstwa z powodu np.tragedii rodzinnych,depresji ,walki z ciężką choroba etc,etc.
  O tym należy pisać a nie o zwykłym bandycie.
  Ilu takich jak on robi to samo w więzieniach, ma Pani dane.
  To jest żenujące szukać w tym polityki
  Sorry za język i....obrazę psów
  Ale j**ał go ...pies
  Tyle
 • @Husky 23:22:55
  Gdyby Tusk albo Schetyna łaził po podkarpackich burdelach, dałbyś się w niebogłosy. Ale sprawa dotyczy polityka PiS, więc cicho sza! Jak Kali ukraść krowę, to dobrze, jak Kalemu ukraść krowę to tragedia. Relatywizm moralny, pernamentna cecha wszystkich neokomunistów.
 • @Husky 23:22:55
  Ty będziesz teraz nam dyktował o czym należy pisać ?. Coś podobnego Stalin wiecznie żywy . :)))))
 • @Repsol 23:46:58
  W końcu PiS to rekonstrukcja przedwojennej sanacji, więc co się dziwisz.
 • @Repsol 23:46:58
  I jak to dobrze że nie Ty
  8-))))
  A mogło być jak było

  pzdr.
  Dobranoc
 • @Husky 23:22:55
  Słuchaj, no ty.

  Wyobraź sobie, że od 20 lat obchodzi mnie funkcjonowanie wymiaru sprawiedliwości.

  Więc nie będziesz mi dyktował, czym mam się zajmować i nie będziesz się do mnie zwracał po sowiecku per "wy".

  A teraz spadaj z mojego blogu i nigdy więcej się tu nie pojawiaj.
 • @Husky 23:22:55
  I to tobie ta sprawa kojarzy się z PiSem, nie wiem dlaczego. Coś wiesz na ten temat?

  Mnie w tej sprawie nie interesuje PiS, tylko okoliczności śmierci więźnia.
 • Tutaj dużo komentarzy
  https://www.salon24.pl/newsroom/976897,prokuratura-wydala-komunikat-ws-smierci-kosteckiego-opinia-jest-jednoznaczna
 • Z Salonu 24
  "...Trzy zgony świadków ws. afery podkarpackiej
  Kostecki nie był objęty specjalnym dozorem,
  choć to po jego facebookowym wpisie z 2012 r. i na podstawie jego
  późniejszych zeznań zapoczątkowano akcję, w wyniku której w 2016 r.
  został rozbity układ pomiędzy policjantami z CBŚ a braćmi R.
  W sprawie oprócz Kosteckiego zeznania składały
  też inne osoby. Opowiadały one śledczym, jak w 2010 r. policyjna
  operacja przeciwko grupie handlującej ludźmi ominęła agencje braci R. – A tam była jazda. Zapraszano ludzi ze świecznika. Bogatych,
  ustosunkowanych i takich, od których wiele zależało np. w wymiarze
  sprawiedliwości czy w polityce. Wszystkie ich wyczyny były nagrywane.
  To, że do agencji braci R. policja nie weszła, to nie tylko efekt
  ochrony ze strony niektórych policjantów, ale też obawy o wizerunek
  ważnych ludzi. Nagrań może być tysiące – mówił nam Grzegorz W., jeden ze świadków.


  W styczniu Grzegorz W. zmarł tragicznie.
  Środowisko huczało. – Służby rozpowszechniały informacje, że zapił się
  na śmierć. On nie pił za wiele, bo chorował po alkoholu. Prawda jest
  taka, że się powiesił. Nie wytrzymał presji. Jeszcze kiedy siedział w
  więzieniu, był wożony na przesłuchania do Krakowa po zatrzymaniu Daniela Ś. i braci R. A z jednym i drugimi miał kosę – mówi jeden z byłych
  wspólników Grzegorza W.
  Inny świadek, znany rzeszowski właściciel agencji Maciej G., także zmarł tragicznie. – Był zwariowany zawsze, to prawda, ale nie aż tak, by strzelić sobie w głowę, a tak się stało – opowiada nam jeden z byłych gangsterów. – Też miał wiele do powiedzenia w sprawie Ś. i R.Część policjantów CBŚ straciła pracę. Najważniejszy z nich Daniel Ś., były naczelnik Wydziału ds. Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej, był podejrzany m.in. o branie łapówek w zamian za ułatwianie innym czerpania korzyści z prostytucji. Bracia Jewgienij i Aleks R. dostali zarzuty m.in. handlu ludźmi, czerpania korzyści z prostytucji i wręczania łapówek.
  Daniel Ś. wyszedł na wolność w sierpniu 2017 r. po wpłaceniu kaucji. Jewgienij i Aleks R. także są na wolności, bo dostali zaskakująco niskie wyroki – rok i półtora roku.

  Jest nagranie z byłym marszałkiem Sejmu? Agent oskarża Marka Kuchcińskiego Podkarpacka afera ze współpracą pomiędzy
  policjantami a właścicielami agencji wzbudziła ogólnopolskie
  zainteresowanie dopiero wiosną 2019 r. Radio ZET i tygodnik „Nie”
  opublikowały wtedy raporty byłego agenta CBA Wojciecha Janika, który na polecenie przełożonych rozpracowywał półświatek Podkarpacia. Jak
  twierdzi Janik, jeden z informatorów przekazał mu nagranie, na którym
  były marszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) uprawia seks z nieletnią
  prostytutką z Ukrainy. Janik oskarżył szefów CBA, że ukrywają nagranie i
  próbują ukręcić łeb sprawie.

  Po publikacjach wybuchł skandal. CBA podważało
  wiarygodność Janika. Kuchciński zaprzeczał i skierował pozew przeciwko
  „Nie”. Sam Janik w maju wystąpił na posiedzeniu zespołu śledczego posłów PO-KO. Powtórzył tam, że widział nagranie z Kuchcińskim.
  Teraz, jak dowiadujemy się nieoficjalnie, prawnicy rodziny Dawida Kosteckiego domagają się przesłuchania Janika w charakterze świadka w związku ze śmiercią boksera.

  Sam Janik odmawia komentarzy. Czuje się zastraszony. Po wystąpieniu w Sejmie opozycja wnioskowała o objęcie go ochroną policji, ale nie
  wyrażono na to zgody.
 • Komentarz z Salonu 24
  marektomasz12 sierpnia 2019, 13:04

  @Dronojad

  Kosteckiego zabili ludzie służb, co potwierdza udział w całej sprawie Gazety Wyborczej, Giertycha i Dubois.
  Ciekawy jest wątek z notatką prok. Kapuścińskiego, dr. Agnieszką Dąbkowską oraz prok. Piotrem Prenetą.
  Podejrzenia są wyraźnie kierowane na dwoje ostatnich, dlatego zainteresowałbym się najpierw prok. Kapuścińskim i jego notatką.
  Dlaczego nie była znana prok. Prenecie ani dr Dąbkowskiej?

  Obecna władza - czyli PiS - jest w o tyle ciężkiej sytuacji, że nie kontroluje polskich służb. A bez tego w takich sprawach może jedynie drżeć o sumaryczny wynik ich działań. To wszystko wygląda na razie beznadziejnie. Uczciwi funkcjonariusze pracują w takim burdelu, że sami nie wiedzą jak się zachować, żeby przetrwać.
 • Notka zawiera pytania, nie ustalenia
  Część pretorian władzy (vide Husky) atakuje notkę.

  To dziwne stanowisko, tak jakby Polacy nie mieli prawa zastanawiać się nad tym, jak funkcjonują organa ścigania.

  A tymczasem wątpliwości w tej sprawie są uzasadnione i różnorodne i kto tego nie widzi, jest albo uprzedzony, albo .... mało spostrzegawczy.

  Ps. Proszę zauważyć, że obiekcje zgłaszają zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy PiS.
 • @Husky 20:05:07
  Bzdura, lajzo. Dałbym Ci w pape tchórz, ale ty byś się bał. A obrońca przestępców i morderców jesteś, zaklamancu
 • @Husky 20:47:47
  Ja bym chciał, aby zdechł pedofil Kuchinski, ale to twój idol zydku
 • @Husky 21:02:17
  I dalej pokazujesz jaka qrwa jestes
 • @Husky 22:01:22
  Zdrajca i qrwa. Przy tym tchorzliwa
 • @Husky 22:50:51
  Kto się leczył? Parch który uciekł zagranice
 • @Husky 23:22:55
  Cała twoja żydowska obrona ma na celu jedno. Czy jesteś gorszy niż popapeani. Większa qrwa z ciebie
 • Hipokryci PiSlamu
  To nawet POpaprani maja lepsze standardy. A oni nie bronili Niesiola jak PiSlam Kuchcinskiego. PiSPO to pierwsze bardziej zaklamane zło. Ale takiego Husky'ego można zrozumieć. A on marzy o dziwkach, skoro tego onaniste podniecaja byle zdjęcia, które czasem wstawia. Poznalbys jakąś dziewczynę, poczytaj jak się taka podrywa. A nie byle zdjęcia i obrona Kuchcinskiego zazdosniku
 • @Husky 23:22:55
  "Robicie politykę na trupach"

  PIS'dzielcy już 9 lat robią politykę na prawie 100 trupach i jakoś nie zauważyłem aby ci to kiedykolwiek przeszkadzało
 • Współwięźniowie zgotowali piekło Kosteckiemu. „Wyzywano go od konfidentów, że będzie rozjebany”
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/dawid_cygan_kostecki.jpg

  „Rzeczpospolita” ujawnia najnowsze informacje w sprawie tajemniczej śmierci Dawida Kosteckiego w więzieniu. Współwięźniowie w areszcie w Białołęce zgotowali Dawidowi Kosteckiemu pogrom informuje rp.pl. Dawid Kostecki zmarł w ubiegłym tygodniu, kiedy cała Polska żyła sprawą lotów marszałka Marka Kuchcińskiego. W tym czasie kolejni świadkowie w sprawie „afery Podkarpackiej” popełniali samobójstwa, a ich śmierć budzi co najmniej uzasadnione wątpliwości. Wiadomo, że przed wylądowaniem w więzieniu Dawid Kostecki miał silne związku ze światem przestępczym, a to oczywiście przełożyło się na jego sytuację w więzieniu. Kostecki kilkukrotnie był przenoszony, a od czerwca siedział w więzieniu na Białołęce. Tam osadzony był również między innymi Tomasz G., którego Kostecki miał obciążyć zeznaniami w czasie procesu. Wiadomo że były bokser miał problemy z innymi osadzonymi. Jak informuje „Rzeczpospolita”, według relacji przyjaciela Kosteckiego, ten miał być w więzieniu zastraszany i poniżany. Mogło to przyczynić się do jego samobójstwa, jednak równie prawdopodobne jest, iż upozorowano jego śmierć. W sprawie tej pojawia się jeden mężczyzna określany jako „M.”, czyli jeden z najgroźniejszych przestępców grupy Mokotowskiej. Po przywiezieniu Kosteckiego do Białołęki M. zgotował mu piekło opowiada przyjaciel Kosteckiego. M. został zatrzymany w lutym i od tego czasu znajduje się w białołęckim więzieniu. Mężczyzna został zatrzymany na lotnisku po jego powrocie z Dominikany, M. wpadł dopiero po pięciu latach. M. boją się nawet prokuratorzy. To człowiek o psychopatycznej naturze mówi jeden ze śledczych. Kostecki był w niełasce u innych osadzonych, a to ze względu na to, że sam przyznał się do winy, a jego zeznania obciążyły też innych kryminalistów. Wyzywano go od konfidentów, że będzie rozjebany, że cała Polska czeka na niego za murami mówi bliski znajomy Kosteckiego. Nie tylko więźniom zależało na śmierci Kosteckiego. Bokser posiadał także ogromną wiedzę na temat układu Podkarpackiego, czym popadł w niełaskę funkcjonariuszy CBŚP, którzy mieli ochraniać przybytki rozkoszy należące do ukraińskich milionerów. W sprawie śmierci Dawida Kosteckiego pojawia się wiele niejasności Dawid Kostecki, świeć Panie nad jego duszą, trafił do więzienia za czerpanie korzyści z nierządu. Zdaje się, że osobiście tych korzyści się wiele nie naczerpał, służył natomiast zapewne swoim mocnym ciosem większym od niego gangsterom, braciom Rysicz mówił Grzegorz Braun. Bracia Rysicz, rodem z Ukrainy, stali się założycielami, właścicielami imperium całego systemu przybytków rozkoszy ziemskich burdeli mówiąc z polskiego na nasze na Podkarpaciu właśnie (…) bracia Rysicz przybyli na Podkarpacie jeszcze w latach 90. i tak się tam uwinęli, że zostali ojcami chrzestnymi tego regionu dodawał. Cygan Kostecki, żaden z niego premier, to nie była postać ani pewnie głowa ministerialna, a jednak postaci z pierwszych stron gazet, pierwszych rzędów parlamentu pojawiają się w tle. Bo przecież to imperium rozkoszy braci Rysicz na Podkarpacie zawitał raz, a może nie raz, człowiek do złudzenia przypominający Marszałka Sejmu Kuchcińskiego podkreślał Braun.
 • Po śmierci Kosteckiego samobójstwo chciał popełnić inny więzień. Byli świadkami w tej samej sprawie
  https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/po-śmierci-kosteckiego-samobójstwo-chciał-popełnić-inny-więzień-byli-świadkami-w-tej-samej-
 • Coraz więcej informacji
  https://wpolityce.pl/kryminal/459298-media-kostecki-mial-niebezpiecznych-wrogow
 • @Rebeliantka 20:13:45
  Ujawniono próbę samobójczą kolejnego więźnia. Miał zeznawać w tej samej sprawie, co Kostecki. Tydzień po śmierci Dawida Kosteckiego kolejny osadzony chciał popełnić samobójstwo – podaje Radio Zet. Według informacji radiostacji, człowiek ten – podobnie do Kosteckiego – miał być przewieziony z Rzeszowa do Warszawy, by złożyć tam zeznania w sprawie, w której wcześniej zeznawać miał pięściarz. https://natemat.pl/281595,po-smierci-kosteckiego-wiezien-w-rzeszowie-probowal-popelnic-samobojstwo
 • @Rebeliantka 20:13:45
  Skandaliczne traktowanie więźnia w Złotowie. Ujawniono, co zrobili strażnicy w zakładzie karnym. W zakładzie karnym w wielkopolskim Złotowie w sposób skandaliczny traktowano jednego z więźniów. Według RMF FM, to właśnie z tego powodu pracę w zakładzie stracił jego wicedyrektor, a dwóch strażników zawieszono. Sprawą zajęła się prokuratura. https://natemat.pl/281653,skandal-w-zakladzie-karnym-w-zlotowie-tak-straznicy-potraktowali-wieznia
 • @Rebeliantka 20:13:45
  Kolejny więzień nie żyje. W areszcie we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-latka. W jednej z cel aresztu śledczego przy ul. Świebodzkiej we Wrocławiu znaleziono zwłoki 21-letniego osadzonego. Mężczyzna prawdopodobnie powiesił się. Prokuratura wszczęła śledztwo w tej sprawie i czeka na wyniki sekcji zwłok – informuje "Gazeta Wyborcza". Zwłoki 21-letniego więźnia odkryto w sobotę 10 sierpnia. Ciało znalazł funkcjonariusz podczas porannego apelu. W tej samej celi znajdował miał się znajdować także inny mężczyzna, który podobno niczego nie słyszał. Prokuratura już wszczęła śledztwo ws. śmierci w areszcie. Na razie nie uzyskała jeszcze wyników sekcji zwłok 21-latka. https://natemat.pl/281673,nie-zyje-kolejny-wiezien-zwloki-21-latka-w-areszcie-sledczym-we-wroclawiu
 • @kula Lis 68 13:48:20
  Dzięki za uzupełniające info.
 • @Rebeliantka 14:04:59
  Adwokaci Roman Giertych i Jacek Dubois domagają się przeprowadzenia drugiej sekcji zwłok.

  Na szyi denata znaleziono dwa ukłucia podczas pierwszej sekcji zwłok. Uznano, że to ukucia owada. Nie zbadano ich pod kątem możliwego wcześniejszego odurzenia Kosteckiego. Rodzina boksera natomiast nie wierzy w samobójstwo. Od dawna w zakładzie krążyło przekonanie, że Kostecki z więzienia żywy nie wyjdzie. I nie tylko z powodu jego powiązań ze sprawami dotyczącymi agencji towarzyskich. Miał bardzo mocnego oponenta tu, w zakładzie karnym. To Grzegorz K., człowiek, który przed laty był przyjacielem Kosteckiego. Daliby się nawzajem za siebie pokroić. Kiedy Kostecki wyszedł po pierwszym wyroku, poróżnili się. Nie wiem dlaczego. A K. jest niebezpieczny i ma jeszcze bardziej niebezpiecznych kumpli. W mojej ocenie są zdolni do najgorszego mówi informator „Wyborczej”.
 • @Rebeliantka 14:04:59
  Najnowsze informacje w sprawie śmierci Kosteckiego. Dwie osoby zaangażowane w zabójstwo boksera? Coraz więcej wskazuje na to, że śmierć Dawida Kosteckiego nie była samobójstwem. Pełnomocnicy rodziny wnioskują o przeprowadzenie ponownej sekcji zwłok, a Roman Giertych mówi o tym, że ślady na ciele zmarłego wskazują, że w jego zabójstwie brały udział dwie osoby.

  Przypomnijmy że Dawid Kostecki zmarł na początku sierpnia w więzieniu. Oficjalnie jeden z najważniejszych świadków w Aferze Podkarpackiej popełnił samobójstwo, jednak coraz więcej wskazuje na to, że ktoś pomógł bokserowi w jego popełnieniu.

  Na ciele boksera znaleziono ślady, które miały pochodzić od ukłucia igłą. Rodzina wnioskuje o ponowne przeprowadzenie sekcji zwłok. Nie ma jeszcze oficjalnej informacji co do tego, jaką decyzję podejmie w tej sprawie prokuratura.

  Natomiast zaangażowany w sprawę mecenas Roman Giertych twierdzi, że w zabójstwo Kosteckiego zaangażowane były dwie osoby. Jedna miała go przytrzymywać, druga natomiast udusić. Giertych zwrócił uwagę, że zbadania wymagają ślady otarć na szyi Kosteckiego.

  Po ponownej analizie dostępnych materiałów, oględzinach ciała zmarłego oraz konsultacji z lekarzami uważamy, że ślady ujawnione na ciele zmarłego Dawida Kosteckiego mogły powstać podczas walki, a zatem wskazują na udział osób trzecich w zdarzeniu czytamy w oświadczeniu opublikowanym przez Giertycha na Facebooku.
 • @Rebeliantka 14:04:59
  https://nczas.com/wp-content/uploads/2019/08/mariusz_kaminski_dawid_kostecki_nczas.jpg
  Tajemnicza informacja dla ministra Kamińskiego. Sprawa śmierci boksera Kosteckiego zatacza coraz szersze kręgi. Proszę przekazać Mariuszowi Kamińskiemu pozdrowienia – m.in. taką wiadomość miał przekazać dziennikarzom Gazety Wyborczej przez telefon Maciej M., znajomy zmarłego Dawida Kosteckiego z celi. Miał również dodać, że „chodzi o spotkanie w hotelu” i Mariusz Kamiński „będzie wiedział o co chodzi”.

  Bokser Dawid Kostecki, w zakładzie karnym na Białołęce, odbywał karę ponad 5 lat pozbawienia wolności za kierowanie grupą przestępczą, rozboje, handel narkotykami i czerpanie korzyści z sutenerstwa. 2 sierpnia pięściarz popełnił samobójstwo.

  Wedle „Gazeta Wyborcza” miał w swoich zeznaniach ujawnić powiązania wysoko postawionych funkcjonariuszy CBŚP z właścicielami agencji towarzyskich na Podkarpaciu. Nie jest to informacja zaskakująca, bo Kostecki już wcześniej pisał o tym w mediach społecznościowych.

  Kostecki ma być już trzecią osoba powiązana z tą sprawą, która zmarła w krótkim odstępie czasu.

  Na początku 2019 tragicznie zginął Grzegorz W., który w rozmowie z „Gazetą Wyborczą” szeroko opisywał powiązania policjantów z agencjami towarzyskimi. Nie żyje też Maciej G., inny właściciel agencji towarzyskiej, który również miał mieć sporą wiedzę o sytuacji na Podkarpaciu. Maciej M. nazywany „prawdopodobnym ostatnim świadkiem” afery podkarpackiej trafił do szpitala psychiatrycznego, po tym jak miał próbować popełnić samobójstwo w więzieniu.
 • @Rebeliantka 14:04:59
  Przerwano pogrzeb „Cygana” Kosteckiego. Bokser jednak został zamordowany?! Ceremonia pogrzebowa Dawida „Cygana” Kosteckiego została przerwana. Ma zostać przeprowadzona kolejna sekcja zwłok pięściarza. Mimo, iż podwładni Zbigniewa Ziobry przekonywali, do śmierci doszło bez udziału osób trzecich, a że bokser popełnił samobójstwo, wieszając się w łóżku pod kocem, to prawda może okazać się znacznie bardziej mroczna.

  „Cygan” Kostecki do bokser, który ujawnił udział CBŚ w aferze podkarpackiej. Dwaj Ukraińcy – bracia R. prowadzili agencje towarzyskie, w których politycy i inne VIP-y korzystały z usług prostytutek – w tym nieletnich.

  Według byłego już funkcjonariusza CBA Wojciecha J. wśród korzystających z usług nieletnich miał być Marek Kuchciński z PiS.

  Źródło: Sport.pl
 • @@@@!
  Zeznania Dawida Kosteckiego zostały ujawnione. Pada w nich nazwisko jednego z byłych ministrów. Portal TVP Info dotarł do zeznań Dawida Kosteckiego, które zmarły niedawno pięściarz złożył w 2012 r. Dotyczyły one afery podkarpackiej. Pojawia się w nich wątek jednego z byłych ministrów w rządzie Platformy Obywatelskiej. Kostecki zeznawał w sprawie naczelnika zarządu Centralnego Biura Śledczego w Rzeszowie Daniela Ś., który miał ochraniać Aleksieja i Jewgienija R. braci, którzy prowadzili agencje towarzyskie na Podkarpaciu. Pięściarz wskazywał na liczne wątpliwości w kwestii działań śledczych. Według jego wiedzy, Daniel Ś. miał pomagać braciom R. w prowadzeniu seksbiznesu. Kostecki zwrócił również uwagę na „układ” działający na Podkarpaciu. Miały go tworzyć następujące osoby: Anna H., była prokurator Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie, Zbigniew N. oraz Mariusza Ch. obecny rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Rzeszowie. Co więcej, Daniel Ś. miał mieć na haki na wiele osób z kręgów polityki, biznesu oraz władz lokalnych. Pan minister Zbigniew Ćwiąkalski nie ustosunkował się do tego, ale ja wiem, że jest to jeden z czułych punktów pana ministra, który uderza w strukturę korupcyjną tworzoną na Podkarpaciu, począwszy od policji, kończąc na sądzie i Prokuraturze Generalnej twierdził w swoich zeznaniach Kostecki.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej