Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Po co przekręcono Emilię S. i jakie będą tego skutki?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wszystko na to wskazuje, że hejterkę Emilię skorumpowała kasta sędziowska. Nie wiadomo, jak do niej dotarli i w jaki sposób ją "przekonano".

 

Nie ma to zresztą większego znaczenia. Istotne jest tylko to, że kasta dostała potężne argumenty do walki o status quo ("aby było tak jak było") na forum międzynarodowym.

  

3 lata temu (3 września 2016) obserwowałam jako dziennikarz Nadzwyczajny Kongres Sędziów Polskich. W sprawozdaniu, które zamieściłam w "Warszawskiej Gazecie", zatytułowanym "Międzynarodówka sędziów", zwracałam uwagę na liczny udział w obradach prominentnych sędziów europejskich. Obecni byli m.in.: były prezes Węgierskiego Sądu Najwyższego, przez 17 lat sędzia Europejskiego Trybunału Praw Człowieka (ETPCz), András Baka, sędzia Nils Engstand, przewodniczący Rady Konsultacyjnej Sędziów Europejskich (organu doradczego Rady Europy),  Niemiec Thomas Guddat - wiceprezes MEDEL - Stowarzyszenia "Europejscy Sędziowie i Prokuratorzy dla Demokracji i Wolności" oraz prezes Polsko-Niemieckiego Stowarzyszenia Sędziów, a także hiszpańska adwokat Nuria Diaz Abad, przewodnicząca Europejskiej Sieci Rad Sądowniczych (ENCJ), do której należy ponadto Trybunał Sprawiedliwości.

 

Wszyscy oni instruowali polskich sędziów, jak zablokować zmiany przygotowane przez resort sprawiedliwości. Baka pouczał, jak nie dopuścić w Polsce do reformy sądownictwa podobnej do węgierskiej. Norweg Engstand koncentrował się na standardach niezawisłości sędziów i niezależności sądów, opracowanych przez Radę Europy, z uwypukleniem sposobu powoływania sędziów. Ubolewał, że zalecenia Rady Europy nie są przestrzegane we wszystkich państwach europejskich, ale podkreślił, że szczególnie niedopuszczalna jest praktyka, aby głowa państwa lub szef rządu wydawali decyzje o odmowie nominacji sędziowskich bez jakiegokolwiek uzasadnienia (jak zrobił to wówczas polski prezydent). Niemiec Guddat wyraził opinię, że w Polsce nastąpiły pewne zmiany, które mogą mieć negatywny wpływ na praworządność oraz status sądownictwa, mając na myśli, jak to ujął: kryzys konstytucyjny, odmowę powołania sędziów przez prezydenta i planowaną reformę sądownictwa, szczególnie w tej części, która dotyczy nadzoru nad sądami i sędziami. Hiszpanka Nuria Diaz Abad też była „zaniepokojona sytuacją w Polsce”, głównie dlatego, że chociaż organy władzy mają prawo odmówić nominacji nowych sędziów, ale swoją decyzję muszą klarownie uzasadnić.

 

Czyli zagraniczni sędziowie wspierali protesty polskich sędziów obecnych na Kongresie i deklarowali dalsze poparcie. Na sali mocno udzielał się jako przewodniczący sędzia Krystian Markiewicz, prezes Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia". Widać było, że jest w świetnych relacjach z zagranicznymi gośćmi.

 

Następne 3 lata "reformy" w Polsce pokazały, że "kasta" torpeduje zmiany w sądownictwie głównie za pomocą działań w strukturach europejskich. Donosy, interwencje do międzynarodowych organizacji i KE, liczne pytania prejudycjalne do TSUE spowolniły reformę, całkowicie wytrąciły jej początkowy impet. Niemałe znaczenie miały też obiekcje i veta prezydenta Dudy, które nie przyniosły istotniejszych zmian koncepcyjnych, za to znakomicie zmniejszyły tempo przekształceń.

 

Afera z Emilią dostarcza "paliwa" sędziom blokującym zmiany w polskim sądownictwie. Nie jest istotne, czy hejt skierowany przeciwko prominentnym sędziom z "Iustitii" miał większe, czy mniejsze znaczenie, ile osób było w to zaangażowanych, czy robiono to za pieniądze publiczne czy tylko z motywów "ideowych", czy Emilia jest poczytalna, czy nie, kluczowe jest tylko to, że Onetowi udało się przekonać władzę centralną, że hejt był realizowany co najmniej za wiedzą wiceministra sprawiedliwości. Odwołanie wiceministra Piebiaka nic nie zmieni, bo "mleko się już rozlało".

 

Przeciwnicy reformy będą twierdzić, że reforma narusza ich niezależność i niezawisłość, gdyż zmiany są skierowane przeciwko nim tylko z powodów "osobistych" i politycznych, a nie merytorycznych. Trudno będzie dowieść przed organami międzynarodowymi, że ich zastrzeżenia są w pełni niezasadne.

 

Sytuacja ta jest dla podsądnych w Polsce w najwyższym stopniu niekorzystna. Nie odczuli oni do tej pory zmian, bo nadal orzekają sędziowie o mentalności postkomunistycznej i liberalnej, którzy nie akceptują porządku prawnego naturalnego, są powiązani z sitwami wywodzącymi się wprost z komuny, są zuchwali i bezkarni.

 

Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości jest nadal przed nami. Jej koncepcja jest błędna. Bez udziału społeczeństwa i reformy samego prawa w taki sposób, aby służyło ono sprawiedliwości, nic się nie da osiągnąć. Tylko czy pokrzywdzeni doczekają?

KOMENTARZE

 • Jeśli
  SB i WSW przede wszystkim przeprowadzało słynną transformację ustrojową i przewerbowywało się na służbę do nowych panów, to ich agenci również. Dlatego Duda rozmawiał z A.Merkel przez 45 min , zanim zawetował ustawę o sądownictwie. Przez wymiar sprawiedliwości obce służby mają wpływ na stan państwa w 3RP.
 • Kolejny atak - kolejne oskarzenia
  Teraz atakują sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego dr. Konrada Wytrykowskiego:

  http://www.sn.pl/aktualnosci/SitePages/Wydarzenia.aspx?ItemSID=546-0dc69815-3ade-42fa-bbb8-549c3c6969c5&ListName=Wydarzenia
 • @zbig71 12:58:43
  Niestety, trudno nie podzielić tej opinii.
 • @Rebeliantka 13:13:44
  Też podzielam tę opinię. Krysiu dałem 5! i pzdr! Więcej o sądach, etc.. u mnie i Sanockiego.
 • @Rebeliantka 13:12:25
  Postępowanie wyjaśniające ws. sędziego. Rzecznik Dyscyplinarny Sądu Najwyższego z urzędu podjął czynności wyjaśniające i sprawdzające w sprawie doniesień dotyczących sędziego Izby Dyscyplinarnej Konrada Wytrykowskiego - poinformował rzecznik Sądu Najwyższego sędzia Michał Laskowski. W jego ocenie zachowania opisane przez Onet są niegodne sędziego i kolidują z godnością tego urzędu.
  https://niezalezna.pl/284670-postepowanie-wyjasniajace-ws-sedziego
 • @Rebeliantka 13:12:25 Ten Mitera to taki kret...
  On wygląda mi, na cwaniaczka z dawnej Warszawskiej Szmulowizny, który w sobotę wybiera się na tance. No i przecież to ponoć pisowscy sędziowie. Tak to wygląda po reformie KRS. Czyli coś poszło nie tak z reformą KRS..Wejdź na stronę WP gdzie piszą iż szef KRS sędzia Mitera oskarża Ministerstwo Sprawiedliwości i twierdzi że "Mafia TROLLI jest w MS", oraz prosi by przerwano urlop głównemu sprawcy i by został w tej sprawie przesłuchany. Mam nadzieję, że zajmą się w końcu tym służby i ustalą wszystkich sędziów trollujących na TT ! Podadzą ich dane i wpisy do publicznej wiadomości a potem WON! z zawodu za zachowanie niegodne sędziego - i..zrobi się masa wakatów... ale nie w MS tylko wśród "otua". Sędzio Mitera pytam jakie kroki zamierza podjąć Prezydium KRS wobec sędziów, prokuratorów i adwokatów, którzy w sposób jawny w ogólnopolskich mediach od czterech lat hejtują wynik demokratycznych wyborów, legalny rząd deprecjonując każe posunięcie tegoż rządu zmierzające do zreformowania postkomunistycznych struktur? Jakie kroki zamierza podjąć Prezydium KRS wobec osób naruszających apolityczność, niezawisłość i niezależność stanu sędziowskiego poprzez manifestację poglądów politycznych na wiecach, marszach i zgromadzeniach?
 • Już podszczuta przez Iustitię, etc..UE wyje! Ciekawe, kto "uprzejmie" doniósł KE o tym...
  RMF FM: KE zaniepokojona sprawą Piebiaka. "W UE tego typu afery jeszcze nie było. Źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa".. Komisja Europejska zainteresowała się sprawą byłego wiceministra sprawiedliwości Łukasza Piebiaka. Jak przekazała korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon, rzecznik KE w pisemnym oświadczeniu poinformował, że sprawa została „odnotowana z zaniepokojeniem”. Nie będziemy tego komentować, jednak śledzimy sprawę z bliska podkreślił rzecznik Komisji Europejskiej. Szymańska-Borginon zwróciła uwagę, że jeżeli KE oficjalnie przekazuje, że jest „zaniepokojona” to oznacza, że traktuje sprawę poważnie. Z kolei jeden z jej rozmówców wprost powiedział, że afera wokół byłego wiceministra jest dowodem na to, że ”źle się dzieje w polskim systemie sądownictwa”, a „sprawa tylko potwierdza zarzuty komisji o upolitycznieniu sądownictwa”. Z kolei inny rozmówca wprost podkreślił, że ta sprawa to „coś niewyobrażalnego dla państwa respektującego zachodnie wartości”.
  Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal powiedział ważny urzędnik w KE.

  https://wpolityce.pl/polityka/460419-rmf-fm-ke-zaniepokojona-sprawa-piebiaka


  Ps....KE jest zaniepokojona "aferą" z kapelusza a nie jest zaniepokojona tym, że niektórzy sędziowie nadzwyczajnej kasty przyłapani na złodziejstwie i korupcji dalej orzekają. Jednak śledzimy sprawę z bliska - mówi rzecznik KE. W jaki sposób "z bliska" chcecie ją śledzić osły europejskie? Z Brukseli? Za pomocą Tuska, Kopacz, a może Michnika? Co to takiego "zachodnie wartości"? Poznaliśmy je gdy Timmermans i jeszcze jeden, sprawiający wrażenie wariata pluli na Polskę. UE to szambo i obecnie dogorywa za sprawą recesji w Niemczech- wasz głos już się nie liczy UE tonie i to są wasze wartości. KE nie ma prawa wtrącać się w wewnętrzne sprawy Polski. KE walczy o wyłączność na rynku szczucia. Nawet mało udane prowokacje wprawiają ją w szał zazdrości. Wszystkie instytucje w Polsce już temat drążą, podejrzany zdymisjonowany, a KE czujnie szczuje. Swój swojego broni!Gdyby nie PAD, bylibyśmy dalej w reformie sądownictwa! Dawno nabrałem odporności na to co tępe towarzystwo wzajemnej adoracji w UE pitoli! Zdrajców i LGBT wysłać do Belgii! Tam cyrkować! Bolszewickiej nadzwyczajnej kaście ktoś krzywdę robi? No ja nie mogę; Onet, KE i wszelakiej maści obrońcy pamiętacie hejtowanie na śp.Lecha Kaczyńskiego? Dlaczego wtedy nie ujawnialiście hejterów? Wywalić z sadownictwa kastę komunistyczną i ich resortowe dzieci, oraz chazarską schlampe i alkoholiczkę Małgośkę Gersdorf z SN co Niemcom nadawała na Polskę i polski rząd. Zdrajcy i targowica KE nie zauważała jak partia POniemiecka rządziła. Cała ta afera jest jak dym z papierosa. Liczy się przede wszystkim kierunek zmian, który zapoczątkowała ta władza i wypada pozytywnie. Mamy teraz w przypływie szaleństwa oddać władzę neomarksistom? Potrzebne referendum. Czy Wymiar Sprawiedliwości powinien być dokładnie zreformowany, czy powinien przejść totalną dekomunizację.
 • @Rebeliantka 13:12:25 Żydówka Gersdorf wypowiedziała się w RMF FM - żydowskim radiu dla Polaków. Symboliczne.
  Gersdorf domaga się dymisji Ziobry: Nie wyobrażam sobie, żeby decydował o śledztwie ws. Piebiaka. To rozdwojenie jaźni...Prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf oświadczyła w rozmowie z RMF FM, że oczekuje dymisji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i nie wyobraża sobie, by jako prokurator generalny decydował o śledztwie ws. byłego wiceministra Łukasza Piebiaka, bo byłoby to „rozdwojeniem jaźni”. Tak, jak on żądał kiedyś dymisji ministra sprawiedliwości, tak już dawno oczekiwałabym jego dymisji, ponieważ za jego rządów były także te samobójstwa w więzieniach i za to przecież pan minister Ćwiąkalski podał się do dymisji powiedziała Małgorzata Gersdorf.

  https://wpolityce.pl/polityka/460434-gersdorf-oczekuje-dymisji-zbigniewa-ziobry

  Ps...No proszę. Dotychczas "kasta" wchodziła w kompetencje władzy ustawodawczej, a teraz chce decydować o wykonawczej? Piękny "trójpodział". Chazarska schlampe, alkoholiczka, etc..Gersdorf wykraczając poza swoje kompetencje uchybia godności urzędu. Zatem pocztówki, które otrzymywała były jak najbardziej zasadne! W rodzinie Gersdorf pielęgnuje się tradycje antypolskie od czasów bitwy POd Grunwaldem to zapiekłe antypolskie schweine. Donosiciele do gestapo w Generalnej Guberni byli likwidowani przez AK. Teraz donosiciele na Polskę są hołubieni przez niemiecki trybunał w Karlsruhe.
  Dlaczego ta osoba błądząca ze świeczką, nie ma jeszcze zarzutów dyscyplinarnych...i nie jet rozliczana z 22 mln w zł majątku? Gersdorff jakoś nie podała się do dymisji, gdy ujawniono w składzie Sądu Najwyższego sędziego wyrokującego kary więzienia dla solidarnościowców w stanie wojennym. Albo PiS weźmie się za tych wszystkich sędziów albo mają przegrane wybory. Albo PiS zrobi porządek z obcą agenturą -czytaj: Repolonizacja mediów, koniec przywilejów dla Kast i monitoring finansowania tzw. organizacji pozarządowych, albo będzie współwinny rozbioru! Przecież tu widać, że idzie nowy PUCZ z udziałem zagranicy. Przed 1 września ma być ZADYMA z OBALANIEM RZĄDU...My Polacy nie ufamy tzw. Kaście, czyli potomkom i spadkobiercom stalinowskiego aparatu represji.. Pozostaje powtórzyć: WSZYSTKICH WON! Polacy ciągle oczekują dymisji chazarskiej schlampe i alkoholiczki Gersdorf i doczekać się nie możemy. Oczekujemy też rozliczenia afer z sędziami w tle i nie możemy się doczekać. Czekamy na polskie sądownictwo. Aż ciarki przechodzą, kiedy patrzę w tę twarz przypominającą maskę ropuchy... Tfu, tfu,tfu ... "na psa urok..." Co ta chazarska ropucha jeszcze chce? Chazarska schlampe, alkoholiczka i pospolity przestępca Gersdorf jest wiarygodna ale dla Niemców, gdzie ogłosiła się prezesem Sądu Najwyższego na uchodźstwie. Przypomnijmy, że fundacja niemiecka finansowała obchody rocznicy Trybunału Konstytucyjnego, które odbyły się w Gdańsku. Wówczas prezesem był Rzepliński, który siedział obok prezydenta Gdańska. Skąd biorą się te inklinacje do eksponowania sympatii nadzwyczajnej do Niemców? Jeśli są dowody przyjęcia choćby 1zl z obcego państwa zwłaszcza fundacyjek finansowanych z pieniędzy rządowych to 20 lat ciupy za szpiegostwo. To jest właśnie dowód aby zreformować to "sądownictwo", to awantura wśród kasty, zachowują się jak rozpasane dzieciaki a schlampe chazarska Gersdorf lepiej by zamilkła, oni uważają że utrącą człowieka który im bruździ w interesach to tylko z p. Kuchcińskim udało się, ale już PiS nie może się dać szantażować w prawdziwej demokracji to PO i tacy jak schlampe i alkoholiczka Gersdorf powinni zniknąć z przestrzeni publicznej. Od wielu już lat min. Ziobro jest solą w oku mafii zwanej kastą i całemu układowi aferzystów z "państwa kolesiów", którzy są rzekomo nękani za "niewinność". Dążą do odwołania pod byle pretekstem. Nadzwyczajna kasta nic nie znaczy bez platformy i odwrotnie. Jedni nie mogliby kraść i być bezkarni, drudzy opływać w przywileje i naginać prawo.
 • PiS daje się rozgrywać i ogrywać jak małe dzieci. Tego nie mogę pojąć?!
  Sędzia Szmydt zostanie w KRS? Rzecznik: Został w trybie pilnym odwołany z urlopu. Natychmiastowo ma złożyć wyjaśnienia. Sędzia Tomasz Szmydt w trybie pilnym został odwołany z urlopu i wezwany do złożenia wyjaśnień - poinformował w czwartek rzecznik KRS Maciej Mitera. Podkreślił, że jego zdaniem następne posiedzenie KRS powinno się rozpocząć od analizy wyjaśnień sędziów ws. doniesień m.in. Onetu.

  https://wpolityce.pl/polityka/460441-sedzia-szmydt-zostanie-w-krs-mitera-czekamy-na-wyjasnienia

  Ps... Gdyby ktoś nie wiedział... Dla niewiedzących Tomasz Szmydt to mąż "Emilii"...PiS ma takie poparcie, a na gwizdniecie, byle pomówienia tych degeneratów, odwołuje swoich ludzi. Jego wyborcy doskonale wiedzą, że opozycja manipuluje i kłamie. Ciekawe skąd sędziowie mieli materiały zastrzeżone w IPN-ie?
 • O niemieckiej prokuraturze i sądzie.
  Nożownik z Chemnitz usłyszał wyrok! (to ma być wyrok? SIC!) Sąd w Dreźnie skazał w czwartek na 9 i pół roku Syryjczyka, który w sierpniu 2018 roku zabił nożem mieszkańca Chemnitz. W konsekwencji w mieście tym doszło wówczas do wielotysięcznych antyrządowych demonstracji i zamieszek. Tragedia rozegrała się na miejskim festynie, na którym doszło między mężczyznami do kłótni i bójki. 24-letni Syryjczyk Alaa S. wspólnie z poszukiwanym obecnie międzynarodowym listem gończym Irakijczykiem Farhadem A. dodatkowo ciężko ranili wówczas dwie inne osoby. Prokuratura domagała się dla oskarżonego 10 lat więzienia. Obrońcy - uniewinnienia. Ze względu na duże zainteresowanie mediów i opinii publicznej proces odbył się w Dreźnie. Przebiegał z zachowaniem nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa. Po zabójstwie 35-letniego Niemca doszło w Chemnitz do wielotysięcznych demonstracji organizowanych m.in. przez narodowo-konserwatywne ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec (AfD) i stowarzyszenie kibiców lokalnego klubu piłkarskiego. Oprócz zwykłych obywateli brali w nich też udział członkowie organizacji neonazistowskich. W starciach z lewicowymi kontrdemonstrantami rannych zostało kilkadziesiąt osób. Wydarzenia w Chemnitz przez kilka tygodni były politycznym tematem nr 1 w RFN. Dla AfD i prawicowych ugrupowań pozaparlamentarnych były one dowodem, że rząd nie panuje nad sytuacją w państwie, nie jest w stanie skutecznie chronić obywateli, a polityka migracyjna kanclerz Angeli Merkel stanowi zagrożenie dla Niemiec. Z kolei partie establishmentowe dostrzegły niebezpieczny wzrost znaczenia organizacji neonazistowskich, które wykorzystywały protesty jako platformę do autopromocji i szkodziły wizerunkowi Niemiec. Media i część polityków próbowały kategoryzować protesty jako efekt działań grup skrajnie prawicowych i neonazistowskich, posuwając się przy tym do manipulacji. Pojawiły się doniesienia o domniemanych "polowaniach na cudzoziemców". Prokuratura Generalna Saksonii zaprzeczyła później doniesieniom, jakoby w Chemnitz po morderstwie dochodziło do "polowań" i samosądów.

  Ps...9 i pół roku? Pół roku mu odjęli z góry za pochodzenie? Śmieszny ten wyrok. Ciapaty psychol wyjdzie za rok lub dwa góra trzy... i znowu kogoś zaszlachtuje. Mam nadzieje że tą lewacką gender-sędzinę która go zwolni. W więzieniu niemaszki umożliwią mu ukończenie kursu rzeźnika. ....jak demokracja i multi-kulti to pełną gębą! Za morderstwo ciężkie zranienie 2 osób prokurator się domagał 10 lat? Ciekawe ile by się domagał np za wrzucenie świńskiego łba do meczetu? Właśnie takie wyroki prowadzą do samosądów, ciekawe ile by dostał za wtargnięcie do sądu i zabicie sędziego, nie zaś "zwykłego" obywatela. Tam wtedy był napad trzech bandytów arabskich na klientów jedynego o tej porze czynnego Geldautomatu, do którego poszedł wypłacić 100 euro ten młody Niemiec, świeżo upieczony ojciec córki, a te araby tam czekali pod tym automatem na naiwnych, którzy po wybraniu pieniędzy pod nożami musieli tym arabom oddać kartę IC i PIN, i oni czyścili chyba na 600 euro konta tych napadniętych osób. I teraz jeden za morderstwo dostał 9,5 roku w okolicznościach zorganizowanej przestępczości. Powinien dostać KS.
 • A niech tam się pozagryzają
  hejty, srejty, dymisje, komisje a od wczoraj znacznie wzrosły koszty sądowe. To oznacza dalsze ograniczenie praw obywatela do sądu i nikt nie podnosi larum. Zmieniła się diametralnie procedura cywilna (bez prawnika ani rusz) ułatwiając pracę sędziom a obciążając strony i pełnomocników dodatkowymi obowiązkami. Wprowadzono nawet restrykcje: jak się pełnomocnik pomyli choćby o złotówkę uiszczając opłatę do sądu, to musi wpłacić dodatkową opłatę w takiej samej wysokości. Duda podpisał też chyba na dniach ustawę o zmianie kodeksu postępowania karnego.
  Sądy i rządy sobie łbów nie pourywają. Polskojęzyczne merdia na pewno nie w interesie Polaków grzeją temat. Bo jaki my mamy wpływ nie znając kulis, intencji i zamierzeń głównych aktorów tych przedstawień.
 • @wercia 18:45:08
  No właśnie.
 • @kula Lis 68 18:43:20
  Dzięki za uzupełniające, istotne komentarze.
 • @Rebeliantka 19:01:09
  Farma trolli w ministerstwie Zbigniewa Ziobry.? „Emi” ukrywa się w obawie o własne życie i zaczyna ujawniać szczegóły. Emilia Szmidt żona sędziego z KRS Szmidta ps. „Emi”, główna bohaterka afery w resorcie sprawiedliwości, od ujawnienia skandalu musi się ukrywać. Dostaje pogróżki i obawia się o swoje życie. Nad bezpieczeństwem „Emi” czuwają byli funkcjonariusze służb, a w jej imieniu wypowiadają się tylko pełnomocnicy. Według ujawnionych informacji, wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak ma stać za zorganizowaną akcją szkalowania sędziów, którzy krytykują działania rządu. Miał do tego wykorzystywać m.in. tzw. farmy trolli, czyli fikcyjne konta w mediach społecznościowych. Piebiak nielegalnie miał przekazywać twitterowiczce o imieniu Emilia dane osobowe sędziów, m.in. prywatne telefony i adresy, a także niewygodne często domniemane fakty z życia osobistego. „Emi” anonimowo rozsyłała materiały, które miały służyć kompromitowaniu sędziów, m.in. do mediów i osób prywatnych. Wszystko to w ramach walki o reformę sądów, polegającą na wymianie obecnych sędziów na sędziów wierzących w „dobrą zmianę”.

  W imieniu Emilii Sz. zaczęli wypowiadać się jej pełnomocnicy prawni. O tym, że Emilia Sz. czuje się zagrożona i dostaje liczne groźby, mówiła Ewa Stępniak, pełnomocnik Emilii Szmidt. Grożą jej anonimowe osoby mailami, smsami, przy pomocy bramek internetowych stwierdziła.

  To nie jest proceder, który został wymyślony tylko na użytek czy dla pani Emilii. On nie został wymyślony tylko przeciwko sędziom. To jest mechanizm, który może zostać wykorzystany przeciwko każdemu obywatelowi tego kraju ujawnił drugi z pełnomocników Emilii, mecenas Konrad Pogoda w programie Polsat News „Polityka na Ostro”.

  Jak wyjaśniał, w ministerstwie i organach sprawiedliwości nadal pracują osoby związane z tą akcją. Grupa zaangażowana w hejt wobec sędziów liczyła około dziesięciu osób. Byli w niej po części sędziowie, a po części funkcjonariusze publiczni związani z ministerstwem.

  Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. W Unii tego typu afery jeszcze nie było. Jeżeli afera się potwierdzi, to jest to niebywały skandal zaznaczył wysokiej rangi urzędnik urzędnik KE w rozmowie z RMF FM.

  Afera w ministerstwie Zbigniewa Ziobry odbiła się szerokim echem na całym świecie.

  Źródło: fakt.pl / wp.pl
 • @Rebeliantka 13:12:25
  "Kolejny atak - kolejne oskarzenia
  Teraz atakują sędziego Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego dr. Konrada Wytrykowskiego"

  KOLEJNA MANIPULACJA
  Nikt go nie atakuje tylko okazywane jest jego kurestwo
  Jak na kaczystę przystało korzystał ze starej UB'eckiej metody obsrywania za plecami kłamliwymi oszczerstwami licząc że jakaś część ludzi odsunie się od oczernianych bądź i ich zwolenników

  W tym swoim podejściu jestes Autorko wręcz ŻAŁOSNA i dwulicowa

  Bo tutaj okazywane konkretne fakty oraz zeznania bezpośredniego świadka który na dodatek jest w pełni świadomy że łamał prawo i za te swoje zeznania z cała pewnością będzie odpowiadał karnie są dla Ciebie NIESŁUSZNYM POMÓWIENIEM A WRĘCZ ATAKIEM

  Ale jakoś przez miesiąc czy ponad miesiąc we wręcz GOOWNIANEJ własnej sprawie wypisywałaś dzieła na miarę POTOPU i to na kilku portalach bo anonimowy NICK napisał że nie masz wykształcenia wyższego

  Aż żal doope ściska jak się to czyta - zresztą pewnie dalej będziesz ciągnęła tę goownianą sagę: rebeliantka vel humpty
 • @Hades 19:56:25
  Łatwo ci przychodzi plucie. Dokładnie w stylu obrzydliwych hejterów ze wszystkich środowisk.

  Do tej pory nie widziałam dowodów "kurestwa" - jak to raczyłeś nazwać - sędziego Wytrykowskiego. Przedstaw je, to zmienię opinię. Nie zamierzam za nikogo nadstawiać głowy.

  Nie znam ani konkretnych zeznań ani faktów. Ale też prawdą jest, że nie przeszukiwałam zbyt dociekliwie internetu. Z tego powodu tak się wyraziłam, jak wyraziłam.

  Co do "sagi", którą wyśmiewasz, nie ja ją inicjowałam, ani kontynuowałam. Wyłącznie reagowałam na kłamstwa, obelgi i kalumnie. Po co to czytasz, skoro cię to nie obchodzi? Jesteś kumplem humptego?
 • @Rebeliantka 20:19:59
  Nie plucie tylko trzeźwy osąd faktów
  Rzeczywiście nigdzie nic o wyrzygałowskim nie piszą:

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/farma-trolli-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-cz-3-sedziowie-organizuja-hejt-przeciwko/jg5lhx7

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/onet-sedzia-konrad-wytrykowski-mial-organizowac-hejt-na-malgorzate-gersdorf/jq63p0k

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/605699,pocztowki-gersdorf-wytrykowski-afera-piebiak.html

  https://polskatimes.pl/grupa-kasta-na-whatsapp-afera-w-ministerstwie-sprawiedliwosci-jak-w-ms-placono-za-hejt-podajesz-tylko-kwote-przelewy-ida/ar/c1-14366611

  Wszędzie - dosłownie wszędzie z FB włącznie
 • @Rebeliantka 20:19:59
  "Co do "sagi", którą wyśmiewasz, nie ja ją inicjowałam, ani kontynuowałam. Wyłącznie reagowałam na kłamstwa, obelgi i kalumnie. Po co to czytasz, skoro cię to nie obchodzi? Jesteś kumplem humptego?"

  Wręcz przeciwnie - Ty ją rozkręciłaś i ją podtrzymywałaś - i to z kompletnie DURNEGO, BŁAHEGO POWODU

  Ciężko tego nie czytać jeśli było tego pół popapranych - a jak tego było Ci mało to jeszcze tutaj to przywlokłaś aby tylko wyszło Twoje na wierzchu dobrze wiedząc że tutaj Humpty nie ma możliwości odpisania

  Ani humpty nie mój kumpel ani Ty
  Jeden to debil a Ty zacietrzewiona sekciara więc ani z jednym, ani z "drugim" mi nie po drodze

  I tyle
  KONIEC
 • @Hades 20:42:44
  Dziękuję. Pisząc komentarz w sprawie Wytrykowskiego nie byłam na bieżąco. Jeśli scan jest prawdziwy, a Onet by raczej nie ryzykował fałszerstwa, to wypowiedź jest wulgarna. Sędzia, a szczególnie Izby Dyscyplinarnej SN, nie powinien w takiej formie wyrażać swoich poglądów.
 • @Hades 20:46:53
  Wyraziłeś już swoją opinię, a teraz - ze względu na chamstwo i kłamstwo dotyczące moich notek - nie zaszczycaj mojego bloga.
 • @kula Lis 68 19:37:54
  "Tego typu akcje trolli są raczej znane z działań Putina i próbujemy z tym walczyć. "

  Raczej jest odwrotnie. Ludzie co takie rzeczy robią oskarżają o to Putina. Nazywa się to projekcją.
 • @kula Lis 68 16:23:10
  Brawo KL!

  Nigdy bym tego lepiej nie wyraził.

  JK

  Ps. Wkleję ten komentarz na NP w tekście Krystyny, bo tutaj dyskusja nie ma sensu.
 • @Rebeliantka
  Witaj

  Masz głowę i pióro do sądownictwa, choć poprawnie - do patologii sądownictwa.

  Porozmawiamy na NP, bo tutaj, oprócz Kuli Lisa to nie ma sensu.

  Serdeczności
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  Środowisko sędziów wymaga dłuższej naprawy. "Muszą zrozumieć, że sędzia to nie zawód. To stan"...Sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzej Dera odniósł się do ostatnich publicznych występów niektórych przedstawicieli sądów powszechnych. "Oczekuję od sędziów umiaru, dystansu i nieangażowania się w sprawy publiczne, te wszystkie normy zostały przekroczone" powiedział minister. Niektóre stowarzyszenia zrzeszające sędziów, a nawet sami sędziowie, publicznie angażują się w spory polityczne, uczestniczą w antyrządowych manifestacjach, otwarcie wspierają wybrane ugrupowania polityczne. To nie podoba się nie tylko rządowi, ale i znacznej części społeczeństwa. Minister Andrzej Dera powiedział dziś w programie I Polskiego Radia, że reforma sądownictwa budzi emocje, ponieważ jest jedną z dziedzin, których zreformowania domagają się Polacy. "Mają poczucie, że jest to środowisko, które nie zostało zlustrowane, że wszystko mogą. Ludzie generalnie są niezadowoleni z jakości naszej sprawiedliwości, więc ona wywołuje emocje" mówił Dera. Zdaniem prezydenckiego ministra, widać chociażby z ostatnich informacji medialnych, że "walka idzie na całego". Dera wskazał w tym kontekście na środowisko sędziów skupionych wokół Iustitii. "Sędziom nie przystoi tego typu zachowanie, ja od sędziów oczekuję umiaru, dystansu, nieangażowania się w sprawy publiczne, niewypowiadania się w sprawach politycznych, a te wszystkie normy zostały przekroczone" ocenił Dera. Podkreślił, że środowisko sędziów wymaga dłuższego naprawiania. "Samo środowisko musi zrozumieć, że sędzia to nie jest zawód, to jest stan. Sędzia musi być świętszy od Cezara" dodał. Stowarzyszenie sędziów Iustitia w przyjętej w środę uchwale, zażądało powołania przez Sejm komisji śledczej ds. wycieku z resortu sprawiedliwości informacji dotyczących sędziów. Iustitia domaga się także ponownego rozdzielenia funkcji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Dera zarzucił sędziom, że stosują "podwójne standardy". "Od jednych wymaga się dymisji i robi się wielkie larum, z drugiej strony innego usprawiedliwia się, no bo przecież ta osoba walczy przeciwko rządowi. To jest chore" powiedział. "Zachowania tego typu są niedopuszczalne, niezależnie od tego, czy ktoś lubi rząd, czy nie lubi rządu. To jest wyjście poza to, co sędzia powinien robić, w jaki sposób powinien publicznie funkcjonować" ocenił.
  https://niezalezna.pl/284662-srodowisko-sedziow-wymaga-dluzszej-naprawy-musza-zrozumiec-ze-sedzia-to-nie-zawod-to-stan
 • @Hades 20:42:44
  Rzecznik rządu o zamieszaniu wokół Ministerstwa Sprawiedliwości: Chyba w środowisku sędziowskim dochodzi do jakichś walk
  Chyba w środowisku sędziowskim dochodzi do jakichś walk; jest konflikt w tym środowisku - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w wywiadzie dla czwartkowej „Rzeczpospolitej”. https://wpolityce.pl/lifestyle/460361-rzecznik-rzadu-w-srodowisku-sedziowskim-dochodzi-do-walk

  Ps...Jak zwykle wielka afera na początku a za dwa dni podkulają ogon bo zamiast w PiS uderza to w totalsów. Bumerangiem trzeba umieć rzucać. Teraz wraca i bije w was.
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15665062521d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b372390c56508d8445bfedcb658fbbf5198b.jpg
  Złote myśli Gersdorf na antenie TVN24 „Władza robi wszystko, żeby zohydzić sędziów”.

  https://niezalezna.pl/284764-zlote-mysli-gersdorf-na-antenie-tvn24-wladza-robi-wszystko-zeby-zohydzic-sedziow


  Ps...Przecież, to zwykli urzędnicy, którzy z definicji prawa powinni być na służbie społeczeństwa, a oni chcą, aby społeczeństwo im służyło. To sowiecka pokoleniowa mentalność. Dlaczego to chazarskie babsko, ta schlampe i alkoholiczka jeszcze okupuje pozycję I Prezesa SN, zamiast stanąć przed Izbą Dyscyplinarną za obstrukcję i politykierstwo? Czego boi się PiS, że pozostawia takich ludzi? Ona jest bezczelna, arogancka i łże jak z nut. Przecież to ona i jej podobni robili wszystko, żeby zohydzić obecny demokratycznie wybrany rząd. To ona i jej podobni skumali się z targowickimi folksdojczami donoszącymi na Polskę do potomków hitlerowców, żeby obalić ten rząd. To oni nasyłali unijne instytucje na Polaków, to ona z jej podobnymi brała udział w proteście ze świeczkami przeciw demokratycznie wybranemu rządowi. To ona i jej podobni są antypolakami. To jej podobni sędziowie obecnie wydają wyroki wołające o pomstę do nieba. To w końcu za nią i jej podobnych sędziów, po prostu takimi jak ona się brzydzimy. I nie pomoże tu zaklinanie rzeczywistości. Niech w końcu ona i tacy jak ona znikną z polskiego sądownictwa, to nareszcie zapanuje w Polsce sprawiedliwość. Tego sobie co najmniej 85% Polaków życzy. Dlaczego tak chętnie nie chce mówić o złodziejach i łobuzach w togach? Bo co? bo niewygodne? Nadzwyczajna żydokomunistyczna kasta ze swym chowem wsobnym od dziesiątków lat robiła i robi wszystko aby Polacy ich nienawidzili. Dlaczego oni ciągle orzekają? A słowo sędzia, prokurator obecnie powoduje u mnie odruch wymiotny! Mnie się "zohydzili", wielokrotnie, np. kiedy Rzepliński "przyklepał" zabór naszych pieniędzy z OFE, kiedy zabierali pieniądze z zasiłków pogrzebowych i nic ich to nie obchodziło, podobnie, kiedy "zamrozili" na wiele lat moją pensję, a sami byli spokojni, bo ich pan Ćwiąkalski zabezpieczył. Kiedy "bractwo Iustitia" przerwało bezpośrednią relację z ich kongresu, po sławetnych słowach pani Kamińskiej o ich przynależności do "nadzwyczajnej kasty ludzi". Sędziowie, którzy określając siebie jako nadzwyczajna kasta nadludzi, sami siebie zohydzają społeczeństwu. Libacje z gangsterami, wyjazdy na wczasy do Tajlandii w celach pedofilskich, nie rozliczenie swojego środowiska za zbrodnie komunistyczne, przewrotne niekiedy wyroki, poniżanie ludzi .....i polityczna krypto walka z demokratycznie wybranym rządem, który wreszcie chce oczyścić tą "stajnię Augiasza". Grupa sędziów którzy walczą o swe przywileje i stawiają siebie ponad wszelkim prawem, nawet tym Boskim (a nawet prawami fizyki).To właśnie stanowi o degeneracji statusu sądu i sędziego w społeczeństwie i rzutuje na obraz tego stanu (bo to nie tylko zawód). Taka działalność sędziów krzywdzi tych spośród nich którzy pragną żyć i pracować uczciwie dla sprawiedliwości i dobra społeczeństwa i każdego człowieka. Trzeba zdekomunizować tzw. wymiar sprawiedliwości przynajmniej trzy pokolenia, bo uważam, że to środowisko jest przeżarte komunistyczną demoralizacją i zdradą! nietykalnych. Sędziowie, prokuratorzy w Polsce to dobrze zakamuflowana organizacja przestępcza i wcale nie taka niezawisła bo są częścią składową wielkiej mafii. Mam nadzieję, że wcześniej niż później dowiemy się szczegółów na ten temat.
 • @Rebeliantka 20:50:09 Gersdorf wypowiada się politycznie. Gersdorf do dymisji.
  Sędzia Wytrykowski odpowiada na publikację Onetu: nie brałem udziału w fikcyjnej konwersacji grupowej o nazwie "Kasta". Wszelkie informacje zawarte w publikacji onet.pl są nieprawdziwe; godzą w moje dobre imię i reputację - przekazał w czwartek PAP sędzia Izby Dyscyplinarnej SN Konrad Wytrykowski. Oświadczył, że nigdy nie brał udziału w fikcyjnej konwersacji grupowej o nazwie „Kasta”. Wytrykowski zapowiedział też, że wystąpi do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na podszywaniu się pod jego osobę. Przedstawione w publikacji zrzuty ekranu rzekomej konwersacji prowadzonej przeze mnie w grupie na komunikatorze WhatsApp o nazwie +Kasta+ wskazują na celowe działanie osób trzecich mających na celu zdyskredytowanie mojej osoby w oczach opinii publicznej, a także w moim odczuciu stanowią zorganizowaną próbę podważenia moich kompetencji do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego
  przekazał Wytrykowski w oświadczeniu. Jego zdaniem, „nie ulega wątpliwości, że każdy użytkownik aplikacji WhatsApp jest w stanie stworzyć fikcyjną konwersację grupową, określając zarówno wyświetlającą się w oknie konwersacji nazwę grupy jak i nazwy jej uczestników w dowolny, wybrany przez siebie sposób”. Tak stworzoną konwersację grupową, każdy jej uczestnik może dowolnie rozpowszechniać poprzez tworzenie zrzutów ekranu. W związku z tym, celem weryfikacji prawdziwej tożsamości uczestników konwersacji, która stała się przedmiotem publikacji na portalu onet.pl, wystąpię do prokuratury z zawiadomieniem o możliwości popełnienia przestępstwa polegającego na podszywaniu się pod moją osobę przekazał sędzia i dodał, że zlecił także przygotowanie pozwów oraz prywatnych aktów oskarżenia wobec osób, które dopuściły się naruszenia jego dóbr osobistych. W oświadczeniu przesłanym PAP Wytrykowski podkreślił, że pierwsze próby zdyskredytowania jego osoby zauważył już w momencie objęcia funkcji prezesa Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu. Od tego czasu byłem traktowany skandalicznie przez część środowiska sędziowskiego, obrażany w mediach społecznościowych oraz w mediach krytycznych wobec reform przeprowadzanych w sądownictwie. Działania oczerniające moją osobę nie ustały także po powołaniu mnie przez Prezydenta RP na urząd sędziego Sądu Najwyższego zaznaczył sędzia. Jak zaznaczył, już w kwietniu 2019 roku otrzymał za pośrednictwem Biura Prasowego SN prośbę od Gazety Wyborczej o odniesienie się do zrzutu ekranu, którego treść była tożsama z tą, która jest przedmiotem wczorajszej publikacji portalu onet.pl. Potraktowałem to wówczas jako celową manipulację i próbę ataku na mnie jako sędziego Sądu Najwyższego, w związku z którą podjąłem kroki celem jej wyjaśnienia. Odbyłem w tej sprawie w dniu 11 kwietnia 2019 roku rozmowę z Panią Pierwszą Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzatą Gersdorf, w trakcie której okazałem Jej otrzymany zrzut ekranu, wyraźnie zaprzeczając jakobym miał być autorem wskazanej tam wypowiedzi poinformował sędzia w oświadczeniu. Podkreśli przy tym, że prezes Gersdorf uznała, że zrzut stanowi jedynie prowokację, którą nie należy się przejmować. Uznałem zatem, że odbyta z Panią Pierwszą Prezes rozmowa definitywnie rozwiązała problem fikcyjnej konwersacji, w której to miałbym wyrażać się negatywnie wobec Pani Prezes. Dlatego też jestem zbulwersowany, że w swojej wczorajszej wypowiedzi dla portalu onet.pl Pani Pierwsza Prezes nie wspomniała o naszej rozmowie, wypowiadając się w taki sposób, jakby nie znała wcześniej treści przedstawionego zrzutu ekranu podkreślił Wytrykowski.

  Konrad K. Wytrykowski

  W związku z nieprawdziwymi informacjami, które pojawiają się w przestrzeni medialnej, publikuję moje oficjalne oświadczenie, które zostało też przesłane do Biura Prasowego SN oraz agencji PAP.

  https://pbs.twimg.com/media/ECmBWkoXoAIzX4I.jpg
  kk/PAP https://wpolityce.pl/polityka/460539-sedzia-wytrykowski-odpowiada-na-publikacje-onetu
  Ps..A więc to była prowokacja dawnych służb (SB? WSI?) przeciwko sędziemu Wytrykowskiemu, i niestety prezes SN w nią się wpisała.
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  Po usłyszeniu tego zdania o dymisji ministra natychmiast przełączyłem kanał. Po tym zdaniu taki pani jest kompletnie niewiarygodna bo powiela to ujadanie opozycji tzn. wpierw rzucamy błotem (nie ma udowodnionej winy) nie wprost i zaraz domagamy się dymisji - to takie typowe, peowskie i prostackie. To domaganie się dymisji ministra za cokolwiek jest tak śmieszne, że nadaje się do kabaretu. Np. na gruncie amerykańskim czy jeżeli np. żołnierz amerykański potrąciłby po pijaku śmiertelnie cywila to Sekretarz Obrony USA podaje się do dymisji ?
 • Adam
  czyli mamy rozumieć , że szanowny redaktorzyna tych pożal się boże wypocin popiera "UBECKIE METODY" jak je słusznie nazwał Duda stosowane przez PiS ???
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  Czekamy na dymisję chazarskiej schlampe i alkoholiczki z zawodu radcy prawnego Gersdorf a tylko przez przypadek nominowanej na I Prezesa SN przez analfabetę z tytułem mgr Bula. Nie wykluczone, że nawet nasi dobrodzieje zza Odry ucieszyliby się rozwiązaniem tego problemu przez dymisję prezeski. Potem powrócimy do sprawy nadużyć tej pani umorzonych przed nominacją oraz wyjaśnienia pochodzenia jej 22 mln majątku ponoć uzbieranego z pensji urzędnika..
 • @Adam45 09:03:48
  Podważanie przez tą kastę demokratycznie wybrany rząd to ewidentne plucie społeczeństwu w twarz. Zwykłych ludzi macie za śmieci i tego jesteście warci. Wasza przeszłość ma kolor sowieckiej flagi.
 • Kasta sędziów to patologia, ale
  PiS niczego faktycznie nie reformowal, tylko chodziło o wymianę kadr. Chodziło o osadzenie swoimi. A co do ostatniej afery, to myślę że to jest element walki o schede po Kaczyńskim. I konkurenci Ziobry zrobili przeciek do Onetu. A Ziobro to mentalny jakobin, z tym że bankster sobie z jakobinem raczej poradzi. Bo Jakobin nie dostanie wsparcia zza granicy i nie pomogą nawet ubeckie metody.
  A gdzie dawny projekt PiS w sprawie likwidacji aplikacji adwokackiej, czy radcowskiej? To byłaby prawdziwa reforma. A jak zreformowac sądy? Przede wszystkich uniemożliwić 30-letnim szczawikom pełnienia funkcji sedziowskiej. Sędziowie powinni być najlepszym elementem zawodów prawniczych. Należałoby doprowadzić do tego, e każdy sędzia musiałby wcześniej być przed dekadę adwokatem czy radca a przez kolejna dekadę prokuratorem. I dopiero potem najlepsi powinni moc zostawać sędziami. Z czego przewodniczący sądów rejonowych i okregowych, powinni być wybierani w wyborach przez społeczeństwo. Bo nie może być tak, że jedna z trzech władz nie odpowiada przed nikim. I to byłaby prawdziwa reforma. A nie kosmetyka, aby tylko wymienić kadry.
 • @Hades 20:42:44
  Najnowsze info ws Wytrykowskiego:
  https://wpolityce.pl/polityka/460539-sedzia-wytrykowski-odpowiada-na-publikacje-onetu
 • @Janusz Kamiński 06:08:53
  Ok.
  Pozdrawiam
 • @Wican 09:55:17
  Od dawna o tym piszę, że jedyną nadzieją jest wzorowanie się na systemie anglosaskim. Od 10 lat o tym piszę.

  Cieszę się, że mamy podobne poglądy co do kierunku niezbędnych reform.
 • @Wican 09:55:17
  I tu co do gówniarzy 35 letnich bez żadnego doświadczenia życiowego sędziów pełna zgoda. Tylko system anglosaski, powszechny wybór i kadencyjność by w piórka nie obrośli i nie tworzyli lokalnych mafijnych układów z prokuratorami, policją i tzw. władzą..No zlikwidować rodzinne klany jak żona sędzia/ mąż, szwagier sędzia, czy prokurator, lub odwrotnie.
 • @Rebeliantka 10:33:59
  Izabela Kraśnicka
  Uniwersytet w Białymstoku

  SYSTEMY WYBORÓW SĘDZIÓW STANOWYCH W USA

  http://bsp.uwb.edu.pl/wp-content/uploads/2016/02/20A10.pdf
 • @kula Lis 68 11:40:46
  Świetnie, ze dałeś ten link. Większość ludzi nie zna zasad wyboru sędziów w systemie anglosaskim.
 • @Rebeliantka 10:33:59
  "Od dawna o tym piszę, że jedyną nadzieją jest wzorowanie się na systemie anglosaskim. Od 10 lat o tym piszę."

  Co Pani ma konkretnie na myśli?
 • @kula Lis 68 11:37:16
  "Tylko system anglosaski, powszechny wybór i kadencyjność"

  Tak "system anglosaski" nie wygląda. W części Stanów lokalni sędziowie są wybierani, najczęściej ci niższego szczebla. Tam gdzie to się robi, poziom korupcji jest zwykle wyższy.

  Ameryka dla wielu Polaków jest taką mityczną krainą La La La z jednorożcani, puszystymi króliczkami i sarenkami Bambi, na którą można projektować swoje fantazje.
 • @Rebeliantka 10:33:59
  Sąd Najwyższy USA, kraju 320 mln. mieszkańców - ma 9 sędziów. Tym twardogłowym z opozycji którzy łkają że ogranicza się liczbowo skład Sądu Najwyższego w Polsce przypominam: w USA kraju liczącym ponad 320 milionów mieszkańców, 51 stanów i 10 mln nielegalnych Sąd Najwyższy liczy jedynie 9 sędziów. Wystarcza tylu, bowiem Sąd Najwyższy nie zajmuje się ( jak w Polsce ) duperelami a sprawami precedensowymi i ważnymi dla państwa.

  (Mdr 12,13.16-19)
  Panie, nie ma oprócz Ciebie boga, co ma pieczę nad wszystkim, abyś miał dowodzić, że nie sądzisz niesprawiedliwie, Podstawą Twojej sprawiedliwości jest Twoja potęga, wszechwładza Twa sprawia, że wszystko oszczędzasz. Moc swą przejawiasz, gdy się nie wierzy w pełnię Twej potęgi, i karzesz zuchwalstwo świadomych. Potęgą władasz, a sądzisz łagodnie i rządzisz nami z wielką oględnością, bo do Ciebie należy moc, gdy zechcesz. Nauczyłeś lud swój tym postępowaniem, że sprawiedliwy powinien być dobrym dla ludzi. I wlałeś synom swym wielką nadzieję, że po występkach dajesz nawrócenie........

  Sąd Najwyższy sam decyduje czy przyjmuje sprawę do rozpatrzenia czy ma to zrobić sąd niższej instancji.

  W 38 milionowej Polsce mamy ponad 10 tys. sędziów. W 38 milionowej Kalifornii jest ich zaledwie 2 tys. Polscy sędziowie rocznie rozpatrują ok. 15 mln spraw - ci w Kalifornii- ponad 10 mln a więc mają prawie pięciokrotnie wyższą wydajność.

  W systemie federalnym w USA zatrudnionych jest 840 sędziów.

  Sędziowie nominalnie są wyłaniani przez sądy wyższego szczebla (ale w praktyce są mianowani przez gubernatora) mianowani sędziowie wyższego szczebla muszą być wybrani w wyborach powszechnych.

  Sędziowie wyższego szczebla są wybierani przez wyborców w każdym okręgu na sześcioletnią kadencji. Adwokaci z Kalifornii mogą konkurować o urząd z sędziami z sędziami i dość często w tej konfrontacji wygrywają. Wakaty w sądach najwyższej instancji są uzupełniane przez mianowanie gubernatora ( czyli szefa rządu).

  System sądowy w Kalifornii:

  Liczba ludności39 milionów—12 percent of the United States population

  liczba spraw 6.8 mln w latach 2014–2015, 10 mln w 2016

  Całkowita ilość sędziów prowadzących rozprawy: 1714

  Poziomy sądów ( dwa): sąd rejonowy i sąd apelacyjny

  Sądy rejonowe: 58—jeden w każdym powiecie

  Okręgowe sądy apelacyjne: 6 w 9 miejscach

  Sąd Najwyższy: California Supreme Court

  Wydatki na system sprawiedliwości 1.4% budżetu stanowego

  Sąd Najwyższy Kalifornii

  Sędziów: 1 Szef Sądu + 6 Associate Justices

  Ilość spraw: 7,868

  76 wydanych opinii prawnych

  Sądy Apelacyjne

  Sędziów: 105 (authorized positions)

  Spraw: 20661

  Orzeczeń 22084

  Jak więc widać wszystko zależy od jakości pracy sądów rejonowych. Na tym szczeblu rozstrzyga się sprawy. Spora część spraw jest rozsądzana na szczeblu lokalnym w sądach miejskich (gminnych) lub przez "sędziów pokoju" - to tu rozpatruje się wszystkie drobne sprawy o wykroczenia , drobne przestępstwa i wykroczenia drogowe.

  Należy też wspomnieć o tym, że to nie sędzia prowadzi rozprawę ale tylko jej przewodniczy. Przewód sądowy odbywa się miedzy prokuratorem (oskarżycielem) a adwokatem (obrońcą) na wyższym etapie z udziałem ławy przysięgłych ( która decyduje o winie lub uniewinnia) a sędzią jedynie dba o to aby przebieg rozprawy był zgodny z prawem, decyduje o dopuszczenie dowodów i świadków oraz ustala wyrok i go uzasadnia.

  Śmiało można powiedzieć że w Polsce w dalszym ciągu nie dokonano zmiany systemu sprawiedliwości a walka dotyczy tylko tego kto będzie trzymał w łapach system niesprawiedliwości.

  PS. Przy okazji warto przeczytać ten materiał: http://www.piens.pl/kto-jest-kim-piekne-opracowanie-postaci-kod/ (

  Autor: Nathanel

  Ps...Faktycznie to jest 12 sędziów Sądu Najwyższego USA. Ten najważniejszy nazywa się Chief Justice, następnie mamy 8-u Associate Justices i 3-ch Retired Associate Justices, którzy nie uczestniczą w pracach Supreme Court ale mają biura w budynku Supreme Court i są częścią Supreme Court. Jednak tych trzech ostatnich nie orzeka. Tak naprawdę jest ich tylko 9, chociaż ta liczba jest korygowana przez Senat i Prezydenta w razie potrzeb. Ostatni raz "potrzeba korekty" liczby sędziów Sadu Najwyższego USA nastąpiła... bodaj w 1876 r....Sam Senat USA nie może mianować sędziego Sądu Najwyższego podobnie jak i sam prezydent.

  Emerytowani sędziowie SN (USA) - podobnie jak i byli Prezydenci USA: mają prawo do własnych biur - ale nie sprawują władzy (nie orzekają) - a, że dzisiaj mamy 3 emerytów? Jutro może być 4 lub 1 (jak 2 zejdzie z tego łez padołu...). Jak widać nikomu nie przeszkadza, że sędziów Sądu Najwyższego w USA wybierają wyłącznie politycy i prezydent...Podobnie jest ze wszystkimi sędziami Sądów Federalnych - są MIANOWANI przez Prezydenta i akceptowani przez Senat. Ogólnie w USA jest około 30 tys sędziów (bez immunitetów!) czyli w stosunku do liczby mieszkańców - 30% tego co w Polsce...(11 tysięcy!)
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  Biznesowo- polityczno- sędziowska PO-sitwa oplotła Polskę mackami przestępczej ośmiornicy a dziś wrzeszczy - by było jak było...nic z tego kolesie... Żydokomuchy znowu knują. I ci w togach i ci POlityczni, jak obalić rząd Zjednoczonej Prawicy, by było jak było. To jest zasługa pana Dudy i jego weta, że hydrze żydoubeckiej znowu odrosły głowy i stają się coraz śmielsi, mając parasol ochronny u towarzyszy w togach. To ich znowu przywrócił do życia Duda, który swoimi wetami uniemożliwił ich rozliczenie za ich działanie przeciwko Polsce i Polakom. Dla mnie jest rzeczą oczywistą, to jest śpioch obudzony w krytycznym stanie, gdy żydokomuna była w stanie zagrożenia całkowitego unicestwienia. Prezydenta krótkowzroczność porażająca. Myśli, że elektorat na niego zagłosuje na następną kadencję jak będzie tak postępował? Śmiem wątpić. Pewnie zapomniał, co znaczy powiedzenie pacta sunt servanda. Ale to już jego zmartwienie. Niezależni, niezwiśli, bezpartyjni sędziowie na schadzce w siedzibie PO. Widocznie w celu oświecenia oślepłych bękartów Temidy, swoistych rekolekcji, włodarze Platformy Obywatelskiej wezwali czołowych piastunów wymiaru niesprawiedliwości.

  https://youtu.be/ZjczWWOMQYw

  Film pokazuje kulisy spotkania zorganizowanego w Sejmie przez totalną opozycję. Materiał tłumaczy jednomyślność polityków PO, Nowoczesnej, PSL a nawet SLD z czołowymi „apolitycznymi” figurami świata sędziowskiego. Wśród polityków Platformy na nagraniu widać m.in. Grzegorza Schetynę, Borysa Budkę, Krzysztofa Brejzę i Małgorzatę Kidawę-Błońską. Wszelki komentarz - zbędny.
 • @Pedant 11:46:07
  Moja opinia jest taka, że nie da się uzdrowić polskiego wymiaru sprawiedliwości w systemie kontynentalnym. Zbyt wielu funkcjonariuszy - prokuratorów i sędziów (być może nawet większość) zostało błędnie wybranych i awansowanych i ma na sumieniu różne nadużycia, przede wszystkim niesprawiedliwe postanowienia i wyroki.

  Ci ludzie - powiązani zresztą na ogół z postkomuną - będą torpedować wszelkie działania nowej KRS, MS, Prezydenta, etc. Oczywiście zakładam, że nowe struktury władzy wykonawczej i nowa KRS działają lepiej i bez poważnych błędów, co nierzadko też budzi wątpliwości.

  Ostatnie 3 lata dobitnie pokazały, jak silny jest opór środowiska prawników przed zmianami i do czego ci ludzie są gotowi się posunąć.

  Jedynym wyjściem jest system anglosaski - ławy przysięgłych oraz wybór sędziów i funkcyjnych prokuratorów i prezesów sądów przez społeczeństwo. Poza sądem najwyższym - oczywiście.

  Takie zmiany to jednak nie tylko ustawy zmieniające ustrój wymiaru sprawiedliwości, ale i ogromne, wieloletnie kampanie informacyjne przygotowujące ludzi do kompetentnego korzystania z nowych rozwiązań. To także odpowiednia struktura społeczna w postaci organizacji zajmujących się systematycznym monitoringiem działania prokuratur i sądów. Inaczej wyborcy będą wybierać nie lepszych i uczciwszych, tylko tych z większą kasą i dostępem do mediów.

  To tak w największym skrócie.
 • @Janusz Kamiński 06:06:07
  Co wolno sędziemu w USA, a co w Polsce? W Stanach Gersdorf, Rzepliński przepraszaliby wiele razy. Skandal w Stanach Zjednoczonych. Sędzia Sądu Najwyższego skrytykowała publicznie kandydata na prezydenta Donalda Trumpa. Jej wypowiedź, cytowana przez media, spotkała się z falą dezaprobaty. Sędzia musiała przeprosić za mieszanie się w politykę. Warto zestawić to ze zdarzeniami z Polski i wypowiedziami prezesa Trybunału Konstytucyjnego Andrzeja Rzeplińskiego, które nie krył swoich preferencji politycznych.

  „Bohaterką” afery w USA została Ruth Bader Ginsburg, sędzia Sądu Najwyższego.
  Trump mówi, co mu przyjdzie w danym momencie do głowy. Jest megalomanem. Jak mogło mu ujść na sucho nieujawnianie zeznań podatkowych?

  - pytała Ginsburg.

  Należy ona do grupy pięciorga liberalno-lewicowych sędziów Sądu Najwyższego.

  Wypowiedź sędzi spotkała się z powszechną krytyką. Co ciekawe, potępili ją nie tylko zwolennicy Trumpa i on sam. Liberalny dziennik „The New York Times” podsumował, że Ginsburg powinna „porzucić polityczne komentarze i epitety”. Podobna opinia pojawiła się na łamach sprzyjającego Hillary Clinton „Washington Post”. W Stanach Zjednoczonych panuje powszechna opinia, że sędziowie Sądu Najwyższego nie zabierają publicznie głosu na tematy polityczne.
  Ostatecznie sędzia musiała przeprosić Trumpa za swoją wypowiedź. Warto tu zestawić wypowiedzi Andrzeja Rzeplińskiego, który bez oporów zaangażował się w ostrą walkę polityczną. I tak na przykład w grudniu ubiegłego roku prezes TK zaatakował Zbigniewa Ziobro. W audycji Moniki Olejnik Rzepliński odniósł się do słów ministra sprawiedliwości, że sędziowie Trybunału jeżdżą w delegacje zamiast pracować.
  Nic do tego panu Zbyszkowi, kto przyjeżdża do Trybunału i gdzie sędziowie Trybunału wyjeżdżają mówił na antenie TVN24 Rzepliński. Andrzej Rzepliński co najmniej kilka razy zapomniał chyba, że jest sędzią i to sędzią Trybunału Konstytucyjnego i chodząc po mediach wypowiadał się na temat spraw, które będą dopiero przedmiotem rozstrzygnięcia i koncentrują uwagę opinii publicznej stwierdził w odpowiedzi Zbigniew Ziobro. W marcu br. Rzepliński skarżył się w jednej z niemieckich gazet:
  Już przed rokiem miałem pewność, że jeśli Kaczyński wróci do władzy, pierwsze co zrobi, to wystąpi przeciwko Trybunałowi Konstytucyjnemu.
  W maju br. trafnie Andrzeja Rzeplińskiego podsumował prezydent Andrzej Duda...To smutne, że prezes tej instytucji (Trybunału Konstytucyjnego - red.), pan Andrzej Rzepliński, aktywnie promował te niezgodne z Konstytucją poprawki. Przejął na siebie rolę polityka, wykraczając dalece poza swój mandat powiedział. Polskie „liberalne media” nie widziały w występach prezesa TK niczego zdrożnego.
 • @Rebeliantka 12:29:02
  "Jedynym wyjściem jest system anglosaski - ławy przysięgłych oraz wybór sędziów i funkcyjnych prokuratorów i prezesów sądów przez społeczeństwo."

  Wybory sędziów to nie jest "system anglosaski", tylko regionalny w części USA.

  Co do instytucji ławy przysięgłych to wcale nie działa idealnie. Na przykład w sądach federalnych procent skazań osiąga dziewięćdziesiąt kilka procent, co oznacza że niewinne osoby są skazywane. Wystarczy nie mieć pieniędzy na dobrego prawnika albo koneksji i się idzie siedzieć.

  Jak się uwzględni korumpujący wpływ praktyki "plea bargaining" i instytucję "świadka" koronnego to nia ma się co dziwić, że USA są światowym liderem w rozmiarze przemysłu więziennego. Polski po prostu na taki system nie stać.

  Prawa anglosaskie mają korzenie w prawie plemiennym i średniowiecznej monarchii angielskiej. Świat dokonał postępu od tego czasu, szczególnie po reformach Napoleona. Nie uda się nam "wrócić" do systemu sprzed setek lat, szczególnie, że byłby to system importowany sztucznie z innego kręgu kulturowego.
 • @Rebeliantka 12:29:02
  Jak przeczytałem parę uzasadnień wyroków pisanych przez sędziów obu płci, to zastanawiam się jakie i gdzie one szkoły kończyli? To ich dyskwalifikuje jako prawników i sędziów. Prokuratorzy nie są lepsi.
 • @Rebeliantka 11:45:51
  Jak wybierać najlepszych sędziów. Wielość stosowanych w różnych krajach sposobów wyboru kandydatów na sędziów można w uproszczeniu sprowadzić do czterech modeli:

  1. sędziowie są wybierani w wyborach powszechnych spośród kandydatów mających odpowiednie kwalifikacje prawnicze (niektóre stany w USA);

  2. kandydatami na sędziów zostają osoby, które zdały egzamin konkursowy i odbyły odpowiednie kursy szkoleniowe (Hiszpania) albo bezpośrednio po zdanym egzaminie sędziowskim (Austria);

  3. sędziami zostają doświadczeni prawnicy, którzy sprawdzili się w innych zawodach (Anglia, Walia, Irlandia, Szwajcaria);

  4. powołanie dożywotnie na sędziego poprzedza okres próby, który pozwala sprawdzić kompetencje oraz predyspozycje osobowościowe i charakterologiczne kandydata (Niemcy).

  W naszym kraju nie przyjęto sposobu pierwszego. Nie było takiej tradycji, a poza tym wyłanianie kandydatów na sędziów w głosowaniu powszechnym wcale nie gwarantuje trafności wyboru. Uruchamia zaś nieprzystającą do tego zawodu całą otoczkę gry i propagandy przedwyborczej. Zasadniczym mankamentem modelu umożliwiającego absolwentom elitarnych szkół sędziowskich lub kończących staże aplikanckie egzaminem sędziowskim kandydowanie na urząd sędziego jest to, że nie mają oni praktyki orzeczniczej ani odpowiedniej znajomości życia i doświadczenia. Te zaś w pracy sędziego są wartościami nie do przecenienia i stanowią podstawowy atut systemu trzeciego, w którym urząd sędziego jest ukoronowaniem kariery prawniczej. Przed wojną i w okresie powojennym obowiązywał u nas system asesorski, zbliżony w pewnym sensie do wariantu czwartego. Polegał on na tym, że po zdaniu egzaminu sędziowskiego kandydat na sędziego był mianowany przez ministra sprawiedliwości asesorem sądowym, z powierzeniem mu pełnienia obowiązków sędziowskich i przez czas określony w tej decyzji wykonywał funkcje orzecznicze. Ocena dorobku orzeczniczego asesora była podstawą do ewentualnego wystąpienia z wnioskiem o nominację sędziowską. Wyrokiem z 24 października 2007 r. (sygn. akt SK 7/06) Trybunał Konstytucyjny uznał jednak regulację instytucji asesury sądowej za niezgodną z konstytucją, odraczając wejście w życie orzeczenia o 18 miesięcy. Głównymi przyczynami tego rozstrzygnięcia były nadmierne uzależnienie asesora od władzy wykonawczej ograniczające jego niezawisłość oraz brak udziału w jego procesie nominacyjnym Krajowej Rady Sądownictwa. Wedle deklaracji składanych po tym wyroku, miał zostać wprowadzony u nas system trzeci, w którym urząd sędziego byłby ukoronowaniem kariery wykonywanej w innych zawodach prawniczych. Niestety, na deklaracjach się skończyło. Stanowisko sędziego rejonowego dla doświadczonego prawnika okazuje się z reguły nieatrakcyjne, głównie ze względów finansowych. W ostatniej niemal chwili przed terminem określonym w wyroku trybunału przyjęto więc rozwiązanie prowizoryczne, umożliwiając ubieganie się o urząd sędziego osobom, które zdały egzamin sędziowski i minimum przez dwa lata pracowały w charakterze referendarza sadowego lub asystenta sędziego. Zdominowały one liczebnie kandydatów na sędziów rejonowych (ponad 90 proc.), co powoduje, że nominacje na ten szczebel sędziowski otrzymują w lwiej części osoby, które nie mają żadnej praktyki orzeczniczej (asystenci) lub praktykę ograniczoną do kwestii ubocznych, wpadkowych, bez rozpoznawania istoty sporu (referendarze). Powierzenie im dożywotniej władzy sądzenia jest obarczone trudnym do określenia marginesem błędu w wyborze, gdyż do końca nie wiadomo, czy i jak sprawdzą się oni na sali sądowej. Obawy te potwierdziły przeprowadzone na zlecenie KRS reprezentatywne badania ankietowe. Objęły one prawie 1700 respondentów spośród sędziów, adwokatów, radców i prokuratorów: 57 proc. z nich uznało ten system naboru do urzędu sędziego za wadliwy. Aż 52 proc. badanych oceniło, że sędziowie, którzy uzyskali nominacje sędziowskie bez uprzedniej praktyki prawniczej, gorzej radzą sobie z sądzeniem, mając kłopoty zwłaszcza z techniką i organizacją pracy, zapanowaniem nad salą rozpraw i są ogólnie mniej decyzyjni. Najbardziej krytyczne oceny takim sędziom wystawiali adwokaci. Tego głosu nie można lekceważyć, gdyż pochodzi od doświadczonych prawników, obserwatorów z drugiej strony stołu sędziowskiego. W tej sytuacji rada zainicjowała prace nad przywróceniem instytucji asesora sądowego odpowiadającej standardom konstytucyjnym. Zgodnie z opracowanymi założeniami kandydatów zgłaszających się na to stanowisko oceniałaby i przedstawiała do nominacji rada, tak jak kandydatów na sędziów. Asesora powoływałby na wniosek KRS prezydent RP na okres pięciu lat. Asesorzy mieliby zagwarantowaną pełną niezawisłość i niezależność w orzekaniu. Pozytywna ocena orzecznictwa asesora pozwalałaby mu na ubieganie się o nominację na urząd sędziego rejonowego. Ideę tę poparł minister sprawiedliwości. Propozycja została przedstawiona prezydentowi z wnioskiem o podjęcie inicjatywy legislacyjnej. Jeżeli zostałaby ona uchwalona, funkcjonowałyby równolegle dwa mające najwięcej zalet modele wyboru kandydatów do urzędu sędziego: system zgłaszania się doświadczonych prawników z innych profesji oraz system asesury sądowej, pozwalający na praktyczne sprawdzenie kompetencji oraz predyspozycji kandydata. Dawałoby to możliwość wyboru rzeczywiście najlepszych. Sędziowie, którzy uzyskali nominacje bez uprzedniej praktyki, gorzej radzą sobie z orzekaniem

  https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747732,jak-wybierac-najlepszych-sedziow.html

  Ps...Jestem niezmiernie ciekawy czy autor opracowania raczy przeczytać chociaż merytoryczne uwagi z dyskusji czy już uważa, że " pojadł wszystkie umysły" i tak wie najlepiej wobec tego po co będzie tu zaglądał. " Praktyk" tylko w swojej wypowiedzi, bardzo merytorycznej, zwrócił tylko uwagę na tzw. "wierzchołek góry lodowej" w tym temacie. Ciekawi mnie również, czy autora artykułu stać na odniesienie się do uwag. Jeżeli nie to dyskusja na forum nie ma sensu. A szkoda. Ja odnoszę wrażenie, wręcz mam pewność, że awanse w sądach na stanowiska funkcyjne lub do sądu wyższej instancji odbywają się na zasadzie selekcji negatywnej. Dopóki na wybór będą miały wpływ zgromadzenia w sądach, dopóty nigdy nie będzie sprawiedliwości w wyborze kandydatów na sędziów. Sędziowie potrafią zniszczyć człowieka nadającego się do wykonywania zawodu, kiedy nie jest to "ich" osoba, a wychwalić miernotę bez kręgosłupa z ich chowu wsobnego i nacji. bardzo ciekawe że pan opiera się na ANKIETACH gdzie odpowiedzi oparto na wziętym z sufitu widzimisię ankietowanych. Na dodatek ankiety przeprowadzano wśród radców i adwokatów, którym przecież zależy żeby to oni sami mogli na starość iść do sądu załapać się na stan spoczynku, bo przez całe życie płacili minimalny ZUS i nie mają praw do wysokiej emerytury. Jak ocenić wiarygodność takich ankiet to chyba powinien pan wiedzieć. Tymczasem jak ci sami ludzie wypadają w rzetelnych badaniach: KRS przeprowadziło swojego czasu badania którzy sędziowie mają najwięcej wytyków orzeczniczych - ci młodzi, ze świeżego naboru, czy ci starsi, którzy sądzą ponad 10 lat. Okazało się że ci młodzi których tak pan krytykuje osiągnęli wynik 14-krotnie lepszy od "doświadczonych sędziów", którzy mieli wyniki fatalne, ponad 93% wszystkich uchybień stwierdzono właśnie u nich...Szkoda że nie wspomina Pan o szeroko stosowanych praktykach nepotyzmu w naborze na sędziego, nie raz nie dwa wygrywał już kandydat z najsłabszą oceną ale za to mający mocne plecy, albo "obiektywnej" oceny innych kandydatów dokonywał ojciec jednego ze startujących. Czemu tego Pan nie chce tego zwalczać ? O "koronie zawodów prawniczych" się nie wypowiem, bo to hasło służyło jedynie walce o podwyżki płac wśród sędziów, nikt nie brał na poważnie rozwiązania które jest nieznane we wszystkich systemach prawnych podobnych do polskiego. Ciekawe kogo by Pan wolał widzieć jako sędziego, byłego adwokata który jest po imieniu z połową lokalnego półświatka i zawdzięcza mu cały swój majątek czy osobę wolną od takich układów. Wiedzę można uzupełnić, uczciwości i charakteru raczej nie. Jeszcze jedno: asesura miałaby trwać aż 5 lat, a nabór z innych zawodów prawniczych byłby prowadzony już po 3 latach ich wykonywania... Gdzie tu sens? Jest to ukryte promowanie kandydatów spoza sądu i kolejne utrudnienie dla osób które już teraz posiadają odpowiednie kwalifikacje. Korporanci mieliby krótszą aplikację, brak konieczności (i straty czasu bo pewnie nie dostaną się od razu) startowania w konkursach na asesora, brak odbywania długiej asesury. W praktyce do konkursu na sędziego stawałby więc 30-letni adwokat i 40-letni asesor...
 • @Rebeliantka 11:45:51
  Sędziowie są źle przygotowani do zawodu a większości tępi i leniwi. To jest przyczyna niesprawności sądów. W większości te sprawy załatwiają asystenci i sekretariat. Sędziemu najczęściej daje się gotowca do podpisu. Po latach udziału w tzw. procesach sądowych nie udało mi się napotkać niezawisłego łańcuchowego. A że bywa, iż taki tzw. sędzia wchodzi w konflikt interesów ze swoim prezesem? No jeśli jeden weźmie od powoda, a drugi od pozwanego, to się nie dziwmy. Niezawisłość powinna zostać wyeliminowana z obrotu prawnego. Jak dotąd, więcej z nią problemów niż pożytku. To taki konstrukt niweczący istotę wymiaru sprawiedliwości, wypaczający sens rozstrzygnięć procesowych nakierowanych na dowolność interpretacyjną, tak w zakresie prawa jak też ustaleń faktycznych. To demoralizujące narzędzie pozbawiające jakiejkolwiek funkcji nadzorczej nad samowolą i oceną działań w kontekście odpowiedzialności zawodowej. Bezwzględny charakter niezawisłości powoduje wzrost zachowań korupcyjnych, pomyłek sądowych i zwykłego lekceważenia uczestników procesowych i nieuczciwych praktyk zawodowych. Przed naciskami nie chroni niezawisłość, a osobnicze cechy i wysoki poziom morale i jasno określone zasady nadzoru społecznego.
 • @Rebeliantka 11:45:51
  Nowe prawo o prokuraturze ze starymi rozporządzeniami? Tak chce resort sprawiedliwości. Prokuratorzy liniowi podkreślają, że bez gruntownych zmian w prokuraturze śledczy nie będą w stanie podołać wyzwaniom nowego kontradyktoryjnego procesu karnego. W czwartek Komitet Stały Rady Ministrów ma się pochylić nad kompleksową reformą prokuratury przygotowaną przez ministra sprawiedliwości. Jeśli wszystko pójdzie po myśli autora projektu, nowe przepisy mają szansę trafić na rząd jeszcze w listopadzie. Jest jednak kilka „ale”.

  https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/747115,nowe-prawo-o-prokuraturze-ze-starymi-rozporzadzeniami-tak-chce-resort-sprawiedliwosci.html


  Ps...póki w prokuraturze 30% prokuratorów będzie prowadzić śledztwa a 70% zajmować się "nadzorem" i "kierowaniem" (czyt. nicnierobieniem), nie ma co liczyć na sprawne działanie tej instytucji... Wyobraźcie sobie wojsko, gdzie mamy 1000 szeregowców i 2300 generałów...Znamienne jest to, że "generałowie" w ostatnim czasie starają się wykazać niezbędność swoich stanowisk i niemal co dzień robią w prokuraturach rejonowych różnego rodzaju kontrole. Wymyślanie rozmaitych kryteriów kontroli podniesiono niemal do rangi sztuki. Więc do nadmiaru obowiązków powodującego konieczność codziennej pracy do wieczora i w weekendy dochodzi jeszcze codzienne przygotowywanie akt do niekończących się kontroli. A kiedy się dokształcać, aktualizować wiedzę (co jest dla prokuratora tak samo konieczne jak dla lekarza)? Praca w prokuratury rejonowej jest jak praca w chińskiej fabryce.
 • @Pedant 12:57:36
  //Wybory sędziów to nie jest "system anglosaski", tylko regionalny w części USA//
  To prawda. W Wlk. Brytanii system jest bardziej złożony. Tutaj link do niezłego opisu:
  https://www.temidium.pl/artykul/sadownictwo_angielskie-227.html

  Na pewno błędny jest jednak system, w którym o wyborze sędziów decydują przede wszystkim inni sędziowie. Stąd wszelkie elementy włączające społeczeństwo - w mojej ocenie - byłyby korzystne dla zmiany tego samopowielającego się (w dużej części patologicznego) systemu.

  System ław przysięgłych nie jest idealny. Owszem, tylko że u nas wskaźnik skazań wynosił w latach 2001-2017 jak poniżej:
  2001 90,4
  2002 90,3
  2003 91,5
  2004 94,2
  2005 94,6
  2006 94,9
  2007 94,9
  2008 94,5
  2009 94,8
  2010 94,3
  2011 93,6
  2012 92,8
  2013 92,0
  2014 91,7
  2015 91,1
  2016 90,1
  2017 89,7

  A u nas nie ma nadużyć związanych z instytucją świadka koronnego?
 • @Rebeliantka 12:29:02
  Mocne słowa Ziobry o sędziach: Nie mogą kierować się żądzą zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą! Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas obchodów europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych w pewnym momencie powiedział kilka słów do sędziów. Przypomniał im, że nie są oni żadną „nadzwyczajną kastą” i nie mogą reprezentować żadnej strony sporu. Szef resortu sprawiedliwości przyznał też, że „jednym z największych błędów było zaniechanie oczyszczenia środowiska sędziowskiego po upadku komunizmu”.
  Podziały w dobie dzisiejszych spraw, które dzieją się w mediach, doprowadziły do gorszących sytuacji. Sytuacji, kiedy ludzie reprezentujący to samo środowisko sędziowskie, wywodzący się z tych samych sędziowskich stowarzyszeń, ludzie którzy często byli jako sędziowie nie tylko kolegami w wymiarze zawodowym - spotykali się w pokojach sędziowskich, na salach rozpraw, ale też spędzali razem wiele prywatnego czasu, byli w relacjach przyjacielskich używają wobec siebie niegodnych argumentów powiedział minister Ziobro. Podkreślił, że sędziowie nie są nadzwyczajną kastą oraz nie mogą kierować się żądzą odwetu czy zemsty. Nie są nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną stronę sporu. Bardzo ostrego sporu niestety, który wzbudził wiele emocji co do reformy wymiaru sprawiedliwości dodał. Minister zaznaczył, że system sprawdza się tak naprawdę nie wtedy, kiedy dzieje się dobrze ale wtedy, kiedy dzieje się coś niedobrego. Wtedy, według Ziobry, okazuje się, czy ten system reaguje właściwie czy też niewłaściwie. Również system związany z egzekwowaniem odpowiedzialności etycznej od tych, od których należy oczekiwać więcej niż od zwykłego obywatela, czyli od ludzi związanych ze środowiskiem sędziowskim. Czy ten system działa według różnych zasad wobec każdego niezależnie z jakiego środowiska się wywodzi, niezależnie jak się nazywa i niezależnie jaką pełni funkcję zaznaczył Ziobro. To według ministra jest miara próby, która w takich sytuacjach pozwala się przekonać czy system działa czy też jest kulawy, jest pełen ograniczeń powodując, że jest jakaś kasta, która jest poza odpowiedzialnością. Ziobro podczas konferencji mówił m.in. o wpływie komunizmu na kondycję polskiego sądownictwa. Po upadku komunizmu sądy dyscyplinarne nie usunęły z zawodu tych, którzy dopuszczali się nieprawości. Odsunięty został zaledwie jeden sędzia, który orzekał wysokie kary pozbawienia wolności w stosunku do znanych działaczy politycznych, a było ich tysiące mówił minister sprawiedliwości. Zdaniem Ziobry można to porównać do doświadczeń Niemiec, gdzie, jak powiedział minister, „w ciągu kilku lat po zjednoczeniu usunięto z zawodu blisko 80 proc. sędziów orzekających w komunistycznej NRD”.
  Ziobro dodał, że w jego ocenie bezkarność sędziów, którzy w czasach komunistycznych łamali prawo, a w radykalnych sytuacjach dopuszczali się „wręcz zbrodni sądowych, mordów sądowych miał destrukcyjny skutek i rzutuje w wymiarze kulturowo-mentalnym również na to, co dzieje się dziś”. Ziobro zaznaczył, że jego zdaniem powinno się o tym dyskutować. Może są nieodmienne zdania, że to nie ma żadnego znaczenia. Chętnie bym też taką dyskusję wysłuchał i wziął pod uwagę jej wnioski powiedział szef resortu sprawiedliwości. Dodał, że brak napiętnowania nieprawości z czasów komunizmu „miał destrukcyjny skutek także na osoby, które rozpoczynały sędziowską karierę już po 1989 r.”. Utwierdzał część środowiska sędziowskiego w przekonaniu, że ma prawo cieszyć się pewnymi wyjątkowymi przywilejami i stoi ponad zwykłymi obywatelami, którzy w identycznej sytuacji byliby zawsze pociągnięci do odpowiedzialności tłumaczył Zbigniew Ziobro.  Ps...Brawo panie Ziobro oni powinni być zapuszkowani, za już i za barbarzyńską przeszłość, cito. Zatrudniać sędziów na próbę w Ministerstwie i wyłapywać POkowskie szuje i wtyki. OTUA sędziowie często wbrew prawu i na złość władzy wydają tak haniebne wyroki, że za to powinni być usuwani z palestry, druga rzecz to ich POlityczne umocowanie w III RP.
 • @Rebeliantka 14:08:45
  "Na pewno błędny jest jednak system, w którym o wyborze sędziów decydują przede wszystkim inni sędziowie."

  Jest to teza, którą należy wykazać aby móc używać zwrotu "na pewno"

  "Stąd wszelkie elementy włączające społeczeństwo - w mojej ocenie - byłyby korzystne dla zmiany tego samopowielającego się (w dużej części patologicznego) systemu."

  Zwroty; "Stąd", "w mojej ocenie", budzą wątpliwości.

  System prawny to bardzo skomplikowana rzecz. Najważniejsze jest aby po "reformie" nie okazał się gorszy niż przed a reformatorzy nie okazali się przysłowiową małpą z brzytwą.
 • @kula Lis 68 14:23:01
  "Mocne słowa Ziobry o sędziach: Nie mogą kierować się żądzą zemsty ... Przypomniał im, że nie są oni żadną „nadzwyczajną kastą” i nie mogą reprezentować żadnej strony sporu."

  Proszę przegooglować:

  ziobro ojciec lekarze
 • Smutny tekst
  Potwierdza moją hipotezę:

  https://www.kontrowersje.net/za_afer_emi_nie_sta_adne_wsi_ale_wy_cznie_smr_d_s_dziowskiej_kasty_po_nazwiskach
 • @Rebeliantka 14:08:45
  [A u nas nie ma nadużyć związanych z instytucją świadka koronnego?] Ci świadkowie pomawiają innych im niewygodnych, zagrażających, dalej są na przestępczej drodze, przykład "Masa", unikają przez to że są tymi koronnymi odpowiedzialności karnej tak za pomówienia jak i przestępstwa, żyjąc i to świetnie z pieniędzy podatnika jak i przestępstw.
 • @Pedant 14:44:42
  Już ci pisałem co powinieneś robić..siedzieć w kącie i...lizać...a nie deprecjonować panią Krystynę, za cienki jesteś do niej.
 • @Pedant 14:44:42
  No cóż, Pana "kontrargumenty" są na takim poziomie ogólności, że nie da się dalej prowadzić wymiany opinii.

  Dziękuję za rozmowę.
 • @Rebeliantka 14:08:45
  Jeżeli około 50 procent głosuje na wrogów Polski to społeczeństwo jest w bardzo poważnym kryzysie, a powodem jest brak rozliczenia się z żydokomuną, bo jeżeli żydokomunizm "obalali" żydokomuniści to efekty widać, gdzie z pośród 100 najbogatszych to ponad 80% to tw więc o czym mowa?.. to oni mają kasę, wpływy, układy, media, więc każda prowokacja jest realna, natomiast PiS ma tylko tylko chęci, z niepewnym elektoratem, a aby to zmienić potrzebna jest wygrana PiS taka, by zmienić konstytucję bo sądów i prokuratur bez zmiany konstytucji się nie zreformuje, więc będzie tak jak było.
 • @kula Lis 68 14:56:34
  "Już ci pisałem co powinieneś robić..siedzieć w kącie i...lizać...a nie deprecjonować panią Krystynę, za cienki jesteś do niej."

  Chamusiu Emilko, ty jaj nie masz ani manier. Sama sobie wydajesz świadectwo.
 • @Pedant 15:15:38
  Usuwam ten komentarz, gdyż jest niemerytoryczny. Hejtem proszę się zajmować gdzie indziej.
 • @kula Lis 68 15:09:23
  "powodem jest brak rozliczenia się z żydokomuną, bo jeżeli żydokomunizm "obalali" żydokomuniści "

  Co się wam wydarzyło, jakiś Żyd molestował waszą babkę/matkę jak Marię Schicklgruber?
 • @Rebeliantka 14:08:45 oj niewygodny im ten minister Ziobro!...bo nie żyd!
  Przecież ta cała niby "afera" to jedna, wielka prowokacja zmontowana przed wyborami przeciw PiS! Teraz trzeba dopracować szczegóły, kto tym sterował? Panie Kamiński do roboty! Polscy popierają, cenią i szanują pracę jaka dla Polski wykonuje pan Ziobro, jest dobrym patriotą i człowiekiem. On zrobi porządek, najlepiej tak jak to zrobiono w NRD. Polacy czekają na dalszą reformę wymiaru sprawiedliwości Panie Ministrze, tak trzymać! Polacy 85% oczekują zmian w wymiarze sprawiedliwości. Ani, nawet jednego kroku w tył. Wyrazy uznania i szacunku! Trzeba po wyborach pilnie panie Ziobro uchwalić ustawę, która zabiera stan spoczynku oraz usuwa z zawodu osoby faktycznie umoczone w PRL. Neożydokomuna nie jest nadzwyczajną kastą ani sędziowie reprezentujący jedną, ani drugą, ani jakąkolwiek inną stronę sporu. Bardzo ostrego sporu niestety, który wzbudził wiele emocji co do reformy wymiaru sprawiedliwości. Minister zaznaczył, że system sprawdza się tak naprawdę nie wtedy, kiedy dzieje się dobrze ale wtedy, kiedy dzieje się coś niedobrego. Wtedy, według Ziobry, okazuje się, czy ten system reaguje właściwie czy też niewłaściwie.
 • @kula Lis 68 15:35:19
  "oj niewygodny im ten minister Ziobro!...bo nie żyd!"

  Skąd to wiecie? Sprawdziliście jego DNA czy przodków?
 • @Pedant 15:19:22
  Proszę traktować grzecznie moich gości. Ten komentarz jest całkowicie nierzeczowy, wprost przeciwnie ma charakter ataku personalnego.
 • @Pedant 15:13:26
  Już ci śmieciu pisałem, że ja nie Emilia Szmydt żona sędziego Szmydta z KRS lecz Wiesław P.., znany osobiście Krystynie i to z jajami i resztą męskich atrybutów co Ona ci potwierdzi forumowy śmieciu i debilu..
 • @Pedant 15:37:29
  Tak sprawdzony 4 pokolenia wstecz.
 • @kula Lis 68 15:46:05
  Proponuję, aby nie reagować na zaczepki Pedanta.
 • @Rebeliantka 15:38:56
  "Proszę traktować grzecznie moich gości."

  Pani gość wcześniej tak się grzecznie odezwał:

  "Już ci pisałem co powinieneś robić..siedzieć w kącie i...lizać..."
 • @Rebeliantka 14:54:12
  PiS straci poparcie, gdy zacznie krzywdzić ludzi, „elity” może wbijać na pal! Trzy dni wtłaczania do głów „największej afery”, a efekt znów taki sam. Opublikowano właśnie najnowszy sondaż, w którym
  PiS zgodnie z moją tezą nie traci, ale zyskuje poparcie społeczne, pomimo ofensywy medialnej wokół „hejtu” na sędziów. Założę się, że w tej chwili we wszystkich redakcjach i gabinetach politycznych opozycji fruwa jedno pytanie: „Ku..a, ale jak to możliwe?”. Za pytaniem pojawia się seria inwektyw o ciemnym ludzie, pijanej tłuszczy, której wystarczy 500+ i nie mają pojęcia o świętych wartościach europejskich oraz tęczowej tolerancji.

  https://www.kontrowersje.net/pis_straci_poparcie_gdy_zacznie_krzywdzi_ludzi_elity_mo_e_wbija_na_pal


  Ps....Afera pt. jeden sędzia obsmarowuje drugiego sędziego, raczej nikogo nie rusza. Zwykły kalizm stosowany, jak „nasz” sędzia bryzga błotem to jest dobrze. Jak błotko poleci na nas to jest koniec świata. Dmuchana z oszczerskiej afera nt. farmy trolli też nosi znamiona kalizmu stosowanego. Przez całe dekady środowisko prawnicze w głębokim tyle miało obywateli dzięki którym otrzymywali pensje. Bezwstydnie kręcili lody gdzie i jak się dało. Przeginając prawo jak im było wygodnie. Rolując pokrzywdzonych na bezczelnego maxa. Przyglądając się tej postawie nie mogę pobyć się wrażenia, że oni nadal zachowują się tak jak by siedzieli tu nad Wisłą na "ruskich bagnetach". I nie musieli się liczyć z "ciemnym ludem". A lud miał już tego tak bardzo dosyć, że scenariusz "palenia komisariatów" w odniesieniu do sądów miał i ma szansę się ziścić. Być może sam pierwszy walnę mołotowa w "przesąd rodzinny" w "tem kraju" jak już do tego dojdzie. Panowie sędziowie chyba nie zdają sobie sprawy jak ludzie mają dość obecnej kasty. Po latach obojętności i wzgardy z jaką kasta traktowała zwykłych ludzi oczekiwanie z jej strony, że ktoś przejmie się jej zranionym ego jest wręcz komiczne. Oczekiwania ludzi są wręcz odwrotne! I zdaje się aby je zrealizować i zaspokoić głód sprawiedliwości w tym względzie należało by wrócić do niesłusznie być może zarzuconej instytucji pręgierza i chłosty publicznej. Obraz zadartej togi i chłostanego tyłka w przypadku paru prawników którzy obecnie brylują byłby zaiste bezcenną dla społeczeństwa terapią. A Elity to mam wyrżnęli Niemcy i Sowieci. To co mamy obecnie to jakieś ich nieliczne, niedobite resztki pomieszane z kolaborantami, pieszczochami i reliktami PRL. Proces tworzenia prawdziwych elit Wolnej Polski potrwa jeszcze kilkadziesiąt lat. Obecni "elitarni" są tego świadomi, stąd ten cały ryk i frustracja. Proces włączenia do "elity" polegał na pokazaniu jawnej pogardy wobec ludności miejscowej oraz nieograniczonej fascynacji tym co przynieśli kolonizatorzy. Jak można oczekiwać, że ci ludzie teraz pokażą szacunek Polakom? I tak się kręcą za swoim ogonem...
 • @Rebeliantka 14:54:12 ciekawy komentarz z USA zamieszczam.
  Jankes2 – Sierpień 23, 2019 16:00

  Nie wiem od czego zacząć. Mieszkam w Chicago w stanie Illinois. Tak się składa, że znam dość dobrze środowisko sędziowskie w powiecie Cook, w którym znajduje się Chicago. Powiat Cook ma 5.5 miliona mieszkańców. Jeden z radnych miasta Chicago (roczny budget 4 miliardy dolarów) jest od dawna skorumpowanym typem ale jest (był) nie do ruszenia bo jego zona jest sędzią Sadu Najwyższego stanu Illinois. Dopiero niedawno FBI (takie tutejsze zamiejscowe CBA) zrobiło mu wjazd do biura i postawiło zarzuty. Chicago to piękne miasto o wspaniałej architekturze położone na Jeziorem Michigan z ciągnącymi się kilometrami plażami i przystaniami jachtowymi w samym centrum miasta. Chicago jest też najbardziej skorumpowanym miastem w USA na równi z Nowym Orleanem w Luizjanie. Były gubernator stanu Rod Blagowjevich (Serb z pochodzenia) siedzi obecnie w pierdlu. Był taki moment 2 lata temu, że w więzieniu siedziało jednocześnie 4 byłych gubernatorów stanu Illinois. Trzeba jednak przyznać, ze siedzieli za drobnostki w porównaniu z aferami w Polsce. Jedna tutejsza sędzi (Murzynka) miała od lat schizofrenię i nie wypadało jej się pozbyć bo byłby zaraz krzyk, że rasizm. Dopiero jak zaatakowała strażnika w sądzie (też Murzyna) to udało się ją zmusić do przejścia na emeryturę (200 tys. dolarów rocznie) To tylko wierzchołek góry lodowej a ostatnio prokurator okręgowy w Chicago (też Murzynka) zaczęła się tak kompromitować, że wyznaczono sędziego do prawdopodobnego jej usunięcia. Oczywiście ona drze ryja, że to rasizm i seksizm. Ostatnio w federalnym areszcie śledczym a Manhattanie "samobójstwo" popełnił Jeffrey Epstein, najbardziej obecnie "strzeżony" podejrzany o pedofilie na najwyższych szczeblach władzy w USA. Sprawa śmierdzi na kilometr a Prokurator Generalny USA natychmiast wypierdolił szefa więziennictwa USA i zarządził specjalne dochodzenie. Wątpię czy coś z tego wyjdzie. Kasta ma się dobrze (w USA)
 • @kula Lis 68 16:03:52
  "Założę się, że w tej chwili we wszystkich redakcjach i gabinetach politycznych opozycji fruwa jedno pytanie: „Ku..a, ale jak to możliwe?”. Za pytaniem pojawia się seria inwektyw o ciemnym ludzie, pijanej tłuszczy, której wystarczy 500+ i nie mają pojęcia o świętych wartościach europejskich oraz tęczowej tolerancji."

  Zwolennicy opozycji nie rozumieją, że dla zwykłych ludzi ważniejsze jest związanie końca z końcem, jedzenie i butki dla dzieci niż przestrzeganie praworządności. Tą ostatnią nie da się najeść.

  Co do LGBT, to jest takie ruskie przysłowie - "z żiru biesitsia" (bieszą się z nadmiaru). Czyli syty głodnego nie zrozumie.

  P.S.
  Proszę mnie nie obrażać, bo nie mogę się bronić - Pani Rebeliantka wycina moje odpowiedzi. Nie uderza się osoby ze związanymi rękami.
 • @kula Lis 68 16:03:52
  "Obecni "elitarni" są tego świadomi, stąd ten cały ryk i frustracja. Proces włączenia do "elity" polegał na pokazaniu jawnej pogardy wobec ludności miejscowej oraz nieograniczonej fascynacji tym co przynieśli kolonizatorzy."

  Niestety spryciarze, którzy to zrozumieli, nie są wiele lepsi. Smutne.
 • @Rebeliantka 14:54:12
  Na aferze opozycja nie ugra nic, a PiS może zyskać, wystarczy powtarzać słowo „sędzia”..

  https://www.kontrowersje.net/na_aferze_opozycja_nie_ugra_nic_a_pis_mo_e_zyska_wystarczy_powtarza_s_owo_s_dzia

  Ps...Nowobolszewicka ynteligencja szuka afer w PiSie podobnie jak "naukowcy" tropią potwora z Loch Ness..tyle, że sezon ogórkowy już się kończy - chyba nie zdążą...Czy syn dwójki prawników, Bodnarów który przystawiał dzieciom nóż żeby dostać 20 zł trafił do rodziny zastępczej a rodzice pod kuratelę opieki społecznej? Wydaje się że najlepszą strategią PiSu jest pójście śladem "afer" wywoływanych przez PRowców opozycji. Chcieli pedofilii u księży to dostaną pedofilię u celebrytów. Ciągali za latanie Kuchcińskiego to dostaną rozliczenie lotów Tuska, Borusewicza i Kopaczowej. Piebiak oberwał, ale bardziej dostanie się sędziowskim reliktom PRLu. Droga opozycjo - chcemy więcej afer! Kasta jest nietykalna, nieusuwalna, solidnie opłacana, bezkarna (w najgorszym razie poważnego przestępstwa sędziowskiego następuje przedawnienie i dożywotni urlop w stanie spoczynku), więc musi się zdeprawować, nie ma rady.
 • @kula Lis 68 16:08:45
  "Chicago to piękne miasto o wspaniałej architekturze położone na Jeziorem Michigan z ciągnącymi się kilometrami plażami i przystaniami jachtowymi w samym centrum miasta. Chicago jest też najbardziej skorumpowanym miastem w USA na równi z Nowym Orleanem w Luizjanie. "

  W Illinois (Chicago tam się znajduje) sędziowie są wybierani:

  https://ballotpedia.org/Judicial_selection_in_Illinois

  Jednak Chicago ma dwie wspaniałe uczelnie o światowym poziomie - Chicago i North-Western. W niektórych dziedzinach prześcigają Ivy League.
 • @Rebeliantka 14:54:12
  Piebiak do dymisji, ale dlaczego nie siedzi Łączewski, dlaczego sędzią jest Markiewicz i Gąciarek?

  https://www.kontrowersje.net/piebiak_do_dymisji_ale_dlaczego_nie_siedzi_czewwski_dlaczego_s_dzi_jest_markiewicz_i_g_ciarek
  O „wymiarze sprawiedliwości” nigdy dość. Tę patologię trzeba wypalić do gołej ziemi!
  https://www.kontrowersje.net/o_wymiarze_sprawiedliwo_ci_nigdy_do_t_patologi_trzeba_wypali_do_go_ej_ziemi


  Ps...Dla sędziów, lustracja majątkowa (Gersdorf, Żurek, etc..) i przebieg kariery (wyroki jakie i dla kogo) Wyjścia nie ma bo generalnie ci co mieli osobiście do czynienia z wymiarem sprawiedliwości wiedzą ,że Matka Kurka pisze prawdę. Jeszcze powinno się zmienić Kodeks Karny. Konfiskata mienia pochodzącego z przestępstwa. Przestępstwa gospodarcze ,zdrada i działanie na szkodę państwa w przypadku urzędnika powinny być wysokie kary więzienia. W okresie międzywojennym urzędnicy wiedzieli za co pracują ALE ! kary za łapówki i inne przekręty to KULA W ŁEB ! Utrata mienia i w czapę! Innego wyjścia nie widzę! Winna jest absolutna bezkarność sędziów i ich rodzin plus bajońskie dożywotne zarobki. Nawet na zachodzie tak nie ma, żeby nawalony sędzia skasował pieszego i spotkały go jedynie drobne problemy w pracy. Taki luksus izolacji od problemów tłuszczy zdemoralizuje prawie każdego człowieka, a prawnika tym bardziej. Na zachodzie nie ma problemu ze sprzedajnością, ale bezkarność też ma się dobrze. We Francji jest taki sędzia który podczas rozprawy uprawia pod stołem seks. I nic mu nie można zrobić poza wysłaniem w teren nie uprzemysłowiony bez obniżenia płacy. Nie wiem jaka jest strategia J.Kaczyńskiego odnośnie wymiaru niesprawiedliwości?
  Wiem, że sprawa jest trudna, ale również wierzę, że...po wyborach w drugiej kadencji z większością dadzą rade!
 • @Rebeliantka 14:54:12
  Tego systemu nie da się dłużej łatać politycznymi celami doraźnymi, to trzeba zaorać!

  https://www.kontrowersje.net/tego_systemu_nie_da_si_d_u_ej_ata_politycznymi_celami_dora_nymi_to_trzeba_zaora
 • Trudna dekomunizacja środowiska sędziów. Bronią się, jak mogą! "Mamy do czynienia z korporacją"
  Jak wygląda dekomunizacja wymiaru sprawiedliwości w praktyce? Okazuje się, że nie jest to proste. "Mamy do czynienia z korporacją sędziowską, która przeciwstawia się rozliczeniu. Przeciwstawia skutecznie i konsekwentnie" mówili dziś uczestnicy debaty, jaka odbyła się w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL.
  Z okazji europejskiego Dnia Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL w Warszawie zorganizowano w piątek międzynarodową konferencję. W jej trakcie odbyła się debata pt. "Wokół rozliczeń przeszłości. Próby dekomunizacji polskiego wymiaru sprawiedliwości po 1989 r.". W debacie wzięli udział m.in. historycy i publicyści.

  "Kwestia rozliczeń jest bardzo ciężka. Współpracujemy z różnymi organami historycznymi, archiwalnymi i te działania będziemy kontynuować" mówił w swoim wystąpieniu prokurator Marek Rabiega, naczelnik oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni Przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie.

  Podkreślił, że rozliczenia i dekomunizacja polskiego wymiaru sprawiedliwości są bardzo trudne z kilku powodów. Po pierwsze znaczna część sędziów i prokuratorów, którzy orzekali w tamtym okresie, już nie żyje, a część żyjących nie może uczestniczyć w postępowaniach ze względu na stan zdrowia.

  "Drugim powodem jest fakt braku weryfikacji tych kadr sądowniczych po roku 1990. W sądownictwie w demokratycznej Rzeczpospolitej orzekali nadal ci sami ludzie lub wykształceni przez te osoby. Wsławili się orzeczeniami, które bardzo często miały chronić ich samych przed odpowiedzialnością" mówił Rabiega.

  Dr Grzegorz Majchrzak, pracownik naukowy biura badań IPN, zauważył z kolei, że osoby represjonowane starały się o zadośćuczynienie, ale to rozliczenie "nie wygląda dobrze".

  "Nowe solidarnościowe władze naiwnie przyjęły założenie, że środowiska prawnicze same się oczyszczą. Nic takiego się nie zdarzyło. Mało tego, sędziowie z PRL-u robili karierę, zostając prezesami sądów, awansując do Sądu Najwyższego. W żaden sposób nie ułatwiło to środowisku rozliczenia stanu wojennego, bo po części byłoby to autorozliczenie"
  zaznaczył Majchrzak. Dodał, że prokuratorzy IPN skierowali do sądów około 100 aktów oskarżenia.

  "W efekcie toczą się postępowania w sprawie kilku osób, 35 osób zostało skazanych prawomocnie, 5 zostało uniewinnionych, umorzone zostały sprawy 38 osób" wyliczał.

  Natomiast historyk dr Piotr Gontarczyk zauważył, że polscy sędziowie i Sąd Najwyższy doprowadzili szybko do tego, że ustawa lustracyjna stała się "martwym prawem". W jego opinii "postawa wymiaru sprawiedliwości, ta obstrukcja stosowana przez Sąd Najwyższy spowodowała, że lustracja jest dzisiaj martwą literą". "Ta ustawa realnie nie działa w państwie polskim" stwierdził Gontarczyk.

  "Mamy do czynienia z korporacją sędziowską, która przeciwstawia się rozliczeniu. Przeciwstawia skutecznie i konsekwentnie" podsumował z kolei publicysta, w PRL działacz opozycyjny, Bronisław Wildstein. Według niego w III RP sądy dyscyplinarne w odniesieniu do sędziów "właściwie nie działały".

  "Mieliśmy do czynienia z gigantyczną ilością przypadków korupcji, nadużyć i ci sędziowie pozostali na swoich stanowiskach" powiedział Wildstein.
  https://niezalezna.pl/284871-trudna-dekomunizacja-srodowiska-sedziow-bronia-sie-jak-moga-mamy-do-czynienia-z-korporacja
 • Połączenie sprawy KRS z podobną sprawą z Niemiec? Nie, na to TSUE nie pozwala!
  Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej odmówił połączenia sprawy dotyczącej niezależności sędziów i KRS z podobną sprawą z Niemiec - wynika z dokumentów, do których w tej sprawie dotarła Polska Agencja Prasowa. Polska złożyła wniosek w tej sprawie do Luksemburga na początku sierpnia wskazując, że niemieckie pytanie dotyczy tej samej kwestii, co pytania prawne polskich sędziów, a Trybunał powinien udzielić na nie jednej, spójnej odpowiedzi. Polska argumentowała, że wszystkie kraje UE powinny być traktowane w taki sam sposób.

  Niemiecki sąd z Wiesbaden zwrócił się do TSUE 1 kwietnia, by ten zdecydował, czy można go zakwalifikować jako niezawisły i bezstronny w rozumieniu unijnego traktatu (dokładnie art. 267), a także postanowień unijnej Karty praw podstawowych UE.

  "Skoro w Niemczech minister sprawiedliwości powołuje i awansuje sędziów, to jest naruszany przepis Karty praw podstawowych o niezawisłości" wskazywał jeszcze w czerwcu przy okazji rozprawy w Luksemburgu pełnomocnik polskiego rządu, prof. Waldemar Gontarski.

  Trybunał Sprawiedliwości UE - jak wynika z informacji PAP odrzucił jednak tę prośbę.

  "Prezes Trybunału postanowił nie przychylić się do państwa propozycji" czytamy w piśmie, w którym zapoznała się PAP. Argumentem jest to, że polskie pytania rozpoznawane są w trybie przyspieszonym i są na znacznie bardziej zaawansowanym etapie postępowania niż sprawa niemiecka.

  Ps...Nam się nie spieszy. Poczekamy na rozstrzygnięcie sprawy niemieckiej. A tak w ogóle to po co te rozmowy z TSUE. Niech pilnują swojego nosa i nie wtrącają się w polskie prawo, bo nie są do tego uprawnieni traktami akcesyjnymi. W Protokole Dodatkowym, Polska i Wielka Brytania zastrzegły sobie niezależność własnych systemów prawnych. "Sędziowie'', Polska, Niemcy, a w sumie praktycznie cały świat ... Rządzący nigdy nie dopuszczą do sytuacji aby (ewentualnie) sądzili ich "sędziowie'' nie nominowani i wybierani przez nich ... Bo sędziowie wybrani przez naród, w powszechnych (i periodycznych) wyborach mogą nie uznawać "praw elit'' i traktować "elity'' jak zwykły plebs ... Nie na temat ? A czy "przypadkiem'' sędziów, ich gremia i wszelkie "rady'' nie są z politycznego wyboru ?
 • Dlaczego PO chce odwołania Ziobry? "Bynajmniej nie dlatego, że jest słabym ministrem"
  Rozbite mafie vatowskie, reprywatyzacyjne, skonfiskowane majątki grup przestępczych na największą w III RP skalę, wiele bardzo zaawansowanych śledztw - to, zdaniem Patryka Jakiego, powód dla którego Platforma Obywatelska tak bardzo pragnie odwołania Zbigniewa Ziobry. Na Twitterze Jaki napisał, że ta "zawziętość bierze się bynajmniej nie z tego, że jest słabym ministrem". Bo - "wtedy by nie przeszkadzał". Całość pod linkiem

  https://niezalezna.pl/284873-dlaczego-po-chce-odwolania-ziobry-bynajmniej-nie-dlatego-ze-jest-slabym-ministrem
 • Afera w Inowrocławiu. Szokujące zeznania: Poseł Brejza przychodził raz w tygodniu.
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY18zMzJmMS9wLzIwMTkvMDgvMjMvODI1LzUzMy8zMjBiOTI0MWE3MDI0YjY2OGQ0NjA3ZjhmMzYyOGU2Ny5qcGVn.jpeg
  Wskazywano osoby, które należy atakować w Internecie. Od początku jak pracowałam w urzędzie poseł Brejza przychodził raz w tygodniu. Na tzw. naradach wskazywane były osoby, które należy atakować w Internecie mówi jedna z osób zeznających w śledztwie fakturowym dot. Inowrocławia. Do zeznań dotarł portal TVP.info. Miastem od lat rządzi ojciec posła PO Krzysztofa Brejzy, Ryszard. W tej sprawie śledztwo prowadzi Prokuratura Okręgowa w Gdańsku. Sprawa ma swój początek w 2017 roku i rozpoczęła się od kontroli CBA. Biuro miało ujawnić, że inowrocławski ratusz księgował i realizował płatności za faktury wystawiane przez fałszywe podmioty gospodarcze lub podmioty, które nie świadczyły usług na rzecz miasta. Dotychczas sprawie postawiono 181 zarzutów. Fałszywe faktury trafiały do Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, tam były akceptowane przez pracowników, pieniądze były wypłacane z kasy w gotówce, bądź przelewami na konta podstawionych podmiotów czytamy w artykule Samuela Pereiry na łamach portalu TVP. Info. Z zeznań ma wynikać, że Krzysztof Brejza miał stać za zlecaniem hejtu w internecie.

  W zeznaniach, które publikuje TVP.Info możemy znaleźć informacje o rzekomym przebiegu procederu. Przy fakturach płaconych przelewem schemat był taki, że po przelaniu pieniędzy przedsiębiorca przychodził do mego biura, przychodziła też pani W. ze swoim zeszytem i ona obliczała jaką ma zostawić kwotę. […] za tę kwotę opłacała osoby, które komentowały wpisy w Internecie. Były to wpisy szkalujące osoby wskazane przez posła Brejzę i prezydenta Ryszarda Brejzę. Osobom wystawiającym komentarze w Internecie płaciła pani W. […] mogę się domyślać, że były to kwoty rzędu 500 zł na miesiąc mówi jedna z zeznających osób. Poseł Brejza od początku jak ja pracowałam w urzędzie przychodził do nas raz w tygodniu, zazwyczaj w poniedziałki. Czasem z Marcinem K. na tzw. narady. Podczas tych narad wskazywane były osoby, które należy atakować w Internecie (…) wystawiano negatywne komentarze, wrzucano grafiki, filmiki szkalujące opozycję i nie mam na myśli tylko opozycji lokalnej ale tez ogólnokrajową czytamy w zeznaniach ujawnionych przez TVP.info. Pieniądze były przeznaczane również na doładowanie telefonów prywatnych (…) Były również kupowane tablety, oprogramowanie Tor, które uniemożliwiało wykrycie IP”. „Było też tak, że jeżeli była jakaś potrzeba finansowa np. plebiscyt, to dzwonił pan poseł Brejza i mówił, że musimy go wygrać […] wyniki tych ankiet przedstawiał poseł Brejza na zebraniach partyjnych
  zeznaje jedna z osób.

  https://wpolityce.pl/polityka/460662-fabryka-hejtu-u-ojca-brejzy-wskazywano-kogo-atakowac
  Ps..Bumerang wrócił i robi spustoszenie w farmie totalnych trolli. Wiedziałem, że tak będzie. Każdy atak totalsów kończy się dla nich porażką. A co na to wszystko RPO Bodnar? Dlaczego poseł Brejza I jego Ojciec są nadal ma wolności? Oj, koło żopu się robi, na pewno są to zeznania polityczne he he, gorąco, będzie się działo! A standardy posła RP? Gdzie te standardy w wykonaniu PO? Brejza natychmiast winien złożyć mandat!! Hejt i to za pieniądze samorządowe jest niedopuszczalny. Jak widać z zeznań Brejza niszczył życie ludziom i to nie tylko politykom! To jest tak po ludzku niedopuszczalne! Ani słowa w TVN ani słowa w niemieckim Onecie tak wrażliwym podobno na hejt. Gdyby nie TVP info nikt by nic nie wiedział. Te TVP które tak się nie podoba Mazurkowi z rmf fm.
 • To zdjęcie rozbawiło internautów. Borys Budka udziela wywiadu TVN... w krótkich spodenkach i japonkach
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kYWIwYi9wLzIwMTkvMDgvMjMvODI1LzU3MS9kZTQ0NDZkOTFhNzE0MzUyYjk2MzE3ZmY2ZDhjOTBmYS5wbmc=.png
  W sieci krąży zdjęcie, na którym widać posła PO-KO Borysa Budkę udzielającego wywiadu stacji TVN w krótkich spodenkach. Nie ma w tym nic złego, widzowie programu wszak tego nie widzieli. Internauci jednak komentują to zdjęcie. Według niektórych jest to obrazowe przedstawienie braku wiarygodności opozycji.

  https://pbs.twimg.com/media/ECo6Y5pVUAAx7E8.jpg

  https://pbs.twimg.com/media/ECqhlSZX4AAv7O_.jpg

  Ps...Właśnie tak wygląda ta partia... Kwintesencja picu PO, lepszego zdjęcia na zobrazowanie nie znajdziecie..Niby cała prawda całą dobę, ale na ekranie pokazują tylko pół prawdy.
 • @Pedant 16:14:59
  Nieścisłe. Wycięłam 2 wypowiedzi kierowane do mnie.
 • @Rebeliantka
  Brejza to ponoć doktor nauk prawnych. Co na to jego promotor? Brejza bezskutecznie kandydował w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019. Teraz czekamy na: Bezskutecznie kandydował do Senatu.
 • @Rebeliantka 23:55:32
  Jaka jest zgnilizna w sędziowskiej kaście domyślaliśmy się od dawna. Społeczeństwo już od dawna bardzo źle oceniało to hermetyczne środowisko na podstawie jego zachowania i dokonań. Aż 85% było i jest za reformą sadownictwa. Ta kasta ludzi nadzwyczajnych jest w dużej mierze źródłem patologii, która infekuje cały kraj. Przy okazji sprawy "Emi" dowiadujemy się częściowo o kondycji tego środowiska. Wszystko wskazuje na to, że sprawa jest rozwojowa i że została otwarta puszka Pandory

  https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-smrod-sedziowskiej-kasty-a-nie-wsi-czyli-kulisy-dzialania-emi,131965.html
 • @Rebeliantka 23:55:32
  Potworny gnój to kasta sędziowska, nie dekomunizowana od początku nowej RP. Zasługa to Bolka Wałęsy i rządów następnych aż do czasów PO -PSL włącznie. No i jest obrona tego gnoju przez układ międzynarodowy, łącznie z amerykańskim (USA). Na razie nie ma nawet możliwości i warunków poprawy na jakieś zmiany na lepsze, tak zacementował się ten potworny gnój sędziowski w Polsce. PO partia złodziei, oszustów razem z SLD gra rolę niewiniątek, choć sama jest pośrodku tegoż gnoju Polska gnije, jeśli PiS zdecydowanie nie wygra jesiennych wyborów parlamentarnych to Polska będzie państwem teoretycznym jak za Donalda Tuska, a może nawet przestać istnieć. Straszna, potworna to perspektywa.
 • @Rebeliantka 23:55:32
  Z tego wszystkiego wynika, że kasta sędziowska to bagno gorsze niż się wydawało. Zepsuci ludzie roszczą sobie prawo do tego aby decydować o losie innych. Bo im się należy. Nieprawda, nic się nie należy. Zwolnić wszystkich i stworzyć nowy system od zera. PiS zdobędzie większość i ustawowo zmiecie wszystkie te goebbelsowskie tuby. Oj, będzie jazgot "obrońców demokracji", skowyt na Czerskiej, jęki w TVN i Newsweeku... Nerwowe instrukcje z Axel Springer. Pielgrzymki targowiczan na skargę do Brukseli. Żywe trupy pozujące pod Sejmem. Ale się skończy. Który kraj pozwoliłby sobie na taką dywersję? A zdarzenie z panem Piebiakiem i z niezrównoważoną hejterką Emilią potwierdza przede wszystkim to, że opozycja totalna będzie coraz częściej - przez te niecałe już dwa miesiące do wyborów - używała ustawek, prowokacji i bezpieczniackich "maskirowek". Będzie preparowała fikcyjne zdarzenia, mające uderzać w przedstawicieli władzy i je medialnie nagłaśniać, bez zwracania uwagi na prawdę, a nawet na ewentualne skutki autokompromitacji. Pójdą na całość i na ilość. Wiedzą, że są na najlepszej drodze do ostatecznej utraty szansy na powrót do władzy (dałby Bóg, aby tak się stało), więc nie cofną się przed niczym. Prawda, wiarygodność, lojalność wobec państwa - nie mają dla nich żadnego znaczenia, dla nich nie istnieją. Liczy się goła przemoc, szerzenie nienawiści, deprawacja elektoratu - tak, żeby, odmóżdżony, zagubiony i pozbawiony sumienia "ciemny lud", znowu zagłosował na poprzedników obecnej władzy. Z tym się teraz będzie musiał zmierzyć Rząd, PiS, Kościół, konserwatywne media i my wszyscy - uczciwi Polacy.
 • @kula Lis 68 19:01:44 ps..
  Tak działała zawsze PO za Tuska i teraz: mową nienawiści. Przynosiło to wymierne skutki. Ludzie dają się nabrać, zwłaszcza gdy patologia w Polsce była utrwalona: począwszy od Bolka Wałęsy, aż do teraz. Smutne jest to, że Brejzowie ojciec i syn idą w zaparte... i liczą, na poparcie aparatu nienawiści działającego bez przeszkód w Polsce pod opieką totalnych. To obraz postkomunistycznej elity, jak nie tęczowe pedalsko lesbijskie LGBTl to KOD, jak nie KOD to Obywatele RP i wszechobecne lewackie trolle gotowe sprzedać własną matkę za garść srebrników a co dopiero Polskę, pokolenie wychowane przez dziadków i babcie ze Smierszy, NKWD, IW, UB, tatusia i mamę z WSW/WSI, SB gotowe zrobić wszystko żeby było jak było. Polaku jeśli jesteś patriotą głosuj na ZP/PiS a nie na zdemoralizowanych tęczowych lewaków z PO, PSL, SLD, RAZEM, NOWOCZESNA, bądź czujny bo zmieniają nazwy partii przed wyborami, w swojej chorej lewackiej ideologi i nadal myślą, że Polacy to głupki.
 • "Zawiadomienie ws. szeregu przestępstw". Emilia S. - bohaterka "afery hejterskiej" - ma problem
  https://static.ftpn.pl/imgcache/750x430/c//uploads/cropit/15675487151d3a3fff9e90f37a15a1de260cc0b37209d505495fe68856ac32a63b1c83b31d.jpg
  W najbliższym czasie złożę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnieniu m.in. przez Emilię S. szeregu przestępstw przeciwko wymiarowi sprawiedliwości zapowiedział pełnomocnik sędziów, którzy według publikacji medialnych mieli brać udział w tzw. aferze hejterskiej.
  "W najbliższym czasie złożę do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o popełnienie przez panią Emilię S., jak również i szereg ustalonych i nieustalonych dotychczas osób, przestępstw z art. 235 kk, 236 p. 1 kk, 276 i 239 p. 1 kk. (...) Są to przestępstwa przeciwko wymiarowi sprawiedliwości, przestępstwa godzące w rzetelność postępowań, które są prowadzone" powiedział na briefingu adwokat Bartosz Lewandowski.

  Briefing miał związek z tzw. aferą hejterską, czyli akcją dyskredytowania sędziów, opisaną w ostatnim czasie przez Onet. Według doniesień portalu były wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak utrzymywał w mediach społecznościowych kontakt z kobietą o imieniu Emilia, która miała prowadzić akcje dyskredytujące niektórych sędziów, m.in. szefa Iustitii prof. Krystiana Markiewicza. Miało się to odbywać za wiedzą wiceministra. Po tych doniesieniach Piebiak podał się do dymisji.

  Jeden z mających współpracować z Emilią sędziów Arkadiusz Cichocki złożył w prokuraturze zawiadomienie o nękaniu przez tę kobietę. Kobieta poinformowała portal Onet, że część jej poufnej korespondencji zniknęła po tym, jak prokuratura w marcu tego roku zabezpieczyła jej telefony, laptop i komputer.

  Lewandowski dodał, że Prokuratura Krajowa jest jednostką właściwą z uwagi na to, iż "wyznaczy ona w drodze odpowiednich przepisów jednostkę, która w sposób najbardziej niezależny będzie mogła przeprowadzić postępowanie karne i rozpoznać to zawiadomienie".

  Dodał również, że pełnomocnik Arkadiusza Cichockiego przekazał mu, iż ma dowody na udział szeregu osób w akcji mającej na celu zniesławienie sędziów, którzy w związku reformami wymiaru sprawiedliwości albo zajęli pozycję neutralną, czy "podejmowali funkcje, które były im powierzane, albo zgłaszali się na odpowiednie stanowiska".

  Lewandowski odniósł się również do informacji o tym, że pełnomocnicy Emilii S. są w posiadaniu zapisów konwersacji na komunikatorach WhatsApp oraz Signal.

  "Według najlepszej wiedzy, jaką uzyskaliśmy od informatyków, program Signal nie ma możliwości zapisywania backupów na chmurach. Jakkolwiek w przypadku WhatsAppa jest taka możliwość" dodał.

  Prokuratura Regionalna w Katowicach w wydanym oświadczeniu poinformowała, że nieprawdą jest, jakoby w toku postępowania przygotowawczego dotyczącego stalkingu sędziego przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych zaginęły jakiekolwiek dowody. - Prokuratura zabezpieczyła od podejrzewanej laptopa, tablet, dwa telefony komórkowe i dwie karty pamięci USB i mikro SD. Podejrzewana odmówiła ujawnienia haseł i loginów do swoich urządzeń. Z treści sprawozdania z 2 sierpnia br. wynika, że urządzenia mają różne zabezpieczenia. Ani biegli, ani prokuratura nie przejęła także kontroli nad "chmurą", która pozostaje w dyspozycji podejrzewanej napisano.

  "Postępowanie dotyczy uporczywego nękania sędziego, które według zawiadamiającego wzbudziło u niego poczucie zagrożenia, naruszyło jego prywatność poprzez upublicznienie osobistych zdjęć, a także doprowadziło do bezpośredniego spotkania z nim wbrew woli pokrzywdzonego. Chodzi o przestępstwo stalkingu przewidziane w art. 190a par. 1 Kodeksu karnego. Osoby powielające nieprawdziwe informacje dotyczące ww. postępowania muszą liczyć się z możliwością poniesienia odpowiedzialności prawnej" dodali prokuratorzy.
  https://niezalezna.pl/forum/286481-zawiadomienie-ws-szeregu-przestepstw-emilia-s-bohaterka-afery-hejterskiej-ma-problem


  Ps..Sędziów nie trzeba hejtować, tylko wypierdzielić na zbitą mordę. Dosyć tej zaprzanej targowicy! Czerwone resortowe i złodziejskie mendy won ! Dosyć patologi, przestępcy sądzą przestępców, apolityczni sędziowie uczestniczą w spotkaniach partyjnych, manifestacjach i donoszeniu na Polskę. Czas z tym skończyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej