Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Przed TK zabrakło młodych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj przed budynkiem Trybunału Konstytucyjnego ma miejsce manifestacja w obronie reform wymiaru sprawiedliwości. Niestety, jest niewielu przedstawicieli młodego pokolenia.

 

wpolityce.pl/polityka/486104-protest-przeciwko-sedziowskiej-kascie-przed-gmachem-tk

wpolityce.pl/polityka/486110-wyszkowski-i-gwiazda-przed-tk-musimy-obronic-demokracje

www.radiomaryja.pl/informacje/przed-siedziba-tk-trwa-manifestacja-w-obronie-polskich-reform-sadownictwa/

Dlaczego nie ma młodych?

 

Appendix:

Manifestacja trwała ok. 3 godziny (od 12. do 15.) i brało w niej udział około 15 tysięcy osób (wg szacunków Policji). W tym młodych - kilkanaście procent.

KOMENTARZE

 • Może młodym nie odpowiada
  demokracja "po lipińsku"?

  https://niepoprawni.pl/blog/rebeliantka/demokracja-po-lipinsku
 • Jeszcze siedzą
  To chyba łatwo zrozumieć. Młodzi jeszcze się nie zderzyli z sędziowską "sprawiedliwością, a jak się zderzyli, to jeszcze siedzą.
 • @krzysiekniepieklo 15:49:33
  Pewnie. Nie czytali, nie słyszeli, nie oglądali w TV, wyjechali zagranicę. A siedzący niesłusznie nie mają kolegów.
 • To ci sami ludzie
  i ci sami organizatorzy, którzy chodzili w kondukcie żałobnym za trumnami smoleńskimi. Trochę się ten "żelazny elektorat" postarzał.
  Zastrzegam: nie wiem o co w tej wojnie chodzi. Nikt nie chciał mi tego porządnie potrzeć argumentami.
 • @nikander 15:56:13
  Teraz muszę wyjść, więc objaśnię za kilka godzin.
 • Faktycznie jest problem
  Reforma sądów jest absolutnie konieczna z uwagi porzuceniem przez ich elity lojalności wobec Rzeczpospolitej z uwagi na brak kontroli społecznej.

  Ale.

  Logika sporów cywilnych wskazuje, że w wyniku każdego z postępowań przynajmniej jedna strona czuje się skrzywdzona przez Sąd.
  Ludzie to wiedzą stąd skoncentrowanie całej argumentacji za koniecznością reform na pokazywaniu pokrzywdzonych nie przekonuje "nie przekonanych".

  Do głębszej argumentacji trzeba by mieć wizję zmian pozytywnych, wykorzystujących cyfrowe możliwości uspołecznienia sądownictwa.
  A tego Rząd albo nie chce, albo albo nie potrafi, albo nie pokazuje.
 • Młodych sprawiedliwość nie interesuje!
  Mają za cel zabawy i gdzie się kuje
  Teraz jest sesja mają okres gorączki
  Pozostali związane przez pracę rączki
  Pozdrawiam
  Szczęść Boże
 • @nikander 15:56:13
  Ja wyręczyłbym Krysię, lecz nie widzę sensu polemiki z tobą w tym temacie..
 • @nikander 15:56:13
  Chodzi o poparcie koncepcji reformy Ziobry. Jej główne filary, to: 1/ KRS wybierana przez polityków, 2/ wyeliminowanie "kasty" z Sądu Najwyższego, 3/ istnienie Izby Dyscyplinarnej w SN oraz prawo desygnowania przez MS własnych rzeczników dyscyplinarnych, którzy mogliby być oskarżycielami przed sądem dyscyplinarnym.

  Ad 1/ Udało się tylko częściowo. Politycy (Sejm) mogą wybierać KRS tylko spośród kandydatów wskazanych przez sędziów i obywateli i to większością kwalifikowaną. Ziobro początkowo chciał większego wpływu koalicji rządzącej na skład KRS. "Kasta" popierana przez zagranicę kwestionuje legalność nowej KRS.
  Ad 2/ Starzy sędziowie (kasta) mieli być wyeliminowani z SN poprzez obniżenie wieku przejścia na emeryturę. Sprzeciwił się ETS i rząd szybko wycofał się z tego przepisu.
  Ad 3/ Nowa Izba w SN - Izba Dyscyplinarna miała ukrócić samowolę i bezkarność sędziów w starym systemie, w którym realnie nie można było pociągnąć sędziów, prokuratorów i innych prawników do odpowiedzialności nawet za największe nadużycia, gdyż chroniła ich "kasta" (kasta, czyli organy sędziowskie obieralne prawie wyłącznie przez sędziów i to głównie najwyższych instancji). Izba Dyscyplinarna jest oprotestowywana przez Kastę (m.in. starych sędziów w SN) na ulicach i w UE oraz przed ETS. Stąd ta kuriozalna Uchwala SN z 23 stycznia.

  Reforma Ziobry zakłada, że po wyeliminowaniu kasty sądownictwo będzie funkcjonować dobrze, co jest założeniem idealistycznym. Moim zdaniem niezbędny jest wybór sędziów przez obywateli i ławy przysięgłych.

  Gdyby "uspołecznić" sądownictwo, to po pierwsze istniałaby możliwość eliminacji głupich orzeczeń wydawanych przez sędziów zawodowych, a po drugie, zniknąłby zarzut, ze Ziobrze zależy tylko na tym, by poprzednią "kastę" zastąpić swoją.
 • @Rebeliantka 21:36:55
  Na ten wybór sędziów przez obywateli absolutnie nie zgodzi się okrągły stół, PiS po prostu chce obecnych sędziów zastąpić swoimi, stąd ten dym. To, że jest wrzask, to rzeczywiście strach, że istnieje perspektywa utraty koryta i związanych z tym przywilei. Fakt, obecną kastę powinno pogonić kijami. Natomiast prestiż i autorytet sędziowski upadł mocno, od kiedy w Polsce toczy się ,,walka o praworządność,,. Co będzie miało złe skutki społeczne.
 • @zbig71 23:20:57
  A więc z grubsza zgadzamy się.

  Mimo wszystko - uważając projekty Ziobry za niewystarczające - popieram je, bo powrót do poprzedniego stanu to powrót do "gorszego".

  Ale - obawiam się - że rząd nie będzie w stanie wywalczyć w krótkim czasie stabilnego status quo, czyli nietorpedowania ustaw przez "kastę". Nie wiadomo, czym się to skończy.
 • @Rebeliantka 23:31:40
  Czy politycy powinni wybierać sędziów do KRS? Czy jednak tego wyboru powinni dokonywać sędziowie? Czy,, skład mieszany,,? Kto to wie?
  Pytanie, jakie się nasuwa, to akcja,, temida,, jaką przeprowadziła w latach 90tych ABW. Ponoć przy werbunku sędziów ABW nie łamała prawa. To przynajmniej wiemy, kogo sędziowie się słuchają.
 • @zbig71 00:01:29
  //Czy politycy powinni wybierać sędziów do KRS? Czy jednak tego wyboru powinni dokonywać sędziowie? Czy,, skład mieszany,,? Kto to wie? //

  Wybierają spośród kandydatów wskazanych przez sędziów i obywateli.
 • @Rebeliantka 21:36:55
  To są tylko rojenia Ziobry.

  Problem jest w czym innym. Mamy kryminogenny ustrój społeczny, który generuje o 400% więcej spraw niż za komuny. W imię zasady, ze wszystko jest dozwolone co nie jest zabronione zabito w ludziach mortalność. Z każdym g... idziemy do sądu oczekując sprawiedliwości zapominając, ze sprawiedliwość w takim ustroju jak naszym jest i będzie kwestą ceny.

  Za komuny praktycznie nie było spraw o zapłatę. Wtedy gdy łaziłem po sądach było to zwykle 80% wokandy.
  Jeszcze raz powtarzam: w ustroju jalim jaki mamy "sprawiedliwośc" jest kwestią ceny i Ziobro jest za głupi aby to do niego dotarło.
 • @nikander 07:30:42
  Muszę się nie zgodzić. Ktoś, nie pamiętam napisał Tu że za PRL nie było grzebiących po śmietnikach.
  I zaraz został wyprostowany argumentem- bo w nich nic nie było.
  Tak się składa, znam osobiście dwie osoby grzebiące po śmietnikach.
  Domyślam się- i Tutaj też parę osób takich zna. Akurat ci znani przeze mnie w taki sposób dorabiają do nędznych rencin chorobowych. I na pewno nie są chorzy na symulację pospolitą.
  Jedna z tych osób opowiadała mi jak tzw. młody bogaty z wielkiego miasta który przyjechał do rodziny wypaśną furą zaczął się nabijać.
  Od razu wyprostował go przechodzący z kubełkiem starzyk: A co? Do trumny kasy i samochodu nie zabierzesz. A jak zachorujesz to wszystkich kolegów diabli wezmą.
  Członkowie Klubów Gazety Polskiej mają pewną Mądrość Wieku.
  I jeśli można- to zarzucać młodym że nie rozmawiają ze swymi dziadkami. A tak, chyba muszą swoje oberwać po 4 literach. Oby nie było za późno.
 • @brian 08:11:08
  Członkowie Klubów Gazety Polskiej zapomnieli, soory nigdy nie przyszło im to do głowy, że zgodnie z konstytucją naród sprawuje władzę (stanowi prawo) przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio. PiS-owska demokratura wycięłą w pień wszystkie instytucje wpływu społeczeństwa na stanowienie prawa. Musi wynajmować Ukraińca sakievicha do organizacji zadym ulicznych.
 • Kolejne wyroki uderzają w rodzinę. Jerzy Kwaśniewski Ordo Iuris
  Szanowni Państwo, choć może się to Państwu wydać niewyobrażalne, być może już niedługo nie będzie można powiedzieć na głos, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny albo że pary jednopłciowe nie powinny adoptować dzieci. Radykalni aktywiści od lat próbują wykorzystać Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu do wywierania presji na poszczególne państwa i ich obywateli. W styczniu jego sędziowie stwierdzili, że każda krytyka politycznych postulatów LGBT, która wpłynie negatywnie na „psychiczne samopoczucie” osób prowadzących homoseksualny tryb życia, powinna być karana z urzędu jako „homofobiczna mowa nienawiści”. Co więcej, Trybunał twierdzi, że rozumienie rodziny jako wspólnoty opartej na związku kobiety i mężczyzny jest „stereotypem” mogącym prowadzić do dyskryminacji ze względu na orientację seksualną. Równocześnie ze Strasburga płyną wyroki zmuszające państwa do rejestrowania homoseksualnych konkubinatów i uznania tych, które zostały zarejestrowane za granicą. Wszystko to jest możliwe, bo Trybunał rozwinął koncepcję według której Europejska Konwencja Praw Człowieka jest „żyjącym instrumentem”. Dlatego z przepisów stworzonych 70 lat temu można wyinterpretować inne treści niż te, które widzieli w nich autorzy. Jest tylko kwestią czasu, gdy orzeczenia podważające podstawy prawa rodzinnego zapadną w odniesieniu do Polski. Dlatego musimy z całą stanowczością przeciwstawić się rażącemu ograniczaniu wolności słowa i próbom narzucenia rozwiązań prawnych sprzecznych z polską konstytucją.
  Wszystko to jest możliwe, bo od lat sędziowie w Strasburgu poddawani są presji wyłącznie ze strony organizacji skrajnie lewicowych. Tylko pojedyncze organizacje broniące życia i rodziny prezentują swoją argumentację na jego forum. Dlatego postanowiliśmy zwiększyć nasze zaangażowanie w prace Trybunału – w ostatnim roku dopuszczono nas do udziału w 30 postępowaniach i złożyliśmy wnioski o przystąpienie do 12 kolejnych. Dzięki naszemu wspólnemu zaangażowaniu Trybunał w Strasburgu może odzyskać swoją prawdziwą funkcję. A jest nią obrona najważniejszych praw człowieka, nie zaś forsowanie ideologicznych postulatów radykalnej lewicy. Tylko w ten sposób uchronimy naszą Ojczyznę przed międzynarodowymi naciskami i realizacją celów radykalnych aktywistów LGBT.
  https://ci3.googleusercontent.com/proxy/uRHEVinI32uVboxYjJsItW1H5MOx6qYtViXR3LG0HiSpea2HC7wfCKyeCSgcOzSwnKWHYuxbsnrScCsnZCGT5L2_mkDg1DDUfyID_Pi4wn15gx2FvGL62d4=s0-d-e1-ft#http://www.ordoiuris.pl/pliki/grafiki/biuletyny/2020/02/08/grafika.jpg
  Nadchodzą kary za „homofobiczną mowę nienawiści”
  Duży niepokój budzi ostatni wyrok w sprawie dwóch aktywistów litewskiej organizacji LGBT Lietuvos Gėjų Lyga, którzy zamieścili na Facebooku prowokacyjne zdjęcie. Pod wpisem rozgorzała dyskusja, w której padło wiele ostrych słów. Chociaż aktywiści złożyli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, litewska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa nie dostrzegając we wpisach podżegania do przemocy i nienawiści. Tę decyzję podtrzymały kolejne litewskie sądy. Sprawa trafiła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Trybunał w Strasburgu nie podzielił stanowiska litewskiego wymiaru sprawiedliwości. Zamiast jednak ograniczyć się do oceny najbardziej agresywnych wpisów, międzynarodowi sędziowie wykorzystali sprawę jako pretekst do bardzo niebezpiecznego posunięcia – utrwalenia i rozszerzenia pojęcia „homofobicznej mowy nienawiści”. Sędziowie ze Strasburga uznali, że karalną „mową nienawiści” jest nie tylko wyraźne podżeganie do fizycznej agresji, ale również każda wypowiedź, która stanowi „zamach na psychiczną integralność” osób o skłonnościach homoseksualnych. Nikt nie kwestionuje faktu, że podżeganie do agresji lub zabójstwa powinno być zakazane i to bez względu na seksualne praktyki ofiary tego czynu. Jednak nie muszę Państwa przekonywać, jak niebezpieczny jest pomysł, aby karać za samo tylko popsucie czyjegoś dobrego samopoczucia!
  Natychmiast reagujemy

  Nasza reakcja i stanowcza krytyka tego wyroku były konieczne. Jeżeli skrajne tezy Trybunału utrwalą się, to nie tylko na Litwie, skąd spraw trafiła do Trybunału, ale także w Polsce i w całej Europie prawo do krytyki aktywistów LGBT zostanie zdławione sankcjami prawa karnego.
  Dlatego niezwłocznie opublikowaliśmy analizę wyroku, w której wykazaliśmy, że homoseksualnym aktywistom ochrona przysługiwała samo jak wszystkim obywatelom, a nie dlatego że – jak wynika to z uzasadnienia orzeczenia – ucierpiało ich „psychiczne samopoczucie” związane z prowadzeniem homoseksualnego trybu życia.

  Podkreśliliśmy, że zakazywanie debat na ważne społecznie tematy, które z natury rzeczy wiążą się z zakłóceniem dobrego samopoczucia części adwersarzy, jest naruszeniem wolności słowa, chronionej na podstawie art. 10 Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. Tymczasem styczniowe orzeczenie Trybunału jest również sprzeczne ze złotą regułą wyrażoną w wyroku ETPC w słynnej sprawie Handyside, zgodnie z którą wolność słowa obejmuje prawo do wypowiedzi, które obrażają, oburzają lub wprowadzają niepokój społeczny.

  Atak na Ordo Iuris

  Najnowszy wyrok Trybunału bez wątpienia zostanie szybko wykorzystany przez aktywistów LGBT w całej Europie do kneblowania ust tym wszystkim, którzy nie zgadzają się z forsowanymi przez nich postulatami politycznymi. Tę taktykę z zapamiętaniem stosują również polscy aktywiści LGBT. Świadczy o tym atak na dyrektor naszego Centrum Prawa Międzynarodowego Karolinę Pawłowską, autorkę analizy kontrowersyjnego wyroku Trybunału w Strasburgu. Tuż po tym, jak opublikowaliśmy krytyczną opinię dotyczącą orzeczenia, Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych w pełnym manipulacji i przekłamań komentarzu sugerował, że nasza prawniczka jest autorem niecenzuralnych słów, które w rzeczywistości pojawiły się pod zdjęciem litewskich aktywistów. Ponadto, wbrew rzeczywistej treści analizy, komentarz pomawiał Ordo Iuris o obronę nawoływania do agresji i przemocy. Te zniesławiające wpisy zostały powielone setki razy w mediach społecznościowych i tradycyjnych. Szkalujące Instytut treści nie pozostaną bez naszej zdecydowanej reakcji prawnej. Nie pozwolę na bezkarne szarganie renomy i dobrego imienia naszych ekspertów przez przekonanych o swej nietykalności aktywistów lewicy. Szczęśliwie niedawna awaria Facebooka ujawniła, że wbrew sądowym zeznaniom szefa OMZRiK Konrada Dulkowskiego to on osobiście zamieszczał liczne wpisy na stronach tej organizacji. To będzie pomocne w naszej prawnej odpowiedzi na oszczerstwa. Piszę o nich Państwu jednak przede wszystkim po to, by unaocznić, jaką strategię obrali ideolodzy skrajnej lewicy, by zastraszyć wszystkich, którzy słusznie krytykują kontrowersyjny wyrok Trybunału.

  Rewolucja może wkroczyć do Polski
  Próby wykorzystania Trybunału Praw Człowieka do narzucenia Polsce szczególnej, uprzywilejowanej ochrony aktywistów LGBT nie mogły pozostać bez naszej zdecydowanej reakcji. Nie mam wątpliwości, że na podstawie tych wyroków Rada Europy może naciskać na władze naszego kraju, by zaostrzyć prawo dotyczące mowy nienawiści i karać za krytykę homoseksualnego stylu życia. Choć polskie prawo chroni osoby o preferencjach homoseksualnych tak jak każdego innego obywatela, karząc groźby wobec nich oraz umożliwiając im obronę dobrego imienia na gruncie prawa cywilnego. Ideolodzy LGBT domagają się jednak stworzenia odrębnych przepisów karnych w kodeksie karnym, które będą chroniły nie tyle osoby, co styl życia. Dlatego działacze LGBT „dokumentują” rzekome akty „homofobicznej mowy nienawiści” w Polsce, które mają uzasadniać stworzenie odrębnych przepisów. Wiele z tych przykładów ma charakter tak kuriozalny, że trudno uwierzyć, że autorzy raportów poważnie traktują czytelników. Na przykład w raporcie Kampanii Przeciw Homofobii na ten temat za przejaw „homofobicznej mowy nienawiści” uznano... sondaż mówiący o tym, że miażdżąca większość Polaków sprzeciwia się adopcji dzieci przez homoseksualne konkubinaty. Zdaniem Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara „homofobiczną mową nienawiści” jest wypowiedź kurator Barbary Nowak, która skrytykowała przyjęcie przez stołeczny Ratusz niebezpiecznej Deklaracji LGBT+. Trybunał narzuca przywileje dla jednopłciowych konkubinatów. Sytuacja jest tym bardziej niebezpieczna, bo w parze z ograniczaniem wolności słowa pod dyktando aktywistów LGBT idą sądowe naciski na instytucjonalizację homoseksualnych konkubinatów. W tym duchu zaczęto kształtować już całą linię orzecznictwa Trybunału, a kolejne sprawy czekają na rozpatrzenie. Wśród nich są skargi czterech par jednopłciowych mieszkających w Polsce, które zarzucają państwu polskiemu „naruszenie ich prawa do prywatności i życia rodzinnego” z powodu braku możliwości zawarcia związku jednopłciowego. Przystąpiliśmy do wszystkich tych postępowań i składamy w nich opinie prawne. W kolejnych sprawach tego typu złożyliśmy również formalne zgłoszenie przystąpienia do postępowania. Dzisiaj żadna kluczowa sprawa nie będzie już mogła odbyć się bez wyraźnego i zdecydowanego głosu Ordo Iuris w obronie rodziny, małżeństwa, życia i wolności.

  Wzywamy polski MSZ do zdecydowanej reakcji
  Poza przystąpieniem do postępowań, przygotowaliśmy dla polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych analizę pokazującą właściwą strategię obrony konstytucyjnych wartości przed radykalnymi koncepcjami rewolucyjnej lewicy. Nie mamy wątpliwości, że jedynym skutecznym sposobem ochrony przed narzuceniem Polsce rozwiązań sprzecznych z naszą konstytucją jest wyrażenie na arenie międzynarodowej jednoznacznego sprzeciwu wobec nowej linii orzeczniczej Trybunału. Wzywamy ministerstwo do jasnego wyrażenia sprzeciwu wobec tych orzeczeń. Jednoznaczny sprzeciw wobec linii orzeczniczej przyjętej przez Trybunał to gwarancja, że Polska – jako tzw. „państwo protestujące” nie zostanie w niedalekiej przyszłości związana nową formą prawa zwyczajowego.

  Potrzebne jest jak najszersze zaangażowanie
  Prawo międzynarodowe jest tak skonstruowane, że wyroki strasburskiego Trybunału, mają istotny wpływ na najważniejsze i codzienne sprawy również w Polsce, takie jak wolność moja i Państwa, czy wolność organizacji społecznych i Kościoła do głoszenia swych przekonań, a nawet wolność naukowców do publikowania wyników badań uderzających w zasady politycznej poprawności. Dlatego cały czas trzymamy rękę na pulsie i – nierzadko jako jedyni – interweniujemy we wszystkich sprawach, które zagrażają wolnościom obywatelskim, uderzają w polską konstytucję lub ograniczają suwerenności naszego kraju. Nasze zaangażowanie w postępowania przed Trybunałem strasburskim wykracza poza sprawy związane z próbami narzucenia ideologii LGBT. Bierzemy także czynny udział w sprawach dotyczących Norwegii, która od lat łamie międzynarodowe traktaty w zakresie ochrony życia rodzinnego i pozwala na nieuzasadnione odbieranie dzieci. Jednocześnie norweski model Urzędu ds. Dzieci próbuje się eksportować do innych krajów, w tym do Polski, gdzie jego wdrażanie było finansowane z tzw. grantów norweskich. Bronimy również wolności religijnej chrześcijan przystępując do postępowania w bulwersującej sprawie profanacji, do której doszło w Hiszpanii. Mężczyzna przedstawiający się jako „artysta” przedstawił zdjęcia, na których leżał nago na tle słowa „pederastia” ułożonego z Komunii Świętej, którą osobiście wyniósł z katolickich kościołów. Nie szczędzimy sił i środków, by wreszcie przywrócić instytucjom międzynarodowym – takim jak Trybunał w Strasburgu – prawdziwą ich funkcję, którą jest ochrona podstawowych praw człowieka. Jednak, aby móc interweniować we wszystkich tych sprawach, niezbędna jest pomoc naszych Darczyńców, dlatego bardzo liczę na Państwa wsparcie naszych działań. Razem obrońmy ład prawny w Polsce i cywilizacyjne fundamenty Europy!

  Z wyrazami szacunku adw. Jerzy Kwaśniewski
  P.S. Wszyscy musimy mieć świadomość, że zlekceważenie nawet jednego wyroku zapadającego w Strasburgu może mieć fatalne skutki dla systemu prawnego w Polsce. Aktywiści LGBT nie ukrywają, że chcą wykorzystać każdą możliwość, by przeforsować swoje postulaty. Dobrze pokazała to sprawa drukarza z Łodzi – wykorzystano tam wówczas zapomniany przepis Kodeksu wykroczeń będący reliktem komunizmu. Nie mam wątpliwości, że korzystny dla ideologów LGBT wyrok Trybunału strasburskiego zostanie wykorzystany do ograniczenia wolności słowa czy narzucenia formalizacji homoseksualnych konkubinatów. Dlatego tak istotna jest nasza szybka i stanowcza reakcja na poziomie międzynarodowym.
 • @kula Lis 69 08:50:55
  No tak. Z jednej strony Związek Socjalistycznych Republik Europejskich. Z drugiej emancypacja paskudnego angolstwa.
  Wobec tego pierwszego, opartego w większości na armii tchórzliwych biurokratów(bo prawdziwej na szczęście brak) powinniśmy pozostać i razem z Londynem trzymać toto za cieniutkie jajeczka. W razie czego grozić autentycznym Polexitem tudzież exitem jeszcze paru innych zainteresowanych strefą wolnego handlu pod amerykańskim parasolem.
  A Bruksela? Niech żre brukselkę.
 • @Rebeliantka 21:36:55
  Zdecydowane słowa Ziobry: Będziemy konsekwentnie bronić rozwiązań, które służą oczyszczeniu polskiego sądownictwa. Będziemy konsekwentnie bronić rozwiązań, które służą oczyszczeniu polskiego sądownictwa; będziemy bronić zasad, że każdy jest równy wobec prawa podkreślił w sobotę na Twitterze minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Ziobro podziękował na swoim profilu uczestnikom sobotniej konwencji Solidarnej Polski, której jest prezesem. Musimy powiedzieć jasno - będziemy konsekwentnie bronić rozwiązań, które służą oczyszczeniu polskiego sądownictwa. Będziemy bronić zasad, że każdy jest równy wobec prawa napisał szef resortu sprawiedliwości.

  W sobotę w Warszawie odbyła się konwencja programowa Solidarnej Polski poświęcona reformie wymiaru sprawiedliwości. Przemawiając na niej, Ziobro ocenił, że Polska znalazła się w sytuacji, „gdzie bardzo wpływowa grupa sędziów w obronie własnych partykularnych interesów wypowiedziała posłuszeństwo ustawom i konstytucji polskiego państwa”.

  Szukają wsparcia w totalnej opozycji, ale co gorsza, szukają też wsparcia zagranicą. Za zakładników zdecydowała się wziąć miliony Polaków, stwarzając stan zagrożenia anarchią i chaosem polskich sądów mówił.

  Wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przedstawił z kolei propozycje zmian w sądownictwie przygotowane przez Solidarną Polskę. Wśród proponowanych reform wymienił wprowadzenie instytucji sędziów pokoju. Mieliby oni być wybierani w wyborach powszechnych na pięcioletnią kadencję i rozpoznawaliby sprawy w uproszczonej procedurze. Mieliby też być pozbawieni immunitetu i podlegać kontroli odwoławczej w ramach sądów rejonowych.

  Wiceszef MS zaproponował też spłaszczenie struktury sądownictwa powszechnego. Mamy dzisiaj rozbudowany, niemalże bizantyjski system sądownictwa - cztery poziomy. Dlatego proponujemy zmianę w postaci spłaszczenia struktury, likwidacji tej rozbuchanej struktury sądownictwa, wprowadzenie dwóch instancji, jednolite stanowisko sędziowskie i łatwiejsze drogi awansowe dla sędziów pracowitych, rzetelnych, których mamy ogromną liczbę mówił Warchoł.

  Solidarna Polska zaproponowała również ograniczenie zakresu spraw, którymi zajmują się sędziowie, „piątkę dla nowoczesnej administracji sądowej”, czyli: digitalizację akt sądowych, wdrożenie profilu zaufanego w relacji obywatel - sąd, rozwinięcie ePUAP - Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej, pełną informatyzację postępowania rejestrowego dla przedsiębiorców oraz automatyzację zaświadczeń z Krajowego Rejestru Karnego, a także zreformowanie systemu biegłych sądowych.

  https://wpolityce.pl/polityka/486153-zbigniew-ziobro-bedziemy-bronic-zasad

  Ps....Chcesz pokoju szykuj się do wojny. To co TSUE zrobi wiemy , ich wyroki są polityczne a więc przewidywalne, liczę że mamy przygotowany scenariusz wprowadzenia działań odwetowych. Teraz Polska już nie może sobie pozwolić na chwilę słabości zwątpienia, czy ulegnięcia naciskom, bo jeśli to zrobi straci swoją wolność i suwerenność! Francja 67 milionów ludzi, a sędziów 6 tys! Polska ma 38 milionów ludzi zaś sędziów ponad 11 tys i ponad 6 tys prokuratorów - więc pytanie, czy Polsce potrzeba tylu sędziów i prokuratorów?
 • @kula Lis 69 09:15:17
  Oczywiście.
  Si vis pacem, para bellum.
  Sama prawda.
  I za jaja trzymać cały czas.
  A nad stołem taaki uśmiech- proeuropejski.
 • @Rebeliantka
  Wiceminister Marcin Warchoł: Sądownictwo trzeba zreformować i oczyścić z patologii, a nie je pudrować. W życiu zawodowym, gdy w praktyce dochodzi do ochrony własnych interesów, moi dawni mentorzy niestety zaprzeczają temu, czego uczą mówi wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł w rozmowie z Marcinem Fijołkiem. Całość ciekawego wywiadu pod linkiem

  https://wpolityce.pl/polityka/486172-nasz-wywiad-warchol-sady-trzeba-reformowac-nie-pudrowac
 • @Rebeliantka 5! i Pzdr!
  https://media.wplm.pl/thumbs/ODI1L3VfMS9jY19kY2JmMi9wLzIwMjAvMDIvMDkvODI1LzU1MC83ZTM0YWE0ZDBjZWU0MGUzYjU2YjRlMTk4OTFmNjQzMS5qcGVn.jpeg

  Powstał fundusz dla "represjonowanych sędziów". Juszczyszyn beneficjentem. Internauci: "Lepiej zbierajcie na ofiary sądów". Stowarzyszenie niezależnych sędziów założyło fundusz dla represjonowanych sędziów. Wpłaty będą przekazywane między innymi dla… sędziego Pawła Juszczyszyna aspirującego do roli „męczennika” sędziego olsztyńskiego sądu. Stowarzyszenie zachęca także do przekazywania 1 proc. z podatku. Do utworzenia funduszu „niezależnych sędziów” miały skłonić „represje”, którymi dotknięty został Paweł Juszczyszyn. Dlatego powstał Fundusz Pomocy. By wspierać sędziów, którzy za stosowanie prawa oraz niezależność są karani finansowo lub z powodu represji mają problemy życiowe. Bo represje nie tylko uderzają w nich samych, ale też w ich rodziny informuje oko.press. Przypomnijmy, że to nie pierwszy raz sędzia Paweł Juszczyszyn może liczyć na „wsparcie”. Kilka lat temu sędzia otrzymał 10 tys. złotych na prywatną wyprawę w Himalaje. Hojnością wykazał się ówczesny marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jacek Protas. Sprawę zbiórki pieniędzy komentują internauci. Wielu z nich zwraca uwagę, że pieniądze powinny być zbierane nie na sędziów, a na ofiary wymiaru sprawiedliwości. A czy zbieracie na rolnika, który ucierpiał po decyzjach sędziego? Wy to lepiej zbierajcie kasę dla ludzi, którzy przez sędziów stracili majątki na które pracowali całe życie A nie wymyślanie jakieś bzdury o represjonowanych sędziach. Reaktywacja akcji Seicento Plus. A skończy się jak ze zbiórką na Seicento dla Seby…Samorząd już sponsorował wycieczki i hobby bogatego sędziego Juszczyszyna. Grunt to mieć swojego człowieka w sądzie. W razie co, przydaje się. Zwykły obywatel nie będzie mieć szans. Ten „represjonowany” sędzia będzie sobie pobierał miesięcznie ze 6 tysięcy, wysypiał się do jedenastej, zero obowiązków, zero pracy i wzywacie by się na niego składać? To jest kompletna bezczelność bo rzesze ciężko pracujących ludzi tyle nie dostają co ten za nicnierobienie.
  oko.press/TT


  Ps..Ten fundusz sędziowski to na takich samych zasadach pewnie zafunkcjonuje jak Fundacja Grockiego: szuflada i włóż kopertę albo..Proponuję założyć fundusz 500+ dla sędziego bo sądził się z byłą żoną aby połowa była dla niego ….to świadczy o człowieku. Może zostać balwierzem(łac.barbarius) idąc za przykładem niejakiego Kijowskiego. Coś takiego?! Zbiórka na pozbawionych SBków emerytur, za chwilę właśnie członków ORMO, teraz "biednych, ubogich misiów sędziów"? Lepiej towarzysze, oddajcie sprawiedliwość ofiarom żydokomunizmu. A temu pomiotowi politruka z LWP i ormowca Juszczyszynowi tyle zostanie, że będzie się jeszcze mógł podzielić z Ubekiem, który nie może wyżyć za 2 tys. Przecież te kasty są bardzo powiązane! Biedak obniżyli mu pensje o 40 proc. jak żyć za 6 tyś zł miesięcznie. Każdy może swoją kasą dysponować jak chce, ale nie róbcie ludziom wody z mózgu. 60% uposażenia czyli co najmniej 6 tys zł miesięcznie za nicnierobienie to są represje? Była zbiórka na lenia Kijowskiego potem na seicento a teraz na sędziego od siedmiu boleści i na skundlonych przestępców w togach. Jak tamte zbiórki się skończyły wiemy i tu będzie podobnie. Czy takim działaniem gardzą i ośmieszają tysiące poszkodowanych przez sądy?, którzy w większości do dziś nie otrzymali rekompensat ani złotówki, czy nie powinni wpłacić na fundację dla poszkodowanych? Nie słyszałem, aby któreś z w/w stowarzyszeń wspomogło osobę pokrzywdzoną przez wymiar sprawiedliwości choćby symbolicznie. Zbierajcie zbierajcie na ofiary sądów których pełno jest we Wronkach, Fordonie, Sztumie, Rawiczu, Barczewie, tam są same ofiary kasty sędziowskiej. Zachowania kasty są czysto mafijne (choćby przykład z Olsztyna). Bez opcji zero nic się nie zmieni. Dzisiejsze reformy mogłyby wpłynąć na wymiar sprawiedliwości, ale nie na antypolską, rozpasaną mafię. Teraz niech skarbówka poczeka parę miesięcy i sprawdzi w zeznaniu podatkowym czy podatek od tej ściepy odprowadził a potem won z zawodu. Rozumiem, że ta ściepa to dla Juszczyszyna, żeby ten oddał rodzinie ś.p. Parowicza, któremu swoimi decyzjami odebrał majątek, zniszczył życie i człowiek zmarł jako nędzarz. Ta kanalia w todze powinien wisieć na słupie przed olsztyńskim sądem, wywalić z zawodu żeby nasze podatki nie szły na darmo, chama Juszczyszyna do roboty pogonić, do kamieniołomów!
 • @Andrzej Madej 17:02:55
  Ich wizja jest powolnie artykułowana i nadzwyczaj niestabilna - Projekt Ustawy o SN wpłynął do Sejmu dopiero we wrześniu 2017. Prezydent podpisał ją w grudniu, ale wkrótce ją nowelizowano (daty wejścia w życie - maj 2018 - dwukrotnie, czerwiec 2018, styczeń 2019, luty 2020) - pamiętamy w jakich okolicznościach. Prawo o ustroju sądów powszechnych nowelizowano chyba z 10 razy.
 • @JAM.M 18:15:36
  To też, a ci co są zainteresowani, są blokowani przez władzę. Vide: Konfederaci.

  Z Panem Bogiem!
 • @nikander 07:30:42
  Cenne uwagi. Dziękuję.
 • @brian 08:11:08
  Nie wszyscy młodzi są tak nierozsądni, ale część istotnie mocno zgłupiała.
 • @nikander 08:33:40
  :)
 • @kula Lis 69 08:50:55
  I co? A gdzie rząd?
 • @brian 08:58:13
  :)
 • @kula Lis 69 09:15:17
  Zobaczymy, jak się zachowa MS. Jak do tej pory zawsze szumnie zapowiadali determinację i nadzwyczaj szybko się cofali.
 • @brian 09:44:43
  Si vis pacem, para bellum.
  O, tak!
 • @kula Lis 69 10:20:22
  Warchoł jest chyba najmądrzejszy z całego kierownictwa MS.
 • @kula Lis 69 12:18:15
  Ciekawe z tym funduszem. Swoją drogą, to oni potrafią być wobec siebie solidarni.
 • @Rebeliantka 14:52:13
  Już sobie wyobrażam:
  idzie Marszałkowską tysięczny marsz w togach i krzyczy: So- li- dar- ność!!! So- li-dar- ność!!!
  Jak to było? Silni- w gębie. Zwarci- w pijaństwie. Gotowi- do ucieczki za granicę.
 • @brian 17:14:05
  Nie lekceważ tego. Ich solidarność nie wyraża się w hasłach i marszach - to tylko taki kwiatek do kożucha - tylko w realnym działaniu. Oni się naprawdę popierają.
 • @Rebeliantka 14:50:44
  Też tak uważam. Po nim Wójcik. Pzdr!
 • @kula Lis 69 18:03:18
  O, nie. Wójcik, nie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej