Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Rzeczowy wywiad z epidemiologiem dr. Hałatem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ze względu na ogromną ilość cennych, rzeczowych informacji zamieszczam ten wywiad jako wpis w blogu. Koniecznie polecam do obejrzenia.

 

Dodatkowe ważne linki:

medium.com/covid-19-pl/koronowirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-65fdabd335a5

www.radiomaryja.pl/informacje/laureat-nagrody-fnp-rozpracowal-enzym-kluczowy-w-walce-z-sars-cov-2/

KOMENTARZE

 • Dr Zbigniew Hałat
  występuje systematycznie w Radiu Maryja.

  Polski lekarz, specjalista epidemiolog, publicysta, działacz społeczny, były wiceminister zdrowia.

  Studia lekarskie ukończył w 1974. Po studiach wyjechał do Afryki, gdzie zajmował się zwalczaniem ciężkich i występujących masowo epidemii chorób tropikalnych, zakażeń, a także zatruć. W latach 80. był konsultantem ds. epidemiologii rządu w Kenii (w Afryce Wschodniej). Po powrocie do kraju poświęcił się zapobieganiu AIDS podczas działalności w Polskim Czerwonym Krzyżu. W pierwszej połowie lat 90. pełnił funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Zdrowia i głównego inspektora sanitarnego. Jest autorem felietonów pt. „Spróbuj pomyśleć” w Radiu Maryja oraz publicystą Telewizji Trwam.

  W 2000 założył Instytut Wody. Pełni funkcję prezesa wielu organizacji społecznych m.in. Stowarzyszenia Ochrony Zdrowia Konsumentów, Medycznego Centrum Konsumenta, Towarzystwa Ślężańskiego i Towarzystwa Dobroczynnego im. Joanny Ewy Hałat - Wielebnej Matki Józefy Hałacińskiej. Objął również funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Towarzystwa im. Johna Snowa na rzecz zdrowego rozsądku w ochronie zdrowia publicznego (ze szczególnym uwzględnieniem ochrony zdrowia konsumenta) oraz redaktora naczelnego czasopisma ruchu ochrony zdrowia „Zagrożenia Zdrowia w Polsce”.

  Jest autorem książek, opracowań, artykułów i wykładów m.in. z dziedziny zdrowia publicznego i praw konsumentów, w tym szczególnie propagujących zdrową wodę i zdrowe żywienie. Uznaje żywność modyfikowaną genetycznie za współczesną broń masowego rażenia, sprzyjającą rozwojowi infekcji, nowotworów oraz odporności bakterii.

  Źródło: Wikipedia
 • Jakoś nikt nie zgłosił uwag
  dodatkowych spostrzeżeń, innych źródeł wiedzy o zarazie,

  za to bzdurne dywagacje o Putinie, o trójmorzu, o tym, że jedna Pani drugiej Pani, zyskują popularność i zacietrzewienie.

  Ot jacy jesteśmy w lustrze.
 • @interesariusz z PL 08:50:23
  ;) Trochę osób jednak wysłuchało.
 • @Rebeliantka 20:35:02
  5*****! i pozdrawiam.
 • @kula Lis 69 10:59:23
  Wzajemnie!
 • Polecam stronę dr. Z. Hałata
  http://halat.pl/infekcje.html
 • Anna Mierzyńska też ciekawie pisze o narracji dr Zbigniewa Hałata a nawet wspomina nasz neon24.pl i wpisie blogera Husky
  "W Polsce narrację o broni biologicznej uwiarygadnia m.in. dr Zbigniew Hałat. Hałat to lekarz, epidemiolog, wiceminister zdrowia w połowie lat 90. Dziś jednak znany jest przede wszystkim z wystąpień na antenie Radia Maryja.

  Głosi mocno kontrowersyjne tezy, np. krytykował szczepionki przeciwko wirusowi HPV, który wywołuje raka szyjki macicy, a w 2015 roku popierał Grzegorza Brauna w wyborach na prezydenta RP.

  W wywiadzie dla Radia Wnet 12 marca powiedział, że teoria o tym, iż koronawirus jest zmodyfikowany genetycznie i ma zastosowanie bojowe, jest dobrze udokumentowana naukowo. Powołał się jednak wyłącznie na Boyla, dodając, że winni są Amerykanie i Chińczycy."
  (..)
  "Symulacja nosiła nazwę „Event 201”, i to właśnie tam wyliczono, że w ciągu 6 miesięcy wirus spowoduje śmierć 65 milionów ludzi. Cała ta historia ma być dowodem na to, że trwająca pandemia została przygotowana w USA i jest spiskiem Amerykanów przeciw reszcie świata."
  (...)
  "Polski artykuł na ten temat można znaleźć choćby na portalu Neon24.pl, należącym do Ryszarda Opary, słynnego niegdyś polskiego biznesmena związanego m.in. z firmą Elektrim. Portal wcześniej nosił nazwę Nowy Ekran, ale po sporze z redakcją przekształcono go w Neon24. Dziś udostępnia on swoje łamy rozmaitym blogerom, także anonimowym, można tam znaleźć najróżniejsze fake newsy i teorie spiskowe."
  https://oko.press/koronawirus-wywolal-dezinformacyjna-powodz/
 • @Tomasz M. Wandala 14:35:55
  Czytałam.

  Nie bardzo rozumiem tego linku do artu w Oko.Press. Sugestie, iż dr Halat mógłby celowo dezinformować ws charakteru koronowirusa są ... wysoce chybione. To jest profesjonalista - epidemiolog wysokiej klasy, a nie dostarczyciel fejków.
 • @Rebeliantka 16:56:13
  Światopogląd najlepiej się kształtuje podczas 'ścierania' różnych poglądów najlepiej ze sobą sprzecznych. Dlatego uznałem, że opinia przeciwstawna względem Pana dr Hałata (lub też go podważająca jako autorytet) będzie pozytywnym wkładem uzupełniającym Szanownej Pani post. Zakończę sentencją:

  Prawda leży pośrodku – może dlatego wszystkim zawadza.
  Arystoteles.

  Miłego dnia życzę,
  T.M.W.
 • @Tomasz M. Wandala 17:29:38
  Dziękuję za wyjaśnienie.

  Co do prawdy, to Arystoteles też mówił:
  "Przyjacielem (mi) Platon, lecz większą przyjaciółką - prawda".

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej