Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Pilne! Czy Adam Słomka zdążył złożyć zażalenie na areszt?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jestem zaniepokojona wiadomościami w sprawie kary aresztu dla Adama Słomki. Z informacji udzielonych przez Sąd Okręgowy w Warszawie wynika, że nie wpłynęło Zażalenie Słomki na Postanowienie o ukaraniu karą aresztu. Sprawa wymaga dalszych wyjaśnień.

 

W dniu 19 stycznia 2012 r. na terenie Sądu Okręgowego w Warszawie został zatrzymany Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej Obóz Patriotyczny w związku z karą porządkową 14 dni aresztu zasądzoną z powodu protestu na terenie Sądu Okręgowego. Słomka protestował w dniu 12 stycznia 2012 r. przed ogłoszeniem wyroku  w sprawie Kiszczaka i innych osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Szef KPN-OP odbywa areszt w Zakładzie Karnym przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

W związku z aresztem Adama Słomki są organizowane liczne protesty na terenie kraju.

Tymczasem - obecnie - nie ma możliwości proceduralnych do zwolnienia Słomki, gdyż w Sądzie Okręgowym nie zarejestrowano wpływu jego zażalenia na areszt.

 

Informacje z Sądu Okręgowego w Warszawie

Dziś rano zadałam kilka pytań Rzecznikowi Prasowemu Sądu Okręgowego – SSO Wojciechowi Małkowi. Otrzymałam następujące informacje:

Rebeliantka: Pod jaką sygnaturą toczy się postępowanie dotyczące ukarania Adama Słomki karą porządkową 14 dni aresztu?

Postanowienie o ukaraniu Adama Słomki karą porządkową 14 dni aresztu znajduje się w protokole ogłoszenia wyroku z dnia 12 stycznia 2012 r. w sprawie o sygn. akt VIII K 24/08.

Jaka jest treść Postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 12.01.2012 r. o ukaraniu Adama Słomki karą porządkową 14 dni aresztu?

Treść postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 12.01.2012 r. o ukaraniu Adama Słomki karą porządkową 14 dni aresztu brzmi następująco:

"Sąd postanowił na podstawie art. 49 ust. 1 ustawy Prawo o ustroju Sądów Powszechnych (Dz. U. 2001 nr 98 poz. 1070) ukarać Adama Słomkę syna Aleksandra i Krystyny z domu Ciupek nr Pesel ……. karą porządkową 14 dni pozbawienia wolności za naruszenie powagi, spokoju i porządku czynności sądowych w stopniu uniemożliwiającym ogłoszenie wyroku w sprawie o sygnaturze akt VIII K 24/08 w zaplanowanym terminie. Przewodnicząca pouczyła o treści art. 51 § 1 usp, iż od postanowienia przysługuje zażalenie do Sądu Apelacyjnego w Warszawie w terminie 7 dni od dnia dzisiejszego".

Kiedy doręczono treść ww Postanowienia Adamowi Słomce?

Postanowienie zostało doręczone Adamowi Słomce 19.01.2012 r., kiedy został zatrzymany.

Czy Adam Słomka złożył Zażalenie na treść ww Postanowienia? Jeśli tak, to czy sprawie nadano bieg? W szczególności, czy Zażalenie zostało przekazane do Sądu Apelacyjnego? Jakie są przepisy co do terminów rozpatrzenia tego Zażalenia?

Adam Słomka do chwili obecnej nie złożył zażalenia na to postanowienie.

Czy jeśli złożono Zażalenie, to czy Sąd Okręgowy w Warszawie jako Sąd, który wydał zaskarżone postanowienie, wstrzyma wykonanie kary porządkowej?

Wstrzymanie wykonalności postanowienia o ukaraniu karą porządkową może nastąpić w przypadku wniesienia zażalenia na to postanowienie, więc aktualnie nie można udzielić odpowiedzi na pytanie, czy nastąpi wstrzymanie tej kary.

 

Niepokojące wnioski

Z treści Postanowienia Sądu Okręgowego w Warszawie z dnia 12 stycznia 2012 roku wydanego w sprawie ukarania Adama Słomki karą 14 dni aresztu wynika, że został on pouczony, że musi złożyć zażalenie na areszt w ciągu 7 dni od daty ogłoszenia Postanowienia, a więc w nieprzekraczalnym terminie do dnia 19 stycznia 2012 roku.

Do teraz Zażalenie Adama Słomki nie wpłynęło do Sądu Okręgowego w Warszawie. Nie wiadomo, czy Adam Słomka nie zdążył złożyć Zażalenia w Sądzie (gdyż wcześniej został zatrzymany), czy też w emocjach na sali sądowej w dniu 12 stycznia nie spostrzegł, że termin biegnie od chwili ogłoszenia Postanowienia, a nie jego doręczenia, czy też Zażalenie jest „w drodze”.

Okoliczności te wymagają pilnego wyjaśnienia, gdyż bez złożonego Zażalenia - zgodnie z informacją Sądu Okręgowego - nie może nastąpić ewentualne wstrzymanie wykonania kary porządkowej aresztu do chwili rozpatrzenia Zażalenia przez Sąd Apelacyjny.

Okoliczności te będę próbowała ustalić.

 

Appendix z godz. 15.30: Informacja od Rzecznik Prasowej Służby Więziennej

Przed chwilą otrzymałam wiadomość od pani Rzecznik ppłk Luizy Sałapy, że służba więzienna nie jest w stanie udzielić informacji o tym, czy Adam Słomka - będąc w areszcie - składał zażalenie do Sądu Okręgowego, bo gdyby nawet kierował jakąś korespondencję do Sądu, to administracja więzienna nie zna jej treści.
 
Appendix 2.
 
Z filmu nadesłanego przez blogera WojtekCy  wynika, że:
 • Adam Słomka z wysokim prawdopodobieństwem nie był obecny podczas publicznego ogłaszania Postanowienia o karze porządkowej, gdyż zgodnie z Zarządzeniem Sądu - jeśli nie miał legitymacji dziennikarskiej - nie mógł być wpuszczony na salę, gdzie ogłaszano wyrok w sprawie o sygn. akt VIII K 24/08.
 • Z filmu wynika też, że Sędzia nie wygłosiła pouczenia o środkach zaskarżenia.
   

 

 

 

Protest Adama Słomki w Sądzie Okręgowym w Warszawie w dniu 12.01.2012 r.

KOMENTARZE

 • Czekam na wiadomość od władz więziennych
  Próbuję ustalić, czy Adam Słomka złożył zażalenie za pośrednictwem aresztu na Rakowieckiej.
 • Szanowna Rebeliantko!
  kto jak kto, ale - pan Adam Słomka zna zarówno procedury, jak i zna wszystko inne. Dlaczego więc siedzi w areszcie? Przecież trzeba było zażądać "uzasadnienia na piśmie", potem się ewentualnie - w oparciu o to "uzasadnienie" odwołać, ....no tak, ale wtedy nie byłoby - czego nie wykluczam - promocji dla jego osoby...
  :/
  przykre, ale możliwe, niestety.
  Pozdrawiam,
  DRB
 • @Trybunał Obywatelski
  Procedury wyglądają inaczej. Zażalenie trzeba złożyć w ciągu 7 dni, niezależnie od tego, czy ukarany wystąpi o uzasadnienie, czy też nie.

  Termin biegnie od chwili ogłoszenia, pod warunkiem, że ukarany był obecny w chwili ogłaszania Postanowienia. A z treści Postanowienia, wynika że był.

  Domniemania, że Słomka mógł specjalnie nie złożyć zażalenia, mi osobiście nie wydają się prawdopodobne, a przede wszystkim są przedwczesne. Najpierw trzeba sprawdzić, czy zażalenie gdzieś nie "utknęło".
 • @Trybunał Obywatelski
  Poza tym, przedstawiona przez Ciebie hipoteza jest też dlatego mało wiarygodna, bo domniemaną "promocję" miałby także - może nawet większą - gdyby wykorzystał wszystkie procedury? No nie?!
 • @Rebeliantka
  Wlasnie interesuje mnie, czy Pan Slomka byl na ogloszeniu postanowienia ,to jest wazne, czy stalo sie inaczej ,w sadach dzieja sie nie takie matactwa, by niszczyc Polakow.
  To co jest napisane w postanowieniu w imieniu Rzeczpospolitej nie zawsze odzwierciedla prawde. Wyrok jest drakonski w tej sprawie. Dzieki rebeliantko za wsparcie Pana Slomki.

  Nie wiedzialam ze sbek zamordowal Matke Pana Slomki i zbrodniarz do dzis nie jest ukarany. To jest HANBA ze oprawcy ciesza sie wolnoscia a ofiary sie zamyka za kratami. Rzeczywistosc sbeckiej III RP.
 • @Eclipse
  Witaj, Eclipse.

  Masz rację, że trzeba sprawdzić, czy był na ogłoszeniu Postanowienia. To jest łatwe do ustalenia, bo na sali byli dziennikarze

  Gdyby nie był i z tego powodu złożył zażalenie później, miałby prawo wnosić o przywrócenie terminu do wykonania tej czynności.

  Ale na razie nic nie wiemy, bo jest w areszcie, a jego koledzy z KPN informują, że jest izolowany od kontaktów z rodziną i przyjaciółmi.

  http://slomka.bloog.pl/id,330779644,title,Adam-Slomka-celowo-izolowany,index.html?_ticrsn=3&ticaid=5dca8

  Aha, coś wiemy ;( Wiemy, że Sąd Okręgowy z urzędu nie wykazał zrozumienia dla emocji ludzi pokrzywdzonych przez stan wojenny.
 • @Rebeliantka
  następnego dnia po zatrzymaniu A. Słomki, zwróciliśmy się do rzecznika prasowego Służby Więziennej, Luizy Salapy, o możliwość jego odwiedzenia.

  Pani rzecznik odmówiła nam dziennikarzom, podając jako powód " dezorganizację funkcjonowania aresztu w Mokotowie"
 • @Rebeliantka
  Jezeli jest izolowany to odbywa kare ze szczegolnym udreczeniem...
  Sbecka III RP, wiec nie ma watpliwosci, ze beda Pana Slomke gnebic
  Dzisiaj Pan Slomka a Ty obywatelu nie znasz dnia ani godziny miej to na uwadze..
 • Rebeliantka
  Zastanawiam sie jak mógł być na ogłoszeniu Postanowienia skoro Sąd wygłaszał je w innej sali (przez Słomkę) na którą "poproszono" tylko strony i dziennikarzy....
 • Informacja od Rzecznik Prasowej Służby Więziennej
  Przed chwilą otrzymałam wiadomość od Rzecznik ppłk Luizy Sałapy, że nie są w stanie udzielić informacji o tym, czy Adam Słomka złożył zażalenie do Sądu Okręgowego, bo gdyby nawet kierował jakąś korespondencję do Sądu, to administracja więzienna nie zna jej treści.
 • Rebeliantka
  http://www.youtube.com/watch?v=mlyj0BLqVwY
 • @Rebeliantka
  Droga Rebeliantko, znasz moje perypetie z mafią sądową, więc proszę o mniej emocji - pan Słomka świetnie wiedział, jak działać, żeby uniknąć 'zatrzymania w sądzie".
  O tym, że wymierzono mu absurdalną karę (bo widełki zaczynają się od "upomnienia"), też pisałem.
  ... no i procedury niby "jak wyglądają", skoro "inaczej"? OSOBIŚCIE wykazałem, w moich sprawach, że podstawą odwołania jest PISEMNE uzasadnienie czegoś "oj tam", a nie ustne. Zażądał pisemnego uzasadnienia kary? No to po co poszedł do sądu, -jeżeli zażądał FACHOWEGO uzasadnienia, a go nie otrzymał?
  takich gości to zbyt wielu spotkałem, żeby teraz [przy całym szacunku do pana Adama Słomki], wierzyć, że chciał on w tej sprawie powalczyć.
  Wykalkulował sobie, i zrobił swoje - a jak było, tego jasno dowiodą akta. Przecież ma on prawo do ich BEZPŁATNEJ kopii, niechże więc tej kopii zażąda, a ja sam chętnie ją ogłoszę (jeśli on się boi kary za ujawnienie "niejawnych akt"). Ja nie mam ani stracha, ani osobistych interesów w tym całym bałaganie, dosyć już "bohaterów".
  Pozdrawiam
  DRB
 • @Andrzej Słonawski
  Dzięki za info.
 • @WojtekCy.
  Wiec Pan Slomka mogl nie byc swiadomy,ze juz jakies postanowienie przeciwko niemu bylo ogloszone, czyli pozbawiono go prawa odwolania co dla mnie nie jest zadnym zaskoczeniem, znam to z doswiadczenia
 • Eclipse
  Mało tego , teraz dopiero to wyłapałem spod filmiku na YT

  Art. 49. § 1. W razie naruszenia powagi, spokoju lub porządku czynności sądowych albo ubliżenia sądowi, innemu organowi państwowemu lub osobom biorącym udział w sprawie, sąd może ukarać winnego karą porządkową grzywny do wysokości dwukrotnego najniższego wynagrodzenia za pracę pracowników lub karą pozbawienia wolności do siedmiu dni; osobie pozbawionej wolności, w tym także tymczasowo aresztowanej, można wymierzyć karę przewidzianą w przepisach o wykonywaniu kary pozbawienia wolności albo w przepisach o wykonywaniu tymczasowego aresztowania.

  Mowa jest o 7 dniach!!! Sąd zaaplikował podwójną dawkę.
 • @Rebeliantka
  ...i jeszcze jedno - procedury rzeczywiście: WYGLĄDAJĄ INACZEJ, podkreślam! Bo w zażaleniu należy wskazać, że nie ma możliwości podniesienia w składanym "zażaleniu" pełnego uzasadnienia, gdyż nie wiadomo, czym się różni ustne uzasadnienie wyroku, od pisemnego, co z kolei wynika z BRAKU REJESTRACJI (dziękujemy za to kundlowi z Krynicy Górskiej) rozpraw sądowych. Dodaje się wniosek o przywrócenie terminu, liczonego od dnia doręczenia "uzasadnienia" na piśmie, i już. Zawsze to działa, bo musi. Od wielu długich lat.
  Proste jest zatem, że pan Słomka o tym wie (choćby od prawników ze swojej rodziny).
  Dosyć ściemy!!!
  Pzdr.
  D
 • @WojtekCy.
  Wielkie dzięki.

  Z przesłanego przez Ciebie filmu wynika jednoznacznie, że Słomka nie mógł być obecny podczas ogłaszania Postanowienia o karze porządkowej, a także że pouczenie co do środka zaskarżenia nie zostało wygłoszone przez Sąd.

  Dzięki i pozdrawiam
 • @WojtekCy. 16.07
  Ten przepis został zmieniony. Zaostrzono kary. Maksymalna grzywna może teraz wynieść 10 tysięcy zł, a maksymalny areszt 14 dni.
 • ludzie.... ale Wy wszyscy jesteście "fachowi"... masakra....
  1. - skazany Adam Słomka wiedział co robi - tak, czy nie?
  2. - popełnił czyn ścigany z urzędu, tak - czy nie?
  3. - widełki kary są określone, tak czy nie?
  4. - i zdecydował się - popełniając ów czyn - na jakąś karę, tak czy nie???
  4.a. - bo jeżeli nie wiedział co robi, to sorrrrki...

  5. Sędzia miała obowiązek wymierzyć karę "adekwatną", a nie najsurowszą "bo tak!", prawda?
  6. skazany miał obowiązek zażądać uzasadnienia na piśmie, bo nie sposób wnieść skuteczne zażalenie, jak się nie zna pisemnej formy ustnej wypowiedzi. Wtedy żąda się także przywrócenia terminu wniesienia zażalenia na dzień doręczenia "pisemnego uzasadnienia". Kurde, toż to elementarz!

  no tak, ale przecież "żydokomuna", albo coś tam... eh... :/
 • Rebeliantka
  Mógł być obecny
  - pod w
  arunkiem, że jest dziennikarzem (tym Sąd zezwolił na przebywanie w sali)
  - pod warunkiem, że jest dziennikarzem Adamem Słomką i został
  wpuszczony na salę po okazaniu ważnej legitymacji (tak zastrzegł Sąd)

  - mógł też słyszeć pouczenie , którego nie ma na filmiku zaraz po wygłaszaniu Postanowienia( a filmik jest oryginałem bez cięć) bo jako jedyny am zdolności pozazmysłowego postrzegania decyzji Sądów RP:)))

  Pozdrawiam!
 • Rebeliantka 16:17
  OK. Czyli dostał maximum aresztum...
 • @Rebeliantka
  no włłaśnie że "nie", nie miałby większej promocji gdyby "nie poszedł siedzieć". Nie miałby promocji, gdyby nie wybrał odsiadki "14 dni" (wierz mi, Droga Rebeliantko, ja też jestem weteranem więzień polskiego systemu "za friko" za słowa i wścibstwo, więc już koło **uja mi to lada: jakieś 14 dni "w te" czy "we w tę"). A panu Słomce zależy na czymś ważniejszym niż mi, bo on MUSI być w polityce. Ja - nie :)
  Pozdrawiam,
  DRB
 • Trybunał Obywatelski
  A Sąd nie miał w swoich szeregach bystrzachy, coby przewidział, że taki akt jak ogłoszenie wyroku odnośnie stanu wojennego w PRL bis może zgromadzić żądną krwi publikę? Mógł zrobić ogłoszenie wyroku TYLKO Z UDZIAŁEM MEDIÓW i nie byłoby protestów w Sądzie, a przed nim.

  I nikt powagi by nie naruszył...nie zakłócił ogłaszania wyroku...
 • @Trybunał Obywatelski
  Nie rozumiem, dlaczego zarzucasz uczestnikom tej dyskusji jakąś "niefachową masakrę" ;)

  Na razie zbliżamy się do prawdy.

  Wiemy, że ewentualnego zażalenia Słomki w Sądzie Okręgowym jeszcze nie ma.

  Wiemy, że Adam Słomka z wysokim prawdopodobieństwem nie był obecny podczas publicznego ogłaszania Postanowienia o karze porządkowej, gdyż zgodnie z Zarządzeniem Sędzi Przewodniczącej - jeśli nie miał legitymacji dziennikarskiej - nie mógł być wpuszczony na salę, gdzie ogłaszano wyrok.

  Z filmu wynika, że sędzia nie wygłosiła pouczenia o środkach zaskarżenia.

  Reszta, to spekulacje ;)

  Poza wskazówkami, co można i należy zrobić w tej sytuacji.
 • @WojtekCy.
  ciekawe, czemu Pan tera to zauważył... czyżby innych wpisy (np. moje) o NIEADEKWATNOŚCI kary dla Słomki, były dla Pana "transparentne"?
  ....eh, i Wy chcecie walczyć z bezprawiem, a nawet kodeksów nie czytaliście (4x4 wieczory, w jeden tydzień można zostać w Polsce prawnikiem, powtarzam to publicznie od wielu lat - i nic! ciągle wszyscy zdziwieni... :/ masakra, co Wy robicie wieczorami - modlicie się ,zamiast pracować, zamiast działać - jak Mickiewicz i Słowacki w szponach szaleńca Towiańskiego z carskiej bezpieki? któa potem napisała rzekome "protokoły"?! i Wy macie coś zmienić, w czymkolwiek, kiedy zamiast walki i pracy - wybieracie "błaganie o cud"????))
 • Trybunał Obywatelski
  Mea culpa
  Sie biere za swoje sprawy, bo mnie więcej niż Słomce grozi

  :)
  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  Ty twierdzisz, że Sąd nie ma w swoich szeregach żadnego bystrzachy? :))) Oj, uważaj na słowa :)))

  A swoja drogą, to Sądy - co do zasady - mogą być omylne ;) Inaczej nie byłoby potrzeby kontroli judykacyjnej.
 • @WojtekCy.
  cyt." pod warunkiem, że jest dziennikarzem Adamem Słomką i został
  wpuszczony na salę po okazaniu ważnej legitymacji (tak zastrzegł Sąd)" - do diabła, od kiedy to trzeba mieć "legitymację" dziennikarską? ktov takie legitymacje wydaje??? Czemu dajecie się tak kręcić bolszewikom, któzy kiedyś żądali "karty mikrofonowej" i przynależności do związku pisarzy???
  ...naprawdę, mam dość tego szukania ludzi PRZYGOTOWANYCH do dyskusji, zakręcenie większości z Was jest prostsze, niż gra w warcaby. To przykre, i tyle.
  najlepszego!

  DR
 • Trybunał Obywatelski
  Ej, no ale ja tylko cytuję Sąd, a nie daje się kręcić, więc cugle trzymaj bliżej siebie kolego blogerze...

  No i ja się wcale nie przygotowywałem do dyskusji, ja w niej uczestniczę, i jeżeli mam się zamknąć to powiedz mi wprost, zrozumiem :))
  Nie jestem Alfą i Omegą jak Ty.

  Pozdrawiam
 • @Trybunał Obywatelski
  Coś Waść dzisiaj się uparł na te duże kwantyfikatory? ;)

  Wszyscy "zdziwieni", "niezdolni do walki z bezprawiem", etc. :)))

  Za chwilę się okaże, że tylko Trybunał Obywatelski się "nadaje" :)))

  A poważnie mówiąc, im więcej ludzi zainteresowanych ta problematyką, tym lepiej. I to, że ludzie się modlą, nie przeszkadza, a pomóc może. Co najmniej w kształtowaniu poczucia moralności i odpowiedzialności.

  Trybunałowi nic do tego, co ludzie robią wieczorami ;) Człowiek ma wolną wolę, więc może robić co chce.

  A fachowe wskazówki Trybunału są nierzadko cenne.
 • Nathanel
  Następny:)
  Skąd wiesz, że Rebeliantka się denerwuje? Z klików czy z kształtu liter to można odczytać?

  A poważniej, to widać jasno, że Rebeliantka dąży do poznania prawdy czy Sąd prawidłowo posadził Słomkę... I wyszło na to , że nie pouczono osadzonego, spowodowano, że w ostatnim dniu na składanie zażalenia posadzono Go

  I choćby tylko z tych dwóch powodów post jest cenną lekcja pokazową dla mnie. Za innych się nie wypowiadam.

  Pozdrawiam
 • @WojtekCy.
  Dzięki za wsparcie ;)
 • @Nathanel
  Nie denerwuję się. Nie wiem, czy Adam Słomka chciał pójść siedzieć dla promocji politycznej, czy też jest bezbronną ofiarą.

  Osobiście nie mam przekonania dla scenariusza, że specjalnie zaaranżował umieszczenie go w pudle.

  Wiem, że podejmuje w swojej działalności politycznej wątki ważne dla Polaków, których nie podejmuje - w większości - opozycja parlamentarna.

  Z tego powodu popieram działania, które zmierzają do wyjaśnienia wszystkich okoliczności ukarania go aresztem oraz spowodowania przedterminowego zwolnienia.

  Ale wydaje mi się to niełatwe w sytuacji braku zażalenia.
 • Rebeliantka
  Cała przyjemność po mojej stronie
  Warto rozmawiać :))

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka
  Wazne jest zadawanie pytan i dochodzenie do sedna.
  Dyskusja jest bardzo istotna i edukacyjna nie wszyscy musza sie w tej kwestii orientowac.
  Niech sedziowie i prokuratorzy beda swiadomi, ze nie sa sami w sferze publicznej, chowajac sie za szyldem instytucji niech czuja oddech spoleczenstwa i przestana byc anonimowi.
 • @Rebeliantka
  Kazdy "normalny" obywatel tego nieszczesnego kraju wq..l sie po ogloszeniu wyroku w prawie zbrodniarzy stanu wojennego. Pan Slomka jest bezposrednia ofiara stanu wojennego, jego rodzina i on zaplacili najwyzsza cene. Moje serce jest ze wszystkimi Paniami i Panami Slomkami Polski.

  Dziekuje Panu Slomce za odwage wykrzyczenia tego co miliony nosza w sercach i nie maja odwagi czy mozliwosci wykrzyczec.

  Sama kwestia zazalenia, jest istotna o tyle, ze obnazylaby ten chory system jescze bardziej. Praktycznie wydaje sie nie ma zadnego znaczenia, ze wzgledu na czas aresztowania 14dni.

  Wydaje sie, ze samo dzialanie Pana Slomki bylo nie tylko spontaniczna reakcja na wyrok, ale bylo przygotowane, a wiec Pan Slomka liczyl sie z konsekwencjami - i w takiej sytuacji demonstrowanie pod aresztem nonstop do zakonczenia aresztu byloby i aktem odwagi obroncow, i poparciem i "pojsciem w slady" Pana Slomki, i naglosnieniem sprawy byc moze w mediach miedzynarodowych.

  Tak czy siak popieram kazda inicjatywe i podpisuje sie pod nia czterema lapami.

  Mamy tyle wolnosci, praw i gwarancji ile sobie wywalczymy i tyle bydlactwa, bezprawia i zamordyzmu na ile sobie pozwolimy®

  Pozdrawiam najserdeczniej
 • @faxe
  Dzięki za ten dobitny głos zza oceanu.

  Przywraca on właściwe akcenty.

  Każdy, kto był w Sądzie Okręgowym w Warszawie, mógł się "promować" krzycząc o sprawiedliwość. Niewielu było zainteresowanych.

  To jedno. A drugie, że wzbudza wątpliwość, czy Słomka został właściwie (czy też w ogóle) pouczony co do skutecznego terminu złożenia zażalenia. A bez zażalenia, jak Sąd wyjaśnia, Sąd Okręgowy nie może wstrzymać wykonania kary na podstawie Art. 50 par. 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka
  Jak znam zycie nie zostal i to trzeba drazyc!
  Precz z bezprawiem w wykonaniu sadow !
  Trzeba popierac kazda akcje i inicjatywe walki z "Niezaleznymi, niezawislymi i niedotykalnymi"!

  Pozdrawiam jeszcze raz, serdecznosci
 • @faxe
  Ja tez nie widze nic nagannego w demonstracji Pana Slomki przeciwko niesprawiedliwosci i wrecz ohydnym prowokacyjnym ferowaniu" wyrokow"przez dyspozycyjnych niezlustrowanych sedziow i prokuratorow.
  Ja Panu Slomce dziekuje za wystapienie, ktore bylo niczym innym jak wygarnieciem prawdy skrywanej przez rezim PRL-bis.

  Nie pamietam nazwiska sbeka, /a wymienil je Pan Slomka/ktory zamordowal jego Matke, bo nazwisko sbeka powinno sie przewijac w kazdej notce, gwoli potepienia sbola i " bezmiaru niesprawiedliwosci" w III RP, ktory przez tyle lat kpi z ofiary i Jej rodziny.
  Ktoz inny jak nie syn zamordowanej powinien krzyczec glosno o potwornej nieosadzonej zbrodni ? Za prawde 14 dni wiezienia z szczegolnym udreczeniem..
  Gdyby sady /czytaj ludzie w sadach/Polsce byli cywilizowani postepujac zgodnie z litera prawa nie potrzeba po latach zadnych demonstracji rodziny, ktora powinna rowniez otrzymac duze odszkodowanie za mord a morderca sbek dlugie lata za kratami. Ale do cywilizacji daleko.. sowiecka tresura czyni sie z ofiar osoby winne.
  Jak narazie to sbek na pewno otrzymuje sowite wynagrodzenie ..

  Pozdrawiam serdecznie Faxe
 • Faxe
  odbierz za chwile PW :-))))))
 • @faxe- PRECZ Z SĄDEM, I TAKIMI SĘDZIAMI...
  mOŻE JAKIŚ MAŁY SAMOSĄD...;)
  bYLBYM MINISTREM, SĘDZINĘ BYM WZIĄŁ ZA WSZARZ NA PRZYMUSOWĄ EMERYTURĘ... dAŁBYM 5 MINUT NA OPUSZCZENIE GMACHU A JAK BY NIE ZDĄŻYŁA DOBIEC TO BYM GNIDĘ O COŚ OSKARŻYŁ. a TYCH Z GESTAPO CO WYWRÓCILI SŁOMKĘ ZWOLNIŁBYM DYSCYPLINARNIE I ZABRAŁ EMERYTURKĘ... ALBO DWIE. nO I KOMENDANTA OD TYCH PAJACÓW Z GESTAPO TEŻ BYM WYWALIŁ. a TUSKA ZDYMISJONOWAŁ I ZAMKNĄŁ W bASTYLII....
 • Rebeliantka i koledzy
  Rozmawiałem z Adamem zanim go zamknęli. Trochę wyjaśniam tu:
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/49279,w-obronie-adama-slomki
 • @Eclipse
  Eclipse,

  Popatrz w czasie stanu wojennego zamordowano ponad sto osob, a w sadzie odezwal sie tylko pan Slomka?
  Czy nie uwazasz tego za ironie historii, a popatrz ilu na portalach krzyczy ze Slomka ze "chce zaistniec politycznie" Niech zaistnieje ! przynajmniej wiemy, ze ma odwage cywilna czego nie mozna powiedziec z malutkimi wyjatkami o tych bandach rzadzacych od 22 lat
  Pozdrawiam
 • @Leon.
  Leon, jak to zrobic praktycznie?
  Pozdrawiam
 • @Leon.
  Rozumiem emocje, też jestem rozemocjonowana i chciałabym zmian. Ale, muszę protestować przeciwko ostrym słowom ;)

  ps. działania ochrony były straszliwie niefachowe i nieadekwatne, no i poza tym zwyczajnie chamskie
 • @Jacek
  Bardzo dziękuję. Przeczytałam, upewniłam się, skomentowałam.

  pozdrawiam serdecznie
 • @faxe
  Właściwa konkluzja. Jeszcze raz dzięki
 • Polecam
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/49466,konferencja-prasowa-w-opolu-23-01-2012-poparcie-adama-slomki
 • Prośba - o przesyłanie dalej poniższego banera
  http://pu.i.wp.pl/k,MzIzMzIyNjIsMTg5ODQ5,f,protest_xxl_eU_medium.jpg
 • Wiadomość z Rakowieckiej
  Adam Słomka złożył wczoraj w więzieniu zażalenie na karę porządkową aresztu do Sądu Okręgowego w Warszawie.
 • "Nowy Ekran" nie uzyskał zgody na widzenie się ze Słomką
  http://www.youtube.com/watch?v=bPSOXNX7Ucw

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej