Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Czy my, katolicy, możemy pomóc?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj napisałam tekst o Adamie Słomce, który jest w areszcie. Nie wiem, jak mu pomóc, bo nie wiadomo, czy złożył on zażalenie. A może da się coś wymyślić z perspektywy, która nie jest ani prawnicza, ani polityczna, a po prostu zgodna z dekalogiem?Moja dzisiejsza poranna notka nosi tytuł: „Pilne! Czy Adam Słomka zdążył złożyć zażalenie na areszt?”. Jest tutaj.

Jak już pewnie wszyscy wiedzą, w ubiegłym tygodniu w czwartek 19 stycznia 2012 r. na terenie Sądu Okręgowego w Warszawie został zatrzymany Przewodniczący Konfederacji Polski Niepodległej Obóz Patriotyczny w związku z karą porządkową 14 dni aresztu zasądzoną z powodu protestu na terenie Sądu Okręgowego. Słomka protestował tydzień wcześniej w dniu 12 stycznia 2012 r. przed ogłoszeniem wyroku  w sprawie Kiszczaka i innych osób odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego w Polsce. Szef KPN-OP odbywa areszt w Zakładzie Karnym przy ulicy Rakowieckiej w Warszawie.

Notka traktuje o niejasnościach związanych z sytuacją prawną Adama Słomki w dniu dzisiejszym. Po prostu nikt nie wie, czy Adam Słomka złożył zażalenie na karę porządkową aresztu. Gdyby to zrobił i na dodatek dotrzymał tzw. terminu zawitego, to Sąd Okręgowy w Warszawie mógłby go tymczasowo wypuścić - wstrzymując wykonanie aresztu do czasu rozpatrzenia zażalenia przez Sąd Apelacyjny - na mocy Art. 50 par. 1 Prawa o ustroju sądów powszechnych. A my moglibyśmy się takiego zwolnienia od Sądu Okręgowego domagać.

Ale tego właśnie, czy Słomka się zażalił, nie wiemy.

Przeczytajcie, proszę zalinkowaną notkę, i pomyślmy, co jeszcze można zrobić.

Inne akcje podejmowane w związku z aresztem Adama Słomki (przykłady):

 • Akcja „List do Adama Słomki”

Uwaga! Na kopercie trzeba pisać: Adam Słomka, syn Aleksandra.
Pełen adres brzmi:
Areszt Śledczy Warszawa-Mokotów
Ul. Rakowiecka 37
02-521 Warszawa

 

-----------------------------------------------

A więc, co jeszcze? 

KOMENTARZE

 • Uczynki miłosierne względem ciała
  1. Łaknących nakarmić.
  2. Pragnących napoić.
  3. Nagich przyodziać.
  4. Podróżnych w dom przyjąć.
  5. Więźniów pocieszać.
  6. Chorych nawiedzać.
  7. Umarłych pogrzebać.
 • @Rebeliantka
  Szczerze to sądzę iż trzeba różnych działać, więźnia sumienia niewątpliwie nawiedzać i pocieszać, niech wie że jesteśmy z Nim. NOWY EKRAN niech więcej zrobi jako portal.

  Jednak pomóc mogłoby nagłośnienie sprawy w mediach mainstreamu łącznie z tymi paskudami. Czy to możliwe? Tak!!! Tak bo to ciekawa historia, możliwe że narracja będzie z pokazaniem "oszołoma", ale tak naprawdę lepiej tak, niż wcale. Najgorsza jest cisza, przemilczenia z małymi wzmiankami gdzieś na Onecie znikającymi szybko.

  To jest sprawa gdzie sprawiedliwości trzeba szukać zagranicą. On jest niewątpliwie prześladowany, podejmowane środki są przesadne nawet gdyby była tzw zasadność, a jasne że jej nie ma. Co dalej? Moim zdaniem psychuszka, zrobią z niego wariata, a wystarczy że zapiszą wtedy jakieś środki i naprawdę będzie rośliną.
 • Rebeliantka
  Proszę się nie umartwiać, najgorsze jednak, że scenariusz "na Słomkę" może być już napisany i kroją mu wyrok za różnicę w zebranych podpisach a otrzymanych głosach...
  I pomyśleć jak to się ma sprawiedliwość w Polsce:

  Masz dyplom filozofa? Wolno Ci więcej - "filozoficznym wykształceniem i specyficznym stosunkiem do wartości materialnych" prokuratura uzasadniła umorzenie sprawy przeciwko Januszowi Palikotowi

  Jesteś człowiekiem Bolka? Uderzyłeś reportera? To nic! Okazuje się, że to uderzony reporter ma zapłacić 2400 zł Gulczyńskiemu tytułem zwrotu kosztów sądowych. Sędzia Danuta Kowalik stwierdziła, iż cios został zadany przez Gulczyńskiego nieumyślnie.
  http://www.youtube.com/watch?v=CCOFbXvhOjU

  I tak można wyliczać...
 • @Marek Kajdas
  Z tego, co jest mi wiadomo, Nowy Ekran chciał nawiedzić Adama Słomkę w areszcie i zrobić z nim film. Niestety, władze więzienne nie wyraziły zgody.

  Mainstream wykazuje pewne zainteresowanie sprawą, jest nieco lepiej niż w przypadku innych działaczy z opozycji pozaparlamentarnej.

  I co z tego?
 • @WojtekCy.
  Dzięki za uzupełnienie. Ta wyliczanka jest - oczywiście - przygnębiająca.

  Ja też się obawiam, że scenariusz na Słomkę może być już "napisany". Dlatego trzeba okazywać z nim solidarność.
 • Gorąco polecam
  Trzeba przeczytać:
  http://wyszperane.nowyekran.pl/post/49466,konferencja-prasowa-w-opolu-23-01-2012-poparcie-adama-slomki
 • @All
  Z doświadczenia wiem, że sprawy nieomodlone nie mają specjalnego wsparcia ''z Góry''.
  Niech każdy z nas zmówi szczerze jedno Zdrowaś Mario za Słomkę.
  Ja dodam modlitwę do Sw. Michała Archanioła;- "oby ich Bóg pogromić raczył''

  Ręczę za skutek, bo tu nie tylko sprawa Słomki, ale Kiszczaka, który nadal zbiera żniwo i mordercy matki Słomki, którego nazwiska nie znamy, a winno wisieć w tytułach blogów.

  I niech ten System się zawali, a każdy kto przyłozył do niego rękę i tworzył złe prawo, lub go wykonywał, niech odbierze swoją nagrodę.
 • @circ
  Zgadzam się. Tą sprawę i sprawę koniecznych zmian w nierzetelnym wymiarze sprawiedliwości oraz błędnym prawie, trzeba też wesprzeć modlitwą.
 • Modlitwa prawników
  Boże, Najwyższy Sędzio,
  spraw za wstawiennictwem
  Świętego Iwo,
  abyśmy, słudzy doczesnej
  sprawiedliwości,
  wiodąc prawe życie oraz
  wykonując
  sumiennie naszą pracę,
  mogli z nadzieją
  stanąć przed Tobą.

  Przez Chrystusa Pana naszego. Amen
 • Litania do Św. Iwo Helory - patrona prawników
  http://www.arslegis.org.pl/index.php?id=130
 • Św. Iwo
  http://www.arslegis.org.pl/galeria/162/2324.jpg
 • Przesyłajcie, proszę, dalej!
  http://pu.i.wp.pl/k,MzIzMzIyNjIsMTg5ODQ5,f,protest_xxl_eU_medium.jpg

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej