Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Ponura wiadomość – bloger Gawroński uwięziony do połowy września z Art. 212 kk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Gawroński odsiaduje 5 miesięcy więzienia z art. 212 kk. Prokuratura postawiła mu też przedwczoraj zarzuty za rzekome wyłudzenie dopłat rolniczych w sprawie, która już raz była umorzona.

 

 

Od kilku dni napływają do mnie coraz bardziej niepokojące wiadomości w sprawie dziennikarza obywatelskiego i blogera Rafała Gawrońskiego. Okazało się, że ma być uwięziony do połowy września 2012 r.

Władze więzienne informowały początkowo tylko o 40 dniach pozbawienia wolności. Pisałam o tym tutaj. Szybko jednak wyszło na jaw, że jest o wiele gorzej.

Ewa Latoszek, na podstawie rozmowy telefonicznej z Gawrońskim, podała kilka dni temu na jego blogu:

„Rafał Gawroński jest pierwszym obywatelem Unii Europejskiej skazanym przez polskie sądownictwo na karę więzienia w związku ze złożoną petycją nr 1248/2007 do parlamentu europejskiego.

Pozew przeciwko niemu z art.212 k.k za treści zawarte w petycji złożył z ramienia Platformy Obywatelskiej – Grzegorz Nowaczyk obecny prezydent Elbląga. Sąd Rejonowy w Elblągu, a następnie Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał p. Gawrońskiego ze sławetnego art. 212 k.k.

Kara pozbawienia wolności na pięciu miesięcy oraz dwie dodatkowe kary w wymiarze 46 dni i 30 dni w zamian za koszty sądowe takie jest orzeczenie łotrów ubranych w sędziowskie togi.

Zakończenie wyroku , który zaczął odsiadywać w dniu 26 stycznia br. nastąpi zatem 13 września tego roku”.

Próbowałam odnaleźć dodatkowe informacje na ten temat.


Historia skazania z art. 212 kk

Informacje o okolicznościach skazania Rafała Gawrońskiego z Art. 212 kk można przeczytać tutaj.

Zalinkowany tekst, to apelacja od wyroku Sądu Rejonowego w Elblągu z dnia 30.06.2009r sygn. akt X K 1679/08.

Z treści apelacji wynika, że Rafał Gawroński został skazany w I instancji (wyrok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania) za rzekome pomawianie poprzez formułowanie pism do organów państwowych, w tym również do organów ochrony prawnej we własnej sprawie i za obraźliwy charakter pism, które zdaniem oskarżyciela nie były zawiadomieniami o przestępstwach i nie miały na celu wyjaśnienia spraw, a miały mieć na celu wyłącznie pomówienie.

Apelujący Gawroński zarzucał Sądowi  naruszenie procedury poprzez uznanie za udowodnione faktów co do istnienia których nie przeprowadzano dowodów, w szczególności miało to dotyczyć  powiązania, bez przeprowadzenia dowodu, osoby oskarżonego Gawrońskiego z prowadzeniem strony internetowej i z umieszczaniem na tej stronie materiałów będących podstawą oskarżenia. Wskazywał też na naruszenie praw obywatelskich poprzez karanie więzieniem za krytykę urzędników w pismach kierowanych do organów ścigania i do władz administracyjnych.

Na stronie internetowej Rafała Gawrońskiego nie znalazłam informacji w jaki sposób rozstrzygnął Sąd Okręgowy w Elblągu w  sprawie sygn. akt X K 1679/08.

Z uzyskanych jednak wczoraj informacji od pani Ewy Latoszek wynika, iż obecne uwięzienie Rafała Gawrońskiego ma związek z wyrokiem Sądu Rejonowego w Elblągu o sygn. X K 562/08, w którym zasądzono 5 miesięcy więzienia za treści, które miały pomawiać polskie władze, zawarte w Petycji Nr 1248/2007 do Parlamentu Europejskiego.

Być może były zatem 2 wyroki z art. 212 kk. Spróbuję ustalić to w najbliższych dniach oraz wyjaśnić przyczyny tego nieprawdopodobnego skandalu, polegającego na ukaraniu karą bezwzględnego więzienia osoby skarżącej się na funkcjonowanie organów władzy publicznej przed Europarlamentem.

Analiza petycji Nr 1248/2007 do Parlamentu Europejskiego - moim zdaniem - nie wskazuje na to, iżby zawierała ona treści pomawiające, i to na dodatek takie, które uzasadniałyby bezwzględną karę więzienia w wymiarze 5 miesięcy.

Każdy może ocenić to osobiście zapoznając się z treścią petycji tutaj.


Dwie dodatkowe kary 46 dni i 30 dni więzienia

Ewa Latoszek podaje też, że Rafał Gawroński ma odsiedzieć 2 dodatkowe kary 46 i 30 dni za nieuiszczone koszty sądowe.

Jest to prawdopodobnie częściowo błędna informacja, gdyż za nieuiszczone koszty sądowe, zgodnie z polskimi przepisami, nie można pójść do więzienia.

Polskie prawo przewiduje natomiast zastępczą karę pozbawienia wolności za nieuiszczoną grzywnę, zasądzoną w wyroku sądowym.

Być może z takim przypadkiem mamy tutaj do czynienia, tym bardziej, że polskie sądy zaczynają – po ostatniej nowelizacji kodeksu karnego wykonawczego – wydawać bardzo wiele postanowień o zamianie grzywien na kary pozbawienia wolności. Ma to związek ze zwiększeniem od stycznia br represyjności prawa karnego wykonawczego. Za plecami społeczeństwa, po cichu, wprowadzono przepisy, które czynią priorytet kar nieizolacyjnych nad izolacyjnymi prawie że fikcją.

Sprawę tych dwóch dodatkowych kar dla Rafała Gawrońskiego będę wyjaśniać. Jest to tym bardziej konieczne, że w wielu publikacjach Rafał Gawroński podnosił, że jest ustawicznie fałszywie oskarżany przez władze. Np. w ubiegłym roku spędził też ponad 40 dni w więzieniu za grzywnę zasądzoną w wyroku – gdzie jak podawał – został skazany za rzekome niewpuszczenie weterynarza na teren swojego gospodarstwa.Czy prokuratura w Elblągu chce doprowadzić do kolejnego skazania Gawrońskiego?

Wczoraj Rafał Gawroński dzwonił do mnie i informował o kolejnej bezpodstawnej sprawie, którą chce mu zrobić prokuratura.

Mianowicie postawiono mu zarzuty wyłudzenia dopłat rolniczych. Gawroński mówił mi, że takie zarzuty stawiano mu już wcześniej i że organa ścigania – wobec ich bezzasadności – musiały postępowanie umorzyć. Dlaczego wracają do tej kwestii dzisiaj? Z tego co jest mi wiadomo, Rafał Gawroński już od kilku lat nie dostaje żadnych dopłat. Jego petycja do Europarlamentu dotyczyła właśnie nieuzasadnionego pozbawiania polskich rolników należnych im dopłat rolniczych. Więc o co chodzi w tym przypadku? O kolejny niesłuszny wyrok? O to, aby polskie władze mogły odpowiedzieć europarlamentarzystom, że jego petycja była niesłuszna, gdyż niezawisły polski Sąd skazał go przecież za wyłudzenia?

Tę materię też koniecznie trzeba rozpoznać.

Wydaje się jednak, że Rafał Gawroński ma rację podając, że jest pierwszym więźniem politycznym w Polsce, który jest karany więzieniem za zgłaszanie zastrzeżeń wobec polskich władz do Parlamentu Europejskiego.


Nie pomaga mu też na pewno to, że był dociekliwym i odważnym dziennikarzem, zajmującym się bieżącymi sprawami politycznymi (Smoleńsk, Afganistan, sprawa Krzyża na Krakowskim Przedmieściu i inne).

Nie pozwólmy władzom bezpodstawnie więzić blogera Rafała Gawrońskiego!

 

Rafał Gawroński pod Pałacem Prezydenckim

 

Dodatkowa literatura:

Poprzedni tekst o Rafale Gawrońskim

Blog Gawrońskiego na Nowym Ekranie

Prywatny blog Rafała Gawrońskiego

 

 

 

 

Gawroński mówi z więzienia na Rakowieckiej. Obecnie przebywa w areszcie w Elblągu.

KOMENTARZE

 • Oto praktyczny przykład
  Dzisiaj na swoim blogu blogerka Faxe apeluje w sprawie wyrzucenia z kodeksu karnego Art. 212.

  http://homoviator.nowyekran.pl/post/52741,apel-w-sprawie-kneblowania-wolnosci-slowa-art-212-kk

  http://homoviator.nowyekran.pl/post/52728,jeszcze-raz-wolnosc-slowa-po-polsku-sprawa-doroty-kani

  Apel jest ze wszech miar słuszny. Nasz kolega, bloger Gawroński jest dobitnym przykładem do czego służy ten artykuł. Więzienie za krytykę władz to nie teoria. To się dzieje naprawdę.
 • na jedynkę
  .
 • @Rebeliantka 09:35:13
  Przekazywanie za 0 zł polskie prywatne dekretowe nieruchomości wydaje się ,że można nazywać paserstwem. Kradzież Polakom prywatnych nieruchomości, na podstawie sfałszowanych dokumentów, przez pasera, tylko częściowo usprawiedliwiają wojewodę przekazującego za 0.0 zł.niby opuszczoną i zaniedbaną nieruchomość paserowi.
 • on ma adwokata???
  Zróbmy jakąś zrzutę na dobrego adwokata, może? Przecież to powinno być nagłośnione, naszym władzom nie zależy na takiej reklamie w europce.
 • "Nie tylko ukłony dla Rebeliantki"
  Dziękuje Rebeliantce za okazaną już mi pomoc w dwóch spawach, które zmierzają również do wykonania haniebnych wyroków pozbawienia wolności przez sądy w Częstochowie i Jędrzejowie. Ale teraz trzeba skoncentrować się na osobie Rafała Gawrońskiego. Jego sprawa to priorytet. Oczekuję konkretnych wskazówek i poleceń od Rebeliantki.
 • abstrahując
  Abstrahując już od przypadku Pana Gawrońskiego (chociaż przyznam krótko, że to wygląda na jakiś skandal i dobrze, że Pani o tym pisze)... za naszymi plecami, w ciszy (gdy media zasypują nas informacjami o pogrzebie Madzi itp.) przepycha się ustawy bezpośrednio wpływające na naszą wolność:
  - celnicy kontrolujący przesyłki
  - ACTA i tym podobne
  - nacjonalizacja i limitowanie sprzedaży alkoholu (być może już niedługo)
  - restrykcje względem organizacji zbiorowych demonstracji
  - zaostrzanie kar w przypadku "lekkich" przewinień (wspomniane w artykule kary izolacyjne)...

  Co tu się do ... dzieje?

  http://slowikozofia.blogspot.com/2012/02/nakazy-zakazy-odwrotna-logika.html
  Slowikozofia.pl - Rozważania o wolności i ateizmie
 • @interesariusz 10:26:28
  To istotnie pierwszoplanowa sprawa.
 • @goodness 10:27:09
  Zgoda!
 • @Muni 10:34:24
  Nie jestem pewna. Podobno był u niego jakiś prawnik, ale ta informacja nie jest na razie potwierdzona. Czekam na kolejne wiadomości.
 • @Analityk 10:55:57
  Jak tylko zdobędę parę dodatkowych wyjaśnień, zaraz się zwrócę o wsparcie.

  Już teraz można jednak wysyłać np. do RPO i MS pisma takiej lub podobnej treści, jak zrobił to Bogdan Goczyński:

  "W dniu 26 stycznia br. został aresztowany i uwięziony Pan Rafał Gawroński, działacz opozycji pozaparlamentarnej i bloger.
  Z informacji dostępnej publicznie wynika, że uwięzienie ma związek z szykanami jakich doznaje on po złożeniu petycji do Parlamentu Europejskiego.

  Pragnę zwrócić uwagę, że taki stan rzeczy jest niedopuszczalny i potwierdza opinie o narastającym terrorze ze strony władz państwowych.
  Będę wdzięczny za zbadanie sprawy Pana Gawrońskiego i doprowadzenie do jego pilnego zwolnienia.

  Z poważaniem

  Bogdan Goczyński"
 • @Symeon 10:58:15
  System totalitarny budują po cichutku.
 • @Rebeliantka 11:07:56
  Ja przypuszczam że zbudowany to on jest, teraz tylko po cichu go wykonują.

  Dopóki wszystkie środowiska walczące o byt każdego obywatela nie zaczną mówić jednym głosem i działać wspólnie, będziemy nadal świadkami cichego kastrowania narodu.

  Dziękuję za ten tekst i informacje. Podaje dalej.
 • @Schoppenka 11:22:02
  Dzięki za komentarz i przekazywanie notki dalej. Organizujmy się w obronie praw obywatelskich jak najszerzej.
 • Autorka
  A gdzie szefostwo NE?? Gdzie Carcajou, ŁŁ i słynny prawnik dziennikarz ???
  Co do cholery się dzieje ŁŁ ruskie we WSI a ty śpisz??!!
 • @Lancelot 12:28:07
  Rozmawiałam dziś rano z Pawłem Pietkunem. Jest poruszony sprawą. Jestem przekonana, że NE zaangażuje się w starania o uwolnienie Gawrońskiego.
 • PIKIETY MODLITEWNE PRZED WIEZIENIEM NA RAKOWIECKIEJ TAK SAMO JAK PRZED SZPITALAMI, GDZIE ZABIJA SIE DZIECI POLSKIE...
  Błędem, który przyjmuje wielu Polaków jest założenie, że satanisci okupujący nasz kraj zabiją TYLKO TROCHĘ polskich dzieci, okradną nas z mienia TYLKO TROCHĘ, zdemoralizują naszą polską młodzież TYLKO TROCHĘ. A to jest myślenie kłamliwe. Forma samo-oszukiwania się, fałszywego pocieszania. Oni (nasi wrogowie, Sataniści!) nie odpuszczą. Do końca świata będą wspomagani przez Swojego Ojca - Szatana. Ani dnia krócej. Tacy Oni są. Tacy są Oni.
  http://www.youtube.com/watch?v=MtnlOcQLJEg
 • @Eugeniusz Sendecki 12:38:43
  Oprócz działań praktycznych, w sprawie Gawrońskiego - oczywiście - też należy się modlić.

  Rafał Gawroński jest już teraz w areszcie w Elblągu.
 • @Rebeliantka 12:44:39 - A ZATEM POJEDŹMY DO ELBLĄGA
  Bóg jest wszędzie, a zatem w Elblągu również.
 • @Andrzej22 12:57:43
  Tak. Właśnie w ten sposób należy działać. Każdy niesprawiedliwy wyrok musi mieć konkretnych autorów. Imiona i nazwiska sędziów - do wiadomości publicznej.
 • @Eugeniusz Sendecki 12:57:58
  Dobry pomysł.
 • To jest kurwa skandal !!!
  Rebeliantko, proszę Cię, zastanów się jak NE może pomóc w tej sprawie. Dam wszystkie ręce na pokład.
 • @Lancelot 12:28:07
  Nie śpię, tych spraw się robi coraz większy wianuszek i staramy sie wszędzie pomagać, ale to, że coraz mniej czasu mam na czytanie NE i pisanie to niestety fakt. Dlatego nadrabiam w nocy ile mogę.
 • @Łażący Łazarz 13:48:28
  Wielkie dzięki. Ustalę jeszcze kilka faktów i wtedy poproszę Cię o pomoc.

  Gdy Rafał Gawroński zadzwoni, będzie mu lżej na duszy, że NE - blogerzy i redakcja - solidaryzują się z nim. Thx.
 • @Autor
  Może Romaszewską w to zaangażować, utworzyła coś ostatnio, co ma się takimi sprawami interesować. Jest też Amnesty International i Fundacja Helsińska, kto wie, może się zainteresują, jakby pismo wysłać.
 • @Rebeliantka 11:07:15
  Zaraz się konkretnie włączę do działań. Pozdrawiam.
 • @R.Zaleski 13:56:50
  Proszę, wyślij ze swojej strony informację wszędzie tam, gdzie uważasz, ze byłoby to korzystne. Z linkami do notek na ten temat.

  Ja postaram się ustalić sygnatury spraw, bo na razie jest z tym trochę niejasności.

  pozdrawiam
 • @Analityk 13:57:45
  Dzięki.
 • @Rebeliantka 11:01:38 - Podawac nazwiska totalitarnych ciemiezycieli !!!!
  Totalitarnych ciemiezycieli Polakow ujawniac - nie chowac ich pod szyldem sadu, prokuratury - podawac ich nazwiska. Przeciez to konkretny sedzia, prokurator wydaje haniebne decyzje i sygnuje swoim nazwiskiem wiec nie widze problemu, by podac to do wiadomosci. Niech ludzie wiedza KTO jest KTO maja zreszta do tego prawo.

  Jesli nie ujawnimy ich nazwisk ciemiezyciele czujac sie bezkarnie i anonimowo niejeden haniebny wyrok za szyldem sadu czy prokuratury wydadza.

  Polacy emigrujac nie maja prawa wrocic do Polski sa szykanowani i niszczeni- typowe to jest dla totalitarnych rezimow. Polska nigdy nie odzyskala wolnosci i nie trzeba miec zludzen.

  Przylaczam sie do protestu przeciw wiezieniu Pana Gawronskiego w totalitarnym panstwie jakim jest Polska pod rzadami PO.
 • @Eclipse 14:07:13
  Podzielam Twoje obserwacje i opinię.
 • @Rebeliantka 14:07:09
  Niech Pani zerknie na PW ale tak za godzine - bo teraz musze wyjsc
  pozdrawiam serdecznie, szkoda, ze nie moge z Wami byc- szczerze zaluje..
 • Skandal
  To jest niebywały skandal. trzeba sprawę maksymalnie nagłosnić! Powinna być 1 na SG NE. Kurde, to jest właśnie bardzo ważny temat. Jak w Polsce niszczy się wolność słowa i informować Europę. A może by tak NE zorganizował klatkę przed Ministerstwem Sprawiedliwości np., w której na jakiś czas zamykaliby się blogerzy, dziennikarze?
 • @Mirek 14:26:19
  Na "1" jest teraz sprawa doprowadzenia w dniu dzisiejszym do próby samobójczej rzekomej dłużniczki przez cieszyńskiego komornika.

  To równie ważna rzecz.

  Pomysł z klatką bardzo dobry.

  Rozpowszechniajmy info o Gawrońskim na wszystkich możliwych portalach.
 • @Rebeliantka 14:38:21
  Pełna solidarność! To skandal!

  Pozdrawiam,

  ps a może napisać petycję do PE o interwencję na rzecz obywatela UE, który został skazany za informowanie instytucji europejskich o łamaniu prawa w jednym z państw Unii?
 • Czy probowaliscie skontaktowac partie polityczne aby przedstawily
  sprawe w PE?
  Wszystkie partie, zeby widziec ktore bada dalej dzialac a ktore nie.
 • @Jan Bogatko 14:49:23- koniecznie trzeba to zrobic
  i zebrac jak najwiecej podpisow .
 • @fritz 15:02:02
  Gawroński - do czasu gdy był na wolności - konsekwentnie o to zabiegał.

  Bez widocznego rezultatu. Początkowo miał nawet obietnicę pomocy ze strony Janusza Wojciechowskiego. Ale skończyło się tylko na obietnicach bez należytej determinacji w działaniu.
 • @Jan Bogatko 14:49:23
  Bardzo dobra idea!!!
 • @fritz 15:02:02
  Ps. Niewątpliwie, trzeba do tego powrócić.
 • @All
  Przepraszam wszystkich Komentujących.

  Wychodzę teraz na 3 godziny.

  Do ewentualnych kolejnych komentarzy odniosę się po powrocie.
 • @Łażący Łazarz 13:51:52
  "..Nie śpię, tych spraw się robi coraz większy wianuszek"

  No to super!! Ale to są najważniejsze sprawy i jeżeli ich nie będziemy na bieżąco załatwiać to nas przywalą i pogrzebią z kretesem a tego ani ja ani nikt by sobie nie darował. Czas słać wici na pospolite ruszenie i ostrzyć kosy. Pzdr
 • @Jan Bogatko 14:49:23
  Artykuł do prasy niemieckiej na przykład również.

  Tą sprawę trzeba nagłaśniać jak się da i gdzie się da. P.Goczyńskiego udało się wyciągnąć, wierzę, że z Rafałem Gawrońskim też się uda.
  Pozdrawiam.
 • Co na to aeropag?
  .
  W szczególności Polityczne Stowarzyszenie Tekstów Radykalnie Okrągłych,
  w skrócie PSTRO.

  Sama sprawa jest niezmiernie ważna bo przeciera drogę złej praktyce
  odwetu za krytykę władzy. Z tego powodu warto bronić Pana Gawrońskiego nawet gdyby jego oskarżenia nie były ścisłe.
 • @Rebeliantka 14:38:21
  A może byś rozesłała info o panu Gawrońskim do europarlamentarzystów? Pewnie to zrobiłaś, ale jest tu Czarnecki np. Pozdrawiam.
 • @Rebeliantka 15:19:49
  Może przyda się kontakt z Markiem Podleckim - pisał o aresztowaniu p.Gawrońskiego w sierpniu 2010 na smolensk-2010.pl. Oraz z red. Raczyńskim (aferyprawa.com), który też pisał, po czym strona aferyprawa była zablokowana. Podejrzewam, że mogą znać sygnatury spraw i mogą być pomocni.

  Pozdrawiam.
 • @contessa 16:06:41
  Proszę, udostępniajmy tą wiadomość wszędzie jak najszerzej.

  Raczkowski z "Afer Prawa" też publikuje na ten temat. Podlecki też.
 • @Multimir 16:18:33
  "Sama sprawa jest niezmiernie ważna bo przeciera drogę złej praktyce
  odwetu za krytykę władzy".

  Bardzo istotna uwaga. Bardzo dziękuję za podkreślenie tej okoliczności.
 • @Mirek 16:37:06
  Nie jeszcze nie zdążyłam, bo wiadomość jest świeża. Będę to robić, ale proszę by jak największa liczba blogerów zaangażowała się w taką akcję.

  Dzięki za pomysł.
 • @contessa 17:03:13
  Raczkowski ani Podlecki nie znają sygnatur spraw.
 • Rebeliantka
  Dzięki za informację o Gawrońskim. Widać biurwoland ma się świetnie i POpiera go cały aparat, w tym niezawisły i niezależny.
 • @WojtekCy. 19:30:28
  Na razie. Dopóty dzban wodę nosi, ......
 • "Interwencja w sądach"
  R u c h S p o ł e c z n y
  „N O W A P O L S K A”
  42 - 200 Częstochowa ul. Pużaka 15/34 tel./fax 343622647, 510261787
  rs-nowapolska@wp.pl www.nowa-polska.pl
  …………………………………………………………………………………………………..
  „ ................................................ : Częstochowa, 16 lutego 2012 r.
  Rozplątać więzy niegodziwości,
  rozerwać pęta ucisku,
  wyzwolić uciemiężonych
  i wszelkie jarzmo pokruszyć!?”

  Księga Izajasza 58,6 - 7

  Sąd Okręgowy/Rejonowy
  w Elblągu
  Sąd Apelacyjny w Gdańsku


  Za pośrednictwem Nowego Ekranu dowiedziałem się, że niedawno został aresztowany Pan Rafał Gawroński. Wyrok, na podstawie którego go aresztowano, zapadł podobno z art. 212 kk (sygn. akt X K 562/08 SR w Elblągu, X K 1679/08 SO w Elblągu)..
  Po niedawnym wypadku włoskiego statku wycieczkowego jego kapitan, który nie zachował się w sposób odpowiedni jako oficer i godny jako człowiek, trafił do aresztu domowego. Sąd nie zgodził się na jego aresztowanie.
  Podczas wizyty chińskiego premiera w Wielkiej Brytanii student Oxfordu rzucił w niego butem. Po raz pierwszy w historii wymiaru sprawiedliwości tego państwa został zatrzymany za takie przewinienie, ale sąd go uniewinnił, uznając, że w taki sposób wyraził swoje poglądy.
  Nie znam osobiście Rafała Gawrońskiego, ale z autopsji wiem, jak w Polsce jest stosowane i egzekwowane prawo. Jeśli rzeczywiście wyrok, na podstawie którego aresztowano Rafała Gawrońskiego, zapadł z klasycznego pomówienia, to nic się istotnie nie zmieniło od czasów stalinowskich. Nadal stosowane są represje wobec niepokornych obywateli naszego kraju, a zmieniły się tylko metody.
  W Polsce prawo znajduje się w konflikcie ze sprawiedliwością. Autor tego stwierdzenia Mahatma Gandhi, ale w odniesieniu do dawnej kolonii brytyjskiej sugerował społeczeństwu wypowiedzenie posłuszeństwa. Analogiczna sytuacja panuje teraz w Polsce. Władza przejęta w 1989 r. w sposób pokrętny straciła legitymację Narodu do jej sprawowania. Proszę spowodować uwolnienie Rafała Gawrońskiego.


  Z poważaniem


  PREZES

  mgr inż Andrzej Dziąba
 • WSZYSCY JESTEŚMY GAWROŃSKIMI ! ! !
  Rebeliantka:
  "........Gawroński odsiaduje 5 miesięcy więzienia z art. 212 kk. Prokuratura postawiła mu też przedwczoraj zarzuty za rzekome wyłudzenie dopłat rolniczych w sprawie, która już raz była umorzona.

  .....Być może były zatem 2 wyroki z art. 212 kk. Spróbuję ustalić to w najbliższych dniach oraz wyjaśnić przyczyny tego nieprawdopodobnego skandalu, polegającego na ukaraniu karą bezwzględnego więzienia osoby skarżącej się na funkcjonowanie organów władzy publicznej przed Europarlamentem.

  ....Nasz kolega, bloger Gawroński jest dobitnym przykładem do czego służy ten artykuł. Więzienie za krytykę władz to nie teoria. To się dzieje naprawdę....
  Proszę, udostępniajmy tą wiadomość wszędzie jak najszerzej....

  Łażący Łazarz:
  "To jest kurwa skandal !!!
  Rebeliantko, proszę Cię, zastanów się jak NE może pomóc
  w tej sprawie. Dam wszystkie ręce na pokład."

  Jan Bogatko:
  "...może napisać petycję do PE o interwencję na rzecz obywatela UE, który został skazany za informowanie instytucji europejskich o łamaniu prawa w jednym z państw Unii?.."

  Fritz:
  "...Czy probowaliscie skontaktowac partie polityczne aby
  przedstawily sprawe w PE?
  Wszystkie partie, zeby widziec ktore bada dalej dzialac a ktore nie..."
  ----------------------------------------------------------------------------------

  Agesywne, antypolskie i antydemokratyczne poczynania

  POlszwickiej hunty Tuskomatoła zaczynają przypominać

  czasy wczesnego PRL-u. Jeżeli Polscy Blogerzy nie zaczną

  walki o prawo Polaków do życia w demokracji i o uwolnienie

  Gawrońskiego, wkrótce i oni wszyscy podzielą jego los.

  Należy nieustannie podtrzmywać temat na pierwszej stronie NE

  i jednocześnie nagłaśniać sprawę gdzie się da w kraju i za granicą !
 • @Rebeliantka
  Nie wiem jak pomóc, ale skomentuję chociaż. Nawet GDYBY było "coś" na rzeczy, to są to drobne kwestie za które absolutnie nie należy pakować zwykłych ludzi do mamra razem z poważnymi przestępcami, którzy dostają skandalicznie niskie wyroki, są wypuszczani niebezpieczni mordercy, gwałciciele - tacy dla których pobicie kogoś jest jak splunięcie. A czymże jest pobicie jeżeli nie usiłowaniem zabójstwa? Każdy cios może zabić, pchnięcie zwykłe po którym uderzymy o coś łbem.

  Jeżeli blogera, jednego z nas nie obronimy... to jutro przyjdą po kolejnego, pojutrze do wszystkich którzy im jakoś podpadną. Trzeba OSTRYCH protestów pod jamą bula, plemiela i innymi, także pod sejmem. Tam gdzie media będą.

  Ludziom z opozycji w normalnym kraju pozwala się na więcej właśnie z lęku przed zarzutami o łamanie demokracji, praw obywatelskich itd, ale to w III RP nie obowiązuje. Jest wprost przeciwnie, gorzej niż w Rosji! Tam zabijają dziennikarzy, bo raczej nie ośmielają się ich więzić. U nas wiedzą że śmierć blogera rozjuszy nas tak że od razu rozniesiemy ten nierząd, a więzienie powoduje lęki... Wiedzą dranie co robią, wszystko jest konsultowane ze specjalistami jakich nawet w PRL reżim nie miał.

  Dzisiaj Darski zbeształ Staniszkis w dzienniku GP, podzielam akurat brak zaufania do tej komandoski-socjolożki delegowanej na "doradztwo" od lat 60-tych już, dalej doradza i ci głupcy z PiS, zwłaszcza Kaczyński patrzy w nią jak w święty obrazek, słucha w namaszczeniu każdej bzdury.

  Ktoś (pewnie też socjolog, albo psycholog społeczny, może po prostu doświadczony UBEK) doradził tej bandzie że uwięzienie kilku wyszczekanych blogerów bardzo się opłaci i uspokoi resztę, a tych najbardziej krzyczących zamknie się, albo po cichu zaciuka, zakopie w lesie, czy wrzuci do Wisły, albo w ruiny jak ta "matka" wiadoma co jest już praktycznie niewinna. A jest niewinna? Każda mamuśka zakopuje swoje dziecko na śmietniku w ruinach po wypadku? Przynajmniej do psychiatryka na dożywocie. Trochę dygresji, ale wiadomo o co chodzi. Ludzi niewinnych czy za głupstwa do pouczenia... zamyka się, a przestępcy są bezkarni. Łby powinno się ścinać także aferzystom, nie tylko mordercom.
 • @Łażący Łazarz
  "Rebeliantko, proszę Cię, zastanów się jak NE może pomóc w tej sprawie. Dam wszystkie ręce na pokład."

  Ostre pikiety z elementami tonującymi jak publiczne modlitwy wcześniej sugerowane, ale za dnia. Wiem że Bogu obojętna pora, ale ludzi ma to też podnosić, uspokajać zbytnio podkręconych. Może też spalenie kukieł sędziów, prokuratorów od tej sprawy? Niech następni tacy chwilę się zastanowią, w końcu do władzy dojdą siły patriotyczne, a wtedy będzie się działo z takimi łajzami w wymiarze niesprawiedliwości! Wióry polecą!

  Media będą zachwycone "stosami"... medialnymi, ale swoje osiągniemy, pójdzie w mainstream info o więzionym blogerze, de facto WIĘŹNIU POLITYCZNYM III RP.
 • @Analityk 21:27:42
  Wielki dzięki za dobitny list.
 • @Zbigniew-Grzymski 21:32:21
  "WSZYSCY JESTEŚMY GAWROŃSKIMI ! ! !"

  Dokładnie tak. Dziękuje za stanowczy komentarz.
 • @Marek Kajdas 21:45:10
  Dzięki za wiele interesujących idei i pomysłów w komentarzu.
 • @All
  Przepraszam wszystkich. Za 2 godziny wyjeżdżam w podróż, a więc do soboty nie będę mogła odpowiadać na komentarze.

  Pozdrawiam
 • @Analityk 21:27:42
  Powinno być:

  Wielkie dzięki za dobitny list.

  Przepraszam za błąd.
 • @Zbigniew-Grzymski 21:32:21
  Przepraszam za literówki w mojej odpowiedzi.
 • @Rebeliantka 22:15:54
  To dzięki Pani inspiracji. Ja jestem tylko narzędziem.
 • @Rebeliantka 22:18:45
  Szczęśliwej podróży.
 • @Rebeliantka 11:03:06
  Jeśli będzie trzeba, złożę się na adwokata.
  Proszę o kontakt: maxelfuego@gmail.com
 • Oto sądy w Polsce .
  Na usługach - czyich ?
 • @Muni 10:34:24
  Na adwokata może tak, ale żadnych characzy dla tych hien, bo Gawroński sam powiedział, żeby nie płacić im characzu.
 • @Rebeliantka 11:01:50
  Wielki szacunek dla Pani za wkład jaki niesie Pani w odkrywaniu prawdziwej rzeczywistości, bo na Nowym Ekranie, niestety mnóstwo jest piszących osób, które starają się zrobić kawał złej roboty, a Pani porusza rzeczywiste i prawdziwe zagrożenia dla wolności obywatela w Polsce. Musimy faktycznie znaleźć dla Gawrońskiego jakiegoś dobrego adwokata.

  Szkoda, że jest zima. Znam z widzenia pewnego człowieka, który mi powiedział, że zna wspaniałego adwokata, który wybronił go cudownie w walce z systemem, zupełnie za darmo Powiedział, że nie chce pieniędzy od niego, bo sprawa dotyczy tego chorego systemu, a on chętnie bierze takie sprawy za darmo, bo jest świetny i dla niego największą gratyfikacją jet oglądanie upadku tych śwń.

  Faceta często spotykałam w naszym parku, ale z powodu zimy, to trochę trudne, bo nikt teraz na ławeczkach nie siedzi. Jednak jak go tylko spotkam, natychmiast zapodam mu sprawę.
 • @R.Zaleski 13:56:50
  Z calym szacunkiem dla dobrych intencji - Amnesty International ma w doopie polskie sprawy i nawet nie odpowie na korespondencje,
  Fundacja Helsinska zajmuje sie tylko sprawami, ktore wpisuja sie w ich "program" i daje palec, iz sprawa Rafala Gawronskiego nie "wpisuje sie"

  Dlatego najwazniejsze sa dzialania organizacji obywatelskich - ktore trzeba tworzyc. Rebeliantka robi wspaniala robote, ale prosze pamietac, ze ma ograniczone mozliwosci dzialania ze wzgledow FINANSOWYCH i z tego powodu ze kazdy bubek z tej machiny nierzadu po prostu moze ja olewac.

  Rebeliantko wielkie dzieki i czapka z glowy.
  Serdecznosci

  PS Tutaj widze duzo oburzenia - slusznego, ale prawie nikt z tutaj obecnych nie podpisal apelu "Wykresl art.212". A przeciez to tez jest konkretne dzialanie w sprawie Rafala Gawronskiego!

  Mamy tyle praw, gwarancji i wolnosci ile sobie wywalczymy i tyle zamordyzmu i bezprawia na ile pozwolimy®

  Pozdrawiam i prosze o poparcie akcji "Wykresl art. 212"
 • @faxe 14:36:08
  Gdzie można go podpisać?
 • @Analityk 15:50:26
  Dzieki
  tutaj

  http://homoviator.nowyekran.pl/post/52741,apel-w-sprawie-kneblowania-wolnosci-slowa-art-212-kk

  Serdecznosci
 • @Analityk 15:50:26
  Zapomnialam dodac, poniewaz blogerzy i komentatorzy - rowniez komentuja pod apelem - mamy zamiar wyslac tak jak jest razem z komentarzami.
  Pozdr
 • @autor
  No i dobrze !
  Karany powinien być KAŻDY , KTÓRY OŚMIELI SIĘ MIEĆ INNE ZDANIE OD "naczelnej " ŁAJZY Rzeczpospolitej !

  Wzmożone poczynania 'wymiaru sprawiedliwości" , za "nieprawomyślne" posiadanie własnego zdania to oznaka UPADKU "RZĄDZĄCEJ" SFORY !
 • .
  Brawo, poruszę tę sprawę, na następnym spotkaniu blogerów z portalu "Polacy". Moja rodzina również walczy od ponad dwóch dekad o majątek zabrany naszej rodzinie w Warszawie przez dekrety stalinowskie.

  Niestety moje obowiązki rodzinne nie pozwoliły mnie na to, abym się pojawił pod więzieniem mokotowskim na spotkaniu zorganizowanym przez pana Eugeniusza Sandeckiego.

  Tak niszczy się w Polsce Polaków, m.in. Pana Rafała Gawrońskiego za prawdę i za to, że upomina się o Polskę oraz o swoją rodzinną krwawicę i o Polaków, którzy walczą z syjonistami i masonerią oraz chazarsko-bolszewickim nierządem, który sprawuje władzę nad Polskę i nad nami w imię naszych zaborców, którzy usadowili się w polskim Sejmie.

  Gratulacje dla pani Rebeliantki oraz dla pana Sandeckiego za to, że walczą o pana Rafała Gawrońskiego, a gdzie są inni, to pytanie również kieruję do siebie, dlaczego w takich chwilach w zasadzie nie robimy nic, dlaczego jesteśmy bezsilni?
 • @Paweł Tonderski 18:44:33
  Kilka innych osób już zadeklarowało pomoc, m.in. redakcja NE. Niektórzy blogerzy (np. Bogdan Goczyński, Analityk) już wysłali pisma protestacyjne.

  A więc akcja pomocy rozkręca się.

  Na razie oczekuję na formalne wyjaśnienia od władz więziennych i sądowych.

  Proszę trzymać rękę na pulsie.

  pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej