Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Bogdan Goczyński aresztowany na 2 miesiące

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dlaczego Sądy i Policja przez 4 dni nie chciały odpowiedzieć, na jakiej podstawie zatrzymano w poniedziałek Bogdana Goczyńskiego? Przed chwilą nadeszła odpowiedź z Sądu w Tarnowskich Górach.

 

Co takiego trudnego było w tym pytaniu?


W poniedziałek o godz. 13 alarmowałam, że na terenie Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia podczas licytacji należącego do niego mieszkania został zatrzymany przez Policję Bogdan Goczyński - bloger, dziennikarz obywatelski i współtwórca  Sądu Obywatelskiego.

Okoliczności zatrzymania,  wzbudzające poważne wątpliwości, podałam w tej notce.

Kilkanaście minut wcześniej (przed zamieszczeniem notki) przesłałam pytania prasowe do Sądów i Komendy Stołecznej Policji:

do Sądu Okręgowego w Gliwicach i Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach

Czy Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wydał ostatnio nakaz zatrzymania pana Bogdana Goczyńskiego syna Zenona, a jeśli tak, to na jakiej podstawie?

do Komendy Stołecznej Policji

Czy policjanci warszawscy,  prawdopodobnie z Komisariatu na Wilczej, zatrzymali na terenie Sądu dla Warszawy Śródmieścia pana Bogdana Goczyńskiego syna Zenona, a jeśli tak, to na jakiej podstawie?

Komenda Stołeczna uchyliła się od odpowiedzi zasłaniając się bliżej niesprecyzowanym przepisem Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych.

 

Data:

Wtorek, 18 Grudnia 2012 12:25

 

Od:

Rzecznik KSP - policja.waw.pl <rzecznikksp@policja.waw.pl

 

Do:

Krystyna Górzyńska <krystynagorzynska@wp.pl>  

Temat:

Re: Zapytanie prasowe

Dzień dobry,

uprzejmie
informuję, że udzielenie odpowiedzi w zakresie, o który Pani wnosi
naruszałoby przepisy Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych
osobowych (z póź. zm.).
W
związku z powyższym nie mogę Pani potwierdzić, ani też zaprzeczyć
poniższego pytania.

Z poważaniem
asp. Mariusz Mrozek
rzecznik prasowy Komendanta Stołecznego Policji

 

 

Gdy zapytałam o konkretną podstawę prawną odmowy, zamilkli.

Co się dzieje z Bogdanem Goczyńskim? Dlaczego władze ukrywają powody jego zatrzymania? Komu zależało na tym, aby pozbawić Goczyńskiego wolności  na Święta Bożego Narodzenia i podczas licytacji jego mieszkania?

 

Na czym polega ten skandal?
 

Po kilkukrotnych monitach dopiero dzisiaj około godz. 15. otrzymałam odpowiedź z Sądu w Tarnowskich Górach.  Oto jej treść:

 

 

  Więc już wiadomo na czym polega nadużycie procedury:

 1. po pierwsze sprawa II K 649/11, to sprawa z oskarżenia prywatnego o zniesławienie wniesiona przez byłą żonę Bogdana Goczyńskiego, która podnosi, że z powodu informacji internetowych podawanych przez B. Goczyńskiego, nie może wykonywać funkcji mediatora rodzinnego ds karnych i nieletnich z listy Sądu Okręgowego w Katowicach i Rejonowego w Bytomiu, a także nie może podjąć żadnej innej pracy; jest to więc sprawa z krytykowanego powszechnie art. 212 kk,
 2. po drugie, trudno uwierzyć, że Policja, która potrafiła odnaleźć Goczyńskiego podczas licytacji jego mieszkania w Sądzie dla Warszawy Śródmieścia, nie potrafiła go doprowadzić na rozprawę z jego miejsca zamieszkania.

Dokładnie taki sam "manewr" przeprowadzono w czerwcu br. aresztując Goczyńskiego na 3 miesiące (ostecznie spędził w areszcie 1,5 miesiąca) rzekomo z tego powodu, że nie można go było doprowadzić na rozprawę, gdzie oskarżycielką posiłkową jest jego była żona, żądająca od niepracującego i schorowanego Goczyńskiego 7 tysięcy złotych alimentów miesięcznie na 2 małoletnie córki-bliźniaczki.

Pisałam o tym m.in. tutaj.

Nie sposób nie mieć dojmującego wrażenia, że w sporach sądowych Goczyński contra jego była żona- mediatorka sądowa nie może on liczyć na bezstronny wymiar sprawiedliwości.

Ujmę to jeszcze dobitniej - wymiar sprawiedliwości znęca się nad chorym człowiekiem, pokazując mu, że w każdej sprawie jest on na straconej pozycji, a jego prawa obywatelskie w ogóle się nie liczą.


Goczyńskiemu odmawiają kontaktu z adwokatem!

Dzisiaj dzwonił do mnie brat Goczyńskiego, informując, że adwokatce ustalonej przez rodzinę, odmówiono kontaktu z B. Goczyńskim i wglądu do akt pod pretekstem, że nie dotarł jeszcze do Warszawy z Tarnowskich Gór oryginał postanowienia o aresztowaniu.

To kolejny skandal!

 

 

 Czy pozwolimy zamęczyć naszego kolegę blogera? 

 

KOMENTARZE

 • Klasyczny ubecki numer
  Nie tylko nie wyjdzie na Święta Bożego Narodzenia, ale nawet nie będzie mógł otrzymać od bliskich życzeń świątecznych.
 • @Rebeliantka 18:26:15
  Znaczy się na fax zostal aresztowany Pan Goczyński. Odmowa kontaktu z adwokatem to kolejne naruszenie prawa. Co robi tzw. rzecznik praw obywatelskich?
 • @swordfish 18:39:11
  Zapewne prezenty na święta.
 • Stronnicza niekonsekwencja
  Skoro "adwokatce ustalonej przez rodzinę, odmówiono kontaktu z B. Goczyńskim i wglądu do akt pod pretekstem, że nie dotarł jeszcze do Warszawy z Tarnowskich Gór oryginał postanowienia o aresztowaniu" - to na jakiej podstawie Pan Goczyński został zatrzymany i aresztowany skoro prokuratura i policja nie miała oryginału postanowienia o aresztowaniu ?
 • @Paweł Urbański 18:48:26
  Właśnie.
 • @Marek.Lipski 18:47:27
  //Takie ataki na ojca wlasnych dzieci,
  sa w mysl prawa rodzinnego w Niemczech,podstawa
  zaskarzania o ....znecanie sie psychiczne nad dziecmi
  ze strony matki co jest tutaj jednoznaczne
  z kontrola nad dziecmi.Tego w Polsce jeszcze nie ma?//

  Tego w Polsce nie ma, wręcz przeciwnie Sądy z wielkim zaangażowaniem prześladują rozwiedzionych ojców.
 • @autor
  Tak, nieciekawie.

  Mam jedno pytanie, bo nie wszystko czytam. Czy Bogdan stawiał się na każdą rozprawę sądową czy było tak, że wiedział o nich, a się z różnych powodów nie chciał stawić? Jeśli to drugie to uprawia hazard walcząc z tym państwem, w którym płaci zdrowiem.
 • @Prezydent RzBiK 18:54:18
  Nie wiem, jak to było z tym niestawianiem się.

  Wiem na pewno, że obowiązuje zasada ultima ratio. Najpierw Sąd wydaje Postanowienie o doprowadzeniu przez Policję.

  Nie jest możliwe, aby Policja nie mogła go doprowadzić na rozprawę. On się nie ukrywał. Cały czas przebywał w swoim domu.

  Organa ścigania i Sądy go złośliwie nękają, sięgając od razu do najpoważniejszych środków przymusu.
 • Może te 2 miesiące potrzebne są na licytację mieszkania i załatwienie
  wszystkich formalności?

  ''Sprawdź, kto jest właścicielem Twojego mieszkania! Może je ktoś po cichu wykupił i spokojnie czeka na Twoją śmierć? Pani Józefa Zajączkowska z Gliwic dowiedziała się, że mieszkanie, w którym od trzydziestu lat mieszka, wykupił były prezes Huty Gliwice, Joachim Ganszyniec. Ten sam, który dwa lata wcześniej zajmował się sprzedażą hutniczych mieszkań. Który Zajączkowską, kiedy chciała wykupić mieszkanie, "załatwił odmownie". Sprawa ujrzała światło dzienne przypadkowo.

  Józefę Zajączkowską, wdowę po pracowniku Huty Gliwice wraz z jej 107-metrowym mieszkaniem w centrum Gliwic sprzedano. Bez jej wiedzy. Po cichu, w tajemnicy kupił ją... były prezes huty Joachim Ganszyniec, dziś członek zarządu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach! Ten sam, który trzy lata temu zdecydował, że mieszkanie w którym Zajączkowska mieszka, nie jest ani na sprzedaż, ani na zamianę.
  ∨ Czytaj dalej  Przypadkowe odkrycie

  Sprawa nie wyszłaby na jaw, gdyby Zdzisław Zdanowicz, sąsiad z parteru i szef Wspólnoty Mieszkaniowej kamienicy przy ul. Barlickiego 21 nie zaczął porządkować dokumentów wspólnoty.

  Od prawie trzech lat byłym budynkiem zakładowym Huty Gliwice (dziś w likwidacji) zarządza wspólnota 15 właścicieli mieszkań, pozostałe trzy wciąż należą do spółki Dom-Hut. Wszyscy lokatorzy są pracownikami bądź rodzinami hutników. - Dom-Hut zalega wspólnocie z opłatami za użytkowanie tzw. części wspólnych. Postanowiłem sprawy wyprostować, a jak trzeba będzie to i wystąpić do sądu - tłumaczy Zdanowicz. Wszystko sprawdził w księgach wieczystych. Nie mógł uwierzyć w to co zobaczył. Okazało się bowiem, że właścicielem jednego z mieszkań, należącego do Józefy Zajączkowskiej jest nie Dom-Hut, ale Joachim Ganszyniec. Były prezes Huty Gliwice, który zajmował się sprzedażą... pohutniczych mieszkań.

  http://gliwice.naszemiasto.pl/archiwum/623602,chwyt-ganszynca,id,t.html

  http://www.domhut.pl/

  Dziwna firma
 • @circ 19:01:07
  Być może, że ma to temu służyć.
 • @swordfish 18:39:11
  Rzecznik Praw Obywatelskich to pani profesor prawa, która z premedytacją lamie prawo powielając "kłamstwo profesorskie" pana Władysława Bartoszewskiego, pomimo moich wniosków o usuniecie oszustwa z jej publikacji. Dlaczego osoba z takim rozumieniem prawa i łamiąca prawo została rzecznikiem obywatelskim można się dowiedzieć kierując do niej skargi na łamanie prawa przez jej znajomków.
 • @Mirosław Kraszewski 19:09:58
  Trzeba dodać, że żaden z dotychczasowych RPO nie walczył z determinacją o prawa obywatelskie ludzi krzywdzonych przez wymiar sprawiedliwości. Dla dotychczasowych RPO, to raczej fucha niż misja, wydaje się.
 • @Marek.Lipski 18:47:27
  "Takie ataki na ojca wlasnych dzieci,
  sa w mysl prawa rodzinnego w Niemczech,podstawa
  zaskarzania o ....znecanie sie psychiczne nad dziecmi
  ze strony matki co jest tutaj jednoznaczne
  z kontrola nad dziecmi."
  ___________________________________________________

  Ciekaw jestem tej podstawy prawnej (§§) – skoro Pan już o tym napisał.
 • @swordfish 18:39:11
  "Co robi tzw. rzecznik praw obywatelskich?" - przygotowuje się do Świąt. Tak jak okrągły rok w rok.
 • @Paweł Urbański 18:48:26
  widziałem w rękach policjantów papier faksowy. Tym machali mi przed nosem.
 • @Rebeliantka 19:00:24 Symetrii nie ma i nie będzie - będzie za to ciąg dalszy upadlania
  Ale Postanowienie chyba trzeba wręczyć do rąk własnych? Nie działa to tak, że nie odebrałeś z poczty to i tak znaczy, że odebrałeś?? Jeśli tak jest to jeśli mieli podstawy (z przeszłości), że Bogdan zlewa wezwania (mieli?), to mogli zrobić to co zrobili (pewnie jest na to jakiś paragraf - tym bardziej są kryci, bo sąd wydal Postanowienie o areszcie Bogdana - czym potwierdził prawidłowość tego co zrobili). Nikomu za to w związku z tym głowa nie spadnie. I pewnie na Zachodzie też by przymknęli oczy.

  Reasumując: jeśli jest jak mi się zdaje, to Bogdan źle robił (wiedząc co to za państwo), że się nie stawiał. Być może gdyby się stawiał nie zabieraliby go z korytarza sądowego niczym przestępcy, a i później nie byłby złośliwie traktowany. Po co to wszystko zatem? Nie lepiej walczyć co prawda na ich warunkach, ale z prawnikiem u boku i być dobrze przygotowanym, a nie zaskakiwanym??
 • @Prezydent RzBiK 19:30:51
  Zasada jest taka:

  ktoś się nie stawia na rozprawę, to jest wydawane przez Sąd Postanowienie o przymusowym doprowadzeniu przez Policję. Można zatrzymać z tego powodu oskarżonego na 48 godzin.

  Jeśli natomiast nie można oskarżonego odnaleźć, to dopiero wtedy jest wydawane Postanowienie o aresztowaniu i ewentualny list gończy.

  Areszt jest środkiem ostatecznym, a nie podstawowym!

  Naruszenie procedury jest w tym przypadku oczywiste!
 • @Mirosław Kraszewski 19:09:58
  Proszę zauważyć, że wszystkie instytucje w naszym państwie / chociaż nie wiem w jakim stopniu, to jest jeszcze również moje państwo/ realizują politykę koalicji rządzącej.Zatarta została różnica między władzą ustawodawczą a wykonawczą oraz władza sądownicza działa zgodnie z oczekiwaniami rządu. Ostatnio TK poparł rząd w sprawie waloryzacji emerytur. Podobno, to ma być tylko na rok.Ale przecież za rok będzie jeszcze gorzej, więc może nie być waloryzacji w ogóle. Nigdy natomiast rząd nie poskąpi nagród swoim wyznawcom. A oni popieraja decyzje rządu, sędziowie ferują wyroki wbrew prawu, dziennikarze ciągle podkreślają dobre notowania tego rządu.
  Pozostaje jeszcze ten portal, ale nie wiem, czy długo? Mamy przecież wolność słowa, więc możemy iść nad Wisłę i krzyczeć.
  Roman O
 • @Rebeliantka 19:41:12
  Widać można, to kwestia interpretacji - uznali że "zaszła taka okoliczność". I nic im nikt nie zrobi, bo mogą się powoływać na przeszłość. I sąd to "zrozumie".
 • @Prezydent RzBiK 19:30:51
  nie, możliwe jest to również na podstawie nakazu zatrzymania.
  Scenariusz mógł by wyglądać tak - nakaz zatrzymania - 72 godz. aresztu w policyjnej izbie zatrzymań - postanowienie o areszt.

  Uwiarygodnia to fakt iż po trzech dniach Kubat odpowiedział. Jest jednak błąd,m gdyż zatrzymania B. Goczyńskiego dokonano na Śródmieściu, a więc policjanci z KRP I ul. Wilcza. KRP IV to wolska Komenda na ul. Żytniej.

  https://www.youtube.com/watch?v=q3H3G0B3szI
 • @Andrzej Słonawski 19:54:21
  Prezes Sądu utrzymuje, że Postanowienie o aresztowaniu wydano 24 października.
 • @Rebeliantka 19:00:24
  Jeżeli złożył już wyjaśnienia, a nie stawiał się mimo prawidlowego wezwania sąd może prowadzic rozprawę pod nieobecność oskarżonego i wydać nawet wyrok od którego termin do wniesienia apelacji bedzie biegł od daty ogłoszenia wyroku.
 • @swordfish 19:59:19
  Z tego co wiem, była tylko rozprawa pojednawcza, na której do pojednania nie doszło.

  Potem Goczyński wnosił o wyłączenie Sądu w Tarnowskich Górach (chyba na podstawie art. 37 kpk) z uwagi na to, że oskarżycielka prywatna może być - jako mediatorka zatrudniana przez sądy śląskie - powiązana z lokalnymi sędziami.

  Ponieważ sprawę nadal prowadzi Sąd w Tarnowskich Górach, więc do wniosków Goczyńskiego nie przychylono się.
 • @Andrzej Słonawski 19:54:21& Rebeliantka
  Czyli co, zatrzymali go nie ci policjanci co mogli? Przecież nie o to się rozchodzi. A Postanowienie mogą wydać z datą jaka się im podoba i nikt im nie udowodni, że przy tym mataczyli.

  Nadal to nie jest odpowiedź na moje pytanie. Po co ta szarpanina, w której można tylko polec??
 • @Rebeliantka 20:05:35
  "Ponieważ sprawę nadal prowadzi Sąd w Tarnowskich Górach, więc do wniosków Goczyńskiego nie przychylono się."

  I na to też nic się nie poradzi.
 • @Prezydent RzBiK 20:08:17
  Nie zadawaj pytań osobom, które nie mogą Ci odpowiedzieć. To są pytania do Bogdana, jeśli w ogóle prawdą jest, że korespondencja była mu doręczana. Jak pamiętam, to podnosił on wcześniej, że często ważna korespondencja sądowa jest celowo wysyłana do niego na błędne adresy.

  Poza tym, Sad ma obowiązek przestrzegać przepisów kpk i honorować prawa konstytucyjne obywateli.
 • @Prezydent RzBiK 20:09:55
  //I na to też nic się nie poradzi//

  Nasuwa się pytanie, po co legitymizować taki stronniczy cyrk?
 • Druga "akcja pod arsenałem"?
  Czy chcecie odbić pana Goczyńskiego, tak jak swego czasu Jana Bytnara "Rudego"?
 • @Rebeliantka 19:57:07
  więc rzeczywiście nie spieszyli się z tym zbytnio. Zgrali dzień licytacji z jego zatrzymaniem. Oczywiste jest w takim razie to, że zatrzymanie powinni realizować policjanci z Pruszkowa. /właściwa Komenda miejsca jego zatrzymania/. Aha, jest możliwe że SR Tarnowskie Góry wskazał miejsce zamieszkania p. Bogdana ul. Fr. Raszei.Jest to adres na warszawskiej Woli, a więc i tam czyli w KRP IV, Kubat uzyskał informację o zatrzymaniu. Taki adres widnieje na Ogłoszeniu o licytacji - bogdan-goczynski-zatrzymany
 • @Prezydent RzBiK 20:08:17
  mnie o to nie pytałeś. Odpowiedziałem bo nieco na ten temat mam wiedzy.
 • @Libertarianin 20:19:22
  Tak byłoby najlepiej ;)))
 • @Rebeliantka Sąd ma prawo sądzić !
  To po co w ogóle chodzi do Sądu?? Robi to wybiórczo? Bez sensu. Jak widzi się wariatów, którzy cię mogą tylko skrzywdzić to się sprzedaje nieruchomości, porywa dzieci i daje drapaka za granicę. To mógł Bogdan zrobić 6 lat temu. Wybrał kopanie się z koniem, a z córkami i tak nie ma kontaktu.

  Jedyna nadzieja w tym, że córki zaczną niedługo myśleć samodzielnie i poczytają w necie o staraniach ojca - może wtedy docenią i właściwie osadzą postawę matki. Może jeszcze wtedy Bogdan będzie żyć, ale to coraz mniej prawdopodobne zważywszy na obraną wyniszczającą strategię.

  Poco to komu? Po co to jemu?? Córkom???
 • @Rebeliantka 20:16:15
  no i to zdanie "... z uwagi na wielokrotne niestawiennictwo" - czyli ile razy się nie stawił. Przez rok ; 2, 3, 10, a może i więcej było tych niestawiennictw ?.
 • @Andrzej Słonawski 20:21:17
  Dzięki za te dodatkowe info. Mi się wydaje, że jest duże prawdopodobieństwo, że te wezwania na rozprawę mogły być doręczane pod błędne adresy.
 • @Andrzej Słonawski 20:24:59
  Pierwsze pytanie było do ciebie.
 • @Prezydent RzBiK 20:26:42
  zawyć tylko można. Masz dzieci, umiesz walczyć o godność ?.
  Może i zrozumiesz to kiedyś.
 • @Andrzej Słonawski 20:32:36
  Rozsądniej by było "nie wyć" lecz zabrać dzieci i dać długą. I nie ma to nic wspólnego z godnością.
 • @Prezydent RzBiK 20:26:42
  Nie wiemy, czy doręczano mu wezwania prawidłowo.
 • @Andrzej Słonawski 20:28:41
  Nie wiemy tego.
 • @Prezydent RzBiK 20:40:23
  Ależ on na początku myślał, że polskie sądy są takie same, jak w Australii.
 • @Rebeliantka 20:48:55
  To zupełnie tak jak Opara, ehh Nie zauważyłaś czasem, że to właśnie Polacy powracający do kraju padają ofiarą Systemu - przecież nie przez złośliwość administracji chyba tylko, ale z racji oderwania od rzeczywistości. Mogą być odbierani wrogo, bo Matrix chcą brać za Rea - nie umieją posługiwać się kodem.
 • @Prezydent RzBiK 20:53:30
  Jasne, to ofiary bezprawia są winne, bo nie przewidziały, że będą mieć do czynienia ze złoczyńcami w togach. Nie wolno tak myśleć. Nie wolno wtórnie wiktymizować ofiar.
 • @night rat 20:52:40
  Pewnie tak. Ale to nawet nie jest potrzebne. Przecież u nas obowiązuje swobodna ocena dowodów przez sędziów ;(((
 • nie wiem czy na to jest paragraf, ale w prawie naturalnym na pewno
  kto przyczynia się do śmierci człowieka podlega karze nie mniej okrutnej lub chrześcijańskiemu wybaczeniu. Nie umiem inaczej tego skomentować.
 • @CzarnaLimuzyna 21:10:39
  Na to okrucieństwo rzeczywiście brakuje słów i logicznego wytłumaczenia. To się nie mieści w cywilizacji łacińskiej.
 • @Rebeliantka 21:13:26
  Ja mam 3 pytanka. 1. Czy jest lub będzie jakakolwiek szansa spotkania się z Panem Bogdanem- jeśli nie to czy można Mu coś przesłać do aresztu. 2. Dlaczego inne ogólnopolskie media sprawy nie naświetlą- nie wierzę, że wszyscy żyją w układach kolesiostwa. 3. Czy adwokat Pana Bogdana naprawdę nie ma żadnej mocy prawnej by widzieć się z aresztantem??? Ta kwestia o tym postanowieniu o aresztowaniu to jakaś bzdóra. Przecież oskarżony na każdym etapie postępowania a tym bardziej będąc zatrzymanym ma prawo do adwokata i tak naprawdę, żadne papierki nie powinny nikogo obchodzić. Skoro Go zatrzymano to na podstawie tego samego dokumentu przyjęto to aresztu! TO SIĘ NADAJE DO ETPC!!!!
 • @Rebeliantka 21:01:33
  Nie wiktymizuję. Jeśli jadę do Afryki to nie mogę spodziewać się, że będę przyjmowany po europejsku - nawet jeśli oni tak twierdzą w swoich ulotkach czy nawet takie sobie stworzyli dla celów PR-owych prawo.
 • @Obywatel Prawa 21:21:24
  //TO SIĘ NADAJE DO ETPC!!!/

  Oczywiście tak! To wielki skandal!!!

  Nie wiem, jak będzie z widzeniami. Czy będzie potrzebna zgoda na widzenia, czy też nie.

  Paczkę można przekazać tylko raz na kwartał. Niech to zrobi rodzina, bo Goczyński jest na specjalnej diecie.

  Jeśli ktoś chce go obdarować, to można wysłać pieniądze na konto aresztu śledczego na Mokotowie, pisząc, że są one dla Bogdana Goczyńskiego, syna Zenona. Wówczas Bogdan może sobie zrobić odpowiednie zakupy w kantynie.
 • @Klub IP 19:43:45
  //Pozostaje jeszcze ten portal, ale nie wiem, czy długo? Mamy przecież wolność słowa, więc możemy iść nad Wisłę i krzyczeć//

  ??? Takie smutne scenariusze? Nie damy się, pomimo trudności!
 • @Rebeliantka 19:07:03
  Być może, że ma to temu służyć.//

  Zauważyłaś to?

  /// były prezes huty Joachim Ganszyniec, dziś członek zarządu Starostwa Powiatowego w Tarnowskich Górach ///

  To już drugi "ślad" prowadzący do Tarnowskich Gór...

  Na razie mamy sąd, mediatorkę sądową, kogoś ze starostwa a wszyscy z tej samej mieściny. Zasadzili się na mieszkanie i dom pana Bogdana?
 • Nie trzeba tego czasem zgłosić do prokuratury i na policję,
  by sprawdzili te ''zbiegi okoliczności''?

  I od razu wysłać linki na bloga, by widzieli, że robimy śledztwo.
 • @
  „DOM-HUT" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  MAREK STANISŁAW HAMRÓZ, v-ce prezes zarządu
  KAZIMIERZ JÓZEF BĄK, prezes zarządu
  KRYSTYNA JANINA LIS, członek zarządu

  --
  Numer KRS: 0000125529
  Sąd rejestrowy: SĄD REJONOWY W GLIWICACH, X WYDZIAŁ GOSPODARCZY KRAJOWEGO REJESTRU SĄDOWEGO
  Numer ostatniego wpisu: 0015
  Data wpisu do rejestru przedsiębiorców: 5 sierpnia 2002
  Data ostatniego wpisu: 3 września 2012

  Powiązanie
  COMPANIES THAT WILL BE OF EQUAL INTEREST TO YOU
  PRZEDSIĘBIORSTWO PROJEKTOWO-REALIZACYJNE KOMPLEX SP. Z O.O., GLIWICE HAMRÓZ MAREK STANISŁAW − PREZES ZARZĄDU, BĄK KAZIMIERZ JÓZEF − V-CE PREZES ZARZĄDU, MRUKOWSKI MIECZYSŁAW WINCENTY − V-CE PREZES ZARZĄDU
 • @Prezydent RzBiK 19:30:51
  Dokladnie tak. Zupelna zgoda co do wnioskow. Juz pisalem ze BG bardziej zalezy na rozglosie wokol swojej osoby. To juz bylo w przeszlosci i w innym kraju o systemie prawnym nieskorumpowanym i bez sitwy prawniczej. Wtedy narzekal ze mezczyzni sa przesladowani a kobiety maja przewage w sprawach rozwodowych. Nie mozna jednak powiedziec co kolwiek na ten temat zeby nie spotkac sie z zarzutami podlosci i pomawiania. Wiec bede tylko obserwowal dalej rozwoj tej nadmuchanej sprawy.
 • Skurwysyny ....
  ... słów brakuje.
 • @endthefed 23:33:21
  Cierpienie nie jest nadmuchane. Po prostu wydaje się, że można by go uniknąć.
 • @Prezydent RzBiK 23:53:07
  To zalezy. Dla niektorych cierpienie dla innych przyjemnosc
 • złodziej Goczyński...
  ...podprowadził pod swoje sprawy karne ideę "trybunału obywatelskiego", całkowicie na bezczela - i zrobił to w takich okolicznościach prawnych, że było jasne iż zamierza on - po pierwsze - własną dupę chronić kreując się na społecznika, - po drugie - załatwiać swoje prywatne sprawy według "swojego prawa" (swojej "sprawiedliwości"). Niech siedzi! Niech myśli! Żyka mu nie pęknie, "schorowanemu" jak Tymoszenko bidulek...
 • @Mirosław Kraszewski 19:09:58
  ona nie jest "profesor prawa", co Pan bredzisz?!
 • Polacy nie mają prawa wychowywać własnych dzieci .
  Prawo rodzinne dyskryminuje Polaków w tym kraju . Pomimo że opieka nad dzieckiem jest wspólnym obowiązkiem rodziców, nawet po rozwodzie. Zostają one przy matkach i to one decydują o ich szkole, przyjaciołach, zajęciach dodatkowych, a nawet strojach. Polacy w sytuacji rozstania mają płacić alimenty bez oczywistego dla wszystkich prawa do wychowywania własnych dzieci . Kobiety walczą o prawa ojców ( 10 min)
  http://www.tvp.pl/styl-zycia/magazyny-sniadaniowe/pytanie-na-sniadanie/kobiecy-punkt-widzenia/kobiety-walcza-o-prawa-ojcow/9472720
 • Sądy tworzą nowe społeczeństwo , społeczeństwo maminsynków .
  Nie ,nie jest to nic dziwnego , to norma . Polacy nie mogą wychowywać swoich dzieci .
  .....zdaniem Edwarda Henera początkowo sprawa sądowa toczyła się dla niego pomyślnie ... Walka o dziecko . Ojciec dostał przyznane prawo opieki nad synem i ....poszedł siedzieć / do dzisiaj nie może wyegzekwować tego postanowienia . http://www.youtube.com/watch?v=bEoz9qtG6m0

  Gdyby nie było alimentów dla kobiet rozbijających rodzinę ich stosunek do rodziny, męża partnera zmieniłby się z roszczeniowego na troskliwy.
 • @endthefed 23:33:21
  Proszę Pana, proszę się nie pojawiać na moim blogu w czasie uwięzienia Bogdana Goczyńskiego, gdy nie może się on bronić przed Pana osobistymi wycieczkami.

  Naruszenia procedur karnych i cywilnych względem pana Goczyńskiego są oczywiste i tylko to nas interesuje, a nie Pańskie niepotwierdzone ploty.

  Żegnam.
 • @Ewidentny Oszust 23:35:06
  Zgadzam się, że trudno nie być oburzonym.
 • @Spisek Teoretyczny 01:12:16
  To co Pan pisze jest bezpodstawne i nikczemne. Pozostawiam Pańską wypowiedź tylko dla zilustrowania, jak podli mogą być ludzie Pańskiego pokroju.
 • @Boa 01:16:09
  Słuszne uwagi. Dziękuję za link.
 • @Boa 02:20:58
  Zgadzam się. Dziękuję za zamieszczenie filmu.
 • @Marek.Lipski 02:48:09
  //Gonczynski kocha swoje dzieci
  i wie ze jako samotny Papa nie
  zastapil by corkom matki....//

  Zgadzam się z tym.
 • @circ 22:33:14
  Masz rację. Trzeba posprawdzać te informacje. Natomiast trudno liczyć na Prokuraturę.
 • @All
  Zablokowałam komentatorów endthefeda i Spisek Teoretyczny, aby uniemożliwić miemerytoryczne uwagi o charakterze osobistym (niedające się zweryfikować) pod adresem Bogdana Goczyńskiego, który z racji uwięzienia nie może się przed takimi oskarżeniami bronić.

  W zasadzie nie banuję dyskutantów, ale w przypadku wyżej wymienionych mamy do czynienia z zachowaniami w mojej ocenie rażąco naruszającymi normy współżycia społecznego.
 • Bogdan Goczyński jest ofiarą sytemu patologii władzy w Polsce
  który na łamach Nowego Ekranu opisuje dr.Zbigniew Kękuś. Vide :
  2012.12.19. Pismo Zbigniewa Kękusia do redaktora naczelnego "Gazety Wyborczej" Adama Michnika

  http://maciejka.nowyekran.pl/post/83583,2012-12-19-pismo-zbigniewa-kekusia-do-redaktora-naczelnego-gazety-wyborczej-adama-michnika

  Z socjologii władzy wiadomo, iz każdy reżim polityczny, by móc istnieć musi mieć swoje ofiary /kozłów ofiarnych/. Mogą to być zarówno członkowie establishmentu , jak również zwykli obywatele. Wszystko to po to, by:

  -po pierwsze : zastraszyć innych obywateli;

  -po drugie : tym innym dać igrzyska, by mogli okazywać empatię,
  agresję, radość z czyjegoś /nie własnego/ nieszczęścia itp.

  Wyrażam swoje poparcie dla Bogdana Goczyńskiego i życzę mocy duchowej , by mógł to wszystko przetrwać i przeżyć.
 • @detektywmjarzynski 10:08:58
  Dziękuję serdecznie za komentarz wspierający Bogdana Goczyńskiego.
 • @swordfish 18:39:11
  Pierdzi bezproduktywnie w stołek i pasie się na koszt podatnika. Ta funkcja w tym systemie to zbyt drogi wrzód na dupie. Pzdr!
 • @Paweł Urbański 18:48:26
  Na telefon kolego, lub mail. Pzdr!
 • @Rebeliantka 19:13:43
  Bardzo dobrze płatna fucha za nic nie robienie Krysiu. Takie fuchy tylko w postkomuszych systemach, a podatnik je finansuje. Pzdr!
 • @detektywmjarzynski 10:08:58 Patologia, czy kumplostwo, czy dwa w jednym?
  "z powodu informacji internetowych podawanych przez B. Goczyńskiego, nie może wykonywać funkcji mediatora rodzinnego ds karnych i nieletnich z listy Sądu Okręgowego w Katowicach i Rejonowego w Bytomiu, a także nie może podjąć żadnej innej pracy; jest to więc sprawa z krytykowanego powszechnie art. 212 kk"
  Przecież faktem jest że zasądzono 7 tyś. Czy ujawnienie tego moze byc grzechem, czy jedynie wstydem uniemożliwoającym pracę?
  Jednak pani mediator dalej mogła podjęc starania o umieszczenie BG w areszcie!!!! O czym to świadczy?
 • @Mirosław Kraszewski 19:09:58
  Ta pani z jej "profesurą" mogla by na uczelniach zachodnich i anglosaskich, np. w USA wykładać tylko kafelki w toaletach, z jej wiedzą. Choć przy jej zapale do pracy to i tego nie. Une przyZwyczaili się jak wszy gnidy żyć na innym organiżmie, to nie do wyleczenia. Widziałeś wesz czy gnidę by pracowała? tymi rencami? to po klasyku cytat.Pzdr!
 • @Kula Lis 62 10:21:28
  Też pozdrawiam serdecznie :) A w sprawie RPO, no cóż, najczęściej nie reaguje w sytuacjach najbardziej nawet oczywistych naruszeń praw człowieka.
 • @mer 10:24:10
  Na pewno o tym, że pani mediator nie jest przeciwnikiem art. 212 kk, którego usunięcia z Kodeksu Karnego domaga się Fundacja Helsińska, opinia publiczna, a nawet RPO.
 • ja pierdziu
  "...odmówiono kontaktu z B. Goczyńskim i wglądu do akt pod pretekstem, że nie dotarł jeszcze do Warszawy z Tarnowskich Gór oryginał postanowienia o aresztowaniu..."
  Ale pomimo braku oryginału go aresztowano; to strasznie ciekawe!
  Czy ktos może zapytać co można wykonywać / robić mając kopię, a co dopieo gdy sie ma oryginał tego rodzaju dokumentu????
  Boże widzisz i nie grzmisz!!!
 • @Marek.Lipski 02:39:16
  Panie drogi. Proszę serwowac,,,polskie prawna nie,,,,,,bgb,,
  Jeśli ma pan sposób ,,,na pomoc realna.....proszę nie ...bgb.
  To proszę napisać ......podać sposób pomocy a moze i osobistej...pomocy
  Moze być tez.....niemiecki...adwokat...jeśli to w pana.....mocy i bgb tez
  Pozdr.i liczymy na pana mądrości i niemieckiego ...prawnika,który moze być tez ...pana kolega....byle umiał ....dokonać naprawy..i dać kawałek
  Tej jasnej prawdy.....i wykazać błędy i matactwa....głupoty ,dziękuje w imieniu pana Bogdana.....to tak mało i proste a zarazem,aż .....tyle.
 • mer
  "Pani Goczyńska z powodu informacji internetowych nie może sprawować funkcji mediatora sądowego" i całe szczęście. Najpierw trzeba posprzątać w swoim życiu, żeby móc skutecznie pomóc innym. Całe tabuny takich bab siedzi w sądach, RODK a ich jedynym zamiarem jest jak najbardziej konflikt pomiędzy stronami zaostrzyć, a nie załagodzić.Patologie ze swojego życia przenoszą na innych . Wiele rodzin udało by się uratować, gdyby nie "uczynność" takich "mediatorek" kierujących się zasadą "mnie się nie udało, więc nie powinno udać się tobie" pod pozorem dla " dobra rodziny"
 • @Marek.Lipski 03:03:20
  Dlaczego pan pisze, ze ktoś ma szczęście ...proszę mówić za siebie
  Matka ma nakarmić dziecko ,które trzyma na dłoni ....chce chleba
  A nie ....wywodów ,mądrości pisma....i mielenia wokół ...paragrafów
  Ten pan juz wrócił i ma realnosc pod nogami,w sercu i w portfelu
  Jest dorosły .....i wie sam co znaczy dla niego.....miłość do...dzieci
  A moze jeszcze.....kocha swoją żonę ...bo miłość ...jest ogromna
  A kiedy pan wraca.....?
  Potrzeby są wielkie.....więc moze załatwi pan dobrego prawnika??!!
  Można na niego zrobić ....składkę ...by nie tyral...za dziękuje .
  Pozdr.czytelnik.....a Polska to piękny ...kraj.
 • @strumyk 12:48:26
  Na pewno składka na prawnika nie zawadziłaby.
 • @teresa kawiak 12:38:31
  Nierzadko tak bywa, że "profesjonalistki" konfliktują. One często mają system wartości taki bardziej "feministyczny"
 • @bart 12:26:25
  Dzisiaj się dowiedziałam, że adwokatka czeka na oryginał zezwolenia na widzenie z klientem z Sądu w Tarnowskich Górach, bo dyrektor aresztu wydał zarządzenie, że faksów nie honoruje.

  A o co w tym wszystkim chodzi? O prywatny akt oskarżenia z art. 212 kk, czyli o to, że eks-żonie nie podoba się, że mąż informuje o rozstrzygnięciach sądów w ich sprawach na blogach internetowych. O takie "przestępstwo" tu chodzi!
 • @Marek.Lipski 12:48:16
  Witam i dziękuje za życzenia rownież życzę Spokojnych Świat Bożego
  Narodzenia w rodzinie ,znajomych i wspaniałych przeżyć w pełni pojętej
  Miłości ,Dobroci ,Życzliwości i Wrażliwości na Dobro bliźniego
  Panie Marku.....proszę wsiąść do samochodu....zrobić coś ....konkretnego
  Tak poprostu. .. po ludzku .....do siebie ...od serca...potrzeby innego
  Tak sprawiedliwie,łaskawie ...moze był by to mały .....prezent dla P.Bogdana.....sory...to takie proste...bez fantazji....sam to ...wymyśliłem
  PanBog...tez troszczy sie o ciebie...trzeba tylko w to...uwierzyć ,,dziękuje
 • @Rebeliantka 10:34:02
  Został aresztowany Andrzej POCHYLSKI, działacz społeczny walczący z patologią PO. Wsadził go do więzenia sługus Franka Tuska prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski. Pod ZARZUTEM: nienawiści względem Truskolaskiego. No to sie zaczęło, szczury czerwone gryzą". Pzdr!
 • @Rebeliantka 10:34:02 + Wszyscy!
  Warto przypomnieć, że tą akcję nagonki w tym na Brauna, zaczął stojący jak zwykle w rozkroku zadaniowany Ziemkiewicz w wywiadzie, chyba dla one-netu albo podobnego ścieku głównego, skarżąc się na ... extremistów w Clubie Ronina.. i wskazał na tą dyskusję właśnie.
 • @Kula Lis 62 13:37:11
  Artykuły 212, 216, 256, 257 i podobne powinny zniknąć z kodeksu karnego. To ogromne pole do nadużyć, które MAJĄ MIEJSCE!
 • @Rebeliantka 14:06:22
  Oczywiście!!! No i nowy KK napisany od nowa, bo ten obecny jest nadrzędny nad Konstytucją, ułomną lecz obowiązującą. Konstytucja jest nadrzędna i Art.54 jest nadrzędny nad tymi z KK które wymieniłaś. Pzdr!
 • @Rebeliantka 14:06:22 czytaj jakie te pacho łki reżymu nadgorliwe, toż to jak NKWD/UB/SB czy Gestapo.
  Wygwizdali Adamowicza, wylegitymowała ich policja
  Tagi: postkomuna
  Dodano: 21.12.2012 [08:04]
  16 grudnia przed pomnikiem Stoczniowców w Gdańsku odbyły się obchody rocznicy masakry robotników z Grudnia '70. Podczas przemówienia prezydenta Pawła Adamowicza część uczestników zaczęła gwizdać. Następnie policja wylegitymowała większość z nich.

  Uczestnicy obchodów rocznicowych, w tym stoczniowcy, opozycjoniści z okresu PRL-u oraz członkowie stowarzyszenia kibiców Lechii Gdańsk w trakcie przemówienia Adamowicza, polityka PO, zaczęli gwizdać. Policja otoczyła upatrzoną grupę młodych osób i wylegitymowała je.
  Autor: mem
  Żródło: Gazeta Polska Codziennie
 • @teresa kawiak Mediator sądowy do rozmowy z ojcem dzieci nie gotowy!!!
  Z ojcem dzieci dla dobra dzieci trzeba rozmawiać, z tego wynika, że w naszym sądownictwie -określenie mediator sądowy -ma zupełnie inny wymiar i wydzwięk-tzn mediator z sądem się dogada, z resztą nie musi.

  Oskarżonie prywatne, a do więzienia państwowego trafił, jak to mozliwe i w dodatku na faks
 • NIE BĘDZIE ŻADNYCH GRUBYCH KRESEK DLA F-SZY PRLu i III RP!!!
  Ta sytuacja jest tylko dowodem na to, że hołota żydobolszewicka, przepakowana na żydoliberalną po prostu nie tylko kpi z praw człowieka, ale wytrzebiła instynkt wrażliwości i samoobrony w społeczeństwie polskim.

  ZA TAKIE DRAŃSTWO, TO UŻYWAJĄC SŁÓW GRZEGORZA BRAUNA, TO KULE POWINNY ŚWISTAĆ PO SĄDACH, ABY W TEN SPOSÓB WYKARCZOWAĆ ZARAZĘ, GANGRENĘ, KTÓRA TOCZY NAS KRAJ.
  BEZ NORYMBERGII 2 BĘDZIE PANOWAŁA ZASADA "HULAJ DUSZO PIEKŁA NIE MA"!!!!!!!!

  Najpierw to trzeba sprawdzić czy ci "nasi okupanci" mają legalne obywatelstwo polskie ???

  Następnie trzeba sprawdzić czy i jak otrzymywali uprawnienia do wykonywania zawodów, bo mam wrażenie, że im eSBecja na kartoflu fabrykowała!!!!!!!

  PO TRZECIE W II RP ZA KORUPCJĘ ROZSTRZELIWANO F-SZY!!!!

  Dlatego nie ma żadnych przedawnień w karalności funkcjonariuszy publicznych!!!!!!!!!!

  BANDYCI MOGĄ JEDNAK ROBIĆ CO CHCĄ, ALBOWIEM NA AKTY BEZPRAWIA NIECZUŁY STAŁ SIĘ KOŚCIÓŁ, A PSEUDODZIENNIKARZE OD RYDZYKA I SKUBISIA TAKICH TEMATÓW NIE PODEJMUJĄ W OGÓLE!

  Osoby uczestniczące w prześladowaniu Goczynskiego powinny odpowiadać za tortury i za usiłowanie zabójstwa, z bezprawne zatrzymania i areszty, a także za wyrokowanie wbrew faktom i dowodom.

  WRESZCIE CAŁE PARLAMENTY ZA TAKIE DRAŃSTWO POWINNY LĄDOWAĆ W PIERDLU!!!!!!!!

  Powiem krótko Polacy wstydźcie się tego syfu i tego, że mafia chazarskich przybłędów judaistów-kabalistów-talmudystów-satanistów-mamonistów może z wami robić co chce!!!!!!!!

  NIE NADAJECIE SIĘ NA GOSPODARZY WE WŁASNYM DOMU!!!!

  Chyba, że wreszcie przełamiecie strach i podziały pognacie precz kudłatą zgraję!!!!!!!??????

  AŻ DZIW, ŻE PRZY KEP NIE POWSTAŁA ŻADNA JEDNOSTKA DO OBRONY LUDZI GNĘBIONYCH PRZEZ REŻIM I SEKTARZY!!!!!!!
 • BANDYCI, KTÓRZY TAKIE RZECZY WYPRAWIAJĄ NIE MAJĄ PRAWA WSTĘPU DO KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!!!
  Na uczcie wiekuistej złoczyńcy nie zasiądą ostatecznie przy stole obok ofiar, tak jakby nie było między nimi żadnej różnicy. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALV - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

  Są ludzie, którzy całkowicie zniszczyli w sobie pragnienie prawdy i gotowość do kochania. Ludzie, w których wszystko stało się kłamstwem; ludzie, którzy żyli w nienawiści i podeptali w sobie miłość. Jest to straszna perspektywa, ale w niektórych postaciach naszej historii można odnaleźć w sposób przerażający postawy tego rodzaju. Takich ludzi już nie można uleczyć, a zniszczenie dobra jest nieodwołalne: to jest to, na co wskazuje słowo piekło[37].
  BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVI - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ


  „…Sprawiedliwy porządek społeczeństwa i państwa jest centralnym zadaniem polityki. Państwo, które nie kierowałoby się sprawiedliwością zredukowałoby się do wielkiej bandy złodziei.(…) Sprawiedliwość jest celem, a więc również wewnętrzną miarą każdej polityki…” Benedykt XVI encyklika „Deus caritas est” n.28

  Czyż patrząc na współczesne dzieje nie przychodzi nam stwierdzić, że nie uda się stworzyć pozytywnego porządku świata tam, gdzie dziczeją dusze? (...)
  Prawda i sprawiedliwość winny być ważniejsze od mojej wygody i nietykalności, w przeciwnym razie moje własne życie staje się kłamstwem. BENEDYKT XVI „ENCYKLIKA SPE SALVi - O NADZIEI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ


  W POLSCE POTRZEBA TAKICH KARDYNAŁÓW JAK WE WŁOSZECH, ANIE ŻYDODUPOWŁAZÓW JAK ABP. GĄDECKI CO BIEGA W JARMUŁCE NA ŁEPETYNIE BEZ KRZYŻA!!!!!!!!!

  Kard. Sepe: Dość! W Neapolu mafiosi nie wejdą już do kościoła, nawet po śmierci
  opublikowano: 11 listopada, 0:16 | ostatnia zmiana: 11 listopada, 12:48
  Fot. wPolityce.pl

  Zakazałem moim księżom wpuszczać członków mafii do kościoła. Jeśli się nie nawrócą, nie otrzymają ani sakramentów, ani kościelnego pogrzebu – oświadczył kard. Crescenzio Sepe, metropolita Neapolu. Głównymi ulicami miasta poprowadził on wczoraj wieczorem międzyreligijny marsz przeciw tamtejszej mafii Kamorze.
  „Są to ludzie okrutni, którzy zaprzedali własną godność. Rujnują nie tylko życie swoich rodzin, ale całej naszej społeczności. Dlatego mówię do kamorystów: nawróćcie się!” – powiedział na rozpoczęcie marszu metropolita Neapolu.

  Uczestniczyli w nim przede wszystkim katolicy z dzielnic kontrolowanych przez mafię. Byli też jednak przedstawiciele wspólnot żydowskiej, muzułmańskiej i prawosławnej.
  My, uczciwi mieszkańcy Neapolu, chcemy powiedzieć dość wszelkiej przestępczości
  – oświadczył kard. Sepe.
  Znajdź Arcybiskupa.wmv (Wiceprzewodniczący KEP ks. abp. Gądecki bez krzyża i w jarmułce w towarzystwie chazarskiego masona Siwca, szydercy bł. Jana Pawła II oraz rabinów)
  http://www.youtube.com/watch?v=PFc6b3ClW6Q&feature=player_embedded
  Kwaśniewski i Siwiec kpią i szydzą z Papieża bł. Jana Pawła II
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Cn0QO1Qpv0A
  Pijany Kwaśniewski w Katyniu
  http://www.youtube.com/watch?v=g8N_EG7jJ5U
  Pijany Kwaśniewski
  http://www.youtube.com/watch?v=d0S41AGoeYw

  „W dużej mierze sami jesteśmy winni naszemu zniewoleniu,
  gdy ze strachu albo dla wygodnictwa akceptujemy zło,
  a nawet głosujemy na mechanizm jego działania.
  Jeśli z wygodnictwa czy lęku poprzemy mechanizm działania zła,
  nie mamy wtedy prawa tego zła piętnować,
  bo my sami stajemy się jego twórcami i pomagamy je zalegalizować.”
  - Błogosławiony męczennik ks. Jerzy Popiełuszko

  JEZUS BANDYTÓW DO NIEBA TEŻ NIE WPUŚCI!!!!


  „I wezmę sobie prawo za miarę, a sprawiedliwość za pion". (Księga Izjasza 28: 17)

  „Odstąpcie ode mnie wszyscy, którzy czynicie nieprawość" (Łk 13,25-27)

  „Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą, ani złodzieje, ani chciwi, ani pijacy, ani oszczercy, ani zdziercy nie odziedziczą królestwa Bożego” (1 Kor 6, 9-10)

  „A dla tchórzów, niewiernych, obmierzłych, zabójców, rozpustników, guślarzy, bałwochwalców i wszelkich kłamców: udział w jeziorze gorejącym ogniem i siarką. To jest śmierć druga»” - Apok 21, 6

  „Na zewnątrz są psy, guślarze, rozpustnicy, zabójcy, bałwochwalcy i każdy, kto kłamstwo kocha i nim żyje” -Apok 22, 15

  Udziałem zaś bojaźliwych i niewierzących, i skalanych, i zabójców, i wszeteczników, i czarowników, i bałwochwalców, i wszystkich kłamców będzie jezioro płonące ogniem i siarką. To jest śmierć druga. - Obj. 21,8

  „Idźcie precz ode mnie przeklęci, w ogień wieczny, albowiem łaknąłem, a nie nakarmiliście mię", itd. (Mt 25,41-46).
  «Pójdźcie, błogosławieni u Ojca mojego, weźcie w posiadanie królestwo, przygotowane dla was od założenia świata! Bo byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie; byłem nagi, a przyodzialiście Mnie; byłem chory, a odwiedziliście Mnie; byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie».
  «Zaprawdę, powiadam wam: Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili». I pójdą ci na wieczną karę, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego” (Mt 25,31-46).
  9 Napisałem wam w liście, żebyście nie obcowali z rozpustnikami. 10 Nie chodzi o rozpustników tego świata w ogóle ani o chciwców i zdzierców lub bałwochwalców; musielibyście bowiem całkowicie opuścić ten świat. 11 Dlatego pisałem wam wówczas, byście nie przestawali z takim, który nazywając się bratem, w rzeczywistości jest rozpustnikiem, chciwcem, bałwochwalcą, oszczercą, pijakiem lub zdziercą. Z takim nawet nie siadajcie wspólnie do posiłku. 12 Jakże bowiem mogę sądzić tych, którzy są na zewnątrz ? Czyż i wy nie sądzicie tych, którzy są wewnątrz? 13 Tych, którzy są na zewnątrz, osądzi Bóg. Usuńcie złego spośród was samych . ( 1 List do Koryntian rozdz. 5 wers 9-13)

  Niegodziwi bogacze
  Teraz wy, bogacze, zapłaczcie wśród narzekań na utrapienia, jakie was czekają. Bogactwo wasze zbutwiało, szaty wasze stały się żerem dla moli, złoto wasze i srebro zardzewiało, a rdza ich będzie świadectwem przeciw wam i toczyć będzie ciała wasze niby ogień. Zebraliście w dniach ostatecznych skarby. Oto woła zapłata robotników, żniwiarzy pól waszych, którą zatrzymaliście, a krzyk ich doszedł do uszu Pana Zastępów. Żyliście beztrosko na ziemi i wśród dostatków tuczyliście serca wasze w dniu rzezi. Potępiliście i zabiliście sprawiedliwego: nie stawia wam oporu. /List św. Jakuba Apostoła. Jk 5, 1-6/


  /Eliasz wypowiada słowa do Achaba/: Widzę, że się zaprzedałeś (1 Krl 21,20)

  Jak stwierdza Księga Machabejska: Eliasz w nagrodę za swoją wielką gorliwość o Prawo został zabrany do nieba (1Mch 2,58).

  Nienawidzę ludzi chwiejnych,
  a Prawo Twoje miłuję.
  Ty jesteś obrońcą moim i moją tarczą:
  pokładam ufność w Twoim słowie.
  Odstąpcie ode mnie, złoczyńcy,
  strzec będę przykazań Boga mojego.
  Podtrzymaj mnie według swojej obietnicy, bym żył;
  nie zawiedź mojej nadziei!
  Wzmocnij mnie, abym doznał ratunku
  i cieszył się zawsze z Twych ustaw.
  Odrzucasz wszystkich, co odstępują od Twoich ustaw,
  bo zamiary ich są kłamliwe.
  Jak żużle oceniasz wszystkich występnych w kraju,
  dlatego miłuję Twoje napomnienia.
  Drży moje ciało z bojaźni przed Tobą
  i lękam się Twoich wyroków (Ps 119,113-120).

  MAFIA MASOŃSKA TO NISZCZYCIELE RODZIN I SATANIŚCI

  GLOBALNE PLANY MASOŃSKIEJ BESTII

  Kłamstwo unicestwia życie duchowe; morderstwo życie cielesne... Nieustannie unicestwiać: oto taktyka sił szatańskich" (A. Mager OSB).
  „Planem masonerii jest zniszczyć Kościół zepsuciem obyczajów" św. Maksymilian M. Kolbe

  Plan Bestii prowadzący ku jednemu Rządowi Światowemu
  Oto CELE MASONERII, czyli składniki "piekielnej mikstury" trującej do dziś znękaną ludzkość, a sformułowanej przez Weishaupta, potem Marksa oraz współczesnych im Iluminatów:
  - zniszczenie monarchii i wszelkich uporządkowanych form rządów narodowych;
  - zniesienie własności prywatnej i dziedziczenia tej własności;
  - zniszczenie wszelkiej religii, a chrześcijańskiej w pierwszej kolejności;
  - zniszczenie patriotyzmu, ducha narodowego;
  - zniszczenie rodziny, życia rodzinnego;
  - zniesienie instytucji małżeństwa;
  - ustanowienie grupowego, poza rodzinnego wychowania dzieci.

  Ten plan Iluminatów przetrwał do czasów dzisiejszych w niezmienionej postaci.
  Jest planem New Age.
  Jest planem globalnej Bestii

  Uprawnienie sprzeczne z etyką jest bezprawiem. PAŃSTWO I PRAWO W CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ prof. Feliks Koneczny

  http://infonurt3.com/index.php?option=com_content&view=article&id=227:mafia-szatana-&catid=35:polska&Itemid=58
 • @Marek.Lipski 02:48:09
  "matki nikt nie jest w stanie zastapic....
  Nikt.Nawet najlepszy ojciec na swiecie....."
  A czy może ktokolwiek zastąpić dzieciom ojca. Nawet, gdyby to była najlepsza na świecie matka?
  Więc, dlaczego Panu Goczyńskiemu sąd i jego żona utrudniają kontakty z dziećmi i ich wychowywanie?
 • @Marek.Lipski 03:03:20
  Nadal nie podal pan konkretnego odniesienia i paragrafu w odniesieniu do konkretnej sytuacji Pana Goczynskiego. Te paragrafy, ktore pan podał służą Jugendamtowi tylko i wyłącznie (nie znam innych przypadkow) do umieszczania dzieci w komercyjnych domach dziecka i komercyjnych jednostkach żerujących na dzieciach (rodzinach zastępczych) oraz zakazywania kontaktow rodzinnych w celu wywołania PAS.
 • @Marek.Lipski 12:48:16
  Panie Lipski, Niemieckie Jugendamty są niedoścignionym wzorem tego, co wyprawia się z panem Gorczyńskim i jego dziećmi. Zgodnie z prawem – czyli tak jak w Polsce. Przecież w Polsce zaprowadzono Jugendamty pod inną nazwą, więc o co Panu chodzi?
 • @Eustachy Midera 02:39:29
  Masz rację. Ale konkludując, dzieciom potrzebna jest i matka i ojciec, a więc porozumienie pomiędzy nimi ws wychowywania dzieci. A polski system prawny w praktyce jest mistrzem w konfliktowaniu rozwiedzionych małżonków kosztem dobra dzieci.
 • @Mirosław Kraszewski 10:42:51
  Dziękuję za te ważne uzupełnienia. Pan Lipski często staje w dziwnym rozkroku w sprawach prawnych. Nie potrafi właściwie interpretować przepisów?
 • Marek Lipski
  Dziecko kocha obydwoje rodziców. Potrzebna jest mama i tata. Nie rozumiem Pana. Dlaczego uważa Pan że Bogdan Goczyński powinien wjechać z Polski? Bo sądowy śmieć ma prawo wyjąć go z pod prawa Rzeczypospolitej? Jugendamt? Poznaliśmy obywatela niemieckiego i dowiedzieliśmy się strasznych rzeczy . Nasze SS rodzinne działa podobnie. Jak dowiedzieliśmy się , w zeszłym roku w Zokopanym służby Jugendamt szkoliły naszych sędziów rodzinnych. Polecam " Tak dziećmi opiekują się niemieckie Jugendamty" Wolne media.
 • ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE dla Rodziny Goczyńskich.
  "Więźniów pocieszajcie"
  Mimo niesprzyjających okoliczności życzę Bogdanowi Goczyńskiemu i jego rodzinie z okazji świąt rodzinnych wszystkiego najlepszego, aby jego żona została uwolniona z tej nienawiści i po prosu z nim pogodziła. Aby Bogdan Goczyński umiał przebaczyć doznane zło.

  Może Pani Goczyńska będzie czytała ten tekst i spojrzy na ten konflikt inaczej. Mieszkam niedaleko Bogdana Goczyńskiego i w moim subiektywnym odczuciu pomiędzy Państwem, przez innych ludzi (w tym złych sędziów) po prostu działają szatańskie siły. Tych złych sił nie widać, więc wielu się z tego śmieje.

  Może w przyszłości naukowcy wymyślą "mikroskop" przez który je zobaczymy. Jeszcze niedawno lekarze wyśmiewali wiarę pacjentów w "zarazki",... aż urządzenia pokazały, że one nie tylko istnieją, ale także ZABIJAJĄ....
  Na razie takich urządzeń nie ma, ale podobno skutecznie można te oblepiające ludzi plugawe świństwa zmyć poprzez uczestniczenie w modlitwach uwalniających (niezły jest o. Witko), a codziennie powinno się w myśl Mt 18.18 w autorytecie Imienia Jezus związać szatański siły i uwolnić się od następstw tych działań.

  Proszę Pani, proszę, uwierzyć, że nienawiść, gniew, żal, wrogość, nieprzebaczenie, brak miłości, zawiść, to są takie "zarazki". Niewidzialny brud oblepia wszystkich uczestników konfliktu i powoduje takie skutki. Zapewne Pani też czuje się skrzywdzona, ale to tylko te nieczystości szatańskie.
  Szkoda dzieci.

  Może dzisiaj spojrzy Pani na swojego męża i po prostu wyciągnie go z więzienia przed wigilią ?????

  Cuda się zdarzają !
 • @teresa kawiak 09:04:06
  Trafne konkluzje.
 • @Observator 10:03:49
  Przyłączam się do tych życzeń.

  Sądy nakręciły konflikt między byłymi małżonkami do niebotycznych rozmiarów. Bez woli pogodzenia się, krzywda rodziny będzie coraz większa.

  Ktoś musi wykonać pierwszy krok.
 • Rebeliantka
  A co zrobić jak ktoś krzywdzić nie przestaje ?
 • do matek zabraniających kontaktu z ojcem w wigilię
  Ja też przyłączam się do tych powyższych życzeń swiątecznych.


  Pragnę jednak dodac, że jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że córki gdy sie dowiedzą, ze matka wsadziła ojca na wigilie, będą miały najgorsze zdanie o matce jakie można miec. Uważam, że tym dziewczynom serce z bólu pęknie, kazde dziecko chce, aby ojciec w wigilie przyszedł ,nawet gdy tego nie mówi, a może boi sie powiedziec matce.

  Co będzie gdy dziecko się dowie, ze uniemożliwiła to własna matka? Ojciec w więzieniu z oskarżenia matki to dowód , że przyjśc ojciec nie mógł.
  Skrzywczona kobieta, czy faktycznie , czy nie, nie mi to osądzac. Rozumiem kobieta wnosi akty oskarżenia, zamiast porozmawiac z ojcem dzieci. Czy można swoją krzywdę sprzedawac dzieciom ?
  Dzieciom na świeta?
  Wierzę, ze ta pani sama wycofa akt oskarżenia, zadba o to by nie stracic własnych córek. Bezdomnemu ludzie stawiaja talerz na wigilie, czy mozna zjeśc spokojnie wigilie dając komus talerz w więzieniu?
  Panu Bogdan zyczę wytrwałości i zdrowia przede wszystkim.
 • @teresa kawiak 12:14:03
  Nie wiem. Modlić się o sprawiedliwość Boską, pozostaje. Szukać mediatora. Nie dać się wciągać w nienawistną wymianę ciosów.

  I nie liczyć na Sąd. Polskie potrafią tylko nakręcać konflikty. Są nierzadko stronnicze, nielogiczne, niewrażliwe na krzywdę ludzką.
 • @mer 13:14:03
  Gdy akt oskarżenia jest wniesiony do Sądu, nabiera już własnego "życia". Błędy proceduralne, to "normalka".
 • @Rebeliantka 14:10:46
  Nie mam doswiadczenia z prywatnym aktem oskarżenia, ale na logike ten co go wniósł, powinien miec prawo go wycofac.
 • @mer 14:18:34
  Owszem, ale dopóki czegoś takiego nie zrobi, sprawa jest prowadzona wg kpk, z możliwością wszelkich nieproporcjonalnych działań sądowych.
 • Mam pytanie . . .
  Mam pytanie, czy Nowy Ekran będzie robił zbiórkę funduszy na ratowanie tego człowieka ? Jeżeli tak proszę na poczcie podać konto.

  Nie można dopuścić by stała mu się krzywda, mam w Bogu nadzieję że ci co stoją za nękaniem, w końcu odpowiedzą za to przed naprawdę niezależnym sądem.
 • Sprawa Pana Bogdana Goczyńskiego na 1-szej stronie NOWEGO EKRANU
  Dziękuję, Zespołowi Redakcyjnemu "Nowego Ekranu" za umieszczenie sprawy Bogdana Goczyńskiego na pierwszej stronie w partii górnej najbardziej widocznej.
  Wszystkie tego rodzaju sprawy w których chodzi o życie ludzkie lub o dobro kogokolwiek, powinny nie schodzić na dalsze miejsca na stronie, aż do WYJAŚNIENIA sprawy lub poinformowania o jej dalszym toku.

  Tym samym ewidentnie dajemy do zrozumienia ze ;
  Nie dajemy się Manipulować,
  Nie cierpimy na Amnezję.

  NIE ZAPOMINAMY.
  WALCZYMY razem.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej