Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11270 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Goczyński przepadł w więziennych lochach. Nikt go nie widział od 17 grudnia.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ta sytuacja zaczyna jawić się coraz bardziej groźnie. Nie wiadomo, gdzie jest Goczyński. Ani adwokatka, ani nikt z bliskich i znajomych nie widział go od 17 grudnia.Kilkukrotnie już informowałam, że w poniedziałek 17 grudnia 2012 roku (tydzień przed Świętami Bożego Narodzenia) aresztowano znanego blogera i dziennikarza obywatelskiego, Bogdana Goczyńskiego. Do tej pory przebywał w areszcie w Warszawie na ul. Rakowieckiej 37. Wczoraj wywieziono go w niewiadomym kierunku. Przez prawie 3 tygodnie adwokatce nie udało się uzyskać widzenia z Goczyńskim. To samo dotyczy członków jego rodziny.

Co to jest? Chiny, Korea?

 

Uniemożliwianie widzenia z adwokatem

Nazajutrz po zatrzymaniu Bogdana Goczyńskiego rodzina ustanowiła adwokata. Mecenas Anna Sadowska bezzwłocznie wystąpiła o widzenie z aresztowanym. Niestety, do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się.

To nienormalna sytuacja. Tworzone są przeszkody, które nie są uzasadnione ani prawnie, ani faktycznie.

Przede wszystkim Goczyńskiego zaaresztowano na 2 miesiące z wysoce niewiarygodnych powodów, o czym pisałam m.in. tutaj, tutaj i tutaj.

Goczyński został prywatnie oskarżony przez byłą żonę z kontrowersyjnego Art. 212 kk o zniesławienie. Przypomnijmy, że o usunięcie tego artykułu z kodeksu karnego zabiega od dawna opinia publiczna i Fundacja Helsińska (zob. kampania społeczna „Wykreśl 212 kk”). W dniu 22 listopada 2012 roku RPO prof. Irena Lipowicz złożyła skargę konstytucyjną w sprawie art. 212 kk, domagając się  jego zmiany w postaci usunięcia kary pozbawienia wolności za pomówienie.

Mimo to, w dniu 26 października br. Sąd w Tarnowskich Górach, który prowadzi postępowanie sygn. II K 649/11 przeciwko B. Goczyńskiemu z prywatnego oskarżenia mediator sądowej K. Gaworek-Goczyńskiej, wydał Postanowienie o aresztowaniu go na 2 miesiące. Powodem ma być niestawianie się przez oskarżonego na rozprawy. Pomijając fakt, czy Goczyński otrzymywał wezwania na rozprawy, czy też nie, oczywistym jest niestosowanie się przez Sąd do zasady ultima ratio, nakazującej w pierwszej kolejności przymusowo doprowadzić oskarżonego do Sądu, a dopiero, gdyby to okazało się niemożliwe, pozwalającej zastosować areszt.

Z wysokim prawdopodobieństwem  duży udział w wydaniu Postanowienia o aresztowaniu Bogdana Goczyńskiego ma Policja, która już w pierwszej połowie ubiegłego roku twierdziła, że Goczyński ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, co nie miało miejsca, a co spowodowało, że został zaaresztowany i spędził w zamknięciu prawie 30 dni. Wówczas zatrzymano go do budzącej wielkie wątpliwości sprawy Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli sygn. III K 1309/07,  w której jest oskarżany o niepłacenie alimentów w wysokości 7.000 zł na 2 córki bliźniaczki (obecnie 13-letnie), mimo, że od 7 lat pozostaje bez pracy i jest poważnie chory, a wysokość zasądzonych alimentów nie pozostaje w żadnej relacji do uzasadnionych potrzeb dzieci, ani realiów ekonomicznych w Polsce.

W przypadku Bogdana Goczyńskiego twierdzenie, że nie można go przymusowo doprowadzić do Sądu jest całkowicie bezpodstawne.  Goczyński stale przebywa w swoim domu pod znanym Policji i Sądowi adresem i nikt nie ma żadnych trudności, aby się z nim skontaktować. Goczyński jest znanym blogerem i dziennikarzem, zaangażowanym w rozmaite działania publiczne. O tym, że Policja doskonale wie, co robi, świadczy m.in. fakt zatrzymania go na terenie Sądu podczas licytacji należącego do niego mieszkania z wniosku egzekucyjnego jego eks-małżonki o 7 tysięcy złotych alimentów na dwójkę dzieci. Dodać też należy, że była żona konsekwentnie uniemożliwia Goczyńskiemu kontakt z dziećmi, co władze akceptują, pomimo wielu interwencji blogera, także w ostatnim czasie.W jaki sposób uniemożliwiono Goczyńskiemu kontakt z adwokatką?

Areszt Śledczy Warszawa Mokotów odrzucił możliwość spotkania się B. Goczyńskiego z adwokat Sadowską, gdyż Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach przesłał zezwolenie na widzenie faksem. Areszt zażądał oryginału zezwolenia, o co pani mecenas natychmiast wystąpiła

Jeszcze w dniu wczorajszym adwokat Sadowską informowano, że areszt nie posiada oryginału zezwolenia. Wobec powyższego zatelefonowałam do Sądu w Tarnowskich Górach, aby wyjaśnić, co jest przyczyną opóźnień. W II Wydziale Karnym wyrażono zdziwienie wobec tego faktu i powiadomiono mnie, że ustalają w mokotowskim areszcie, co stało się z dokumentem zezwolenia.

Jednocześnie nawiązałam kontakt z rzeczniczką prasową Aresztu, panią Anetą Hernik, która wyraziła ubolewanie z powodu opóźnień powstałych po stronie  Zakładu Karnego i zadeklarowała, że ich więcej nie będzie.

O godzinie 14.46 otrzymałam wiadomość e-mail, podpisaną przez dyrektora podpułkownika Bogdana Kornatowskiego, że Bogdan Goczyński od wczoraj nie przebywa już w areszcie śledczym na Mokotowie.

 


Nie sposób nie mieć wobec powyższych okoliczności wrażenia, że - mówiąc językiem potocznym - wymiar sprawiedliwości kpi sobie z praw procesowych Bogdana Goczyńskiego i okazuje lekceważenie opinii publicznej.

Do tej chwili nie wiadomo, gdzie został przewieziony B. Goczyński, jaki jest jego stan zdrowia, ani też, kiedy będzie mógł się zobaczyć z adwokatem i rodziną.

Rozprawa jest zaplanowana na dzień 28 stycznia. Gdyby Goczyński został przetransportowany do Tarnowskich Gór, będzie to oznaczało stworzenie kolejnych poważnych utrudnień w jego możliwości dokonania ustaleń z adwokatem oraz widzeń z bratem z Warszawy. Sprawę II K 649/11 prowadzi sędzia Marcin Kulikowski.

Sądownictwo w sposób ewidentny znęca się nad chorym Bogdanem Goczyńskim. Ja to odbieram jako działanie bezprawne i okrutne.

 
 

KOMENTARZE

 • Brak informacji
  Do tej pory nie wiadomo, gdzie przewieziono Bogdana Goczyńskiego.
 • @ Rebeliantka
  Powoli, systematycznie stajemy się obywatelami GG (Generalne Gubernatorstwo dr Hansa Franka).
 • @swordfish 09:07:41
  Wygląda na to, że tak.
 • PARANOJA
  I co teraz? Co możemy robić?
 • @kontra 09:21:45
  Musimy zasypać wszelkie możliwe instytucje protestami. Jutro otworzę nowy wątek na ten temat.
 • aż kropla przepełni czarę...
  http://www.youtube.com/watch?v=89YEmbNDCcg
 • Protest
  Należy zorganizować powszechny protest wobec takich praktyk policji. Nadac sprawie jak najszerszy rozgłos. Pisac do prezydenta, do stowarzyszeń, wszystkich niezależnych mediów. Zorganizować demonstrację z udzialem blogerów NE i wszystkch solidarnych ludzi. Coś takiego nie może mieć miejsca.
 • a posłowie?
  Ta sytuacja powinna zaktywizować wszystkich posłów opozycji.
  I co? Posłowie śpią, do wyborów daleko.
 • @Ewa Rembikowska 10:24:30 & Jacek Rossakiewicz
  Proszę Wszystkich serdecznie o wykorzystanie wszelkich możliwych kontaktów do interweniowania w sprawie Goczyńskiego.
 • KP Polski
  Studiowałam Prawo Administracyjne na UW w latach 68-72.
  Na pierwszym wykładzie w AULI Uniwersytetu Warszawskiego usłyszałam;

  " Proszę Państwa,
  Prawo Polskie jest "skonstruowane" nastepująco;
  Paragraf/Artukuł NASTĘPNY , ZAPRZECZA , POPRZEDNIEMU"

  koniec cytatu

  Chyba się NIC NIE ZMIENIŁO, ale wygląda, że jest jeszcze gorzej.!!!!
 • @Rudolf 10:57:41
  Chyba tak.
 • Rebeliantka
  Oby tylko nic się nie stało Panu Bogdanowi. Dlaczego tak ukrywają miejsce jego pobytu ? .Koniecznie trzeba wspólnie się zorganizować żeby pomóc. Takie traktowanie człowieka nie może pozostać bezkarne. !!
 • @teresa kawiak 11:23:26
  Rzecznik prasowa aresztu nie odbiera telefonów.

  Rzeczywiście, konieczne jest zorganizowanie masowego protestu. W tych Tarnowskich Górach i strukturach z nimi współpracujących, sądzą że przestrzeganie prawa nie jest ich obowiązkiem.
 • @Rebeliantka 10:30:13
  Wywiezienie p.Goczyńskiego w nieznane to jest zdaje się... "odpowiedź" na Twoje pismo do MSW ?

  Ktoś gdzieś na górze wydał polecenie zniszczyć tego człowieka. Ja nie wierzę, że ex żona, zwykła jakaś tam prowincjalna mediator jest zleceniodawcą tego. Ona najwyżej ma koneksje, które wykorzystała i znalazł się ktoś "odpowiedni na odpowiednim stanowisku" i wydał "odpowiednie" polecenie.
  Dodać do tego "zamach" p.Goczyńskiego na jedyny słuszny wymiar sprawiedliwości w postaci stworzenia Obywatelskiego Sądu Przysięgłych i mamy wroga PRL bis nr 1.
  W tym przypadku policja ani nie kłamie, ani nie jest nieudolna. Ona po prostu jest instrumentem i wykonuje odgórne polecenia. Sumiennie.

  Podobnie było przecież w przypadku p.Gawrońskiego...

  Pozdrawiam.
 • @contessa 11:35:33
  Norymberga II zajmie się i inspiratorami i wykonawcami.

  pozdrawiam serdecznie
 • @Rebeliantka 11:45:05
  Na Białołęce siedzi inny Polak, SEBASTIAN Wasiak. To on stanął przed POlicją, która zaczęła strzelać do Polaków podczas Marszu Niepodległosci rozkładając ręce przed tymi POlicjantami i wołał: 'to wy bedziecie strzelać do Polaków?". Postawiono mu zarzut 'napaśc na POlicjanta'. I grozi mu 10 lat więzienia. Takich więżniów bedzie przybywać jak pisza Blogerzy, coraz więcej, bo 'rządy POTuskoKOmorowskie, sa rzadami totalitarnymi". Trzeba jednak Blogerom przynać rację.
 • @Kula Lis 62 12:22:43
  W sprawie pana Wasiaka jest mnóstwo świadków, że - jak piszesz - stał i perswadował policjantom, że nie powinni strzelać. Przy przestrzeganiu procedury powinien natychmiast być zwolniony. Problem w tym, że prokuratura nierzadko nie przestrzega prawa procesowego.
 • Sprawa Pana Bogdana Goczyńskiego na 1-szej stronie NOWEGO EKRANU
  Dziękuję, Zespołowi Redakcyjnemu "Nowego Ekranu" za umieszczenie sprawy Bogdana Goczyńskiego na pierwszej stronie w partii górnej najbardziej widocznej.
  Wszystkie tego rodzaju sprawy w których chodzi o życie ludzkie lub o dobro kogokolwiek, powinny nie schodzić na dalsze miejsca na stronie, aż do WYJAŚNIENIA sprawy lub poinformowania o jej dalszym toku.

  Tym samym ewidentnie dajemy do zrozumienia ze ;
  Nie dajemy się Manipulować,
  Nie cierpimy na Amnezję.

  NIE ZAPOMINAMY.
  WALCZYMY razem.
 • Na podstawie "śledztwa" smoleńskiego widać jak są "przestrzegane" procedury,
  czy to śledcze, czy to procesowe w Polsce.

  Prawo jest obecnie w Polsce ŁAMANE na bezczela, z premedytacją Jest łamane głównie przez tych, którzy składali przysięgę stać na jego straży.
  Wie o tym prokurator generalny RP, wie o tym minister sprawiedliwości i obaj mają to w dupie.
 • contessa
  Prokurator generalny i minister sprawiedliwości nie tylko mają w dupie. Oni sami, również prawo łamią, co stanowi dobry przykład dla podwładnych.
  W tym kraju żeby dojść do takiego stanowiska trzeba mieć nieżle za uszami. "Zasłużony" dla wymiaru niesprawiedliwości zamiast kary, jest coraz wyżej awansowany.Mam tego przykłady w swoich sprawach i innych poszkodowanych.
 • Trzeba uderzyc koncentrycznie w Gowina. On ma strach w oczach,
  co było widać na spotkaniu z dr. Kękusiem. W najgorszym wypadku będziemy mieli o kolejnego ministra mniej w rządzie. Okręt tonie. Mądre szczury jako pierwsze opuszczają okręt.
 • dedektywmjarzyński
  Być może w poniedziałek, jeżeli w dalszym ciągu nie będzie znane miejsce pobytu Pana Bogdana .zaprotestujemy przed biurem poselskim naszego ministra "sprawiedliwości"
 • @swordfish 09:07:41
  Zadne tam powoli i to juz sie stalo jakis czas temu.
 • @Torin 15:00:37
  To co teraz. Obozy koncetracyjne i komory gazowe dla mających własne zdanie?
 • @Rebeliantka
  Czytam o perturbacjach p. Goczyńskiego z coraz większym przerażeniem.
  Zawsze podziwiałam Twoją działalność w obronie praworządności i determinację, z którą udawało Ci się docierać do poszkodowanych.
  Teraz jestem załamana stanem faktycznym, który nawet Tobie uniemożliwia przekazanie nam jakichkolwiek wieści w tej sprawie.
  Chociaż nie, właśnie przekazujesz nam, że w tej sprawie dzieją się takie niegodziwości wymiaru (nie) sprawiedliwości, które mogą śnić się nam tylko w najczarniejszych snach.
  Cóż mogę dodać więcej, oprócz wyrazów współczucia dla Pana Goczyńskiego i wyrazy poparcia dla Twoich działań?
 • @swordfish 15:49:33
  Oj, juz to omawialismy. Nie ma potrzeby. System jest obecnie duzo bardziej wydajny i energooszczedny.
 • @Rebeliantka 08:56:28
  "Brak informacji. Do tej pory nie wiadomo, gdzie przewieziono Bogdana Goczyńskiego."

  Może przebywa w szpitalu?
  W takich sytuacjach nie ma miejsca na domysły, a blokowanie informacji to granda.
 • Alea iacta est?
  Czy Rubikon został właśnie przekroczony? Czy wrócił czas braunhausów, znanych z lat 50-tych? Doprawdy, uważam że kierowanie pisemnych protestów do decydentów w tych sprawach to strata czasu. Takich łajdaków się o nic nie prosi - im się zabiera !!!
 • @Rebeliantka 08:56:28. Jak to tak ginie człowiek bez śladu i nikt nie wie gdzie jest?
  Przeciez byl aresztowany..dziwne to jest.. boje się o zycie Pana Goczynskiego bardzo poważnie..jeżeli w piśmie podano, ze Pan Goczynski "od dnia dzisiejszego nie przebywa w areszcie śledczym
  Warszawa-Mokotów" to dlaczego nie ma informacji o dalszym losie Pana Goczynskiego, zwolniony, przeniesiony...
  Zabrakło dobrej woli podpułkownikowi Kornatowskiemu by udzielić pełnej informacji na zasadzie a szukajcie sobie wiatru w polu,ale oni są tak tresowani.Dla reżimu podpulkownik jest łaskawy dostanie niedługo awans..
  Niepokoi mnie poważnie utrudnianie kontaktów z adwokatem i rodzina.
  Mordercy maja wiecej praw..
 • @autor
  "... Co to jest? Chiny, Korea?" - a to POlska właśnie ?!
 • A nasze euroOsły wolą zajmować się
  łąmaniem praw człowieka na Białorusi, o czym chętnie i często chwalą się na łamach NE. Śmiechu warte.
 • Igraszki z ...rezimem
  Zawsze,
  koncza sie tragicznie ...
 • Rezesłać tę informację gdzie tylko się da
  Trzeba tę informację rozesłać gdzie się da, zagraniczne fora, polonijne rozgłośnie. Swołocz w "naszym nierządzie z wiejskiej" musi poczuć smród w około siebie.

  Może to im otworzy oczy na to co się dzieje, choć po ich ostatnich wybrykach takie słowa mogą być tylko pobożnym życzeniem.
 • @Stanislaw1968 21:15:32
  Witam,

  staram się sprawą zainteresować media zagraniczne sprawą BG. Szanowna Rebeliantko! Jak to możliwe, że adwokat Pana BG w związku z zaistniałą sytuacją nie robi burzy w tej sprawie??? Uważam, że sprawą winny zainteresować się media ogólnopolskie.
  pozdrawiam obywatel prawa
 • Obecna administracja
  przypuszczalnie pozostaje w błędnym przekonaniu, że jedyną możliwą reakcją społeczną na jej skandaliczne działania będzie ewentualnie kolejny "Okrągły Stół".
  Ta reakcja społeczna, to będzie "Okrągły Dół", który sami będą musieli sobie wcześniej wykopać.
 • @All
  Przepraszam wszystkich, ze dopiero teraz wracam do dyskusji. W naszym regionie szaleje grypa i miałam nadzwyczajne obowiązki rodzinne.

  W międzyczasie o godz. 13.47 otrzymałam mail z aresztu ponownie odmawiający mi jakichkolwiek informacji o Goczyńskim.

  Natomiast pani adwokat Sadowska otrzymała ustną informację, że Goczyńskiego przewieziono do Tarnowskich Gór.

  Po dotychczasowych niewiarygodnych wiadomościach pochodzących z aresztu, osobiście nie wierzę w jakąkolwiek informację od kierownictwa tego Zakładu Karnego, jeśli ona nie jest podana pisemnie.
 • @contessa 13:32:50
  Niestety, masz rację.
 • @teresa kawiak 13:49:44
  Też zauważyłam, że najczęściej awansowani są zasłużeni dla systemu. Gowin się czasami wyłamuje, ale zdecydowanie za rzadko.
 • @detektywmjarzynski 14:27:48
  ;)
 • @teresa kawiak 14:45:32
  Świetny pomysł. Na pewno byłoby to bardzo pomocne Goczyńskiemu. Dziękuję za tą propozycję.
 • @Torin 15:00:37
  Cyba masz rację co do momentu czasowego i tempa degrengolady.
 • @fan-wolności 15:13:48
  :)
 • @swordfish 15:49:33
  Właśnie. W jakim kierunku się to rozwinie? Nie możemy być pasywni.
 • @InaMina 16:07:17
  Dziękuję serdecznie. Obserwuj dalej, proszę, sytuację i wspieraj nasze działania.
 • @flame 17:05:57
  W poniedziałek zwrócimy się do kolejnych jednostek wymiaru sprawiedliwości o informacje.
 • @Libertarianin 17:11:06
  Jak?
 • @Eclipse 18:09:33
  Ja też jestem pełna niepokoju!
 • @bodziopl 18:18:45
  Szkoda, ze POlska pojawia się w takim szeregu.
 • @TomekSz 18:27:27
  Zgadzam się. Śmiechu warte.
 • @Sarlacc 19:38:29
  Niezła idea z tym zgłoszeniem zaginięcia.
 • @victor 20:35:21
  Hmm. To nie igraszki. To obywatelski sprzeciw.
 • @Stanislaw1968 21:15:32
  Bardzo proszę o pomoc w rozsyłaniu. Polecam też film.

  http://www.youtube.com/watch?v=rA4LQ3VVocI&noredirect=1
 • @Obywatel Prawa 21:32:41
  Nie chciałabym się wypowiadać za panią mecenas. Moim zdaniem podejmuje racjonalne kroki.
 • @Paweł Urbański 22:27:38
  "Okrągły Dół"? Nieźle sformułowane ;)
 • @Obywatel Prawa 21:32:41
  Rozesłałem tam gdzie mam swoje konta, daj Bóg by to coś wniosło do sprawy- im większy szum, tym większa szansa iż BG wyjdzie na wolność a jego oprawcy bekną za ten numer
 • @Sarlacc 22:47:58
  Masz dużo racji. No i liczą się też koneksje.
 • @Stanislaw1968 23:06:39
  Dzięki piękne.
 • Ludzie z Tarnowskich Gór
  @Rebeliantko jesteś niezastąpiona,
  myślę, że w końcu będą musieli odpowiedziec,

  Może dobrze by było (skoro go przewieźli) , znaleśc za pomocą blogerów "fanów BG" miejscowych w Tarnowskich Górach
 • @mer 00:41:12
  Niektórych fanów już znam ;)
 • @Rebeliantka 22:51:13
  Jak to odmówiono informacji??? Areszt to jakaś prywatka???!!!!!!!!! Czy to proceduralne???
 • @Rebeliantka 00:44:10
  myslę że powinni byc pod sądem nawet jak rozprawa jest niejawna
 • I jeszcze jedno!
  I jeszcze jedno! Czy nie można zwrócić się do Dyrektora Służby Więziennej w Polsce o objęcie nadzoru służbowego kwestii aresztu Pana B.G.??? To jest jakaś KOMEDIA!!! Nie chce kwestionować niczyich działań, ale na miejscu Pani Mecenas Pana B.G. już bym biegał w odpowiednie miejsca do odpowiednich osób, aby natychmiast wszystkie kwestie zostały wyjaśnione
 • @Obywatel Prawa 00:45:53 PRYWATKA
  a to dobre okreslenie, bo to z prywatnego oskarżenia, to może wtedy prywatka?
 • @Obywatel Prawa 00:45:53
  Myślę, że odmawiają informacji, bo mają coś do ukrycia.
 • @Obywatel Prawa 00:51:06
  Ja myślę, że to przede wszystkim rola nas - dziennikarzy. W ciągu najbliższych kilku dni będziemy to wyjaśniać u szefów kierownictwa aresztu na Mokotowie. Dzięki za wszystkie sugestie.
 • @mer 00:46:10
  Dobry pomysł.
 • @mer 00:51:21
  ;)))
 • @Rebeliantka 00:56:11 Wokandaobywatelska.pl
  uważam że sprawa powinna byc też wpisana w wokandaobywatelska,pl
  w ramach informacji
 • @mer 01:12:56
  Thx za przypomnienie!
 • @Eclipse 18:09:33
  Wg ich wewnętrznych procedur o transporcie „zainteresowany” dowiaduję się o 6 rano, do czasu przewiezienia w nowe miejsce nie udzielają żadnych informacji.
  Mój syn był cztery razy w takim transporcie, ale dopiero po bezprawnym skazaniu.
  Wcześniej gdy był tymczasowo aresztowanie były sugestie adwokata, że jak będziemy walczyć o syna w szczególności wskazując, że jest chory to go wywiozą do aresztu koło Poznania, bo tam jest szpital więzienny odpowiadający chorobie syna, mieszkamy w Warszawie.

  Każdy transport był sygnałem do zaprzestania walki o syna i wynikał z tego, że organ państwa musiał odpisywać na moje pisma.

  Poza jednym miejscem, które wybrał syn sam, bo tam miał możliwość ukończenia liceum, którego nie ukończył bo został wcześniej wywieziony,
  była zsyłką świadomą, zaplanowaną.
 • @Rebeliantka 22:58:25
  Normalnie. Obecnie każdy z nas może legalnie kupić nieograniczoną ilość rewolwerów - replik broni sprzed 1885 roku. Ograniczenia są tylko budżetowe. Zacznijmy od tego, żeby każdy z nas miał co najmniej kilka takich rewolwerów, a najlepiej tyle ile się zmieści w średniej wielkości plecaku (chociaż w plecaku bardziej opłaca się trzymać nabite zapasowe bębenki - więcej się ich zmieści). I ćwiczyć, żeby każdy z nas umiał trafiać w cel wielkości człowieka z co najmniej 25 metrów. A później się zobaczy...
 • Jedyny sprawiedliwy???
  Link:

  http://fakty.interia.pl/fakty-dnia/news/czy-cba-i-prokuratura-przekroczyly-uprawnienia-ws-doktora,1879183

  Interesująca sprawa tego sędziego, chyba żadko się zdarza by sędzia publicznie ogłaszał, że wystąpi m.in przeciwko prokuratorom????
 • WOKANDAOBYWATELSKA.PL
  Na stronie wokandaobywatelska.pl dodane zostały sprawy Pana B.G. i Pana Jana J.
  Linki:
  http://wokandaobywatelska.pl/przegladaj-rozprawy/?rozprawa=23786
  i
  http://wokandaobywatelska.pl/przegladaj-rozprawy/?rozprawa=23784
 • @Obywatel Prawa 22:31:20
  To się prawie nie zdarza nawet niepublicznie ;)
 • @Rebeliantka 22:36:44
  To jakiś przełom??? Czy czysty przypadek?? W każdym razie ciekawe!
 • @Obywatel Prawa 22:34:55
  Dzięki.
 • @Obywatel Prawa 22:42:23
  Myślę, że obrona "korporacji" lekarskiej ;)
 • Pojawiły sie nowe informacje o prześladowaniach dr.Kękusia i jego matki
  Czy coś na ten temat wiemy ?

  Przypomnę , iż dr.Kękuś jest demaskatorem patologii systemu władzy w Polsce :

  http://maciejka.nowyekran.pl/post/83583,2012-12-19-pismo-zbigniewa-kekusia-do-redaktora-naczelnego-gazety-wyborczej-adama-michnika

  źródło: http://www.monitor-polski.pl/wydarzenia-i-komentarze-wolna-dyskusja-5-stycznia-2012-r/
 • @detektywmjarzynski 05:44:41
  Na razie nic ponad to, że Policja "odwiedza" jego mamę.
 • Działania wobec Goczyńskiego to typowe działania służb specjalnych,
  zmierzające do jego osaczenia poprzez wciągnięcie w spisek przeciwko niemu jego najbliższych, w tym przypadku żony. Sam będąc oficerem służb specjalnych po konflikcie z szefem WSW w Łodzi Jerzym Wilusiem
  spotkałem się z podobnym działaniem wobec mnie i moich najbliższych, w tym żony. Mój szef Jerzy Wiluś podstępnie, pod obietnicą zapewnienia lepiej płatnej pracy u siebie, zjednał sobie kierownika referatu dzielnicowych KMP Łódź-Bałuty komisarza Romana Marczaka. Poprzez niego i jego podwładnych oraz moją żonę próbował sprokurować wobec mnie sprawę karną. Nic z tego nie wyszło. Bowiem przysłał do mnie, do domu, swojego podwładnego policjanta, w stanie nietrzeźwym chyba dla odwagi, który /był wówczas okres przedwyborczy/ zaczął mi zadawać głupie pytania min. na kogo będę głosował. No i się pomylił. Zrobiłem z tego aferę. Policjant , który mnie nagabywał wyleciał z pracy. Były szef WSW Jerzy Wiluś jest do dzisiaj ekspertem i audytorem Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych,
  Większość ludzi nie ma jednak świadomości jak w takich sytuacjach sobie radzić .Wygrywają na tym oprawcy, którzy strachem i innymi metodami niszczą ludzi.

  PS. Z mojego e maila do dr. Zbigniewa Kękusia :

  Przed chwilą w Monitorze Polskim przeczytałem o Pana zamiarze wystąpienia o azyl . Niech Pan to jeszcze przemyśli. Pana wyjazd za granicę byłby im bardzo na rękę. Zaraz zrobiliby z Pana zdrajcę.
  Społeczeństwo polskie jest dość naiwne, pewnie by w to uwierzyło.
  Tak było w przypadku generała Leona Dubickiego, którego wpierw na życzenie Jaruzelskiego zrobiono wariatem, a później w stanie wojennym, gdy wyjechał do RFN, przedstawiono w polskiej prasie na niemieckim czołgu. Generał ten został zamordowany za granicą przez swoją kochankę, ich agentkę , którą mu podstawiono.

  Niech Pan to jeszcze przemyśli. Jest Pan Polakiem . Pana miejsce jest w Polsce. Niech Pan nie daje sobą manipulować.

  pozdrawiam Michał Jarzyński
 • @detektywmjarzynski 18:41:55
  Dziękuję za ważny komentarz, akcentujący działanie funkcjonariuszy w zmowie na szkodę wielu pokrzywdzonych.
 • dr.Zbigniew Kękuś wystąpił o azyl do króla Norwegii
  http://poloniae.nowyekran.pl/post/85098,diaspora-chce-zabic-pana-kekusia

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej