Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Bogdan Goczyński wzywa pomocy z więzienia

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oddajmy głos Bogdanowi Goczyńskiemu. W polskich więzieniach przetrzymują ludzi niewinnych, aby pozbawić ich majątku, a także zdrowia i siły do walki o prawa własne i innych pokrzywdzonych.

 


/odpis listu/

Za co mnie zamknięto?

Charakterystyczne, że zostałem aresztowany podczas surrealistycznego spektaklu przejmowania mojego majątku na podstawie lewych postanowień sądowych. Podobno od 24 października zeszłego roku byłem poszukiwany listem gończym w celu doprowadzenia na rozprawę.

W tym czasie do 17 grudnia, czyli dnia aresztu, byłem kilkakrotnie w sądach, w tym raz na rozprawie i o rzekomym liście gończym nikt tam nie wiedział. Od siedmiu lat, cały czas mieszkam w tym samym miejscu, u siebie w domu i policja nie próbowała dostarczyć mi wezwania do sądu. Ostatnio przejrzałem akta tej sprawy. Otóż jestem oskarżony o zniesławienie za publikację artykułów, między innymi „Numer na wariata”, „Numer na bitą żonę”, „Mediacja w stylu SS” i „Zamek Królewski dla Goczyńskiego”. Artykuły te są  dostępne na moim blogu w Wordpress i piszę w nich o oszustwach nie tylko mojej byłej – Katarzyny Gaworek-Goczyńskiej, ale także sędziów Adama Skowrona z Tarnowskich Gór czy sędzi Kąckiej z Sądu Okręgowego w Warszawie. Jest tam mowa o pobiciu, fałszywych zeznaniach, zamykaniu w szpitalu psychiatrycznym zdrowych osób, przejmowaniu majątków przez oszustwa sądowe. Wszystkie te teksty są dobrze udokumentowane, a Sąd w Tarnowskich Górach otrzymał już w grudniu 2011 wyczerpującą listę tych dokumentów z odnośnikami do akt sądowych zawierających oryginały. Poprosiłem też o raport policyjny z interwencji po pobiciu mnie przez przyjaciela mojej byłej – Marka Kletę. Jak do tej pory w aktach nie ma śladu takiego raportu, ani nawet prośby sądu w tej kwestii.

Urzędnik o zdrowej psychice w obliczu tak poważnych zarzutów, najpierw zbadałby sprawę, po czym ewentualnie skierował zawiadomienie do prokuratury o przestępstwach opisywanych osób. Taki sposób myślenia przekracza jednak możliwości intelektualne sędziego Marcina Kulikowskiego z Tarnowskich Gór. Zamiast tego wydał on nakaz aresztowania autora artykułów.

Do powyższej historii należy dodać, że z owym wysoce podejrzanym listem gończym odwieszono mi wcześniejszy lewy wyrok karny pod pretekstem odmowy kontaktów z kuratorem. W skrócie, wyrok ten dostałem za próbę zabrania moich małych dzieci do domu z patologicznej rodziny z historią samobójstwa i matki należącej do obłędnej sekty Sai Baby. Ponieważ jako ojca z pełnią praw rodzicielskich nie można było mnie skazać za próbę uprowadzenia córek, wymyślono pobicie teściowej i groźby karalne. Wyrok wydano wbrew dowodom, w tym wbrew opinii z wykrywacza kłamstw. Dla świętego spokoju z kuratorem spotykałem się regularnie, tym bardziej, że nie był zbyt natarczywy i przyjeżdżał do mnie do domu. Jak się ostatnio dowiedziałem, wniosek o odwieszenie wyroku przygotowywano już w czasie, gdy spotkania te miały miejsce i nie zdawałem sobie sprawy z manipulacji. Co więcej kurator był w pełni poinformowany o moim złym stanie zdrowia i widział nie tylko zaświadczenie lekarskie, ale i to, że w czasie spotkań często nie miałem siły z nim rozmawiać.

Mój zły stan zdrowia został później potwierdzony przez lekarza sądowego z zaleceniem unikania stresu i ograniczenia czasu rozpraw do dwóch godzin z przerwą na wietrzenie sali. Obecne władze więzienne i sąd penitencjarny zostały o tym poinformowane, ale jak do tej pory nie rozpatrzono mojego wniosku o zwolnienie. Jak można było oczekiwać w więzieniu moje samopoczucie pogorszyło się. Zaostrzył się ból kręgosłupa, bardzo wzrosło ciśnienie i pojawiły się ostre bóle w okolicy serca.

W moich artykułach wielokrotnie stawiałem tezę, że polski wymiar sprawiedliwości został zdominowany przez osobników z antyspołecznym zaburzeniem osobowości, wcześniej nazwanym po prostu psychopatią. Obserwacje jakie poczyniłem podczas obecnej, trzeciej już odsiadki z tych samych względów, w całości potwierdzają te tezę.

Bogdan Goczyński
Areszt Śledczy Tarnowskie Góry
23.01.2013 r.


 

 

Jutro, w poniedziałek 28 stycznia 2013 roku o godz. 12.00 sala 60 w Sądzie Rejonowym w Tarnowskich Górach rozprawa z oskarżenia prywatnego na podstawie Art. 212 kk Katarzyny Gaworek Goczyńskiej przeciwko Bogdanowi Goczyńskiemu sygn. akt II K 649/11.

Kto może, niech przyjdzie!

 

Inne teksty:

Bogdan Goczyński zatrzymany w Sądzie. Licytacja jego mieszkania podczas jego nieobecności.

Bogdan Goczyński aresztowany na 2 miesiące

Kiedy Policja wyjaśni, dlaczego dezinformuje Sądy w sprawie Goczyńskiego?

Goczyński przepadł w więziennych lochach. Nikt go nie widział od 17 grudnia.

Aroganckie wymysły władz więzienniczych w Warszawie. Ukrywają, co działo się z Goczyńskim w areszcie na Mokotowie.

Areszt Goczyńskiego uchylony. Więzienie w sprawie II K 856/07

 

Polowanie na Polonusa, czyli Goczyński-gehenna-story

Ludzie z wymiaru sprawiedliwości, ścigajcie gangsterów, a nie reemigrantów. Ciąg dalszy o gehennie B. Goczyńskiego

Biuro Spraw Wewnętrznych Policji sprawdza, czy działano na szkodę Goczyńskiego

 

 

KOMENTARZE

 • Rebeliantka
  No, po prostu zgroza, co te sądy wyczyniają! Gdyby nie to, że "pilotujemy" Twoje, Rebeliantko działania w sprawie p. Goczyńskiego, trudno by było uwierzyć!
  "Przyjazne państwo" - pamiętają, Państwo, tę obietnicę?
  Za daleko, bym mogła stawić się jutro... Serdeczności chociaż tą drogą dla p. Goczyńskiego. Daj, Boże, może jutro wreszcie zapadnie rozsądna decyzja, wyrok czy co tam ma być, z korzyścią dla poszkodowanego.
 • @AnnaZofia 19:11:26
  Zobaczymy, co będzie jutro.

  Na pewno Goczyński nie wyjdzie z więzienia, bo w tej jutrzejszej sprawie areszt mu uchylono.

  Jest więziony z powodu uchylenia warunkowego zwolnienia w sprawie, gdzie wyrok (w zawieszeniu) zapadł 5 lat temu, "czyn" (nie potwierdzony w badaniach wariograficznych) miał mieć miejsce 7 lat temu, a bezpośrednią przyczyną odwieszenia wyroku ma być rzekomy brak kontaktu z kuratorem, z którym Goczyński widział się 4 razy na przestrzeni 2,5 miesiąca.
 • @lju 19:12:30
  Jest, to my. Bylebyśmy byli dostatecznie zorganizowani.
 • Dobrze to wygląda
  tym bardziej, że umyślny z sądu penitencjarnego najprawdopodobniej uważnie czyta wszystkie publikacje Bogdana Goczyńskiego i Twoje, Rebeliantko, również. Jeżeli jest tak jak przypuszczam, to wpisy te są skopiowane i dołączone do akt (wniosek o (...) zwolnienie/zawieszenie/przerwę) sądu penitencjarnego właściwego dla sądu, który aktualnie ma Bogdana w "rękach".

  Warunkowe zawieszenie/przerwę w odbywaniu kary można przerwać w przypadku, kiedy skazany nie przestrzega porządku publicznego. "Porządek publiczny" - szerokie pojęcie, prawda?
  W czasie zawieszenia lub przerwy w odbywaniu kary wystarczy, że uprawniony podmiot, lub osoba fizyczna zgłosi skargę na nieprzestrzeganie porządku.
  Nie chciałbym być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że tym wnioskodawcą może być "była" Goczyńskiego.
  Należy dodać, że do akt jakimi dysponuje sędzia penitencjarny mało kto ma dostęp. Nie ma go ani skazany, ani jego pełnomocnik.
  Tutaj najbardziej liczyłbym na zwolnienie (przerwę w karze) na zły stan zdrowia. Trzeba jednak pamiętać, że sąd w ostateczności udziela takiej przerwy/zwolnienia albowiem przyjmuje się, że ok. 95% rozmaitych dolegliwości i schorzeń da się leczyć w warunkach izolacji więziennej.

  Rebeliantko! Wiem, że mój wpis nie jest optymistyczny. Wiem, że nie tego oczekujesz Ty i Twój brat.
  Mimo wszystko, a raczej - przede wszystkim życzę szczęśliwego zakończenia tej sprawy.

  Do sądu nie idzie się po sprawiedliwość - tam idzie się po wyrok!

  _________

  Ukłony
 • @Rebeliantka 19:21:16
  Nie wiem nawet co napisać... Takie sprawy zabierają resztki nadziei.

  Pozostaje tylko wierzyć w cud i Opatrzność. Podziwiam Cię Krysiu.Panu Goczyńskiemu życzę wolności i sprawiedliwości...

  Sciskam i sedecznie pozdrawiam.
 • @Wiktor Smol 19:31:09
  Miało być: Dobrze to nie wygląda

  I jeszcze jedno. Sprawa z prywatnego aktu oskarżenia (art 212 kk) jest niejawna!
 • @Rebeliantka 19:21:16
  Bo został załatwiony proceduralnie. Niestety, ludzie przegrywają w sądach, bo prawo proceduralne (kpc, kpk) coraz bardziej przypomina gąszcz, w którym trudno poruszać się nawet doświadczonemu prawnikowi. Kusi mnie silnie zrobienie analizy wszystkich nowelizacji kodeksów postępowań (kpc i kpa, a także ordynacji podatkowej) za ostatnie 15 lat (kpk został uchwalony w 1997 r.) po to, by wykazać, jak bardzo wszystkie rządy działają na niekorzyść obywateli. Paradoksalnie najbardziej "normalne" prawo uchwalił rząd lsd - i zaraz, jak się okazało, co narobił, zaczęła się nowelizacja. Goczyński jest jednym z wielu - przeze mnie tygodniowo przechodzi co najmniej raz podobna sprawa. Nie macie pojęcia o skali bezprawności naszych urzędów. Niestety, ujawnić tych materiałów często nie można, a po ujawnieniu moich danych osobowych na NE, choć zastrzegłem sobie prywatność właśnie ze względu na wykonywane zajęcie nawet tych, o których mozna pisać, nie opublikuję.
 • @Wiktor Smol 19:31:09
  B. Goczyński nie jest moim bratem ;)

  Dzięki w imieniu Bogdana za życzenia pomyślności.
 • @faxe 19:31:30
  Dzięki i też serdecznie pozdrawiam
 • @Wiktor Smol 19:33:30
  Wiem, że jest niejawna, ale dwóch obserwatorów - mężów zaufania może być na sali. Ponadto obserwatorzy pod salą nie zaszkodzą.
 • Mi to raczej wyglada na zemste jego zony...
  Najgorsza, ze wszystkich jest zemsta kobiety i tak czuje , ze to ona pociaga za sznurki... Panu Goczynskiemu zycze zdrowia i wytrwalosci oraz , by sprawiedliwosc zatriufowala, jak najszybciej i niech Pan Bog ma go w swojej opiece ! O co bede sie modlic : ) Pozdrawiam serdecznie droga Pani Rebeliantko niech Pan Bog hojnie Ci Blogoslawi ! Kroluj nam Chryste ! ! !
 • @Rebeliantka 19:54:12
  Nie wiem dlaczego w mojej głowie takie skojarzenie powstało.
  Mam nadzieję, że nie uraziłem za tego "brata"

  Pozdrawiam
 • @Rebeliantka 19:54:12
  Obecnie należy wyrazić protest wobec tak jawnego łamania prawa wobec obywateli. Jednocześnie chce wierzyć, że łamiący świadomie prawo zostaną w przyszłości pociągnięci do odpowiedzialności. Oni muszą dowiedzieć się, że ich bezkarność nie będzie wieczna.Jeżeli ze swojego bezprawia zostają rozliczani sędziowie okresu stalinowskiego, to obecne łamanie prawa jest również skierowane wobec naszych rodaków i ich sprawcy nie mogą być rozgrzeszeni.Oczywiście łamanie prawa w sądach odbywa się przy tolerancji władzy. A przecież w przeszłości też tak bywało. Podziękowanie dla wszystkich, którzy mają odwagę zaprotestować
  Tadeusz P
 • @Wolnyczlowiek 20:00:32
  Bóg zapłać! Króluj nam!
 • @Wiktor Smol 20:00:40
  Powstało takie skojarzenie w sposób w pełni uzasadniony, ponieważ on był i jest też prześladowany przez te struktury.
 • @Rebeliantka 19:21:47. Państwa polskiego nie ma ...nikt reaguje i jest przyzwolenie na represje i łamanie prawa przez tych co
  prawa strzec powinni, bo są do tego zobowiązani i żyją z pracy polskiego podatnika.
  A prawo jest bezkarnie łamane,zniewalajac i niszczac doszczętnie Polaków.
  Żeby nie zaszkodzić i sędzia Kuligowski nie zemścil sie znow osobiscie na Panu Goczynskim to wiecej jest spraw wolajacych o pomstę do Boga w tym privislanskim kraju...Nie tylko Kuligowski sie "stara" on jest jednym z wielu w niechlubnej kolekcji..

  być może, tak sobie głośno myśle, czy sędzia Kuligowski z Tarnowskich Gor to być może jakieś resortowy POtomek, gdzie nienawiść do Polakow i łamanie prawa to normalność... Przecież czlowiek honorowy i ktory wyniosl dobre wychowanie z domu takich rzeczy drugiemu człowiekowi nie czyni, bo nie wypada, kiedy dowody krzyczą o sprawiedliwość..nie wiem, jak ludzie którzy krzywdza innych mogą spać spokojnie ...
 • @Klub IP 20:02:49
  W pełni się zgadzam i ogromnie cieszę z powodu okazywanej solidarności.
 • @Humpty Dumpty 19:35:24
  Masz rację, że nowelizacji jest multum i są one robione w "odwrotnym" kierunku. Na przykład ostatnia nowelizacja kodeksu postępowania karnego wykonawczego miała co najmniej 2 opinie naukowców wskazujące na pogorszenie sytuacji skazanych w kontekście praw człowieka i dyrektyw europejskich, a mimo to uchwalono ją. Za czasów Platformy Obywatelskiej!
 • @Eclipse 20:12:14
  Zobaczymy, może pan sędzia odzyska sumienie. Czasem tak się zdarza.
 • Wielu wyda się to co napiszę może niepoważne, może głupie ale napiszę:
  Trzeba się modlić! Tak mnie powiedział pewien zakonnik w analogicznej sytuacji. I pomogło. I to jak. Nie są to jednak opowieści na tu i teraz, ale uwierzcie. Trzeba się modlić!

  Szczęść Boże p. Goczyńskiemu
 • @panMarek 20:39:30
  Podzielam Twój pogląd. Modlitwa ma wielką moc.
 • @panMarek 20:39:30
  a idze idze
 • @Rebeliantka 20:16:37. W życiu zdarzają sie nawrócenia, ale w POlsce idą w zaparte..
  To nie ten typ ludzi..oni bardzo nie lubią kiedy sie im zwraca uwagę..są bardzo zadufani w sobie i przekonani o swojej nieomylnosci...

  no ale monitorujmy zachowanie sedziego Kuligowskiego, więc sie okaże, czy Twoje nadzieje sie spełnia, czy tez potwierdzi sie moja opinia oparta na osobistym doświadczeniu w Polsce z POdobnymi do Kuligowskiego...
 • @Eclipse 20:46:34
  Oby pan sędzia wnikliwie przemyślał sprawę i sądził sprawiedliwie!
 • A co na to Pan Minister Sprawiedliwości, który...
  ostatnio pokazał że potrafi stanowczo zając się takimi sprawami?
 • @Jan Paweł 20:56:21
  Na tym etapie podobno Minister niewiele może.
 • Wygląda na to że...
  chyba jakieś lobby globalistyczne, tępi przedsiebiorczych Polaków a juz całą stanowczością (jak widac) tych którzy z zagranicy przywożą jakąś innowacyjną technologię. O ile sie nie mylę, Pan Goczyński taką własnie techologię chciał uruchomic po swoim powrocie do Polski.
  Chyba powinna się tym zając jakaś komisja sejmowa.
 • @Rebeliantka 21:02:44
  Chyba może zarządac akt sprawy do sprawdzenia?
 • @Jan Paweł 21:05:09
  Dobry pomysł.
 • Sądownictwo
  Ciekawy wycią z ciekawej książki - rozdział o sądownictwie:

  „Nie wstępuj do ogrodu sędziego, nie spoglądaj na dom sędziego ani nie żeń się z córką sędziego”.
  /Księga Achikara, 73/

  Odpowiednio „ustawione” sądownictwo jest głównym filarem aparatu terroru w każdym reżimie totalitarnym. Można wtedy terroryzować ludność, kraść, rabować, eksterminować zupełnie legalnie i na wielką skalę.
  /zob. bliżej na ten temat: Krzysztof Szwagrzyk „Zbrodnie w majestacie prawa”, wyd. ABC Future, W-wa 2000 r./

  Kasty i klany rodzin prawniczych prawie w 100 % na to przy-stają o ile reżim skłonny jest m. in. patrzeć przez palce na wysokie apa¬naże, obecność korupcji i szeroko pojętej samowoli (tzw. niezawisłość sądowa) w organach Wymiaru Sprawiedliwości. Za-pewnia to sympatię dla reżimu totalitarnego ze strony kasty tych rodzin. Mile widziana jest też u sędziów cyniczna nienawiść i pogarda a nawet jawnie okazywana bezczelność dla narodu, który ma być rabowany i eksterminowany (tzw. „nienawiść do wroga” to była bardzo oczekiwana cecha, często wystawiana na piedestał w pisemnych opiniach osób narodowości żydowskiej, których za to awansowano).
  Stąd stosunkowo duża obecność (tzw. nadreprezentacja) rodzin żydowskich w organach sprawiedliwości w Polsce. Taka sytuacja stopniowo (poprzez stosowanie nepotyzmu) zaczęła się nasilać przed II wojną światową – ze względu na niespotykaną, najwyż-szą na świecie tolerancję Polaków dla Żydów.
  Po wojnie, w okresie tzw. „stalinizmu” czyli w okresie ludo-bójczego, wszechwładnego panowania resztek żydowskich nad narodem polskim w Polsce Żydzi błyskawicznie odbudowali swoją „nadreprezentatywność” w sądownictwie polskim. Dzięki temu możliwa była ponowna eksterminacja (legalna, w majestacie prawa) najlepszych, ocalałych synów narodu polskiego (ponad 200 tys. ofiar morderstw sądowych i tortur oraz skrytobójstw w wykonaniu żydowskich sędziów, żydowskich prokuratorów i żydowskiego UB).
  /zob. bliżej na temat wszechobecności Żydów w antypolskim aparacie terroru: Stefan Korboński „Polacy, Żydzi i Holokaust” wyd. „ANTYK – MARCIN DYBOWSKI” 1999 r. s. 86 i nast./

  Np. w Kielcach i Radomiu tuż po wojnie Żydzi opanowali miejscowe sądownictwo przy pomocy jednorazowego, błyskawicznego pogromu resztek pracowników sądownictwa przedwo-jennego ocalałego z pożogi niemieckiej. Odbyło się to tak:
  Sowiecki komendant kielecki wezwał mianowicie, bardzo uprzejmie wszystkich polskich pracowników wymiaru sprawiedliwości na rzekome spotkanie z przedstawicielami rządu tymczasowego. Maria Turlejska opisała to tak:
  „Tłumnie przybyli sędziowie, prokuratorzy, urzędnicy, aplikanci, adwokaci, notariusze, nawet woźni sądowi. Wszyscy zostali [natychmiast] wyaresztowani i wywiezieni. To samo spotkało magistraturę radomską”.
  /Maria Turlejska „Przyczynek do losów prawników polskich w latach 1935-1953”, „Zeszyty Historyczne” 1996, nr. 115, s. 28, zob. także J. R. Nowak art. „Inne sfery stalinizacji” „Nasz Dziennik” z dn. 23-24.09.2006 r,/

  A więc metody żydosowieckie identyczne jak żydohitlerowskie, absolutny brak honoru, niedotrzymywanie umów i stosowanie podstę-pów przez oficjalna władzę – podstawowe cechy Żydów w stosunkach z Nieżydami /patrz np. zaproszenie profesorów UJ w Krakowie w 1939 r. przez Niemców na spotkanie i wyaresztowanie ich oraz wywiezienie do obozu koncentracyjnego/.

  Oczywiście zaraz po pogromie Polaków sądownictwo radom-skie i kieleckie obsadzono natychmiast swoimi ludźmi – prawie wyłącznie Żydami (większość potrafiła tylko jako tako pisać i czytać), którzy natychmiast przystąpili do mordowania patriotycznych Polaków w setkach mordów sądowych przy pomocy „prawa”. Ta obsada jest utrzymywana do dziś (2006 r.), gdyż z tamtej pierwotnej grupy utworzyła się swego rodzaju hermetyczna kasta żydowskich rodzin pilnujących, żeby ten rodzaj zawodu pozostawał z pokolenia na pokolenie prawie wyłącznie w rękach „Narodu Wybranego”. Dzisiejsza kasta potomków tamtej hałastry żydowskiej bardzo pilnuje swojej branży prawniczej i bardzo się obraża jak ją pytać o „tamte czasy” a szczególnie o ich tate.  Żydzi wiedzieli, że po opanowaniu Polski będą mordować Polaków. Dlatego zapobiegliwi Żydzi zażądali już w 1945 r., aby dla dodatkowego kamuflażu żydowscy oprawcy mogli sobie zmieniać swoje żydowskie imiona i nazwiska na czysto polskie. W ten sposób żydowscy oprawcy i mordercy mówiący polskim językiem, noszący polskie mundury, piastujący polskie stanowiska w Polsce zostali wyposażeni dodatkowo w czysto brzmiące polskie imiona i polskie nazwiska. To właśnie dlatego przez następne setki lat żydowskie środki masowego przekazu – a za nimi jak papugi i inne środki przekazu – będą powszechnie mówiły, że w tym okresie polskich patriotów masowo mordowali jacyś tajemniczy „stalinowcy” (czyli w domyśle: Polacy o polskich nazwiskach w polskich władzach, w polskich mundurach w czasie trwania w Polsce tajemniczego tzw. okresu „stalinowskiego”).
  „W ścisłym kierownictwie wojskowego „wymiaru sprawiedliwości” lat 1944-1956 nie było osoby narodowości polskiej”
  /Krzysztof Szwagrzyk „Zbrodnie w majestacie prawa 1944-1955”, wyd. ABC Future, 2000 r., s. 24/

  W tym celu żydowskie, totalitarne władze okupujące wówczas naród polski wydały 10.11.1945 r. specjalny dekret. Był to dekret z elementami kamuflażu i tzw. „ochrony danych osobowych” – czyli jednej z głównych cech przygotowawczych do każdego nowoplanowanego totalitaryzmu. Jednym z tysięcy Żydów, który skorzystał z takiej możliwości kamuflażu i „ochrony jego danych osobowych” był sędzia Abraham Klein – żydowski morderca sądowy Polaków.
 • @Jan Paweł 21:06:55
  Wyjątkowo może. Nowelizacja prawa o ustroju sądów powszechnych zmniejszyła te możliwości. Została umocniona pozycja prezesów sądów.
 • @Radomiak 21:14:18
  Przykład Kielc bardzo dobrze udokumentowany jest wstrząsający.
 • TAK DZIAŁA ŻYDOBANDA, A POLACY PATRZĄ WE WŁASNE BRZUCHY!!!! Dziękujemy wam wszyscy solidarni inaczej i wam lewici i faryzeusze
  Szczególnie należy też zwrócić uwagę na wypowiedź Bogdana Goczyńskiego, który przypomina, że Zbigniew Ziobro ksywa minister sprawiedliwości & prokurator generalny też był bandytą, który mając wiarygodne wiadomości o działaniu żydomafii nic nie robił, aby rozprawić się z intrygantami i oszustami oraz zbirami !!!!

  Niestety ale o zakłamaniu tego żydziaka z Krakowa oraz załganiu obłudnego Jarosława Kaczyńskiego i całego PiSu nie usłyszycie nigdy w Radio Maryja, które dotąd jest tylko polityczną tubą proamerykańskich i proizraelskich żydziaków udających "polskich patriotów" (czytaj WOLSKICH PATRIOTÓW - przybyłych z "ziemi wolskiej do Wolski" z pseudprawa i parasprawiedliwości według wskazań Talmudu, Hallacha i Szułchan Aruch). O sprawie Goczyńskiego nie wspomni również Jerzy Robert Nowak w cyklicznym programie żydowi MINĄŁ MIESIĄC w Polsce.

  CZAS ZDJĄĆ KAJDANY!!!!
  http://www.youtube.com/watch?v=OkKKg8MEpf8

  CZAS ZDJĄĆ BANDYTOM MASKI Z ORWELLOWSKICH RYJÓW!!!!
 • @Radomiak 21:14:18
  I co teraz ?
  Czytając mam wrażenie, że teraz MY Polacy zostaliśmy skazani na zagładę.

  Czy dobrze zrozumiałam ?

  To co się dzieje w administracji i sądownictwie w Polsce, wskazuje na to że jesteśmy "już w obozie koncentracyjnym".
  "I Obóz Koncentracyjny XXI wieku, przy Kąkolowej 81" okazuje się, że to nie żart, że to dzieje się naprawdę.
  Exterminacja, wprost niewiarygodne !!!!!!
  Dlatego NIKT z RZĄDU NIE REAGUJE !!!!!!!
  Po co ONI tam siedzą !!!!!!!
  Zapraszam do przeczytania RADOMIAKA.
  Wydrukowałam teks RADOMIAKA aby mieć zawsze przy sobie.
  Wieje GROZĄ.
 • @Rudolf 21:38:02
  Nie dajmy się przestraszyć!
 • @Rudolf 21:38:02
  Jest światełko w tunelu w sprawie Pana Goczyńskiego

  http://www.monitor-polski.pl/film-policja-w-nadarzynie-bierze-czynny-udzial-w-przejeciu-mienia-bogdana-goczynskiego/

  http://www.aferyprawa.eu/Interwencje/Biuro-Spraw-Wewnetrznych-Policji-sprawdza-czy-dzialano-na-szkode-Bogdana-Goczynskiego

  Trzymajmy wszyscy rękę na pulsie, a kto ma znajomości w policji niech je wykorzysta dla pomocy temu człowiekowi. Dziś on, jutro może być każdy z nas.
 • @katerina404 21:52:38
  Dobre konkluzje. Thx.
 • @katerina404 21:52:38
  cytuję ten fragment wypowiedzi katerina404
  "Trzymajmy wszyscy rękę na pulsie, a kto ma znajomości w policji niech je wykorzysta dla pomocy temu człowiekowi. Dziś on, jutro może być każdy z nas."

  Nie mam znajomości w Policji.

  Mam zaś Rodzinę która pracuje w Policji.
  Mam od 4 lat permanentny "kontakt" z Policją w Warszawie Wawer jak i sporadycznie z innymi komisariatami.

  Jedno mogę stwierdzić;
  NIE WIEM PO CO ISTNIEJE POLICJA !!!!!!!!!!!

  Po za NĘKANIEM PERMANENTNYM, nic nigdy dobrego od tych 'reprezentantów prawa" nikt w moim środowisku nie zaznał.

  BOJĘ SIĘ POLICJI, ich zakłamania, oszustwa, nadużywania władzy.
  Korupcja w Policji jest tak nagminna, że nawet z tym sie nie kryją.

  POLICJA , SĄDY, URZĘDY mają OBOWIĄZEK przestrzegania prawa a nie załatwiania spraw po znajomości.
 • @Rudolf 22:18:09
  //POLICJA , SĄDY, URZĘDY mają OBOWIĄZEK przestrzegania prawa a nie załatwiania spraw po znajomości//

  Myślę, że katerina 404 o tym właśnie myślała.
 • @Rebeliantka 22:29:27
  Czytają Nasze Komentarze do Artykułów !!!!!!!!! Ustępują !!!!!!!!!

  Pisalam wielokrotnie, jak również dzisiaj że TESCO Świeci ŻARÓWĄ na "I-szy Obóz Koncentracyjny XXI wieku przy ul. Kąkolowej 81".

  Jest godzina 22,30
  ŻARÓWA jest dziś WYŁĄCZONA !!!!!!!! , zapadł nareszcie zmrok u mnie.

  Nawet jeśli jutro ponownie zostawią zapaloną to zrobię jak zwykle zdjęcie, aby użyć je w odpowiednim momencie jako dowodu w Sądzie.

  Jedno mam pocieszenie, że Ci którzy są Oprawcami, lub pracują dla Oprawców, przekazują co się dzieje na ramach "nE" .
  Czytają artykuły i komentarze.

  Ponieważ My przygotowujemy materiały dowodowe;

  Oprawcy ustępują ...... bo grunt zaczyna się palić pod nogami.

  ŻAROWA DZIŚ NIE ŚWIECI..... To jest DZISIEJSZY MAŁY SUKCES.

  Jutro taki SUKCES może będzie miał Pan Goczyński.
  Wyjdzie na WOLNOŚĆ bo za niewinność trudno jest więzić w nieskończoność.
  Do jutra
 • @Rudolf 22:48:19
  Do jutra. Życzę dobrych snów.
 • @Rebeliantka 22:50:38
  Zastanawiam sie co mialby do powiedzenia w tej sprawie europosel Janusz Wojciechowski, ktory wielokrotnie pomagal bezinteresownie, moze nalezaloby poprosic o pomoc.

  Pozdrawiam
 • @Sayan europoseł Janusz Wojciechowski
  pochwalam myśl
 • Skandal i odwaga
  Panie Bogdanie Goczyński, Rebeliantko prosze się trzymać i nie dawać! Przyjdzie czas, w którym rozliczymy prześladowców i skorumpowanych urzędników.
 • @Rudolf 22:48:19
  Nie bardzo ustępują robią się bardziej bezwzględni!!
  niezawiśli na prawo i lewo szastają swoją niezawisłością określoną w Konstytucji,
  ci sami niezawiśli mają w głębokim poważaniu prawa OBYWATELI określone w tej samej Konstytucji, w szczególności prawo do WOLNOŚCI!!!!!!!!
 • @Sayan 23:49:24 & mer
  Nie ma czasu na działanie w tym trybie. Zanim poseł sformułowałby jakieś zapytanie do władz sądowniczych i uzyskał odpowiedź (jest na to 30 dni), to Goczyński wyjdzie z więzienia.
 • @Jacek Rossakiewicz 01:49:00
  Też tak sądzę.
 • @tomm 04:30:55
  Tak, prawo do wolności niesłychanie się zdezawuowało w ostatnich latach w Polsce. Ludzie są skazywani i więzieni z byle jakich powodów.
 • Goczyński nie jest jedyną ofiarą "zemst" przedstawicieli "prawa".....
  Goczyński nie jest jedyną ofiarą "zemst" przedstawicieli "prawa"
  oto poniżej z "NEWSWEEK"

  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/w-najnowszym--newsweeku----staruch--zwyciezca,100845,1,1.html

  osoba na którą "zagięto parol" i wsadzono .

  Podobno "prokuratorzy postanowili się zemścić".

  Skąd MY TO ZNAMY

  Uwolnić Bogdana Goczyńskiego
 • @Rebeliantka 05:38:30
  Skad ta pewnosc ze wyjdzie, ten proces mozna powtorzyc i co mi zrobicie?
  Sedzia Wojciechowski moze naprawde pomoc a jak zaistnieja okolicznosci mozna skierowac sprawe na wlasciwe tory.

  Pozdrawiam i pomyslnosci
 • @Słoneczko 07:27:21
  Nagłośnione w telewizji od samego rana w dniu 28/01/2013
  http://spoleczenstwo.newsweek.pl/w-najnowszym--newsweeku----staruch--zwyciezca,100845,1,1.html

  "Staruch" uwięziony tak samo jak Pan Goczyński.

  Sprawa Goczyńskiego o 12-tej
  Prosimy o NATYCHMIASTOWE UWOLNIENIE Bogdana Goczyńskiego
 • @Słoneczko 07:27:21
  //Uwolnić Bogdana Goczyńskiego//

  I to jak najrychlej. Nie ma żadnych podstaw faktycznych ani prawnych do trzymania go w więzieniu.
 • @Rudolf 21:38:02
  "I co teraz ?
  Czytając mam wrażenie, że teraz MY Polacy zostaliśmy skazani na zagładę.

  Czy dobrze zrozumiałam ?"

  No wg. tego co się dzieje to tak. Polska to kraj do podbicia.
  - miliony nienarodzonych (ograniczenie rozrodczości poprzez propagande oraz pauperyzacje)
  - miliony uciekło za granice
  - miliony żyjące poniżej minimum socjalnego
  - majątek narodowy wyprzedany
  - Prawa w Polsce stanowi podmiot zagraniczny (wczoraj Moskwa dziś Bruksela)
  - Propaganda aborcji, eutanazji i pederastwo...

  Polecam WSZYSTKIM wykład Juri Bezmienova

  http://www.youtube.com/watch?v=lWIpFvGrNak

  Uważam że to się dzieje teraz w Polsce.

  Prosze o rzeczową odpowiedz, a nie jakieś kpiny.
  Pzdr
 • @Sayan 07:37:06
  Powodem uwięzienia jest cofnięcie warunkowego zwolnienia w sprawie, w której wyrok (w zawieszeniu) zapadł w 2008 roku, potem został odwieszony z fakultatywnych powodów (brak kontaktu z kuratorem), a potem - po uzyskaniu przez Goczyńskiego warunkowego zwolnienia - znowu zarządzony do wykonania z powodu niezgodnego z rzeczywistym stanem rzeczy rzekomego uchylania się od dozoru kuratorskiego. Z tego tytułu Goczyński ma być uwięziony do 10 marca, jeśli nie uzyska przerwy w karze, o co się ubiega.
 • @Radomiak 07:40:01
  Tak, to wygląda na celowe, skoordynowane działanie.
 • @Rebeliantka 07:44:30
  Jak Bog mi swiadkiem, posiedzi sobie jak Staruch, a wszyscy sie obudzimy z reka w nocniku. Wtym systemie nieliczy sie jednostka a uklad.

  Pozdrawiam
 • @Sayan 08:15:29
  Czy Sayan ma "układ" z Sądem, wiedząc na zapas jaki będzie wyrok ?!
  Takie podejście do sprawy jakim wykazyje się Sayan , rezygnacja w przebiegach, niezdrowe proroctwo jest dowodem że manipulacja w wypadku Sayan się udała.
  Sayan proponuje zwrócić sie do Janusza Wojciechowskiego. Proszę zrobić to osobiście a nie wysługiwać się osobami trzecimi.

  Jesteśmy JEDNOSTKAMI które się nie poddają jak również nie pozwolą sobie odebrać nadziei.
  Proszę nas nie dołować, "współpracując" w pewnym sensie z Oprawcami lub dając "dobre rady".

  Potrzebujemy akcji.

  Prosimy o Uwolnienie Bogdana Goczyńskiego !!!!!!!!!!!
 • @Rudolf 08:48:00
  Szanowni Państwo!

  Ja nie proszę a BŁAGAM o uwolnienie Bogdana Goczyńskiego!!!

  Na wstępie pragnę przyznać rację Rudolfowi z poprzedniej mojej wypowiedzi, słowo "wiać" było wynikiem silnego wzburzenia sytuacją w kraju. Mogłem użyć bardziej poprawnego słownictwa jak np. "w sytuacji bez wyjścia, kiedy wszystko zawiedzie pozostaje spakowanie torby/walizki i wyjazd gdziekolwiek, bo tkwienie w takiej sytuacji może grozić utratą majątku, wolności, zdrowia a nawet życia".

  Co do reszty komentarzy, byłbym ostrożny z wysuwaniem podejrzeń w stosunku do Sayana, możemy wierzyć, wspierać, mieć nadzieję ale nie bądźmy ślepi i naiwni. Naprawdę dla prawdziwego oprawcy/oprawców nasze pisanie nie robi wrażenia, potrzebne są konkretne działania. Gdyby nie sytuacja w jakiej jestem dziś byłym w Tarnowskich Górach jak i na innych sprawach, które wymagają społecznego nadzoru, obiektywizmu itp.
  Pozatym co Rudolf nazywa "akcją"??? Gdyby były to lata wczesno powojenne to zapewne jakiś odział AK odbiłby z aresztu B.G. a oprawcy dostaliby wyroki śmierci.

  Żyjemy w Państwie demokratycznym, gdzie można jak ten "pies szczekać a karawana jedzie dalej". Aby to zmienić potrzeba nie tylko dyskusji, ale działań osobistych. Chwała Bogu, że w Polsce mamy takich ludzi jak Rebeliantka, która swoimi pismami jak i materiałami tu przedstawianymi bardzo pomaga. Oprawcy boją się nagłośnienia ich brudów. Dlatego kilka krotnie pytałem Was/sugerowałem by poza Nowym Ekranem za wszelką cenę zainteresować media ogólnopolskie TV itp. Dziennikarzowi jest to trochę łatwiej.
 • @Radomiak 07:40:01
  oczywiście, ma to swój związek wieloma jednostkowymi sprawami w polskim sądownictwie -przewrót ideologiczny ma utrwalić takie absurdalne funkcjonowanie sądownictwa, w połowie mojego postu o tym piszę

  http://granatowa.nowyekran.pl/post/84934,trudno-jest-sprawic
 • @katerina404 21:52:38
  Wy na NE nie spróbowaliście nawet bronić Fiatowca ani drhumora-F.Krzysiaka, o którym Zbigniew Grzymski napisał, że nigdy nie skalał się żadnym wulgaryzmem - tylko konsekwentnie krytykował komunistów i oportunistów, to co Wy zrobicie przeciwko mafii władzy.
  "Patriocie" R.Oparze nie na rękę było, że drhumor z detektywemmjarzyńskim nie wystawili mu takiej laurki jakiej on chciał!
 • @Rebeliantka 07:46:27
  Rebeliantko, sercem jestem z Toba i Twoim bratem, ale zobacz jakie to smutne, że tu nie ma żadnego z tych najważniejszych i najczęstszych pismaków NE, którzy martwią się o naczelnego bossa NE R.O i o siebie...

  A przecież są prawnikami... mają doświadczenie...niektórzy nawet układy...
 • Rząd nad niczym NIEPANUJE
  Dziś sprawa Goczyńskiego, ale tu na tych stronach aż sypnęło artykułami o innych sprawach toczących się.
  Jest to zdecydowanie przerażające, gdyż wygląda na to że
  BEZPRAWIE , stało się POLSKIM PRAWEM.

  Apeluję do osób, które wyszły z sądu usatysfakcjonowane aby o tym napisały, ale tylko o uczciwych wyrokach, nie takich po znajomości, lub kupionych.
  Ponieważ słyszę tylko złe rzeczy o polskim sądownictwie, mam wrażenie , że idąc do sądu i szukając prawa, wychodzimy gorzej pokrzywdzeni niż zanim przekroczyliśmy "wrota" tej instytucji.

  Sądy , Prokuratura, Policja są to instytucje TYRANII i BEZPRAWIA.
  Czy takie instytucje powinny dalej funkcjonować ?
  Czy zamieniono nam czołgi, milicję i wojsko, nam na bezlitosne, niemoralne sądownictwo, prokuratorów i policję.
  Czy to teraz w ramach obowiązków zawodowych wykańczanie ludzi nalezy do sądów, prokuratury i policji ?
  Dlaczego ?
 • Wygląda na to, że...
  ... pan Goczyński ma chyba niezbyt przebojowego adwokata, w Polsce to norma. Powinien szukać wśród młodych, jeszcze nie zestrachanych.
  Po drugie, sam też dużo sobie szkodzi pewną nonszalancją i nieuwagą, daje się też "podpuszczać" i "wpuszczać". To jak na wycieczce kajakiem po Rwandzie - raczej trzeba uważać - piranie są u nas równie aktywne, a jeżeli ma się byłą żonę zamieszaną w jakieś układy z sądami to trzeba brać nogi za pas i atakować inaczej; dużo pisać do ambasady Australii, o ile jest obywatelem, może do Brukselki jeżeli nie. Albo do jakiejś TV z... Rosji. Oni chętnie pokażą jaki u nas burdel i sitwa.
  Ale przede wszystkim trzeba mieć adwokata-aligatora, takiego co nie boi się piranii:).
 • oczywiście nie po Rwandzie:)
  ... po Amazonce.
 • @Muni 23:55:23
  .
  Od dawna obserwuję to dziwne zjawisko nieskuteczności, jakiego centrum jest Bogdan Goczyński i nieraz próbowałem tę lokomotywę ustawiać na racjonalne tory. Jednak zarówno on sam jak i jego otoczenie jakby miało klapki na oczach w tej kwestii.

  W końcu zacząłem się zastanawiać, czy Goczyński jest tak naiwny i wykorzystywany perfidnie jako temat do prezentowanie czyjejś fikcyjnej
  chęci naprawy państwa, czy tez sam bierze w tej hucpie świadomy udział z przeznaczeniem na wykreowanie nowego Wałęsy, w stosownej skali ma się rozumieć.

  Ot pytania, pytania, ale jak przyjdzie rozstrzygnięcie to przynajmniej będzie podstawa do oceny.

  Tutaj akurat z pomocą przychodzi analiza grafologiczna.
 • @ulak-U.Krzyżanowska 19:48:39
  Dziękuję za wyrazy solidarności. Goczyński nie jest moim bratem, ale mój brat Janusz Górzyński jest także prześladowany.
 • @Rudolf 22:18:12
  Dobre pytania.
 • @Muni 23:55:23
  Uwagi na temat adwokata są w mojej ocenie nieuzasadnione. Po prostu sytuacja jest naprawdę skomplikowana.
 • @Multimir 05:56:43
  Nie wiem o co Ci chodzi. Te supozycje nie są w żaden sposób konkretne, aby można było się do nich odnieść.
 • @Rudolf 22:18:12
  Witam i brak informacji, ile osób było wczoraj wspomóc p.Bogdana?
  Kto lub ile osób było osobiście na miejscu o godz .1200?
  Moze ktoś ma juz wiadomości ? Laczymy sie z naszym kolega i życzymy
  Zdrowia i wytrwania w tej ,,mece,,niezgody i oszustwa.pozdr tych co byli.
 • @strumyk 11:38:46
  Bogdana przewożą do Warszawy na rozprawę w dniu 1 lutego w Sądzie dla Warszawy Woli. Oznacza to, że wniosek o przerwę w karze rozpatrzy już Sąd Okręgowy w Warszawie.

  Wczoraj na rozprawie były rozpatrywane tylko wnioski formalne, m.in. o przeniesienie sprawy do Warszawy z uwagi na stan zdrowia Goczyńskiego. Sąd ustosunkuje się do wniosku po otrzymaniu dokumentacji medycznej.
 • @Rebeliantka 12:11:19
  Czyli nie było nikogo...tak to mam rozumieć ?
  Mimo wszystko ,dziekuje za opiekę medialna,śledzenie sprawy i informowanie tz.opini publicznej...jesteśmy ciagle z P.Bogdanem.
  Pozdr.rowniez z nadzieja,ze sumienia wszystkich ludzi poruszy Duch Boży i wprowadzi iskierke sprawiedliwości w kraju i w świecie !
 • @strumyk 12:48:14
  Byłam razem z panią adwokat. Sprawa była niejawna, więc publiczność nie mogłaby wejść oprócz mężów zaufania.

  Było właściwie.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej