Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Bogdan Goczyński apeluje z więzienia na Służewcu o zmiany w wymiarze sprawiedliwości

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Oto film z rozmowy z Bogdanem Goczyńskim o patologiach w polskim wymiarze sprawiedliwości.

 

 

 

Apel! Przyjdźcie do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli 18 lutego (poniedziałek) o godz. 11

Serial prześladowań karnych Bogdana Goczyńskiego trwa nadal. W poniedziałek 18 lutego o godz. 11 w sali 65  Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli rozprawa z oskarżenia prywatnego wniesionego przez człowieka powiązanego z eks-żoną Goczyńskiego (sygn. akt III K 629/10), pełniącego podobno rolę jej ochroniarza. Marek Kleta oskarża Bogdana Goczyńskiego o pobicie w kolejnym dziwnym procesie.

Bogdan Goczyński pisał w 2010 roku na swoim blogu, że podczas wizyty, którą złożyła mu zona, został zaatakowany przez M. Kletę kilkoma ciosami w twarz i kopniakiem, co zakończyło się szyciem w szpitalu:

„Ostatnio miałem okazję zapoznać się z nowymi-starymi metodami działania SS. Jednym z celów sądów jest sianie chaosu i maksymalne skłócanie ludzi. Nie jest to przy tym głupota pojedynczych sędziów, lecz świadome, skoordynowane działanie. Tak było i w przypadku, do którego nawiązuję. Sędzia Adam Skowron z Tarnowskich Gór wydał ponad dwa lata temu arbitralne postanowienie w sprawie majątku mojego i mojej rodziny na rzecz mojej byłej żony. Należy wyjaśnić, że sędzia nie miał prawa się tym zajmować, gdyż sprawa rozwodowa toczyła się w sądzie w Warszawie. Świadom przekrętu, postanowienie utajnił przede mną. Nie wezwał mnie na rozprawę, która rzekomo miała miejsce i nie przysłał mi odpisu owego postanowienia. O sprawie dowiedziałem się ostatnio gdy moja ex zaczęła domagać się ode mnie dodatkowych pieniędzy. Sąsiadka zaproponowała nam spotkanie u niej dla wyjaśnienia sprawy. W spotkaniu towarzyszył mojej byłej niejaki Marek Kleta – osiłek z Tarnowskich Gór, który nie odstępuje jej we wszystkich rozróbach. Oczywiście zakwestionowałem rzetelność dokumentu jakim się posługiwali. Zaprotestowałem też przeciwko próbie zrobienia mi zdjęć. Odpowiedź Klety była zdecydowana. Dostałem kilka ciosów pięścią w twarz, poprawionych kopniakiem. Skutki widać na załączonym zdjęciu. Sądząc po rozcięciu wargi, w użyciu był kastet. Skończyło się to pogotowiem i szyciem w szpitalu”.

Tymczasem, to nie M. Kleta występuje w roli oskarżonego, a Bogdan Goczyński. Czyżby to klasyczny post-stalinowski manewr, że winny atakuje pokrzywdzonego, aby odwrócić uwagę od własnej brutalności?

Nie zostawmy Bogdana samego w tej kolejnej dziwnej procesowej sytuacji.

 

pobity Goczyński


Goczyński pobity przez "oskarżyciela"
 

Poprzedni tekst:

Sądy milczą wobec wniosków Bogdana Goczyńskiego. Wypuścić Goczyńskiego!

KOMENTARZE

 • Adres Sądu Rejonowego dla Warszawy-Woli
  01-473 Warszawa, ul. Kocjana 3
 • tak wyglądają metody stalinowsko gestapowskie w wydaniu III RP
  To co Pan Goczyński mówi jest prawdą podpisuję się pod tym, znam z autopsji sprawa mojego syna

  Ekspertyzy wykonane po znajomości w firmie krzak, przy tym dwóch pośredników z tego procederu dobrze żyje

  można przeczytać tutaj

  http://tomm.nowyekran.pl/post/82159,biegli-czesc-1
  http://tomm.nowyekran.pl/post/82229,biegli-czesc-2-kryminalistyczny-osrodek-badawczo-naukowy

  Fałszowanie dokumentów procesowych i takimi posługiwanie się
  Pozbawienie wolności świadka przez funkcjonariuszy policji
  Areszt wydobywczy
  Prowadzenie postępowania sądowego i skazanie bez podstaw prawnych – brak w dniu ogłoszenia wyroku najważniejszego dokumentu jakim jest postanowienie o przedstawieniu zarzutów popełnienia przestępstwa

  Od sierpnia 2012r prokuratura odmawia wszczęcia śledztwa, moim zawiadomieniem jest objętych kilkudziesięciu funkcjonariuszy publicznych sędziowie, prokuratorzy, funkcjonariusze policji, biegli

  można przeczytać utaj

  http://tomm.nowyekran.pl/post/81007,pisma-do-organow-wladzy-publicznej-zawiadomienie

  Ostanie wieści z pola walki to pismo z 28 styczeń 2013r z sądu okręgowego Warszawa Praga wszyscy sędziowie wyłączyli się z rozpatrzenia mojego zażalenia, sprawa przekazana do SA w Warszawie o wyznaczenie innego równorzędnego sądu.

  Na pewno należy wyeliminować samokontrolę niezawisłych i niezależnych, ale kto ma to robić jeśli sejm funkcjonuje na regulaminie nieobowiązującym od 17 października 1997r

  Art. 4 Konstytucji daje nam takie uprawnienia jako OBYWATELOM i to trza wykorzystać
 • @tomm 12:37:01
  Dzięki za dobitne uzupełnienie obrazu o stanie wymiaru sprawiedliwości.

  W pełni się zgadzam, że za ustrój wymiaru sprawiedliwości, zezwalający na totalną bezkarność sędziów, odpowiada Sejm.

  W pełni się zgadzam z proponowanym kierunkiem działania.
 • @Rebeliantka 12:47:52
  w jednym z komentarzy pisałem o bezprawnym funkcjonowaniu sędziów w ministerstwie sprawiedliwości!!!!!!!!!!

  oto potwierdzenie słyszałem o tym w telewizorni

  prof. Stępień poddał w wątpliwość konstytucyjność delegowania sędziów do pracy w Ministerstwie Sprawiedliwości.

  to MS przygotowuje wszystkie ustawy dotyczące w szerokim rozumieniu wymiaru sprawiedliwości!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  To jest nepotyzm zawodowy, to jest ukryty lobbing za konstruowaniem przepisów naruszających Konstytucję, jednocześnie tymi samymi przepisami ogranicza się nasze prawa!!!!!!!
 • @tomm 13:16:40
  Dziękuję, to bardzo ważna informacja!
 • @Rebeliantka 13:29:35
  Czy są tu na Nowym Ekranie jacyś prawnicy, a może tak Pan Korwin Mikke zamiast robić sobie autoreklamę na NE, trochę pokaże swoje zaangażowanie we wdrażaniu praworządności.
 • @katerina404 14:11:53
  Bogdan ma adwokata. Ale tutaj nie chodzi o wiedzę prawną, tylko o bezkarność ludzi z wymiaru sprawiedliwości. Tu chodzi o to, że oni prawa nie muszą przestrzegać.
 • Ludzie ogromnej siły..
  http://www.youtube.com/watch?v=cqhS_pPQyw0
 • @Granatowa 15:10:56
  Świetny ten song o przetrwaniu. Thx.
 • @Granatowa 15:10:56
  Najpierw przetrwania, a potem zwycięstwa!!!
 • @Rebeliantka 16:23:57
  Wytrwałaści życze Panu Bogdanowi i zwycięstwa
 • @mer 20:15:13
  Zwycięstwo w dużym stopniu zależy od naszego poparcia.
 • @Rebeliantka 20:22:05
  Tylko, aby to poparcie nie kończyło się na wpisach. Ja bardzo ubolewam, że naprawdę nie mogę obecnie osobiście włączyć się w poparcie poza wpisami. Ale osoby mieszkające bliżej, mogłyby trochę więcej? Jeśli pojawiła się kolejna sprawa tj. oskarżenie (która sama w sobie budzi wątpliwości i moim zdaniem ma na celu pogrążenie Pana B.G.) to jednak to kolejny problem- teraz pozostaje liczyć tylko, aby jakiś doświadczony, uczciwy i obiektywny sędzia to ocenił i natychmiast uwolnił B.G. Jestem zdania, że na podstawie posiadanych informacji można zainteresować Fundację Praw Człowieka i inne Europejskie Instytucje, że areszt jest bezdyskusyjnie niejako "na siłę"! Tylko jak do nich dotrzeć??? Dlaczego adwokat B.G. jeszcze tego nie uczynił??? Przecież pisanie wniosków w drodze administracyjnej kończy się zwykle odpowiedziami, które nic nie wnoszą, tylko potwierdzają niesłuszność aresztowania. Nikt się do błędu nie przyznał i nie przyzna w przyszłości. Czas najwyższy sprawę ruszyć na arenie międzynarodowej, tym bardziej że Pan B.G. swoje pisma w różnych kwestiach kierował do najwyższych władz Polskich. Pytam się kolejny raz- dlaczego nie zainteresować media ogólnopolskie??? Ja rozumiem, że są układy, że dziennikarzy interesuje bardziej "rozlew krwi" niż "jakieś tam aresztowanie", ale to już przekracza granice jakiejkolwiek moralności i etyki.
 • @Obywatel Prawa 12:05:46
  i jeszcze jedno- jeśli byłbym formalnie dziennikarzem, nawet jeśli miałbym błagać na kolanach szefów różnych redakcji, nagłośniłbym sprawę tak, że sam minister sprawiedliwości musiałby poczuć się zobowiązany interweniować. Ja rozumiem, że to wszystko nie takie proste. Ale wszystko idzie w złym kierunku. Nagłaśnianie sprawy na NE i AP to obecnie zamało. Kilka dni temu spotkałem się z kombatantem AK w stopniu generała, włączyłem mu stronę Nowy Ekran i ukazałem materiały przedstawiane przez Szanowną Rebeliantkę, pokazałem też nagrania filmowe i dźwiękowe- człowiek się tak bardzo oburzył, że aż zaniemówił- pyta mnie- dlaczego nie mówią o tym w mediach? Ja: piszą i mówią, ale tylko na niektórych mediach. On- dlaczego?! Ja: bo media nie są zainteresowane (z różnych powodów) nagłaśnianiem tego typu spraw. On- to w takim razie, się nie myliłem, czasy się zmieniły ale wielu ludzi pozostało z tamtych... gdyby był to rok 46 wybbilibyśmy wszystkich natychmiast. Powiem więcej, nawet pojawiły się łzy. To jest człowiek, który bardzo wiele przeżył. Widział jeszcze więcej. Nie sądziłem, że będzie tak zaskoczony- a jednak.
 • @Obywatel Prawa 12:17:23
  Witam ponownie!
  Dziekuje tez za pana wnikliwe,osobiste słowa i uczucia!
  Podzielenie sie z naszymi znajomymi....naszymi znajomymi z więzienia !
  Taka oziębłość,szukanie w ,,kamieniu,,sprawiedliwości !
  Społeczeństwo,prasa,tv,radio...uważa, by sie nie rarazić!
  Cieżko dzisiaj o kawałek chleba! Pozdr.
 • @Obywatel Prawa 12:17:23
  Dzięki za osobiste refleksje, działania i komentarze.

  //jeśli byłbym formalnie dziennikarzem, nawet jeśli miałbym błagać na kolanach szefów różnych redakcji, nagłośniłbym sprawę tak, że sam minister sprawiedliwości musiałby poczuć się zobowiązany interweniować. Ja rozumiem, że to wszystko nie takie proste. Ale wszystko idzie w złym kierunku. Nagłaśnianie sprawy na NE i AP to obecnie za mało//

  Może za mało. Ale dziennikarz obywatelski to funkcja społeczna. Oprócz tego musi jeszcze z czegoś żyć i zajmować się własnymi sprawami. Poza tym tzw. mainstream nie jest skłonny do podejmowania ryzykownych tematów, a MS "nic nie może".

  Sądzę, że blogerzy na podstawie już zgromadzonych materiałów mogą się szeroko włączać w nacisk na władzę, chociażby poprzez pisanie listów interwencyjnych do Ministra i Prezesów Sądów.
 • @strumyk 14:37:35
  Dużo racji w tym, co piszesz.
 • @Rebeliantka 15:31:46
  //dziennikarz obywatelski to funkcja społeczna. Oprócz tego musi jeszcze z czegoś żyć i zajmować się własnymi sprawami//

  doskonale to rozumiem i doceniam, wiem jak ciężko zorganizować czas
  wolny mając rodzinę, pracę i kupę różnych problemów, nawet przygotowanie pism czy napisanie materiału wymaga czasami poświęcenia i rezygnacji z czegoś innego. Rozumiem to.

  //Poza tym tzw. mainstream nie jest skłonny do podejmowania ryzykownych tematów, a MS "nic nie może".//

  też to rozumiem, moja wypowiedź jest spowodowana ogromnym oburzeniem i przerażeniem, że w Polsce naprawdę dzieje się bardzo źle, tylko piętnowanie i nagłaśnianie tych afer daje szansę na jakieś zmiany, nie mniej jednak bez radykalnych ogólnopolskich akcji społecznych na wielkie zmiany bym nie liczył, nawet jak się rząd zmieni, poszczególni ministrowie też to niewiele da w tej materii...
  Jeszcze taka uwaga, moim zdaniem wielu sędziów wywodzi się z rodzin prawników, swoją idealność i wszechwiedzę mają wpajaną od małego. Do tego dochodząś naciski, układy etc. Naprawdę o sprawiedliwość jest dziś trudno- bo co to za sprawiedliwość, gdzie np. w mojej aferze sędziowie rozumowali tak (jak już nie mogli chwycić się jakiegokolwiek argumentu), że przestępstwo zostało popełnione na rzecz organizacji w której działam od wielu lat- wogóle to wszystko jest żałosne! Dlatego nie mam sił (jak narazie) na spokojnie tego opisać i upublikować. Przez nasz wymiar wspaniałej sprawiedliwości na sam sygnał listonosza włosy mi się jeżą. Opisując to byłbym zmuszony nazwać wszystko po imieniu, a wtedy zapewne skończyłbym (z całym szacunkiem) jak wielu blogerów. A ze względu na moją wcześniejszą pracę, nie chciałbym się spotkać z jakimś penerem w pierdlu...
 • Barwy bezprawia.
  Patologia wymiaru sprawiedliwości to temat rzeka. Dramat III RP. http://www.aferyprawa.eu/Adwokatura/Szczecinek-dewiacje-prawnicze-sedziego-Katarzyny-Brambor-Kwiatkowskiej-i-adwokata-Tadeusza-Tyki-Rafal-Krzysztalowski http://www.youtube.com/user/MrMariusz22l?feature=watch
 • @Domestos 22:15:52
  // temat rzeka//

  Może nawet ocean. Niestety.
 • obywatel prawa
  Właśnie otrzymałam odpowiedż z Ministerstwa Sprawiedliwości od Pana Ministra Gowina. Podczas protestu pod jego biurem poselskim przekazałam mu 8 teczek akt z dowodami przestępstw krakowskiego wymiaru niesprawiedliwości. Po trzech miesiącach "badania" akt przysłano mi odpowiedż urągającą prawu. Badaczką akt była Zastępca akt Dyrektora Departamentu Sądów (Departamentu Bezprawia) Iwona Łapińska ( Iwona Łapińska- Kiełbasińska IPN BU 0993/280) W związku z tą odpowiedzią nie pozostaje mi nic innego tylko ściganie naszego prawego ministra ..wspierającego mafijne układy. Panie Gowin jest Pan wyjątkowym szubrawcem!!!!!
 • Goczyński bronił niezbywalnego prawo dziecka do wychowywania się u boku swoich rodziców .
  Przeciwstawiamy się coraz częstszemu wykorzystywaniu organów ścigania, wymiaru sprawiedliwości, czy też służb porządkowo - policyjnych do represjonowania tzw. niezależnych mediów, a przede wszystkim ich przedstawicieli, tj. dziennikarzy, blogerów czy komentatorów współczesności.
  Bogdana Goczyńskiego, piszącego o łamaniu praw polskiej rodziny, aresztowanego i osadzonego w więzieniu ,świadczy o próbie zastraszenia środowisk społecznych, przeciwstawiającym się szerzącemu bezprawiu i zawłaszczaniu państwa przez struktury sądowniczo - prokuratorskie.
 • @teresa kawiak 01:56:22
  Bardzo smutna wiadomość. Podobno na piątkowym spotkaniu w Wadowicach minister tłumaczył, ze ma za mało kompetencji, ze w takich sprawach "nic nie może".
 • @Boa 05:23:54
  Dokładnie tak. Ostrze represji jest skierowane przede wszystkim przeciwko niezależnym dziennikarzom.
 • @teresa kawiak 01:56:22
  Jakoś mnie to nie dziwi. Mam wrażenie że normalnością jest oskarżanie niewinnych i skazywanie, a nienormalnością jest ściganie prawdziwych przestępców, a nie daj Bóg jeśli dotyczy ono kogokolwiek z jakichkolwiek urzędników. Nawiasem mówiąc nawiązując do sprawy Pana sędziego Tuleji- On składał zawiadomienie o przestępstwie a prokuratura uznała, że nie ma podstaw. A więc sędzia jest "autorytetem moralnym" i ma władzę sądowniczą, podczas prowadzenia spraw- może dowody, wnioski etc prokuratorów odrzucać, lub uznawać, wydawać postanowienia czasem sprzeczne z wolą prokuratury, ale jeśli sędzia jest zgłaszającym to prokuratura ma władzę faktyczną. Jeszcze pozostaje odwołanie się do decyzji, a wtedy koledzy/koleżanki sędziowie będą rozpoznawać czy jednak jest powód do postępowania czy nie (efekt chyba łatwo przewidzieć). Patrzę na to pod takim kontem- jeśli prokuratura nie zgadza się z sędzią i uznaje, że nie ma on racji to czy wyrok/wyroki które wydał i wydawał w przeszłości nie są obarczone błędem??? To niejako podważa jego autorytet- wkońcu jest sędzią i zna przepisy nieco lepiej niż prokurator??? Pani Teresie Kawiak współczuję, ale obawiam się że to już jest walka z wiatrakami. Nie wierzę, że minister nic lub niewiele może. On może wiele! Od nakazania przeprowadzenia kontroli po skierowanie różnych wniosków do prokuratury, RPO, SN etc. a Jego wnioski raczej nie będą niejako z "automatu" umarzane czy odrzucane. Minister posiada różne narzędzia kontroli i nadzoru. Nie o taką Polskę rodzice walczyli!!!
 • obywatel prawa
  Nie zamierzam się poddać ani pozwolić okradać. Przeciwko Gowinowi za "niemoc" czyli wspieranie przestępczości zorganizowanej i korupcji. łamanie konstytucyjnych praw składam zawiadomienie do prokuratury. Dostał dowody przestępstw i winien podjąć czynności . Najbardziej ohydne jest że ten "Sitting Bull" opowiedział się po stronie wyjątkowo nikczemnej togowej .krakowskiej kasty pospolitych złodziei . Jak można naprawić wymiar sprawiedliwości jeżeli "błogosławieństwo" do bezprawia otrzymuje się od samej "góry".
 • @teresa kawiak 11:22:05
  Jestem przygnębiona tym, że protest w Krakowie nie doprowadził jak do tej pory do żadnego przełomu. Bardzo serdecznie życzę, aby sytuacja zmieniła się.

  pozdrawiam serdecznie
 • Rebeliantka
  Dziękuję za wsparcie. Opublikujemy zawiadomienie o przestępstwie i odpowiedż tego stającego po stronie "sprawiedliwości" bezwzględnego oszusta , porównującego się do walecznego indiańskiego wodza, a będącego tylko tchórzliwym, zakłamanym kojotem. Proszę nie być przygnębioną, organizujemy się i nie mamy zamiaru zaprzestać słusznej walki o prawa. Wszyscy bardzo współczujemy Panu Bogdanowi, powysyłaliśmy listy protestacyjne , informujemy ludzi i tylko tyle na razie możemy zrobić.Wiosna się zbliża, będzie można znowu protestować, aż do skutku. Będzie nas więcej. Posłowi Gowinowi też zrobimy reklamę ,według jego "zasług"
 • @teresa kawiak 12:38:26
  Szanowna Pani Tereso,

  Jak zbiorę się do kupy (bo narazie jakoś nie potrafię) to opiszę moje przypadki, gdzie ciągano mnie po sądach przez 4 lata- wsumie 3 procesy w rejonowym i 3 apelacje w okręgowym. Raz nawet "wygrałem" ale prokuratura złożyła apelację i niestety stek bzdór napisanych wręcz niejako "na siłę" dalej ktoś "kupił". Kilka dni temu wchodzę na stronę http://epoznan.pl/news-news-38545-Poznan_pracownica_banku_wyplacala_pieniadze_klientow i dowiaduję się, że być może w tym banku gdzie zaginęły pieniądze z bezpiecznej koperty wrzucone do wrzutni nocnej (dowodem nagranie z monitoringu) być może trafiły w rączki nieuczciwego pracownika. Jednakże nie wiem jak mogę to sprawdzić, gdyż nie wiadomo o który chodzi oddział tego banku. Sprawa jest bardzo skomplikowana, gdyż udowodniłem poprzez kilka różnych mocnych dowodów, że jestem niewinny, a dowody wręcz "krzyczą" że winny jest ktoś inny (protokół otwarcia wrzutni zawierał niedokończony wpis liczby porządkowej liczonych kopert??!!!), potem okazało się więcej m.in wrzutnia nie posiadała zabezpieczenia przed łowieniem, nagranie z monitoringu zabezpieczono tylko 30minut z momentu wrzutu (dlaczego??)- już reszty nocy nie. Same wątpliwości, same niejasności a skazano mnie! Ja do dziś nie wiem co się tak naprawdę stało. Na dwokatów wydałem z pomocą rodzinki ponad 15tys. zł do spłacenia mam ponad 20 tys. zł grzywna, zwrot, odsetki itp. Pani Tereso ja nie wierzę w sprawiedliwość, wierzę jednak że wkońcu ktoś obiektywny i bardzo uczciwy weźmie w swojej ręce Pani i moją, oraz innych sprawy i podejmie zdecydowane działania- pytanie kto to zrobi??? Rzecznik Praw Obywatelskich?? Sąd Najwyższy?? Na ministra liczyć nie można, to już wiem. Zastanawiam się czy do Papieża nie napisać??? To już jest chore!!!
 • @Obywatel Prawa 13:23:06
  Bardzo byłoby wskazane opisanie Pańskiego przypadku.
 • @teresa kawiak 12:38:26
  Dzięki za interwencje w sprawach pana Goczyńskiego.
 • obywatel prawa
  Zdecydowane działania powinien podejmować Minister Sprawiedliwości, Prokurator Generalny. Mają do tego uprawnienia określone w ustawach. Oni również odpowiadają karnie za zaniechanie czynności i ukrywanie przestępstw co właśnie w moich sprawach uczynił Pan Gowin. Chciałam jeszcze dodać że Min. w piśmie z dnia 29.10.2012 r. został zobowiązany do przekazania akt ,rzecznikowi dyscyplinarnemu czego nie uczynił, łamiąc ustawę: prawo o ustroju sądów powszechnych . Zgodnie z art. 41 d ustawy- skarga w zakresie w jakim zawiera wniosek o pociągnięcie sędziów do odpowiedzialności dyscyplinarnej podlega niezwłocznie przekazaniu właściwemu rzecznikowi dyscyplinarnemu. Zgodnie z obowiązującą (podobno) zasadą legalizmu nikt nie może być zwolniony od odpowiedzialności za popełnione przestępstwo w związku z czym będę ścigać nabożnego min. jak zwykłego przestępcę.
 • obywatel prawa
  Do wynajęcia adwokata potrzeba odwagi. Najpierw należy się obkuć w prawie i kontrolować pełnomocnika na każdym kroku. Kserować protokoły, sprawdzać akta. Wszystkie moje problemy wynikają z nadmiaru zaufania jakim obdarzyłam oszustkę na usługach sądowo-prokuratorskiej bandy a już największą naiwnością było wskazanie banków z oszczędnościami.
 • Minister Gowin w Wadowicach
  Minister, będąc w piątek w Wadowicach, oświadczył, że nic nie wie o nadużyciach sędziów:

  http://pressmix.eu/index.php/2013/02/17/sady-w-polsce-wydaja-sprawiedliwe-wyroki-i-nie-zamykaja-zdrowych-osob-w-szpitalach-psychiatrycznych/
 • @Rebeliantka 13:57:04
  Jak będzie możliwość napewno opiszę.
 • @Obywatel Prawa 15:41:21
  Koniecznie!
 • @teresa kawiak 13:58:50
  Zgadzam się z każdą literą przez Panią pisaną- ale obawiam się, że owe doniesienie do prokuratury prawie napewo skończy się tak jak zwykle kończy się sprawiedliwość- umorzeniem. Nie mniej jednak dobrze, że wie Pani, gdzie popełniono błędy i jakimi argumentami/dowodami Pani może się posługiwać. Co do adwokatów- ja nie mam zastrzeżeń, chociaż nie ukrywam że w 1 przypadku moja wiedza była tysiące razy większa w kwestiach formalnych, gdyż szczegóły okazały się później bardzo istotne, ale i tak skończyło się to tak jak statystyki zakładają... Co do oświadczenia Pana ministra w Wadowicach- jakoś nie chce mi się wierzyć, że On w to sam wierzy. Jeśli w Polsce wydaje się sprawiedliwe wyroki to ja się pytam dla kogo one są spawiedliwe??? Chyba tylko dla Pana ministra i sędziów. Ja nie mówię o wszystkich, tylko o patologiach wręcz kryminalnych opisywanych w NE i AP. Nie trzeba być po studiach prawniczych, by daną sprawę umieć osądzić w sposób obiektywny po zapoznaniu się ze wszelkimi dowodami. Pani Tereso nie próbowała Pani walczyć poza Polską np w ETPC lub innych instytucjach Europejskich??? To niemożliwe, by w tak ewidentnych sprawach wszyscy, którzy zapoznali się z Pani argumentami mogli spokojnie przejść z tym do porządku dziennego- ja nie potrafię, niemogę pogodzić się z tym że dzieje się tyle krzywdy i jest na to przyzwolenie. To gorsze, niż działalność SB- która bądź co bądź wiele działań robiła (starała się bynajmniej robić w tajemnicy) dzisiaj się człowieka "załatwia" w majestacie prawa z uśmiechem na ustach bez żadnych zahamowań. Wiem, że porówanie dałem kiepskie, ale tu chodzi o metodykę, że w świetle jakiś konkretnych dowodów i wątpliwości wydaje się wyrok skazujący pisząc w nim m.in że wina oskarżonego nie budzi żadnych wątpliwości a wyrok wydano w zgodzie z doświadczeniem życiowym. Jak tak wogóle można robić???
 • Rebeliantka
  I to jest właśnie Pan Gowin!!! Obłuda i bezczelność tego człowieka jest porażająca. Bardzo jestem ciekawa co zrobi warszawska prokuratura po zapoznaniu się z aktami moich spraw i jak oceni wyniki "badań" i "prawdomówność" tego "ministra" popierającego sitwę. Powinien się wstydzić swoich kłamstw!!! Mam nadzieję że upadek tego oszusta będzie na miarę jego uczynków. Powinien na własnej skórze doświadczyć uczucia bezsilności wobec bezprawia w którym teraz bierze udział, zamiast mu przeciwdziałać , bo posiada wiedzę o tysiącach pokrzywdzonych przez wymiar niesprawiedliwości.
 • @teresa kawiak 16:10:43
  //Obłuda i bezczelność//

  Może obawa i niezdolność do podjęcia ryzyka?
 • @teresa kawiak 16:10:43
  Sędziowie mają nad ministrem przewagę. Są niezawiśli i w zasadzie nieodwoływalni. A minister? Zależny i odwoływalny w bardzo prostym trybie.
 • obywatel prawa
  Nie będzie tak łatwo umorzyć. Do tej pory nie ujawniałam publicznie dokumentów , zawiadomień o przestępstwach, ze względów rodzinnych . Teraz będę. Umorzą czy nie , będą wiedzieć !!! Posłuchałam też rady jakiej udzielono mi pod sądem w Krakowie i wysyłam akta do różnych prokuratur "do wiadomości" Do chwili obecnej nie mam ani jednego zwrotu.
 • @Rebeliantka 16:33:54
  //Może obawa i niezdolność do podjęcia ryzyka?//

  Trafne. Ale myślę, że najprawdopodobniej skala nieprawidłowości, które obywatele mogą zgłaszać jest tak duża, że zajęcie się nimi wszystkimi oznaczałoby regularną wojnę na poziomie minister- sądy. A może strach przed jakimś postanowieniem o skierowaniu na badania psychiatryczne- wkońcu sędzia w Polsce jest "niezawisły" i może wszystko tak naprawdę. Już po wizycie Pana Ministra w Krakowie skala nieprawidłowości powinna spowodować natychmiastowe działania. Jedna osoba może się mylić, ale nie cała grupa ludzi!
 • Rebeliantka
  Być może obawa i niezdolność podjęcia ryzyka , co nie jest usprawiedliwieniem dla kłamstwa. Pan Gowin jak się boi niech odejdzie ze stanowiska, bo dzięki takim obawiaczom Pan Goczyński i inni siedzą w więzieniu, są ograbiani z wlasności przez pospolitych przestępców poprzebieranych w togi. Sędzia wszystko może ? Bo im na to przyzwalamy a utwierdza ich w tym władza na najwyższych stanowiskach łamiąc prawo i dając przykład. Uczciwy człowiek ma się obawiać psychopaty, złodzieja , analfabety. To jakaś patologia. Może trzeba zacząć samemu wymierzać sprawiedliwość , odebrać co swoje a nie poddawać pod "osąd" sądowemu bandycie.
 • @teresa kawiak 17:44:30
  //Być może obawa i niezdolność podjęcia ryzyka , co nie jest usprawiedliwieniem dla kłamstwa//

  Nie usprawiedliwiam. Próbuję zrozumieć mechanizm.
 • @teresa kawiak 17:44:30
  // Może trzeba zacząć samemu wymierzać sprawiedliwość , odebrać co swoje a nie poddawać pod "osąd" sądowemu bandycie.//

  Bardzo mocne słowa. Ale jak odebrać? Jak walczyć z patologiami, na które jest pełne przyzwolenie władz, jak walczyć z wyrokami, które w majestacie prawa są niepodważalne??? Jak karać ludzi za to odpowiedzialnych??? Patrząc na te wszystkie nieszczęścia i tragedie, które nas spotykają mam nieodparte wrażenie, że ludzie sa na skraju wytrzymałości- to się kiedyś musi źle skończyć.
 • Rebeliantka
  Otrzymałam również pismo z Prokuratury Generalnej (zwykły list) w którym powiadomiono mnie że akta w części dotyczące wznowienia przez prokuraturę postępowania przygotowawczego przekazano wg. właściwości Prokuraturze Okręgowej w Krakowie !!!. co oznacza że Pan Gowin ukrył udział w sprawie sędziów sądów karnych. Sędziom sądów karnych również zarzucam popełnienie przestępstwa , tzw. "ustawkę" , orzekanie w sprawie na spreparowanych aktach do nieprowadzonego dochodzenia, w oparciu o fałszywe dowody, (udowodniono) przed niewłaściwym miejscowo sądem pierwszej instancji , z udziałem asesora prokuratorskiego bez votum Min. SPR. uprawniającego do występowania przed sądem w postępowaniu zwyczajnym, a w postępowaniu odwoławczym orzekanie w niewłaściwym składzie (sędzia bez delegacji) Nie wiem co będą wznawiać skoro postępowania przygotowawczego w ogóle nie wszczęto i kto go wznowi, bo zarzuty postawiono dwójce przestępców z prokuratury, obecnie już Naczelników Wydziałów , nadzorujących postępowanie przygotowawcze okręgówce. Sami siebie będą ścigać, czy nadzorować postępowanie. Pan Seremet też chyba cierpi na "niemoc" Pismo przysłała mi Pani Prokurator Edyta Petryna delegowana z Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie do Prokuratury Generalnej.
 • @teresa kawiak 21:17:07
  Przerażające, choć typowe.
 • Czy dyplomatyczna choroba sędzi Katarzyny Rymarz?
  Dzisiejsza rozprawa Bogdana Goczyńskiego nie odbyła się.

  Pomimo potwierdzenia z piątku, że termin rozprawy na pewno zostanie dotrzymany, okazało się dzisiaj, że sędzia przewodnicząca jest chora i rozprawa nie odbyła się.
 • @Rebeliantka 12:32:59
  zapewne było odpowiedzią na wezwanie

  zresztą siły ochrony były dzisiaj zaskakujące, w sądach nie widziałem tylu ochroniarzy nawet nadzorca tych ochroniarzy przyjechał przed 11
 • @tomm 16:56:48
  To ciekawe ;) Dzięki za info.
 • @tomm 16:56:48
  Czy oni myśleli, że przyjaciele Goczyńskiego chcą go odbić? ;))))
 • @Rebeliantka 17:12:28
  po "onych" można wszystkiego się spodziewać
 • ochrona sądów
  miałem już różne zdarzenia z próbą kontroli mojej torby gdy wchodziłem do sądów, gdzie nie posiadają urządzenia do sprawdzania toreb.
  w jednym sądzie ochroniarze i funkcjonariusze policji pilnowali mojej torby w wiatrołapie bo przeważnie tak nazywa się pomieszczenie przed wejściem do budynku, gdy ja składałem pisma w biurze podawczym, bo odmówiłem otwarcia torby ochroniarzowi.
 • @tomm 21:47:38
  ;)

  Czy możesz odebrać PW?
 • @Rebeliantka 21:53:20
  tak, odebrałem, odpisałem.
 • @tomm 22:19:12
  Dziękuję.
 • @Rebeliantka 15:29:19. Gowin POdtrzymuje zielone dla szubrawcow/resortowcow w togach
  kłamie w żywe oczy, ze nie dochodzą do niego żadne skargi na sady i dobrze, ze zaraz zaprzeczyłas.. Gowin to kolejna marionetka jak poprzedni ministrowie..

  Ja mam doświadczenie jak działa interwencja marinetkowych POsowieckich ministrów..
  Czyszcza biurka, czyli przesyłają skargę adresowana do ministra do sprawcy przekrętów, matactwa, łamania prawa i ten odpisuje skarzacemu, drwiac z niego bo pisze, ze wszystko bylo zgodnie i "ich prawem" kółko sie zamyka..szkoda tylko pieniędzy na przesyłkę polecona, czasu spędzonego na napisanie skargi i nadziei,,ze coś sie wskora..I jest to od zawsze, jako ze moje skargi datuja sie lata temu..

  Rebeliantka, jeśli była wzmożona ochrona przed rozprawa Pana Goczynskiego to jest ewidentny znak, ze czytają nas..

  No cóż przewodnicząca składu / pewnie jednoosbowego/ zachorowała to co nie ma zastępstwa ? Chcą zatrzymać Pana Goczynskiego w więzieniu i tyle..nie ma co liczyć na to ze jak wyzdrowieje to podejmie właściwa decyzje wkopujac swoich, którzy błąd POpelnili...Fałszywie POjeta solidarność zawodowa na to im nie POzwala.swoim nie szkodzą..sprawdzone.
  Do marca niedaleko czyli terminu ewentualnego wypuszczenia na wolność i będzie POzamiatane...o bezprawnym więzieniu będzie cisza..
  Zielone światło dla TOTALITARYZMU sie pali...
 • @Eclipse 15:00:10
  Masz rację, ze tak się dzieje.

  Małe tylko uzupełnienie. Wczorajsza sprawa nie dotyczyła wniosków penitencjarnych B. Goczyńskiego, tylko rzekomego pobicia, którego Goczyński miał się dopuścić na facecie, który towarzyszył pani "ex" i dał parę razy pięścią w twarz Bogdanowi oraz poprawił kopniakiem. To Goczyńskiego szyto w szpitalu, ale tradycyjnie to nie on jest pokrzywdzony, tylko oskarżony.
 • @Eclipse 15:00:10
  Gowin i jego poprzednicy rzekomo reprezentujący określoną władzę w tym przypadku wykonawczą,
  władzę niezależną od władzy niezależnej inaczej, są na smyczy jednej niezależnej samo się kontrolującej władzy, a od 2010 jeszcze dodatkowo niezależnej władzy od samej władzy
  jechałem kiedyś przez miasto Kołomyja obecnie na Ukrainie, jeśli ktoś zna określenie kołomyja to jest sedno naszej sprawiedliwości

  kołomyja potocznie: zamieszanie, zamęt, kołomyjka, kołowacizna
 • @Rebeliantka 15:55:49. Faktycznie można sie pogubic w sprawach które reżim wytoczył Panu Goczynskiemu...
  Tak czy owak napisałam co by było gdyby...jakiś oprych towarzyszący byłej napadl, pobił, skopal Pana Goczynskiego i śmie jeszcze wytoczyć ofierze proces...tak oprych bo człowiek porządny nie napada nie używa argumentu siły zostawiając ofierze skrawiona twarz, co widać na fotografii..Miał oprych zrobiona obdukcje lekarska, czy tylko nic nie warte słowo byłej jako świadka? A może by tak to całe towarzycho poddać badaniu na wariografie, jak to uczynił Pan Goczynski i skończyć z kosztowna farsa i prześladowania..na to w Polsce nie wpadną?

  monitorujmy ten proces, niech czuja kontrole społeczeństwa nawet mocniej wzmocnią ochronę w sadzie w tym przypadku to dobry znak..
  Kropla drazy skale, kiedy Gowin ksywa " nic nie mogę" reaguje tylko wtedy kiedy ktoś POciagnie za sznurki...
 • @tomm 22:14:21. Tylko, ze ta sprawiedliwość to nie nasza...
  Polska nie jest krajem wolnym, tylko pod okupacja..Puste są określenia, ze Polska to kraj prawa, wolny, demokratyczny..Po wyczynach bezkarnego bezmiaru niesprawiedliwości widać to aż nadto ze jesteśmy pod okupacja, Polacy są niszczeni, bandyci ochraniani, ich bandyci..
 • @Eclipse 00:41:50
  Tak, monitoring tej sprawy jest niezbędny.

  Dziękuję serdecznie za wnikliwy komentarz.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej