Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Jan Jączek zatrzymany z art. 212 kk

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj na terenie Sądu Rejonowego Katowice-Zachód na Placu Wolności zatrzymano Jana Jączka. Jak się dowiedziałam, jest podejrzany o popełnienie czynu z art. 212 kk na szkodę funkcjonariusza publicznego.

 

 
Było jak "na filmie"
 
Gdy Jan Jączek wyszedł z sali sądowej, gdzie uczestniczył w rozprawie, otoczyło go 5 policjantów. Następnie wyprowadzono go do radiowozu i przewieziono do Komendy Miejskiej Policji w Katowicach na ul. Lompy 19. Stamtąd J. Jączek zdążył mi wysłać o 14.37 smsa, że został zatrzymany. W 10 minut później zadzwonił do mnie mł. asp. Konrad Maniecki z informacją o zatrzymaniu pana Jana (wskazał on, że właśnie mnie Policja ma o tym fakcie powiadomić) i że dzisiaj ma zostać wypuszczony. Nie chciał podać żadnych dodatkowych informacji.
 
Nie udało mi się nawiązać kontaktu z rzeczniczką prasową KMP, która już była nieobecna.
 
Dzięki dość konstruktywnemu podejściu oficera dyżurnego komisarza Wencla skontaktowano mnie z Wydziałem ds. walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu, gdzie z kolei dowiedziałam się, że zatrzymanie nastąpiło w związku z postępowaniem prowadzonym przez Prokuraturę Rejonową Katowice Północ sygn. 1 Ds. 88/13. Śledztwo ma być prowadzone przez prokurator Małgorzatę Kaczmarczyk-Suchan na podstawie Art. 212 par. 1 kk. Nakaz zatrzymania Jana Jączka miał wydać prokurator Sergiusz Skorek.
 
Informacji tych nie udało mi się jeszcze potwierdzić, gdyż  prokurator Kaczmarczyk-Suchan odesłała mnie do Prokurator Rejonowej Urszuli Noras-Cema, a ta dzisiaj była „zajęta”.
 
 
O co chodzi z tym zatrzymaniem?
 
Jan Jączek od 4 lat walczy o prowadzenie rzetelnego śledztwa w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa oszustwa przez kierownictwo i pracowników Getin Banku SA na szkodę inwestorów giełdowych, kupujących akcje LC Corp SA. Oszustwo miało polegać na udzieleniu przez Getin Bank SA blisko 10 mld zł kredytów bez pokrycia w środkach pieniężnych banku w celu wywołania sztucznego popytu na zakup akcji LC Corp, co doprowadziło do nieadekwatnego - względem rzeczywistej wartości - wywindowania ceny emisyjnej akcji. Podczas kredytowania zakupu tych papierów wartościowych stosowano tzw. dźwignię sięgającą nawet liczby 99 i udzielano kredytu – wbrew prawu bankowemu – osobom nie posiadającym możliwości ich obsługi. Ponieważ cena akcji – po ich wejściu na giełdę – systematycznie spadała, inwestorzy tracili oszczędności życia i popadali w niespłacalne zadłużenia w związku z zaciągniętymi kredytami. Akcjonariuszem większościowym Getin Banku i LC Corp SA jest Leszek Czarnecki.
 
Sprawę opisałam niedawno tutaj.
 
Janowi Jączkowi, który w powyższych operacjach finansowych  stracił wspólnie ze swoją mamą minimum 350 tys. złotych, mimo kilkuletnich intensywnych starań nie udało się doprowadzić do tego, aby prokuratury rzetelnie rozpoznały sprawę. Gdy zaczął o tym fakcie szeroko informować opinię publiczną, postanowiono – jak widać – „uciszyć go” przy pomocy słynnego Art. 212 kk (pomówienie).
 
Prokurator Małgorzata Kaczmarczyk-Suchan jest znana ze śledztwa przeciwko Barbarze Blidzie, gdzie miała „zdanie odrębne”,  (popatrz tutaj), a prokurator Sergiusz Skorek z wniesienia aktu oskarżenia przeciwko tzw. fałszywemu maklerowi.
 
W dzisiejszej sprawie wątpliwość budzą nie tylko okoliczności zatrzymania (nieproporcjonalne środki, pośpiech w śledztwie), ale także fakt, iż Jan Jączek zarzucał również prokurator Kaczmarczyk-Suchan opieszałość i brak obiektywizmu w postępowaniu w sprawie Getin Banku.
 
Poniżej wczorajsze pismo Jana Jączka złożone na Policji:
 
 
Tychy, dnia 11 czerwca 2013 r.
Jan Jączek
....................
43-100 Tychy
 
Komenda Miejska Policji w Katowicach
ul. Lompy 19, pokój 547
40-038 Katowice
 
 
Wniosek pokrzywdzonego w aferze finansowej Getin Banku SA
o wyznaczenie obrońcy z urzędu w związku z wymuszaniem przez prokuratora Małgorzatę Kaczmarczyk-Suchan „zamknięcia mi ust”, na korupcyjne działania sitwy prokuratorsko-sędziowskiej w okręgu apelacji katowickiej
 
     
W nawiązaniu do SAMOWOLI prokuratora Małgorzaty Kaczmarczyk-Suchan, bym w dniu 10.06.2013 r. bądź 11.06.2013 r. osobiście stawił się na Komendzie Miejskiej w Katowicach, przy ul. Lompy 19, pokój 547, informuję co następuje: 
 
1.Na podstawie art.6 ust. 3 pkt c Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, wnoszę o wyznaczenie mi adwokata z urzędu, ponieważ zostałem bezprawnie pozbawiony majątku znacznej wartości przez aferzystów z Getin Banku SA, chronionych przez sitwę prokuratorsko-sędziowską z okręgu apelacji katowickiej. 
 
W związku z tym, że zostałem następnie bezprawnie oskarżony przez prokuratora Małgorzatę Kaczmarczyk-Suchan o rzekome znieważenie sędziego Waldemara Szmidta, dla którego okres dwudziestu miesięcy bezczynności prokuratury w sprawie oszustw finansowych Getin Banku SA, NIE JEST przewlekłością postępowania prokuratury, domagam się wyznaczenia adwokata z urzędu, ponieważ nie mam pieniędzy na prawnika z wyboru.
 
Więcej na temat oszustw procesowych sędziego Waldemara Szmidta i innych sędziów oraz działającej w zmowie przestępczej prokuratora Małgorzaty Kaczmarczyk-Suchan, wskazałem i udowodniłem w zawiadomieniu o przestępstwie, zaadresowanym do Szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego, z datą 10 czerwca 2013 r., które załączam do niniejszego pisma.
 
2. Na podstawie art.6 ust. 3 pkt b Europejskiej Konwencji Praw Człowieka, wnoszę o zapewnienie mi odpowiedniego czasu i możliwości przeprowadzenia konsultacji z wyznaczonym adwokatem z urzędu, na okoliczność ogromnej korupcji w okręgu apelacji katowickiej, uniemożliwiającej mi odzyskanie zagrabionych pieniędzy oraz ustalenie prawdy i sprawiedliwości.
 
Uzasadnienie przedstawiłem w zawiadomieniu o przestępstwie i wniosku o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec skorumpowanego prokuratora Małgorzaty Kaczmarczyk-Suchan, zaadresowanym do Prokuratora Generalnego RP, z datą 10 czerwca 2013 r., które załączam do niniejszego pisma.
 
3. Reasumując powyższe, sposób stosowania prawa przez prokuratora Małgorzatę Kaczmarczyk-Suchan jest nie tylko karykaturalny, ale również nieludzki, ponieważ z pokrzywdzonego Jana Jączka próbuje robić  przestępcę, a ze skorumpowanego sędziego-pokrzywdzonego.
   
W związku z powyższym, wnoszę o wyłączenie prokuratora Małgorzaty Kaczmarczyk-Suchan od niniejszej sprawy.
 
 


 
 
 
 

KOMENTARZE

 • @Autorka
  Jak widać system jest bardzo sprawny, ale tylko wtedy gdy ma uciszyć ofiarę, anie gdy trzeba złapać przestępcę.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 18:31:22
  Niestety, wygląda, że tak właśnie jest.
 • @Rebeliantka 18:33:11
  Witamy w III Rzeszy.
 • @swordfish 19:04:04
  Może to nie jest dobre porównanie, ale na pewno w czymś wyjątkowo paskudnym.
 • @Rebeliantka 19:10:49
  To jak nazwać działania wymienionej prokurator. Przecież wykorzystuje piastowany urząd prokuratora do załatwiania własnych interesów. To przecież jej dotyczyła złożona skarga!!!. Urząd prokuratora wykorzystuje do likwidacji niepokornego, który nie chce zginać karku, który ma własne zdanie i nie godzi się na milczenie.
 • Bardzo Pani dziękuję, Rebeliantko.
  Nie przestaje Pani fachowo wykonywać swojej niewdzięcznej, ale tak ważnej pracy.

  Czy Bogdan Goczyński już "doszedł do siebie"? Czy projekt sądu przysięgłych jeszcze jest aktualny? Potrzebny jest Polakom nadal i to coraz bardziej!
 • Trudna sprawa
  Trudny będzie wygrać panu Jączkowi z Czarneckim. Jednak juz odniósł sukces upubliczniając cały szwindel.

  My możemy wesprzeć pana Jączka pozwalając aby firmy pana Czarneckiego obyły się bez naszych pieniędzy.
 • @swordfish 19:41:17
  Nie wiem, jak to nazwać. Masz rację, to jest totalitaryzm.
 • @space 19:45:42
  Dzięki za miłe słowa. Myślę, że B. Goczyński wróci do sił i wtedy powrócimy do projektu sądów obywatelskich.
 • @Krzysztof Grzelak 20:28:16
  Piękna inicjatywa i wielkie dzięki za poczucie solidarności.
 • @All
  Dzwonił Janek Jączek.

  Wypuścili go. Źle się czuł, obawiał wylewu, wzywano pogotowie.

  Mimo złożonych przez niego wczoraj wniosków o adwokata, próbowano go zmusić do składania wyjaśnień. Jak odpocznie, opowie mi wszystko w szczegółach.
 • @Rebeliantka 20:53:48
  Krysiu,

  Dziękuję za Twoje neispożyte siły w tej walce. O zmaganianiach Pana Jączka powinna wiedzieć cała Polska!

  Przyłączam się do apelu - klienci Getin Banku zmieniajcie bank, zabierajcie swoje pieniądze i uciekajcie !

  Solidaryzujmy się z Panem Jączkiem i innymi wykiwanymi prze Getin Bank Bojkotujemy Getin Bank.
  Przesyłam serdeczności
 • Rebeliantka
  Przyłączamy się do faxe. Dziękujemy Pani Rebeliantko !! Mł. asp. Policji również , za to że zechciał właśnie Panią powiadomić!! Pozdrawiam serdecznie !
 • @faxe 02:29:33
  Wspaniale faxe! Zawsze podziwiam obywatelską sprawność w krajach anglosaskich. Tam Bank nielojalny wobec swoich klientów szybko musiałby się z nimi skonfrontować. Polacy są nadzwyczajnie cierpliwi.

  Pozdrawiam i dziękuję.
 • @teresa kawiak 07:27:18
  Pozdrawiam serdecznie. A mł. aspirant miał obowiązek procesowy powiadomić osobę wskazaną przez zatrzymanego. To żadna łaska :) To on zresztą miał też za zadanie przesłuchać pana Jączka i był w tym bardzo gorliwy ;(
 • Rebeliantka
  Wiem że taki obowiązek miał !!! Zdarza się jednak często, że ten obowiązek nie jest przestrzegany !!! W tej chwili ważne jest to ,że o zatrzymaniu Pana Jączka wiemy i że to właśnie Panią o tym powiadomiono!!!
 • @teresa kawiak 10:26:41
  Ma Pani rację, Pani Tereso. Mł. asp. też się chciał uchylić, ale pan Janek twardo domagał się przestrzegania swoich praw.
 • Rebeliantka
  O "gorliwości" przesłuchujących policjantów też mamy trochę wiedzy po proteście pod sądem w Krakowie. W Policji też są LUDZIE !!I
 • @teresa kawiak 10:33:22
  I ludziska. Młodszy aspirant był gorliwy bez cudzysłowu.
 • Rebeliantka
  W takim razie przepraszam bo nie wiem jak ocenia to "przesłuchanie" Pan Jączek. Moje doświadczenia z Policją krakowską są pozytywne, co absolutnie nie dotyczy sędziów i prokuratorów
 • strategia totalnej pauperyzacji narodu
  .
  tak samo ma sie sprawa z afera amber gold. sprawa toczy sie w slimaczym tempie za zamknietymi drzwiami.
  panie w biurze pana Fyutha informuja, ze nie ma zadnych terminow i ze sprawa bedzie trwac laaaaaata. - brak ludzi i srodkow, no i odpowiedniego prawa(?) aby bylo sprawniej i przejrzyscie.
 • @teresa kawiak 10:49:32
  Policja śląska bagatelizowała (to delikatnie powiedziane) wieloletnie zawiadomienia Jana Jączka o podejrzeniu popełnienia przestępstwa oszustwa przez bankowców z Getin Banku. Nie tylko bagatelizowała, ale wręcz torpedowała. Za to teraz pospiesznie i z łamaniem procedur przystąpili do śledztwa przeciwko J. Jączkowi.
 • @Czartoryski 11:04:23
  Twoja konkluzja jest super trafna. Ich strategia to przeciągać sprawy tak długo, aby pokrzywdzeni nigdy nie mogli dojść sprawiedliwości.

  Tak nie może dłużej być.
 • @PRAWNIK DAWID KOKOT 13:33:04
  Dziękuję za zajęcie stanowiska z profesjonalnego punktu widzenia.
 • @teresa kawiak 14:06:05
  Pani Tereso, to bardzo smutna wiadomość, że sprawy krakowskie nie posuwają się do przodu. Mam gorącą nadzieję, że oszczędzone zostaną Pani fałszywe oskarżenia z art. 212 kk.
 • @PRAWNIK DAWID KOKOT 14:39:42
  Oczywiście!!!! Dzięki za postawienie kropki nad i w tej sprawie.

  Sędzia - jak widać - nie jest osobą nieporadną, ale zapewne nie chce sobie "brudzić rąk" "wątpliwym" oskarżeniem. Niech brudną robotę wykonają organa ścigania. Bardzo przykre!
 • Z ofiary koniecznie uczynić osobę winna.. POsowieckie metody ...TOTALITARYZM cała gębą
  Czarnecki, Czarnecki, właściciel banku w POsowieckiej POlsce...czy to nie o nim były informacje w sieci, ze był zwerbowany przez SB do współpracy w bardzo młodym wieku? jeśli tak to wszystko jasne ..
  Jeśli tak to należy byc SOLIDARNYM i BOJKOTOWAC szemrane biznesy ...Dziś Pan Jan Jaczek jest poszkodowanym jutro może być każdy.
  Lepiej sie nie zadawać z ta
 • @Eclipse 15:17:16
  //Jan Jaczek jest poszkodowanym jutro może być każdy.//

  Dokładnie tak. Bardzo ważna przestroga!
 • SO w Białym stoku wydał nakaz aresztowania dziennikarza Raczkowskiego
  Koszmar. Chcą spacyfikować maksymalnie wielu uczciwych, niezależnych ludzi.

  W Białymstoku wydano prawomocne postanowienie ws aresztowania dziennikarza Zdzisława Raczkowskiego, twórcy czasopisma “Afery prawa”:

  http://www.aferyprawa.eu/Afery/PSYCHIATRYK-ZA-KRYTYKOWANIE-STALINIATEK-WYMIAR-JEST-SPRAWIEDLIWOSCI-NIE-ZNALEZIONO
 • @Eclipse 15:17:16
  A propos informacji w sieci nt. pana Czarneckiego - tak, rzeczywiście, takie były.
 • na razie był torcik
  Najwyższy czas aby spoleczeństwo w bardziej stanowczy sposób zaczęło bronić się przed aktami nieskrępowanej agresji ze strony arganckich i bezkarnych przestępców togowych, delikatne przykałady już są...
 • @Rebeliantka 11:48:23/ kropla drazy kamien
  .
  panie od pana Fyutha radza grzecznym tonem zeby naciskac na dowolnie wybranych po tylikow i domagac sie wprowadzenia nowych ustaw, ktore usprawnilyby proces badania afer. przydalaby sie tez indywidualna odpowiedzialnosc urzednikow panstwowych za podejmowane decyzje.
  panstwo powinno byc gwarantem w wypadku jakichkolwiek afer i poszkodowani powiini byc zaspokojeni natychmiast, a winni uchybien urzednicy odpowiadac osobiscie za straty.
 • @Czartoryski 08:47:23
  To są słuszne sugestie, tylko gwarantują sukces w baaaaaardzo odległym terminie.
 • @Czartoryski 08:47:23
  A jaki jest adres biura pana Fyutha? ;)))
 • @Rebeliantka 09:19:42
  .
  najszybszy powinien byc sad, ale ten (im) powolny. wiec coz czynic?

  adresu nie znam, numery telefonow:
  58 321 36 00 i 58 321 38 60-1
  warto posluchac co maja do powiedzenia ; )
 • @Czartoryski 11:07:25
  Dzięki.
 • @przemyslaw-pasieko 12:53:10
  Dziękuję za informacje.
 • @PRAWNIK DAWID KOKOT 18:33:07
  Przepraszam, ale kolejne komentarze, jako nie mające związku z treścią notki będę usuwać.
 • @przemyslaw-pasieko 20:05:24
  Przepraszam, ale pozostawiłam Pana pierwszy komentarz dotyczący zastrzeżeń wobec pana Kokota.

  Dalsze usuwam, radząc napisanie oddzielnej notki i prowadzenie w tamtym miejscu dyskusji na ten temat.
 • @pomoc chorym 22:17:14
  Proszę dyskutować w sprawie pana Kokota w innym miejscu. Ten komentarz zostawiam, a następne usuwam.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej