Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
321 postów 10650 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Protestowali w sobotę przeciwko rządowi ….. i Getin Bankowi

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od miesięcy piszę o protestach klientów pokrzywdzonych przez Getin Bank. Poszkodowani z Krakowa wzięli udział w sobotnich antyrządowych marszach. Są zdania, że to państwo odpowiada za bezkarność banków.

 

 
„Dość lekceważenia społeczeństwa”
 
Banki w Polsce czują się coraz bardziej bezkarne. Pisałam o tym w wielu tekstach, ostatnio tutaj. Opisywałam przypadki udzielania kredytów wbrew prawu bankowemu, wprowadzania w błąd co do istoty oferowanych produktów bankowych, wyłudzania nienależnych opłat i prowizji, etc. 
 
Niewątpliwie kluczową rolę w tym negatywnym zjawisku odgrywa słaby nadzór finansowy nad działalnością rynku bankowego w Polsce. Komisja Nadzoru Finansowego nie reaguje stanowczo, a często wręcz uchyla się od wykorzystywania swoich kompetencji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa rynku finansowego oraz jego przejrzystości. Nie słyszałam też, aby Przewodniczący KNF chętnie korzystał ze swoich uprawnień prokuratorskich, określonych w art. 6 ustęp 1 Ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym.
 
Zgodnie z art. 7 ust. 1 Ustawy o nadzorze finansowym Przewodniczącego Komisji powołuje Prezes Rady Ministrów na pięcioletnią kadencję. Obecny Przewodniczący Andrzej Jakubiak   został powołany w dniu 12 października 2011 roku. Premier sprawuje też nadzór nad działalnością Komisji.
 
Poprzednikiem Andrzeja Jakubiaka na stanowisku szefa KNF był Stanisław Kluza, mianowany w dniu 29.09.2006 r. na tą funkcję przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w wieku 34 lat. Jego prywatne interesy na rynku finansowym wzbudzały później poważne wątpliwości niezależnych dziennikarzy (porównaj niniejszy tekst z 2009 r.).
 
Klienci Banków uważają, że nie mają odpowiedniej pomocy ze strony powołanych do tego instytucji państwa i czują się osamotnieni wobec nadużyć dokonywanych przez organizacje finansowe. Z tego powodu coraz częściej wychodzą na ulice.
 
 
 
Oszukani przez Getin Bank z Krakowa podczas marszu protestacyjnego związkowców w dniu 14 września 2013 roku w Warszawie
 
Podczas marszu związkowców w sobotę 14 września pojawiła się grupa klientów Getin Banku z Krakowa, drastycznie poszkodowanych przez ten Bank. Oto fotoreportaż z ich protestu.
 
Transparent protestujących zawierał dobitny przekaz:  
 
 
 
Rozpoczęli pod Sejmem w pobliżu Pomnika Armii Krajowej.
 
 
 
Transparent w pełnej krasie przed Sejmem RP
 
 
 
 Transparent przed Sejmem budził ogromne zainteresowanie. Ludzie podchodzili, gratulowali inicjatywy.
 
 
 
 Transparent na tle Kościoła Św. Aleksandra na Placu Trzech Krzyży
 
 
 
Związkowcy przechodzący obok Ministerstwa Gospodarki mogą podziwiać baner protestacyjny w pełnej krasie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Traktem Królewskim na Plac Zamkowy razem ze związkowcami
 
 
 
 
 
 
 
Marsz przed Kościołem Św. Anny
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Na Placu Zamkowym obok Kolumny Zygmunta
 
 
 
Transparent był gorąco oklaskiwany i fotografowany przez tysiące ludzi.
 
 
Co dalej? 
 
Najwyższy czas, by władze państwa zostały postawione przez obywateli „pod ścianą”. W cywilizowanym kraju rynki finansowe podlegają wnikliwej i rzetelnej kontroli oraz ochronie. 
 
U nas konsumenci w sektorze usług finansowych nadal nie są chronieni w odpowiedni sposób. Nadal istnieje relikt z czasów komuny tzw. bankowy tytuł egzekucyjny, umożliwiający powszechne nadużycia. Banki ociągają się z szybkim i rzetelnym rozliczaniem spłat kredytów (zwłaszcza wówczas, gdy działają za pośrednictwem komorników) i często pobierają nienależne opłaty. Biura maklerskie „błędnie” doradzają klientom,  prospekty emisyjne wzbudzają wiele wątpliwości, manipuluje się instrumentami finansowymi. I co? I nic. 
 
Wszyscy udają, że wszystko jest jak w najlepszym porządku. A nie jest. Setki klientów tracą oszczędności w instytucjach, mających być z założenia instytucjami zaufania publicznego i nie mogą dojść sprawiedliwości, ani za pośrednictwem sądów, ani urzędników nadzoru finansowego. Być może trzeba będzie wkrótce rozpocząć wielodniowe protesty pod Komisją Nadzoru Finansowego, żądając kary więzienia dla jej Przewodniczącego.  Bo oszukańcze piramidy finansowe nie mogłyby istnieć, gdyby nie „niefrasobliwość” organów nadzoru.  Dość już bezkarności lokalnych Madoffów i ich popleczników!
 
 
 
Więcej o Getin Banku i Biurze Maklerskim IDM SA:
 

KOMENTARZE

 • Dodatkowe informacje
  Protest przeciwko nierzetelności Getin Banku jest ujęty na wielu filmach you tube z sobotniego marszu.
 • @Autorka
  Dzięki za tą kolejną relację z frontu walki obywateli z bezprawiem państwowym, którego efektem jest legalna możliwość okradania każdego z Nas.
  Dodam, że nie jest dziwne, w państwie które sprzyja bezprawiu, gdy sami funkcjonariusze państwa w ramach wykonywanych czynności nawet wtedy gdy w ich ramach łamią prawo na niekorzyść obywatela, mają przez to państwo zagwarantowaną całkowitą bezkarność.

  Niestety żyjemy w państwie bezprawia.

  Pozdrawiam.
 • @AdNovum 10:35:00
  Dzięki za miłe słowa do mnie kierowane.

  Rzeczywiście, bezkarność funkcjonariuszy publicznych to jeden z najważniejszych problemów w naszym państwie.

  pozdrawiam
 • ...
  http://www.youtube.com/watch?v=9rFWD48FwNM&feature=player_embedded
 • @renka 14:37:30
  Dziękuję za film. Nie oglądałam go wcześniej.
 • @Rebeliantka 15:47:09. Dobra akcja ...tak należy postępować z oszustami
  Niech wszyscy wiedza i strzega przed strata.

  dzisiaj obejrzałam na TVN historie, która przechodzi wyobraźnię normalnego człowieka i rodzi sie bunt na takie traktowanie ...

  Kobieta pozyczyla od oszusta który udzielał kredytów 700 zł, spłata miała być w 6 ratach.
  Dziś jej dług wynosi 200.000 zł!!!!!!! mimo, ze kobieta splacila swój dług w dwóch ratach + procent i sądziła ze to jest koniec jej zobowiązań.
  Do zaciągnięcia kredytu potrzebny był zyrant, więc sąsiad wyswiadczyl kobiecie przysługę.

  Nie wiem jak oszust spisał pokretnie umowę, ale był w stanie wyciągnąć szantażem od kobiety już 45.000 zł i zajac przez komornika zyrantowi
  jego cala emeryturę bo według oszusta dług urosł do kwoty 200.000 zł i nadal rośnie.

  www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/pozyczyla-700zl-musi-zwrócić-niemal-200tys

  Nóż sam człowiekowi wskoczy do kieszeni ...
 • @Eclipse 05:50:12
  A prokuratura tradycyjnie milczy (sic!)

  ps. Też sądzę, że akcja 14 września ca Getin była świetnie pomyślana i zrealizowana. Tak właśnie skrzywdzeni Polacy powinni się organizować. Do widocznych publicznych protestów.
 • Warto przeczytać komentarze pod tym tekstem
  http://biznes.onet.pl/leszek-czarnecki-zostal-studentem,18493,5578075,3556950,218,1,news-detal

  Ponad 1300 komentarzy, w większości krytycznych – o wprowadzaniu w błąd klientów Getin Banku.
 • Uwaga, zmieniono adres
  http://biznes.onet.pl/leszek-czarnecki-zostal-studentem,18490,5578075,prasa-detal

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

ULUBIENI AUTORZY

więcej