Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
352 posty 11269 komentarzy

Bona diagnosis, bona curatio. Bez Boga ani do proga.

Rebeliantka - Zna się na zarządzaniu. Konserwatystka. W wieku średnim, ale bez oznak kryzysu. Nie znosi polityków mamiących ludzi obietnicami bez pokrycia (fumum vendere – dosł.: sprzedających dym). Współzałożycielka Konfederacji Rzeczpospolitej Blogerów

Antykatolicka krucjata na NE trwa

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dzisiaj Wojtas podał kłamliwe informacje o katolickim obowiązku corocznej Spowiedzi Świętej.

 

 
 
 
Krzysztof Wojtas prowadzi nadal swoją – wspieraną przez redakcję NE – antykatolicką krucjatę. Przybiera ona coraz bardziej tupeciarskie, oszczercze formy. Dzisiaj na przykład podał:
 
"Obowiązek spowiedzi raz w roku i to u swojego proboszcza - to jeden z najlepszych sposobów kontroli społecznej. Budowany na strachu przed piekłem".
 
 
Ta informacja jest w oczywisty sposób kłamstwem. Drugie i trzecie przykazanie kościelne stanowią:
 
 • 2. Przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty 
 • 3. Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą 
W przykazaniach tych nie ma mowy o obowiązku spowiadania się u swojego proboszcza, ani też u jakiegokolwiek innego wskazanego imiennie kapłana.
 
Dlaczego Wojtas kłamie?
 
Czy nie zna nawet tak elementarnych przepisów kościelnych? A jeśli nawet tego nie wie, to jaka jest wartość jego uogólnień na temat KK?  Ta wartość jest żadna, bo oparta na całkowicie fałszywych wiadomościach i przesłankach.
 
Czy też Wojtas wie jak jest naprawdę, ale świadomie kłamie i judzi? Jeśli tak, to dlaczego?
 
Dlaczego Redakcja NE wspiera ataki na KK oparte na nieprawdziwych informacjach? 
 

KOMENTARZE

 • Doprawdy trudno pojąć jaki jest cel redakcji nE w promowaniu bzdur i herezji Wojtasa
  Przecież ten przygłup kompromituje ten portal. No chyba że o to chodzi niektórym decydentom. Trudno oczekiwać że poważni ludzie będą pisać poważne teksty pod bredniami Wojtasa na pudle. A może o to właśnie chodzi?
 • Czego sie spodziewac
  innego po antypolaku i poganinie?
 • @DelfInn 14:48:50
  No ale masz na myśli Wojtasa czy Oparę?

  Bo czym innym jest pisać bzdury urągające inteligencji albo celowo naruszające uczucia religijne katolików, a czym innym jest te bzdury i paszkwile wymierzone w Polskę i Kościół promować.
 • @autorka
  Przykazania kościelne datuje się na XV w. Społeczeństwo mało mobilne, więc co roczna spowiedź w większości przypadków odbywała się na terenie zamieszkania, u lokalnego proboszcza. Można z Wojtasem polemizować, próbować odgadnąć o co mu naprawdę chodzi, ale zamieszczanie notki z powodu tego co napisał o spowiedzi i podłączać to pod ataki na KK jest sporym nadużyciem.

  Widzę na NE ataki na Wojtasa, bo myśli inaczej od katotalibów?
  Myślałem, że swym chamstwem i prostactwem jestem oryginalny, ale spotkał mnie zawód, bo język świetojebliwych niczym nie odstaje od mojego.. ale ja spowiadać się nie muszę.. taka różnica między nami.

  P.S. Jestem zwolennikiem demokracji, gdzie większość decyduje, a większość Polaków to chrześcijanie i nie widzę sensu w rozważaniach Wojtasa, gdyż większość je odrzuci. Mimo wszystko różowo nie jest, bo katolicyzm traktuję odrębnie, a katolików jest mniejszość (ci co do kościoła chodzą, słuchają księdza i są gotowi z własnych pieniędzy finansować kościół), według różnych szacunków to 20-30% Polaków..
  Należy się z Wami liczyć, ale większością nie jesteście, nawet na NE..

  Pozdrawiam..
 • @Mind Service 15:02:31
  Nominalnie za układ strony głównej odpowiada redakcja.
 • @Nathanel 15:10:57
  Sekciarstwo na NE rzeczywiście zaczyna odgrywać coraz większą rolę. No cóż w 2017 roku będzie mijało 500 lat od ogłoszenie tez Lutra, to heretycy i antyklerykałowie aktywizują się.
 • @Mind Service 15:02:31
  Chrześcijaństwo jest religią dialogu. Źródłem tej postawy, tego podjeścia do drugiego człowieka i w ogóle do siebie no i do Boga jest, bezpośrodnio, dialog Boga z człowiekiem, którego *praktyczną* realizacją jest Osoba Jezusa Chrystusa i wszystko to, co wynika z Jego działalności i Jego przekazu. Tym przekazem jest On Sam - Bóg-Człowiek, który przez swą Ofiarę stał się NA ZAWSZE I DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA ŻYWYM KOŚCIOŁEM. Dlatego każdy, kto odstępuje od Tego Kościoła, odstępuje od Boga, od siebie i od drugiego człowieka. Wojtas ostatnio powiedział "Bóg JEST" i to ma uzasadniać jego niby to wiarę w Boga. Wojtas pewnie nie wie co powiedział św. Paweł o takich wypowiedziach, więc powienien doczytać i DOROZWAŻYĆ, doreflektować tę kwestię w głębi swego serca, po to by mu się ono wreszcie otwarło na Boga i na niego samego i na drugich - na śwait. Bo jest zasklepione, zawłaszczone, jest pod demoniczną okupacją i stąd strzępią mu się myśli myślące jedynie na poziomie znacznieponiżej repera. Tak nie myśli i mówi i nie zachowuje się chrześcijań - człowiek wolny i oddany Bogu prawdziwie. Tak się zachowuje i mówie opętany sekciarz i heretyk. Wierzycie w Boga? Słusznie czynicie! Ale wiedzcie, że także demony wierzą. Wierzą i drżą! I właśnie to jazgotliwe wycie nad Europą, nad światem całym współcześnie słychać. Nie wolno dać się mu zagłuszyć, nie wolno dać się zwieść. Nie wolno dać się mu zniewolić, bo jest to ryk syreni, zwodniczy, zabójczy i ogłupiający właśnie, odzierający z szat bojaźni Bożej, z wonności Chrystusowej mądrości i z tej zbroi jaką daje nam jedynie Kościół Katolicki na każdej Mszy Świętej a którą jest Eucharystia - ŻYWA miłość Pana naszego Jezusa Chrystusa do każdego z nas. Czuwajcie, ducha nie gaście!

  Sursum corda!
 • @wk..ny 15:17:40
  Proszę Pana, nie ma czegoś takiego, jak katotalibowie. Takie sformułowanie to jest dopiero nadużycie.

  Katolikiem albo się jest i wówczas w pełni podziela się doktrynę KK, albo się ją zwalcza i wówczas katolikiem przestaje się być.

  Pańskie uwagi, co do znaczenia katolików Polsce, nie mają w sprawie treści mojej notki nic do rzeczy, bo ja pisałam po prostu o podawaniu nieprawdziwych informacji. w odniesieniu do "tu i teraz".
 • Nie rozumiem z czego bierze się w środowisku katolickim na NE
  taka ogromna potrzeba cenzury i blokowania wiedzy oraz myśli niezgodnej z jakąś wyimaginowaną linią. Redakcja nie ma nic do wypowiedzi blogerów, oni odpowiadają za swe słowa, jeśli się mylą trzeba skorygować, wykazać błędy nie zaś wołać o cenzurę. Czy brakuje argumentów?
 • @DelfInn 15:28:02
  Dzięki serdeczne za ten komentarz.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:26
  Nie widzę powodu dla promowania kłamstw.

  Czy wskazanie na kłamstwo nie jest argumentem?
 • @Rebeliantka 15:20:53
  //Nominalnie za układ strony głównej odpowiada redakcja//

  - Przecież Redakcję powołuje i namaszcza Opara. Jak można oczekiwać, że Redakcja będzie miała inne poglądy (chodzi mi o linię programową) niż sam właściciel?

  Co więcej jak wiemy za lansowaniem Wojtasa stoi nie tylko SpiritoLibero, znany również ze swoich antykatolickich poglądów a także niesławny Admin1, który nie tylko paszkwile anty-katolickie tu promował ale i treści satanistyczne. Niedawno sam Ryszard Opara ciepło wypowiadał się o Wojtasie. Wiemy o różnych zjazdach, modłach (z udziałem np. jakiegoś kapłana nE) u Wojtasa, który częstował swych gości alkoholem a także przynosił alkohol własnej roboty do redakcji nE.

  Dlaczego Admin1 wciąż się ukrywa i nie chce podać swojego nazwiska? Padały już tutaj twierdzenia, że za tym nickiem skrywa się sam Opara. Znamienne, że on sam nigdy nie zdementował tego, że nie jest Adminem1.
 • @wk..ny 15:17:40
  Skoro twierdzisz, że nie musisz się spowiadać to znaczy, że nie jesteś katolikiem, więc co Cię, u Boga Ojca, w ogóle obchodzą spowiedzi, w dodatku z XV wieku jakiejś niszowej wiary? Wracaj do swego Kościoła Świetlistego Bąbla dobry człowieku a nam daj żyć po naszemu - tak, jak nam Pan Bóg przykazał.

  Z Panem Bogiem
 • @Rebeliantka 15:34:00
  Jak najbardziej, wskazanie iż nie ma obowiązku spowiadania się u konkretnego księdza, proboszcza jest argumentem, i tu bloger Wojtas popełnił błąd, choć w jego myśli ukryta jest część prawdy. Właśnie zasiadałem do komputera by coś na ten temat na swoim blogu napisać.

  Jednak jeśli chodzi o wołanie o cenzurę tu droga autorko tego wpisu popełniasz ogromny błąd. Gdyby człowiek był nieomylny nie byłoby potrzeby spowiedzi, zaś grzeczników, ludzi mylących się, często popełniających nawet ogromne grzechy Kościół nie odrzuca, więc dlaczego NE, jako środowisko niezależnych blogerów miałoby odrzucać jakiegoś blogera, który gdzieś w czymś się pomylił, nawet błędnie myśli. To bloger odpowiada za swój tekst, a cenzura każdemu Polakowi powinna być czymś niegodnym. Mnie zawsze kojarzy się z państwem totalitarnym i jako taką ją odrzucam w całości. Na mym blogu nigdy jej nie zastosowałem i nie zamierzam stosować, tym bardziej nie chciałbym, by stosowało to NE. Nie wolno tylko obrażać poglądy swoje zaś może głosić każdy.
 • @Rebeliantka 15:30:57
  z tego co zauważyłem, to Wojtas nie pisał o "tu i teraz" a o genezie..

  Nie zgadzam się z nim i jego pisaniną dla pisaniny. Obecni Polacy nie mają nic wspólnego z kulturą Słowian, wychowaliśmy się w kulturze chrześcijańskiej i obchodzimy te święta i wyznajemy te zasady (nawet ja).

  Określenia katotalibowie używam dla wojujących katolików, co uważają że doktryna KK jest jedyną słuszną i w tym celu krytykują/obrażają inaczej myślących.

  Nie podoba Wam się, że NE nie jest katolicki, ale dlaczego miałby by być, jeżeli jesteście mniejszością w Polsce i NE? Mi odpowiada, że na NE są prezentowane różne światopoglądy. Zamknąć się w kole wzajemnej adoracji możecie się na Legionie przecież. Tu możecie prezentować Swój ( w sumie to nie Wasz, a narzucony przez oligarchię kościelną) światopogląd, a uderzanie personalnie w Wojtasa trochę po za te ramy wychodzi.

  Z Wami jest jak z sodomitami, nic mnie nie interesuje co robicie w Swych murach, ale wychodząc z nachalną propagandą na zewnątrz, to już jest dla mnie problemem. Nie mam nic do mniejszości, ale niech nie nawołują że są w posiadaniu jedynej racji..

  Pozdrawiam
 • @Zawisza Niebieski 15:32:26
  Z poczucia uczciwości i przyzwoitiści, których żródłem jest prawda i pragnienie życia w prawdzie, przez nadzieję, wiarę i miłość. Statystyki nas nie interesują, podobnie jak i wodolejstwa i inn. tchórzostwa.
 • @wk..ny 15:47:33
  Nie odwracaj kota ogonem, ok? To nie katolicy atakują, to oni są atakowani - tutaj i wszędzie, od GW, TVN, Polsatu, wp, onetu etc etc aż po misje katolickie na całym świecie. Właśnie przez takich lutrzykowskich snobów jak Wojtas, Ty, Zawisza, KerenOr i reszta waszej czerwonej barbarii.
 • @Zawisza Niebieski 15:45:28
  //To bloger odpowiada za swój tekst, a cenzura każdemu Polakowi powinna być czymś niegodnym. Mnie zawsze kojarzy się z państwem totalitarnym i jako taką ją odrzucam w całości. Na mym blogu nigdy jej nie zastosowałem i nie zamierzam stosować, tym bardziej nie chciałbym, by stosowało to NE. Nie wolno tylko obrażać poglądy swoje zaś może głosić każdy.//

  - Tu nie chodzi o cenzurę! Wolność słowa nie upoważnia nikogo do bezkarnego siania nienawiści na tle religijnym i narodowościowym. A Wojtas to robi. Atakuje i zwalcza nie tylko KRK, ale i żydów i Polaków!
  Redakcja nie reaguje! Może prokurator powinien bo na to jest paragraf Kodeksu Karnego!

  I czym innym jest pisanie sobie czegoś na swoim blogu a czym inny jest lansowanie na pudle i przedstawianie tego jako oficjalna linia programowa i światopoglądowa nE.
 • @Mind Service 15:53:32
  Po pierwsze prokuratura by się tylko ucieszyła na taki proces, bo to znaczy ze jest potrzebna, wiec panstwo jest jakie jest jest konieczne, po drugie media by sie posikaly ze szczescia, bo kazda okazaja do walenia w Kościół jest dobra, a jak jeszcze prawna to już w ogóle szał ciał i uprżęrzy no i po r rozradowałby się Wojtas bo to by spopulatyzowało jego poglądy świetliste - a nie mam wątpliwości, że zdurnienie społeczeństwa jest tak wielkie, że mogłoby zacząć łykać ten zacier jak płyn lugola po czernobylu.
 • @ Autorka
  Redakcja ewidentnie wspiera Wojtasa i ten coraz bardziej sobie pozwala. Nie czytam go, jedynie konotuję jego notki na pudle.
  No i błyskawicznie wychodzi z niego pierwszorzędny cham, jak już uda mu się przypiąć do jakiejś notki. Admin1 bardzo Wojtasa broni. Bardzo to wszystko niesmaczne.
 • @ninanonimowa 16:29:23
  ktoś cię musiał kiedyś strasznie skrzywdzić, skoro nie kochasz żydów. muzułmanów też nie?
 • @ninanonimowa 16:29:23
  a poza tym diabel dzwoni na msze, a nie na mszę św. no ale każdy Polak to wysysa z mlekiem matki, no a farbowany szpicel czerwonej hołoty skarmiany SSowiecką pulpą nie - i zawsze czymś się zdradzi.
 • @DelfInn 16:29:21
  //rozradowałby się Wojtas bo to by spopulatyzowało jego poglądy świetliste - a nie mam wątpliwości, że zdurnienie społeczeństwa jest tak wielkie, że mogłoby zacząć łykać ten zacier jak płyn lugola po czernobylu.//

  - coś w tym jest. Ale nie do końca. Każdy bardziej rozgarnięty wnet odkryje pomylenie pojęć i poplątanie z pomieszaniem w tym co bredzi Wojtas, a reszta mniej kumatych niewiele z tego zrozumie, bo tego nie da się czytać bez cytryńcówki. Tych wynurzeń Wojtasa, jak wiemy nie czyta nawet jego żona. A pięciu wyznawców Wojtasa (jak podawał GPS) też nie rozumie swego guru; dla nich jest ważne, że można przywalić katolikom.

  Więc bez nachalnej propagandy, gdzie na każdym bilbordzie i na każdym kanale w TV będzie straszył Wojtas nikogo to nie przekona.
 • @KOSSOBOR 16:32:16
  Komuna wiecznie żywa i ma się coraz lepiej, to co się dziwić, że się chamstwo rozwielmożniło.
 • @Mind Service 16:40:46
  Dobra. Czyli co? Chcą rozkręcać odsłony przez konflikt chrześciajnie-poganie? (bo nie mam wątpliwości, że to wojtasowanie jest pogaństwem, sam to zresztą przyznaje)
 • @Zawisza Niebieski 15:45:28
  Nie myl cenzury z promocją. Wojtas może sobie mieć poglądy jakie chce, nie wiem tylko z jakich powodów są one promowane na NE.
 • @night rat 16:45:21
  Język też się liczy 'Katotalibowe' to jest właśnie język ataku, język nowomowy antychrześcijąnskiej i antypolskiej - tak jak owo 'bydło' etc etc.
 • @wk..ny 15:47:33
  Nie zgadzam się z Tobą co oceny roli katolików i KK w Polsce.

  Ale pomijając ten aspekt, ja nie żądam usuwania notek Wojtasa. Nie podoba mi się natomiast czynienie z jego poglądów jakiejś linii programowej NE. Nie chcę być kojarzona z portalem, który ma być w swojej formule antykatolicki.
 • @DelfInn 16:37:18
  Usunęłam komentarze ninaanonimowej. Wyzwisk i obelg tej pani nie będę u siebie tolerować.
 • @KOSSOBOR 16:32:16
  W pełni zgadzam się z Twoją oceną.
 • @night rat 16:45:21
  Właśnie.
 • @. . 16:52:21
  Czy mam usunąć ten niestosowny żart?
 • @Rebeliantka 16:47:45
  Przecież za chwilkę w ramach tęczowej wolności wypowiedzi, co w l. 60 głosiło pod hasłem 'all that moves' i 'make love not children' satanistyczne stwoarzysznie kolejnej miedzynarodowki, uslyszysz ze mozesz sp* na inny portal i nikt cie tu nie trzyma. sory za bluzgi ale une tahi sztyl majo!
 • @Mind Service 15:53:32
  Nic nie wiem o działalności zwalczania czegokolwiek przez blogera Wojtasa, jeśli rozmawiamy o tekście, który dziś jest na pozycji 1 to przecież mówi on o rzeczach oczywistych, chrześcijaństwo jak i judaizm nie wyrosło z niczego a z wcześniejszych cywilizacji. Takie elementy nauka wykazuje bezspornie.
  O tym, że chrześcijaństwo w drodze do katolicyzmu i prawosławia przekształcało się wielokrotnie. Takimi datami jest rok 70, upadek powstania gdzie upadł pierwotny nurt chrześcijaństwa opierający się na uczniach Jezusa, a rozrosło się poganochrześcijaństwo dające początek dzisiejszemu katolicyzmowi i prawosławiu no i oczywiście późniejszym odłamom. O tym, że poza tym nurtem chrześcijańskim były nurty gnostyckie, to chyba powinien wiedzieć każdy wykształcony człowiek. Czy to obraża Kościół?

  To, że dzisiejszy nasz katolicyzm jest mieszanką wiary ojców z chrześcijaństwem które napłynęło do nas ze strony Cesarstwa Niemieckiego to też powinno być oczywiste. Wystarczy popatrzeć na święta takie jak Wigilia Bożego Narodzenia, II dzień Wielkanocy, Kupała (św. Jan) i wiele innych. Jeśli wiedza i fakty historyczne mają obrażać katolika, to takim "katolikiem" na pewno nie jestem.
 • @DelfInn 16:59:50
  Wiceredaktor naczelny już to zapowiadał. Czekam na rozwój sytuacji.
 • @. . 16:52:21
  Aaaa! No widzisz, to zmyslna bestia! Dzieki za wskazowke :))
 • -----------zła katoliczka !! od kiedy to słowo żyd - jest wyzwiskiem ???
  http://mateusz.pl/czytelnia/wch-sdkz.htm
 • @Rebeliantka
  Niestety, Wojtas rowniez zapodal tez pare innych falszywych przeslanek. Typowy masoński tort, w ktorym jest tylko odrobine trucizny.

  Wiejski Filozof Wojtas i Troll Ruszkiewicz sa dobrzy na biesiade przy wódce. Potem czas wracac do rzeczywistosci.

  Aż żal patrzec, że tylko tyle z NE pozostalo.
 • @Zawisza Niebieski 17:01:28
  Czyli wyznajesz wiarę z wiedzy - jak każdy neopoganin. Ergo, katolikiem nie jesteś. Porozmawiaj o tym ze swoim proboszczem.
 • @Zawisza Niebieski 17:01:28
  Przedstawione przez Ciebie fakty są niezgodne z historią KRK.

  Natomiast religia katolicka jest religią objawioną. Poza tym - mały szczegół - przyjście Chrystusa na świat zapowiedzieli prorocy.
 • @Zdzich 17:04:58
  http://mateusz.pl/czytelnia/wch-sdkz.htm
 • @ninanonimowa 17:01:41
  Od wtedy, gdy wymawiają je Twoje usta. A jak z tymi muzułmanami? A w ogóle czemu trollujesz personalnie? Możesz powiedzieć coś na temat, proszę?
 • @ninanonimowa 17:01:41
  Szanowna Pani, z jakich powodów przypisuje wielu Pani katolickim blogerom błędną narodowość? Polacy nie chcą być nazywani ani żydami, ani francuzami, ani chińczykami, etc. To chyba oczywiste?
 • @ninanonimowa 17:06:38
  Ten tekst jest znany, rzeczowy i słuszny. Nie wiem, co Pani chce powiedzieć przez jego przywoływanie. Ks. Chrostowski nie zwalcza doktryny katolickiej, wprost przeciwnie w wierny sposób ją wykłada.
 • @Zdzich 17:04:58
  Zgadzam się.
 • @Zawisza Niebieski 17:01:28
  //chrześcijaństwo jak i judaizm nie wyrosło z niczego a z wcześniejszych cywilizacji. //

  - oczywista nieprawda. Chrześcijaństwo jest religią objawioną. Sprawdź co to znaczy jak nie wiesz. Gdybyś był katolikiem to wiedział byś że to główna prawda wiary.

  //O tym, że chrześcijaństwo w drodze do katolicyzmu i prawosławia przekształcało się wielokrotnie. Takimi datami jest rok 70, upadek powstania gdzie upadł pierwotny nurt chrześcijaństwa opierający się na uczniach Jezusa, a rozrosło się poganochrześcijaństwo dające początek dzisiejszemu katolicyzmowi i prawosławiu no i oczywiście późniejszym odłamom.//

  - Przekształcanie lub dostosowywanie się do bieżącej sytuacji społeczno-politycznej w KRK trwa cały czas. Niedawnym przykładem Vat II. Nie znaczy to wcale, że zasadnicze prawdy wiary ulegają zmianie. SĄ ONE NIEZMIENNE.

  Nigdy nie miało miejsce coś takiego o czym piszesz, że pierwotny nurt chrześcijaństwa upadł. Powstanie nie miało z chrześcijaństwem nic wspólnego. W 70 r. n.e. nie był jeszcze sformułowany Kanon Pisma św. i żyli jeszcze pierwsi świadkowie Jezusa.

  O jakiejś zmianie możemy mówić od momentu uczynienia chrześcijaństwa religią państwową przez cesarza Konstantyna. Tempa nabiera Cywilizacja Łacińska, w której teraz też żyjemy.

  Z Polską było trochę podobnie. Od momentu przyjęcia chrztu możemy mówić o powstaniu państwa polskiego. Wcześniej go po prostu nie było. Ani wcześniej ani później nie było też żadnej cywilizacji słowiańskiej (wymysł ruskiej agentury wpływu) czy polskiej.

  Nurty gnostyckie? Były to nie żadne główne nurty tylko herezje, jakich wiele było w Kościele, a które zostały oficjalnie zdefiniowane i potępione.

  //dzisiejszy nasz katolicyzm jest mieszanką wiary ojców z chrześcijaństwem które napłynęło do nas ze strony Cesarstwa Niemieckiego to też powinno być oczywiste.//

  - to są jakieś Twoje wymysły. Niezgodne ze stanem faktycznym.
 • @Mind Service 17:46:54
  Mało tego, te nurty gnostyckie wyrosły jako opozycja właśnie wobec chrześcijaństwa, podobnie talmudyzm. Nie jest więc tak, że 'rozprawiano' się z nimi ponieważ sobie były, że fruwały w tęczowej przesteni idei wszelakich, ale dlatego, że właśnie były antychrześcijańskie. JC powiedział wyraźnie: Kto nie jest PRZECIW nam, jest z nami i jeszcze: Kto ze mną nie zbiera - ROZPRASZA. I TO jest istotne. Wojtas jest bowiem i przeciw i też nie zbiera z Chrystusem. Stąd nie może być wniosków wobec niego i redakcji innych niż te, które przedstawiono.
 • @All
  właśnie wróciłem z basenu i widzę, że dyskusja rozgorzała, nie odpowiem każdemu z osobna, ale tutaj wyłożę o co mi chodzi:
  Na wstępie kilka faktów:
  Na Świecie jest 2,4mld chrześcijan z tego 1,16mld to katolicy.
  Czyli chrześcijanie to 33% społeczeństwa Świata, a katolicy to jakieś 15%. (źródło wiki, zakłamane, bo metodologia liczenia powinna być inna, ale niech będzie). Jak wcześniej napisałem katolików w Polsce jest 20-30%.
  Z powyższego wynika, że chrześcijanie są mniejszością na Świecie, a katolicy są mniejszą "połową" tej mniejszości. Dlaczego mniejszość (nawet w Polsce) chce narzucać swoją wolę większości??????
  Tak w Polsce jak na NE! Katotalibowie jest jak najbardziej słusznym określeniem, oznacza to fanatyzm, a każdy fanatyzm jest zły.
  Krytykowania Wojtasa jest właśnie takim fanatyzmem, niedopuszczającym, że większość Świata ma inny światopogląd.
  W wielu aspektach zgadzam się z blogerami, których nazywam katotalibami, dlatego uważam, że powinniśmy szukać tego co nas łączy, a nie dzieli. Przynależność do kościoła powinna by dobrowolna, a nie przymusowa, a w tej chwili moje podatki są przekazywane kościołowi, a jako ochrzczony i bierzmowany figuruję w statystykach jako katolik.

  Dyskusji na temat katolicyzmu było wiele i do niczego nie doprowadziły, podobnie jak dysputy nad wolnym rynkiem, wszyscy okopani na swych pozycjach zdania nie zmienią. Mam propozycję:
  Stosujmy się do konstytucji, gdzie jest rozdzielność Państwa od Kościoła, zerwijmy konkordat (suchocka pow..śmy przy okazji). Finansowanie tylko i jedynie ze składek wiernych, ewentualnie mogą się dobrowolnie dodatkowo opodatkować (żadne odpisy itp.)..
  Policzcie się w końcu!!!!!!!!!

  I teraz pytanie, dlaczego episkopat na to nie pozwoli??????????????

  Pozdrawiam..
 • @wk..ny 18:05:17
  Chyba powinieś zacząć czytać, i ubóstwiać, coryllusa. Podejście do siebie, Boga i świata, do drugiega człowieka, macie podobnie zdystansowane.
 • @wk..ny 18:05:17
  //właśnie wróciłem z basenu i widzę, że dyskusja rozgorzała, nie odpowiem każdemu z osobna, ale tutaj wyłożę o co mi chodzi:
  Na wstępie kilka faktów:
  Na Świecie jest 2,4mld chrześcijan z tego 1,16mld to katolicy.
  Czyli chrześcijanie to 33% społeczeństwa Świata, a katolicy to jakieś 15%. (źródło wiki, zakłamane, bo metodologia liczenia powinna być inna, ale niech będzie). Jak wcześniej napisałem katolików w Polsce jest 20-30%.//

  - a skąd to 20-30% ci się uroiło?

  http://natemat.pl/52507,ponad-35-mln-katolikow-w-polsce-najwiekszy-odsetek-na-swiecie

  W Polsce katolików jest zdecydowana większość. To tacy jak ty stanowią margines i chcą narzucić siłą swoje chore wizje i dyskryminować innych inaczej myślących - czyli katolików.
  I jeżeli większość chce aby był konkordat, religia w szkole czy przekazywanie jakichś pieniędzy dla KRK to tobie nic do tego. Musisz się podporządkować woli większości. Na tym polega demokracja.
 • @Mind Service 18:18:38
  Przewaga chrześcijaństwa nad antyrzeczywistością nie zasadza się na tym ile czołgów ma papież, ale na tym, że szatan przez Krzyż został zmasakrowany szatan. Jest Bożą tajemnicą czemu nadal dopuszcza jego działanie. Nam, wiernym, zostawił łaskę wiary. I to z naszej odpowiedzi na tę łaskę wynika nasza wolność - albo na tak, gdy oddpowiadamy 'tak', albo na nie, gdy ją odrzucamy. To jest wybór sumienia. Ale nigdy indywidualny!!! Sumienie chrześcijanina, posłuszne Bożej miłości, zauważa przede wszystkim Boga. Boga-człowieka. I wówczas nie rozważa siebie-człowieka dla siebie, lecz wobec Jego obecności. Na tym polega każda chwila przeżywana przez chrześcijanina. Na ciągłej konsultacji z Nim. W ten sposób dostrzega ono siebie jako tego, którego umiłował Bóg. W ten sposób dostrzega każdego drugiego człowieka - jak siebie samego. Każdy trop zbiegający z tej ścieżki jest tchórzostwem, którego źródłem jest właśnie ów szatański lęk przed bożą hojnością miłosnego daru życia każdemu Jego stworzeniu.
 • @wk..ny 18:05:17
  ...wracaj na basen ...nawet jakbym miał szukać tego co mnie z tobą łączy, to wolałbym pracować w kamieniołomie...nie rzuca się pereł przed wieprze...poniał...wracaj na basen
 • @Mind Service 18:18:38
  no właśnie o to chodzi, że nie jesteście większością, i episkopat robi różne wygibasy aby to nie wyszło na jaw.. gdyby byli pewni swojego, to by tak nie robili jak robią.. czyli zaliczają do wiernych takich jak ja, zamiast tylko zdeklarowanych, czyli takich co własnowolnie stwierdzą, że oprócz wszystkich podatków chcą płacić dodatkowy podatek na kościół.
  Tego episkopat boi się.. bo chcących płacić dodatkowo wyszło by mniej niż uczęszczających na mszę w niedzielę.

  Co do ilości katolików jest wskaźnik Dominicantes
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Dominicantes_i_communicantes_w_Polsce
  na 2011 rok było to 40% z 96% społeczeństwa, więc źródłą oficjalne potwierdzają, że jesteście w mniejszości.. (tendencja spadkowa)
  moje 20-30% to ilość tych, co to dobrowolnie by się opodatkowało na rzecz kościoła (niestety źródła nie pamiętam, ale było to badane)
 • @trybeus 18:45:28
  obiecałeś mi kiedyś notkę na temat finansowania kościoła.. zapomniało się, czy też zbyt trudny temat??
  oj zdziwił byś się ile nas łączy, chociażby stosunek do korwinowców..

  P.S. potrafisz coś więcej niż łupać kamienie? pełen szacun..
 • @Mind Service 17:46:54
  To jest właśnie to, że katolicy mają awersję do czytania czegokolwiek historyczno-naukowego. Mojżesz był kapłanem egipskim, tak jak każdy członek rodziny faraona. Porównaj Egipską księgę zmarłych z dekalogiem.

  Jezus naucza o równości, w jego Kościele są ludzie równi nie ma biskupów, nie ma papieży, nie ma kapłanów. Poczytaj List do Rzymian, gdzie prezentowana jest struktura chrześcijaństwa pierwszych wieków, są apostołowie (w tym kobiety), są prorokowie, nie znajdziesz biskupów, papieży? Dzisiejszy katolicyzm i prawosławie wywodzi się z Kościoła utworzonego przez Pawła który nie był apostołem (ale za zgodą m.in Piotra i innych apostołów). Wytłumacz dlaczego to Paweł poniósł naukę Jezusa, choć nie był jego uczniem, czy Jezus nie potrafił dobrać sobie uczniów? Głównym nurtem Kościoła Jezusa był nurt judeochrześcijański zakładający ścisłe przestrzeganie reguł zakonu w tym obrzezanie i ten nurt został rozbity na skutek represji doku 70. Wszystkie ewangelie kanonu powstały po tym okresie.

  "Nurty gnostyckie? Były to nie żadne główne nurty tylko herezje, jakich wiele było w Kościele, a które zostały oficjalnie zdefiniowane i potępione." Jak najbardziej - w historii obowiązuje zasada, że pisana jest przez tych, co wymordowali bohaterów. Prawda historyczna jest taka, że wiele z tych nurtów było rzeczywiście późniejszymi pomysłami ich twórców, lecz część z tych nurtów rozwija się równolegle do Piotrowego pogano-chrześcijaństwa.
  Nauka Jezusa jest nauką objawioną, ale opierającą się na Biblii i judaizmie.Biblię zaś nie do końca można uznać za objawioną i badacze znajdują w niej wiele elementów, które judaizm zaczerpnął z wcześniejszych kultur z którymi się stykał na etapie formowania ludu wybranego, czy to w niewoli egipskiej czy w innych kontaktach.

  Co do mieszanki wierzeń przedchrześcijańskich podałem ci kolejne święta. Powiedz mi, czy ktoś szykuje wytrawną kolację w oczekiwaniu na cud narodzin, jaki związek z Chrześcijaństwem ma polewanie się wodą w lany poniedziałek, bicie się witkami po łydkach (śmigus - dyngus). Ja ci podaję przyjkłady, ty zaś masz na ro do powiedzenia tylko "Niezgodne ze stanem faktycznym". Raczej należałoby powiedzieć, niezgodne z tym co potrafi pojąć twój umysł. Kościół przez wieki nie zwalczał zwyczajów i wiary naszych ojców, powoli z pokolenia na pokolenia tym zwyczajom nadawał znaczenie chrześcijańskie. I chwała mu za to, bo inaczej musiałby wyrżnąć wszystkich naszych ojców, jak przykadowo wyrzynano, gdy Kazimierz Mnich na czele oddziałów niemieckich po reakcji pogańskiej wrócił nawracać naszych ojców na prawdziwą wiarę.
  Poczytaj historię i to co nie mieści ci się w głowie, stanie się oczywiste.
  Pamiętaj, katolik też może być patriotą i szanować swych przodków a nie mówić, że wszystko czego się dopracowali to nic nie warte, bo nie "katolickie".
  Tak jako zagadkę intelektualną porównaj sobie ile jest u nas świąt Katolickich, które nie występują w katolickich krajach Europy Zachodniej, może zrozumiesz wkład wiary naszych ojców w nasz polski katolicyzm.
 • @wk..ny 18:47:48
  z wrodzonej dobroci nie przytaczam statystyk przystępujących do komunii świętej (communicantes) bo są ponad 2x niższe.. więc nie bierzmy tego pod uwagę, bo dysputa nad tym kto i kiedy i dla czego przyjmuje komunię świętą jest ponad moją wiedzę.. (nikt tego statystycznie nie kwalifikował)
 • @wk..ny 18:52:24
  ...może kiedyś napiszę, ale wpierw trzeba się zastanowić na temat finansowania żydostwa w Polsce, o tym nie piśniesz hę..ale póki co to

  http://i1.memy.pl/obrazki/6b0a546166_nie_chce_mi_sie.jpg
 • @wk..ny 18:47:48
  Powtórzę moje pytanie bo chyba nie dotarło do Ciebie. Co Cię obchdzi Kościół j jego liczność i kasa itd skor nie jesteś jego członkiem - jak sam powiedziałeś? Druga sprawa. Kochasz demokrację, procenty, liczniki, kaskę, kaskę, kaskę i jak redakcja nE - liczniki odsłon. Tutaj zostałeś demokratycznie wyeliminowany, przegłosowany, zanihilowany przez katolską większośc, która jest tutaj przeciw Tobie. Demokratycznie Cię nie ma, nie istniejsz. Takie są wskaźniki i wyniki. Furda bowiem meritum wątku, furda argumenty, furda prawda! Liczy się to co się liczy i oczywiście kto liczy. Ot i Twoja własna demokracja w pełnej krasie tu i teraz. Może dla odmiany zacząłbyś myśleć sobą samym, jakim jesteś, zamiast dawać się powodować rozwiązłej wyobraźni dyscyplinowanej lejcami statystycznych demonów?
 • @Zawisza Niebieski 18:58:11
  No i to są właśnie masońskie pierdoły. Ile Ci płacą?
 • @trybeus 19:06:18
  ta notka nie ma nic wspólnego z żydowstwem..
  mój stosunek do nich jest podobny do Twojego, ale musiałbyś się wyzbyć fanatyzmu, aby to zobaczyć.. no ale czego spodziewać się po zdeklarowanym agencie watykanu co to każdy kto nie z nim to żyd.. jesteś płytki jak ninanonimowa..
 • @DelfInn 19:12:23
  Tylko tyle masz mi do powiedzenia? Wstyd mi za tych, którzy panicznie boją się wiedzy. Kiedyś kościół zabraniał czytania biblii, teraz już wolno, również wolno czytać znajdowane dokumenty starożytne, czy też odszukiwaną wiedzę o wierze ojców. A co jeszcze dziwniejsze, można myśleć, wiesz?
 • @DelfInn 19:08:27
  jak na razie widzę, to blog Rebeliantki jest na nowyekran.net, to nie jest samodzielna witryna jak Legion.. Ty to jakiś ksiądz chyba jesteś (otumaniony, zakłamany, bezczelny megaloman)

  Odpowiadając na pytanie: tyle mnie obchodzi, że z moich podatków jest finansowany. Zerwijmy konkordat, finansowanie przerzućmy na zdeklarowanych wiernym i nic mi do tego NIE BĘDZIE! pasuje???
  Proszę Cię, optuj za tym, to tacy antykatolicy jak ja odp..lą się od kościółka..

  P.S. tylko nie pisz mi, że z moich podatków finansowane są Oskary i inne Kalksteiny, bo temu jestem też przeciw, a nie o tym ta notka..
 • @Rebeliantka 15:30:57
  "Katolikiem albo się jest i wówczas w pełni podziela się doktrynę KK, albo się ją zwalcza i wówczas katolikiem przestaje się być."

  Co za bzdury pani pisze!!!!!!
  To znaczy ze "alboś ty mój aboś ty h....j"?
  Na świecie żyje 7.5 miliarda ludzi z czego ~1.5 miliarda jest Katolikami.
  Czy według pani ta pozostała "MNIEJSZOŚĆ", te 6 miliardów ludzi to są śmiertelni wrogowie Kościoła? Przecież takim twierdzeniem zrównuje się Pani z Muzułmanami!

  Po drugie, to prawda ze Wojtas wchodzi głębiej w samą wiarę i jej znaczenie (wolno mu). Jednak zdecydowana większość ludzi w Polsce
  nie krytykuje WIARY lecz dosłownie kościół jako instytucje przyziemna!
  Szczególnie jeżeli doktryna KK przemienia się w zachowanie pluskwy która wchodzi na chama wszędzie, nawet tam gdzie jej nie proszą i żywi się na krzywdzie wiernych.
  Mam nadzieje ze pani nie wytnie tego wpisu.
 • @night rat 19:09:14
  konkordat to nowoczesne lenno... i tyle.. co tu więcej rozumieć?? jednostronna umowa dająca tylko jednej stronie przywileje.. podjęta podstępem wbrew NARODOWI.

  Co do moich słów na temat krytyki Wojtasa, przeczytałem ten wycinek kilka razy, i merytorycznie bym go nie zmienił. (faktycznie, mogłem tę myśl przedstawić w piękniejszej formie). Bronisz tez nie do obronienia i Twój obraz na tym traci.. głupi nie jesteś, a wychodzisz na fanatyka, po co??
 • @wk..ny 19:23:29
  Ani tez o stosunku państwo-Kościół, tumanie. Starasz się tu wrzucić wątek poboczny i generalizujesz jak podlotek w okresie gończym. Powiedz coś na temat, bo na Kościół to byle wojtas potrafi sikać. Jesteś wojtasem?
 • @Stara Baba 19:27:19
  poczytaj co poniektórych katotalibów, to dowiesz się, że większość ludzkości świata to niewierni.. dla tego też nazywam ich talibami.. podobieństwo bardzo jaskrawe.. gdyby kółka różańcowe były tak zaawansowane jak szkoły koraniczne, to może w końcu misja Brunona K została by wykonana?? ale czy kamieniarz Trybeus dałby radę?? wierzę w niego ;)

  Pozdrawiam.
 • @Zawisza Niebieski 19:23:15
  A coś na temat to umiesz powiedzieć czy jeno jak ów małomiękki wkurwiony się jeno po kątach generalizacji i statystyk odsłon potrafisz?
 • @wk..ny 19:15:38
  ...ależ ma kolego dużo wspólnego ...wojtas chce na katolicyźmie zarobić, a żydostwo też chce zarabiać ..im wszystkim żal dupę ściska, że wierni dają datki na swój Kościół i oni z tego nic nie mają ...nawet więcej ...nie mają nad tym kontroli i tutaj tacy jak wojtas i taki palikotowiec jak ty zewrą szyki przeciwko KK...to jest takie typowe...wspólny wróg jednoczy he he ..normalnie aż flakami przewraca, jak palikociarze wchodza na temat finansów kościoła ...mówię ci ...wracaj na basen...
 • @DelfInn 19:35:49
  to, że notka jest bezzasadna napisałem na początku..
  Notka jest krótka, głupia, bezzasadna.. powinna zniknąć tak szybko jak powstała, a że istnieje to jest przyczynek do pogłębienia problemu..
  korzystając z okazji chciałem dowiedzieć się, dlaczego mniejszość katolicka jest taka zadufana w sobie i pragnie narzucać swoje mądrości większości
  (vide "moje" statystyki)
  Ja rozumiem, że od kiedy internet trafił pod strzechy to też księża go używają, i bardzo dobrze, ale graj w otwarte karty, że jesteś beneficjentem konkordatu..

  P.S.
  Tuman.. podlotek w okresie gończym? miej świadomość ,że nie obraziłeś mnie, a tylko wystawiłeś Sobie laurkę.. jak nie starczy argumentów to sięga się po inwektywy.. smutne to.. Już KarolJozef był na wyższym poziomie do Ciebie, i go szanuję jako adwersarza, a Ty.. no cóż.. żal.pl i tyle..
 • @Stara Baba 19:27:19
  Mówiłam o katolikach i tych, którzy sami siebie tak nazywają, nimi nie będąc, bo zwalczają doktrynę.

  Poglądy Wojtasa są heretyckie, bo zwalczają (otwarcie lub w sposób bardziej zakamuflowany) doktrynę KK. Poza tym on często podaje nieprawdziwe fakty w dziedzinie historii KRK.

  Nie widzę powodu, by heretyckie poglądy promować jako linię programową NE i polską rację stanu.

  Doktryna KK żywi się na krzywdzie wiernych? Odpowiem Pańskim językiem - oszalał Pan.
 • @trybeus 19:46:00
  Wojtas chce zarobić?? dowody proszę..
  Ja Palikotowiec?? no tak, jak nie żyd to jakąś łatkę trzeba przybić..
  gdybyś czytał wyżej, to byś wiedział, że takich jak Ty traktuję jak sodomitów od palikota.. nie interesuje mnie co tam w swoich kątach uprawiacie, tylko ze swoja nachalną propaganda mniejszościowa nie wychodźcie do ludzi..

  Co to za wygibas intelektualny, że kto nie z Wami to żyd i palikociarz??
 • @wk..ny 19:29:07 i poprzednie
  Konkordat jest wywiedziony wprost z Konstytucji, gdzie państwo jest neutralne światopoglądowo, a nie laickie.

  Sformułowania o nowoczesnym lennie, to totalna bzdura.

  Do reszty nie będę się odnosić, bo zrobili to już poprzednicy.
 • @Zawisza Niebieski 15:32:26
  "Nie rozumiem z czego bierze się w środowisku katolickim na NE
  taka ogromna potrzeba cenzury i blokowania wiedzy oraz myśli niezgodnej z jakąś wyimaginowaną linią..." - widocznie jeśli ktoś ma odmienne zdanie to nie ma prawa go wygłosić jeśli interpretacja jakiegoś punktu jest nieprecyzyjna, inna, itd. itp., a wydawałoby się że po to jest dialog aby pewne zdarzenia prostować, lub przytakiwać.

  Skoro na 1 SG była pierwsza część artykułu, druga, to chyba logicznie rzecz ujmując może być i trzecia, zwłaszcza w przypadku gdy nie ma nic lepszego.

  Kontrowersyjny artykuł generuje ruch, generuje dyskusję, i chyba o to chodzi w czasach trudnych dla NE, maruderzy mogą napisać coś EXTRA i spróbować swoich sił w wygenerowaniu DIALOGU, i nie mam tu na myśli przeklejanek które można wlepić w 5 MINUT, ale SWÓJ, AUTORSKI artykuł. Ciekawe kto się podejmie wyzwania :)
 • @Zawisza Niebieski 18:58:11
  Kościół jest hierarchiczny, bo takie było i jest życzenie Chrystusa. I bardzo dobrze, że tak jest.
 • @wk..ny 19:50:31
  Po pierwsze mam w nosie Twoje zdanie na mój temat. Zasadniczo ponieważ jest to nie na temat, chyba że szukasz przytulenia czy czułości ale to też jest nie na temat. A już na pewno nie ma takiego tematu, aby było jakimkolwiek tematem dla mnie. Po drugie na poczatku nie napisałeś nic, na co nie dostałbyś odpowiedzi. W dalszej częsci zaś zamiast trzymać temat jedziesz swoim swędem. I to się kwalifikuje do bana, zwyczajnie. Twoje statyski są również poza tematem notki. Generujesz jednak ruch, świadomie czy nie, i to dlatego zasugerowałem Twój brak poczytalności tu i teraz.
 • @Mind Service 15:40:10
  "- Przecież Redakcję powołuje i namaszcza Opara. Jak można oczekiwać, że Redakcja będzie miała inne poglądy (chodzi mi o linię programową) niż sam właściciel?..." - na jakiej podstawie tak twierdzisz?
  Odpowiem Ci na jakiej, - BEZPODSTAWNIE.

  Moje poglądy często są diametralnie odmienne, i dość często potrafię napisać o tym wprost, albo między wierszami. :P

  Jakie znaczenie ma nazwisko Admina1? Kamiński, Kowalski, czy Smith - co za różnica?
 • @Rebeliantka 19:57:18
  proszę o udowodnienie tego wygibasa intelektualnego: "Konkordat jest wywiedziony wprost z Konstytucji, gdzie państwo jest neutralne światopoglądowo, a nie laickie"
 • @Pluszak 19:58:24
  Dałem znakomity artkuł Pani Ewy Polak-Pałkiewicz. Vice mi powiedział ze nie moze dac go na jedynke bo to nie jest moj autorski artykul a przeklejka. KOSSOBOR dała ważny art. i to swój i co? i kicha. kiwac to my ale nie nas! jak linia programowa ne jest all that moes, jak to wlasnie powiedziales, to ten portal jest szambem!
 • @wk..ny 19:50:31
  Notka jest głupia? Oponenci są jak sodomici? Wypowiadają się tutaj katolibowie? Zaczyna Pan nie kontrolować emocji. Za chwilę wyproszę Pana z tej dyskusji, jeśli nie będzie Pan przestrzegał zasad.
 • @Mind Service 15:53:32
  "Redakcja nie reaguje! Może prokurator powinien bo na to jest paragraf Kodeksu Karnego!" - jaki problem napisać donos?
 • @DelfInn 20:00:58
  moje statystyki są podstawą do negowania Waszego szarogęszenia się na NE.. i tyle..
  Przypomnę, że temat notki i notka jest kłamliwa, co już udowodniłem..

  Żegnam, bo Cię na nieszpory wzywają..
 • @Pluszak 20:07:30
  tylko potwierdzi się to, że katolicy denuncjowali AK-owców??
  takiego zamętu może nawet NE nie przeżyć..
 • @DelfInn 20:06:09
  Art "Kossobor" to wklejka z INNEGO portalu, pomimo tego art trafił na SG. Twój art, ten ostatni, to zajawka artykułu wraz z linkiem odsyłającym do innego portalu.

  Ostatnio czepiał się jeden z blogerów że na SG wisi 1 która jest przedrukiem z innego portalu.
  Toć się zdecydujcie, czy SG ma być dynamiczna, czy martwa, i czy ma być zlepkiem przeklejek tekstów z innych portali.
  W marudzeniu wielu jest mistrzami, niestety, i to jest coraz bardziej irytujące.
  Jak artykuły na SG nie mają komentarzy - źle, jak mają - źle, bo artykuły niezgodne z poglądami pewnych osób. Jak wklejki - źle, bo śmietnik, ale według innych dobrze - bo ciekawe.
  Kolejna dyskusja o wyższości jednego tematu nad niższością innego, a jutro... jutro pewnie będzie odwrotnie, ktoś będzie miał ale że bloger wiszący na SG nie odpowiada na komentarze, albo że "zupa była za słona". i tak W Kółko.
 • @Pluszak 19:58:24
  Pluszaku, nie mów językiem Spirito Libero, bo to byle jaki język i byle jaka argumentacja. Takie traktowanie blogerów nie jest przejawem szacunku wobec nich.

  Postaraj się wczuć w emocje katolików, gdy podaje się fałszywe informacje nt. KK i promuje heretyckie koncepcje. My nie domagamy się miejsc na pudle na dyskusje teologiczno-doktrynalne, więc dlaczego redakcja ustawia tam heretyków i antyklerykałów? Chcesz, abyśmy byli zmuszeni do odejścia, nie godząc się z obrażaniem naszych uczuć religijnych? Ten portal współtworzyliśmy nie po to by był platformą walki z Kościołem Katolickim.

  Jeśli jednak o to właśnie chodzi redakcji, to proszę o jasne stanowisko w tej sprawie.
 • @wk..ny 20:10:06
  Mam Ci przypomnieć paremię o statystykach czy może już nie trzeba bo znając ją właśnie zacząłeś myśleć? Wątpię czy w pełni bo nadal nie widzisz, że Twoje stanowisko zostało tutaj obalone na dwa sposoby - merytorycznie i demokratycznie. Z emocjami, jak Cię czytam, też nadal masz kłopot.
 • @wk..ny 20:04:26
  Człowieku, to jest elementarz. Zajrzyj do obu aktów prawnych, jest to tam wprost napisane.
 • @All
  "Takie zaś mamy od Niego przykazanie, aby ten kto miłuje Boga, miłował też brata swego" JPII

  http://www.youtube.com/watch?v=ko6TDTqdE98
 • @wk..ny 20:10:06
  Nic Pan nie udowodnił. Nie podał Pan żadnych źródeł swoich tez, tylko swoje - wrzaskliwie formułowane - pragnienia, których my - katolicy - nie podzielamy.

  Dobrze, że Pan już opuszcza tą dyskusję.
 • @wk..ny 19:56:47
  Czy Bolszewicy to też większość?
 • @Rebeliantka 20:16:44
  Niektórzy trzaskają drzwiami, by po chwili wrócić, by wyjść z hukiem by wrócić. Po co taka zabawa?
  Na niektóre teksty niektóre z osób na innych portalach po prostu dostałby bana, tyle, i tylko tyle.
  Nie gadam językiem SpiritoLibero bo daleko mi do tego, ale NIKT NIE POWIEDZIAŁ WPROST że NE jest portalem tylko i wyłącznie katolickim i inne zdanie, inne poglądy, czy inna interpretacja nie ma absolutnie racji bytu.
  Katolicy niestety uzurpują sobie prawo do wyłącznego monopolu na jedno określone zdanie, a każde odmienne traktowane jest "strzałem w potylicę".

  Jeśli ktoś źle interpretuje jakiś paragraf to inni użytkownicy mogą pod artykułem napisać sprostowanie, a potencjalny czytelnik sam powinien wyciągnąć sobie wnioski. Ale często bywa tak że robi się "hałas", jedni się wkurzają, inni nie, a jeszcze inni obserwują bez słowa.
  A gdzie w tym wszystkim jest tolerancja? Dla innego zdania, innych poglądów, czy innych religii?

  Katolicy jako JEDYNI mają SWOJĄ ZAKŁADKĘ, i kto tam pisze? Raptem kilka osób. Zróbcie coś z tą zakładką, aby pisało tam 30 czy 40 osób, wtedy się okaże że na NE jest katolicka siła, a póki co w zakładce dominowała Circonstance.
 • @Rebeliantka 19:53:24
  Nie dodała Pani ze napisałem iż "PRZEMIENIA SIĘ", czyli jest to proces który kiedyś w czasie się zaczął i trwa. Jest to bardzo ważne gdyż wskazuje ze kiedyś było lepiej czyli ja nie krytykuje całości lecz KK w czasie ich zmian na gorsze. Pani sugeruje ze zrównuje wszystko z ziemia.
  Jak to bardzo mądrze jeden bloger pisał (chyba @Nathanel) "życie nie znosi pustki". Tak tez jest i w kwestii wiary. Wiara nasza jest osłabiana najbardziej poprzez tych którzy powinni ja wzmacniać. Jeżeli nie będziemy tego mówić i nie wytkniemy tych przyziemnych grzechów palcem okaże się ze takie zachowanie osłabi nas na tyle mocno ze da przez to przepustkę wierze innej (zdecydowanie islam) która na sile nasza wyprze. Osobiście nie wyobrażam sobie aby w naszym kraju dać sobie zastąpić nasza tradycyjna wiarę jakąś inna np. Islamu. Każdy człowiek ma dusze i musi w niej swoje wartości posegregować. Róbmy to jednak dobrze a nie w skrzywionym zwierciadle.
 • @Pluszak 20:15:37
  Na jak długo trafił ten KOSSOBOR wobec tego o czym traktował? Robicie tu taka politykę jak sralon - jak się kto nie łapie co jest w czym i jak czytać to dostaje papkę i melanż wiec g. wie o tym, co tu jest dominujace. Wiec tak ma byc, tak? No to nie dziw sie ze mówie ze szambo. Portal jest wannabie narodowy, wiec kryteria sa proste! ale widac nie sa. wiec nie jest narodowy. jest popkulturowy z doklejka ze 'prawicowy'. co tez jest falszem, ale to insza sprawa. choc moze wlasnie i ta sama wlasnie? ja tego nie wiem. nie wiem kto to wie. moim zdaniem powinno wiedziec szefostwo. ale moze tez nie wie. jak ktos ma pisac tu cokolwiek sam, skoro jest zagubiony zatem?
  resume: czemu to niby userzy /milion rozbieznych pogladow/ maja decydowac co gdzie jest i jak? przeciez zawsze wtedy wyjdzie burdel i klotnie. jak w holandii. czy my nie mamy polskich wzorcow jednoznacznej demokracji krolewskiej? mamy. no i?
 • @DelfInn 15:28:02
  //Wojtas ostatnio powiedział "Bóg JEST" i to ma uzasadniać jego niby to wiarę w Boga. Wojtas pewnie nie wie co powiedział św. Paweł o takich wypowiedziach, więc powienien doczytać i DOROZWAŻYĆ, doreflektować tę kwestię w głębi swego serca, po to by mu się ono wreszcie otwarło na Boga i na niego samego i na drugich - na śwait. Bo jest zasklepione, zawłaszczone, jest pod demoniczną okupacją i stąd strzępią mu się myśli myślące jedynie na poziomie znacznieponiżej repera. Tak nie myśli i mówi i nie zachowuje się chrześcijań - człowiek wolny i oddany Bogu prawdziwie. Tak się zachowuje i mówie opętany sekciarz i heretyk. Wierzycie w Boga? Słusznie czynicie! Ale wiedzcie, że także demony wierzą. Wierzą i drżą!//

  Ach, jak ci kochani katolicy słabo znają Biblię. "Wierzysz, że jest jeden Bóg? Słusznie czynisz - lecz także i złe duchy wierzą i drżą. / Jk 2, 17/
  Otóż słów tych nie napisa św. Paweł, ale Apostoł Jakub.
 • @night rat 20:15:19
  ja traktuję KK, jako mniejsze zło. Myślałem, że to wróg mojego wroga.., ale ekumenizm temu zaprzecza, więc nie widzę podstaw do jego popierania. Ja szanuję kościół jako wspólnotę, ale wiesz dobrze, że to struktura hierarchiczna/feudalna/autorytarna. Jako członkowi tej zbiorowości pasuje Ci to? Bo mi nic do tego, o ile mnie to to nie dotyczy,a niestety dotyczy.

  Czy uważasz, że konkordat został wprowadzony legalnie i uczciwie??
  Jeśli tak, to rozbiory Polski były takie same..
 • @DelfInn 20:30:37
  Portal jest taki jak ludzie którzy są w nim obecni. Póki nikt "nie zarobi pałą po głowie" (ban, kasacja konta), póty teksty mogą pojawiać się różne, niekoniecznie zgodne z jakimś określonym punktem widzenia.

  Wielkie porządki czy doskonałą linię programową można ustalać gdy na jakimś portalu występuje zalew ludzi, tekstów i komentarzy, ale w przypadku gdy ilość treści ma się nijak do czasów świetności to trzeba czasem "zmrużyć oko", inaczej zostanie raptem kilka osób, tzw. Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, piszących "w jeden deseń" tylko po to aby koledzy i koleżanki mogli przytaknąć czy bić brawo.
 • @Pluszak 20:26:08
  Nie mam zamiaru prowadzić dyskusji w tym stylu.

  Ja nie trzaskałam drzwiami i nie wracałam, więc nie życzę sobie tego rodzaju insynuacji.

  Proszę się odnosić do moich notek, a nie jakichś tajemniczych innych - innych osób, o których nic nie wiem.

  Teksty poświęcone problemom doktrynalno-teologicznym i religijnym powinny być umieszczane w zakładce KK, gdy dotyczą katolicyzmu lub w zakładce religie - gdy dotyczą innych wyznań i religii. Nie ma potrzeby promować na pudle manifestów heretyckich i to jeszcze z mnóstwem kłamstw na temat KK, bo to tylko podzieli społeczność NE.

  I proszę się do mnie nie zwracać w liczbie mnogiej.
 • @Rebeliantka 20:19:06
  jestem zbyt tępy jak widać, proszę o wyłożenie "kawy na ławę".. ja tam widzę co innego, ale może Pani ma rację..
 • @Stara Baba 20:27:14
  Z tym komentarzem mogłabym się w zasadzie zgodzić, choć być może tzw. diabeł tkwi w szczegółach.
 • @wk..ny 20:41:01
  Proszę przeczytać oba akty prawne, a dopiero potem krytykować.
 • @Rebeliantka 20:45:27
  konstytucję znam, proszę mi udowodnić że konkordat jest słuszny względem konstytucji.. ciekawe jest to, że w błahych sprawach potrafi Pani przytaczać artykuły prawne, a tu mnie głupiego Pani zwodzi.. oj nieładnie pastwić się nad takim debilem jak ja :(
 • @DelfInn 20:30:37
  Jestem zdumiona... Wydaje mi się, że artykuł o LUDOBÓJSTWIE BURÓW w RPA jest arcyważny. Arcyważny. Dla każdego białego, o chrześcijanach nie wspominając. Weź go sam wklej i nie będę miała najmniejszych pretensji, że wisi na ważnym miejscu. /Nie będę własnymi słowami przepisywać nie swoich artykułów. Nie ma również bezpośrednich źródeł. Chodziło o rozpowszechnienie INFORMACJI./

  Nawalanki portalowe mnie nie interesują i nie biorę zazwyczaj w nich udziału. Skierowałeś swoją notkę na nawalanki właśnie, choć słowo wstępne - z dużym zacięciem machnąłeś. Ładne, skądinąd, to słowo wstępne. Ale średnio ma się do zalinkowanych przez Ciebie nawalanek.
  Jeżeli uważasz, że Coryllus to całkowite dno - napisz to sam. Zapewne znajdziesz wielu admiratorów takiej tezy.
 • @Rebeliantka 20:40:10
  Po co insynuujesz że mówię językiem SpiritoLibero?

  Społeczność NE jest podzielona, tak jak podzielona jest Polska, co doskonale obrazują komentarze, choćby pod Twoim postem.
  Nie trzaskałaś drzwiami tak? Zapomniałaś już jak napisałaś że zawieszasz pisanie. I co to było wg Ciebie?
 • @Pluszak 20:53:39
  Zawieszenie, to zawieszenie, a nie opuszczenie portalu.

  Co do negatywnych konsekwencji promowania antyklerykalnych i heretyckich notek, pozostaję przy swoim zdaniu.
 • @Rebeliantka 15:34:00
  Czy wskazanie na kłamstwo nie jest argumentem?

  >>> Wojtas miał zapewne na myśli praktykę parafianizmu przy okazji corocznej spowiedzi, w tym względzie szczegóły - czy jest to spowiedź to na ucho proboszcza czy wikarego w parafii, nie mają znaczenia.
  I sens spowiedzi o której pisał ("kontrola społeczeństwa") jest określony trafnie.
 • @Mind Service 15:53:32
  " Redakcja nie reaguje! Może prokurator powinien bo na to jest paragraf Kodeksu Karnego!"

  Proszę donieść do prokuratury..
 • @Pluszak 20:26:08
  //Jeśli ktoś źle interpretuje jakiś paragraf to inni użytkownicy mogą pod artykułem napisać sprostowanie//

  - U Wojtasa to się nie sprawdza. W jego prawie każdym zdaniu są co najmniej trzy błędy logiczne lub trzy herezje. Jego wynurzenia musiało każdorazowo by omawiać grono filozofów i teologów i prostować rzeczy oczywiste. Pytanie po co mają powstawać tomy opracowań wykazujących w czym Wojtas w sposób oczywisty się myli? Kto miałby to robić i za ile? Zresztą on i tak ciągle w kółko to samo; on jest niezdolny do refleksji, do dyskusji, do wyciągania wniosków.

  //Zróbcie coś z tą zakładką, aby pisało tam 30 czy 40 osób, wtedy się okaże że na NE jest katolicka siła//

  - Promowanie herezji, antywartości i zwykłej głupoty skutecznie zniechęca do pisania na nE. Czy o to chodzi, żeby wszyscy mądrzy odeszli stąd jak Jerzy Wawro?

  //gdzie w tym wszystkim jest tolerancja? Dla innego zdania, innych poglądów//

  - Gdyby Wojtas pisał te swoje bzdury na swoim blogu to zapewne nikt by nie przejmował się nim tylko co najwyżej pokiwał z politowaniem głową i poszedł dalej. Ale nie wiadomo z jakich powodów każda notka, choćby urągała wszelkim standardom dobrego smaku i inteligencji ląduje na pudle. Pudło w oczywisty sposób pokazuje linię programową nE.
  Do tego SpiritoLibero, który rzuca się jak buldog na każdego, kto źle pomyśli sobie o Wojtasie, do tego cenzura treści niewygodnych, do tego dziwna tajemnica związana z tożsamością i działalnością Admina1 dopełniają obrazu nE funkcjonującego w Internecie nie tylko jako portalu agentury ale i antykatolickiego i antypolskiego. Komu to jest potrzebne i w jakim celu?
 • @ekoludek 21:01:45
  Nie ma Pan pojęcia o KK. Ten komentarz pozostawię. Następne, jeśli będą zawierać insynuacje, usunę.
 • @night rat 20:49:06
  Podsunąłeś pomysł, więc może zaczniesz go realizować? Proponuję abyś napisał szkic artykułu zatytułowany "Blogerzy polecają", a w nim rozpisał kilka regułek dotyczących tekstów które miałby być w zakładce polecane, a następnie przesłał pod adres: pluszak@nowyekran.net. Przekażę Twój pomysł do dyskusji, być może "redakcja" czy administratorzy będą mieli jakieś swoje uwagi które będzie można dołączyć.
  Jeśli Ty i blogerzy podejmiecie wyzwanie to to co znajdzie się w tej zakładce będzie zależało w dużej mierze od tego co zaproponują blogerzy.
 • @KOSSOBOR 20:52:06
  Ni mnie też właśnie idzie o rzpowszechnieni imformacji. Teraz wytłumacz to tym ludziom z adm. co jak wół czepli sie chorzej ideii ze kazdy kto napisze cokolwiek sam, jest automagicznie lepszy trescią od tego co przekleil ktos po wyselskcjonowaniu tysiecy informacji. Kwestia z Koryłą jest poboczna i nie musi rzutować na nasze wzajemne stosunki, dałem tamto bo tekst był właśnie propolski. Przy czym ważniejszy był ten Ewy Polak-Pałkiewicz całkiem olany przez adm. - tak jak i Twój o Burach.
 • @wk..ny 20:51:51
  Nie pastwię się. Niech Pan udowodni, że Konkordat jest niezgodny z Konstytucją.
 • @Rebeliantka 21:04:44
  w tym komentarzu ukazała Pani Swoją płytkość.. zadałem pytanie, na które nie otrzymałem Pani odpowiedzi.. czepiła się Pani "ekoludek" jakby miał coś do powiedzenia, a nie zbanowała mnie..
  proszę mnie zbanować publicznie, albo odpowiedzieć na temat konkordatu.
  Kilka przypisów, kilka zdań, wystarczy.. poproszę
 • @Nathanel 21:06:46
  Moderator - świetna sprawa, o ile na stanowisku moderatora jest ktoś kto ma pojęcie o tym co robi, i o ile skrypt pozwala na to aby komentarze czy posty wpierw trafiały do tzw. "poczekalni", gdzie zanim coś się ukaże osoba władna decyduje czy tekst się pojawia czy nie pojawia, a jeżeli się pojawia to gdzie i w jakiej formie.
  Podejrzewam że gdyby na NE wprowadzić "poczekalnię" czy to na komentarze czy na posty, to po pierwsze odezwałby się głosy "że cenzura", a po drugie dyskusje nie byłby już tak żywiołowe, gdyż każdy z komentarzy wymagałby przeczytania, akceptacji, a następnie odblokowania.
 • @Pluszak 20:36:38
  Panie kochany... Do kogo ta mowa? Co znaczy ze ludzie sa jacy sa i dlatego jest burdel jaki jest? Pan własnie potwierdzil moja teze o tym ze tu jest szambo i ze ma byc. To w tej sytuacji to nie ma zadnego portalu w takim razie. Prosze nie szantazowac ludzi TWA, ludzie sie skupiaja w TWA w okresloych interesach a nie dlatego ze sa niezorganizowanym bydlem. No, chyab ze sie chce aby byli. To wtedy mowi im sie 'robta co chceta'. Prosze nie zwalniac z odpowiedzialnosci za portal ani jego wlascicieli ani administracji. to oni odpowaida za linie programowa portalu. jesli ona mowi ze wolno wszystko, nikt nie ma prawa do niczego bo nie ma instytucji do sankci. w szczeg. nie ma tego prawa ani admin ani tez wlasciciel portalu a regulamin jest pustym zapisem na pasku fochow na kacu.
 • @Pluszak 20:07:30
  //"Redakcja nie reaguje! Może prokurator powinien bo na to jest paragraf Kodeksu Karnego!" - jaki problem napisać donos?//

  - Ja tego nie zrobię bo to nie w moim stylu, ale Pluszaku lepiej nie wywołuj wilka z lasu, bo zamkną jeszcze ten portal i parę innych osób i zostaniesz bez pracy a my blogerzy bez swoich blogów...
 • @wk..ny
  Ponownie:
  Czy Bolszewicy to też większość?
 • @wk..ny 21:13:21
  Nie chce mi się, bo jest Pan niegrzeczny. Poza tym piszę teraz pilne opracowanie i nie mam czasu szukać dla Pana odpowiednich cytatów.

  Poza tym, ciężar dowodu spoczywa na tym, kto przedstawia tezę. To Pan twierdzi, ze konkordat jest nielegalny.
 • @Pluszak 21:05:43
  //Podsunąłeś pomysł, więc może zaczniesz go realizować? Proponuję abyś napisał szkic artykułu zatytułowany "Blogerzy polecają", a w nim rozpisał kilka regułek dotyczących tekstów które miałby być w zakładce polecane, a następnie przesłał pod adres: pluszak@nowyekran.net. Przekażę Twój pomysł do dyskusji, być może "redakcja" czy administratorzy będą mieli jakieś swoje uwagi które będzie można dołączyć.
  Jeśli Ty i blogerzy podejmiecie wyzwanie to to co znajdzie się w tej zakładce będzie zależało w dużej mierze od tego co zaproponują blogerzy.//

  - A dlaczego tak miałaby funkcjonować jakaś zakładka do której nikt nie zagląda a nie strona główna?
 • @Rebeliantka 19:59:21
  Wiesz, jakoś nie kojarzę, by życzeniem Jezusa była hierarchia, były kościoły wypełnione biznesem, jak sanktuaria, sam pogonił kupców ze świątyni, sam nauczał tam gdzie miał słuchaczy, czy to na łące, czy przy studni, nie prosił o budowanie wielkich budowli a o budowanie wiary,kościołów w sercach.
  Po co Jezusowi, Maryi korona ze złota? Przecież jako Syn Człowieczy miałby całe złoto świata, gdyby tylko potrzebował. Czy jakby luksusy i dostatki były Maryi potrzebne, to Jezus by jej tego nie dał? Hierarchia kościelna pogubiła się w opasłych brzuchach i otaczaniu się materiałami świadczącymi tylko o próżności, niczym innym. Rydzyk jako redemptorysta ślubował ubóstwo, czy tak wygląda ubogi człowiek? Kościół Jezusa opiera się na ludziach a nie na gubiącej się za rzeczami materialnymi hierarchii.
 • @ekoludek 21:01:45
  Tak, bardzo trafnie. Świadczy o tchórzostwie Wojtasa jak stąd do Władywostoku. I tyle. Cała jego cywilizacja jest właśnie taka - lękowa.
 • @Nathanel 21:06:46
  //Ogólnie pojęta administracja różnych internetowych kanałów jest wykonywana przez ADMINISTRATORÓW zajmujących się stroną techniczną oraz MODERATORÓW, ale zazwyczaj są to RÓŻNE OSOBY.//

  - dobrze, że to przytoczyłeś. Pytanie za 100 pkt czy do zrealizowania na nE? Konsekwencją jest koniec z ukrytą cenzurą, niejawną linią programową, zrzuceniem maski przez Admina1...

  - więc - myślę, że to nie przejdzie. Wiadomo dlaczego.
 • @Zawisza Niebieski 21:23:39
  Tak. Rydzyk jest człowiekiem ubogim. A Ty jesteś ukogim?
 • @Zawisza Niebieski 21:23:39
  //...jakoś nie kojarzę, by życzeniem Jezusa była hierarchia, były kościoły wypełnione biznesem...//

  - ktoś ci płaci żebyś dyskusję nt. Wojtasa rozbijał i kierował na boczne tory?
 • @night rat 20:49:06 & Pluszak 21:05:43
  Twój pomysł wraz z moją interpretacją która rozpisałem w komentarzu poniżej przekazałem drogą mailową Ryszardowi Oparze który w przeciągu 8 minut przesłał maila zwrotnego w którym wyraża swoje poparcie dla tego pomysłu.

  Czyli jak widać "zielone światełko" jest, wystarczy pomysł, chęci, a coś konstruktywnego może się urodzić :)
 • @Mind Service 21:27:01
  Nie musi być moderacji w wersji Pluszakowej. Spoko może lecieć ciurkiem wszystko. Mod reaguje tylko na nieprawidłowości. Co to są więc nieprawidłowości? Ano, odstępstwa od prawideł. A jak na nie reaguje? Ano ma do tego prawideł rozeznanie? A zatem czym są prawidła właściwie? Aaaaaaaaa! No własnie...
 • @Zawisza Niebieski 21:23:39
  Hierarchia w Kościele służy do zachowania depozytu wiary. Możesz też poczytać to:

  http://www.niedziela.pl/artykul/99155/nd/Rozmowa-na-progu-Roku-Wiary
 • @Mind Service 21:23:26
  "- A dlaczego tak miałaby funkcjonować jakaś zakładka do której nikt nie zagląda a nie strona główna?" - a dlaczego nie? :)

  Jeśli wyzwanie zostanie podjęte to najlepiej jest eksperymentować w zakładce, gdyż konsekwencje eksperymentów mają mniejsze znaczenie. Nie jest wykluczone że po dopracowaniu detali taka opcja by się pojawiła na SG, ale muszą być w pierwszej kolejności dograne różne detale. Wprowadzanie takiego pomysłu od razu na "głębokich wodach" mogłoby prowadzić do różnych nieudanych konsekwencji, a chyba nie o to chodzi.
 • @DelfInn 21:33:37
  - Problemem niezbyt dużym na nE jest administrowanie, moderacja; dużo większym jest określona niejawna linia programowa.
 • @Pluszak 19:58:24
  Ludźmi rządzi dążność do samouwielbienia a także dążność do stada. Utworzyć sobie stado ludzi myślących tak samo jak "ja" a tych co nie chcą się podporządkować należy niszczyć choćby cenzurą. Takim stadem łatwo kierować, bo jak tylko spróbujesz wyskoczyć poza nie, stado grozi eliminacją.
  Mnie się podoba działanie NE właśnie promujące teksty kontrowersyjne, zmuszające do myślenia, byle nie głupie judzenie, bo przecież wystarczy napisać jakąś wierutną głupotę, by było wiele komentarzy.
  Takie teksty burzące jakieś ustalone ciepłe gniazdko powodują, że człowiek zaczyna szukać argumentów, jeśli jest mądry, jeśli głupi sięga po cenzurę zgodnie z zasadą "Sad sądem a sprawiedliwość musi być po mojej stronie". Szukanie argumentów, spory to poszerzanie własnej wiedzy, i chyba o to chodzi.
  Póki NE chce być forum dla niezależnych blogerów powinno promować różnorodność, kontrowersyjność. Później można tylko w nagłówku napisać "Portal blogerów zależnych od..."

  Co do przeklejanek moje zdanie jest jednoznaczne, bloger powinien promować własną myśl. może skorzystać z myśli innych, zamiast przeklejanki można dać link jako do źródła. Przeklejanki nie nadają się do promocji. Człowieku, pisz własną myśl, korzystaj z wiedzy innych a nie przeklejaj, bo to już jest w internecie, wystarczy dać link, więc nie śmieć powtarzając cudzy tekst we własnym blogu.
 • @night rat 21:35:21
  Heh. Nie chodzi o lawinę pomysłów, bo tych nie brakuje, ale chodzi o coś co teoretycznie można zrealizować małym nakładem sił, a z czego mogliby się cieszyć blogerzy.
 • @Rebeliantka 21:22:24
  art. 25 pkt 4 konstytucji dopuszcza konkordat.. no i hulaj dusza..............
 • @DelfInn 21:28:04
  Więc życzmy wszystkim ubogim w Polsce by byli ubodzy i żyli jak Rydzyk.
 • @Zawisza Niebieski 21:40:06
  Zapytam wprost: DLACZEGO KŁAMIESZ?

  Nikt tu nie domaga się cenzury. Dyskusja dotyczy tego, dlaczego na pudle promowane są teksty antyklerykalne i heretyckie, zawierające fałszywe informacje?

  Nie kłam!!!!!
 • @Mind Service 21:38:39
  No właśnie tu jest ta istota pytania z notki. Czy wszystko jest dozwolone czy nie? A jesli nie, to na jakich warunkach. Regulamin co jest, jest po to by móc ręcznie sterować. Idzie więc nie o to by promować 'cośtam', ale by 'się kręciło' Po prostu. Ściema z artykułami autorskimi jest, jak dla mnie, taką sowiecką agitką - pamietam te mobilizacje do czynu na rzecz partii, pokoju, pgr-u etc etc. Wilu tu jest, co pamietają to lepiej ode mnie. I wszyscy rozpoznajemy to na milę. I darzymy tym samy, jak wtedy, serdecznym obrzydzeniem.
 • @wk..ny 21:42:13
  No widzi Pan. A Konstytucję wprowadzono wolą Narodu. Więc o co chodzi?
 • @Mind Service 21:29:59
  Gdybyś tak poczytał od początku, to byś zobaczył, że ja dokładnie odniosłem się do tekstu Wojtasa, który oceniam dość pozytywnie, jeśli chodzi o część 3, jako próbę spojrzenia szerszym okiem na sprawę dzisiejszej wiary. Później odpowiadam na pytania zadawane przez osoby z którymi wymieniam zdanie. Przepraszam, że nie wpisuję się w krąg "rozmawiających o Wojtasie", przez co rozumiesz "Kto żyw bracia, hajda na Wojtasa". to pewnie byś uważał za konstruktywną (nie opłacaną) rozmowę.
 • @night rat 21:38:42
  Wartości, wartości... Każda wsp. filozofia mówi o wartościach. A wiesz czemu? Bo nie potrafi się oprzeć na czymś czego sama nie wymyśliła. To, co wymyśliła nazywa właśnie wartościami. I kółko się zamyka w wojnie wartości. Tymczasem taki tomizm konsekwenty Gogacza mówi, że jak wyjść z tej pętli. Staram się go tu przybliżać. To jest dużo za mało, bo raz że trudne a dwa że ludzie jednak na tyle wygodni ze az leniwi. Ale przeciez nie przestane tylko dlatego ze ktos mnie zrzuca do piwnicy za przeklejki, a forsuje Wojtasa bo napisal sam.
 • @Zawisza Niebieski 21:40:06
  Gnostycyzm i arogancja.
 • @Pluszak 21:40:12
  A dlaczego ta notka nie jest w polecanych ;) Przecież prawie 600 odsłon i 150 komentarzy. Klikalność bez żadnego redakcyjnego wsparcia :)
 • @Pluszak 21:37:57
  //Jeśli wyzwanie zostanie podjęte to najlepiej jest eksperymentować w zakładce, gdyż konsekwencje eksperymentów mają mniejsze znaczenie. Nie jest wykluczone że po dopracowaniu detali taka opcja by się pojawiła na SG, ale muszą być w pierwszej kolejności dograne różne detale. Wprowadzanie takiego pomysłu od razu na "głębokich wodach" mogłoby prowadzić do różnych nieudanych konsekwencji, a chyba nie o to chodzi.//

  - No to napisz wprost, że tak będzie układana SG, a np. przez okres 2 tyg. potestujemy to wpierw na zakładce "Polecane".

  A tak wogóle to żadna wielka filozofia ustalić jasne przejrzyste reguły. Np. na prawej kolumnie pojawiają się wszystkie artykuły w kolejności zgłoszeń, po wcześniejszym sprawdzeniu czy nie zawierają treści wulgarnych, niezgodnych z prawem, że nie zawierają treści pornograficznych, itp. i po zaakceptowaniu przez podpisanego nazwiskiem lub nickiem moderatora.

  Na lewą kolumnę trafiają polecane artykuły przez właściciela portalu i znajomych królika, bez możliwości powielania i promowania ich gdzie indziej.

  Na lewe miejsce "polecane" trafiają artykuły mające dziesięć merytorycznych wypowiedzi na temat artykułu - od dziesięciu różnych osób. Trolle się nie liczą.

  Kolumna (a właściwie poziom) przesuwa się od lewej do prawej a następnie środkiem w dół.

  Na pudło trafiają artykuły na które głosowało np. 100 osób (w specjalnej ankiecie wraz z pisemnym uzasadnieniem dlaczego). I trwają tam tak długo dopóki inny artykuł go nie przebije, lub po np. dwudniowym pobycie na pudle, gdzie zastąpiłby go następny artykuł z kolejki.

  Oczywiście podałem pewien schemat, który można modyfikować w zależności od sytuacji i potrzeb.

  Czy stworzenie przejrzystych, uczciwych reguł jest takie trudne? Nie potrzeba nawet do tego zmieniać skryptu :)
 • @Zawisza Niebieski 21:45:34
  Życzenia to za mało. Na życzenia poprzestają fałszywi przyjaciele. Trzeba całe serce własnego zaangażowania, by wątpiący zrozumiał, że nie jest sam tylko wtedy, gdy uświadomi sobie że jest z nim Bóg. Potem jest długa droga /albo całkiem krótka, bo to już jest Boża droga i niewiel mamy do gadania/ aby sam się doń zechciał zbliżyć. Ten odcinek jest najtrudniejszy. Rydzyk o tym mowi wlasnie. Mowi bo jest u Boga i od Boga, nie od siebie, mowi. Hm... Choc fakt, czasem mowi za dlugo, no ale tak to juz jest - niewierzacy wciaz patrza na zebarek, a wierzacy maja czas :) co nikogo nie zwalnia z punktualnosci, oczywiscie.
 • @Zawisza Niebieski 21:40:06
  "Ludźmi rządzi dążność do samouwielbienia a także dążność do stada. Utworzyć sobie stado ludzi myślących tak samo jak "ja" a tych co nie chcą się podporządkować należy niszczyć choćby cenzurą..." - gdyby komentarze można było oceniać miałbyś ode mnie 10 :).

  Dokładnie o to chodzi, jeżeli portal ma jeden, z góry określony cel, to łatwo jest dopuścić do głosu ludzi który się wstrzeliwują ze swoimi poglądami w to co się dzieje na portalu tematycznym. Pozostali mogą zarobić bana.
  Ale w przypadku portalu wielotematycznego, gdzie poglądy mogą być diametralnie odmienne ciężko jest zachować jedną, określoną linię, gdyż zawsze ktoś może się wyłamać, i napisać coś co nie wstrzeli się w gusta innych osób.

  Jak już pisałem choć istnieje zakładka K. katolicki to głównie dominowała w zakładce jedna osoba, w tej zakładce nie ma lawiny tekstów a pisze raptem kilka czy kilkanaście osób. Gdyby ta zakładka żyła swoim mocnym życiem, gdyby w niej były autorskie teksty a nie przeklejanki z innych portali, gdyby pisało w niej 30 czy 40 autorów - wtedy daloby się odczuć że katolicy faktycznie tworzą na NE jakąś siłę, taką którą trudno się przeciwstawiać. Ale jest jak jest, bitwy trwają, a zakładka jakby trochę świeci pustkami.
  Ciekawe co się zmieni po tym poście Rebeliantki, czy okaże się że "jest wiele hałasu o nic", czy może okaże się że katolicy to ogromna ilość osób która pokaże swoją siłę pisząc autorskie teksty.
  Stawiam na to że nic się nie zmieni w tej zakładce, dobrych tekstów będzie mało, ale prędzej czy później znowu pojawi się post w którym ktoś będzie miał jakieś "ale", albo wyrazi swoją niechęć, albo napisze "nie chce mi się".
 • @Pluszak 22:08:38
  To są wciąz te same marskistowste argumenty: więcej-mniej, wlka klas-wlka zakładek, kto-kogo itd dzielenie. DZIELENIE. Żaden katolik się pod nie podpisze. Żaden człowiek co ma troche oleju w głowie.
 • @DelfInn 21:59:40
  Hahahaaaaaa........ :-)
  ..."no ale tak to juz jest - niewierzacy wciaz patrza na zegarek, a wierzacy maja czas"...
  Genialne zdanie miesiaca. :-)

  Pamiętam dawne czasy gdzie zegarek przed pójściem do kościoła był po pieniążkach na lody i msze jednym z głównych rzeczy które parafianie muszą mieć. A w kościółku tak co 10 minut " i cmyk pod mankiecik" :-))))
 • @Rebeliantka 21:54:09
  A musi być?

  No tak, nie jestem redakcja, więc redakcyjnego wsparcia brak :P
  Przeszło 2 godziny spędzone wyłącznie na Twoim poście - takie, tam, nieistotne :)
 • @Mind Service 21:56:33
  "Nie potrzeba nawet do tego zmieniać skryptu :)" - Zmiana skryptu nie jest potrzebna, ale zmiany w skrypcie są potrzebne, - a to już nie zależy ode mnie.
 • @Pluszak 22:08:38
  //Ciekawe co się zmieni po tym poście Rebeliantki, czy okaże się że "jest wiele hałasu o nic", czy może okaże się że katolicy to ogromna ilość osób która pokaże swoją siłę pisząc autorskie teksty.//

  - zrozum, nikt nie będzie pisał autorskich tekstów, poświęcając np. na każdy z dwie godziny tylko po to aby jak najszybciej dostał się ten artykuł do piwnicy.

  Podobnie - nie przyjdą tu poważni poczytni autorzy jak na pudle widnieje tekst po prostu głupi albo będący prymitywną indoktrynacją, antypolski, czy awanturniczy.

  //jeżeli portal ma jeden, z góry określony cel, to łatwo jest dopuścić do głosu ludzi który się wstrzeliwują ze swoimi poglądami w to co się dzieje na portalu tematycznym.//

  - jeżeli miała by to być dyskusja to należało by stworzyć możliwość zamieszczenia sprostowania, odniesienia do tez wcześniej zamieszczonych, Czyli w tym samym miejscu przez taki sam czas widnieje artykuł nawiązujący, polemiczny z tym wcześniejszym. Wtedy jest pluralizm i możliwość wyrażania opinii równe dla wszystkich.
 • @Stara Baba 22:13:15
  A Ty za czym cmyk i na co i kiedy i czy aby nie z tych samych powodów? ;) C'mon, taki tytuł do oskarżenia kogoś o brak wiary jest dobry w ustach klechy. Jesteś? No nie. Toczemu się starasz, zamiast dać świadectwo własnej wiary? Wstyd? Tchórzostwo? Lęk? Zwątpienie? I co z tym robisz?
 • @Pluszak 22:08:38
  Co ma piernik do wiatraka.

  Nie chodzi o to, ile tekstów jest w zakładce KK, tylko dlaczego na pudle promowane są ostatnio coraz częściej antyklerykalne i heretyckie teksty?
 • @Pluszak 22:15:59
  No, sam mówiłeś, że klikalność to ważne kryterium ;)

  Dwugodzinną obecność doceniam.
 • @DelfInn 22:23:48
  Ponieważ nie mówimy tu o wierze a o klechach i kościele jako organizacji.
  Moja wiara jest miedzy mną a Bogiem no i czasami innymi jeżeli to ja o tym
  zadecyduje.

  A tak z drugiej strony troszkę luzu Panie @Delflnn, w końcu nie zawsze
  uda się ludziom powiedzieć coś dobrego lub rozbrajającego, a Pan to uczynił. :-)
 • @Pluszak 22:18:17
  //Zmiana skryptu nie jest potrzebna, ale zmiany w skrypcie są potrzebne, - a to już nie zależy ode mnie.//

  - Niby jakie zmiany? Usuniecie gwiazdek? Daj mi dostęp online to usunę je w 10 min. :)

  Ankietę trzeba napisać w php i nie ma komu? Ogłoście to i zróbcie konkurs dla blogerów na napisanie tej ankiety a powstanie najdalej w 30 min.

  Doprawdy trudno zrozumieć nie tylko mnie z czym jest ciągły problem?

  No chyba, że to tylko taka zasłona dymna, czyli wymówka dla naiwnych...
 • ------------KASA jest potrzebna !! na wydanie HISTORII prawdziwej !!!
  http://alternemo.nowyekran.net/post/96673,dorobek-ich-ojcow-zbrodnie-niemcow-na-ochocie

  -----------JAK NIE JA !!!! to kto ???? ---DO ROBOTY !!!!!!!!!!!!!!!! --------
 • @Rebeliantka 22:24:00
  Skoro "na pudle" była 1 część artykułu p. Wojtasa, była druga, to logiczne że powinna być i trzecia. Zakładając że masz ograniczony czas na "zmianę pudła", to albo dajesz jakiś przedruk, co może się nie spodobać komuś, i tak było ostatnio, albo dajesz coś co wynika z logiki, co również może się komuś nie spodobać, albo dajesz coś sprzed 1 czy 2 dni, co również się komuś może nie spodobać, albo dajesz coś co w Twoje ocenie może "zawisnąć na pudle", ale może nie wygenerować dyskusji - i to ludzie nie omieszkają skrytykować.
  Jeśli dobrych tekstów będzie więcej, a narzekania i pisania "nie chce mi się" będzie mniej - to być może wybór będzie łatwiejszy, ale jeśli wybór jest ograniczony lub przychodzi odgórne polecenie/sugestia "dajcie to na 1 SG" to może okazać się że jest niekonieczne zgodne z poglądami blogerów.

  A wymagania blogerów są duże:
  - dużo wejść,
  - dużo komentarzy,
  - tekst zgodny z "linią programową", (jeśli jest),
  - tekst w którym autor wyraża poglądy zgodne z "większością" obecnych w portalu blogerów,
  - tekst nowy,
  - nie będący przedrukiem,
  itd.
  Blogerzy mogą napisać: "nie chce mi się", "to szambo", "zawieszam pisanie" itd itp, albo napisać post o tym jaka to redakcja i administratorzy są źli, albo dlaczego robią coś czego nie powinni.

  Masz prosty przykład, padł pomysł, zaakceptowany przez Ryszarda Oparę - i jaki jest odzew?
 • @Rebeliantka 22:24:00
  //Nie chodzi o to, ile tekstów jest w zakładce KK, tylko dlaczego na pudle promowane są ostatnio coraz częściej antyklerykalne i heretyckie teksty?//

  - dokładnie. Gdyby teksty Wojtasa były w zakładce Sekty albo chociaż Religie to nikt by nie miał pretensji. Ale dlaczego na pudle SG? - Jako oficjalna linia programowa portalu?
 • @Pluszak 22:38:38
  Ależ ja stale o czymś innym.

  Pytałam już o to, a teraz pyta Mind Service:

  http://rebeliantka.nowyekran.net/post/96662,antykatolicka-krucjata-na-ne-trwa#comment_842721
 • @Pluszak 22:38:38
  //Skoro "na pudle" była 1 część artykułu p. Wojtasa, była druga, to logiczne że powinna być i trzecia.//

  - no to teraz każda kolejna część cyklu, którego Wojtas nigdy nie skończy znajdzie się na pudle...

  Ręce i nogi opadają jak się słyszy takie wyjaśnienia...
 • @Mind Service 22:35:13
  A co w zamian gwiazdek?
  Jeśli jesteś dobrym programistą, i nie kasujesz góry złota za programowanie to napisz na PW do Ryszarda Opary.
 • @Pluszak 22:45:57
  //A co w zamian gwiazdek?//

  - NIC po prostu NIC !

  //Jeśli jesteś dobrym programistą, i nie kasujesz góry złota za programowanie//

  - nie mieszkam w Warszawie, a na online pewnie nikt się nie zgodzi. Poza tym programistów (lepszych ode mnie) jest na pęczki. Także na nE. Rozpiszcie konkurs. Czy to problem?
 • @Mind Service 22:38:43
  O linię programową proszę zapytać nowego naczelnego.
 • @Pluszak 22:52:15
  //O linię programową proszę zapytać nowego naczelnego//

  - Ale dlaczego miałbym pytać w prywatnej wiadomości, skoro to zapewne interesuje wszystkich. Czy ten "nowy naczelny" nie mógłby się przedstawić, napisać kilka słów o sobie i o tym jaka jest linia programowa nE?
 • @Mind Service 22:51:50 & @All
  No widzisz, jesteś drugą osobą która coś proponuje, ale jak przychodzi propozycja to wykręca się sianem.

  Sam sobie odpowiadasz na pytania, których jeszcze nie zadałeś.
  Wiem że jest dużo programistów, ale to nie ja decyduję.

  Mija właśnie 3 godzina którą spędziłem wyłącznie na tym poście, jest niedziela, zbliża się godzina 23.00, dlatego jest to ostatni komentarz który dziś pozostawiam na NE. Dobrej nocy.
 • @Pluszak 22:59:17
  Dziękuję za obecność. Przyjemnych snów.
 • @Stara Baba 22:34:00
  Jak chcesz mówić o klechach i kościele nie mówiąc o wierze? To jakbyś chiał mówić o mechanikach i wulkanizatorach bez mówienia omotoryzacji. Wyjdzie laicki bełkot. Kto to weźmie poważnie? Nikt poważny. Ty jesteś poważy czy tylko sobie tutaj radośnie stukasz, bo możesz? A czy Ci wolno, skoro tak pilnie chcesz zachować powagę swoje osoby?
 • @Pluszak 22:59:17
  //No widzisz, jesteś drugą osobą która coś proponuje, ale jak przychodzi propozycja to wykręca się sianem.
  Sam sobie odpowiadasz na pytania, których jeszcze nie zadałeś.
  Wiem że jest dużo programistów, ale to nie ja decyduję.//

  - wiem, że to nie Ty decydujesz. Wiesz zresztą, że Ciebie jako wręcz jedynego z całej "Redakcji" cenię - nawet Cię proponowałem kiedyś na RedNacza :)

  I nie wykręcam się sianem. Jak nie będzie nikogo to mogę sam zajrzeć do skryptu, chociaż w tym nie siedzę na co dzień. A tak w ogóle to bylibyście skłonni przesłać ten skrypt mailem?
 • @Rebeliantka 23:01:07
  Znaczy w sensie że Pluszak ma zegarek. No nie nowina...:)
 • @DelfInn 23:10:33 & All
  Ja też mam ;) A ponieważ wcześnie rano wstanę, by dokończyć ważne prace, więc się też pożegnam :)

  Dobranoc Wszystkim!
 • @Rebeliantka 23:14:10 & @Pluszak 22:59:17
  Dobranoc :)
 • A JA WOJTASA LUBIĘ. BO DOBRZE JEMU Z OCZU PATRZY I UMIE UPIEC CHLEB.
  Myślę, że jest bardzo chrześcijańskim i polskim szczerym katolikiem. Przy najbliższym spotkaniu wyjmę kamerę i popytam go jak to jest z jego Wiarą.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:19:50
  - lepiej się nie kompromituj. Dla Wojtasa nie warto.
 • @Pluszak 22:08:38
  Znam te problemy, sam jestem redaktorem na zupełnie innym portalu i tam jest tak samo. Zawsze jako redaktor musisz stanąć przed problemem, puścić tekst pod publiczkę, czy tekst ciekawy, łamiący pewne stereotypy, choć wtedy pojawią się protesty.
  Nigdy nie zadowolicie jako NE wszystkich, ale zwrócę uwagę na jeden element, zobacz co się dzieje Circ przecież już nie jeden raz gromy na NE rzucała, wielu krzyczało, że odchodzi a wracają, wracają, bo NE jest różnorodne, promuje różne teksty, nie raz podnoszące adrenalinę (ten hormon sprawia dużą przyjemność :) ). Właśnie trzymanie się ściśle zasady promowania tekstów mądrych choć kontrowersyjnych jest drogą do sukcesu zarówno portalu jak i osobistego każdego niezależnego blogera. Jeśli przeczytam tekst który mnie zdenerwuje poszukam argumentów przeciw niemu, a więc zmuszę się do poduczenia się w jakiejś sprawie i mogę mieć jedną lub dwie satysfakcje. Jeśli stwierdzę, że jednak się myliłem, to czegoś się nowego nauczyłem, jeśli jednak wygrałem, to i nauczyłem się i pokonałem przeciwnika. Zawsze jestem na plus :) Oczywiście, mogę napisać, że autor idiota, bolszewik, czy co tam obraźliwego do głowy mi przyjdzie i popatrzeć na sufit w samouwielbieniu. Tyle że wtedy jestem przegrany, bo niczego nowego nie wiem, a na suficie może być plama, którą jutro żona każe pomalować :)
  Pytasz co się zmieni po tekście Rebeliantki, odpowiem, nic. Mamy wakacje, to sezon ogórkowy, grupce "prawdziwych katolików" nie zależy, by wnieść coś a by "ta góra" za nich to zrobiła, najlepiej zbanowała wszystkich co myślą inaczej.
  Miłej nocy wszystkim
 • @Eugeniusz Sendecki 23:19:50
  Noooo peeewnie! Kamera - współczesny antykonfesjonał wobec braku własnych jajec. Ech...
 • @DelfInn 23:06:07
  "Jak chcesz mówić o klechach i kościele nie mówiąc o wierze? To jakbyś chiał mówić o mechanikach i wulkanizatorach bez mówienia o motoryzacji"

  Bzdura
  To znaczy ze jak mechanik kupuje chleb w sklepie i przy kolacji go spożywa to tak samo mam na niego patrzeć jak by chlebek towotem a nie masłem smarował?
  Panie bloger, nie wiem czy pan to wie ale gdy Biskup idzie do kibla to tak samo jak u innych śmierdzi. Trzeba mieć klepki na oczach aby nie wiedzieć ze kościół nie tylko służy wierze ale jest organizacja globalnie polityczna i w takim zakresie także trzeba to rozpatrywać. Śmiem nawet stwierdzić ze głowni przy władzy Watykanu, no bo nie o poczciwych proboszczy na plebaniach chodzi gdzie dwoją się i troją aby wiarę w ludziach wskrzeszać, są jednymi z najgrubszych gałęzi NWO. Tak tez trzeba na nich patrzeć w stosunku do Polskiego Interesu. Nie zawsze idzie to w parze.

  "A czy Ci wolno..." - A Panu?
 • @Mind Service 23:24:36 - Ty mnie Kochanieńki nie szantazuj ecjonalnie, bo się Tobie nie uda.
  Wojtas jest typowym słowiańskim mężczyzną, ma swój dorobek i jest niezależny od najbliższego supermarketu. Czy wiesz, że dzisiaj większość wieśniaków oddaje mleko do mleczarni, a żeby się napić mleka - kupuje w sklepie w kartonach? Nie jest wielu takich jak Wojtas, mających zdrowe PSL-owskie odruchu zrobienia "na pakość", pokazania że można inaczej. Doceń to.
  A tekstu o kompromitowaniu zaczęto przeciwko mnie używać bardzo wcześnie, jak zacząłem mówić o Układzie z Dorotheenstrasse i Martinie Gertichu. Jak działałem w Młodzieży Wszechpolskiej. Była to robota środowiska zbliżonego do Opus Dei (obecnych Służb Bertone). Było to jakoś tak w roku 1998-mym.
  Teraz ktoś przeciwko Wojtasowi tego chwytu używa. Znaczy - że Wojtas RÓWNIEŻ jakiemuś WASP-owi za skórę zalazł, fiu-fiu! Nieźle, hehehehe!
 • @Zawisza Niebieski 23:28:10
  Co to jest niezalezny bloger? Państwoście się już tak nauwyzależniały od wszystkiego co ludzkie, co wartościowe, co cenne i co polskie, i co Boże, że sypiecie się jak piasek. A Bóg mówi: bądź jak skała! I co? I nico. Bo co? Bo tchórz was obleciał! I mu ulegacie! Wstyd!!!
 • @Stara Baba 23:34:30
  Skoro bzdura wymaga komenta ponad to co powiedziano, ze bzdura, to bzdura gdzie jest? czy ja jestem twoja nianka, chlopcze?
 • @DelfInn 23:41:45
  .... i niech tak pozostanie.
 • @Stara Baba 23:46:14
  Szczyt lenistwa...
 • @Eugeniusz Sendecki 23:36:40
  //Wojtas jest typowym słowiańskim mężczyzną, ma swój dorobek i jest niezależny od najbliższego supermarketu. Czy wiesz, że dzisiaj większość wieśniaków oddaje mleko do mleczarni, a żeby się napić mleka - kupuje w sklepie w kartonach? Nie jest wielu takich jak Wojtas, mających zdrowe PSL-owskie odruchu zrobienia "na pakość", pokazania że można inaczej.//

  - Gdyby Wojtas był tylko dobrym wieśniakiem, to bym nic do niego nie miał. A nawet może podziwiał. Ale on swoją działalnością ideologiczną, zwalczaniem i pluciem na Kościół i Polskę przekracza kolejne granice przyzwoitości. Ale to nie wszystko. Można by to przeboleć i nie przejmować się zbytnio człowiekiem walniętym w głowę (do czego sam się przyznał), gdyby nie nachalne lansowanie go i przedstawianie jako oficjalna linia programowa / ideologiczna / duchowa nE. I gdyby w obronie Wojtasa natychmiast nie rzucał się jak wściekły buldog - SpiritoLibero i inni którzy czerpią chorą satysfakcję z obrażania uczuć religijnych katolików.

  - A tak wogóle to zaczynam wątpić w Twoje szczere intencje tej działalności w Młodzieży Wszechpolskiej, która przecież ma ideały patriotyczne, narodowe, polskie i katolickie.

  - Coraz więcej jest przesłanek, aby uznać Wojtasa za ruskiego agenta wpływu, którego promowanie jest zalecane odgórnie. Czyżbyś też pływał w tej mętnej wodzie?
 • @Mind Service 22:38:43
  " Gdyby teksty Wojtasa były w zakładce Sekty albo chociaż Religie to nikt by nie miał pretensji. Ale dlaczego na pudle SG? - Jako oficjalna linia programowa portalu? "

  Będą zawsze na pudle bo są dobre. Czy ci się podoba czy nie.
 • @ninanonimowa 08:20:21
  Przesadziłaś, komunistko. Nie pozwolę na obrażanie moich gości. Wylatujesz!
 • @ninanonimowa 22:38:11
  Sprzedaj Bugatti, to będzie kasa.
 • @Stara Baba 22:34:00
  Proszę nie nazywać na moim blogu kapłanów klechami. Nie życzę sobie takich obraźliwych sformułowań wobec ludzi, którzy pomijając nieliczne wyjątki, zasługują na szacunek nie tylko z racji funkcji, ale także dokonań.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:19:50
  Chyba Pan zatem Pan nie czytał jego tekstów i komentarzy. Nie jest katolikiem ktoś, kto podważa objawiony charakter wiary katolickiej, kwestionuje Zmartwychwstanie, potrzebę istnienia dekalogu, Sakramenty, etc.
 • @Rebeliantka 08:55:49
  To nie jest obraźliwe ale jeżeli Pani sobie nie życzy na Pani blogu to nie będę.
 • @Zawisza Niebieski 23:28:10
  Bez insynuacji, Szanowny Panie.

  Ten akapit:

  //grupce "prawdziwych katolików" nie zależy, by wnieść coś a by "ta góra" za nich to zrobiła, najlepiej zbanowała wszystkich co myślą inaczej//

  jest niezgodny z rzeczywistością i przekracza wymogi rzetelnej wymiany opinii. Następnym razem nie pozwolę na to, aby Pan obrażał oponentów, w tym mnie kłamliwymi insynuacjami.
 • @Stara Baba 23:34:30
  //Śmiem nawet stwierdzić//

  Tak, to rzeczywiście śmiałość, bo gdyby Pan miał przypuszczenia, to bym była w stanie zrozumieć, ale Pan "wie"...
 • @Eugeniusz Sendecki 23:36:40
  Co ma piernik do wiatraka? Niezależność od supermarketu, to nie dowód na to, że Wojtas nie atakuje religii katolickiej i katolików. Niech Pan przeczyta jego teksty, a nie opowiada nierozsądnych hipotez o WASP-ach.

  Ja nie jestem WASP-em.
 • @SpiritoLibero 08:03:31
  Dobre do czego? Do atakowania Kościoła Katolickiego? To nie powód ani do chwały, ani do promocji.
 • @Stara Baba 09:00:43
  Dziękuję.
 • @Mind Service 23:08:20
  "...I nie wykręcam się sianem. Jak nie będzie nikogo to mogę sam zajrzeć do skryptu, chociaż w tym nie siedzę na co dzień. A tak w ogóle to bylibyście skłonni przesłać ten skrypt mailem?..." - proponuję abyś skierował to pytanie bezpośrednio do Ryszarda Opary.

  Nie mam dostępu do FTP i bazy msql (i nigdy nie miałem), nie wiem ile zajmuje skrypt oraz baza mysql, o dostęp zdalny i wszystko to co związane jest z przeróbkami technicznymi skryptu pytaj bezpośrednio Ryszarda Opary. Ja nie rozporządzam przydzielaniem uprawnień.
 • @Eugeniusz Sendecki 23:19:50
  Droga Rebeliantko! Zawsze podziwiam Pani równowagę intelektualną i emocjonalną, no i wielki takt. Z pewnością zawdzięcza to Pani katolickiemu wychowaniu!

  Ja w sprawie Wojtasa nie mam żadnej cierpliwości, więc napiszę, jak najkrócej i możliwie dosadnie. Wojtas to zakompleksiony kmiot i nieuk, któremu wydaje się, że coś wie i jeszcze na dodatek uważa się za wielkiego myśliciela i twórcę nowej cywilizacji, który, co najmniej, zbawi świat, więc Chrystus mu przeszkadza. Znam ten typ ludzi, jest ich wcale niemało, co pewnie Wojtasa zmartwi, bo uważa się za kogoś absolutnie wyjątkowego. Ten człowiek jest nierównoważony psychicznie.

  Gdyby sobie coś tam pisał i traktował to jako własną twórczość - trudno.
  Jego bezczelne, hucpiarskie zachowanie natomiast przynosi szkody, gdyż osobom nie mającym wiedzy w obszarze, w którym ten, pożal się Boże, myśliciel, wypowiada swoje przemyślenia, osobom takim może się wydawać, że Wojtas ma coś istotnego do powiedzenia, a tak nie jest. Ubranko dyskursu naukowego, w wykonaniu Wojtasa, to prymitywna cegła, która nie chciałabym, żeby spadła mi na głowę, tak ma ciężką formę i taka jest toporna.

  Jeśli to prawda, że Wojtas jest promowany na NE, to tylko źle świadczy o tych, którzy Go promują.

  Wojtas jest szkodliwy, zarówno dla sprawy polskiej, jak i dla cywilizacji łacińskiej, nie mówiąc o już o chrześcijaństwie. Co to za prywatny bóg Wojtasa, w którego ponoć wierzy? Co za brak smaku. Okropność.
 • Dyletantyzm
  Źle wkleiłam, w niewłaściwym miejscu, to jest komentarz dla Pani.

  @Eugeniusz Sendecki 23:19:50
  Droga Rebeliantko! Zawsze podziwiam Pani równowagę intelektualną i emocjonalną, no i wielki takt. Z pewnością zawdzięcza to Pani katolickiemu wychowaniu!

  Ja w sprawie Wojtasa nie mam żadnej cierpliwości, więc napiszę, jak najkrócej i możliwie dosadnie. Wojtas to zakompleksiony kmiot i nieuk, któremu wydaje się, że coś wie i jeszcze na dodatek uważa się za wielkiego myśliciela i twórcę nowej cywilizacji, który, co najmniej, zbawi świat, więc Chrystus mu przeszkadza. Znam ten typ ludzi, jest ich wcale niemało, co pewnie Wojtasa zmartwi, bo uważa się za kogoś absolutnie wyjątkowego. Ten człowiek jest nierównoważony psychicznie.

  Gdyby sobie coś tam pisał i traktował to jako własną twórczość - trudno.
  Jego bezczelne, hucpiarskie zachowanie natomiast przynosi szkody, gdyż osobom nie mającym wiedzy w obszarze, w którym ten, pożal się Boże, myśliciel, wypowiada swoje przemyślenia, osobom takim może się wydawać, że Wojtas ma coś istotnego do powiedzenia, a tak nie jest. Ubranko dyskursu naukowego, w wykonaniu Wojtasa, to prymitywna cegła, która nie chciałabym, żeby spadła mi na głowę, tak ma ciężką formę i taka jest toporna.

  Jeśli to prawda, że Wojtas jest promowany na NE, to tylko źle świadczy o tych, którzy Go promują.

  Wojtas jest szkodliwy, zarówno dla sprawy polskiej, jak i dla cywilizacji łacińskiej, nie mówiąc o już o chrześcijaństwie. Co to za prywatny bóg Wojtasa, w którego ponoć wierzy? Co za brak smaku. Okropność.
  nadużycie link skomentuj usuń
  Halszka 05.08.2013 18:05:16
 • @Halszka 18:14:32
  Pani Halino,

  dziękuję za stanowczy komentarz. Ta stanowczość jest niewątpliwie w sprawie promocji tekstów K. Wojtasa potrzebna. Tekstów słabych i antykatolickich nie ma powodu promować. One są rzeczywiście szkodliwe dla sprawy polskiej.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 19:48:39
  Szkodliwe ?

  Mam inne zdanie.
  Szkodliwe to są te wasze ciągłe lamenty. Kiedy ostatni raz coś napisałaś ?
 • @Halszka 18:14:32
  ...i to jest koment, który zwieńcza dzieło...Bóg zapłać za dosadne i treściwe podsumowanie ...pozdrawiam niepoprawnie
 • Wpisałam pod dzisiejszą notką Zastępcy Red. Naczelnego
  http://spiritolibero.nowyekran.net/post/96700,k-j-wojtas#comment_843359

  @Mind Service 22:26:05
  Szkoda dyskusji.

  Apele nic nie pomogą, bo oni mają plan. Niszczyć Kościół Katolicki pod pozorem, że stanowi on główne zagrożenie dla polskiej racji stanu. Wbrew faktom i dowodom.

  To masoński program. Ubierają to w piękne słowa: polski, patriotyczny, Chrystus, miłość, naród, a tymczasem chodzi o niszczenie ostatniej struktury, która jest służebna wobec społeczeństwa i zdolna przeciwstawić się destrukcji wartości chrześcijańskich.

  W realizacji tego celu nie cofną się przed niczym. Poniżanie czytelników i najbardziej szanowanych blogerów, to dopiero wstęp do tej antypolskiej, chorej koncepcji.

  Rebeliantka 05.08.2013 22:37:37
 • KK....nasza Wiara
  Witam
  Szczęśc Boże !
  Tak szkaluja ,,nasza Wiarę ,,
  Dziekuje za wpis i ....upominanie,,naszychTu...kolegów ,,!!

  Kolega nie....kuma i nie czytuje ze...zrozumieniem Katechizmu!!
  Unika....tego jak ....ognia....ignoruje,szydzi i ośmiesza !!...taniocha intelekt

  Rowniez...zglaszam....upomnienie i o ...wychowanie kolegi!!
  Pozdr.serdecznie.....katolików tu czytających i koment.
 • @Halszka 18:14:32
  ....to jest....Dyplom....pełny i tra...ffionyy...!!
  BRAVO !!

  Jaka ta jeGo...CyVilazacja!!??

  Czy nasz Naród ...1000 lat wcześniej ...był ...słomiany??
  Myśle ,ze mieli wiecej ,,oleju,,...niż tem ..pan z lasu...!!

  Naczytal sie .....bzdur cywilizacj....socjalistycznej,stfffuuuu....rcófff novej.

  Zgadzam sie ...ze ten pan ....nic nowego nie wnosi....tylko sieje nienawiść

  Cywilizacja....dzisiaj musi uszanować to.co było ....Jej początkiem !!pozdr.
 • @strumyk 11:15:09
  Dziękuję za jasne wyrażenie stanowiska. Pozdrawiam
 • Do wszystkich, a przede wszystkim do pani Rebeliantki.
  Swojego brata w wierze, swojego rodaka, to po pierwsze i ostatnie, wrogów szanuje się tylko z tego powodu, że są ludźmi i nic poza tym.

  Pan Opara nie wpływa na treści zamieszczane na SG, ludzie opamiętajcie się, możemy tutaj pisać co chcemy, możemy naszą ideę prezentować, a my się w tym czasie, czym zajmujemy?

  Osobistymi przepychankami i kłótniami oraz osobistymi animozjami dwóch ludzi.

  Co pani Rebeliantko proponujesz dla Polski, w której oprócz katolików żyją ludzie niewierzący, agnostycy i heretycy, do których moim zdaniem Wojtas nie należy.

  Czy Kościół który my tworzymy jest dla nas, czy my dla niego? On ma iść za nami (narodem) i ma nas swoją mądrością bronić, czy my mamy się w imię jego przetrwania przy każdej okazji wystawiać siebie na odstrzał?

  Co ma moja osobista wiara wspólnego z chodzeniem do Kościoła, to są dogmaty kościelne nie mające nic wspólnego z moją wiarą, tak się trzyma "swoich" wiernych w ryzach...

  Jestem ciekaw, ile razy pani przyjmuje w ciągu roku komunię świętą, chodzi do spowiedzi i w ogóle uczestniczy w nabożeństwach kościelnych, a jeżeli to pani wszystko czyni, to czy potem to wszystko pani czego pani tam się nauczyła przekazuje innym i wciela w życie, jednak zmiany zaczynają najpierw od siebie, anie od innych?

  Kto ma bronić swoich wiernych i swój symbole, którym jest Krzyż Święty?

  Moim zdaniem pani myli się, żydzi odrzucili nauki Jezusa i nie są naszymi braćmi, nie dosyć, oni przy każdej okazji mówią, że osoba Jezusa to wymysł, że to jest fikcja, a my chrześcijanie, a w tym przede wszystkim katolicy to głupcy, którzy z tego powodu żyją w kłamstwie. Oni używają wobec nas gorszych epitetów...

  Co proponujecie, aby odmienić losy Polski i Polaków, Kościół hierarchiczny moim zdaniem obecnie czyni w tym celu mało lub w ogóle nic, Kościół i jego hierarchowie nie potrafią obronić swojego symbolu, ani swoich Kościołów, ale także swoich wiernych... Kościół jest atakowany, jednak sam kościół sam naraża się na te ataki i w żaden sposób nie odpowiada na te ataki, jest bierny, niemrawy i nieskuteczny, a na jego łonie, na jego własnej piersi wyhodował sobie zaprzańców i wrogów w postaci żydostwa i masonerii...

  Gdzie jest kościół w Hiszpanii, Francji, Austrii, Portugalii?
 • @Paweł Tonderski 14:39:04
  //Co pani Rebeliantko proponujesz dla Polski, w której oprócz katolików żyją ludzie niewierzący, agnostycy i heretycy, do których moim zdaniem Wojtas nie należy//

  Proponuję przestrzegać Konstytucji, w której zapisano neutralność światopoglądową państwa.

  Nie wiem, dlaczego ma mi się podobać, gdy pan Wojtas atakuje doktrynę katolicką i twierdzi, że robi to w interesie polskiej racji stanu. To fałsz.
 • @Paweł Tonderski 14:39:04
  Nie pisałam tekstów o tym, że żydzi są naszymi braćmi.

  Kościół - być może - jest coraz mniej sprawny w obronie wiary i wiernych. Kwestionowanie jednak hierarchicznego charakteru Kościoła nie jest metodą na zmiany w tym zakresie.

  Nie wiem też, z jakich powodów atakuje mnie Pan personalnie i rozlicza z praktyk religijnych. Ja tego nie robię ani w stosunku do Pana, ani w stosunku do kogokolwiek innego.

  Nie podoba mi się jednak podważanie doktryny KK i lansowanie takich zmian jako polskiej racji stanu.

  Kościół w Polsce nie ma kompetencji państwowych, aby odpowiadał za ustrój państwa i gospodarkę. Zajmujmy się dążeniem do zmian ustrojowych w państwie, a nie w Kościele.
 • @Rebeliantka 16:15:13
  Przecież to jest głównym tematem pani notki, że przynajmniej raz do roku powinno się uczestniczyć w Mszy Świętej, chodzić do spowiedzi oraz przystępować do komunii świętej.

  Dlatego z mojej strony zadałem pani pytanie o to czy pani uczestniczy w tych sakramentach.

  Przecież pani każdy kolejny tekst, to moim zdaniem jest personalny atak wymierzony w pana Wojtasa i NowyEkran, który jakoby szkaluje katolików, kościół i naszą wiarę poprzez nobilitację jego tekstów na łamach tego portalu. A ja pani piszę po raz kolejny, że wolę czytać Wojtasa, bo on ma coś do zaproponowania dla Polski i Polaków, niż tej zajadłości, bezpodstawnych zarzutów, oszczerstw i tego, co czyni pani koleżanka circ. To pani nie przeszkadzało, nie przeszkadza, to jest zgodne z naukami Jezusa?

  Co ma pani do zaproponowania Polakom i Polsce, żeby nasza Ojczyzna wyszła na prostą?

  Odwołanie się do roli hierarchii kościelnej w Polskim Kościele Katolickim, której w istocie pani broni oraz odwoływanie się do przestrzegania polskiego prawa to zbyt mało.

  Pani osobista wojna z panem Wojtasem mnie nie interesuje, to są państwa sprawy...

  Pani prywatny konflikt z panem Wojtasem nie może być wykorzystywany do walki z NowymEkranem...

  Pani zarzuty są absurdalne, a już obrzucanie pana Wojtasa zarzutami o to, że jest heretykiem jest najdelikatniej pisząc niesłuszne, a już obarczanie go o to, że jest bolszewikiem nie uchodzi...

  Nie wiem, co czynią ludzie na tym portalu, którzy uważają, że to portal WSI, heretycki i antypolski? Jednocześnie uważając, że oni nie są na tym portalu promowani tylko zamiast ich przekazów antypolskie przesłanie?

  Przecież to co pani czyni ewidentnie przyczynia się do upadku tego portalu. Czy naprawdę to jest to, czego pani tutaj chce dokonać? Gdzie wtedy pani będzie miała możliwość wyjścia ze swoją sprawą, kto pani umożliwi kreację tego, co chce pani dobrego uczynić w sprawie innych ludzi i dla nich?

  Naprawdę nie pojmuję pani zachowania.

  Przecież tak naprawdę pan Opara może w każdej chwili ten portal zamknąć, czy naprawdę dopiero wtedy będzie pani ukontentowana?
 • @Paweł Tonderski 17:15:32
  Szanowny Panie,

  odpowiadam:

  //Przecież to jest głównym tematem pani notki, że przynajmniej raz do roku powinno się uczestniczyć w Mszy Świętej, chodzić do spowiedzi oraz przystępować do komunii świętej//

  Kompletnie Pan nie zrozumiał notki. Była ona protestem przeciwko podawaniu fałszywych informacji o KK przez K. Wojtasa, konkretnie nieprawdziwej i tendencyjnej info o tym, że w przykazaniach kościelnych ma być rzekomo zapisany obowiązek corocznej spowiedzi u swojego proboszcza, co jest nieprawdą.

  Ponadto:

  Ja Wojtasowi nie zarzucam rzeczy, które mi Pan imputuje. Zarzucam mu, że fałszywie podając się za katolika podważa główne prawdy wiary, kwestionuje dekalog, sakramenty, hierarchiczne struktury w Kościele. Nadto fałszywie przedstawia rolę KK w historii Polski.

  Zarzucam mu, że twierdzi, ze polską racją stanu jest dokonanie zmian doktrynalnych i strukturalnych w KK. Zasadniczo się z tym nie zgadzam. Polską racją stanu jest dokonanie zmian ustroju państwa.

  Do pozostałych Pana twierdzeń w ogóle nie będę się odnosić, gdyż do tego stopnia nie mają one nic wspólnego z rzeczywistością, że nie zamierzam dowodzić, że nie jestem wielbłądem.
 • @Rebeliantka 17:12:27
  Niech pani nie udaje, pod pani wpisami komentują ciągle ci sami ludzi i oni wypisują te obelgi skierowane pod adresem Wojtasa, a pani nie reaguje na ich kalumnie, to samo dotyczy tego, w jaki sposób ci ludzie wypowiadają się na temat pana Opary i tego portalu, którego jest on właścicielem.

  Ponawiam pytanie, czy pani uczestniczy w życiu Kościoła, i czy ma pani upoważnienie hierarchii polskiego Kościoła katolickiego do tego, aby w jego imieniu występować na tym portalu, poza tym, iż może pani taką wewnętrzną potrzebę odczuwać, a czyni to pani tylko i wyłącznie w swoim imieniu?

  Wojtas zamierza obalić hierarchiczną władzę w kościele polskim? Tego pani się obawia, czy przypadkiem nie przecenia pani możliwości sprawczych pana Wojtasa?
 • @Paweł Tonderski 17:27:45
  Wielka szkoda, że nie zauważył Pan obelg panów Wojtasa, Ruszkiewicza i ich zwolenników pod moim adresem. Pana nie boli wyzywanie mnie od żydówy, zdrajczyni Polski, agentki Mossadu, etc.?

  Poza tym nie mam nic więcej do dodania. Polską racją stanu jest zmiana ustroju Polski, a nie doktryny i struktury KK.
 • @Rebeliantka 17:37:08
  Analizuję w miarę moich skromnych możliwości od początku to, co się dzieje na linii Wojtas - Rebeliantka, circ i pani zwolennicy.

  Sięgając do swojej pamięci i mojej obecności na tym portalu stwierdzam, że ten atak był od samego początku skierowany i wymierzony najpierw pod adresem Wojtasa, a nie pani, circ, czy pani zwolenników, pomijając już to, że to co pisze pan Wojtas można potraktować, jako atak wymierzony w struktury hierarchiczne polskiego Kościoła Katolickiego.

  Poza tym nie czytam wszystkiego, co napisał do tej pory pan Wojtas, ale także waszej dyskusji oraz tego co pisze pani circ, czy inni jej wyznawcy w ramach waszej prowadzonej przez was wzajemnej prywatnej wojny. Czasu mało a i obowiązków na głowie dużo, no i ta moja służba w dni parzyste dla KGB/FSB a w dni nieparzyste dla GRU...

  Zresztą osobiście przestrzegałem pana Wojtasa przed tym, że ludzie mogą to, co on opisał w Cywilizacji Polskiej mogą potraktowane jak atak w polski Kościół.

  Ale czy ten wojtasowy atak jest jakoby wymierzony w katolików, w cały Kościół, a przede wszystkim w Polskę, polskość i samych Polaków? Nie sądzę.

  Czy zwolennik intronizacji Jezusa na króla Polski chciałby przeprowadzić w Polsce heretyk, wróg chrześcijaństwa i katolicyzmu?

  Pozostaje jeszcze problem ataku na pana Oparę i portal NowyEkran?
 • @Paweł Tonderski 18:10:46
  Szanowny Panie,

  osobiście nie mam nic przeciwko Panu Wojtasowi, poza tym, że jest on wyjątkowo niegrzeczny wobec wszystkich swoich oponentów. Ma nieładny zwyczaj zachowywać się wobec tych osób pogardliwie, a wszelkie pytania kwitować odwołaniem do notek, które napisze w przyszłości.

  Główna jednak linia sporu przebiega w tym, co on postrzega jako polską rację stanu. Otóż chce on przede wszystkim reformować Kościół, a znacznie mniejsze zainteresowanie wykazuje dla zmian ustrojowych państwa. Koncepcja ta jest z gruntu fałszywa, gdyż w Polsce władzy nie sprawuje Kościół, a władze cywilne.

  W niniejszym sporze wypowiadam się indywidualnie, więc nie rozumiem dlaczego mówi Pan do mnie w liczbie mnogiej. Ja nie odpowiadam za poglądy i zachowania circ, ani innych blogerów. Nie mogę im wydawać poleceń, ani wywierać na nich władczo wpływu , bo to w pełni autonomiczne osoby. Nie przyszłoby mi to zresztą nigdy do głowy.

  Nie prowadzę - poza tym - żadnej wojny, tylko bronię swoich przekonań. Nie wolno mi? A dlaczegóż to niby mam postępować wbrew sumieniu i własnym poglądom?

  Nie atakuję też ani pana Opary ani portalu "Nowy Ekran". To jest po prostu brzydka insynuacja.

  Myślę, że już wyjaśniłam wszystkie wątpliwe sprawy.

  Mam nadzieję, że uda się znaleźć rozwiązanie, które nie będzie łamało sumień piszących tu blogerów, ani generowało zbędnych konfliktów.

  Ps. Pan Wojtas rozumie Intronizację po swojemu, zupełnie inaczej niż ogłoszono to w objawieniach sługi bożej Rozalii Celakówny.
 • @night rat 19:50:54
  Gdyby to była tylko kwestia śmieszności,można by machnąć ręką. Chore idee postplatońskie doprowadziły jednak przez dzieje rzezi milionów ludzkich istnień do współczesnej stagnacji człowieka. W oczywisty sposób były to też dzieje Kościoła i wiernych, nikt tego nie neguje, wręcz przeciwnie - to właśnie Kościół, jako jedyna struktura ludzka, przeprosił za swe błędy, ba modli się za ofiary, ba za prześladowców swych także. Czemu? Bo to jest struktura bosko-ludzka, przez Boga ustanowiona, bo zapewne jak wówczas, gdy oddzielał światłość od ciemność i stwierdził, że to światłość jest dobra, tak i teraz, gdy ustanawia i prowadzi Kościół Chrystusowy, stwierdza, że to jest dobre. Choć moja babcia ujmowała to krócej -jak Bóg chce kogo ukarać, to mu rozum odbiera :)
 • @Paweł Tonderski 17:15:32
  Drogi Pnie...!!
  Dlaczego ..pan sie czepia...personalne ...Circ i innych!!??

  A moze by pan łaskawy czepił sie....wojtasa i jego cywilizacji!!

  Daj pan spokój z tym ..trolowaniem i walkowaniem....religijnym!!
  Mamy od tego....MĘDRCÓW ,,,!

  Prosze sie nie ..WYpo ..wiadać na te,maty...Wiary,religia,Kościół !!
  Mieli pan wszystko...i pali...takie...bzdury...ludzie czytają ...dzieju!!

  POczytaj pan..o.Krąpca.....mistrza Teologi .!!
  Co i czym jest kościół i człowiek ...!!
  Pzdr.serd.
 • @strumyk 01:30:43
  Co mylę może jakieś konkrety.

  Dlaczego mam się tym nie zajmować?
 • @Jan Szczepanik 20:33:47
  Bóg zapłać! nalozyly mi sie mysli, zreszta czy tu mozna jakos normalnie pisac? tu trzeba raczej jakies rekolekcje ewang. pouskuteczniac! i reewang.

  zb!

  ps 19 :)
 • @DelfInn 23:31:54
  A co w tych latach stagnacji czynił w takim razie hierarchiczny Kościół, który obecnie nie potrafi chronić, ale także bronić Krzyża Świętego?
 • @Paweł Tonderski 12:30:55
  Wie Pan, co?

  Może Pan nie słyszał, to linkuję:
  http://dzieckonmp.wordpress.com/2010/08/11/abp-dziega-krzyz-jest-swiety/

  Abp Dzięga, to też kościół hierarchiczny. Niech już się Pan może tak o ten Święty Kościół nie zamartwia. On sobie poradzi bez inicjatyw pana Wojtasa i Pana oraz innych "życzliwych".

  Poza tym sformułowanie, że biskupi nie bronią Krzyża Świętego jest mocnym nadużyciem.
 • @Rebeliantka 13:42:35
  Ja nie ingeruję w losy polskiego kościoła hierarchicznego, czyni to pani, nie odpowiedziawszy mnie na moje uprzednie pytanie, czy pani w życiu tego kościoła uczestniczy.

  Ktoś panią upoważnił do reprezentowania interesu polskiego kościoła hierarchicznego?

  Przecież pani sobie doskonale zdaje sprawę z tego, że Kościół w Polsce i tak sobie daje doskonale radę i to bez pani w tym udziale, a na pewno Wojtas nie jest w stanie temu przeszkodzić...
 • @Paweł Tonderski 14:56:43
  Co za dziwna retoryka. Będąc katolikiem, czuję się zobowiązana do obrony godności KK oraz wyrażenia stanowiska, że nie podobają mi się zabiegi podważające jego doktrynę i struktury. W tym zakresie nie jest potrzebne żadne upoważnienie.
 • Poganin czyli WIEŚNIAK
  Słowo poganin wywodzi się od łacińskiego pagus, które oznacza wieśniaka z zapadłej wiochy, gdzie Słowo Boże już nawet nie chciało dotrzeć.

  Faktycznie współcześni poganie, to wieś sowiecka, a więc kołchoz ;)

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

ULUBIENI AUTORZY

więcej